Liga Narodów 2022

Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Kto wymyślił że boisko na finały VNL wygląda jak w hali w Człuchowie?
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: akukuk »

rafalp23 pisze: 20 lip 2022, o 16:13 Witam, dysponuje ktoś linkiem do dzisiejszych spotkań?
Podłączam się pod pytanie. Poratuje ktoś?
asps
Posty: 389
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: asps »

To jest jakas masakra ta kolorystyka boiska, mam nadzieje, ze to jakas jednorazowa akcja z tym i na MŚ wracamy do normalnych barw... Aż się odechciewa to oglądać jak widze ten parkiet :<


Edit: dla tych co szukaja streama
http://livetv.sx/pl/eventinfo/63808282_ ... _brazylia/
Ostatnio zmieniony 20 lip 2022, o 17:13 przez asps, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Całkiem fajnie w defensywie gra ten krytykowany tutaj Ensing.
W ataku też sobie radzi
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Bardzo dobrze wygląda Brazylia. Darlan, Lucarelli jak i Leal w dobrej formie. W USA nie ma Defalco i Ensinga
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Aershis »

Cóż, ciężko grać z Brazylia bez prawego skrzydła.
kamil1999 pisze: 20 lip 2022, o 17:11 Całkiem fajnie w defensywie gra ten krytykowany tutaj Ensing.
W ataku też sobie radzi
2/7. To jest daleko od „tez sobie radzi”, zwłaszcza ze nie kończy nawet prostych piłek.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: barti522 »

asps pisze: 20 lip 2022, o 17:08 Edit: dla tych co szukaja streama
http://livetv.sx/pl/eventinfo/63808282_ ... _brazylia/
Dzięki. Przynajmniej nie trzeba będzie słuchać Swędrowskiego. ;)
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Aershis pisze: 20 lip 2022, o 17:24 Cóż, ciężko grać z Brazylia bez prawego skrzydła.
kamil1999 pisze: 20 lip 2022, o 17:11 Całkiem fajnie w defensywie gra ten krytykowany tutaj Ensing.
W ataku też sobie radzi
2/7. To jest daleko od „tez sobie radzi”, zwłaszcza ze nie kończy nawet prostych piłek.
Nie wiem czy w USA jest dyskusja jak u nas odnośnie atakującego, ale chyba powinna być ;)
Z gościem który pykał sobie w Izraelu a w takiej PlusLidze to nigdzie nie znalazłby zatrudnienia nie da się wygrywać, po prostu.
A on zamiast próbować Russela czy Hanesa to postawił sobie na takiego ,,Jaśka” i próbuje zawojować nim świat.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Aershis pisze: 20 lip 2022, o 17:24 Cóż, ciężko grać z Brazylia bez prawego skrzydła.
kamil1999 pisze: 20 lip 2022, o 17:11 Całkiem fajnie w defensywie gra ten krytykowany tutaj Ensing.
W ataku też sobie radzi
2/7. To jest daleko od „tez sobie radzi”, zwłaszcza ze nie kończy nawet prostych piłek.
To tak optycznie źle oceniłem.
Ale potrafię zrozumieć czemu gra on a nie inni atakujący. Potrafi dać coś w obronie, na bloku, wybloku, zagrywa ok a do tego w ataku nie psuje, choć jak widać też koniecznie nie kończy. Taki systemowy atakujący. Taki Russell czy Hanes nawet gdyby w ataku więcej dali to pewnie nie wiele i też by byli 3 opcją a za to w innych elementach by mniej dali
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Marcy$ »

kamil1999 pisze:
Aershis pisze: 20 lip 2022, o 17:24 Cóż, ciężko grać z Brazylia bez prawego skrzydła.
kamil1999 pisze: 20 lip 2022, o 17:11 Całkiem fajnie w defensywie gra ten krytykowany tutaj Ensing.
W ataku też sobie radzi
2/7. To jest daleko od „tez sobie radzi”, zwłaszcza ze nie kończy nawet prostych piłek.
To tak optycznie źle oceniłem.
Ale potrafię zrozumieć czemu gra on a nie inni atakujący. Potrafi dać coś w obronie, na bloku, wybloku, zagrywa ok a do tego w ataku nie psuje, choć jak widać też koniecznie nie kończy. Taki systemowy atakujący. Taki Russell czy Hanes nawet gdyby w ataku więcej dali to pewnie nie wiele i też by byli 3 opcją a za to w innych elementach by mniej dali
To Kaczmarek gra?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Amerykanie wyglądają po prostu dobrze. Ten pierwszy set to trochę wypadek przy pracy, bo popełniali trochę błędów, ale jak grali "swoje", to akcje były imponujące. Brakuje im atakującego z prawdziwego zdarzenia. Mocno obciążony jest duet Russell-Defalco.

Kyle Ensing 4/14 w ataku (28,57 %). Taki idealny pod podwójną zmianę w Reprezentacji Polski :D
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orzi »

asps pisze: 20 lip 2022, o 17:08 To jest jakas masakra ta kolorystyka boiska, mam nadzieje, ze to jakas jednorazowa akcja z tym i na MŚ wracamy do normalnych barw... Aż się odechciewa to oglądać jak widze ten parkiet :<


Edit: dla tych co szukaja streama
http://livetv.sx/pl/eventinfo/63808282_ ... _brazylia/
Ja też. Ogólnie to byłbym bardzo za urozmaiceniem kolorów terafleksu, ale nie ma taki. Wygląda jak panele podłogowe, zarówno linie jak i żółta piłka są słabo widoczne na takim tle. To co robią we Włoszech, czyli np. Dwa odcienie różu u pań czy flaga u panów, jest o wiele lepsze
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

DeFalco wielki mecz. Udowadnia w tej LN, że sezon w Olsztynie to nie wypadek a wielki krok do przodu w jego karierze. Lubię takich zmotywowanych zawodników, żyjących meczem, więc mam nadzieję, że w Resovii dalej będzie się rozwijał
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Aershis »

Przełomowym momentem spotkania było wejście na atak Russella, który co prawda żadna wybitna strzelba nie jest, ale niespecjalnie kalkuluje i wyglada w tym ataku pewniej.

To z automatu trochę zdjęło ciężar z przyjmujących i zaczęli grać jeszcze lepiej.
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

No i od razu większa swoboda u Amerykanów po wejściu K. Russela, bo w końcu prawe skrzydło istnieje.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Aershis pisze: 20 lip 2022, o 18:44 Przełomowym momentem spotkania było wejście na atak Russella, który co prawda żadna wybitna strzelba nie jest, ale niespecjalnie kalkuluje i wyglada w tym ataku pewniej.

To z automatu trochę zdjęło ciężar z przyjmujących i zaczęli grać jeszcze lepiej.
Dziwne upodobania ma trener Speraw. Według mnie nie ma tu żadnego przypadku, że Ensing grał 2 lata w Izraelu, a wcześniej był zmiennikiem Patcha w Berlinie. Po prostu dość przeciętny atakujący, a mimo to notowania w kadrze ma naprawdę wysokie.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Kim trzeba być żeby mając do dyspozycji Ensinga i Russela stawiać na tego pierwszego. Może Russel nie uzupełnia tak świetnie jak Ensing ale przynajmniej kończy ataki.
Dla nas to źle bo Amerykanie z atakującym na poziomie będą bardzo groźni, z Ensingiem to takie misie panda. Oby Speraw nie zmądrzał do soboty.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Aershis »

Tłumaczył to przed IO jak wziął jego zamiast Patcha.

Dużo bardziej pasuje mu po prostu grajek, który jest technicznie poukładany.

Ale tutaj wychodzi, ze lepiej mieć niekalulujaca strzelbę, bo zawsze jest szansa, że wyjdzie mu mecz jak dzisiaj wychodzi Russelowi.

Przy Ensingu takiej szansy nie ma
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Cofam to co powiedziałem o Ensingu i systemie gry:)
Znaczy że względu na te walory to dalej może być wartościowy atakujący, ale dziś rzeczywiście dobre wejście Russella się przydało

Za to Aaron Russell na spółkę z Christensonem skomplikowało trochę seta Amerykanom.

Swoją drogą to ilekroć widzę tego Fernando Krellinga to tylekroć mam wrażenie, że jest mega przeceniany. Dosyć wolno gra.
Młodzi Amerykanie jak Maa czy Tuaniga grają od niego szybciej i po prostu ciekawiej
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Aershis pisze: 20 lip 2022, o 18:48 Tłumaczył to przed IO jak wziął jego zamiast Patcha.

Dużo bardziej pasuje mu po prostu grajek, który jest technicznie poukładany.

Ale tutaj wychodzi, ze lepiej mieć niekalulujaca strzelbę, bo zawsze jest szansa, że wyjdzie mu mecz jak dzisiaj wychodzi Russelowi.

Przy Ensingu takiej szansy nie ma
Ensing jest techniczny? Wydaje mi się, że ta łatka przyklejana jest każdemu atakującemu, który jest nijaki i po prostu nie psuje dużo, bo atakuje bezpiecznie lub z małą siłą. Ja zbyt wielu ciekawych zagrań Ensinga nie widziałem. Myśląc "techniczny" mam przed oczami Maksima Michajłowa, ale żeby już nie odpływać za mocno, mam też (mimo słabszej formy) Patry'ego, a nawet Jana Hadravę. Ensing to po prostu nijaki klepacz.

Atakujący to powinien być gość, do którego grasz z zamkniętymi oczami, a on się nie waha. Uderza mocno, szuka kierunków, jest w stanie nabić blok, jest dynamiczny.

Często ten "techniczny" oznacza po prostu, że nie ma tych cech, które dobry atakujący powinien mieć. Ten przymiotnik to jest duże nadużycie w stosunku do niektórych graczy. Bo wówczas jak zatnie się przyjmujący, który bierze na siebie spory ciężar ataku, to potem ten "techniczny" nie jest w stanie dźwignąć meczu. Czyli taki przyjmujący bez przyjęcia, z dobrym atakiem.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2022, o 19:04 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Amerykanie w półfinale. Uwzględniając przebieg w rundzie zasadniczej, jak najbardziej zasłużenie.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

No i miałem rację :) Mecz z USA (o ile wygramy z Iranem) będzie bardzo trudny. Amerykanie grają niesamowicie szybko.

A Brazylia? Z roku na rok co raz słabsza. Rezende już nie ten sam, libero niegodny potencjału reprezentacji, Leal przyjmuje na 3-4 metr, Alan się połamał. To jest najgorszy wynik Brazylii w Lidze Narodów od wielu lat, a na Mistrzostwach Świata może ich czekać podobny scenariusz.

I nie wiem czy oni zdążą zbudować jakąś wartościową kadrę na Igrzyska w Paryżu. Leal 34 lata, z roku na rok wygląda jednak co raz słabiej. Zastępstwa żadnego nie ma, pewnie Kubańczyk i tak pojedzie na Igrzyska, bo co tu wyczarują w tak krótkim czasie? Jest krucho i tyle.

Dowodem na to jest fakt, że taki Rodrigo Leao w tej kadrze jest numerem 3, a w Sadzie Cruzeiro jednak kilka sezonów był rezerwowym.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2022, o 19:08 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 2 razy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Aershis »

Szary Wilk pisze: 20 lip 2022, o 19:01 Ensing jest techniczny? Wydaje mi się, że ta łatka przyklejana jest każdemu atakującemu, który jest nijaki i po prostu nie psuje dużo, bo atakuje bezpiecznie lub z małą siłą. Ja zbyt wielu ciekawych zagrań Ensinga nie widziałem. Myśląc "techniczny" mam przed oczami Maksima Michajłowa, ale żeby już nie odpływać za mocno, mam też (mimo słabszej formy) Patry'ego, a nawet Jana Hadravę. Ensing to po prostu nijaki klepacz.
Siatkówka to nie tylko atak i chodziło mu o grę w obronie, bloku i wszystkie inne istotne elementy siatkarskiego rzemiosła, które niekoniecznie wpadają do statystyk.

Wygranie z Brazylia mając na ataku Kyle Russella to jednak dość niecodzienna sprawa. Nawet biorąc pod uwagę kto na tej pozycji grał u Canarinhos.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Aershis pisze: 20 lip 2022, o 19:05
Szary Wilk pisze: 20 lip 2022, o 19:01 Ensing jest techniczny? Wydaje mi się, że ta łatka przyklejana jest każdemu atakującemu, który jest nijaki i po prostu nie psuje dużo, bo atakuje bezpiecznie lub z małą siłą. Ja zbyt wielu ciekawych zagrań Ensinga nie widziałem. Myśląc "techniczny" mam przed oczami Maksima Michajłowa, ale żeby już nie odpływać za mocno, mam też (mimo słabszej formy) Patry'ego, a nawet Jana Hadravę. Ensing to po prostu nijaki klepacz.
Siatkówka to nie tylko atak i chodziło mu o grę w obronie, bloku i wszystkie inne istotne elementy siatkarskiego rzemiosła, które niekoniecznie wpadają do statystyk.

Wygranie z Brazylia mając na ataku Kyle Russella to jednak dość niecodzienna sprawa. Nawet biorąc pod uwagę kto na tej pozycji grał u Canarinhos.
Ja zawsze lubię odpowiadać na takie argumenty, że można w takim razie grać na 3 przyjmujących, bo skoro atakujący nie daje wartości w ataku, ale ma inne zadania, to równie dobrze można grać na 3 przyjmujących i to fajnie wyszło Trentino. Pinali nie był atakującym na grę o wysokie cele, to grali na 3 przyjmujących. I dobrze na tym wyszli, bo Pinali nie przyjmował, a w ofensywie nie dawał więcej niż przyjmujący.

Siatkówka to nie tylko atak, ale jak nie ma gościa, co atakiem zamiata (Kurek,Nimir), to warto grać na 3 przyjmujących. Może w kadrze USA niekoniecznie jest to możliwe przy kontuzji Jaeschke (Kessell i Muagututia nie ten level), ale jednak warto szukać takich rozwiązań.

Dla mnie taki Fornal byłby dużo bardziej wartościowy na podwójnej niż Kaczmarek. Przyjmuje, lepiej broni, lepiej blokuje, lepiej zagrywa. Potrafi atakować z prawego. W ataku nie waha się uderzyć, potrafi nabić blok na wysokiej. Z prawego dobrze atakuje z pierwszej linii, ale przecież świetnie chodzi na pipe, więc może i z drugiej linii by sobie poradził. Nie ma sensu pchać na siłę zawodników, którzy nie przynoszą wartości drużynie. Dlatego czapki z głów przed trenerem Trentino, który takie rozwiązanie zastosował, zamiast czarować mitami.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2022, o 19:13 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Aershis »

Tam raczej problemem jest to, że żaden przyjmujący się do atakowania z prawego nie nadaje. ;)

Bo że Muagututtia dałby więcej niż Ensing to raczej można być pewnym. Problem w tym, że wiązałoby się to ze spadkiem jakości gry Russella lub Defalco
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Aershis pisze: 20 lip 2022, o 19:12 Tam raczej problemem jest to, że żaden przyjmujący się do atakowania z prawego nie nadaje. ;)

Bo że Muagututtia dałby więcej niż Ensing to raczej można być pewnym. Problem w tym, że wiązałoby się to ze spadkiem jakości gry Russella lub Defalco
Wiem. Napisałem, że w kadrze USA to byłoby mało realne, zwłaszcza przy braku Jaeschke. Natomiast naszła mnie potem głębsza rozkmina, także propo naszej reprezentacji.

Przy tak pewnym Kurku, zwłaszcza jak wróci Leon, dużo lepiej byłoby brać 5 przyjmujących i stosować wariant np z Fornalem na podwójnej zmianie, lub testować też Leona do przestawienia na atak w przypadku, gdyby Bartosz się zaciął. Jeśli Butryn nie będzie brany pod uwagę w kontekście Igrzysk, to według mnie wariant z 3 przyjmującymi w przypadku problemów atakującego jest dużo lepszy niż wariant z Kaczmarkiem, który w defensywie nie da i tak tyle, co np Fornal.
buzinga
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 20 lip 2022, o 19:10
Ja zawsze lubię odpowiadać na takie argumenty, że można w takim razie grać na 3 przyjmujących, bo skoro atakujący nie daje wartości w ataku, ale ma inne zadania, to równie dobrze można grać na 3 przyjmujących i to fajnie wyszło Trentino. Pinali nie był atakującym na grę o wysokie cele, to grali na 3 przyjmujących. I dobrze na tym wyszli, bo Pinali nie przyjmował, a w ofensywie nie dawał więcej niż przyjmujący.

Siatkówka to nie tylko atak, ale jak nie ma gościa, co atakiem zamiata (Kurek,Nimir), to warto grać na 3 przyjmujących. Może w kadrze USA niekoniecznie jest to możliwe przy kontuzji Jaeschke (Kessell i Muagututia nie ten level), ale jednak warto szukać takich rozwiązań.

Dla mnie taki Fornal byłby dużo bardziej wartościowy na podwójnej niż Kaczmarek. Przyjmuje, lepiej broni, lepiej blokuje, lepiej zagrywa. Potrafi atakować z prawego. W ataku nie waha się uderzyć, potrafi nabić blok na wysokiej.
No ale Brazylia w sumie przez większość 3 seta grała na "3 przyjmujących". No i chwilowo przyniosło to jakiś efekt, żeby za chwilę całkowicie się wysypało. Także z tym kombinowaniem polecałbym zachować ostrożność.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kibic_siatki »

Obejrzałem większość meczu (końcówkę 1, 2 i 3 set) i obie ekipy krwawiły w przyjęciu. O ile mogę zrozumieć, że Leal nie jest asem w tym elemencie, to Lucarelli wcale nie wyglądał lepiej, a zagrywka wcale nie była rewelacyjna. Amerykanie grali w kratkę i ledwo wygrali 3 seta, dzięki czemu ustawili się do całego meczu. Nie będą faworytem w półfinale niezależnie z kim zagrają.
Nuriel
Posty: 843
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Nuriel »

Dajcie już spokój z tym Kaczmarkiem... A nie, przepraszam, nie ten mecz.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Tunistra świetny póki co.
Obrona Lavii w punkt po ataku góra Nimira sztos.

Nimir na 15:15 O_O
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”