Liga Światowa 2010

Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Fein »

Cała nasza drużyna oprócz Ruciaka zagrała dzisiaj poniżej swojej normalnej dyspozycji. W oczy rzucały mi się przyjęcia Gacka na trzeci metr, które Swędrowski nazywał dobrymi. -_- Ciekawy jestem też czemu komentator nie wspominał o tym wspaniałym czuciu Możdżonka w bloku kiedy ten stał i się patrzył jak przeciwnicy atakują na czystej siatce. Łomacz w klubie rozrzuca tę grę, a dzisiaj grał schematem 3 x prawy, 3 x lewy znowu 3 x prawy, raz na set wrzucił tam 3 x środek. Kurek wszystkie pipy po siatce, cud że tego nie bronili. Jeszcze raz nadmienię Ruciaka, najlepszego dzisiaj zawodnika polskiej reprezenacji, ale on ma stanowić uzupełnienie w ataku, przy jego warunkach fizycznych wiadomo było, że jeśli będzie ciągnął grę to go w końcu złapią kilka razy.

Btw nie wiem skąd przekonanie, że Lozano daje odpocząć Sheopsowi, jak dla mnie to Grozer go po prostu usadził na ławę.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: krzysiu »

Dla mnie największą szkodą jest to , że z powodu kontuzji nie mógł zagrać Żygadło. Ja nie wiem jak to możliwe , że w 3 secie po zagrywkach Schwarza mając 3 dograne w punkt piłki Łomacz rozgrywa tak , że tracimy 3 punkty , a gra środkiem w jego wykonaniu to porażka. Do Kurka większość piłek zamiast wyżej to gra za antenkę. Bartman jak sam mówił jest po kontuzji i jeszcze nie jest w dobrej formie, żeby się nawet odbijać od parkietu .
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: KK fan »

Czarnowski- dno dna, Łomacz- słabiutko wogóle nie gubił bloku przy niezłym przyjęciu, Jarosz- do 20 punktów WYBORNIE potem sie zaczyna plasik, kiweczka, Gacek- niezle, Ruciak- dobrze w przyjęciu w ataku średni (jak Świder do formy nie wróci to siła ataku ze skrzydeł ZAKSY- dno dna), Kurek- kratka w kratke, Możdżonek- lepiej niż Czarnowski...I obawiam sie żę Grozer to nie miał dnia konia tylko on tak zawsze... :o
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: PVD90 »

młotek Grozer zrobił dziś niezłą rzeź :D
moim zdaniem ojcem dzisiejszej porażki był Łomacz, który grał fatalnie. Nawet z Czarnowskim mu dziś nic nie wychodziło. Na plus dałbym Ruciaka i Jarosza.
Ostatnio zmieniony 5 cze 2010, o 21:14 przez PVD90, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: dreamer »

Klugenhammer pisze:Sprawdzony w JW duet Łomacz-Czarnowski miał być dziś naszą wunder-waffe,
a zagrali tak jakby pierwszy raz spotkali się na przedmeczowej rozgrzewce.
A możesz podać mi choć jeden ważny mecz reprezentacyjny (bez sparingów) w którym ten duet, na maksymalnej adrenalinie, paraliżującej ruchy każdego debiutanta, zagral razem ???

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: madlark »

dreamer pisze:Ci wszyscy, którzy już zdążyli i ci, którzy zamierzają jeszcze rozpisywać się, że:
1. gramy slabiutko
2. Castellani jest slabym trenerem
3. poprowadziliby reprezentację lepiej, itp. dydrymaly

niech ochloną, popatrzą spokojnie na sklad który pojechal do Niemiec, zastanowią się, ile czasu przygotowywala się ta kadra do debiutu w LŚ, potem wezmą kalendarz - najpierw sprawdzą jaką datę mamy dzisiaj, potem sprawdzą, w jakim terminie rozgrywane są MŚ 2010... a potem jak już muszą coś napisać, to niech to nie będzie bicie piany i rozpamiętywanie najzwyklejszej w świecie porażki, tylko coś konstruktywnego (np. że Castellani nie boi się pokazać - tak jak na początku poprzedniego sezonu - zawodnikom rezerwowym, że jeszcze im dużo do choćby dobrej średniej europejskiej klasy brakuje i muszą dużo pracować).

dreamer
Ciekawe dlaczego DC jako swojego asystenta nie zabrał Nawrockiego?
Mógł mu przecież pokazać, że musi dużo pracować ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Florian »

Ja tam się wszystkiego tego spodziewałem, nawet byłem zdziwiony ze wygrali nasi 1 set. Za Castellaniego tak jest co roku, z LŚ jest zrobiony cyrk zamiast jakichkolwiek emocji.
Nie zeby mi to przeszkadzało, rozumiem tłumaczenia, że ważniejsze są MŚ itd.
Do mnie to przemawia, dlatego nawet specjalnie się nie nakręcam występami Naszych w LŚ, a opowieści o final6 należy włożyć między bajki.
Denerwujące jest jedno, że w innych kadrach liderzy grają: patrz Fei, Samica, Roziuer, Giba, Vissoto, Kaziyski, i oni grali tak samo trudny sezon jak nasi najlepsi- jednak tam wymówek nie ma.
i II sprawa to USA, im tam nie przeszkadzało wygrać i LS i Olimpiadę.
Tybor
Posty: 14
Rejestracja: 10 gru 2009, o 19:31
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Tybor »

Grozer nieźle pozamiatał.

Z naszych jedynie Ruciak całkiem dobrze, ale to nie zawodnik od ciągnięcia gry. Łomacz słabiutki poziom reprezentacyjny to za wysokie progi dla niego.
mks-sycow
Posty: 34
Rejestracja: 15 paź 2008, o 21:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: mks-sycow »

@Florian
bardzo trafny komentarz, LŚ jest ważna, rozumiem testowanie nowych młodych graczy itp, ale te rozgrywki są prestiżowe, a gra w reprezentacji to jest zaszczyt i powód do dumy, a nie przymus i kolejny obowiązek po którym jest się zmęczonym.
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: marcinbvb »

kiepski mecz. Cud że wygraliśmy chociaż jednego seta. Słabo zagrał Łomacz. Zero kombinacji. Myślałem że z Czarnowskim będa gwoździe wbijać, a nie wiem czy wyszła im chociaż jedna krótka. Najlepszym zawodnikiem bez wątpienia Ruciak, ale on bez wsparcia sam meczu nie wygra. Bardzo dobrze do gry wszedł Jarosz, ale jak zwykle w najważniejszych momentach zawalił.

Resovii gratuluję Grozera. Jeśli będzie tak grał w lidze to nie wiem czy ktoś go zatrzyma.
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: PVD90 »

marcinbvb pisze:kiepski mecz. Cud że wygraliśmy chociaż jednego seta. Słabo zagrał Łomacz. Zero kombinacji. Myślałem że z Czarnowskim będa gwoździe wbijać, a nie wiem czy wyszła im chociaż jedna krótka. Najlepszym zawodnikiem bez wątpienia Ruciak, ale on bez wsparcia sam meczu nie wygra. Bardzo dobrze do gry wszedł Jarosz, ale jak zwykle w najważniejszych momentach zawalił.
Resovii gratuluję Grozera. Jeśli będzie tak grał w lidze to nie wiem czy ktoś go zatrzyma.
raczej to Łomacz zawalił bo jakość jego wystaw do Jarosza pozostawiała wiele do życzenia
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: przemek16 »

A więc tak... Znam praktycznie każdego siatkarza z tej reprezentacji z występów w Bundeslidze i teraz napiszę tutaj krótkie podsumowanie występu każdego siatkarza z dzisiejszego meczu:

Patrick Steuerwald
Mnie dzisiaj Patrick trochę zaskoczył, ponieważ często grał dziś przerzutami do Grozera. Co prawda sytuacja była jasna Georg kończy to wszystko idzie na niego.
Wracając Steuerwalda to powiem tak:
Zawodnik ten zrobił bardzo duże postępy. Podczas ostatnich ME w Turcji nie był takim siatkarzem jakim jest teraz. Przede wszystkim dojrzał do dobrej gry... W tym roku obejrzałem dużo jego spotkań w niemieckiej lidze i byłem pod wielkim wrażeniem jego grą, ponieważ często gubił blok. I nikt mi znowu niech nie mówi, że Bundesliga jest słaba, bo z obecnej kadry Niemiec która dziś nas pokonała jest większość zawodników.

Sebastian Schwarz
Dziś zagrał dobry mecz. Co prawda on gra w klubie ze swoim rozgrywającym i czuł się po prostu pewny w ataku. Nie ukrywajmy, że ten zawodnik nie jest wysokim graczem. Wszystko nadrabia skocznością. Chciałbym jeszcze powiedzieć, że Schwarz 85% swoich ataków atakuje po skosie. Więc taka uwaga dla Gacka i przyjmujących - ustawiać się po skosie (ciasnym skosie). Niestety miałem wrażenie, że nikt nie powiedział naszym broniącym jaką specyfikę ataku ma Sebastian.

Robert Kromm
Osobiście tego zawodnika w rozgrywkach klubowych nie miałem okazji oglądać, ale dziś pokazał mi, że nie przypadkiem występuje we włoskiej Serie A.
Mimo, że ma ponad 210 cm wzrostu nieźle przyjmuję. Dziś może kilka zagrywek Ruciaka oraz Jarosza uciekło mu, ale mimo tego grał dobrze.

Max Günthör
Dzisiejszy w jego wykonaniu był znakomity, kończył praktycznie wszystko. W 4 secie chyba nie skończył ważnego ataku, ale mimo to jego reprezentacja wygrała po zaciętej końcówce czwarty set. Günthör tegoroczny sezon w Bundeslidze miał przeciętny. Jedynie w ostatnich meczach finałowych z F'shafen grał fajnie dla oka, podobnie jak dzisiaj z Polską. Z ciekawością będę oglądał jego poczynania w następnych spotkaniach. Mam nadzieję, że przedłuży też kontrakt z Generali, bo jego współpraca z Steuerwaldem jest znakomita. A i zawodnik ten posiada nie przyjemnego flota....

Marcus Böhme

Dziś dostawał znacznie mniej piłek aniżeli drugi środkowy. Dobra zagrywka to jego znak firmowy... W poprzednim sezonie w brawach F'shafen grał dobrze i jestem ciekaw czy podczas tegorocznej edycji LŚ będzie podobnie...

Georg Grozer
Kapitalny mecz, nic dodać nic ująć. Nie mogę się doczekać statystyk, bo coś mi się wydaję, że będzie miał ponad 75% skuteczności ! Jeśli utrzyma swoją formę i dobrze wprowadzi się do Resovii to klub ten może mieć z niego kapitalny pożytek. Jeśli jutro Georg też tak będzie grał to nasza reprezentacja ma nikłe szanse. Mówię tak, bo w ligowych było podobnie, że wygrywał mecze w pojedynkę. I jeszcze posiada znakomitą zagrywkę, która jeśli przechodzi na drugą stronę siatki to zawsze jest podbita nad siebie. Dziś było podobnie...

Ferdinand Tille

Trochę nie rozumiem zagrywek przez Łomacza, Czarnowskiego. Chodzimi o te ich plasy przy zagrywce. Po co ta zagrywka idzie właśnie na niego skoro on wszystko dogrywa w punkt?
Dziś też wyciągnął kilka fajnych piłek.

To tyle ode mnie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: hubert »

Florian pisze: Denerwujące jest jedno, że w innych kadrach liderzy grają: patrz Fei, Samica, Roziuer, Giba, Vissoto, Kaziyski, i oni grali tak samo trudny sezon jak nasi najlepsi- jednak tam wymówek nie ma.
i II sprawa to USA, im tam nie przeszkadzało wygrać i LS i Olimpiadę.
A nam taka sama strategia nie przeszkadzała rok temu wygrać ME.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Klugenhammer »

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Mate »

2 obrony na 4 sety :o :D . Wolne żarty i nic więcej.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
nowy93
Posty: 27
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 16:02
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: nowy93 »

ostatnio czytałem na forum jak ktoś śmiał się z Grozera i mówił że jest to nie młot a młoteczek , dzisiaj ten młoteczek rozjechał Polaków.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Guilder »

32 punkty, tyle się przypadkiem nie zdobywa, zwłaszcza z Polakami, nie ważne jakim składem grającymi. Resovia pewnie zaciera łapki. Oglądałem tylko dwa sety, i o ile w pierwszym jako tako to wyglądało, to drugiego nie mieliśmy prawa wygrać. Od matki wiem, że w 3. i 4. secie nasza gra się nie poprawiła. Niemcy wygrali więc zasłużenie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Nagor »

Kurna set się jeszcze nie skończył, a Kuba znów chce to przegrać. Tyle zepsutych zagrywek przy remisie i grze na przewagi oraz jak to ładnie Wanio powiedział siatkarskiego bałaganiarstwa to nie widziałem nawet w ich wykonaniu...

No i stało się... wystarczyło, że Argentyna w końcówce po prostu była na boisku i oddawała piłki Kubańczykom. Strasznie denerwuje mnie Leon, w każdym (KAŻDYM) ataku wisi już w powietrzu kiedy piłka jest w połowie drogi do niego... Traci przez to kawał zasięgu i nie wiem czy wszedł na czysto chociaż raz... Do tego dochodzi fatalny blok ze strony Kubańczyków. Dochodzą podwójnym, potrójnym, ale dziurawym, albo zostawiają metr prostej skacząc potrójnym...

15 błędów własnych w pierwszym secie :o Jeśli nawet Argentyna z nimi wygra, to Kuba może zaczynać się martwić o FF, a my ostrzyć zęby na punkty.

A sędzia chyba nie zna praw fizyki :D Po ataku piłka odbija się zupełnie pod dziwnym kątem, leci parę ładnych metrów w aut, a ten, że od siatki :]
...
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: przemek16 »

no i reprezentacja Kuby dziś wygrywa 3:2 z Argentyną. Mecz osobiście mi się podobał, nie zabrakło kilku gwoździ :D Słabiej dziś nasz młody Leon... Ma problem z przyjęcie, nie wiem czy on się w ogóle koncertuje przed przyjęciem. Dziś w zespole gości tylko grał Garcia... Poniżej oczekiwań dziś Scholtis. Został szybko zmieniony... Podczas tego weekendu najbardziej mnie zadziwił ten Hernandez. Koleś atakuje w meczu dużo razy, a co najważniejsze jest bardzo skuteczny. Mam nadzieję, że forma na mecz z Polską nie będzie jeszcze wyższa ;-) No nic idę chyba spać, bo mecz Korei z Holandią oglądnę sobie w środku tygodnia :-)
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: KK fan »

Dalej kopiemy dzisiaj Niemcy 3:0 i wskakujemy na drugie miejsce w tabeli!!!
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: KChudz »

KK fan pisze:Dalej kopiemy dzisiaj Niemcy 3:0 i wskakujemy na drugie miejsce w tabeli!!!
Jedyna szansa wygrać z Niemcami to zagrywka. Mają oni słabych przyjmujących i należybten fakt wykorzystać. Mocny lub techniczny serw i gonić do bloku do Grozera i może się uda :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: hugo »

Co sądzicie o niemieckich klaszczących wachlarzach?Wg mnie robią super atmosferę.Oczywiście pewien Polak nie mógł się powstrzymać i przywiózł ze sobą trąbkę...
\
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Nagor »

To ja może coś o meczu Kuba - Argentyna. Argentyna zrobiła kawał dobrej roboty, kapitalnie ustawiali się w przyjęciu (bodaj tylko 6 asów Kuby), a nawet w bloku, choć połowa bloków to wina Kubańczyków a nie zasługa Argentyńczyków, no ale ktoś te ręce musiał wystawić. Dodatkowo goście bardzo szanowali piłki w ataku, starali się nie popełniać błędów. No i im się opłaciło, bo wyrwali ten punkcik, co i tak jest dużym osiągnięciem dla nich. Kubańczycy bardzo mnie denerwowali, przez pierwsze 3 sety grali jak za karę, nie chciało im się bronić, ruszać, tylko atakować. Popełniali masę błędów, często wręcz kretyńskich. Na szczęście w czwartym i piątym secie się ogarnęli, co jest zasługą Diaza Carmenate, który uspokoił ich grę i sobie poukładał wszystko. Kolejny dobry mecz Fernando Hernandeza, bije nie po kubańsku, daleko, po rękach. Wczoraj miał 8/11 dziś 21/42. Do tego kilka pkt zagrywką.
...
Zver
Posty: 247
Rejestracja: 29 sie 2009, o 11:33
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Zver »

Co to za nutka, która jest puszczana w przerwach pomiędzy akcjami?
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Qiub »

Ci Niemcy to mają wielkie szczęście do atakujących. Najpierw był Pampel, potem dołączył Schoeps, a teraz jeszcze Grozer.
Podpis.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Guilder »

Zver pisze:Co to za nutka, która jest puszczana w przerwach pomiędzy akcjami?
Nie znam wszystkich, znam dwie "techniawki":
Darude - Sandstorm
Scooter - Maria


Niemiaszki bardzo dobrze blokiem, nie pamiętam, kiedy ostatnio nam coś na czysto weszło.

Wszedł Żygadło, gra zaczęła lepiej wyglądać.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Fein »

Czekam na wypowiedzi fanów dokładności Zygadły.
Awatar użytkownika
aAccarl7
Posty: 50
Rejestracja: 19 paź 2008, o 13:28
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: aAccarl7 »

Pierwszy set przegrany.
Moim zdaniem powinien być zmieniony Gruszka bijący po autach, nadziewający się na blok i od czasu do czasu szczęśliwie kończący ataki. Szkoda, że jesteśmy skazani na Łomacza...Niemcy o dziwo bardzo dobrze bronią, podbijają mnóstwo piłek i niejednokrotnie dość szczęśliwie kończą ataki, ale to dlatego, że grają bez kompleksów i bardzo odważnie.
Oby się tylko nie skończyło na 0:3. :x
Psychika to studnia, źródło wydarzeń...
Awatar użytkownika
spark
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 23:05
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: spark »

juz myslalem ze Lomacz jest w Kadrze przez przypadek, ale to co teraz pokazuje Zygadlo przekonalo mnie, ze wcale nie jest z nim tak zle...
Jastrzebie Zdroj
Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 32
Rejestracja: 29 maja 2010, o 16:17
Płeć: M
Lokalizacja: daleki wschód Polski

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: mateoo »

Najbardziej niepokoi ,ze co nieudana akcje wszyscy maja do siebie pretensje. Nie wiem co sie dzieje z Kurkiem, bo nic nie konczy. Witam wszystkich na forum ;)
POLSKA MISTRZEM POLSKI!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”