ME 2019 siatkarzy

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

I w całym meczu wygraliśmy do 19, 21 i 18. Ja rozumiem, że ten mecz wczoraj w naszym wykonaniu idealny nie był, a ci Niemcy za mocni w tym sezonie nie są, ale to ciągle ćwierćfinał MŚ, w którym jedna z poważniejszych drużyn w Europie kompletnie nam nie zagroziła...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: jaet »

Aranger pisze:I w całym meczu wygraliśmy do 19, 21 i 18. Ja rozumiem, że ten mecz wczoraj w naszym wykonaniu idealny nie był, a ci Niemcy za mocni w tym sezonie nie są, ale to ciągle ćwierćfinał MŚ, w którym jedna z poważniejszych drużyn w Europie kompletnie nam nie zagroziła...
Zgadzam się i dlatego tym bardziej tej dziwnej nerwowości nie rozumiem, a że była świadczy chociażby spięcie Kubiaka z Heynenem.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Marcy$ »

Przyjęcie w buraki Leona zrozumiem. To, że nie wszystko się skończy też. Jednak nie rozumiem elektryczności (nie tylko Pita) w obronie - tu nie powinna być tak jak było wczoraj.
dedede
Posty: 546
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

Noworoczny pisze:Swoją drogą niesamowite jest, jak może namieszać kraj, słaby w danej dyscyplinie, który trafi pokolenie kilku dosłownie niezłych graczy. Bo też i nie są to jakieś wielkie gwiazdy.

Vincić - wyrzucony ze Skry, potem rozgrywający drużyny środka tabeli plusligi.
Gasparini - już w tym wątku wiele o nim napisano.
Pajenk - środek tabeli plusligi.
Mernik - nawet nie wiem, gdzie on gra.
Urnaut - szeroka czołówka ligi włoskiej, nie żaden top.
Cebul - nawet nie wiem, gdzie on gra, ale to żaden top.

A dochodzą do finału ME, wygrywają z drużyną uważaną przez niektórych za najlepszą na świecie. No, szacun.
No mernik to sam nie wiem gdzie gra, ale i tak zazwyczaj w pierwszej szóstce gra Kozamernik czyli gracz Mediolanu a wcześniej Trentino.. Cebul to taki polski dj a Cebulj obecnie w Trentino bodajże..poza tym gracze pierwszej szóstki to roczniki 84,86,86,88,92,95 także ciężko to traktować jak stricte jedno pokolenie, bardziej pojedyncza zbiórka z co drugiego rocznika wybijających się graczy
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Noworoczny pisze:Swoją drogą niesamowite jest, jak może namieszać kraj, słaby w danej dyscyplinie, który trafi pokolenie kilku dosłownie niezłych graczy. Bo też i nie są to jakieś wielkie gwiazdy.

Vincić - wyrzucony ze Skry, potem rozgrywający drużyny środka tabeli plusligi.
Gasparini - już w tym wątku wiele o nim napisano.
Pajenk - środek tabeli plusligi.
Mernik - nawet nie wiem, gdzie on gra.
Urnaut - szeroka czołówka ligi włoskiej, nie żaden top.
Cebul - nawet nie wiem, gdzie on gra, ale to żaden top.

A dochodzą do finału ME, wygrywają z drużyną uważaną przez niektórych za najlepszą na świecie. No, szacun.
Tym sposobem to u nas jest podobnie, bo poza Leonem i Zatorskim trudno jest umieścić jakiegokolwiek naszego siatkarza w top 5 chociaż, a z pierwszej szóstki mamy 2 zawodników z klubu, który uplasował się na 9 miejscu.
Decyduje kolektyw, forma, taktyka, mentalność i czasami szczęście. Przecież siatkówką rządzą milimetry, zwłaszcza po wprowadzeniu czelendży.
Tak jak pisałem są to bardzo podobne zespoły:
Zbilansowane przyjęcie
Kreatywni rozgrywający
Środkowi z podziałem na atak i blok
Świetni libero.
Odstający poziomem atakujący
Świetni trenerzy.
Po naszej stronie ogranie w kluczowych momentach imprez, po ich stronie hala i zagrywka.
Presja powinna na obie ekipy działać tak samo. My musimy, oni mogą, ale bardzo by chcieli, bo to może ich ostatnia szansa.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Demandred »

Nie wiem czy już było - ale w związku z problemami z lotami, obatel załatwił samolot od premiera dla chłopaków. :D
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kanap »

Muzaj z Niemcami grał świetnie do pierwszego bloku, jak dostał czapę to przestał grać. :]
I to nie jest śmieszne.

Słoweńcy na ME nigdy nam nie leżeli, wystarczy sobie spojrzeć na wyniki z 2015 i 2017.

W spotkaniu tegorocznym z Słoweńcami walka była niezwykle wyrównana przez dwa sety, pierwszego wygrali, w drugim dobrze że Leon poszedł w końcówce na zagrywce i ugraliśmy 2 punkty odskakując im.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: luk_m5 »

No i mniej więcej chyba większość z nas tak widziała rolę Leona w tej kadrze. Oprócz rozwiązywania problemów na wyższej piłce to właśnie rozstrzyganie końcówek setów na styku w polu serwisowym. Wiemy, ze potrafi to robić i teraz może to pokazać w dwóch najbliższych meczach, gdzie stawka i presja będzie porównywalna z tą którą miał do czynienia już wielokrotnie w finałach LM chociażby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Wybiórczo wybierasz spotkania, bo ostatnie Polska wygrała. A w tabeli wszech czasów (?) remis.

No i, choć Słowenia gra w bardzo podobnym składzie, to Polska się jednak bardzo wzmocniła od 2015 i 2017 (Leon, Bieniek).
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-09-24 o 14.55.02.png
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Reebook92
Posty: 32
Rejestracja: 2 cze 2012, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Reebook92 »

Całkowicie nie rozumiem stwierdzenia, że mamy podobne składy ze Słoweńcami. Na każdej pozycji mamy znacznie lepszego zawodnika. Nie bójcie się tego mówić.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Reebook92 pisze:Całkowicie nie rozumiem stwierdzenia, że mamy podobne składy ze Słoweńcami. Na każdej pozycji mamy znacznie lepszego zawodnika. Nie bójcie się tego mówić.
Personalnie tak, ale charakterystyka obu ekip jest podobna
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Nie tylko o to mi chodziło. Przede wszystkim o to, że nasza trzecia szóstka przy wsparciu czwartej zdobywa medal na VNL a Słowenia poza pierwszą szóstką nie ma nic.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Angulo »

Teraz to już jestem pewny na 200 procent, że do końca turnieju nie stracimy seta.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Noworoczny pisze:Nie tylko o to mi chodziło. Przede wszystkim o to, że nasza trzecia szóstka przy wsparciu czwartej zdobywa medal na VNL a Słowenia poza pierwszą szóstką nie ma nic.
W tej skali to my mamy przewagę nad wszystkimi. Maksymalnie drugi jakościowo dobry skład mogą wystawić tylko Rosjanie i od biedy Amerykanie, pozostałe reprezentacje mają zbyt duże dysproporcje między pierwszą 6 a drugą, nie mówiąc już o trzecim składzie czy dalszym zapleczu
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kanimo

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kanimo »

Zapomniales o Francuzach. Poza Grebennikowem to maja pewna strate jakosci na ataku w drugiej szostce a reszta inaczej, lecz niewiele gorzej. Niezly sypacz, bardzo dobrzy przyjmujacy. I tych przyjmujacych to moze i na 3 szostke by sie zebralo.

Ladne zdjatka z podrozy.
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

kanimo pisze:Zapomniales o Francuzach. Poza Grebennikowem to maja pewna strate jakosci na ataku w drugiej szostce a reszta inaczej, lecz niewiele gorzej. Niezly sypacz, bardzo dobrzy przyjmujacy. I tych przyjmujacych to moze i na 3 szostke by sie zebralo.

Ladne zdjatka z podrozy.
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina
Środka chyba też by nie zebrali, jeśli liczymy do pierwszej kadry Chinenyeze, Le Roux i Le Goffa, to kto im zostaje? Aguenier, Bulthor? Akurat o libero to bym się u nich nie martwił, jest niezły Rossard, Duquette. Ale u nas też jest spora różnica między Zatorem a grupą pościgową, zwłaszcza w przyjęciu.
Na przyjęciu faktycznie mają urodzaj, ale tylko tam.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Ladne zdjatka z podrozy.
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina
Mowa ciała pani menadżer reprezentacji zaciekawia. Kontempluje beton pasa startowego na lotnisku? :D
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Son »

kanimo pisze:Zapomniales o Francuzach. Poza Grebennikowem to maja pewna strate jakosci na ataku w drugiej szostce a reszta inaczej, lecz niewiele gorzej. Niezly sypacz, bardzo dobrzy przyjmujacy. I tych przyjmujacych to moze i na 3 szostke by sie zebralo.

Ladne zdjatka z podrozy.
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina
Też bym powiedział, że środkowi niezbyt, plus ten Patry, który mnie nie przekonuje...
No ale przyjęcie mega :) Chyba lepsze zaplecze niż w USA, Brazylii, Rosji. Tylko u nas lepsi rezerwowi.
Zaksa na maksa
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Atak faktycznie też bieda, Patry, Winkelmuller to zwykli wyrobnicy, jeden o ponad przeciętnych warunkach.
Tu najlepiej wygląda Rosja a potem chyba jednak Włosi - Nelli i Argenta są w stanie grać na europejskim poziomie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7996
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:Tu najlepiej wygląda Rosja a potem chyba jednak Włosi - Nelli i Argenta są w stanie grać na europejskim poziomie.
Argenta to przeciętniak, ale Nelli faktycznie co najmniej klasowy zmiennik.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Ćwierćfinały o tej samej godzinie to najgorsze co zostało wymyślone przy okazji tej imprezy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:
dyletant pisze:Tu najlepiej wygląda Rosja a potem chyba jednak Włosi - Nelli i Argenta są w stanie grać na europejskim poziomie.
Argenta to przeciętniak, ale Nelli faktycznie co najmniej klasowy zmiennik.
A wiecie kogo Rosjanie wysyłają teraz do Japonii na PŚ jeżeli chodzi o atakujących? 34-letniego Pawła Krugłowa i 32-letniego Denisa Ziemczonoka. Będą więc ogrywać młodzież :]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7996
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak sprawdziłem, że ten Wijecki był razem z Płotnickim w Ukrainie U20 gdy graliśmy z nimi w finale MEJ, nie miał tam pewnego miejsca w szóstce, ale był rok młodszy: ładnie i bardzo szybko Ukraińcom ten wynik w młodzieżówce się przełożył na seniorskie granie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Tak sprawdziłem, że ten Wijecki był razem z Płotnickim w Ukrainie U20 gdy graliśmy z nimi w finale MEJ, nie miał tam pewnego miejsca w szóstce.
Wijecki już wtedy był uznawany za największy ukraiński talent siatkarski obok Płotnickiego, ale przed tym turniejem złapał jakąś kontuzję i nie mógł pomóc drużynie na tych ME U20 w 2016 roku. Zresztą on i Płotnicki prywatnie bardzo się przyjaźnią
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7996
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukjul pisze:Wijecki już wtedy był uznawany za największy ukraiński talent siatkarski obok Płotnickiego, ale przed tym turniejem złapał jakąś kontuzję i nie mógł pomóc drużynie na tych ME U20 w 2016 roku. Zresztą on i Płotnicki prywatnie bardzo się przyjaźnią
Pewnie masz rację, ale na MŚ rok później też był tylko graczem z rotacji, więc pewnie ten rok różnicy miał większe znaczenie. Oni tam mieli jeszcze bardzo fajnego środkowego, ale nie wiem co z nim się dzieje.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: knightrider »

Wijeckiego mógłby jakiś klub z +ligi zgarnąć.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze:
dyletant pisze:Tu najlepiej wygląda Rosja a potem chyba jednak Włosi - Nelli i Argenta są w stanie grać na europejskim poziomie.
Argenta to przeciętniak, ale Nelli faktycznie co najmniej klasowy zmiennik.
Nie zachwycałeś się nim przypadkiem, zanim złapał kontuzję?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7996
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:Nie zachwycałeś się nim przypadkiem, zanim złapał kontuzję?
Miał kilka super wejść w Modenie, skończył w Serie A2.

Średnio gra Płotnicki w ataku, ten Didenko dużo lepiej wystawia na prawe i środek, niż na lewe, ale zagrywka mu chodzi jak w lidze - dwa asy, przyjęcie na drugą stronę, chyba pięć albo sześć break pointów przy jego serwisie w tej pierwszej partii.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: krzychszp »

Co ta Ukraina? Grają jak klasowy zespół i zasłuzenie prowadza 1-0. Watpie zeby to wygrali ale prezentują się świetnie
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

I weź tu teraz ogarniaj dwa mecze jednocześnie. :|

Ale się bawią Dideno z Semeniukiem
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2019, o 20:06 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”