Transmisja meczów siatkówki w szkole

michal1233
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 17:02
Płeć: M

Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: michal1233 »

Witam, czy organizacja transmisji Mistrzostw Świata Siatkarzy jest legalna? Chodzi mi o organizacje takiego czegoś w szkole. W jaki sposób trzeba to zrobić czy transmisja przez internet czy lepiej z dekodera?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transmisja meczy siatkówki w szkole

Post autor: Arff »

jeżeli nie czerpiesz z tego żadnych korzyści materialnych, to nie ma najmniejszego problemu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisja meczy siatkówki w szkole

Post autor: Nagor »

U mnie w liceum było tak, że się schodziło do bufetu i tam kilka klas oglądało, czemu ma być nielegalne?
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transmisja meczy siatkówki w szkole

Post autor: Mate »

Szkoła posiada telewizor - ok, szkoła płaci abonament - ok, tylko czy szkoła pozwoli na oglądanie :x ??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
pykaman
Posty: 98
Rejestracja: 8 lip 2008, o 07:13

Re: Transmisja meczy siatkówki w szkole

Post autor: pykaman »

a tak z trochę innej beczki. Czy Polsat pokaże mistrzostwa w HD, ktoś się może orientuje??
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: hugo »

Witam, czy organizacja transmisji Mistrzostw Świata Siatkarzy jest legalna? Chodzi mi o organizacje takiego czegoś w szkole. W jaki sposób trzeba to zrobić czy transmisja przez internet czy lepiej z dekodera?
Z tego co mi wiadomo, to bez ograniczań można pokazywać mecze z Polsatu otwartego (czyli jak podejrzewam tylko mecze z udziałem Polaków).Jeśli chodzi o mecze z Polsatu Sport, to trzeba zapłacić panu Solorzowi za publiczne rozpowszechnianie.Natomiast jeśli MŚ będą pokazywane na IPLI za free (tak jak FS LŚ 2010), to sądzę, że w takim wypadku będzie można publicznie odtwarzać taki mecz na ekranie komputera.

jeżeli nie czerpiesz z tego żadnych korzyści materialnych, to nie ma najmniejszego problemu...
Na każdej płycie DVD z filmem jest napisane, że zakazane jest publiczne rozpowszechnianie, tak samo (jak sądzę) jest w przypadku płatnych kanałów sportowych.Gdyby tak jak piszesz było, to powiedzmy, że grupa 20 kibiców Manchesteru United mogłoby się złożyć na jeden dekoder C+ i płacąc grosze oglądać cały sezon Premier League.
\
michal1233
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 17:02
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: michal1233 »

Dzięki, za odpowiedzi.
Myślę, że wyświetlimy jakiś mecz z MŚ projektorem, pewnie z dekodera. Jak to odniesie sukces to może i kolejny mecz. Oczywiście nikt nie będzie z tego czerpał korzyści materialnych.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: hugo »

Oczywiście nikt nie będzie z tego czerpał korzyści materialnych.
Przecież samo oglądanie płatnych kanałów za free jest korzyścią materialną.

Tu coś na ten temat:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... __Nie.html
\
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: limona »

Nam w gimnazjum podczas MŚ 2006 wychowawczyni puszczała mecze na godzinie wychowawczej :)
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
michal1233
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 17:02
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: michal1233 »

A Polsat otwarty, on nie jest chyba płatny.

W lipcu władze mojego miasteczka puszczały podczas festynu mecze o trzecie i o pierwsze miejsce MŚ RPA 2010.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: hugo »

A Polsat otwarty, on nie jest chyba płatny.
Nie jest i nic nie stoi na przeszkodzie by go wyświetlać publicznie.
W lipcu władze mojego miasteczka puszczały podczas festynu mecze o trzecie i o pierwsze miejsce MŚ RPA 2010.
U mnie też tak było, bo pamiętaj, iż transmisje przeprowadzała TVP.


Jeśli chodzi o Polsat, TVP czy TVN to nie ma problemu - gorzej jak chodzi o Polsat Sport czy Canal+
\
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: Nagor »

W takim razie jak to jest, że Polsat Sport leci w pubach sportowych? Pozwolenie jakieś?
...
PiotrS

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: PiotrS »

Nagor pisze:W takim razie jak to jest, że Polsat Sport leci w pubach sportowych? Pozwolenie jakieś?
a przynajmniej byc powinno
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: hugo »

To na temat meczów piłkarskiego Euro 2008.

Pub lub restauracja łącznie musi zapłacić około 1348 zł, by móc publicznie odtwarzać mecze swoim gościom podczas Euro 2008. Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, przyznaje, że zainteresowanie ofertą jest duże.

Nie wszyscy płacą

- Mamy dużo telefonów z zapytaniami o możliwość publicznego odtwarzania i przyjmujemy coraz więcej zamówień - mówi Olga Zomer.

Są jednak puby, które chcą publicznie odtwarzać mecze, nie kupując specjalnego dekodera. Tymczasem Polsat Cyfrowy podaje na swoich stronach internetowych, że posiadanie prywatnego dekodera nie umożliwi legalnego publicznego odtwarzania meczów. Konieczny jest zakup nowego dekodera z nadanymi uprawnieniami na odtwarzanie kanałów Polsat Sport Extra lub Polsat Sport HD.

- Nie będziemy odtwarzać meczów reprezentacji za pośrednictwem dekodera. Będą one nadawane w otwartym kanale, dlatego w takim przypadku nie trzeba płacić. Koszty związane z odtwarzaniem imprez musimy ponieść dopiero wtedy, gdy będziemy chcieli korzystać z kanału Polsat Sport - mówi menedżer jednego z lokali. [/b]
Ale czy takie praktyki jak zmuszanie do zakupienia dodatkowego dekodera (pomimo, że ma się swój własny) są fair, to już zupełnie inna sprawa...
\
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: Domelinho »

Przeciez mecze beda głownie wieczorami to nie Japonia !!!!!!!!!!! :)
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: pk+ »

hugo pisze: Ale czy takie praktyki jak zmuszanie do zakupienia dodatkowego dekodera (pomimo, że ma się swój własny) są fair, to już zupełnie inna sprawa...
Wyobraź sobie, że fryzjer który puszcza sobie radio w zakładzie i przy okazji jego klienci słuchają audycji musi odprowadzać opłaty do ZAIKS'u tak samo właściciele sklepów itd. Więc jeśli prawo wspiera pobieranie haraczu za muzykę którą słyszą w sumie przypadkowi ludzie to czemu nie miałoby wspierać pobierania haraczu za zorganizowane pokazy??
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: Arff »

hugo chodziło o sam fakt konieczności zakupienia nowego dekodera, a nie o to, że trzeba płacić dodatkowe pieniądze... przecież to normalne, że jak na czymś zarabiamy to ten na którym zarabiamy, też chce mieć z tego swoją działkę... jakbyście Wy byli w posiadaniu, samemu to uprzednio wymyśliwszy, czegoś co na pozór nie ma żadnej wartości, ale jednak znalazł się ktoś, kto robi na tym straszną kasę, to też byście chcieli za to swoją działkę... nie ma w tym nic nadzwyczajnego... taka transmisja przyciąga masę klientów do pubów i barów...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Transmisja meczów siatkówki w szkole

Post autor: hugo »

Domelinho pisze:Przeciez mecze beda głownie wieczorami to nie Japonia !!!!!!!!!!! :)
O ja... zupełnie zapomniałem :P

Mecze będą o 17 i 21, więc ŻADNEGO problemu nie ma!
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”