Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7921
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bardzo dobre 2,5 seta, będą Polki faworytem z Niemkami.
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

WysokiPortorykanczyk pisze:Bardzo dobre 2,5 seta, będą Polki faworytem z Niemkami.
Jak to? Z Ukrainkami przecież nie były :D

Dziewczyny zrobiły swoje, Nawrocki nawet nie przeszkadzał, trochę tylko nie rozumiem wyjścia z Efimienko, ale na szczęście z czasem i Jacek to ogarnął i wpuścił Kąkolewską.

Z pozytywów to momentami widziałem bardzo fajne zagrania Asi Wołosz, których wcześniej nie było. Bardzo mi się podobało jedno rozegranie na lewym, co Alagierska poszła na pełnej na krótką, poderwała blok, a zza niej wyrosła Mędrzyk i skończyła piękny atak. Jedno z lepszych zagrań naszej ekipy tutaj. Też trochę pipe'ów, jak na to przyjęcie dużo środka. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach również będzie pokazywać takie zagrania, a nie tylko dzisiaj z racji nie oszukujmy się, słabego rywala.

Uwaga, uwaga, nadworny hejter Nawrockiego i człowiek niespełna rozumu nie uwzględniający argumentów, których nikt nie podaje, pochwali teraz Nawrockiego:

Szacun, że Nawrocki wrócił w trzeciej partii do Stysiak. Byłem przekonany, jak pojawiła się Martyna w końcówce drugiej partii, że zostanie już na trzecią. Na szczęście nie przyszło to Jackowi do głowy i wyszedł ponownie Magdą, dzięki czemu być może wygraliśmy to 3:0 a nie inaczej (troszkę Magda jednak poserwowała, a i w ataku było już lepiej).

Teraz zapanował płacz, szok i niedowierzanie bo Camillo nie powiedział źle o Nawrockim.

Dobrej nocy, czekamy na środę ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Papito13 »

Mecz trochę bez historii (to nic złego), pewnie wygrany i można już myśleć o spotkaniu z Niemkami. Osobiście nieco się tym meczem martwię. Nasza drużyna wyjdzie na boisko w roli faworytek, ostatnie kilka spotkań (w tym 3 towarzyskie przed ME o ile mnie pamięć nie myli) z tymi rywalkami wygrały, ale stawka i oczekiwania będą spore. Trochę podobny scenariusz do meczu z Belgijkami (nawet barwy te same), ale mam nadzieję, że tym razem wynik będzie korzystny dla nas i wykorzystamy świetną okazję na awans do czwórki.
kinagyo
Posty: 756
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: kinagyo »

Aranger pisze: Wołosz MVP dzisiaj na moje oko.
zdecydowanie.
Byłam pod wrażeniem jak wystawiała piłki w locie. Pamiętam też jedno zagranie gdzie kucając wystawiła piłkę sposobem górnym bardzo dokładnie. Nie widuję takich zagrań w polskiej siatkówce męskiej
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SevenUP »

Strasznie miło patrzeć, jak wypełniona jest hala na meczach siatkarek. Chyba udało się zaszczepić na nowo "bakcyla" siatkarek u kibiców, wczoraj będąc nawet na kawie słyszałem rodzinę dyskutującą o meczu Polek więc jest progres :) Fajnie jakby dociągnęły do tego półfinału, było by pewnie znów o Paniach głośno.

Aczkowlwiek boję się tego meczu z Niemkami, niby nam pasują i ostatnio wygrywaliśmy, ale to jednak taki styl trochę belgijski i może być nerwowo. Szczerze to myślę, że półfinał byłby łatwiejszy, bo presja żadna, na pewno tam faworytem nie będziemy, a wtedy dziewczyny grają dużo lepiej :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7921
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

SevenUP pisze:Aczkowlwiek boję się tego meczu z Niemkami, niby nam pasują i ostatnio wygrywaliśmy, ale to jednak taki styl trochę belgijski i może być nerwowo. Szczerze to myślę, że półfinał byłby łatwiejszy, bo presja żadna, na pewno tam faworytem nie będziemy, a wtedy dziewczyny grają dużo lepiej
Obawiać się można tego, czy nastolatka na przyjęciu i zawodniczki na dorobku (poza Wołosz i Maj) wytrzymają presję, sportowo Polka grają w lepszym tempie przy dużo lepszych warunkach fizycznych, to na papierze przy akceptowalnym poziomie gry w drugiej linii powinno dać pewne zwycięstwo. Wołosz może grać różnie w kadrze, ale analogicznie jak Fabian u mężczyzn gwarantuje szybkość gry, zwłaszcza do prawego ze Smarzek, której np. Hanke i Lippman nie skopiują. Dlatego Asia jest taką gwiazdą w klubie, gdzie ma świetne przyjęcie i skrzydłowe atakujące ze super szybkich piłek + znakomitą w ataku De Kruijf. U nas wygląda to inaczej, ale nawet jak gra przeciętnie to operujemy w trochę innych schematach.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

SevenUP pisze:
Aczkowlwiek boję się tego meczu z Niemkami, niby nam pasują i ostatnio wygrywaliśmy, ale to jednak taki styl trochę belgijski i może być nerwowo. Szczerze to myślę, że półfinał byłby łatwiejszy, bo presja żadna, na pewno tam faworytem nie będziemy, a wtedy dziewczyny grają dużo lepiej :D
generalnie gdyby nie stawka meczu to prawdopodobnie Polki wygrałyby bez większych problemów. Jednak rola faworytek do tej pory nie służyła Polkom. Jeśli jednak chcą znaleźć się w czołówce europejskiej na początek z takim rywalem jak Niemki powinny sobie poradzić. Tutaj pewność wykonywania schematów oraz pewność wsparcia ze strony koleżanek w trudnych chwilach jest niezastąpiona. Dodatkowo nasi kibice. Generalnie wszystko za nimi przemawia choć przykład Turczynek w meczu z Chorwatkami pokazał co znaczy presja. Abstrahuję od bardzo dobrej gry Chorwatek a szczególnie Samanty Fabris, która kończyła niesamowite piłki.
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Gibson »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2019, o 07:50 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nazwiska piszemy wielką literą
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Niemki w ćwierćfinale grały w składzie Hanke - Lippmann, Poll - Geerties, Schölzel - Weitzel, Bock (l) /Pogany (l).

Wszystkie reprezentantki na dzień rozpoczęcia turnieju grały w rodzimej lidze. Dwie zawodniczki z podstawowego składu skończyły trzydzieści lat. Średnia wzrostu podstawowej szóstki to 187 cm.

Prawdę mówiąc wynik osiągnięty przez Niemki takim składem robi bardzo duże wrażenie.

Oczywiście Polki są faworytkami, mają większe doświadczenie w grze z silniejszymi rywalkami. Bardzo bym chciał, żeby po 10 latach znowu stanęły na podium ME.
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Gibson »

Sorki pisałem z telefonu...

Dziwne że z Poll w pierwszym skłądzie tak grają, pamiętam ja z czasów Schwerina jak grały z Impelem w okolicach 2014, przyjęcie dobre ale w ataku była słabiutka, a już miała wtedy te 25 lat. No może się rozwinęła, nie wiem.

A Drewniok to jaka pozycja?
annjastarr
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2019, o 09:38
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: annjastarr »

Drewniok to atakująca.

Jestem ciekawa czy Niemki są w stanie poprawić swoją grę w ataku, bo w tych meczach które oglądałam chyba z tym miały największy problem.
Nie oglądałam ich pojedynku z Rosjankami, więc ciężko mi stwierdzić czy to Niemki grały nadzwyczajnie dobrze czy Rosjanki miały gorszy dzień.
W meczu z Hiszpankami bardzo się męczyły, w czwartym secie w końcu rozgrywająca postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i kończyła z drugich piłek.
W meczu ze Słowenią też nie błyszczały, na słabe Słowenki która miała jeszcze większe problemy w ataku to wystarczyło.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7921
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

annjastarr pisze:Nie oglądałam ich pojedynku z Rosjankami, więc ciężko mi stwierdzić czy to Niemki grały nadzwyczajnie dobrze czy Rosjanki miały gorszy dzień.
Bardzo dobrze grały przyjmujące wtedy, a Rosjanki nie dość, że słabo przyjmowały, to jeszcze przeciętnie przez większość czasu grała Gonczarowa. Niemki nawet nie wydają mi się zespołem, który może wygrać przez dyspozycję dnia, zresztą to jest reprezentacja którą z tej czołówki chyba najczęściej ogrywamy przez ostatnie sezony. Kwestia solidnej i regularnej gry, zwłaszcza na bloku, to klucz do ich pokonania. Myślałem, że młodziutka Orthmann (bardzo duży talent) będzie świetnym wzmocnieniem tej kadry po bardzo dobrym sezonie w klubie z czołówki Serie A, Monzy, ale w Lidze Narodów grała średnio, a teraz nie ma jej chyba przez kontuzję, więc to pewnie perspektywa najwcześniej eliminacji w styczniu.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Antonella Hard Core »

SerCos pisze:Niemki w ćwierćfinale grały w składzie Hanke - Lippmann, Poll - Geerties, Schölzel - Weitzel, Bock (l) /Pogany (l).

Wszystkie reprezentantki na dzień rozpoczęcia turnieju grały w rodzimej lidze. Dwie zawodniczki z podstawowego składu skończyły trzydzieści lat. Średnia wzrostu podstawowej szóstki to 187 cm.

Prawdę mówiąc wynik osiągnięty przez Niemki takim składem robi bardzo duże wrażenie.

Oczywiście Polki są faworytkami, mają większe doświadczenie w grze z silniejszymi rywalkami. Bardzo bym chciał, żeby po 10 latach znowu stanęły na podium ME.
Nie wszystkie bo L.Lippmann grała ostatnio we Włoszech a od nowego sezonu ma grać w Chinach. Dwie zawodniczki z obecnego składu Niemiec (D.Hanke i J. Geerties) pamiętają ostatni wielki sukces Niemek na ME jakim było wywalczenie srebrnego medalu w 2013 roku a właściwie można powiedzieć że nie wywalczenie a obronienie srebra bo na ME 2011 niemieckie siatkarki także dotarły do finału.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Aranger »

Obejrzałem dwa mecze Niemek na tym turnieju (z Rosją i Słowacją) i najbardziej bym się chyba obawiał gorszego dnia Mędrzyk, bo Niemki w obu tych spotkaniach były w stanie zrobić dużo szkód floatem rywalowi, a Polki tego floata przyjmują na dodatek we dwie.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

jak słucham wywiadów z JN to znowu przypomina mi się jego przekonywanie dziewczyn na siłę, że nie są faworytkami. Rozumiem pełna koncentracja i energia bo stawka ogromna jednak jeśli dziewczyny zagrają swoje to o rezultat jestem spokojny. Jednak jak usztywnią się to wtedy skutek jest odwrotny. Mam nadzieję, że dziewczyn pokażą moc, bo same znają swoją wartość. Do boju laski!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

Cała gra rosji oparta na Białorusince. Klasyka gatunku. Ta zresztą upodobniła się do Jokera.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Aranger »

Sposób rozegrania i dystrybucji w końcówce trzeciej partii po stronie Rosjanek rodem z siatkarskiej epoki średniowiecza.

Ciekawy, bardzo zacięty mecz, całkiem przyjemnie mi się ogląda mimo że z damską siatkówką na co dzień jestem na bakier.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7921
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sposób rozegrania i dystrybucji w końcówce trzeciej partii po stronie Rosjanek rodem z siatkarskiej epoki średniowiecza.
Dla Rosjanek taka gra post-MŚ 2014 to i tak kopernikański przewrót względem tego, co było kiedyś. :P

Do pokonania są Włoszki tutaj przez szerokie grono zespołów, bardzo przeciętny mecz jak na Egonu. Może 50% tego co mogą grają tutaj Włoszki, więc na ten moment nie widać zespołu, który miałby ograć Serbki. De Gennaro jest fantastyczna.
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Gibson »

Witam dostaliśmy manko ksdani będzie miał używanie
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1047
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: kanonier »

Jak na razie to przyjęcie i zagrywka robią różnice
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Verdungo »

Wchodzi Grajber na "poprawę" przyjęcia i 3 piłki popsute :]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Aranger »

Kapitalny set Stysiak i na zagrywce. No i oczywiście jak zwykle bardzo dobra Smarzek.

Ale jak Grajber wyjdzie tu jeszcze na poprawę przyjęcia to ja już nie wiem.

No i trener Niemek chyba trochę przespał moment na zmianę powrotną Lippmann jak wynik się w miarę wyrównał.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7921
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Na znakomitym poziomie grają Polki: Wołosz, Smarzek, Stysiak, Kąkolewska, Stenzel - poezja, poziom gry na finał tego turnieju przy tej drabince. ;)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: tomasol »

Super dwa sety, ale w czwartym podaliśmy Niemkom rękę i zaczynamy zmierzać do tie breaka.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Verdungo »

Powtórka z pierwszego seta, gdzie był problem z przyjęciem.

PS. Chyba za szybko uwierzyły, że mecz sam się wygra.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7921
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Niezły jinx mojego autorstwa, brutalnie się posypała ta gra od połowy seta i 4 punktów przewagi.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: tomasol »

Będzie piąty set i boję się o jego wynik. Wygląda jakbyśmy opadali z sił.

Kompletnie stanął nasz zespół. Może Niemki się trochę wyszumiały, ale perspektywa piątego seta wygląda nieciekawie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Verdungo »

Chyba jakaś motywująca przemowa Nawrockiego przydałaby się przed 5 setem :D Niemki były pod ścianą i wystarczyło tylko dobić.
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: astronauta »

Set 4: 14:2 dla Niemek od stanu 15:11 dla nas. Koszmar.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Aranger »

Cokolwiek się tu dzisiaj nie wydarzy w tym meczu - ta 18-latka z 9 u nas jest niesamowita.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”