Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Arff »

A więc :P Od 6 do 10 stycznia 2009 roku, odbędą się kwalifikacje do ME kadetów, najmłodsi polscy zawodnicy znaleźli się w grupie z Białorusią, Danią, Ukrainą i Estonią... do ME awansują 2 najlepsze ekipy i nasi chłopcy nie powinni mieć z tym najmniejszego problemu... chociażby dlatego że w ostatnim czasie (jeszcze w grudniu tego roku) mieliśmy już okazję dać srogą lekcje ekipom Białorusi i Estonii w mini EEVZA, nie pamiętam meczu z Ukrainą, ale w EEVZA przegrali oni ze zbitą przez nas Ukrainą... jedyną drużyną o której wiemy niewiele jest Dania i co gorsza gramy z nimi pierwszy mecz... ale Dania nie ma zbyt bogatych siatkarskich tradycji, a więc też nie powinno być problemów...
Szeroka kadra Polski Kadetów na turniej w Rewalu:

Bachmatiuk Marcin,
Buchowski Adrian, SMS Spała przyjmujący 1991
Długosz Kamil, SMS Spała
Dryja Dawid, SMS Spała środkowy 1992
Ferens Wojciech, SMS Spała przyjmujący 1991
Golec Paweł, SMS Spała przyjmujący 1992
Gonciarz Kacper, SMS Spała 1992
Grot Maciej, SMS Spała 1991
Hain Piotr, SMS Spała środkowy 1991
Hebda Miłosz, SMS Spała atakujący 1991
Kaczmarek Bartosz, SMS Spała libero 1991
Kalembka Tomasz, SMS Spała środkowy 1991
Kowalski Tomasz,
Kozłowski Igor, SMS Spała atakujący 1991
Nożewski Mateusz, SMS Spała przyjmujący 1991
Olendarek Maciej, Metro Warszawa przyjmujący 1992
Peszko Jakub, Resovia przyjmujący 1992
Piotrowski Mateusz, SMS spała
Romać Szymon,
Szczurek Patryk, SMS Spała rozgrywający 1991
Szewczyk Kamil, SMS Spała rozgrywający 1992
Zalewski Adrian
źróło: siatka.org - ale pozwoliłem sobie na własne modyfikacje i wpisałem kluby zawodników, tam gdzie nie wpisałem, nie pamiętam...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
AGina
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 08:13
Płeć: K

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: AGina »

Moim zdaniem powinni dać radę pokonać przeciwnikow. Choć po wczorajszym meczu w Będzinie....
Kadeci w turnieju sylwestrowym w Będzinie spisali się kiepsko. Jedynie wyrózniającym się zawodnikiem byl atakujacy Hebda Milosz, ktory ma warunki na granie ale i umiejetności. Oczywiście brakuje mu doswiadczenia ale ma jeszcze trochę czasu aby to doświadczenia sobie wypracować.
Ale i tak wierzę w Nich i wiem że będą walczyć.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Arff »

jest taka różnica, że w Rewalu będą grać ze swoimi rówieśnikami, a w siatkówce 3-4 lata treningu to bardzo, bardzo dużo...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
AGina
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 08:13
Płeć: K

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: AGina »

Oczywiscie zgadzam się z poprzednia wypowiedzią i dlatego uważam że mają szanse walczyć i wygrać.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: dreamer »

Ja też zgadzam się, że Polacy należą do faworytów (ściślej - kandydatów do dwóch czołowych miejsc) turnieju w Rewalu. Duńczycy raczej nie będą groźni praktycznie dla nikogo. Ja bym przestrzegał przed Estonią i Ukrainą. Białoruś to wielka niewiadoma - może dlatego ich właśnie powinniśmy się najbardziej bać :D.

Znana jest już "12" jaką Grzegorz Ryś powołał na ten turniej: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.32145.
Myślę, że w tej grupie jest paru zawodników, o których może niedługo być głośno w kontekście gry w PlusLidze. W tym wieku różnie jeszcze mogą się koleje losu potoczyć, ale takie nazwiska jak Bachmatiuk, Hebda, Peszko czy Golec, mogą już niedługo wyjść z cienia anonimowości.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Arff »

Polacy oczywiście spokojnie i kompletnie bez problemów zagwarantowali już sobie awans do ME, pokonując łatwo szybko i przyjemnie 3:0 Danię, Estonię i Białoruś :) Został jeszcze najtrudniejszy rywal, czyli Ukraina, ten mecz jest o pietruszkę, ale i w tym wypadku spodziewam się wyniku 3:0 =] Najlepszymi zawodnikami w polskiej ekipie są, już standardowo, Miłosz Hebda i libero Bartek Kaczmarek... wyróżniają się również środkowi, szczególnie Tomek Kalembka... oby tak dalej :D

trochę statystyk z meczu z Białorusią:

Najwięcej punktów (16) dla zespołu polskiego zdobył dziś Miłosz Hebda (54% skuteczności w ataku). Adrian Buchowski zakończył potkanie z dorobkiem 11 "oczek" a Tomasz Kalembka zgromadził na swoim koncie 9 punktów. Dobrze radził sobie również libero kadry Polski Bartosz Kaczmarek, który przyjmował dziś ze skutecznością 80% (perf) .

Białoruś- Polska 0-3 (20:25, 15:25, 17:25)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Arff »

Po 1. mam prośbę do modów o zmianę tytuły wątku na "ME kadetów 2009 w Rotterdamie" czy jakoś tak :D

Po drugie w/w impreza zaczyna się już jutro i nawet ją obejrzymy live :D Ale zaczniemy od składów:

Tomasz Kowalski 1991 rozgrywający KS Gwardia Wrocław
Miłosz Hebda 1992 atakujący Dunajec Nowy Sącz
Tomasz Kalembka 1991 środkowy Dunajec Nowy Sącz
Dawid Dryja 1992 środkowy UKS MOSiR Jasło
Adrian Buchowski 1991 przyjmujący UKS Trzynastka Zielona Góra
Wojciech Ferens 1991 przyjmujący RCS Czarni Radom
Paweł Golec 1992 przyjmujący UKS Dobry Wynik Kraków
Bartosz Kaczmarek 1991 libero KS Gwardia Wrocław
Patryk Szczurek 1991 rozgrywający AZS PWSZ Nysa
Mateusz Piotrowski 1991 atakujący UKS Jantar Pruszcz Gdańsk
Piotr Hain 1991 środkowy Delic-Pol Norwid Częstochowa
Mateusz Mika 1991 przyjmujący Hejnał Kęty

Pogrubiłem najprawdopodobniejszy wyjściowy skład...

Co do szans naszych zawodników na tym turnieju, to jak co 2 lata są jednymi z faworytów do finału... Niestety 2 z 3 gwiazd jakie mamy w tym roczniku tj. Piotek Hain i Mateusz Mika (3cią jest oczywiście Miłosz Hebda) bardzo długo leczyli kontuzje i w sparingach kiepsko im szło... Ale zobaczymy sprawa jest otwarta :)

A teraz news tygodnia :D Bodaj po raz pierwszy w historii będziemy mogli w internecie na żywo śledzić zmagania naszych młodych talentów :D
Po więcej informacji zapraszam tu:
http://www.cev.lu/mmp/online/website/ne ... 16_EN.html
A terminarz imprezy znajdziecie tutaj:
http://www.cev.lu/mmp/online/website/ne ... terdam.pdf

Polacy grają w sobotę i w niedzielę o 15:00 Zapraszam do oglądania i dzielenia się spostrzeżeniami :)
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2009, o 07:47 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Guilder »

Mika atakującym? Ciężko z Hebdą w jednym składzie, chyba że na przyjęcie go wciskasz ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Nagorski »

Można prosić o ich wzrost jak ktoś zna :P ?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: niepoinformowany »

Nagorski pisze:Można prosić o ich wzrost jak ktoś zna :P ?
http://www.smsspala.internetdsl.pl/
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Nagorski »

niepoinformowany pisze:
Nagorski pisze:Można prosić o ich wzrost jak ktoś zna :P ?
http://www.smsspala.internetdsl.pl/
O rośnie nam pokolenie wysokich rozgrywających i atakujących - bardzo dobrze :) A oni cały czas mogą rosnąć :) Szkoda tylko, że przyjmujący niziutcy...
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Arff »

Mika to taki drugi Gruszka... grał już nawet w kadrze juniorów o 2 lata od niego starszych, w zeszłym roku interesowała się nim Częstochowa, ale złapał półroczną kontuzję i dopiero co ją wyleczył... gra na przyjęciu ale można go brać pod uwagę również na atak :)

PS: Gdzieś ostatnio czytałem że Miłosz Hebda jest coraz bliżej zasięgu 360 :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Guilder »

Arff pisze:(...)
PS: Gdzieś ostatnio czytałem że Miłosz Hebda jest coraz bliżej zasięgu 360 :)
Dziwisz się? ;) Skoro praktycznie bez treningów na skoczność łapał prawie 3,50 to jak już zacznie ćwiczyć to powinien wg mnie mieć porównywalny zasięg do Kaziyskiego (3,70). Niech go tylko dobrze wykorzystają, żeby był bardziej jak Miljkovic aniżeli Poltavskiy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Nagorski »

Poda ktoś tego linka gdzie to zobaczyć można?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: maksik »

Na volleyball.tv niby ma być transmisja ale cały czas na razie mam komunikat że oczekują na relację live...jak ktoś ma linka do jakiejś innej strony to tyz poprose..

EDIT: pierwszy w plecy..miłe złego początki. ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Saph
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2008, o 17:20
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Saph »

Mecz miał się zacząć o 15, w związku z tym mam pytanie. Czy jeszcze się nie zaczął, są problemy z transmisją, czy to znów mój internet szwankuje? :)
Rozwalmy ścianę
Przed nami kosmos!
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: maksik »

Saph pisze:Mecz miał się zacząć o 15, w związku z tym mam pytanie. Czy jeszcze się nie zaczął, są problemy z transmisją, czy to znów mój internet szwankuje? :)
z tego co wyczytałem na róznych forach wszyscy mają ten sam komunikat..czyli jakiś babol z trensmisją.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Nagorski »

Polacy patrząc po wyniku spisują się słabiutko.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Saph
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2008, o 17:20
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Saph »

A jednak się udało. Na szczęście nie siadła psychika i po 2 przegranych w końcówkach setach udało nam się podnieść.
Nie wiem na jakim poziomie jest reprezentacja kadetów Austrii, ale mam nadzieje, że wysokim, bo w przeciwnym razie może martwić, że wynik to 3-2. Trzymam kciuki za chłopaków, że w kolejnych meczach zwycięstwa przyjdą łatwiej.

I dzięki wielkie Strefie - za podawanie wyników na bieżąco. Z relacji na żywo nic nie wyszło, strona CEV też się nie popisuje - po wybraniu meczu pokazuje, że się jeszcze nie zaczął.
Rozwalmy ścianę
Przed nami kosmos!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Arff »

Chłopaki zaczęli bardzo spięci i dostali lanie w 2 pierwszych setach, 14 błędów w samym ataku w tych setach to znacznie za dużo... w kolejnych było już zgodnie z założeniami i wygrali :) Miejmy nadzieję że jutro zaczną grać od początku bo przeciwnik znacznie silniejszy :)

Co do statystyk to znakity mecz zagrali przyjmujący Mika(17pkt) i Buchowski (23pkt), Adrian miał dodatkowo 90%(60% idealnego) przyjęcia, a przyjmował 39 razy :)

Standardowo już świetnie na bloku zagrał Hain ( 5 bloków) dołożył także 8pkt w ataku...

Miłosz Hebda... nie chce mi się na ten temat w ogóle pisać... dno, dno i jeszcze raz dno ;/ 1 skończony atak na 8.. był to doskonały pretekst żeby szybko zdjąć go z boiska... niestety zmiennik Piotrowski nie zagrał lepiej notując 3 ataki na 18...

5 asów zanotował Tomek Kalembka
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Nagorski »

Czy ten mecz był transmitowany w necie i czy będą następne?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Arff »

Mają jakieś problemy techniczne na tej stronie ;/ Nie wiem czy do jutra uda im się naprawić, ale mam nadzieje że tak :)

stronka vollaybal.tv
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
tierra
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: K

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: tierra »

Dzisiaj strona już działa. W tej chwili leci mecz Francja - Białaruś. O 15.00 będzie mecz Polaków.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Arff »

Dokładnie :) I osobiście jestem w szoku jak słabi są w tym roku Francuzi :D rocznik wcześniej byli bezkonkurencyjni, a w finale ograli nawet Drzyzgę i spółkę 3:2 :) Osobiście mnie to cieszy, bo wygląda na to że Holendrzy, którzy ich ograli w sparingach, nie są tak silni jak mogło się wydawać po wynikach :)

Dlatego imprezy młodzieżowe są tak fascynujące, bo nigdy nie wiadomo kto, kogo i gdzie :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Mate »

Na jakiej stronie lecą mecze??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 682
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: zyll »

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: lucass90 »

Specjaliści od frajerskich porażek - to my, Polacy !!!

Edit: Dobrze się młodzi wzięli w garść po tej drugiej partii, brawo.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Elgarten »

Mimo pechowo przegranej końcówki w II secie Polacy pokonali Holendrów.
Holandia - Polska 1:3 (15:25, 30:28, 21:25, 15:25)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Nagorski »

Miał być cięższy mecz niż z Austriakami, a okazało się, że przeprawa była dość prosta. Dwa sety wygrane do 15. Jeśli tak dalej pójdzie, to przy kryzysie gospodarczym i ciężkiej sytuacji w polskich czołowych klubach, przeczuwam napływ świeżej krwi do naszej ligi :P
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do ME Kadetów w Rewalu

Post autor: Bartex »

Moglby ktos powiedziec co nie co o grze Adriana Buchowskiego ? W dzisiejszym meczu zdobyl 19 pkt 93% przyjęcia pozytywnego i 68% idealnego. Imponujace te staty . Zna ktos tego mlodziana :P ?
ja wam mówię - jest dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”