ME siatkarzy 2015

1. Czy Polska wygra ME 2015? 2. Kto wygra ME 2015?

Czas głosowania minął 12 paź 2015, o 22:32

Wygra
15
22%
Osiągnie finał
10
15%
Zajmie miejsce 3 lub dalsze
16
24%
Włochy
9
13%
Bułgaria
1
1%
Rosja
4
6%
Serbia
1
1%
Niemcy
2
3%
Francja
9
13%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 67

Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Mateja »

SerCos pisze:Konarski 0/5
Kłos 1/7

Niby mamy w czym wybierać, a jak przychodzi co do czego to nie potrafią dokonywać zmian. Możdzonek, Szalpuk nietknięci.
Nie mówiąc o odsunięciu Kuby Jarosza czy Andrzeja Wrony przed Japonią.
Awatar użytkownika
Red John
Posty: 56
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 18:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Red John »

ciacho23 pisze:
Angulo pisze:N'Gapeth to po prostu kozak. To co wyczyniał przy 24:17 to jakiś kosmos.
Co takiego ciekawego zrobił?
Najpierw wyciągnął piłkę zza band, później dwukrotnie obronił z lini końcowej.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: azsiak88 »

Dla mnie pierwszy skład, który harował cały sezon reprezentacyjny nie powinien jechać na ME. Tylko, żeby taką decyzje podjąć trzeba mieć jaja, żeby potem jakoś to wytłumaczyć dziennikarzom. Antiga dobił ich po raz kolejny, bo wiadomo było, że będzie słabo i z potentatem nie odpadną tylko ze średniakiem.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
kinagyo
Posty: 760
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: kinagyo »

Ogólnie nie jestem jakoś smutna, dziwne uczucie, bo przed tym turniejem i jego trakcie nie wierzyłam w naszych, widząc ich fizyczną dyspozycję. Chyba trener też nie wierzył, bo przy złych zagraniach drużyny nie wściekał się i nie wybudzał drużyny z letargu, rozkazując by grali to co na treningach/realizowali założenia taktyczne. Niby Antiga cały czas domaga się 'agresywności' w grze, ale sam jakoś rzadko to prezentuje, a wiadomo, że przykład idzie z góry.

Moja obojętność do wyniku na ME pewnie wynika z przesytu siatkówką, ale jednak jest dość dziwna, biorąc pod uwagę, że dawno się tak nie emocjonowałam kibicując Polakom. Bardzo mnie ujęli walecznością w LŚ i PŚ, trzeba wierzyć, że w turnieju interkontynentalnym ta atmosfera wróci.
Bo już wcześniej miałam wątpliwości czy niektórym graczom przerwa dobrze by nie zrobiła. Odpoczęli by trochę w klubach, zwłaszcza psychicznie a potem wrócili ze zdwojoną energią i głodni zwycięstw, bo stać ich na nie.
W sumie mogło się skończyć gorzej, bo i czwartym miejscem co też nasi uznaliby za kolejną porażkę, i jakąś poważną kontuzją.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, o 19:32 przez kinagyo, łącznie zmieniany 1 raz.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: luk_m5 »

Dokładnie, jeśli po PŚ byli przybici, to teraz są kompletnie rozjechani psychicznie. Była szansa na podniesienie się a nastąpiło jeszcze pogłębienie dołka.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: StanLee »

hubert pisze:Paweł Papke: "Oczekujemy od reprezentacji medalu na każdej imprezie"
http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/54 ... j-imprezie
W wywiadzie, z którego cytat zamieszczałem stronę wcześniej, Prezes Papke mówi nawet coś podobnego: "Reprezentacji mężczyzn czyli mistrzom świata nie możemy stawiać innego celu niż medale w kolejnych imprezach". Tyle, że od razu potem dodaje:

"... może z małym wyjątkiem Ligi Światowej, gdyż już raz w 2012 roku osiągnęliśmy sukces w tej imprezie, a potem nie potrafiliśmy tego powtórzyć podczas igrzysk olimpijskich w Londynie."

http://sport.dziennik.pl/siatkowka/arty ... -ligi.html

Więc skoro nawet Prezes Papke słusznie zauważa, że w tym morderczym sezonie roku 2015 LŚ jest najmniej istotną imprezą, to w zasadzie dlaczego winą za zdecydowanie złe rozplanowanie sezonu rozpatrujemy kierowany przez niego związek? Przecież zachowanie Antigi należy interpretować jasno w obliczu właśnie tego, że np. Mika, narzekający bodaj na problemy z kolanem, rozpoczynał w połowie LŚ mecze z USA w wyjściowym składzie - nasi francuscy trenerzy najwidoczniej mocno trudów tego sezonu nie docenili.

Możemy też bagatelizować wartość Mistrzostw Europy, ale przecież nie ma przypadku, że to właśnie LŚ czy WGP odpuszczały inne zespoły. Więc jak ktoś mówi, że ME to turniej towarzyski, to lepiej niech zada sobie pytanie, dlaczego wiele zespołów podeszło lżej czy w ogóle odpuściło pierwsze rozgrywki tego sezonu - a na Mistrzostwa Europy wysłało najlepszy możliwy skład. I tutaj jest właśnie pies pogrzebany, bo nie dość, że ciśnienie na LŚ naszych trenerów odbiło się na samych ME, to do tego kto wie czy np. wypoczęty Drzyzga czy Mika nie byliby na PŚ na tyle większą wartością, że i tamten turniej miałby lepszy finał. Nie wspominając, że samą LŚ skończyliśmy bez medalu...

Wyszło tak, że w każdym turnieju nie graliśmy na 100% możliwości - a każdy graliśmy na 100% zaangażowania - i każdy przegraliśmy. Nie robiły tego ani Serbki, ani Rosjanki, ani Włosi. Rosjanie też nie. I przyczyny były różne, ale co najmniej trzy z czterech tych zespołów coś poważnego w tym sezonie wygrały.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: serek »

od czasów uszakowa, nikt w europie nie grał takiej wysokiej piłki na prawe, jak giannelli
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

serek pisze:od czasów uszakowa, nikt w europie nie grał takiej wysokiej piłki na prawe, jak giannelli
Wydaje mi się, że mocno przesadzasz Serku. ;) Przecież Zajcew umie i lubi atakować z piłek bardzo płaskich wystawianych bardzo blisko siatki i Giannelli gra mu często zarówno właśnie takie piłki, jak i podwyższone open. Szczególnie przy dogranej w punkt piłce młody Włoch potrafi naprawdę sporo i wcale nie jest taki jednostronny, jak się to można usłyszeć w naszym telewizorze.

Kolejny już raz nie doceniłem "junaków" 25:23 i Bułgarzy prowadzą już z Niemcami 2:0
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: serek »

drukjul pisze:
serek pisze:od czasów uszakowa, nikt w europie nie grał takiej wysokiej piłki na prawe, jak giannelli
Wydaje mi się, że mocno przesadzasz Serku. ;) Przecież Zajcew umie i lubi atakować z piłek bardzo płaskich wystawianych bardzo blisko siatki i Giannelli gra mu często zarówno właśnie takie piłki, jak i podwyższone open. Szczególnie przy dogranej w punkt piłce młody Włoch potrafi naprawdę sporo i wcale nie jest taki jednostronny, jak się to można usłyszeć w naszym telewizorze.

Kolejny już raz nie doceniłem "junaków" 25:23 i Bułgarzy prowadzą już z Niemcami 2:0
Przecież sobie żartuję, bo czasem prawie mu pod sufit dociąga :D
Może i Zajcew lubi szybko, ale w kadrze gra większość na wysokich, co nie jest zarzutem, bo im to dobrze idzie.
Co do jednostronności, to nie oglądam w naszym telewizorze, a po drugie, są świadkowie, co pisałam o tym młodym, jeszcze zanim założył reprezentacyjny trykot ;)

Patrząc na mecz Rosji z Włochami, to chyba ani Leon, ani Anderson nie czują się zagrożeni, że stracą miejsce w składzie :D
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: sb.slav »

Jak się Nikołowowi i Szopsowi jeszcze chce, to Wlazłemu tym bardziej powinno.

Ciekawa sytuacja w spotkaniu Italia - Rosja. Było już 20:10 dla Włoch ale wkradła się nerwowość, nieskończone ataki i błędy - dzięki czemu Rosjanie odrobili 10 pkt przy 4 włochów. Jest jednak jeszcze 4 piłki setowe dla Italii.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Noworoczny »

tomasol pisze:Jak bardzo Antiga nie panuje nad grą świadczy dalsza obecność Drzyzgi na boisku.
To prawda, ale środkowi też go nie rozpieszczali.

Tak patrzę na mecz rosja - Włochy i widzę, że Drzyzga normalnie przegrałby z Wolwiczem w konkursie na najbrzydszego siatkarza ME, ale odkąd Fabię zapuścił "brodę" ma niekwestionowane pierwsze miejsce.

Odkąd wymyślili tę durną formułę rozgrywania ME powtarzam nieustannie, że nie opłaca się zajmować pierwszego miejsca w grupie. Drużyna wypada z rytmu meczowego i przeciwnik ma handicap.

Komentatorzy mówią, że Dzieciojada nie ma na tych ME. Dla mnie to nie problem. Co miał zrobić, zrobił w pamiętnych czech meczach +L. Po tym mógłby dla mnie przestać grać (-:

Jarosz sr już hejtuje Antigę. Może trochę racji ma - Dżejdżej by chyba gorszy od Makaka nie był <nie wierzy, że to pisze>. Jeśli mam wygrać zakład z Kanimo, Wlazły jest niezbędny (ew. Boć w formie).

Bieniek zmienił numer i już nie jest Air.

A Słoweńców lubię. Życzę im medalu.

Jednak, gdyby Antiga wpuścił na tajbrek Lewego, Polska byłaby w 1/2.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: luk_m5 »

Kapitalnie grają Włosi.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Didek »

hardy pisze:Leon ratuj!
Serio? Przecież to ma być kadra prawdziwych Polaków a nie farbowanych lisów. Wielu pisało iż woli porażkę bez Leona niż medal z Leonem. Wiec po co ten lament?

Trenerzy zajechali zawodników. Współczuję Resovii i ZAKsie. Dostaną wydmuszki a nie zawodników. Przynajmniej miesiąc przerwy dla reprezentantów aby odzyskali świeżość bo z tym co obecnie to dno i metr mułu czeka kluby. Skorzystają Ci co nie mają reprezentantów.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: sb.slav »

Nie wiem jak mając na skrzydłach Grozera i Kaliberdę + Szwarca w życiowej dyspozycji, można grać tak słabo. Wstyd panie Heynen.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: lipton »

Tutaj wyczyny Ngapetha. Sorry, że nagrywane kalkulatorem, ale jak właśnie powiedział papa Jarosz "wolę mieć srebrny medal ME niż odpaść w ćwierćfinale" (a potem nie omieszkał dodać, że jego syn Kuba przywiózł do domu jeszcze złoty i brązowy 8-) ).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: SerCos »

Konstantinow skąd wytrzasnąłeś tego Agoncewa :]
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: sb.slav »

Didek pisze:Trenerzy zajechali zawodników. Współczuję Resovii i ZAKsie. Dostaną wydmuszki a nie zawodników. Przynajmniej miesiąc przerwy dla reprezentantów aby odzyskali świeżość bo z tym co obecnie to dno i metr mułu czeka kluby. Skorzystają Ci co nie mają reprezentantów.
Spokojnie, w klubach czekają profesjonalni trenerzy. A Resovia ma jeszcze komfort głębi składu. Za to ZAKSA faktycznie ma dość słabą sytuację. Zyska Skra :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
emerencja
Posty: 1060
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: emerencja »

Papa Jarosz to chyba będzie do końca ME przeżywał...
Czy on może się skupić na komentowaniu samego meczu, zamiast co chwilę wbijać kolejną szpilę?
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: figol »

Didek pisze: Leon ratuj!


Serio? Przecież to ma być kadra prawdziwych Polaków a nie farbowanych lisów. Wielu pisało iż woli porażkę bez Leona niż medal z Leonem. Wiec po co ten lament?
Zamilcz !! leon jest prawdziwym polakiem !!! A może ty jak prezes Kaczyńskich będziesz nam mówił kto jest dobrym polakiem kto nie ??
poznasz głupiego po czynach jego
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

25:23 w III secie Niemcy na kolanach
serek pisze: Przecież sobie żartuję, bo czasem prawie mu pod sufit dociąga :D
Może i Zajcew lubi szybko, ale w kadrze gra większość na wysokich, co nie jest zarzutem, bo im to dobrze idzie.
Po przejściu na atak, Zajcew miał ten sam problem co teraz Bartek Kurek, czyli niezbyt pewnie czuł się przy atakach do prostej. W tej sytuacji podwyższanie mu wystaw, aby mógł swobodnie wykorzystać wszystkie kierunki w ataku nie było specjalnie wskazane. W tym roku wyraźnie dojrzał i ma opanowanych znacznie więcej kierunków - np. na PŚ w tych najważniejszych meczach zaskakująco często atakował po prostej. Z przyspieszonych, płaskich piłek byłoby mu jednak o to trudno, bo to już wymaga od atakującego świetnej techniki i wyczucia tempa, a od rozgrywającego dodatkowo bardzo precyzyjnych wystawy. W Bełchatowie Falasce i Wlazłemu tego typu zgranie się i złapanie odpowiedniego rytmu do takiej gry zajęło jakieś dwa sezony, a Giannelli z Zajcewem mają raptem na koncie 20 rozegranych spotkań, więc w tym momencie tego typu sposób gry wydaje się dla nich pewnie optymalny.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, o 20:30 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Noworoczny »

Gdybym cokolwiek znaczył w Polsacie sport natychmiast wyprosiłbym Macieja Jarosza ze studia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: futuro88 »

Mateja pisze:
SerCos pisze:Konarski 0/5
Kłos 1/7

Niby mamy w czym wybierać, a jak przychodzi co do czego to nie potrafią dokonywać zmian. Możdzonek, Szalpuk nietknięci.
Nie mówiąc o odsunięciu Kuby Jarosza czy Andrzeja Wrony przed Japonią.
Blokujący atakujący 0/5? W Japonii nie grał praktycznie wcale i co? Na ME jest zajechany? Może to nie poziom reprezentacyjny?

Jarosze zapewne mają dobrą polewe. Na kolejną impreze z Konarskim? NO WAY! To nie jest zawodnik do odciążenia Kurka a raczej jego zajechania. Konarski to taki sam statysta jak Szalpuk w chwili obecnej z tym szczegółem że Szalpuk to przyszłość naszej repry to Konarski przeszłośc. Po drugie jak najbardziej LEON do reprezentacji. Amen
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, o 20:30 przez futuro88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1048
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: kanonier »

Niemcy chcieli być sprytni i nie grać z nami. To im się udało, ale łatwiej byłoby z Polską :]
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: hubert »

Ale tego Gianelliego to ja im bardziej zazdroszczę niż Kubańczyka. A jakich my mamy młodych ? Szalpuka co z dzielnymi Białorusinami walczył jak równy z równym.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: futuro88 »

kanonier pisze:Niemcy chcieli być sprytni i nie grać z nami. To im się udało, ale łatwiej byłoby z Polską :]
Dokładnie sam to samo chciałem napisać.

Polska Rosja Niemcy Serbia out
Słowenia Francja Bulgaria Włochy in

Francja Włochy w finale. Bułgarzy z brązem
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: futuro88 »

hubert pisze:Ale tego Gianelliego to ja im bardziej zazdroszczę niż Kubańczyka. A jakich my mamy młodych ? Szalpuka co z dzielnymi Białorusinami walczył jak równy z równym.
Juantorena pogra w reprze max 4lata. Gianelli ze 14 jak nie więcej
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

2:0 więc w trzecim secie Alekno na pewno zacznie coś kombinować. Muserski na libero, Michajłow na środku, Kljuka na rozegranie? :D
Noworoczny pisze:Gdybym cokolwiek znaczył w Polsacie sport natychmiast wyprosiłbym Macieja Jarosza ze studia.
Są ekscesy i fajerwerki słowne? Do tej pory oglądałem Rosja w Włochy w rosyjskiej tv, ale po takiej rekomendacji z ciekawości przełączyłem na Polsat. :]
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: luk_m5 »

No i co , Włosi jedną szóstką grają drugi turniej i fizycznie wyglądają ze 3 razy lepiej niż my. Taki Gianelli grał też LŚ. I gdzie on a gdzie Fabian. Niebo a ziemia.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

Krugłow na ataku, Michajłow z Kljuką na przyjęciu.

Jednak mało to oryginalne jak na Alekne, oczekiwałem większych remanentów na pozycjach :]
kamil1404
Posty: 167
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 23:05
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: kamil1404 »

luk_m5 pisze:No i co , Włosi jedną szóstką grają drugi turniej i fizycznie wyglądają ze 3 razy lepiej niż my. Taki Gianelli grał też LŚ. I gdzie on a gdzie Fabian. Niebo a ziemia.
No właśnie...czy dysponuje ktoś statystykami na temat ilości rozegranych setów w tym sezonie reprezentacyjnym przez zawodników poszczególnych drużyn, albo chociaż Rosji, Włoch, Francji i Polski?

Magiera już uciszył Jarosza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”