ME 2021 siatkarzy

dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

drukjul pisze: 29 sie 2021, o 08:59
dyletant pisze: 29 sie 2021, o 02:22 Fatalny sypacz i przestawienie Andringi na libero położyły grę Holendrom. Zastępujący go Jorna nie daje tyle w bloku i zagrywce, a w samym ataku też jest gorszy. Z kolei nie mogą sobie pozwolić na granie parą Van Garderen z Ter Horstem, bo to by była kompletna strzelnica.
Ja rozumiem że Andringa po tylu latach gry w Olsztynie ma u Ciebie nie tylko taryfę ulgową, ale zwyczajnie i dużo osobistej sympatii, ale wybacz teza, że akurat to że Andringa wykorzystywany jest od czasu do czasu przez Roberto Piazze jako libero, a nie zawodnik z pola miałoby być przyczyną problemów i słabszych wyników Holenderów jest całkowicie karkołomna i patrząc obiektywnie nie da się obronić. A ja bym zaryzykował inną tezę, że mówimy o siatkarzu, który właśnie jako skrzydłowy a nie libero, do gry na międzynarodowym, reprezentacyjnym poziomie, zwłaszcza w obecnej formie na przyjęciu z atakiem po prostu się zupełnie nie nadaje.

Wystarczy powiedzieć, że w tegorocznych turnieju VNL w Rimini, kiedy Piazza dał mu szansę zagrać praktycznie cały długi pięciosetowy mecz z Japonią nie na libero, tylko właśnie na przyjęciu z atakiem Andringa na 9 prób w ataku skończył 1 piłkę, plus jeszcze na siatce jedną piłkę zablokował. Zdobył więc w sumie 2 pkt, a pierwsze cztery sety rozpoczynał w tym spotkaniu jako zawodnik z pola, tylko w tie-breaku Piazza postawił już na parę Jorna-Tuinstra na przyjęciu https://en.volleyballworld.com/volleyba ... e/11710/#4

2 pkt, w tym 1 zdobyty atakiem i to w meczu z Japończykami. I to miałby być ten wirtualny orzeł holenderskiego lewego ataku i panaceum na problemy kadrowe Piazzy oraz holenderskiego zespołu? Po prostu nierealne.
Szanowny kolego, chociaż na tym forum to Ty tu robisz za siatkarską drukjulopedię, z której wszyscy w tym ja czerpiemy pełnymi garściami, to podejrzewam, że w ostatnich 4 latach jednak meczów z udziałem Andringi obejrzałem znacznie więcej ;) i choć oczywiście zawodnik zdobył moją sympatię, to jako obiektywny obserwator jestem w stanie stwierdzić, że jego wkład w organizację gry jest nieoceniony. Od 4 lat Andringa jest jednym z najlepszych defensywnych/zadaniowych zawodników całej ligi. W sezonie gdy AZS zajął 4 miejsce, będąc niewiele od finału to Holender był trzecim najlepszym zawodnikiem w Olsztynie po Hadravie i Kochanowskim (aczkolwiek można się spierać, czy nie zamienić ostatniej 2 miejscami).
Jeśli przytaczasz statystyki z jednego meczu coraz mniej poważnego turnieju, który pomału staje się własną parodią, doskonale przy tym wiedząc, jak trudno gra się na skrzydłach przeciw Japończykom, jeśli nie nazywasz się Leon, Leal albo Juantorena to ja dla odmiany podam statystyki choćby z meczu z JW, gdzie Robbert zdobył 19 punktów https://www.plusliga.pl/games/id/1101078.html, demolując przyszłych mistrzów pojedynczym blokiem i zagrywkami, dokładając przyzwoitą skuteczność (mając w pamięci dokładność wystawianych piłek), ale obaj wiemy, że nie chodzi o to, żeby przerzucać się statystykami ;) Wiemy jaką charakterystykę ma ten zawodnik i czego można po nim oczekiwać, nie będzie to gwarancja 20 punktów w każdym meczu na 60% skuteczności, ale od tego Holandia ma potencjalnie takich zawodników (Ter Horst) A że zawodnik w tamtym momencie był być może bez formy, to bardzo prawdopodobne, formę ma przygotować na wrześniowy turniej.
Stawiam tezę, że choć AZS ma najbardziej obiecujący skład od wielu lat, to jednak dalej Andringa będzie języczkiem u wagi, jeśli Salehi lub De Falco będą przechodzili gorsze dni.
Podczas ME Holandia wyglądała katastrofalnie i gdyby nie Nimir i jego skuteczność w ataku i zagrywce (np. 9 asów z Ukrainą) to prawdopodobnie Oranje nie wyszliby z grupy. Moim zdaniem przesunięcie Andringi na libero to był sabotaż Piazzy, choć Jorna jako były libero również trzymał zadania defensywne, to jednak dla tej kadry odpowiednio przygotowany Andringa jest w stanie dać znacznie więcej. Zresztą niedługo się przekonamy, kto miał rację.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 29 sie 2021, o 11:09 Daj spokoj. Nimir jako rozgrywajacy to styl Neroja i zblizony poziom.

Czasem byw tak, ze nazwiska sa, a zabraknie jednego ale waznego ogniwa na przyzwoitym poziomie. Argntynczykom czesto brakowalo atakujacego, Serbom przez lata mimo swietnych skrzydlowych, rozgrywajacego. I dlategp odnosili tylko drugorzedne sukcesy.

A ME, zeby sie liczyc, powinny byc rozgrywane raz na 4 lata, w roku przedolimpijskim i byc pierwsza kawalifikacja na IO. Wtedy bylaby walka.
Jasne, Nimir nie był zbyt rewelacyjnym rozgrywającym, ale wiele drużyn na przestrzeni lat zdarzało się takich, gdzie rozgrywający był najsłabszą opcją w ekipie, a mimo to grali względnie dobrze jako całość (wspomniana Serbia, Bułgaria jak Kaziyski z Sokolovem wystarczali czy USA zanim po Ballu wykluł się Christenson). Podobnie zresztą Freriks, ciężko powiedzieć żeby to była gwiazda rozegrania, ale jakiś tam poziom wystarczający na "średnią europejską półkę" miał. Co prawda w tamtych czasach gdybym budował klub, pewnie nie przyszłoby mi do głowy zatrudnić jednego ani drugiego na rozegranie, jednak mimo to uważam, że jako całość mogli się w tamtym czasie prezentować lepiej. Też mogło być po prostu tak że chłopaki nie dogadywali się charakterologicznie i wychodziło jak z naszą kadrą kopaną - że indywidualnie wyglądało to lepiej niż zbite w całość.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Szary Wilk pisze: 29 sie 2021, o 11:24 Rosja bez Michajłowa,Muserskiego,Bogdana,Poletaeva. Z 21 letnim debiutantem i etatowym ławkowiczem w kadrze. Kljuka na ataku.
Włosi bez Zaytseva i z kompletnie przebudowaną i odmłodzoną kadrą
Francja także rozpoczyna częściową przebudowę z nowym trenerem

Ten turniej z czołówki poważnie traktujemy tylko my. To jest bardzo smutne.
Czy ci wszyscy wymienieni siatkarze nie są przypadkiem kontuzjowani? A ty na podstawie ich absencji wysnułeś wniosek, że tylko my traktujemy ten turniej poważnie? Przy okazji pomijając w kontekście czołówki złotego i srebrnego medalistę ostatnich ME.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Aranger pisze: 29 sie 2021, o 12:45
Szary Wilk pisze: 29 sie 2021, o 11:24 Rosja bez Michajłowa,Muserskiego,Bogdana,Poletaeva. Z 21 letnim debiutantem i etatowym ławkowiczem w kadrze. Kljuka na ataku.
Włosi bez Zaytseva i z kompletnie przebudowaną i odmłodzoną kadrą
Francja także rozpoczyna częściową przebudowę z nowym trenerem

Ten turniej z czołówki poważnie traktujemy tylko my. To jest bardzo smutne.
Czy ci wszyscy wymienieni siatkarze nie są przypadkiem kontuzjowani? A ty na podstawie ich absencji wysnułeś wniosek, że tylko my traktujemy ten turniej poważnie? Przy okazji pomijając w kontekście czołówki złotego i srebrnego medalistę ostatnich ME.
Kontuzjowani to oni są pewnie od jakiegoś czasu, ale ME to dla nich czas na wyleczenie się i przygotowanie do sezonu klubowego.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Kilgor92 »

Muserski się skontuzjował jeszcze podczas VNL. To, że Michajłow będzie się musiał leczyć po IO było pewne, lecz zarazem nikt nie mógł przewidzieć, że na leczenie będą musieli się udać Poletajew, Bogdan i Semyszew. Rosjanie bardzo poważnie traktują tegoroczne ME, sam Tietiuchin stwierdził, że idą tam by odnieść sukces. Twierdzenie więc, że Ruscy odpuszczają ME jest grubą przesadą.

Podobnie zresztą w przypadku Francuzów. Z olimpijskiego składu odpadli jedynie Boyer i Tillie, przy czym ten pierwszy poprosił Rezende o to, by dał mu parę chwil oddechu, na co ten drugi się zgodził. Tak poza tym 90% składu jest bez zmian, tak więc również i Francuzi traktuję ten turniej serio.

Jeśli chodzi o Włochów, to jak to sobie Szary Wilku wyobrażasz, by połamany Zaytsev i Juantorena grali na ME? :D Nie mówiąc o tym, że prędzej czy później Włosi po prostu muszą dokonać przebudowy. Tak więc ich postawa jest cokolwiek słuszna i logiczna.

Tak więc z czołówki europejskiej tylko i wyłącznie Włosi pokazali, że ME są dla nich faktycznie turniejem drugiej kategorii. Reszta drużyn traktuje ten turniej niezwykle serio, a to, że niekoniecznie wystąpią w najmocniejszych składach wynika najczęściej z przyczyn obiektywnych.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

dyletant pisze: 29 sie 2021, o 02:22
2007 - Finlandia i Hiszpania w 4, po tym turnieju zjazd, z którego nie pozbierali się do tej pory
2009 - finał Polska Francja, obie drużyny w przemeblowanych i osłabionych składach - rok później kompromitacja podczas MŚ
2011 - finał Serbia Włochy, trzecia Polska - bez przełożenia na Igrzyskach rok później
2013 - Rosja Włochy - bardzo słabe MŚ rok później.
2015 -Francja Słowenia- jedni nie wychodzą z grupy, drudzy do Rio w ogóle nie lecą
2017 - Rosja Niemcy - bez żadnego sukcesu rok później, z kolei przyszły Mistrz świata kompromituje się przed własną publicznością.
2019 - nie trzeba przypominać, finał Serbia Słowenia, obie drużyny nawet nie grają w Tokio, Francja kończy bez medalu, Rosja się kompromituje a rok(wyjątkowo 2 lata) później 1 kończą ze złotem olimpijskim a drudzy ze srebrem. Niewiele brakowało a do 4 weszłaby Ukraina.
Tylko takie przykłady to można i podać w drugą stronę. Od najnowszych zacznijmy. 2016 Rio - Włosi zdobywają srebro, by później na żadnej imprezie nawet nie otrzeć się o strefę medalową. 2014 i MŚ w Polsce - Niemcy zdobywają brąz, by później wrócić z niczym z ME 2015 i nie awansować na Igrzyska. 2010 i MŚ we Włoszech - srebro Kuby, której drużyna niedługo potem się rozlatuje. 2008 Pekin - Amerykanie wygrywają złoto, potem czeka ich katastrofa na mundialu 2010 i brak medalu na IO 2012.

Oczywiście na ME takich niespodzianek jest więcej, ale to wynika głównie z tego, że w przeciwieństwie do MŚ czy IO są rozgrywane co 2 lata, a nie 4, stąd też więcej okazji do niespodzianek.

Druga sprawa to fakt, że MŚ są turniejem trudniejszym od ME, gdzie jest znacznie mniej przypadku i z reguły gra cała światowa szeroka czołówka. IO to z kolei bardzo dziwny i niesprawiedliwy system kwalifikacji, który szczególnie mocno uderza w drużyny europejskie.
Dlatego umniejszanie rangi ME poprzez wytykanie poszczególnych niespodziewanych medalistów nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2021, o 14:41 przez BuenoSausage, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4458
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Diomedea »

O jakich przygotowaniach "serio" mozna mowic, gdy trenerzy przygotowania fizycznegi, fizjo, itp dojezdzaja na moment z klubow?
Tak naprawde to my nie przygotowujemy sie serio, tylko wytwarzamy zaslone dymna na uzytek mediow i niepoinformowanej publicznosci.

Mam nadzieje, ze nasze "serio" nie zmusi tych kontuzjowanych zawodnikow do gry.
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Tylko takie przykłady to można i podać w drugą stronę. Od najnowszych zacznijmy. 2016 Rio - Włosi zdobywają srebro, by później na żadnej imprezie nawet nie otrzeć się o strefę medalową
.
Potwierdzasz moją tezę.
2014 i MŚ w Polsce - Niemcy zdobywają brąz, by później wrócić z niczym z ME 2015 i nie awansować na Igrzyska.
- zgoda
2010 i MŚ we Włoszech - srebro Kuby, której drużyna niedługo potem się rozlatuje.
- przyczyny polityczne, na to nie było wpływu
2008 Pekin - Amerykanie wygrywają złoto, potem czeka ich katastrofa na mundialu 2010 i brak medalu na IO 2012.
Wymiana pokoleniowa, to nie znaczy, że poważniej traktowali turniej Norceca.

Owszem system kwalifikacji do IO krzywdzi reprezentacje europejskie, ale to nie oznacza, że turniej z udziałem Estonii, Czarnogóry, Ukrainy, Czech, Słowacji, Portugalii, Turcji, Belgii, obecnej Bułgarii czy Hiszpanii jest jakimkolwiek prestiżowym wyznacznikiem, zwłaszcza że topowe drużyny przystępują do takich turniejów zazwyczaj osłabione (Rosja w tym roku, Polska 2019 bez Kurka itd.)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Do dwunastki, która była na igrzyskach, dodaliśmy trzech zawodników. Na mistrzostwa będę mógł zabrać 14 chłopaków. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych urazów.
Za dwa dni startują Mistrzostwa Europy, a my dalej mamy 15 zawodników w kadrze i dalej nie wiemy, kto odpadnie :] Fornal chyba jest trzymany do samego końca, bo Kubiak pewnie się źle czuje. Skończy się tak, że Kubiak jednak zagra, ale po kilku meczach znowu kwadrat z powodu kontuzji i to jest podsumowanie pracy Heynena w ciągu ostatnich 2 lat.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale na Instagramie jest info, że wczoraj miał miejsce sparing wewnętrzny naszej kadry - po jednej stronie szóstka Łomacz-Kurek, Fornal-Śliwka, Huber-Bieniek, Wojtaszek, a po drugiej Drzyzga-Kaczmarek, Kubiak-Semeniuk, Kochanowski-Nowakowski, Zatorski. Wygrała ta pierwsza, a mimo nieobecności z Leonem wszystko w porządku.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Cóż, nie traktowałbym tego śmiertelnie poważnie, na pewno nie w kategorii jakiejś decyzji o selekcji, ale trzeba przyznać, że Fornal jednak u Heynena nie był na straconej pozycji jak Bednorz i jego obecność na przygotowaniach w Tokio i do ME świadczy o tym ,że dużo mu do tej kadry nie brakuje.

Nie chcę interpretować tego meczu, ale szczerze - Na pewno nikt nie traktował tego jako gierki treningowej, bo każdy z grupy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Takich zawodników, co są pewniakami w kadrze na ten turniej i następny rok to jest kilku, więc myślę, że chłopaki jednak coś tam pograli.

I gdyby to był prawdziwy mecz, który miałby o czymkolwiek decydować, a wiem, że tak nie było, to mnie by taki wynik absolutnie nie zdziwił. Wystarczy zerknąć na pozycję rozgrywającego, nasz duży potencjał na środku i kto grał na przyjęciu i w jakiej jest formie ;) O atakującym nie wspominam, oczywista oczywistość.

Ja trzymam bardzo kciuki za wyjazd Tomka Fornala na Mistrzostwa. Za kogo? Najlepiej za Kubiaka, ewentualnie za Śliwkę, ale uważam, że to mało realne i jeśli Tomek jest w ogóle brany pod uwagę, to pewnie za Semeniuka, a ja bym chciał ich obu zobaczyć.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Jest skład, 5 przyjmujących, odpadł Huber.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

5 przyjmujących, czyli Kubiak pewnie nie jest zdrowy, no ale co tam, lepiej podziękować młodemu Huberowi, który jest przyszłością na środku i zabrać gościa, co od połowy turnieju będzie statystą, a za rok nawet nie wiadomo, czy dostanie powołanie :]
granvorka
Posty: 755
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: granvorka »

Czyli Kubiak i Nowakowski nie do ruszenia, jeśli sami się nie zwloką z parkietu. Szkoda Norberta, choć pewnie skorzystał jakoś na tym byciu domyślnym rezerwowym w sezonie reprezentacyjnym.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Streeter »

Szkoda, liczyłem na zarówno Fornala jak i Hubera w składzie. Ale z dwojga złego lepiej tak niż odwrotnie. Oczywiście mam nadzieję że coś z tych Mistrzostw przywieziemy, ale jakoś bardziej wierzyłem w medal na IO niż obecnie w medal ME. No ale nic, pożyjemy zobaczymy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

Nie oglądam co prawda meczu, ale mógłby jakiś lepszy znawca wyjaśnić, czy Łotwa bijąca Estonię to normalny widok? Łotwa taka dobra, czy Estończycy doznali kompletnej zapaści po paru przyzwoitych latach?
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Gierek »

Generalnie po stronie Estończyków jest problem ze skutecznością ze skrzydeł - jedynie, kto kończy tak w miarę regularnie, to Venno, i środek funkcjonuje nieźle. Podoba mi się gra Łotyszów pomimo niedokładności. Obydwie drużyny mocno serwują. Co prawda Estończycy w końcówce 2 seta mocno podgonili wynik, ale i tak to nie wystarczyło na Łotyszy. I mamy 2:0 dla Łotwy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Estonia w Lidze Europejskiej bez Tahta ograła Belgię i była bardzo blisko finału, a Łotwa bez Egleskalnsa z niej spadła.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Gierek »

I stało się! W trzecim secie gra Łotyszy się posypała, dzięki dobrej zagrywce Estończyków, i presji na Łotyszy, ale w następnym, 4 secie, Łotysze powrócili do dobrej gry, i sprawili niespodziankę. Ktoś z Estończyków dobrze zagrywał w 3 secie - nie pamiętam już nazwiska niestety, ale Taht - który dobrze przyjmował - o dziwo został zdjęty z boiska.

PS. Bardzo efektywna i ładna oprawa graficzna otwarcia ME 2021. Bardzo mi się podobała. Na wielki plus.
Poza tym - do połowy 1 seta na grafice telewizyjnej z wynikiem nie było flagi Łotwy! :]
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

Estonia tym wynikiem sobie mocno skomplikowała wyjście z grupy.
Z Niemcami i Francją na punkty raczej nie mają co liczyć, więc będą najpewniej musieli wygrać oba mecze z Chorwacją i Słowacją. Jeszcze kilka lat temu obstawiałbym w ciemno wygraną Słowacji z Estonią, ale teraz to szczerze powiedziawszy nie za bardzo orientuję się co ci Słowacy mogą zagrać.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Ciekawe czy na tym turnieju też dowiemy się, że rozgrywający jest jak libero i tej pozycji się nie zmienia. Byłoby naprawdę komicznie, gdybyśmy nie zdobyli medalu, a w obecnej sytuacji kadr włoskiej, rosyjskiej, to finał bez nas już będzie naprawdę dużo mówił o Heynenie.

Był już taki jeden trener, który postanowił, że na pozycji rozgrywającego nie ma zmian i został wykopany, nazywał się Anastasi. Heynen na tej płaszczyźnie popełnił bliźniaczy błąd co jego dawny poprzednik.

Naprawdę nie rozumiem. Nasi rywale (Francja,Włochy,Rosja, a nawet Brazylia !!!) potrafią zmienić rozgrywającego, kiedy gra leży. Tylko u nas jest to pozycja nietykalna. O ile Anastasi robił to, bo Żygadło był jego pupilem, tak z Drzyzgą sytuacja chyba jest narzucona "z góry". Tak naprawdę widocznych zmian na sypie nie ma tylko tam, gdzie różnica między 1 a 2 sypaczem jest naprawdę duża - USA, Włochy, a mimo to nawet Brazylia wielokrotnie zmieniała Bruno, nawet na Krelinga na tych Igrzyskach, o Williamie wcześniej nawet nie wspominam.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

Widzę, że sędziowie znowu pozwalają na rzucanie piłek i zdobywanie punktów w ten sposób.
No to Śliwka wraca do żywych :]
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Nie podobają mi się nasze stroje (całe czerwone), jestem na nie.
Nuriel
Posty: 843
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Nuriel »

Eh... Po co to oranie Kubiakiem.
Dałby już sobie Vital siana, bo tylko traci w oczach ludzi
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Można odnieść wrażenie, że nasz trener na siłę trzyma się swojej taktyki i wyborów (również tych z IO) stąd i Kubiak z Nowakowskim w wyjściowej szóstce. Chyba cały mecz nie będzie nimi orał?
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: ciorny17 »

Lineczka pisze: 2 wrz 2021, o 16:51 Można odnieść wrażenie, że nasz trener na siłę trzyma się swojej taktyki i wyborów (również tych z IO) stąd i Kubiak z Nowakowskim w wyjściowej szóstce. Chyba cały mecz nie będzie nimi orał?
Z całym szacunkiem, ale to jest tylko Portugalia. Jeśli na jej tle jeden czy drugi przez Ciebie wymienieni będą cieniować, to sorry, ale dostaniemy kolejny dowód, że czas jest nie do oszukania i przy całej sympatii i zasługach, niektórzy powinni powiedzieć pas.
Kłamca.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

ciorny17 pisze: 2 wrz 2021, o 16:55
Lineczka pisze: 2 wrz 2021, o 16:51 Można odnieść wrażenie, że nasz trener na siłę trzyma się swojej taktyki i wyborów (również tych z IO) stąd i Kubiak z Nowakowskim w wyjściowej szóstce. Chyba cały mecz nie będzie nimi orał?
Z całym szacunkiem, ale to jest tylko Portugalia. Jeśli na jej tle jeden czy drugi przez Ciebie wymienieni będą cieniować, to sorry, ale dostaniemy kolejny dowód, że czas jest nie do oszukania i przy całej sympatii i zasługach, niektórzy powinni powiedzieć pas.
Zgadzam się, ale po co nimi orać w meczu z takimi tuzami jak Portugalia? Niech sobie tego seta dograją skoro już wyszli w szóstce a w następnych niech pograją Semeniuk/Fornal czy Śliwka, Kaczmarek, Kochan. Kubiak i Nowakowski powinni być naszymi jokerami wchodzącymi z ławki. Po co na siłę trzymać się koncepcji, że jeden i drugi musi być graczem z wyjściowej szóstki? Zobaczymy jak ta koncepcja składu będzie wyglądała w kolejnych meczach.

Żelazna szóstka a nasi mają problemy z przyjęciem zagrywki Portugalczyków. :< Ile my już piłek zepsuliśmy na zagrywce? Zdecydowanie sporo.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2021, o 17:05 przez Lineczka, łącznie zmieniany 2 razy.
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Jak można mieć pretensje za jakiś pechowo przegrany tie break 6 punktami, kiedy my dalej tak wspaniale gramy? Portugalia nie istnieje. I nawet 65 letni Gaspar nie pomoże.

Brawo małolaci!
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2021, o 17:11 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Nuriel
Posty: 843
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Nuriel »

Znowu mamy radosne lanie ogórków, wszyscy po każdej akcji cieszą się, jakby właśnie zdobyli medal... Źle mi się to od razu niestety kojarzy.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Nuriel pisze: 2 wrz 2021, o 17:07 Znowu mamy radosne lanie ogórków, wszyscy po każdej akcji cieszą się, jakby właśnie zdobyli medal... Źle mi się to od razu niestety kojarzy.
Co mają robić? Po wygranym secie snuć się po boisku ze smętnymi minami? Nie czepiałabym się tego. Mobilizują się, próbują odbudować i odzyskać radość z gry po tym co wydarzyło się w Tokio. Mecz z Portugalią powinniśmy wygrać 3:0, nie ma co jarać się wynikiem czy grą na tle tak słabego zespołu, ale nie popadajmy od razu w skrajności. Trzeba iść dalej. Inną kwestią jest to, że porażka w Tokio powinna zostać przeanalizowana na wszelkie sposoby. Te teksty o wypisaniu swoich żali na karteczkach i spaleniu ich są żenujące, bo jeśli tak to faktycznie wyglądało bez analizy i merytorycznej dyskusji to jest to jakieś nieporozumienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”