ME 2017

ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: ME 2017

Post autor: ldz »

jedna kwestia jest jeszcze dla mnie zastanawiająca. Za przygotowanie fizyczne odpowiada niewątpliwie trener i tu "coś" (LOL) nie wyszło. Natomiast wg opinii zawodników miało być tak super, nie chcą trenera-kumpla, treningi ciężki zapierdziel, będzie power, będzie ogień, pitupitu. No i co? I g.... Wymiana trenera na pewno na tak, ale z zawodnikami, przynajmniej co niektórymi, też jest chyba coś nie halo.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Verdungo »

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze:
aezakmi pisze:To było do przewidzenia.
To znaczy co?
Gra Gaspariniego, że nie jest tak skuteczny na tym ataku, jak kiedyś. Na zagrywce również strzelał po autach. Nie był w wysokiej formie do tej pory w tym turnieju.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

Ja tylko jeszcze o zdobyczach punktowych

Polska: Konarski (4), Kurek (3), Lemański (4), Drzyzga, Kubiak (5), Bieniek (6), Zatorski (libero)

Ręce opadają, jak się widzi takie coś. Kabaret, inaczej tego nazwać nie można. Oni to chyba wszystkie punkty zdobywali po błędach Słoweńców. Nie skopiowałem całej listy celowo, by pokazać tylko grę "podstawowych". Kaczaremk dorzucił 9 oczek, Szalpuk 3, Kochanowski jedno.

Jak Muzaj grał cały sezon dobrze, a do dupy zmiany w LŚ, to też o czymś to świadczy. Konarski w całym turnieju zdobył 22 punkty, dokładnie w 4 meczach. Po atakującym mistrzów świata wymaga się, by walił tyle na mecz, ale co tam. Jak dla mnie cała drużyna przygotowana do dupy. Kłos zrezygnował, bo chyba już wcześniej "wykminił" ,że nic dobrego z tego projektu nie będzie, to nie chciał do tego przykładać rąk.

A co do Nowakowskiego to gdzieś pisali, że on też chciał wolne. Jak widać opłaciło im się nie uczestniczyć w tym widowisku.
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: krzysiu »

http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... estem.html
No i Fefe mówi,że on nie bierze na siebie odpowiedzialności - ma jaja chłop .. kaplica
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: mily66 »

Ktoś kto oglądał czechów napisze czemu Hadrava nie gra w pierwszym składzie? Kontuzja czy brak formy?
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2017

Post autor: PJ_volleyball »

mily66 pisze:Ktoś kto oglądał czechów napisze czemu Hadrava nie gra w pierwszym składzie? Kontuzja czy brak formy?
Finger jest półkę (a może i dwie) wyżej od Hadravy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: StanLee »

Szary Wilk pisze:Jak dla mnie cała drużyna przygotowana do dupy.
No proszę, w końcu to zauważyłeś. Więc może warto to wziąć w swoich indywidualnych ocenach?
mily66 pisze:Ktoś kto oglądał czechów napisze czemu Hadrava nie gra w pierwszym składzie? Kontuzja czy brak formy?
Finger to lespzy atakujący, zresztą poza meczem z Niemcami gra tutaj doskonale.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: krzychszp »

W studiu jedynym który ma jakiekolwiek jaja i gada bez ogródek jest Wanio
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2017

Post autor: grzegorzg »

Jeszcze co do "dobrej" gry Słowenii. W pewenym momencie podawali najlepeij punktujacych i na czele był Pajenk . Strach pom yslec, co by było z Gasparinim w formie i lepeij grajacycm Urnautem.



Tak na szybko, to uważam, ze de Gorgiemu zabrakło po prostu rzetelnej oceny zawodników i alternatywnej koncepcji. Nie chodzi mi o ten turniej, ale o cały sezon. Moim zdaniem powinna byc koncepcja alternatywna do tej z kurkiem na przyjęciu, czyli z ofensywnym skrzydłowym, ponieważ imho jest jednak zbyt duż róznica pomiędzy Kurkiem a Szalpukiem. Zmierzam do tego, ze powinnismy grac albo z Kurkiem jako ofensywnym,. albo parą defensywnych przyjmujacych czyli Kubiakiem i Buszkiem z mocnym przesunięciem ataku na srodek. Koncepcja pierwsza nie wypaliła, a drugiej nie było. A ta druga wersja wielokrotnie sprawdzała się Antidze. Złota IO może bysmy nie zdobyli, ale pokonac kogo trzeba pewnie by się dało.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, o 23:04 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Milten »

Problemem z Szalpukiem jako defensywnym przyjmujacym jest taki, ze on nie bardzo umie przyjmowac Grzegorzu.

PS: I teraz wszystko sie zgadza :D
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, o 23:05 przez Milten, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2017

Post autor: grzegorzg »

Poprawiłem. Ja tez jestem jeszcze na emocjach.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: aezakmi »

Odpowiednikiem Kurka jest Włodarczyk - lider Olsztyna z poprzedniego sezonu. Ciekawe, jak zagrałby ten siatkarz, ale wątpię, aby aż tak słabo, jak Bartek. Jest kim grać na przyjęciu, bo jeszcze: Orczyk, Szalpuk, Śliwka, Fornal (tu taki lepszy Buszek nam rośnie), może jeszcze ktoś się objawi i oczywiście będzie Mika. Trzeba dać im szansę w tej rozszerzonej LŚ, będzie bardzo dużo czasu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: StanLee »

O Buszka chodziło.

Jak dla mnie byliśmy w tak kiepskiej dyspozycji czysto fizycznej, że tutaj niespecjalnie jakakolwiek koncepcja mogłaby pomóc. Gorzej w ataku na tym turnieju grają do tego momentu tylko Finowie i Hiszpanie, czyli dwie najniższe drużyny, przecież to nie przypadek. Słoweńcy grali dzisiaj akurat znacznie słabiej niż z Rosją (tutaj trzeba byłoby w miejsce Gaspariniego wstawić Sterna, który robi 60%), a wygrali na ogromnym luzie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2017

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze: Jak dla mnie byliśmy w tak kiepskiej dyspozycji czysto fizyczne
Nie bardzo mogę się zgodzic. Kurek, Kubiak i Bieniek na pewno wygladali lepeij niż na LŚ. Nie wiem jak Konar i reszta, ale chyba porównywalnie. Drzyzga schudł, ale moze stracił przez to siły. ;)
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

StanLee pisze:
Szary Wilk pisze:Jak dla mnie cała drużyna przygotowana do dupy.
No proszę, w końcu to zauważyłeś. Więc może warto to wziąć w swoich indywidualnych ocenach?
Co nie zmienia faktu, że rozegranie leży. Nikt mi nie powie, że Drzyzga jest wystarczająco dobry, by kierować grą tej drużyny, tak aby ta święciła sukcesy. I niech nikt nie wspomina MŚ 2014, gdzie był rewelacyjnie grający Wlazły, Mika w najlepszej formie i Winiarski przeżywający drugą młodość podczas tego turnieju. Nie wspomnę, że środek siatki wtedy bardzo mocno obsadzony, a sam Drzyzga zaczął jako drugi sypacz i nie dźwignąłby tego sam, grał w środku turnieju i w półfinale, ale zaczał i skończył turniej swoim rozegraniem Guma. Zresztą, nie co polemizować, to było 3 lata temu.

Nikt nie powie tego, co myśli, bo zaraz jedni na drugich by się poobrażali. Jak większość ekspertów w studio to koledzy z boiska obecnych siatkarzy, bądź osoby z nimi ściśle powiązane, to jak wy sobie to wyobrażacie.

Bosek nie powie złego słowa na Kurka, Kadziewicz i Igła też, bo to kolega. Nikt nie powie złego słowa na Drzyzgę, bo jest pod ochroną, po drugie Drzyzga senior by ich zjechał, a środowisko siatkarskie dalej widzi go jako dyrygenta gry na najwyższym poziomie. Na Kubiaka nikt nic złego nie powie, bo kolega z boiska, a po drugie wszyscy się boją jego reakcji. W reszcie przypadków - koledzy z boiska.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, o 23:16 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: kuchcik77 »

wypowiedź skasowano ze wzgledu na powiedzenie prawdy o Drzyzdze;)

the bill
tzn rachunek trzeba mu wystawic
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: StanLee »

grzegorzg pisze:Nie bardzo mogę się zgodzic. Kurek, Kubiak i Bieniek na pewno wygladali lepeij niż na LŚ. Nie wiem jak Konar i reszta, ale chyba porównywalnie. Drzyzga schudł, ale moze stracił przez to siły. ;)
Zupełnie się nie zgadzam, przecież taki Konarski tutaj wizualnie wyglądał dramatycznie, 35% ataku u Kurka też nie wzięło się znikąd, a Kubiak sportowo dawał porównywalnie mało. Właściwie jedynym graczem który dawał jakąś świeżość był Kaczmarek, co akurat nie dziwi, skoro nie latał z kadrą przez całą LŚ.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

- Jestem zadowolony z tego jak grałem w turnieju - mówi Fabian Drzyzga. Rozgrywający zanotował bardzo słaby występ w przegranym 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) barażu ze Słowenią o awans do ćwierćfinału ME. Drzyzga jest przekonany, że Polska odpadła z mistrzostw, bo dużo gorzej od Słowenii serwowała i przyjmowała zagrywkę
No to proszę. Jak mamy taką "grupę" gdzie jeden przychodzi i krzyczy, że jest najlepszy, a inni gówno przyjmują i atakują, drugi pewnie to, że jest gwiazdą i reszta ekipy jest nic nie warta, bo on ma bogatą klubową karierę, jeszcze trzeci, że jest mistrzem świata i nie będzie dyskutować z tymi, co nic nie osiągnęli, to ja dziękuję :D

Ten gość to w ogóle ewenement. O ile Kurek i Kubiak mimo bycia niepokornymi i częstego gwiazdorstwa, potrafią w wywiadach zamknąć jadaczkę i uderzyć się w pierś, tak ten gość jest oderwany od rzeczywistości. Najpierw ta wypowiedź o Antidze, teraz ten narcyzm. Pojechał po bandzie ostro.
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: krzysiu »

Kurek przeprosił za tę grę , Konar też - ze złe wybory jego w ataku itd.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: ME 2017

Post autor: tomikon »

mewa pisze:
tomikon pisze:W studiu siedzą chłopy co grubo ponad 20 lat oglądają siatkówkę i nie potrafią na gorąco wyciągnąć wniosków z meczu... naprawdę studio jest na poziomie Szpaka, Engela i Strejlaua i tego że już w europie nie ma słabych drużyn...
Więc nadal pompują tych zawodników i zastanawiają się co się stało....
Pamiętaj, że oni w tym studio nie mogą powiedzieć tego, co wiedzą i myślą, bo stracą pracę i przestaną ich zapraszać.

Ale w teorii przecież powinni być obiektywni, a nie połączeni pępowiną z klubami, prezesami czy siatkarzami itd... wydaje mi sie że Polsatowa piłka nożna jakoś potrafi się konkretniej wypowiedzieć(choćby swego czasu Kowalczyk), a nie lać wodę i głaskać wszystkich...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2017

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:Zupełnie się nie zgadzam, przecież taki Konarski tutaj wizualnie wyglądał dramatycznie, 35% ataku u Kurka też nie wzięło się znikąd, a Kubiak sportowo dawał porównywalnie mało. Właściwie jedynym graczem który dawał jakąś świeżość był Kaczmarek, co akurat nie dziwi, skoro nie latał z kadrą przez całą LŚ.
O Konarskiego nie bede sie spierał. Natomiast procenty to nie wszystko i pochodna paru innych elementów także. Natomiast obserwując fizykę trzech wspomnianych zawodników podczas gry, ja zauważam poprawę, szczególnie u Bieńka


PS Tak ogladam powtórke meczu Czechówi zastanawiam się, dlaczego tak mało kibiców, skoro jest tak blisko.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

A tak w ogóle, to bawi mnie poziom kibicowania na meczach siatkówki. Jeszcze 8-10 lat temu w Katowickim spodku podczas meczów naszych dało się wyczuć dobrą atmosfere, darcie się i zagrzewanie naszych do walki. Dziś są puszczane jakieś "przeboje", atmosfera jak na szkolnej dyskotece w podstawówce, czyli wodzirej zapuszcza jakiś "hit" i dzieciaki skaczą i się drą.

Przegrywamy mecz, jeden z naszych idzie na zagrywkę i wodzirej puszcza "Mniej niz zero", a cała widownia skacze i klaszcze. No ja pier***, ludzie, co to jest w ogóle za film? Pamiętam jaka wrzawa była na Lidze Światowej w spodku w 2007 roku i to co jest dziś, to jest nic. Dziś to jest atmosfera festynu na wsi, gdzie mieszkańcy sobie popili i skaczą do disco polo.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: nicram »

Ten wiejski festyn na meczach siatkówki trwa już kilkanaście dobrych lat, z tym że teraz zdecydowanął większość stanowią hot 13nastolatki, które tylko przychodzą na mecz aby zobaczyć swojego idola, troszkę popiszczeć a i przy odrobinie szczęścia strzelić jakieś selfi z Kurasiem czy Miśkiem.

Drzyzga w wywiadzie mówi, że jest zadowolony z tego co grał w turnieju. Jak to przeczytałem myślałem, że to Papa mówi o synku, ale jednak nie, to Grubinho sam o sobie.
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2017

Post autor: VernonRoche »

Kadyks pisze: Myślę, że tej kadrze potrzebna jest rewolucja, powinniśmy pożegnać się z Kubiakiem, Kurkiem.
Świetny pomysł, wyrzućmy najlepszych zawodników, wtedy będzie lepiej :D
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: kibic-alk »

Wiele osób pisało tutaj, że Kubiak "ustala" skład kadry. Jeżeli to prawda, to może jest czas, żeby to w końcu wypłynęło? Trzeba oczyścić atmosferę. Tym bardziej, że są informacje, że atmosfera nie była za ciekawa.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ME 2017

Post autor: hardy »

StanLee pisze:Właściwie jedynym graczem który dawał jakąś świeżość był Kaczmarek, co akurat nie dziwi, skoro nie latał z kadrą przez całą LŚ.
Od lat powtarzam że LŚ trzeba odpuścić, nawet kosztem straty punktów w rankingu. Nic dobrego ona nie przynosi, tylko zmęczenie zawodników.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: nicram »

kibic-alk pisze:Wiele osób pisało tutaj, że Kubiak "ustala" skład kadry. Jeżeli to prawda, to może jest czas, żeby to w końcu wypłynęło? Trzeba oczyścić atmosferę. Tym bardziej, że są informacje, że atmosfera nie była za ciekawa.
Przecież to wiadomo oś kilku lat, że Kubiak ustala kto ma się w kadrze znaleźć a kto nie.
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2017

Post autor: VernonRoche »

hardy pisze:Od lat powtarzam że LŚ trzeba odpuścić, nawet kosztem straty punktów w rankingu. Nic dobrego ona nie przynosi, tylko zmęczenie zawodników.
To wiadomo, ale leśnie dziadki tego nie zrozumieją. Szczególnie w latach gdzie mamy docelowe imprezy
typu MŚ, IO, czy jakaś większa impreza u nas warto by było odpuścić sobie to i owo.

Mamy zawodników obecnie jakich mamy, więc i gra się trudno.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Rysio z Klanu »

hardy pisze:
StanLee pisze:Właściwie jedynym graczem który dawał jakąś świeżość był Kaczmarek, co akurat nie dziwi, skoro nie latał z kadrą przez całą LŚ.
Od lat powtarzam że LŚ trzeba odpuścić, nawet kosztem straty punktów w rankingu. Nic dobrego ona nie przynosi, tylko zmęczenie zawodników.
O Panie, gdyby w tym kraju było normalnie i trenerów kadry zwalniał związek, a nie Polsat, to byłoby to możliwe. A tak to każdy trener, który ośmielił się olać LŚ i ośmielił się zmniejszyć przychody Polsatu, lada chwila dostawał wypowiedzenie. Teraz każdy zastanowi się 5 razy. Ani Castellani, ani Anastasi, ani Antiga nie powinni być zwolnieni. Jedynym, który przez ostatnie 10 lat na to zasłużył, był Lozano.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”