Liga Narodów 2019 (M)

Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Szary Wilk »

12 czy 14 na kwalifikacje?
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Del
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, o 23:07 przez JanuszzPodkarpacia, łącznie zmieniany 1 raz.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: knightrider »

dyletant pisze:Pytanie, które będzie teraz trochę nurtowało. Kto dołaczy do Leona, Kubiaka i Śliwki? Bednorz czy Kwolek? Ten drugi osłabł. Z drugiej strony po co Bednorz w kadrze, skoro Leona gry na przyjęciu może tylko wyeliminować przestawienie go na atak?
Kubiak z Zatorskim zapewniają db przyjęcie + Bednorz bomby przyjmuje bdb oraz będąc w db formie obecnie to ofensywą daje siłę rażenia nie gorszą wiele od Leona.
ciacho23
Posty: 952
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: ciacho23 »

GolMar pisze:Spokojnie - mam niemal pewność, że i Bednorz, i Kłos będą w Zakopanem. Podobnie jak Kwolek ;) .
Ja też sądzę, że w Zakopanem będzie na razie trenowac więcej zawodników niż docelową 12/14. BTW. Ktoś wie czy na eliminacje do Gdańska jedzie 12 czy 14 zawodników?
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: krzychszp »

Na Polsacie o wielkości polskiej myśli szkoleniowej xD
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, o 23:12 przez krzychszp, łącznie zmieniany 1 raz.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: OlaMleko »

Kłos jest lepszym kapitanem niż Kubiak. Change my mind 8-)

Super wywiadzik z Karolem i Bednarukiem :d
Maczyn
Posty: 63
Rejestracja: 22 cze 2019, o 17:51
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Maczyn »

aezakmi pisze:Swędro wywiad.
Bednaruk: dzisiaj odprawa taktyczna była przygotowana przez Heynena, wszystko wiedzieliśmy.
"Nad oceanem?!"

Bezczelność i jakaś chora nagonka ze strony osób w studiu Polsatu i komentującego mecz żałosna.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aranger »

Rzekłem tydzień temu...
Bo z Heynenem póki co tak jest, że teoretycznie wszystko robi na opak, a na koniec się okazuje, że ma wyniki.
Nie wiem jak to jest możliwe, ale dzieje się w dalszym ciągu. Przed i w trakcie turnieju Heynen prawie wszystko (zabrakło tylko dalszego zmieniania szóstki co mecz) zrobił tak jak się teoretycznie nie powinno, a kończy się niesamowitym wynikiem. Ja już nie wiem czy te podręczniki można palić, czy jednak niech se stoją na półce.... :D

Heynen po IO zapewne odejdzie, ale jak dużo zrobił dla przyszłości polskiej siatkówki na kolejny cykl olimpijski takim graniem tej Ligi Narodów... Tzn:

- Kwolek (22 lata)
- Komenda, rozgrywający (23 lata)
- Huber (21 lat)
- Popiwczak (23 lata)

Każdy z nich miał tu pewne miejsce w szóstce, dla każdego z nich było to pierwsze zetknięcie z graniem o medale z najlepszymi na świecie, a oni tu jeszcze ten medal zdobyli, przecież to musi być niesamowita wartość dla ich doświadczenia, obycia czy pewności siebie.

Swoją drogą, ciekawe jaki będzie sufit takiej ekipy za rok, dwa - Bednorz będzie pewnie po całym sezonie w szóstce Modeny z kilkoma gwiazdami największego formatu obok siebie, Kwolek rozwija się dosłownie z roku na rok, Komenda chyba pogra o medale z Resovią jako podstawowy sypacz, coś by tu można jeszcze dodać, ale może szóstka w takim kształcie nam jakieś złoto ME 2021 ogarnie ? :D

Czapki z głów raz jeszcze.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, o 23:13 przez Aranger, łącznie zmieniany 2 razy.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: dyletant »

Szary Wilk pisze:12 czy 14 na kwalifikacje?
12 i to ogranicza pewne działania: Załóżmy, że Kłos zastąpi Kochanowskiego albo Pita, w co jakoś nie wierzę to skład jest już niemal skompletowany
Drzyzga, Łomacz choć wolałbym Komendę.
Konarski, Muzaj/Kaczmarek
Bieniek, Kuba/Pit/Kłos raczej nie Huber
Zator
Leon, Kubiak, Śliwka, Kwolek/Bednorz/Szalpuk

Miejsce Bednorzowi może dać tylko przestawienie Leona, albo rezygnacja z Kwolka.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, o 23:15 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Murilo0 »

Tryumf polskiej myśli szkoleniowej! :] Niebezpieczne tendencje w światku widać na horyzoncie. W domyśle sugerują, że Vital to dziwak- statysta, a sukcesy to zasługa tylko siatkarzy...
All work and no play makes Jack a dull boy...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: OlaMleko »

Wanio o Kłosie mówi "Karolek", ech. Weźcie tego dzbana.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: grzegorzg »

Włączyłem własnie Polsat i studio jest świetne - nie ma Czarneckiego ku mojemu zdziwieniu. :D

Polskiej mysli szkoleniowej bronic nie będę, nie z braku argumentów, ale gdyby Huber wyszedł spod Anastasiego, to zachwytom nie byłoby końca. Prygiel? Przeciez to pierwszorzędny trener drugorzędny...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Noworoczny »

Ktoś wcześniej pisał, że 14.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: krzychszp »

Murilo0 pisze:Tryumf polskiej myśli szkoleniowej! :] Niebezpieczne tendencje w światku widać na horyzoncie. W domyśle sugerują, że Vital to dziwak- statysta, a sukcesy to zasługa tylko siatkarzy...
Te tendencje i pamięć o tym meczu prawdopodobnie oznaczają że po IO kadrę obejmie Bednaruk.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Fabian Drzyzga, Marcin Komenda
Piotr Nowakowski/Karol Kłos Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka/Artur Szalpuk/Bartosz Kwolek
Dawid Konarski, Maciej Muzaj
Paweł Zatorski

Przyjęcie i środek do rywalizacji. Jak dla mnie, to najlepiej byłoby postawić na Leona na ataku i Bednorza zestawić z Kubiakiem i wtedy jest miejsce dla piątego przyjmującego.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, o 23:18 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze:Spoko, a nastepnie przeczytac forumowych ekspertów- wyznawców, aby zrozumiec o co biega. :D Ok. :D
To FSO jest lepsze od tego na Żeraniu, bo wciąż trwa! :] Jak sukcesy naszej kadry. :D
Jak widać, eksperci najwyżej rangi, haha. :)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, o 23:22 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: tomasol »

Piękny meczyk i piękna sprawa. Brawo Panowie !!! Dawno już nie widziałem Brazylii tak upokorzonej. Słabo tu wyglądali ale to nie nasza sprawa.
Ten medal to zasługa głównie zawodników, przyszło im grać bez przygotowań, w kompletnie różnych zestawieniach i jeszcze przejechać tysiące kilometrów, a mimo to podołali. Nie sposób się ich nachwalić, nie zawsze szło, każdy miał jakieś wahnięcia ale nikt, absolutnie nikt, nie spuszczał głowy i się nie załamywał. Dawał ile mógł a jak kogoś zmieniał kolega to nie było kwasów, tylko wzajemne mobilizowanie się.
Co do Heynena to jego strategia sprawdziła się, ale uważam, że zespołu zostawić nie powinien w tym ostatnim meczu. Ale i jemu całościowo należą się słowa pochwały, choć można się czepić tego czy tamtego.

No i na koniec myślę, że warto jednak docenić naszą ligę, przecież znakomita większość chłopaków która grała w tegorocznej lidze narodów to zawodnicy naszej ligi.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Murilo0 »

krzychszp pisze:
Te tendencje i pamięć o tym meczu prawdopodobnie oznaczają że po IO kadrę obejmie Bednaruk.
Oby nie przed :| Dwa lata temu z innym trenerem Słowenia była dla nas zaporą nie do przejścia...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Szary Wilk »

A wiadomo kiedy info odnośnie tej kadry przygotowującej się na kwalifikacje? Wtedy będziemy wiedzieć, kto mniej więcej jest skreślony.
Polka
Posty: 43
Rejestracja: 4 cze 2018, o 17:32
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Polka »

Murilo0 pisze:Tryumf polskiej myśli szkoleniowej! :] Niebezpieczne tendencje w światku widać na horyzoncie. W domyśle sugerują, że Vital to dziwak- statysta, a sukcesy to zasługa tylko siatkarzy...
Już raz widzieliśmy, do czego doprowadziło granie ,,przez samych siatkarzy" w 2017 roku. Wielu chłopaków, którzy dzisiaj są mocnymi punktami kadry grało już wtedy i jakoś niewiele z tego wynikło. Nie chcę powrotu tamtej mrocznej ery i grania na 40% potencjału.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: dyletant »

A ja jestem przekonany, że Śliwka będzie w 12
Jest w swojej grze taki jak trener, mocno nietypowy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Radomiak97 »

Szary Wilk pisze:Po prostu nie ma sensu brać atakującego, który nie kończy ataków. To tak jakby kryć libero w przyjęciu.
Powiedz to prezesowi Skry :]
W ostatnim sezonie udało im się połączyć jedno z drugim.


Branie Kaczmarka mija się z celem. To taki drugi Konarski, tyle, że słabszy. Nie potrzebny nam libero wśród atakujących. Muzaj może się przydać, bo ma potencjał na mega mecze z trudnymi rywalami. Choć też jest niepewny - jego kunszt w końcówkach setów wszyscy znamy.

Tak czy inaczej przewiduję grę w stylu Skry, czyli atakujący ostatnią opcją w ataku a cały ciężar gry przerzucony na lewe i środek.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, o 23:25 przez Radomiak97, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: krzysiu »

Kwalifikacje grane są 14 zawodnikami a IO 12stką
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Ciekawe ile cierpliwości w Perugii okażą Heynenowi :D

Jak 14nastka, to wedlug mnie 4 środkowych, bo nie brać Kłosa w tej formie to kryminał. Broń boże 3 atakujących.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7987
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Murilo0 pisze:Tryumf polskiej myśli szkoleniowej
Wprawdzie uważam Heynena za kozaka, i tak dalej, ale te ostatnie sukcesy naszej kadry to jest faktycznie wielki triumf polskiej myśli szkoleniowej, bo to, że może Rosja jedynie ma porównywalną liczbę dobrych siatkarzy co my, bierze się stąd, jak szkolimy młodzież, a szkolimy ją chyba my. I właśnie w tej Lidze Narodów tą potęgę było widać.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: mac 1 »

Ale marudzą w Polsacie. Wygrywamy zle, przegrywamy też źle czyli dobrze nigdy nie będzie bo w siatkówce remisów nie ma. A tak na poważnie BRAWO POLACY.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: GolMar »

Śliwka będzie w 14stce na 100%. Okrzepł w tej LN, pokazuje dużą stabilność i nie wiem, co musiałoby się stać, żeby zabrakło go w skladzie. W Zakopcu będzie więcej niż 14 graczy - od samego początku planowana była 16stka. Dopiero przed samym turniejem kwalifikacyjnym zostanie wybrana ostateczna 14stka. Myślę, że w tej chwili ciężko porównać chłopaków z Zakopanego i Chicago, bo ich przygotowanie fizycznie jest w zupełnie innym miejscu. W Zakopanem mają ciężką siłownię, są daleko od rytmu meczowego i pewnie dopiero na Memoriale będzie widać jakąś wymierną formę wszystkich graczy - pozwalającą ich porównać. W Chicago niby nie byli przygotowani siatkarsko i zgrani na treningach, ale polecieli na ambicji i świeżości - i udało się.

Co do kwalifikacji - myśle, że Nowakowski (który jest na razie cieniem samego siebie) odpadnie na rzecz Klosa i wtedy można brać 3 środkowych (Kłos, Kochanowski, Bieniek) i 5 przyjmujących (Leon, Kubiak, Sliwka, Bednorz, Kwolo).
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Murilo0 »

@WysokiPortorykańczyk W pewnym sensie oczywiście masz rację, ale jednocześnie nie jestem przekonany czy z De Giorgim na stanowisku trenera mielibyśmy takie powody do świętowania.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aranger »

Cóż, gdybym był Heynenem, to widziałbym to chyba jakoś tak:

Drzyzga, Komenda
Konarski, Muzaj
Kubiak, Leon, Bednorz, Śliwka
Nowakowski, Kochanowski, Bieniek, Kłos
Zatorski, Wojtaszek

O ile przed tym F6 byłbym w stanie bronić zabierania Łomacza, tak teraz już nie, Komenda we wszystkich meczach pokazał po prostu duże umiejętności, a że sportowo nie jest od Grześka gorszy, to optowałbym za graniem tym bardziej perspektywicznym. Branie trzech atakujących na de facto jeden kluczowy mecz jest IMO bez sensu, tak samo jak dwóch o prawie identycznej charakterystyce gry, niech ten Muzaj robi za strzelbę która może odpalić, Kłos wywalczył sobie miejsce kapitalną grą, na defensywnego przyjmującego póki co Śliwka jest raczej pewniejszy niż Kwolo, na ofensywnego... żal mi Artura, bo dopiero co zgarniał złoto IO jako szóstkowy siatkarz, ale ten Bednorz w formie to jak widać bardzo duża broń.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, o 23:40 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Ja uważam, że mentalnie Kwolek jest wyżej od Śliwki, który by nie wytrzymał takiej presji , grając od początku i dostająć sporo piłek i skończyło by się kiwkami. Natomiast asługuje na miejsce w czternastce, bo zagrał bardzo dobry turniej i nie ma już okazji, by zweryfikowac ich obu obok siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”