Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: knightrider »

delete
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, o 22:07 przez knightrider, łącznie zmieniany 2 razy.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

można już podsumować ME choć jeszcze może 2 mecze zagrają ale tp będzie max 2 mecze. JN totalny frajer!!!!!!!!!!!!!!!
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: akukuk »

Wchodzi zawodniczka do drugiej linii na poprawę przyjęcia w końcówkach setów i czego się nie dotknie to niedokładność :] gdzie jest trener?!
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

Może to lepiej w sumie, niech trafią na tą Rosję i odpadną, bo jak trafią Hiszpanie i przejdą dalej to będziemy się dalej musieli z Wuefistą męczyć...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

można już podsumować ME choć jeszcze może 2 mecze zagrają ale tp będzie max 2 mecze. JN totalny frajer!!!!!!!!!!!!!!!
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Aranger »

Ta Grajber gra w klubie chociaż ?
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

taki potencjał a totalna wtopa. Obwiniam w 80% Nawrockiego wuefistę!!!!!!!!!!!
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: knightrider »

troche zorientowany pisze:można już podsumować ME choć jeszcze może 2 mecze zagrają ale tp będzie max 2 mecze. JN totalny frajer!!!!!!!!!!!!!!!
delete
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, o 22:07 przez knightrider, łącznie zmieniany 1 raz.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Wmawiał im, że nie są faworytkami, aż w końcu uwierzyły :<
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

niech ten pan zajmie się czymś innym bo to najsłabszy element w tej reprezentacji On działa destrukcyjnie!!!!!!!!
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

jak go teraz nie zwolnią to nie wiem chyba tylko kataklizm lub piorun go zmiecie!
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Rozkład ataku w decydującym secie. Smarzek 8 ataków, Stysiak - 1, Mędrzyk - 4 w tym dwa ostatnie
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: knightrider »

SerCos pisze:Rozkład ataku w decydującym secie. Smarzek 8 ataków, Stysiak - 1, Mędrzyk - 4 w tym dwa ostatnie
Leży cała organizacja gry. Od selekcji po decyzje personalne. Śmiecie wchodzące non stop w boisko, brak jakiejkolwiek gry kombinacyjnej na życzenie pewnie Nawrockiego :|
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: akukuk »

Kadziewicz trafnie podsumował wejścia naszej zadaniowej "defensywnej" zawodniczki do drugiej linii. Jak sporo ludzi go nie lubi, tak ja cenię za szczerość i komentarze bez owijania w bawełnę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Raczej byłem wstrzemięźliwy w tej krytyce Nawrockiego - tzn. było wiadomo, jakim jest trenerem, ale dostał reprezentację we fatalnym stanie i widać było symptomy poprawy, choć głównie wynikające z progresu indywidualnego konkretnych zawodniczek. W tym roku dostał (personalnie) drużynę, od której można realnie wymagać wyników: Wołosz gwiazda, Smarzek która weszła na międzynarodowy poziom, utalentowana Stysiak, dobre libero, Kąkolewska. Dodać do tego jeszcze Mędrzyk, która gra bardzo fajnie na kadrze - i to jest drużyna, od której przy dobrej drabince można wymagać powalczenia o czwórkę na ME, i ogólnie umiarkowanego mocnego grania. W Lidze Narodów wyglądało to dobrze. Tutaj - pod względem organizacji gry straszna przeciętna, system rozegrania - kiepski, ale jeszcze można byłoby na talencie zawodniczek wygrywać ze słabszymi. Niestety tutaj dochodzi magia Jacka - i nieustanne stawianie na tą nieszczęsną Grajber, która (z całym szacunkiem) jest słabą zawodniczką na tym poziomie. I zamiast grania w tym ustawieniu ze Stysiak i Mędrzyk i budowania drużyny na tej bazie (IMHO z tego wynika potem ten nierówny rozkład ataku), z ogrywaniem młodych przyjmujacych (Górecka, Murek), to mamy non stop wstawianie Grajber, które kończy się tak, jak dzisiaj, z przedziwną rotacją składu, co kadrze nie przynosi absolutnie nic pozytywnego. To, że Wołosz, czyli absolutnie top3 w klubowej siatkówce na swojej pozycji, wygląda tutaj jak przeciętna zawodniczka, jest świetnym wyznacznikiem tego, co Nawrocki robi z tą kadrą.

Jak Polki odpadną w 1/8, to co ma zrobić Nawrocki żeby stracić posadę? Mam nadzieję, że Herbots zapisze się pozytywnie w historii naszej siatkówki i doprowadzi do zwolnienia tego trenera.

Belgijki mają jedną wybijającą się zawodniczkę, wprawdzie klasy światowej - bo Herbots to 'gwiazdka' Serie A i MVP ostatniego Pucharu CEV, i to jako nastolatka - ale to na papierze zespół od Polski dużo słabszy. Najlepsze, że Belgijki tutaj nawet nie grały w najmocniejszym składzie, bo z kadrą chyba na dobre pożegnała się Lisa Van Hecke, która w poprzednim sezonie wróciła do formy i grała znakomicie we włoskim Cuneo - z nią byłoby max 1-3.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

jest duża szansa że jak odpadniemy w 1/8 to nie zagramy w kwalifikacjach olimpijskich
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

troche zorientowany pisze:jest duża szansa że jak odpadniemy w 1/8 to nie zagramy w kwalifikacjach olimpijskich
To nam nie grozi, bo po awansie do Igrzysk trójki: Serbia, Włochy, Rosja, musielibyśmy wypaść w rankingu CEV poza czołową jedenastkę, a Białorusinki nie wyjdą z grupy, a Czeszki - nawet się do niego nie zakwalifikowały.
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

Problemem kobiecej siatkówki jest to, że nawet jak wyleci Nawrocki to przyjdzie jakiś Krzyształowicz albo inny Piekarczyk i dalej będzie to samo...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Camillo Marcotti pisze:Problemem kobiecej siatkówki jest to, że nawet jak wyleci Nawrocki to przyjdzie jakiś Krzyształowicz albo inny Piekarczyk i dalej będzie to samo...
Owszem, to niesamowite, że Chorwacja potrafi zatrudnić Daniele Santarellego, czyli trenera klubowego Asi Wołosz i dwukrotnego mistrza Włoch z dwóch ostatnich sezonów, Węgrzy - Jana De Brandta (przez lata trenera czołowych europejskich klubów), w Azerbejdżanie pracuje Giovanni Caprara, czyli absolutnie czołowe nazwiska trenerów w klubowej siatkówce, a u nas trenerem pozostaje ten Nawrocki, bo przecież Barbolini, który wygrał ostatnio po raz n-ty Ligę Mistrzyń to jednak zbyt słaby trener na naszą reprezentację. ;)
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1046
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: kanonier »

Stysiak dostała w ataku przez pięć setów tylko 23 piłki :]
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

kanonier pisze:Stysiak dostała w ataku przez pięć setów tylko 23 piłki :]
Zgadza się i przyjęła tylko 3 piłki. To jest nasza zawodniczka widmo. Czasami się pojawia, ale jakby jej nie było :D
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

Jacek Nawrocki dostał czas ok. Nawet na wyrost. Ale jego rola się skończyła. Jest potencjał zespołu do gry na wysokim poziomie ale teraz potrzebny jest sternik trener ktoś z jajami i wiedzą i doświadczeniem. Ten pan nigdy powtarzam nigdy mnie do siebie nie przekonał a słyszę że prawie nikogo na tym forum. Zatem do cholery gdzie jest PZPS bo pan Kasprzyk to już cień samego siebie. Pewnie powiedzą że nie pora ależ dlaczego to jeden mecz itd itp ale to jest klęska a nie porażka. Jakie były buńczuczne zapowiedzi . Hola oby weszły do ćwierćfinału bo szykuje się powtórka z 2017.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

SerCos pisze:
Noworoczny pisze:A poza tym, polska siatka żeńska, wydaje mi się, mimo, że się specjalnie nie interesuję, największe sukcesy osiągała grając na dwie wieże. Oba złota ME. A także przegrane w finale eliminacje olimpijskie ze Świderkiem.
Niemczyk, Świeniewicz, Przybysz czy Rosner to raczej wieżyczki ;)
Tak, nazwiska są mi znane, a jednak wydaje mi się (mogę się mylić i proszę traktować mnie jako lajkonika), że AD 2003 i 2005 na boisku przebywały jednocześnie: prawoskrzydłowa atakująca i lewoskrzydłowa atakująca - Glinka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Noworoczny pisze:
SerCos pisze:
Noworoczny pisze:A poza tym, polska siatka żeńska, wydaje mi się, mimo, że się specjalnie nie interesuję, największe sukcesy osiągała grając na dwie wieże. Oba złota ME. A także przegrane w finale eliminacje olimpijskie ze Świderkiem.
Niemczyk, Świeniewicz, Przybysz czy Rosner to raczej wieżyczki ;)
Tak, nazwiska są mi znane, a jednak wydaje mi się (mogę się mylić i proszę traktować mnie jako lajkonika), że AD 2003 i 2005 na boisku przebywały jednocześnie: prawoskrzydłowa atakująca i lewoskrzydłowa atakująca - Glinka.
Glinka była, ale kto obok niej? Nie było drugiej wieży.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

ale była Dorota Świeniewicz która miała porównywalną skuteczność a wysoka nie jest.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

Pisząc "dwie wieże" mam na myśli atakującą na czwórce i nominalną przyjmującą a de facto atakującą. Krytą w przyjęciu.

Na dwie wieże grali Polacy za Anastasiego. Bartman na prawym i Kurek na lewym.

Skra za Przekliniaka: Atan i Maniek.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Oczywiście Dorota była jednym z motorów napędowych reprezentacji, ale nie trzeba było jej kryć w przyjęciu. Zresztą w 2005 roku na przyjęciu grały Rosner i Świeniewicz, więc dwóch wież nie było, więc teza, że sukcesy były, gdy były dwie wieże jest błędna.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Artek1967 »

Nie wiem co musi sie stać aby gość stracił posadę? Przegrać z San Marino? Od początku uznałem powołanie JN za pomyłkę i gość cały czas mnie w tym utwierdza. Sam wybiera zawodniczki i kompletnie nie potrafi nawet nimi pograć! Ile jeszcze jego kit będzie łykany przez PZPS?
Parafrazujac klasyka- Nie che mi się z Wami gadać.... o JN. :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Papito13 »

Dzisiaj bardzo duży minus bym postawił przy Asi Wołosz. Rozkład ataku był bardzo kiepski i chociaż rozgrywającą jest świetną, a przyjęcia najlepszego nie miała to jednak zdecydowanie stać ją na dużo więcej. To, że jej styl gry i umiejętności/styl pozostałych zawodniczek (chociaż nie wszystkich) nie do końca do siebie pasują jest sporą przeszkodą i nie pomaga, ale to chyba nie czas na tą dyskusję. Za to współpraca naszej rozgrywającej z Magdą Stysiak na pewno ma się kiepsko (trochę mi to przypomina dogrywanie się Drzyzgi z Leonem). Nie wiem dlaczego kompletnie zrezygnowano z pipe'a po błędzie Stysiak w pierwszej części meczu (podobnie było z Ukrainą), bo to powinna być duża broń naszej kadry i ciężko powiedzieć gdzie jest problem w tym przypadku.

To, jak niesamowicie uzależniona jest ta kadra od Malwiny Smarzek pokazują statystyki. Nasza atakująca gra dobrze to wygrywamy (50% i 58% w ataku w wygranych setach), Malwina gra gorzej to sety przegrywamy (27% i 30% w ataku w przegranych setach), jak gra "tylko" nieźle (44% w tie-breaku) to wynik jest na styku, ale jednak przegrywamy. Fajnie by było nieco to zmienić (bo chyba jest to do zrobienia), aby nieco ją odciążyć, bo jest zdecydowanie zbyt mocno obciążona (już miała problem z kolanem/kolanami) i jej organizm raczej tego nie wytrzyma. Chwała Bogu, że nie gramy w PŚ, bo przy aktualnym nastawieniu trenera to tam też by zagrała.

Na temat trenera już wiele osób wiele rzeczy napisało, ale od siebie dodam, że aż prosiło się o minimum jeden challange, którego nie było (akcja w której dziewczyny przestały grać) i o czas przed asową zagrywką Herbots (a miał do dyspozycji chyba oba czasy). Krótko mówiąc, tak jak w meczu z Serbią, nie pomógł swojej drużynie.

Szkoda, bo była realna szansa na półfinał, która dzisiaj mocno się oddaliła. Mam nadzieję, że to początek końca pracy tego trenera z naszą reprezentacją pań, bo jest z czego budować fajny zespół i wydaje się, że parę wzmocnień jest w drodze z młodzieżowych drużyn.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: jaet »

Wszystko zostało już powiedziane i napisane. Czas Jacka Nawrockiego bezpowrotnie się skończył, dziewczyny potrzebują trenera. I ja też nie kupuję tezy, że PZPSu nie stać, bo jak słusznie wskazał Stan, podaż w Europie wydaje się większa niż popyt. Po prostu - koniec kolesiostwa i udawania na siłę, jak to polska myśl szkoleniowa "umi", bo nie "umi".
Wczorajszy mecz w 90% przegrał Nawrocki i jego sztab, a nie zawodniczki.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”