ME 2017

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2017

Post autor: Noworoczny »

grzegorzg pisze:Z uporem maniaka drązac temat gry srodkiem i srodkowych, zmotywowany zachwytami w studio, iż Serbia zagrała 20 razy śrdodkiem, sprawdziłem z ciekawości statystyki przyjęcia. Otóż Serbowie przyjmowali na poziomie 62/16 a my w meczu ze Słowenią 57/20, z tym, że w dwóch pierwszych setach na poziomie 69/25. Utyskiwanie na poziom przyjęcia jest ... zresztą niech sobie kazdy sam odpowie
Komentatorzy podkreslali także prawdopodobny wpływ Grbica na... tfu, co za słowo ... dystrubucję (chyba powinni kara za uzywanie, bo to zapewne efekt pray jakiegos nadętego gościa, który chce doda powagi swoim wynurzeniom. Są ładniejsze). Cóż, nasz trener grał w szczypiornika na bramce...
To wszystko prawda. Nie można tłumaczyć braku gry środkiem Drzyzgi złym przyjęciem.

Z drugiej jednak strony nie ma co uzależniać oceny gry rozgrywającego od liczby wystaw na pierwsze tempo. Rozgrywający ma pomóc wygrać mecz rozegraniem. Niekoniecznie na środek. Może wygrać gubiąc blok wystawiając cały czas lewe prawe. Może wystawiać celowo na skrzydła, gdy przeciwnicy przyjmą taktykę skakania w ciemno do środkowych (Pamiętam taki mecz, chyba to był jakiś mecz pucharowy Zaxy, po drugiej stronie Włosi cały czas skakali do Jurka i Patryka. Zagumny w związku z tym wystawiał na pojedynczy blok do skrzydłowych, którzy byli jednak podbijani lub wyblokowywani. Bodaj był to Idi? Jarosz? Niech mnie ktoś poprawi, bo pamięć już nie ta). Może, nie gubiąc bloku, a wystawiając dokładnie do skrzydłowych, którzy lubią takie piłki. Może w końcu grając po prostu szybko. Fabian nie miał niczego. Rzucał 10 cm nad siatkę, metr - półtora od antenki, wysoko, wolno. Do tego stosując słynną stingową zasadę "gentlemen will walk but never run".
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: aezakmi »

Słyszeliście? Ponoć Giani w Słowenii zarabiał 10 tys euro za sezon (tak Mielewski powiedział), bo chciał dostać szansę poprowadzenia reprezentacji.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2017

Post autor: PJ_volleyball »

Giani to jest jednak kozak!
Brawo Niemcy!!!

Po cichu kibicuję Belgom, bo podoba mi się to co robi Heynen (trener, który ma pomysł na zespół). Z drugiej strony Rosja jak na razie grała kapitalnie i spokojnie. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2017

Post autor: Noworoczny »

Mateja pisze:Może nawet bez pukania w głowę, ale również bardzo chętnie zapoznałbym się z jakimiś dowodami na to, że Kubiak czy ktokolwiek inny ustala powołania w kadrze.
Ale co? Ktoś nagrywał tę rozmowę dyktafonem i teraz ma wrzucić do neta nagranie? Wystarczy, że się o tym mówi, jak sarkastycznie pisze kol. poniżej, w INTERNECIE, a dla mnie wystarczającym dowodem jest zdjęcie na profilu portalu społecznościowego Żalińskiego Wojciecha. Swoją drogą wielka szkoda, że go tam nie było. Patrząc na blok, atak, zagrywkę i przyjęcie, nie byłby raczej gorszy od Kurka i Kubiaka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2017

Post autor: maciek77 »

Szary Wilk pisze:I co teraz dla Niemie? 2 lata bez wielkiego grania, bo odpadają im Mistrzostwa Świata, potem znowu Mistrzostwa Europy i w 2020 Olimpiada, na której też mogą nie zagrać. Zostaje im granie w Lidze Światowej, w trzeciej dywizj.

Chociaż nie wiem, ile drużyn z kontynentu europejskiego może grac na następnych Igrzyskach, może coś uległo zmianie, mam nadzieję.
Zagrają w I dywizji. :)
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: kibic_siatki »

Serbowie chyba zlekceważyli Niemców. Grali na luzie od początku, a i tak w końcówce 1 seta stracili 5 pkt przewagę. 2 set przy swobodnej grze im wyszedł. 3 odwrotnie- na luzie go przegrali. W 4 w końcu równa gra obu zespołów, ale Kovacević zawalił końcówkę. W ostatnim secie Lisinac wyprowadził ich na 10:8, a nietrafiony czelendż psychicznie ich rozstroił. Serbowie grali ciekawą techniczną siatkówkę, ale mieli jeden mankament- brak atakującego. Luburić grał kryminał, a po zmianie widać było, że Atanasijević nie jest gotowy do gry na tym etapie. W całym zespole dobrze prezentowali się przyjmujący, źle atakujący i libero.
Zdziwiło mnie, że Niemcy jednak wygrali grając swoją drewnianą siatkówkę. Trzeba jednak przyznać, że nie mieli braków na pozycjach i ta ich solidność wystarczyła na nierównych Serbów.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: madlark »

szybkie 3:0? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2017

Post autor: maciek77 »

Jak Rosja zagra swoje to Belgia z 20 nie wyjdzie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Verdungo »

Rosyjski walec się rozpędza ;)
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: kuchcik77 »

Podziekujmy Slowenii ze nie musielismy grac z Rosja
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2017

Post autor: maciek77 »

Wygrał ktoś kiedyś ME bez straty seta? :D
Szary Wilk
Posty: 8004
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

Aaaa, co to tam za szkoleniowiec! Jakiś tam juniorski trener, dyktator i krzykacz, który nie wie co robić, gdy drużynie nie idzie! Nie ma Rosji po Aleknie. Wybitnego fachowca i specjaliste to mamy my.

~Komentatorzy Polsatu przed turniejem.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2017

Post autor: maciek77 »

Szary Wilk pisze:Aaaa, co to tam za szkoleniowiec! Jakiś tam juniorski trener, dyktator i krzykacz, który nie wie co robić, gdy drużynie nie idzie! Nie ma Rosji po Aleknie. Wybitnego fachowca i specjaliste to mamy my.

~Komentatorzy Polsatu przed turniejem.
Kto tak pisał/mówił?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: ME 2017

Post autor: TommyLeeJones »

A czy właśnie duet Drzyzga/Swędrowski tak nie mówił podczas Memoriału Wagnera? Wtedy gdy odwracaliśmy wynik i potem podobne uwagi powtórzono na początku ME. A Rosjanie są niesamowici póki co, czysta siła i dużo techniki jak na nich.
Szary Wilk
Posty: 8004
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

maciek77 pisze:
Szary Wilk pisze:Aaaa, co to tam za szkoleniowiec! Jakiś tam juniorski trener, dyktator i krzykacz, który nie wie co robić, gdy drużynie nie idzie! Nie ma Rosji po Aleknie. Wybitnego fachowca i specjaliste to mamy my.

~Komentatorzy Polsatu przed turniejem.
Kto tak pisał/mówił?
Podczas meczu, gdzie komentował duet Swędrowski-Drzyzga, którychś z tych panów mówił, że Szlapnikow to nie jest ten trener z najwyższej półki, bardzo twarda ręka, charater niczym dyktator, który reaguje krzykiem i chyba nie do końca wie co robić, gdy drużynie nie idzie i to nie jest trener tego formatu, co np nasz i już Rosja raz doświadczyła, że bez Alekny nie jest kolorowo. Coś w tym stylu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Aranger »

Noworoczny pisze:Ale co? Ktoś nagrywał tę rozmowę dyktafonem i teraz ma wrzucić do neta nagranie?
Dokładnie tak, bo inaczej nie ma na to żadnych dowodów.

Rosja gra na niesamowitym poziomie, każdy element chodzi fantastycznie, to jest walec. No i rewelacyjny Grankin.
Szary Wilk
Posty: 8004
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

Aranger pisze:
Noworoczny pisze:Ale co? Ktoś nagrywał tę rozmowę dyktafonem i teraz ma wrzucić do neta nagranie?
Dokładnie tak, bo inaczej nie ma na to żadnych dowodów.

Rosja gra na niesamowitym poziomie, każdy element chodzi fantastycznie, to jest walec. No i rewelacyjny Grankin.
Nikt ci nie karze w to wierzyć. Już o Szlapnikowie powiedzieli kilka słów negatywnych, a o de Giorgim masę pozytywnych przed Ligą Światową i to wie każdy.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:
Noworoczny pisze:Ale co? Ktoś nagrywał tę rozmowę dyktafonem i teraz ma wrzucić do neta nagranie?
Dokładnie tak, bo inaczej nie ma na to żadnych dowodów.
Trzeba czytać między wierszami. Nikt wprost nie powie.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: kuchcik77 »

Final marzen rosja niemcy we wrzesniu w Polsce,co za euro....
Szary Wilk
Posty: 8004
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

Bierieżko to może być taki drugi Tietiuchin, czyli może grać w kadrze bardzo długo, chociaż ten drugi lepiej atakował. No, ale co dostanie, to w większości kończy. Rozkład ataku w Rosji wcale nie izoluje mocno Bierieżki, bo przeważnie na mecz robi tylko ze 3 punkty mniej niż Wołkow
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: StanLee »

i dużo techniki jak na nich.
Właśnie miałem pisać, że 2017 rok to już ten moment żeby skończyć z tymi stereotypami, Rosjanie mają niesamowicie poukładanych technicznie skrzydłowych i kozaka na rozegraniu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Aranger »

aezakmi pisze:Trzeba czytać między wierszami. Nikt wprost nie powie.
Pokaż te wypowiedzi z których trzeba czytać między wierszami, chętnie to zrobię.

Ja nie zaprzeczam tym teoriom, bo nie mam pojęcia jak faktycznie jest w kadrze. Tylko przydałoby się dowody na to, bo bez tego to wygląda trochę na mitomaństwo.
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Mateja »

aezakmi pisze:
Aranger pisze:
Noworoczny pisze:Ale co? Ktoś nagrywał tę rozmowę dyktafonem i teraz ma wrzucić do neta nagranie?
Dokładnie tak, bo inaczej nie ma na to żadnych dowodów.
Trzeba czytać między wierszami. Nikt wprost nie powie.
Gdy Żygadło był traktowany u Castellaniego jako zawodnik drugiej/trzeciej kategorii, powiedział publicznie co o tym myśli. Jak w trakcie Igrzysk w Atenach wewnątrz reprezentacji pojawiły się kwasy, też było o tym wiadomo. To "nikt" zostało więc tutaj użyte w bardzo relatywnym znaczeniu :p
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2017

Post autor: Noworoczny »

Aranger pisze:mitomaństwo
Dobrze czasem poznać znaczenie trudnych słów, zanim się je użyje.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Szary Wilk
Posty: 8004
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Szary Wilk »

A co Żaliński takiego opublikował na facebooku? I nie wiem, jak Kubiak miałby decydować o powołaniach, aż taką renomę sobie wyrobił? Dopiero od 2 lat jest zawodnikiem, który wychodzi w każym meczu w wyjściowym składzie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: madlark »

Ciekawe co biorą Rosjanie? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Aranger »

Noworoczny pisze:
Aranger pisze:mitomaństwo
Dobrze czasem poznać znaczenie trudnych słów, zanim się je użyje.
Posypuję głowę popiołem.
A co Żaliński takiego opublikował na facebooku?
Na twitterze w tle ma zdjęcie, na którym wchodzi na boisko za Kubiaka. To było chyba jego pierwsze i jedyne wejście na boisko w pierwszej reprezentacji, więc interpretowanie w taki sposób wydaje mi się przesadą.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: kibic_siatki »

Coś zaczęli grać momentami Belgowie w 2 secie. Jednym z powodów było pewnie zdjęcie Biereżki z przyjęcia, bo Kliuka ma takie sobie przyjęcie. Ciekawie jak to będzie wyglądało w 3 secie po przerwie?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: ME 2017

Post autor: TommyLeeJones »

StanLee pisze:
i dużo techniki jak na nich.
Właśnie miałem pisać, że 2017 rok to już ten moment żeby skończyć z tymi stereotypami, Rosjanie mają niesamowicie poukładanych technicznie skrzydłowych i kozaka na rozegraniu.
Ale jako zespół tak poukładani jak potrafią być np. Francuzi jeszcze w defensywie i miękkich zagraniach na siatce jeszcze nie są. Może będą gdy duet Kliuka - Wołkow rozwinie i zgra się na dobre, to bardzo możliwe. Poza tym Rosjanie nie potrzebują takiej techniki ze względu na siłę i resztę fizyki.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Aranger »

kibic_siatki pisze:Coś zaczęli grać momentami Belgowie w 2 secie. Jednym z powodów było pewnie zdjęcie Biereżki z przyjęcia, bo Kliuka ma takie sobie przyjęcie. Ciekawie jak to będzie wyglądało w 3 secie po przerwie?
Rosjanie będą bili, pytanie czy mocno, czy bardzo mocno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”