Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: pk+ »

lucass90 pisze: Dobrze że to jednak Lozano jest trenerem... :]
Dokładnie analogicznie w kobiecych eliminacjach olimpijskich powinna grać Skowrońska męcząca się z każdym atakiem zamiast Podolec... a taka Bednarek to nawet do 12 nie powinna się łapać.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Arff »

oraz Milena "Podaje ręczniki w Bergamo" Rosner której dzisiaj nawet przyjecie cienko szło... mimo że to jest jedyne jej zadanie na boisku... no może poza obroną, której tez nie było w Jej wykonaniu..
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Antos »

Nie ma co porownywac bo Szczerbaniuk jest slabszy od Grzyba i Mozdzonka. Ci dwaj ostatni sa w kadrze a Benka nie ma. A w kadrze graja najlepsi zawodnicy, czyli tacy z dobrymi umiejetnosciami i dobrym charakterem.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Chal »

lucass90 pisze:oza tym... Tej Olsztyńskiej dwójki środkowych nie warto nawet porównywać ze Szczerbaniukiem, bo tu nie ma o czym rozmawiać...
Rzeczywiście, w bloku Benek zdecydowanie odstaje :P

Nowakowski albo do 6-tki albo wcale, tak ja bym to ujął... Nie wiadomo, jak sobie poradzi z lepszymi rywalami (ze Skrą psychicznie nie wytrzymał i grał słabo), w razie, gdyby nie dał rady, wtedy mógłby go zmienić bardziej doświadczony i ograny kolega. Natomiast wzięcie nieopierzonego grajka na ławkę, który w razie słabej gry któregoś z podstawowych graczy miałby wejść na boisko jest imho sporym ryzykiem, bo jeśli presja go przerośnie, to może być cienko :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: PAWKENS »

Chal pisze:Nowakowski albo do 6-tki albo wcale, tak ja bym to ujął... Nie wiadomo, jak sobie poradzi z lepszymi rywalami (ze Skrą psychicznie nie wytrzymał i grał słabo), w razie, gdyby nie dał rady, wtedy mógłby go zmienić bardziej doświadczony i ograny kolega. Natomiast wzięcie nieopierzonego grajka na ławkę, który w razie słabej gry któregoś z podstawowych graczy miałby wejść na boisko jest imho sporym ryzykiem, bo jeśli presja go przerośnie, to może być cienko
I z tą opinią mogę się zgodzić...Przykład Bednarek, która grała wczoraj najlepiej, a gdy jej nie idzie może wejść doświadczona Lena. I to byłby najzdrowszy układ, zakładając, że Nowakowski jest w lepszej formie od tych ''drewniaków''.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: quentin7 »

Pewnie, że tak. Chłopak jest niezwykle rozwojowym, ale również poukładanym zawodnikiem. Zrobił niesamowity postęp, a Lozano jak widać potrafił to docenić. Nowakowski wraz z Woickim, który ma za sobą świetny sezon to powiew młodości, który wyjdzie na pewno na dobre naszej kadrze za jakiś czas. Jeżeli tylko Nowakowski poprawi szybkość na siatce, kiwki ze środka, trochę zagrywkę i obronę, to będzie grał pierwsze skrzypce. Na dzień dzisiejszy w moim odczuciu jest za Plińskim i Kadziewiczem.

Nie podoba mi się jedno, mianowicie to, co zrobiono z Memoriałem im. Huberta Wagnera, głównie przez napięty terminarz, przyprawia mnie o mdłości. W turnieju na cześć najwybitniejszej postaci polskiej siatkówki powinny się bić zespoły pokroju Polski, Bułgarii, Rosji, Włoch czy Brazylii, a nie drużyny z dołów światowych. Jeszcze jak zobaczyłem również logo całego turnieju. To jest po prostu farsa...
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Antos »

Ogolnie memorial jest ok, niestety wszystko psuja terminy a raczej ich brak. Nie robmy z memorialu drugiej komercyjnej imprezy jaka jest liga swiatowa.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: PAWKENS »

No i Estonia pokonała Czarnogórę 3:1, czyli sprawdziło się to co przepowiadałem, Estonia zaprezentowała po prostu solidniejszą siatkówkę...Mnie poziom meczu się podobał, a przy stanie 11:9 (chyba) miała miejsce kapitalna akcja, w której nogą bronił środkowy, libero dwa razy padami i czapa na koniec :P To poderwało na jeden set ekipę z Bałkanów.

A za pół godziny Polska Węgry, stawiam, że nasi nie wypuszczą przeciwnika z 18 8-)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: szyderca »

PAWKENS pisze:A za pół godziny Polska Węgry, stawiam, że nasi nie wypuszczą przeciwnika z 18 8-)
Ale w którym secie ??? Każdy inny wynik niż przegrana naszych orzełków byłby porażką. Życzyłabym sobie, aby nasze chłopaczki zagrały naprawdę dobrze w przyjęciu - to taka nasza pięta achillesowa, a trzeba wziąć pod uwagę, że za dwa tygodnie czekają nas trudniejsi przeciwnicy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Arff »

A za pół godziny Polska Węgry, stawiam, że nasi nie wypuszczą przeciwnika z 18 8-)
25:17, 25:19, 25:18 czyli trafiłeś wręcz idealnie... bo wyciągając średnią arytmetyczną, Węgrzy zdobyli dokładnie po 18 pkt w secie ;p
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: revis »

szyderca pisze:
PAWKENS pisze:A za pół godziny Polska Węgry, stawiam, że nasi nie wypuszczą przeciwnika z 18 8-)
Ale w którym secie ??? Każdy inny wynik niż przegrana naszych orzełków byłby porażką. Życzyłabym sobie, aby nasze chłopaczki zagrały naprawdę dobrze w przyjęciu - to taka nasza pięta achillesowa, a trzeba wziąć pod uwagę, że za dwa tygodnie czekają nas trudniejsi przeciwnicy.
Nie rozumiem... ;)
AZS szkoli inni biorą...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Guilder »

revis pisze:
szyderca pisze:
PAWKENS pisze:A za pół godziny Polska Węgry, stawiam, że nasi nie wypuszczą przeciwnika z 18 8-)
Ale w którym secie ??? Każdy inny wynik niż przegrana naszych orzełków byłby porażką. Życzyłabym sobie, aby nasze chłopaczki zagrały naprawdę dobrze w przyjęciu - to taka nasza pięta achillesowa, a trzeba wziąć pod uwagę, że za dwa tygodnie czekają nas trudniejsi przeciwnicy.
Nie rozumiem... ;)
Napisała wyraźnie. To porażka, że nie przegraliśmy ;)

A poważnie mówiąc: myślę, że w Estonii powinniśmy zagrać już z Winiarskim, Zagumnym, i Kadziewiczem. Nie, żeby awansować, bo to mamy w kieszeni, ale żeby pograć razem przed Espinho.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: revis »

lucass90 pisze: Poza tym... Tej Olsztyńskiej dwójki środkowych nie warto nawet porównywać ze Szczerbaniukiem, bo tu nie ma o czym rozmawiać...
Hmm, blok- styl drużyn AZS Częstochowa różni się od stylu reprezentacji ale jak to ująłeś dobrze, że trenerem jest Lozano- ja na przykład po tym sezonie na 5-6 środkowego zamiast Możdzonka i Jurkiewicza widziałbym Czarnowskiego i Kosoka.
AZS szkoli inni biorą...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Arff »

Zastanawiam się jak będzie wyglądał skład na Talin... czy Lozano będzie chciał wypróbować wszystkich zawodników w takim wypadku raczej na pewno pojadą Winiarski, Bartman, Grzyb, Kadziewicz, Zagumny drugą wersją jest to że Lozano potraktuje to jako przetarcie przed Espinho i wystawi najsilniejszy skład...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
AZS_Olsztyn
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:22
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: AZS_Olsztyn »

Nagrody indywidualne przestawiają się tak:

MVP - Mariusz Wlazły (Polska)
Najlepszy zagrywający - Mariusz Wlazły (Polska)
Najlepszy atakujący - Mariusz Wlazły (Polska)
Najlepszy przyjmujący - Marcin Wika (Polska)
Najlepszy blokujący - Daniel Pliński (Polska)
Najlepiej punktujacy - Milos Culafic (Czarnogóra)
Najlepszy libero - Sten Esna (Estonia)

O ile z nagrodami dla Wlazłego, Pliny, Culafica, Esny trafili, o tyle.. Powiedzccie mi, co robi tu Wika jako najlepszy przyjmujący?
'Nieważne z kim, nieważne w jakich okolicznościach, w jakiej dyspozycji, jakiej jest to rangi. Ważne żeby ten mecz wygrać.'
Z. Ambroziak
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: szyderca »

AZS_Olsztyn pisze:O ile z nagrodami dla Wlazłego, Pliny, Culafica, Esny trafili, o tyle.. Powiedzccie mi, co robi tu Wika jako najlepszy przyjmujący?
Również mnie na kandydatura zaskoczyła. Czy na pewno był najlepszym przyjmującym. Ale tak na zdrowy rozum, kogo wybrać w jego miejsce?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Guilder »

Jeśli w grę wchodzi samo przyjęcie to choćby Gierczyńskiego.
Szkoda, że nie pokazali miny Ignaczaka, gdy Estończyk odbierał najlepszego Libero.
Arff pisze:Zastanawiam się jak będzie wyglądał skład na Talin... czy Lozano będzie chciał wypróbować wszystkich zawodników w takim wypadku raczej na pewno pojadą Winiarski, Bartman, Grzyb, Kadziewicz, Zagumny drugą wersją jest to że Lozano potraktuje to jako przetarcie przed Espinho i wystawi najsilniejszy skład...
Już gdzieś to pisałem. Jak dla mnie bramka numer dwa. To będą ostatnie mecze przed Espinho, a wypadałoby im coś pograć razem przed kwalifikacjami, bo wbrew pozorom Portugalia i Portoryko to już nie słabiaki.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: pk+ »

AZS_Olsztyn pisze:Nagrody indywidualne przestawiają się tak:

MVP - Mariusz Wlazły (Polska)
Najlepszy zagrywający - Mariusz Wlazły (Polska)
Najlepszy atakujący - Mariusz Wlazły (Polska)
Najlepszy przyjmujący - Marcin Wika (Polska)
Najlepszy blokujący - Daniel Pliński (Polska)
Najlepiej punktujacy - Milos Culafic (Czarnogóra)
Najlepszy libero - Sten Esna (Estonia)
No i zapomniałeś wkleić:

Najlepszy rozgrywający - Paweł Woicki
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: evija »

Jeśli w grę wchodzi samo przyjęcie to choćby Gierczyńskiego.
Gierek się strasznie "nagrał" w tym turnieju ;)... myślę, że w sumie wyszło na Marcina, Świder optycznie miał jednak trochę więcej słabszych chwil. A inne drużyny? Ciężko powiedzieć generalnie poziomem nie powaliły, więc w sumie wybór nikogo (chyba) nie krzywdzący, bo Marcin grał dobrze w turnieju.

Zresztą wszystkich nagród naszym też dać nie mogli, więc best libero wpadło w obce ręce ;) Nie sądzę, by Igła się tym przejął :D
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Karolina »

O mamuniu. Za dużo Wlazłego w Wlazłym. Beeee, to jest strasznie przesłodzone - mogli chociaż MVP zmienić :) i dać nagrodę Polskim kibicom :D
Nie no tak poważnie to oby te nagrody dla Wlazłego dobrze rokowały na zbliżające się turnieje. Nie będę miała nic przeciwko jak zdobędzie ich tyle samo w Espinho oczywiście z kwalifikacją na IO.
Wika chyba zasłużył na tę nagrodę, na przekroju graczy którzy wystąpili na tej pozycji w tym memoriale był chyba najlepszy.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
AZS_Olsztyn
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:22
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: AZS_Olsztyn »

Nagroda dla najlepszego przyjmującego, jak dla mnie, nie powinna w ogóle trafić do któregoś z naszych zawodników, gdyż przyjęcie było po prostu tragiczne..
pk+ pisze:No i zapomniałeś wkleić:

Najlepszy rozgrywający - Paweł Woicki
Zapomniałaś jeśli już. : ) I nie zapomniałam, po prostu na tej stronce nie było o nagrodzie dla Małego.
'Nieważne z kim, nieważne w jakich okolicznościach, w jakiej dyspozycji, jakiej jest to rangi. Ważne żeby ten mecz wygrać.'
Z. Ambroziak
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: PAWKENS »

Nie wiem jak Wam, ale mnie się wydawało, że Polska zagrała wczoraj słabiej niż z Estonią...I jeszcze te problemy z przyjęciem...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Antos »

Przyjecie mamy zawsze slabe gdy gra Swiderski i/lub Gruszka.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: pk+ »

AZS_Olsztyn pisze:Nagroda dla najlepszego przyjmującego, jak dla mnie, nie powinna w ogóle trafić do któregoś z naszych zawodników, gdyż przyjęcie było po prostu tragiczne..
pk+ pisze:No i zapomniałeś wkleić:

Najlepszy rozgrywający - Paweł Woicki
Zapomniałaś jeśli już. : ) I nie zapomniałam, po prostu na tej stronce nie było o nagrodzie dla Małego.
O sorry nick nie sugeruje ale K w opisie jest wyraźne :) Właśnie się zdziwiłem że ni było nagrody dla rozgrywającego, poszukałem na portalach też nie było dopiero na stronie http://www.fundacjawagnera.pl się znalazło :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Risika
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2008, o 16:06
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Risika »

Mam jedno pytanie. Czy eliminacje do ME w Tallinie będą transmitowane w normalnej TV?? Jeśli tak to na jakim programie?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Arff »

Polsat otwarty... google twoim przyjacielem...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: niepoinformowany »

Jutro Lozano ma podać 12 na Tallin...

Jak myślicie będą jakieś zmiany? w PS pisali, że Kadziewicz jest gotowy do gry.


PS. Co do Polsatu, EURO bedzie w otwartym :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: Arff »

Myślę że na pewno pojedzie Winiarski, Kadziewicz, Zagumny (o ile jest zdrowy), Grzyb... Być może Lozano będzie chciał sprawdzić Bartmana i Kurka...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2009 - kwalifikacje

Post autor: lucass90 »

12 na kwalifikacje do ME w Tallinie:
Rozgrywający:
Paweł Zagumny,
Paweł Woicki

Środkowi:
Daniel Pliński,
Łukasz Kadziewicz,
Piotr Nowakowski

Przyjmujący:
Michał Winiarski,
Marcin Wika,
Krzysztof Gierczyński,
Sebastian Świderski

Atakujący:
Mariusz Wlazły,
Piotr Gruszka

Libero:
Krzysztof Ignaczak.
I to, wg. mnie, jest "12" również na Igrzyska Olimpijskie proszę państwa... :) Po prostu nic dodać, nic ująć...
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”