Typer Polska 2014 - półfinały, typy i wyniki

krzychszp
Posty: 979
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: krzychszp »

dreamer pisze:Jest takie stare przysłowie które mówi "prawda w oczy kole". Po waszej reakcji widzę, że nadal ma się ono bardzo dobrze. Nie wydaje wam się dziwne, że oto za napisanie prawdy jestem atakowany przez tych którzy - pewnie jednym chórem - podpisują się pod wypowiedziami typu "za parę lat nikt nie będzie pamiętał w jakim stylu nasi wygrali". Otóż ja będę pamiętał, bo pamiętam praktycznie wszystkie turnieje jakie śledziłem. Niestety, nikt mi nie wmówi, że w naszej grze jest (było) więcej wirtuozerii siatkarskiej niż szczęścia. Choćby takiego, że na naszą słabą dyspozycję nałożyła się zazwyczaj jeszcze słabsza postawa rywali. Ten turniej naprawdę do tej pory poza dwoma setami z Iranem niczym w naszym wykonaniu nie zachwycił.

dreamer
Gramy na pewno niestabilnie i chimerycznie. Wydaje mi się że to lepsze okreslenia niż szczęśliwie. Tak czy inaczej jesteśmy w finale i należą się siatkarzom wielkie brawa. Zrobili i tak coś ponad stan :)
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bytrek »

StanLee pisze:Tak się zastanawiałem co Niemcy robią w półfinale, a tu pach, po coś się przydali. ;) Nie myślałem, że w półfinale MŚ można grać z Schopsem, Kampą, Steuerwaldem, Gunthorem, Boehme i Westphalem. Ale zasłużyliśmy na takiego rywala za ten turniej, żeby nie było.

No to Lucarelli vs Wlazły o MVP, mam nadzieję że dostanie wygrany.
Negat z Francji na pewno tez się włączy do tej rywalizacji.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Matius

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Matius »

No pięknie, nie ma co pisać o stylu tego meczu bo zmęczenie i brak koncentracji (podejrzewam, że myślami już byli w finale) zrobiły swoje. Jutro jest mecz gdzie trzeba rzucić wszystkie siły i zagrać walecznie. Gratuluje medalu i co by się nie stało, dla mnie Wlazły i Winiarski to już legendy, które zdobyły nam co najmniej dwa wicemistrzostwa i zobaczymy czy nie więcej ;)
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: ciacho23 »

bytrek pisze:
StanLee pisze:Tak się zastanawiałem co Niemcy robią w półfinale, a tu pach, po coś się przydali. ;) Nie myślałem, że w półfinale MŚ można grać z Schopsem, Kampą, Steuerwaldem, Gunthorem, Boehme i Westphalem. Ale zasłużyliśmy na takiego rywala za ten turniej, żeby nie było.

No to Lucarelli vs Wlazły o MVP, mam nadzieję że dostanie wygrany.
Negat z Francji na pewno tez się włączy do tej rywalizacji.
Daj spokój . Nie dadzą MVP gościowi z drużyny która nie grała w finale
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: PH3N-x »

dreamer pisze:Mi nie musisz tłumaczyć, że to najsłabsza od lat Brazylia. Tak słaba, że słaba Polska ma duże szanse ją pokonać.
Przecież powtarzam do znudzenia, że tak właśnie jest - naszym największym szczęściem jest to, że inni są jeszcze słabsi od nas (a kiedyś nie byli).

dreamer
Na tym polega bycie najlepszym. Równie dobrze Brazylia 4 lata temu miała szczęście, że inni byli słabsi od niej. Ale zapewne wtedy tak nie pisałeś, co?
cris
Posty: 79
Rejestracja: 19 mar 2010, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: cris »

Nowy kròl Polski - Mariusz Wlazły
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Mateja »

Cieszy mnie to, że po raz pierwszy na tym turnieju wygraliśmy decydującego seta przy stanie 2-1. Wygrywaliśmy już w tie-breaku. wygrywaliśmy już po stracie pierwszego seta (vide mecz z Italią czy Kamerunem), "przeplatanką" (najpierw 1-0, potem 1-1, 2-1, 2-2 itp. itd.), ale w końcu przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść w takich okolicznościach. Wygranie meczu w tie-break'u też dobre świadczy o psychice i mentalności drużyny, ale zwycięstwo gdy traci się seta mogącego zakończyć spotkanie i gdy nadzieja pchnie rywala do przodu jest według mnie większą sztuką. Chłopakom brakuje już tylko "do kolekcji" wyciągnięcia z 0-2 na 3-2, ale taki scenariusz w jutrzejszym finale, to chyba za dużo jak na zdrowie wszystkich tutaj zebranych.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: majka86 »

Winiar jak zwykle nie wiedział, co powiedzieć i prawie ryczał :D

przestańcie odpowiadać na głupoty w stylu "szczęście gospodarza", bo tylko to nakręcacie
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hubert »

Faktycznie turniej stoi na cherlawym poziomie. To, że dotarliśmy do finału dobrze o nas świadczy. Problem byłby jakbyśmy w słabym turnieju odpadli po 2 rundzie.
Co do jutrzejszego meczu to gramy prawdopodobnie bez Winiara. Michał dzisiaj siadł kondycyjnie i jutro maksymalnie na jeden set będzie zdatny.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Kicu »

Wypowiedź Winiara nie napawała optymizmem. Oby nie przeszli obok meczu :/
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: astronauta »

qtp pisze: Duża radość z świetnego spotkania Nowakowskiego, beka z wszystkich co na niego pluli.
Wyjątkowo głupie słowa. Nikt rozsądny na niego nie pluł, tylko krytykował za to, że grał dużo poniżej swojego potencjału i psuł proste piłki.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: StanLee »

uAle dreamer ma trochę racji. Wystarczy sobie porównać obu finalistów do tych sprzed ośmiu lat. Wlazły ten sam poziom, Lucas, Zatorski - ktoś jeszcze mógłby zagrać w tamtym finale? No właśnie.

I tak, turniej sportowo jest słabiutki. I tak, dawno nie miałem takich emocji, w takim nagromadzeniu. Tyle. Niespecjalnie widzę szansę do polemiki w tych dwóch aspektach. Nie zgadzam się żeby nie było, że mieliśmy szczęście. Ba, jak ktoś miał korzystać, to drużyna o takim charakterze jak nasza. Czapki z głów. Liczę na lepszą grę jutro.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Defit »

Kicu pisze:Wypowiedź Winiara nie napawała optymizmem. Oby nie przeszli obok meczu :/
A mi wydaje sie, ze wlasnie bede mogli wyjsc jak dzis Niemcy. Nastawieni na ryzyko, niema nic do stracenia. Wtedy gra sie zdecydwanie latwiej.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Lucarelli »

Mam tylko jedną prośbę do naszych zawodników, żeby nie osiedli na laurach i nie zadowolili się srebrem, minimalizm w sporcie to tragedia, powinni podejść też ambicjonalnie do tego meczu po tym co Brazole wyprawiali i mówili po porażce w Łodzi, no igramy u siebie
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: majka86 »

hubert pisze:Faktycznie turniej stoi na cherlawym poziomie. To, że dotarliśmy do finału dobrze o nas świadczy. Problem byłby jakbyśmy w słabym turnieju odpadli po 2 rundzie.
Co do jutrzejszego meczu to gramy prawdopodobnie bez Winiara. Michał dzisiaj siadł kondycyjnie i jutro maksymalnie na jeden set będzie zdatny.
Winiar chyba nie siadł kondycyjnie, bo nie sposób siąść kondycyjnie w tak krótkim czasie, tylko najprawdopodobniej gra z kontuzją, z którą w normalnych okolicznościach nie miałby prawa wejść na boisko. Nie chce mi się wierzyć, że on medycznie jest doprowadzony do "stanu używalności". Chwała mu za to, że gra ile może.

piekielnie szkoda, że wyłączyło nam Miśka w połowie turnieju. W pierwszej fazie to on ciągnął grę i byl najlepszym zawodnikiem drużyny. Z takim Wlazłym i z Winiarem z pierwszej rundy byłoby pięknie
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hubert »

Lucarelli pisze:Mam tylko jedną prośbę do naszych zawodników, żeby nie osiedli na laurach i nie zadowolili się srebrem, minimalizm w sporcie to tragedia, powinni podejść też ambicjonalnie do tego meczu po tym co Brazole wyprawiali i mówili po porażce w Łodzi, no igramy u siebie
A ja apeluję aby nie składać jutro wszystkiego na barki psychiki bo nasi kondycyjnie siedli: Winiar, Kubiak, Drzyzga.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

Brawo! Dziś walczyliśmy sami z sobą. Nie ma o czym gadać. Słabe mecze się zdarzają. Umieć słabość przekuć w z zwycięstwo - cecha mistrzów. Brawo Mariusz - nieważne jak będzie jutro - udowodniłeś że jesteś sportowcem na skalę światową. Brawo!
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: PH3N-x »

StanLee pisze:uAle dreamer ma trochę racji. Wystarczy sobie porównać obu finalistów do tych sprzed ośmiu lat. Wlazły ten sam poziom, Lucas, Zatorski - ktoś jeszcze mógłby zagrać w tamtym finale? No właśnie.

I tak, turniej sportowo jest słabiutki. I tak, dawno nie miałem takich emocji, w takim nagromadzeniu. Tyle. Niespecjalnie widzę szansę do polemiki w tych dwóch aspektach. Nie zgadzam się żeby nie było, że mieliśmy szczęście. Ba, jak ktoś miał korzystać, to drużyna o takim charakterze jak nasza. Czapki z głów. Liczę na lepszą grę jutro.
Chyba nikt nie twierdzi, że teraz jest lepszy poziom. Ale słabość rywali trzeba umieć wykorzystywać, a my to robimy. Dlatego nie ma co naszym umniejszać sukcesu.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hubert »

majka86 pisze:
hubert pisze:Faktycznie turniej stoi na cherlawym poziomie. To, że dotarliśmy do finału dobrze o nas świadczy. Problem byłby jakbyśmy w słabym turnieju odpadli po 2 rundzie.
Co do jutrzejszego meczu to gramy prawdopodobnie bez Winiara. Michał dzisiaj siadł kondycyjnie i jutro maksymalnie na jeden set będzie zdatny.
Winiar chyba nie siadł kondycyjnie, bo nie sposób siąść kondycyjnie w tak krótkim czasie, tylko najprawdopodobniej gra z kontuzją, z którą w normalnych okolicznościach nie miałby prawa wejść na boisko. Nie chce mi się wierzyć, że on medycznie jest doprowadzony do "stanu używalności". Chwała mu za to, że gra ile może.
Chyba niespecjalnie. Bo jak miał problem to widać było w ataku. A dzisiaj nie trzymał przyjęcia.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Lucarelli »

Dziennikarze mogliby zacząć ich głaskać po głowie od jutra, w finałach podobno zmęczenie nie gra roli bo gra się na emocjach, oby tak było
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: ciacho23 »

Kubiak siadł kondycyjnie? A po czym? Wlazły to rozumiem, bo Drzyzga orze nim niemiłosiernie, ale Kubiak?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

dreamer pisze:
Lucarelli pisze:...To jest najsłabsza od lat Brazylia, absolutnie do ogrania jeśli zagramy tak jak z Rosją w dwóch pierwszych setach, jak nie u siebie to kiedy będziemy mieli lepsze okoliczności do ogrania Brazylijczyków
Mi nie musisz tłumaczyć, że to najsłabsza od lat Brazylia. Tak słaba, że słaba Polska ma duże szanse ją pokonać.
Przecież powtarzam do znudzenia, że tak właśnie jest - naszym największym szczęściem jest to, że inni są jeszcze słabsi od nas (a kiedyś nie byli).

dreamer
Zaczyna mnie nudzić ta argumentacja. Zawsze wygraną jednych można tłumaczyć słabością do innych.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: dreamer »

Przepraszam, że śmiałem większość zasług polskich siatkarzy przypisać szczęściu. Jak ja ślepiec mogłem nie zauważyć, że rozgrywają do tej pory rewelacyjny turniej? Jak mogłem pominąć transparentny fakt, że nie oddają rywalom nawet jednego punktu w secie po błędach własnych? Jak mogłem nie zauważyć, że znakomicie grają nasi środkowi, których wszyscy na tym forum wyłącznie wychwalają? Jak mogło ujść mojej uwadze, że trenera Antigę to już od pierwszego meczu wszyscy kibice w złotej lektyce po Polsce obnoszą i nie zdarzyło się jeszcze, aby ktokolwiek na tym forum psioczył na niego za słabą grę naszych zawodników.

Bardzo chciałbym przepraszać za wszystko to o czym wyżej napisałem, ale odpowiedzcie sobie sami, czy mam za co przepraszać.
Kiedyś nie rozumiałem w jaki sposób mogło dojść do wojny futbolowej między Hondurasem i Salwadorem. Jak widzę jakimi zaślepionymi fanatykami potrafią być kibice siatkówki (tylko siatkówki), to już wojny futbolowe przestają mnie dziwić.
Naprawdę nikomu z was nie zależy nawet trochę na tym, żeby nasi byli WIELCY? Wystarczy wam, że będą złoci?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ciong
Posty: 66
Rejestracja: 4 maja 2013, o 21:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: ciong »

Cały macz do odtwarzania online (serio, nie trzeba pobierać) w jakości HD i z polskim komentarzem:

Wstęp: http://www.firedrive.com/file/DEDF915ACF96B2FB
Pierwszy set: http://www.firedrive.com/file/41AF6B0DBF435BCD
Drugi set: http://www.firedrive.com/file/E3A51BEB4452FF74
Trzeci set: http://www.firedrive.com/file/53FD23081E087F19
Czwarty set: http://www.firedrive.com/file/37AD577F5B10CA54

Nalezy kliknąć w zielony przycisk.
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: PustynnaBurza »

[Treść edytowana]mamy final a tu marudzenie to nie byl aż tak tragiczny mecz Kłos grał dobrze 1 2 zle dogranie to nie powod by zmieniac jak ładnie w bloku i ataku Mika zagrał świetnie co wy od niego oczekujecie ?! Drzyzga nie grał tylko Wlazłym Zatorski przyjmuje 131 Grozera w pkt ... Ludzie jakbym ja był siatkarzem i czytał co wy tu piszecie bym sie załamał w brak docenienia szacunku i braku radosci z sukcesu :< niech te słowa dotrą choć do jednego a bedzie dobrze
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2014, o 22:52 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktów 8. oraz 14. Regulaminu forum.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: grzegorzg »

Wydaje mi się obłedem rozpatrywanie słabości przeciwnika jako problemów własnych. Te problemy zostawmy ich właścicielom.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

Dreamera zabija zgorzkniałość. Relatywizować można zawsze - wszystko zależnie od tego co się chce. Jak Chicago Bulls srubowali rekord NBA też zdarzały im też słabe mecze i to odcztywano jako siłę...
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2014, o 22:43 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: PH3N-x »

[Treść edytowana]Dreamer odpowiada tylko na to na co mu wygodnie. Widzę, że nie ma co sobie zawracać nim głowy.

Jak jutro wyjdziemy z Winiarem, to może tak być, że w obu ekipach nie będzie jednego atakującego na skrzydle. Bo Michał jednak odstaje od reszty u nas, a u rywali Murilo.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2014, o 22:54 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 14. Regulaminu Forum.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: compact »

Haha, Wlazły z apelem o odkodowaniu finału. Dopiero Lepa mu powiedział :D
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Joker »

Mariusz w wywiadzie"Mam nadzieje, że odkodujecie w końcu mundial"
Lepa -"Jest odkodowany"
Mario - " NO I BARDZO DOBRZE!" :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”