Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: compact »

Musi mieć licencję, a jakby odtwarzał bez niej, to poniesie odpowiedzialność karną. BTW na Euro 2008 licencja od Polsatu kosztowała 1300 zł, a tutaj na siatkarską imprezę ktoś pisał, że 5000 :D
banro9
Posty: 60
Rejestracja: 31 sty 2011, o 06:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: banro9 »

Też dziś dzwoniłem na infolinię MMP i potwierdzam transmisje pewne ciekawe za ile...wczoraj w Cz-wie powiedzieli m w biurze MMP że na pewno nie będzie...mam nadzieję że infolinia ma rację:)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: hugo »

Płacić, czy nie - oto jest jest pytanie?
\
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Joker »

Ja to czekam na info od UPC ile zaśpiewają za mistrzostwa
lukaszsss
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:49

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: lukaszsss »

A wiadomo juz czy w UPC tez beda jakies kombinacje jak w Vektrze czy MP?
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: skk95 »

Orientuje się ktoś może jak transmisje będą wyglądały w Netii? Otóż byłem abonentem Dialogu i korzystałem z ichszej telewizji, tyle że niedawno Dialog wchłonęła Netia. Tymczasem Netia podała do wiadomości, że udostępni MŚ wszystkim ABONENTOM za 89 zł, dodając przy tym że można wykupić usługę poprzez Netia Player. Mógłby mi ktoś wyjaśnić tę kwestię? ;)
Ganbare Nippon !
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Kamil92 »

Pisałem już wcześniej o dostępie do MŚ za pośrednictwem iPli i chciałbym dodać, że udostępniają oni ciekawą funkcję:
Dla wybranych meczów wprowadzona zostanie bez dodatkowych opłat nowa funkcja, dzięki której na stronie www.ipla.tv oraz w aplikacji Ipla na telefony z systemami Android i iOS najważniejsze mecze MŚ 2014, w tym spotkania Polaków i rozgrywki finałowe, będzie można obejrzeć na żywo z trzech dodatkowych kamer, które użytkownik będzie mógł dowolnie wybierać. To nowoczesne rozwiązanie pozwoli na śledzenie wydarzeń na boisku z różnych ujęć, a także na cofanie materiału, dając niepowtarzalną okazję do samodzielnej, wielokrotnej analizy zagrań.
Szkoda tylko, że cena taka zaporowa, bo jednak to jest transmisja przez internet i nie powinni żądać tyle, ile od kablówek. Byłbym w stanie wydać około 50 zł na taką imprezę, ale 100 zł to trochę za dużo.

Pocieszający jest fakt, że najlepsze streamy na SopCascie pochodzą z Rosji, a jak wiadomo, siatkówka jest tam popularna, dlatego chyba można liczyć na sporą ilość streamów.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Basil »

Czy ktoś mógłby napisać co to jest sopcast i jak to działa?
[edit]
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Kamil92 »

Basil pisze:Czy ktoś mógłby napisać co to jest sopcast i jak to działa?
SopCast jest to program, za pośrednictwem którego można oglądać różne transmisje przez internet. Można go pobrać tutaj:
http://www.sopcast.com/download/
Potem w pasku przeglądarki wklejasz jakiś znaleziony link, np do meczu Aston Villa vs Newcastle United, który właśnie trwa, znalazłem taki link:
sop://broker.sopcast.com:3912/143464
i otwiera Ci się aplikacja SopCast i oglądasz.

Ewentualnie w samej aplikacji możesz wklepać ten numer 143464 i nacisnąć enter i też Ci się otworzy.

EDIT:
Screen z tego meczu:
http://i.imgur.com/R4xrdDv.jpg
Tylko, że akurat ta transmisja się trochę zacina, jak to zazwyczaj bywa z takimi transmisjami to trzeba trochę cierpliwości żeby znaleźć coś konkretnego.

EDIT2:
Lepsza transmisja:
sop://broker.sopcast.com:3912/172996

Ogólnie linki można brać z wielu stron, ja jeśli chodzi o samą piłkę kopaną to biorę z strony na FB:
Sopcast - Transmisje meczy na żywo, bez zacinania.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: ursula127 »

wytłumacz jak szukać meczów by je wkleić w sopcast.Patrzyłem na stronę sopcast na fb ale tam jakieś stare sprzed 5 dni
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: krzysiu »

Są różne strony ,żeby oglądać mecze z sopcasta - typu meczyki.pl . soccer-live.pl czy też livefootball.ws - najlepsze transmisje są z rosyjskich streamów ,ale wątpie ,że tam będą pokazywać MŚ w siatkę.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: compact »

Jest jeszcze wiziwig.tv z linkami do sopcasta, ale nie tylko. Tylko pamiętajcie, że trzeba mieć szybkie łącze, bo jakość prawie zawsze w hd - jakieś gówniane streamy na meczykach mają bitrate 800 kbps, a rosyjski sopcast gdzieś tak od 2000 kbps w górę, a więc 3 razy bardziej wymagające.

Puchar Włoch oglądałem na AceStream, bliźniaczy program, linki miałem chyba z wiziwig właśnie (ale to też chyba była jakaś rosyjska stacja, a nie RAI)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: lucass90 »

ursula127 pisze:wytłumacz jak szukać meczów by je wkleić w sopcast.Patrzyłem na stronę sopcast na fb ale tam jakieś stare sprzed 5 dni
http://www.frombar.com/

Na tej stronie masz zawsze najświeższe linki do transmisji z różnych dyscyplin sportowych. Klikasz na link z danego wydarzenia i otwiera Ci się okno. Po lewej masz streamy przeglądarkowe, po prawej odnośniki do SopCasta (o ile są, bo nie zawsze się to zdarza). Klikasz na te telewizorki, by odpalić transmisję. Po kliknięciu na odnośnik SopCastowy, program i kanał włączają się automatycznie, nie musisz niczego kopiować i wklejać w pasku przeglądarki.
AZS CZĘSTOCHOWA!
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: compact »

Większy wybór na wiziwig i łatwiejsza nawigacja.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Kamil92 »

Jest jeszcze:
http://www.rojadirecta.me/
duży wybór, ale jak wszędzie siatkówka jest sportem niszowym przy innych dyscyplinach.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: lucass90 »

compact pisze:Większy wybór na wiziwig i łatwiejsza nawigacja.
A co trudnego jest w nawigacji na frombar?
AZS CZĘSTOCHOWA!
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: compact »

Jak dla mnie za dużo syfu, niedziałających streamów albo takich, które blokuje mi antywirus ze względu na jakieś trojany, zresztą, dopóki jeszcze korzystałem, to ciężko było mi znaleźć tam dobry link na sopcast. Wiziwig według mnie bardziej czytelny, lepsza jakość źródeł, przy każdym podany bitrate, no i mogę sobie wybrać z której telewizji chce stream. Na frombarze takie trochę klikanie w ciemno, 10 streamów, a nie wiesz ani jaka jakość, ani jaki język.
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Edyta »

To ja zapytam naiwnie, do czego potrzebny jest ten sopcast? Jak wchodzę na frombar czy jakiś inny portal z linkami to klikam na link, otwiera mi się i oglądam. Nie muszę wklejać do osobnego programu. Jakość jest wtedy lepsza, czy z innego powodu?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: compact »

Dużo lepsza jakość, full hd, czasem nawet w 60 klatkach na sekundę. No i zupełnie inne źródło, te tradycyjne streamy to jestem przekonany, że Polsat będzie szybko eliminował.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Basil »

No ale czy jak wszyscy rzuca się na sopcast to wtedy będzie cielo jak przy tradycyjnych streamach?
[edit]
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: compact »

Półfinał LM piłkarskiej oglądałem na sopcaście i nic nie cięło.
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: yanczylik »

sprawdziłem ani w rosyjskiej ani w białoruskiej tv niema transmisji z ms w rosyjskiej może będą mecze Rosjan i na tym koniec wiec mam nadzieje ze będą gdzieś streamy z meczów polaków
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Basil »

No właśnie zdaje się, że te 200 sprzedanych transmisji to oczywiście ściema i wszyscy jesteśmy skazani na Polsat, który będzie blokował streamy...
[edit]
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Abdullo »

Tak na szybko. 165 krajów kupiło transmisję. Koszt zakupu przez Polsat to to 15 mln euro. Czyli wypada średnio koszt 91 tys Euro na kraj. Biorąc pod uwagę jeszcze koszty transmisji czyli 70 tys PLN na mecz (czyli średnio 11 tys Euro na kraj - jest tylko 109 meczow) , wyszło mi iż prawa powinny być sprzedane za 102 tys Euro aby wyjść na 0. To by pokryto koszty transmisji plus produkcji sygnału.
Chyba to Polacy finansują cała zabawę a innym prawa oddano za darmo.

Przy 200 krajach koszt na transmisję jest jeszcze mniejszy :) Jakieś 85 tys Euro

Państw członkowskich w federacji jest 220. Czyli teoretycznie to sprzedaż za 78 tys Euro by zwróciło wszystkie koszty.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: pewniak »

Tylko że te 168 krajów to jest prawdopodobnie suma wszystkich zainteresowanych. Kilka wykupiło całe mistrzostwa, kolejne kilkanaście tylko mecze swojej drużyny (+ finały) a pozostałe ponad 100 krajów wykupiło minimalny pakiet pozwalający w 30-sekundowym niusie powiedzieć o wynikach pokazując ze 3 akcje.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Noworoczny »

pewniak pisze:Tylko że te 168 krajów to jest prawdopodobnie suma wszystkich zainteresowanych. Kilka wykupiło całe mistrzostwa, kolejne kilkanaście tylko mecze swojej drużyny (+ finały) a pozostałe ponad 100 krajów wykupiło minimalny pakiet pozwalający w 30-sekundowym niusie powiedzieć o wynikach pokazując ze 3 akcje.
Otóż to.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: Klugenhammer »

To nie tak. Te 168 krajów nie kupiło praw telewizyjnych. W tych 168 krajach będzie można (rzekomo) oglądać mecze MŚ. Chodzi o to, że prawa telewizyjne kupowały stacje o zasięgu międzynarodowym (coś w rodzaju Eurosportu czy Al Jazeera-Sport)). I tak przykładowo jeśli sygnał kupiła stacja sportowa nadająca w całym regionie Ameryki Łacińskiej to Polsat od razu policzył, że mecze oglądane będą w 20 krajach regionu (Barbados, Belize, Haiti itd).
W rzeczywistości więc Polsat mógł sprzedać prawa zaledwie kilkudziesięciu stacjom ale efekt sumowania ich zasięgów dał Kmicie ładnie brzmiącą liczbę 168.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: hugo »

@Klugenhammer ma rację.

Kraje arabskie to BeiN Sports (dawna Al-Dżazira), czarna Afryka to SuperSport. Bałkany to SportKlub, a w Ameryce Środkowej też zwykle jest jakiś jeden nadawca.
\
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata za darmo - gdzie zobaczyć

Post autor: luk_m5 »

Mecze Polaków będą wyświetlane w wybranych kinach sieci Multikino. Cena biletu w Warszawie 25 zł. Na Lidze Mistrzów kiedyś byłem i całkiem fajnie się oglądało, ciekawe jak siatkówka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”