Liga Narodów 2022

ciorny17
Posty: 8567
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

kamil1999 pisze: 10 lip 2022, o 12:09 Niby racja z tym środowiskiem, które nie daje żadnych szans na obecność Butryna w kadrze na ME, ale z drugiej strony jak już pisał raz szary wilk tutaj to z jakiegoś powodu Grbic wziął tutaj tego Butryna. No chyba, że to była taka nagroda za dobry 1 turniej by mógł sobie jeszcze coś więcej pograć?
Może coś a'la zabranie Bednorza po turnieju w Chicago do Zakopanego, że poniekąd w nagrodę bo inni by go ukrzyżowali. Karol zasługuje grą na obecność w kadrze. Nikt mu nic ni dał, sam wyszarpal i tyle. Ale cóż, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu i zobaczymy co ostatecznie Serb ustali.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Prawdopodobnie dzisiaj na 1 zagra Kurek i będzie to taki 1 skład. Sporo nam powie kto dzisiaj będzie wchodził na podwójną zmianę jeśli taka będzie. Sądzę, że jeśli będziecie Kaczmarek to on a jeśli Butryn to analogicznie on.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

lukecik pisze: 10 lip 2022, o 11:34 Grbic mówi otwarcie, że wg niego Butryn słabo prezentuje się, gdy musi wejść na podwójną zmianę lub zadaniowo na zagrywkę. Jeszcze ktoś ma wątpliwości, czy Kaczmarek będzie drugim atakującym?


Fajne zestawienie z twitera:
Hehe, ale Butryn tak fajnie nie uzupełnia jak Kaczmarek. A umiejętność uzupełniania jest najważniejsza w siatkówce :] :] :]
A tak na serio to jeżeli Grbić weźmie Kaczmarka kosztem Butryna i będzie grał Śliwką w szóstce to :
1. Nie zna się kompletnie na siatkówce.
2. Kocha nepotyzm i stawianie na kolesiostwo
Nie wykluczam że te dwie rzeczy występują równocześnie.
Tak się cieszyłem że idzie nowe, że już koniec takich Kubiaków czy Drzyzg w kadrze, tymczasem mamy to samo tylko ubrane w inne szaty.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: lukecik »

Test na faworyzowanie graczy Zaksy składa się z trzech części:
1) Kaczmarek vs Butryn
2) Kochanowski vs Kłos
3) Śliwka vs Fornal/Bednorz/Kwolek

Pół biedy, jak na krótkie zmiany będzie wchodził Kaczmarek zamiast Butryna (choć sportowo to Karol zasłużył na to, by zostać w kadrze), ale jeśli biorąc pod uwagę obecną dyspozycję Kłos i Fornal będą oglądać z kwadratu Śliwkę i Kłosa, to wątpliwości już nie będzie żadnych. Kłos i Fornal zrobili wystarczająco dużo, by wejść do szóstki, bo grają po prostu lepiej od swoich "rywali".
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Tylko że nawet te krótkie zmiany mogą tam zepsuć mecz.
Tak było w półfinale ME ze Słowenią, gdzie było 1:0 dla nas i chyba 24:22 i Kaczmarek nie kończący 2 kolejnych ataków.
Tego seta przegraliśmy, jak i cały mecz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7969
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze: 10 lip 2022, o 11:26To, że mamy najszerszą kadrę, nie znaczy, że najlepszą. A to, że mamy takie a nie inne przekonanie, gdzie po porażce wszyscy zdziwieni i pikachuface.jpg to już tylko świadczy o tym, że zamknięte głowy na głosy rozsądku znacznie liczebnie przewyższają nad zdroworozsądkowym spojrzeniem na rzeczywistość.
To, że mamy najlepszą kadrę, bo pewnie mamy, nie znaczy, że mamy najlepszą reprezentację, zwłaszcza w sporcie, gdzie taką różnicę robi odpowiednie przygotowanie w odpowiednim momencie. I te mecze ze Słoweńcami to dobry przykład, i Lebedew ujął pół serio coś, co osobiście mnie zawsze irytuje - tj. zamiast realnego krytycyzmu i wyciągania wniosków, wolimy albo pisać o tym, że ''nie pasują nam'', albo personaliach, zamiast o realnych przyczynach porażek.

Świetny mecz Darlana, najlepszy do tej pory, ciekawe czy powtórzy to w turnieju finałowym.
buzinga
Posty: 1289
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: buzinga »

Obejrzałem spotkanie Japonii z Brazylią. Kanarkowi mogą się jeszcze w tym sezonie odgruzować. Darlan wygląda jeszcze ciekawiej niż rok temu podczas MŚ U21, będą mieć z niego pociechę. Fakt w 3 secie trochę się przytkał, ale przy swojej dynamice ma fajną koordynację ruchową. Będzie z niego klasowy gracz. Ogólnie jednak droga do odgruzowania daleka, bo Japonia nie zachwyciła w tym spotkaniu. Nishida trzymał im grę, ale to za mało. Ran zjechał do bazy w drugim secie, a Ishikawa też przeciętnie. Środka jak nie mieli tak nie mają. A i tak najciekawsze jest to że ile razy bym nie widział Bruno Rezende w akcji w tym roku ( a coś tam czasami oglądam) to mówiąc delikatnie nie zachwyca dokładnością, lekki sabotaż robi. Może przynoszę mu pecha i w ogóle nie powinienem oglądać meczów z jego udziałem :D
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: SerCos »

W zasadzie już wszystko jasne.

W przypadku wygranej ze Słowenią będziemy rozstawieni z dwójką i prawdopodobnie zagramy z Iranem (może zostać jedynie wyprzedzony przez Holendrów). Amerykanie zagrają z Brazylijczykami, którzy będą potencjalnym przeciwnikiem w półfinale dla pary Polska/Iran.

Francuzi już na pewno zagrają w ćwierćfinale z Japonią, natomiast Włosi zagrają z ostatnim zespołem, w przypadku naszej wygranej tym zespołem będą Holendrzy, chyba, że wygrają za trzy punkty z Włochami, wtedy na ostatnie miejsce zepchną Iran.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2802
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

Bardzo ważna i istotna jest też kwestia odpowiedniej selekcji i wyborów do szóstki, której moim zdaniem od jakiś trzech sezonów w kadrze nie było. Zobaczymy jak będzie teraz... Też bardzo wybiórcze traktowanie statystyk, bo opierając się tylko i wyłącznie na tych to obecnie Kaczmarek powinien się dzisiaj pakować, zobaczymy jak będzie...
Karol Butryn jest lepszy we wszystkich elementach, fajnie to przedstawione jest w tym załączniku z twittera, który dodał lukecik.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2022, o 13:32 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orzi »

Orduna pisze: 10 lip 2022, o 11:06
Orzi pisze: 9 lip 2022, o 18:20
Szary Wilk pisze: 9 lip 2022, o 12:59 Mocn słowa jak na gościa, który przyjął polskie obywatelstwo i osiedlił się w Żorach na Śląsku.

A dlaczego nie mamy najlepszej reprezentacji na świecie? Nazwanie nas tak to nie jest nadużycie. Oczywiście tak samo można mazwać Francję, Rosję czy Brazylię, ale facet nas trochę wyśmiał...
Szczere i prawdziwe. NIE JESTEŚMY najlepszą reprezentacją na świecie. To nie fifa gdzie można zebrać cyferki wszystkich zawodników, podzielić przez 14 i wskazać kto ma najwyższą średnią. Jesteśmy jedną z kilku najlepszych ekip, a myślenie inaczej tylko odbiera radość z kibicowania, nakłada presję i jest pozbawione szacunku do rywali
To jaka jest lepsza?
Czy Ty zrozumiałeś co napisałem?
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Lineczka »

Butryn>Kaczmarek - tutaj nie ma żadnych wątpliwości, Karol gra bardzo dobrze i nie kupuję argumentu, że lepszym zadaniowym graczem będzie Łukasz. Niby dlaczego? Mityczne doświadczenie i sukcesy klubowe? To przeszłość.

Kłos>Kochanowski - Karol powinien znaleźć się w wyjściowym składzie, Kochanowski niech szuka formy, bo od roku gra niemrawo.

Co do przyjęcia to nie zdziwię się jeśli Grbić na F8 weźmie 5 przyjmujących. Według mnie o miejsce czwarte rywalizują Śliwka z Bednorzem.

Ciekawi mnie też drugi rozgrywający. Więcej grał Firlej od Łomacza, ale za tym drugim przemawia doświadczenie co przy Januszu jako jedynce nie jest bez znaczenia. Zobaczymy jakie kryteria będą dla Grbicia decydujące. Jeśli doświadczenie to może wziąć Łomacza (decyzja do zaakceptowania) i Kaczmarka (tutaj już nie, będzie to niesprawiedliwość względem Butryna).
asps
Posty: 394
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: asps »

Polecam zajrzeć na twittera Artura Skrzypczyńskiego, w końcu ktoś puścił w eter to o czym tutaj się tyle dyskutuje odnośnie rywalizacji o drugie miejsce na ataku w kadrze.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: rzr »

W nawiązaniu do słów Grbicia to ja jakoś nie widzę tej przewagi Kaczmarka nad Butrynem podczas wchodzenia na podwójną zmianę czy na zagrywkę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę kadrową historię Łukasza, mam wrażenie, że to taki Wiśniewski 2.0 - super w lidze ale na kadrze to co najwyżej średnio.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nie oglądałem wczorajszego meczu, ale na podstawie całego turnieju mogę napisać, że Butryn na swoje miejsce zasłużył, a Kaczmarek nie jest zbyt przydatny na podwójnej, bo pi prostu nie kończy ataków.

Wybór Łukasza będzie oznaczać stronniczość. Dlaczego? Bo sam narzucił rywalizację, a ją wygral Butryn sportowo. Gdyby od razu dal do zrozumiebia, kto jest szykowany na nr 2, nie byłoby problemu
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2802
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

asps pisze: 10 lip 2022, o 13:20 Polecam zajrzeć na twittera Artura Skrzypczyńskiego, w końcu ktoś puścił w eter to o czym tutaj się tyle dyskutuje odnośnie rywalizacji o drugie miejsce na ataku w kadrze.
Dokładnie, bardzo rzetelnie i obiektywnie analizuje i przedstawia obecną sytuację w oparciu o twarde argumenty, statystyki, które niektórzy tak kochają. Jednak obecnie statystyki w kwestii porównania obu graczy, są bardzo niewygodne dla niektórych "ekspertów" z oczywistych względów... Na miejscu niektórych tak zwanych "ekspertów" wstydził bym się tak po ludzku. Nie zdają sobie z tego sprawy, ale po prostu ludzie są świadomi i inteligentni, potrafią analizować i wyciągać odpowiednie wnioski. Takie teksty i argumenty, które są przytaczane przez niektórych tzw. "ekspertów" to dobre są dla tych "piknikowych kibiców". Ludziom na codzień kibicującym kadrze, różnym klubom, interesującym się siatkówką nie zamydlą oczu mówiąc kolokwialnie :)
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: jeep »

Oceny poszczególnych zawodników tutaj są nic nie warte, ponieważ są nieobiektywne. Jedni lubią tych zawodników, a nie lubią innych. Przykład: Śliwka, wielu nie lubi jego kiwek, więc go hejtują. Inni ślepo opierają się na statystykach. Ja bardzo lubię np. Lipińskiego, odpowiada mi jego styl gry, ale nie uważam, że już nadaje się do reprezentacji. Może w przyszłym sezonie. Interesującą kwestią i nie tak bezsensowną jak rozliczanie zawodników jest koncepcja zespołu Grbicia i tego, jaką rolę mają w nim grać poszczególni zawodnicy. Na to pytanie odpowie dopiero dzisiejszy mecz z Słowenią. Do Bolonii pojedzie skład na MŚ ponieważ to już koniec testowania, trzeba zgrywać meczowo zespół. Chociaż możliwa będzie jedna zmiana. Sądzę, że: 1. pojedzie 3 środkowych, dla Poręby nie ma już miejsca. 2. A w konsekwencji 5 przyjmujących. Tzn. jest miejsce i dla Bednorza i dla Kwolka. 3. Tylko dwie rubryki w notesiku Grbicia nie są jeszcze wypełnione: Butryn czy Kaczmarek i Firlej czy Łomacz. To naprawdę trudny wybór: doświadczenie kontra nierozwinięty jeszcze w pełni potencjał.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: lukecik »

asps pisze: 10 lip 2022, o 13:20 Polecam zajrzeć na twittera Artura Skrzypczyńskiego, w końcu ktoś puścił w eter to o czym tutaj się tyle dyskutuje odnośnie rywalizacji o drugie miejsce na ataku w kadrze.
Ja dla kontrastu polecam twittera Marcina Lepy, który wyczynia niesamowite fikoły, byle tylko wybronić Kaczmarka. Aż mnie mdli.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

"Zna się z grupą", "Przejechane kilometry", "Doświadczonu w boju" "Gral mecze z kibicami".

Lepa z każdym postem robi co raz wiekszego fikołka, by bronić Kaczmarka, co do którego buduje się mity o jego wartości dla zespołu. Zaraz nie będą to fikołki, a cały układ gimnastyczny. Gość jest żenujący.
ciorny17
Posty: 8567
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

lukecik pisze: 10 lip 2022, o 14:37
asps pisze: 10 lip 2022, o 13:20 Polecam zajrzeć na twittera Artura Skrzypczyńskiego, w końcu ktoś puścił w eter to o czym tutaj się tyle dyskutuje odnośnie rywalizacji o drugie miejsce na ataku w kadrze.
Ja dla kontrastu polecam twittera Marcina Lepy, który wyczynia niesamowite fikoły, byle tylko wybronić Kaczmarka. Aż mnie mdli.
Obejrzyj prawdę siatki (specjalnie z małej) i zobacz jakie fikoły wygaduje na temat Olka. Może i sportowo nie dojeżdża, ale za to poklepuje kolegów.
Simao pisze: 10 lip 2022, o 13:46 Jednak obecnie statystyki w kwestii porównania obu graczy, są bardzo niewygodne dla niektórych "ekspertów" z oczywistych względów... Na miejscu niektórych tak zwanych "ekspertów" wstydził bym się tak po ludzku.
Nie tylko eksperci. Dzisiaj bardzo aktywni na tt są Huber i Żalińśki. Aż żałość ściska.
Kłamca.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ptrlnd »

Kilka dni temu ktoś tutaj pisał, że Kaczmarek warunkami, fizyką, techniką to jaki Michajłow :] Z całym szacunkiem dla Łukasza, ale do najlepszego atakującego w 21 wieku to on nawet nie ma podjazdu. Zaksa świetnie chowała trochę drewnianego Łukasza, ale gdy tylko da mu się grać i potrzeba jego punktów bo skrzydła kuleją, to wychodzą wszystkie jego braki. On musi być w super formie fizycznej, żeby ciągnąć grę w ataku. Przy silnych reprezentacjach jego ataki są podbijane i nawet techniką tego nie nadrabia.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7969
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mocno niewspółmierna do jej znaczenia inba, ale z jakichś powodów pozycja rezerwowego atakującego to przez lata wyjątkowo polaryzująca pozycja. :]

Ciekawe czy Włochy taktycznie oddadzą dwa sety Holandii i będzie mecz przyjaźni.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Żalinski, Huber, Lepa. Matko święta jakie to jest DNO.
Sczegolnie ci zawodnicy pewnego klubu. Ale arogancja i buta, zwykłe buractwo. Ich jedynym argumentem jest zwrot,,Kim ty jesteś" do oponenta w dyskusji.
No za cholerę nie da się lubić tego klubu, czego by nie zrobili to albo kibice albo zawodnicy kompromitują się gdzie popadnie
buzinga
Posty: 1289
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: buzinga »

Dziwne są te wasze rozważania. Kaczmarek to ten sam kaliber gracza co Butryn. Oczywiście inna charakterystyka gry. Którego z nich weźmie na MŚ Grbić szczerze wisi mi, drynda i powiewa. Jeden jest w swojej normalnej formie, drugi nie. To w jakiej formie na najważniejszym turniej w tym sezonie będzie ten którego nasz trener zabierze jeszcze się okaże. Ile to już było przypadków nie tylko zawodników ale i zespołów, gdzie ktoś miał fantastyczny VNL lub starą LŚ, a potem na Igrzyskach czy MŚ wyglądał kiepsko? Na moje oko dość dużo, a nie obserwuje tego sportu od wczoraj.

Największą różnicą miedzy Butrynem a Kaczmarkiem jest to, że jeden gra w klubie który tłucze się na wszystkich frontach, a drugi gra w solidnych ligowcach. Nic do Karola nie mam, ale to zupełnie inna intensywność grania. Chłopak podobnie do Łukasza też ma wahania formy. Tyle, że jak grasz raz na tydzień to tak tego nie widać, a i łatwiej jest się wygrzebać z kryzysu. Jak już się gra co 3 dni sytuacja staje się mocno problematyczna.
Dlatego dla mnie te żywe dyskusje jakie to kumoterstwa rzekomo panuje w kadrze są groteskowe. Nikogo nie trzeba bronić ani tym bardziej atakować. Niektórym od dobrobytu i szerokość naszej kadry odbiło. A pomyśleć, że tacy Amerykanie grają niejakim Ensigiem albo Trento zrobiło finał LM bez prawego skrzydła. Nie mamy takiego dramatu, żeby lamentować jak stare baby.
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

ptrlnd pisze: 10 lip 2022, o 15:07 Kilka dni temu ktoś tutaj pisał, że Kaczmarek warunkami, fizyką, techniką to jaki Michajłow :] Z całym szacunkiem dla Łukasza, ale do najlepszego atakującego w 21 wieku to on nawet nie ma podjazdu. Zaksa świetnie chowała trochę drewnianego Łukasza, ale gdy tylko da mu się grać i potrzeba jego punktów bo skrzydła kuleją, to wychodzą wszystkie jego braki. On musi być w super formie fizycznej, żeby ciągnąć grę w ataku. Przy silnych reprezentacjach jego ataki są podbijane i nawet techniką tego nie nadrabia.
Ja pisałem i coś źle zrozumiałeś bo nie chodziło mi o poziom sportowy. Ale o charakterystykę. Obaj choć w zasięgu ataku nie imponują bo nie skaczą jakoś wysoko to bazują przede wszystkim na kierunkach w ataku, które wspomagają siłą uderzenia. Bo Kaczmarek też silno bije w odróżnieniu do Muzaja, który to uderzenie ma słabe. Po prostu z Kaczmarkiem tak jest, że gdy mu nie idzie to mu nie idzie i właśnie teraz już dłuższy czas ma taki słabszy okres. A propo tych porónań to w sumie u obu też jest bardzo mocna zagrywka i obydwoje mogą rónie dobrze zagrać na przyjęciu i ogarniają te techniczne elementy. Dlatego pisałem, że to siatkarze o podobnej charakterystyce, ale to nie znaczy, że o zbliżonych umiejętnościach.
Michaiłow w tym wszystkim od Kaczmarka jest jeszcze lepszy no i lepiej sobie radzi na wysokiej bo jednak w Zaksie to Semeniuk z Śliwką częściej dostawali te trudne piłki.

Co do tej rywalizacji między atakującymi to IMO powinien jechać Butryn. Po prostu dużo pewniejszy atakujący a w elementach technicznych też dobry. Tak samo jak w bloku. Nie jest to Muzaj, który ma dobrą skuteczność ataku, ale jest słaby technicznie i mało daje w bloku oraz na zagrywce.
buzinga pisze: 10 lip 2022, o 15:17 Chłopak podobnie do Łukasza też ma wahania formy. Tyle, że jak grasz raz na tydzień to tak tego nie widać, a i łatwiej jest się wygrzebać z kryzysu.
Osoba, która jest tu już dość długo na forum, właściwie dłużej ode mnie(nie jest to więc jakiś gałąb, który w tym roku wyskoczył z jakimiś niesprawdzonymi infgormacjami), pisała mi na pw, że Butryn grał z kontuzją w tym sezonie i z tąd ten słabszy środek sezonu.
W Resovii i Radomiu w czasie sezonu nie miał takich kryzysów, więc dla mnie to jest bardzo prawdopodobne
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Papito13 »

Żeby nie było, że jestem jakimś obrońcą Kaczmarka, bo na podstawie LN i sezonu ligowego to Butryn rywalizację z Łukaszem wygrywa (chociaż nie aż tak wyraźnie jak niektórzy tutaj sugerują), ale te statystyki z tweeta Artura Skrzypczyńskiego to średnio wartościowe. Mamy suche cyferki, ale one ignorują takie rzeczy jak ilość zagranych setów, ilość wejść z ławki, itp. Po prostu są dobrane do tezy. Oczywiście nie było to zbyt trudne, bo jak sam wspominałem, łatwo znaleźć argumenty za Karolem, bo on po prostu obronił się grą, a nie ma też nic złego w takim dobraniu statystyk, żeby broniły jego opinii, ale nie są też one w 100% miarodajne.

Poza tym jednak trzeba mieć na uwadze, że Kaczmarek sezon skończył kilka tygodni później i jego sezon był dużo bardziej intensywny niż Butryna. To sprawia, że musi być na innym etapie przygotowań, a dzięki rozgrywkom klubowym ma więcej doświadczenia na arenie międzynarodowej. Grbic widzi ich obu na treningach i wie jakie rezerwy ma na ten moment Kaczmarek. Jeżeli uzna, że to on, przy odpowiednim przygotowaniu, może dać kadrze więcej i to jego weźmie na MŚ to będzie to jego decyzja. Kontrowersyjna? Tak, ale nie aż tak jak tutaj większość userów sugeruje. A czy słuszna to dowiemy się (o ile taką decyzję podejmie) dopiero na MŚ. Jak obroni tytuł albo Kaczmarek pokaże się ze znakomitej strony to będzie trzeba przyznać Grbicowi rację.
Nuriel
Posty: 844
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Nuriel »

Cóż... Szeroko pojęci eksperci z Polsatu faktycznie robią niesamowite fikołki, ale to żadna nowość.

Z drugiej strony ludzie tutaj z kalkulatorami wyliczający kto jest lepszy na podstawie nieistotnych (w większości) meczów, są równie zabawni.
Statystyki są spoko, ale niekoniecznie przy tak małej liczbie danych i gdy zawodnicy są w ciężkim treningu i być może w różnych jego etapach.
Zresztą, najpierw poczekajmy na to, jakie zapadną decyzję, a dopiero potem je ocenimy.

Też jestem za tym, żeby grał Butryn, ale nie wiemy wszystkiego, żeby ze 100% pewnością ocenić, że zabranie Kaczmarka będzie skandalem.
Być może Butryn od początku wie, że gra tylko w LN i zupełnie inaczej trenuje.

Zresztą... Drugi atakujący to najmniejszy problem.



A co do Śliwek i Fornalów...

Ktoś tu kiedyś pisał, że nie ważne jak będzie wyglądało przyjęcie, tylko do jakiej formy zostaną ci zawodnicy doprowadzeni. I ja się z tym zgadzam, bo Śliwka w TOP formie i Fornal w top formie to mniej więcej podobny poziom. Może z delikatnym wskazaniem na Fornala, bo ma mniej słabych punktów.
Chociaż w tej kwestii ważna może być też odpowiedź dlaczego Fornal, który był ogólnie przez cały sezon lepszy, nie dojechał na finały. Ogólnie Tomek gra dość nierówno... Wcale by mnie nie zaskoczyło gdyby dzisiaj wyszedł i zjechał do bazy. I już by o meczu z Chinami nikt nie pamiętał.
buzinga
Posty: 1289
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 10 lip 2022, o 15:22
Osoba, która jest tu już dość długo na forum, właściwie dłużej ode mnie(nie jest to więc jakiś gałąb, który w tym roku wyskoczył z jakimiś niesprawdzonymi infgormacjami), pisała mi na pw, że Butryn grał z kontuzją w tym sezonie i z tąd ten słabszy środek sezonu.
W Resovii i Radomiu w czasie sezonu nie miał takich kryzysów, więc dla mnie to jest bardzo prawdopodobne
Nie wiedziałem o tej kontuzji. Na ile jest ona wytłumaczeniem słabszej dyspozycji nie mam pojęcia, bo nie wiem co to za uraz. Moje zdanie nie jest jednak opinią wyciągniętą na podstawie tylko i wyłącznie poprzedniego sezonu klubowego. Absolutnie nie zgadzam się, że w Resovii nie miał takich kryzysów , miał jeden. Pod koniec sezonu. Karol nie padł mentalnie w PO, on już zaorał nosem o ziemię dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej. Kto by tylko to dokładnie pamiętał> no ja pamiętam. Możemy się oczywiście sprzeczać czy Giuliani przeciągnął zespół w przygotowaniach do PO czego konsekwencją była taka dyspozycja Butryna czy nie, ale szczerze to chyba nie jest istotą całej sprawy.
landka
Posty: 221
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: landka »

Obstawiam, że dzisiejszy mecz może być odwrotnością wczorajszego, tzn. zacznie skład, który wczorał skończył z Holandią, a jako wchodzący z ławki mogą być testowani Śliwka i Bednorz, plus ewentualne dalsze testy Kaczmarka i Butryna. Chciałabym, żeby Słowenia postawiła nam twarde warunki, ale z Iranem prezentowała się raczej średnio, więc jak powtórzą to przeciętne granie, to znowu możemy mieć trudności z uzyskaniem odpowiedzi na kluczowe pytania i oceną poszczególnych zawodników.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Gierek »

Czy ktoś wie może, co się za przeproszeniem... odpiermandoliło w 2 secie w meczu Włochy - Niderlandy? :o Nie wiem... seria Włochów na zagrywce czy co... seria punktów Włochów w końcówce, ale mnie osobiście to zdenerwowało.
ciorny17
Posty: 8567
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Też bym chciał wiedzieć ale Polsat ma Wimbledon z futbol amerykański i wyścigi długodystansowe wyżej, jak turniej jednej z najbardziej popularnych dyscyplin w kraju, z turniejem w Polsce w swojej hierarchii
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”