Liga Narodów 2023

Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hardy »

Ale Was na prawdę boli że nie wygrywamy w nikomu niepotrzebnych meczach po 3:0?
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

hardy pisze: 21 cze 2023, o 21:04 Ale Was na prawdę boli że nie wygrywamy w nikomu niepotrzebnych meczach po 3:0?
Te mecze są po to, by testować niektóre warianty gry. Dlatego, bo nasza kadra nie składa się z samych pewniaków, jak ma to miejsce np w kadrze włoskiej. Nie są niepotrzebne.

I ten egzamin, już nie pierwszy raz, Łomacz kładzie po całości. Podobnie dzisiaj padakę gra Leon, który ani w cyferkach, ani wizualnie od Bednorza lepszy nie jest.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2805
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 21 cze 2023, o 20:56 GREEEEGOR!! JEST I ON NA TI BREAK! THE ONE AND ONLY!!
Mam w głowie myśli złożone z samych niecenzuralnych słów. Moim zdaniem Łomacza w ogóle nie powinno być w kadrze. Pisałem to jeszcze przed rozpoczęciem sezonu reprezentacyjnego. To jak prowadzona jest kadra wygląda na totalny sabotaż. Miałem Świderskiego za bardziej inteligentnego gościa. Myślicie, że my osiągniemy coś na finałach VNL? Przecież nie ma kompletnie zgrania, stawia się na rozegraniu na gościa, który w ogóle nie powinien być w kadrze. Reszta to kompletny chaos, co chwilę gra w innym zestawieniu, jedna wielka degrengolada. Kaczmarek, Śliwka, Janusz nie grali jeszcze nic, będą mieli zagrać nagle dobrze, przygotować się odpowiednio na finały... Wróci pewnie "świetnie" spisujący się ostatnio Semeniuk. Leon nie ma racji bytu, On w ogóle nie jest zgrany z Januszem. Nie ma już czasu. Brak słów na to co się dzieje, ciekawe kiedy obudzą się niektórzy ludzie...
Ostatnio zmieniony 21 cze 2023, o 21:08 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 21 cze 2023, o 20:56 GREEEEGOR!! JEST I ON NA TI BREAK! THE ONE AND ONLY!!

Niesamowity zawodnik, świety graal rozegrania. Mecenas kreatywności, architekt dokładności, gumowe palce, człowiek o nieskazitelnej opinii wśród kibiców.
W rozegraniu krótkich na potrójny blok to najlepszy rozgrywający w historii siatkówki.
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Kolejna fantastyczna piłka do Bednorza :D Ale skończył. I w ataku wyszedł całkiem nieźle, bo 10/20. Przyjęcie zobaczymy ze statów, ale według mnie lepsze od Leona.

Kurek w ti breaku zrobił 5/6 w ataku, Bednorz 3/3, także udane powroty.
aziente
Posty: 273
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: aziente »

Może grali na zachowanie posady Winiarskiego? 2:3 to nie 0:3/1:3
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Diomedea »

Simao ma racje.

Ani ladu, ani skladu. Zadne warianty nie sa testowane. Kompletny chaos, 10x wiekszy niz u Vitala.

Bronilam DC, bronilam Antigi i Vitala.
Nie bronilam Fefe i nie bede bronic Grbica.

Marnowac taki potencjal, w momencie kiedy mamy jeszcze wszystko na topie.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2023, o 21:17 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Ale było nie było, Bartosz Kurek dalej kot. Wygrał nam tego ti breaka. Dziś 16/30 + 2 bloki. Jako jedyny ze skrzydłowych trzymał fason, choć Bednorz ze swoimi 10/20 + 3 bloki + 1 as też nie zagrał źle. Zobaczymy jak w przyjęciu to summa summarum wyjdzie.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 21 cze 2023, o 21:16 Ani Ladu, ani skladu.
Bo nie da się bronić w momencie, gdy:
a. cały zespół gra padakę
b. są elementy, które funkcjonują, ale jeden, przez którego przechodzą wszystkie piłki, wybitnie nie funkcjonuje a trener nie reaguje.

Grbić nie wiem w co gra, czego oczekuje. Przecież dzisiaj, (tu pełen żart, nie pół), jakby Semen ze Śliwką zapłacili Gregorowi, żeby utopił Bednorza z Leonem. Przecież tego się oglądać nie dało. Te piłki były tak syfiaste, całymi seriami.

Prowadzenie tej kadry to bym porównał do czasów Blaina w Skrze. Podobnie jeśli chodzi o personalia - przytrzymywał za długo, słabo reagował. Tu mamy to samo.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 21 cze 2023, o 21:17 Zobaczymy jak w przyjęciu to summa summarum wyjdzie.
43% pozytywnego, 7% perfekcyjnego na tylko 14 prób
Leon 37% pozytywnego, 11% perfekcyjnego na 38 prób
Kłamca.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kuchcik77 »

Kuzyn zawodowy siatkarz i przede wszystkim trener, na moją uwagę że forum jedzie po Grbicu za kumoterstwo,promowanie belchatowsko kedziwrzynskiego układu,trzymanie nieumiejqcego przyjmować Leona ma krótka odpowiedz:

Robi tak bo może.....jest trenerem,gra teraz o nic...
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Diomedea »

Co do Adamczyka sie nie zgodze. Jako mlodziezowcowi przepowiadalam mu plusligowa kariere a moze wiecej. Potem Graban posadzil go na lawce na 2 lata i pozniej bylo slabiutko. Fizycznie sie odkul po powrocie do Skry u Kovaca, a na boisku poprzejsciu do Katowic.
Jednak to troche sztywniak. Nie ma pulapu jak Pit, nie ma nadgarstka czy plastycznej reki jak Klos czy Kochan. W bloku znosnie, bez rewelacji.
Bedzie na lige.

Grbic byle szybciej odszedl. Pewnie zaraz powie, ze chcial zobaczyc jaka energie dadza zawodnicy na boisku. I walczyli jak lwy w taju ze slabiutkimi Niemcami.

Moze rzeczywiscie to jakas pomoc dla Winiara od Grbica? ;)

Gra jednak o punkty.
Nie gra o nic, potem bedzie placz, ze nie bylo kiedy dopracowac zgrania w wariancie A nie mowiac o stworzenie wariantu B.
Nie wspominajac o budowaniu zawodnikow.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2023, o 21:36 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hardy pisze: 21 cze 2023, o 21:04 Ale Was na prawdę boli że nie wygrywamy w nikomu niepotrzebnych meczach po 3:0?
Czy te mecze mają znaczenie?

Nie mają.

Czy Grbic marnuje czas tymi fikołkami?

Marnuje.

Czy wpłynie to na kształt całego sezonu?

Może nie, może tak.

Mnie tam bardziej martwi indywidualna forma zawodników, bo dobrze grali dzisiaj jedynie środkowi i Zatorski, a dwa tygodnie temu na swoim poziomie tylko Szymura i Dulski, no i znowu może środkowi. Ale znowu, czy to jest jakaś sugestia na resztę sezonu? Może nie, może tak. Oglądać się tego za bardzo nie da.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2805
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

kuchcik77 pisze: 21 cze 2023, o 21:25 Kuzyn zawodowy siatkarz i przede wszystkim trener, na moją uwagę że forum jedzie po Grbicu za kumoterstwo,promowanie belchatowsko kedziwrzynskiego układu,trzymanie nieumiejqcego przyjmować Leona ma krótka odpowiedz:

Robi tak bo może.....jest trenerem,gra teraz o nic...
Finalnie, gdy będzie grał już o "coś", nic nie osiągnie. Może po za brązem, jeśli nie będzie "przeszkadzał", wyszarpią ten medal sami gracze. Ponieważ Nasi siatkarze to ambitni ludzie, o nieprzeciętnych umiejętnościach, dużym potencjale w większości przypadków.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Klugenhammer »

Staty od @PolskaSIatkowka:
Obrazek
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

POLSKA VS NIEMCY: Statystyki skrzydłowych

Bartosz Kurek: 18 pkt, 16/30 = 53/33 % + 2 bloki
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bartosz Bednorz: 14 pkt, 10/20 = 50/33 % + 3 bloki + 1 as, 43 % pozytywnego przyjęcia
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wilfredo Leon: 19 pkt, 15/37 = 41/22 % + 2 bloki + 2 asy, 37 % pozytywnego przyjęcia

Trochę ta zmiana burzy obraz gry Bednorza, który generalnie nie grał źle. Biorąc pod uwagę, że dostawał masę śmieci i sytuacyjnych, to zdał egzamin. Kurek bardzo dobrze. Miał mega przestój, gdzie nie skończył 5 ataków z rzędu i dostał zmianę, ale w ti breaku wrócił, zrobił 5/6 w ataku i wygrał nam mecz.

Wilfredo? Słabo. Masa ataków, aż 7 błędów przy 15 punktach i 37 wystawach, dołożył trochę zagrywką, ale wizualnie też najczęściej celowany na zagrywce. Bednorz lepiej radził sobie z mocnymi zagrywkami, niż z tymi, które nabrały rotacji, co też nie jest nowością.

Według mnie tym meczem więcej zyskał BB, niż WL, ale jak kto uważa. Zaraz dowiemy się, że ten mecz nie miał żadnego znaczenia, bo "14" na finały VNL rozpisana była w maju, ale co tam.
skibens
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: skibens »

Ktoś oglądał na TVP? Czy mnie uszy myliły, ale chyba właśnie Zibi utopił Leona w studiu? Coś tam mówił o, że słabo gra, że jako jedyny nie śpiewa hymnu, że kubański pewnie by zaśpiewał, że nie pasuje do drużyny itd.
No chyba, że się przesłyszałem, bo mi tu kobita coś tam zaczęła gadać.
Shift
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Shift »

Specjalnie wstrzymałem się z czytaniem forum do końca meczu, ale to co dziś widziałem (szczerze byłem bardzo ciekaw zestawienia Bednorz/Leon) woła o pomstę do nieba. Można tłumaczyć że początek (czy może już prawie środek skoro zaraz półmetek VNL)?

Łomacz dzisiaj nawet nie dno, on pukał do niego od spodu. Staram się być w pelni obiektywny, najwieksza rywalizacja jest na przyjęciu i tak naprawdę kto by nie pojechał to kluczem jest aby był w formie i tak naprawdę przy takim poziomie graczy to wystarczy ALE Gregor dzisiaj najbardziej woził Bartka Bednorza. Serio po takich piłkach już chyba bym wolał wystawy od środkowego... jakość to jedno a systematyczność to drugie, za każdym razem piłka w inne tempo. Każdy kto chociaż odrobinę odbijal to potwierdzi, że chyba nawet gorszą rzeczą niż fatalna wystawa jest nieregularność i wymiennie albo wrzucenie w blok, albo za plecy albo w ogóle nie dociągnięta piłka.

Grbić to drugie. Pojawiało się już tu na forum, miał u mnie bardzo dobrą prasę. Lepszą niż Vital. I to dlugo. Ale zaczynam coraz bardziej wątpić w ten projekt. Wiem że Janusz odpoczywa. Ale co mają w takim razie dać testy Bedni/Leon, zestawienia którego pewnie nigdy nie zobaczymy w meczu o ważne punkty, dodatkowo z Lomaczem dzięki któremu z tego wspaniałego testu nie wyszło totalnie nic?
Dodatkowo, moja opinia jest taka - skoro testujemy, to po co w 4 secie z zamrażalki wyciągamy nagle Fornala, Kochana czy Firleja? Albo gramy na wynik albo gramy na test. Jeśli na wynik, to średnio wyszło. Jeśli na test, chyba jeszcze gorzej.
A teksty Grbicia o zestawieniu Fornal Bednorz można wsadzić miedzy bajki. Chyba że pozostałe mecze w Holandii będą tak zaczynać to odszczekam.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2023, o 21:42 przez Shift, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kamil1999 »

Zastanawiam się ile jeszcze będę musiał oglądać popisy Łomacza w kadrze. Może słabo rozgrywa, ale przynajmniej równie słabo blokuje, zagrywa i broni.

Z Kurkiem może grał znośnie, choć też zdarzały się babole, ale jego wystawa na lewe dzisiaj to parodia.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2023, o 21:41 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
kibic_siatki
Posty: 2606
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kibic_siatki »

Ten mecz to ciekawy przykład składu na przyjęciu, który służy do testowania i odrzucaniu beznadziejnych układów. Z nawet słabymi Niemcami przyjęcie: Leon, Bednorz (oczywiście Zator jest winny temu, że tak słabo przyjmują ;) ) nie ma żadnej racji bytu. Przyjmują miernie, to jakich piłek oczekują na rozegraniu??? Niektórzy się zachwycali takim układem: razem z Kurkiem mamy super skrzydła... :D
Zmiana Fornala też nie pomogła na przyjęciu (Śliwka w top formie też by nic tu nie zmienił). Niestety Leon ma przyjęcie na poziomie schyłkowego Kurka: zastanawiałem się czy gdyby ich zamienić pozycjami to nie wyglądałoby to lepiej.
Z pozytywów można wymienić postawę środkowych: Adamczyka i Kochanowskiego, który był naszym najlepszym zawodnikiem.
przemik
Posty: 1599
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Meczu nie oglądałem, ale po komentarzach w wątku sądze, że - najsłabszy rozgrywający w lidze, w reprezentacji Polski ma się całkiem dobrze.
___
Noworoczny Kibic Siatki
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hottakesbot »

Hehe, fatalny mecz Leona i najwięcej punktów, najlepsze ratio, najwięcej asów ex-aquo i zagrywek, przyjęcie lepsze od Bednorza pomimo 2x więcej prób.
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Adamczyk zagrał super mecz i mi się osobiście bardziej podoba od Urbanowicza, kiedy ten dostaje szanse (choć dziś nie grał), to gra bezbarwnie. Taki trochę wieczny talent. Adamczyk utkwił w pamięci tym meczem.

No i dobra, zostały 3 mecze. Skoro TESTUJEMY i mają być z tego wyciągnięte jakieś WNIOSKI, to jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie, bo na razie wiemy tyle, że Semeniuk i Leon wyglądają mizernie po sezonie w Perugii. I o ile jeszcze Semeniuk przyjmuje, to Leon nie przyjmuje.

Nie wiem jak tam gramy dalej, bo pewnie i Szalpuk swoją szansę dostanie, ale zakładam, że zarówno Wilfredo, jak i Bedni dostaną jeszcze szansę występu. Być może właśnie po meczu z Włochami i USA.

Czyli co, jutro gra Szalpuk/Fornal, a z USA i Włochami wychodzimy Bednorz/Fornal i Leon/Fornal?

Jeśli WL powtórzy jeszcze raz taki mecz, gdzie będzie od niego się odbijać jak od ściany i nie dołoży atakiem, to chyba cofam słowa o słabej formie Semeniuka, bo ten chociaż przyjmował dobrze, a w ataku grał na maksa przeciętnie, ale nie fatalnie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2805
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 21 cze 2023, o 21:34 POLSKA VS NIEMCY: Statystyki skrzydłowych

Bartosz Kurek: 18 pkt, 16/30 = 53/33 % + 2 bloki
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bartosz Bednorz: 14 pkt, 10/20 = 50/33 % + 3 bloki + 1 as, 43 % pozytywnego przyjęcia
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wilfredo Leon: 19 pkt, 15/37 = 41/22 % + 2 bloki + 2 asy, 37 % pozytywnego przyjęcia

Trochę ta zmiana burzy obraz gry Bednorza, który generalnie nie grał źle. Biorąc pod uwagę, że dostawał masę śmieci i sytuacyjnych, to zdał egzamin. Kurek bardzo dobrze. Miał mega przestój, gdzie nie skończył 5 ataków z rzędu i dostał zmianę, ale w ti breaku wrócił, zrobił 5/6 w ataku i wygrał nam mecz.

Wilfredo? Słabo. Masa ataków, aż 7 błędów przy 15 punktach i 37 wystawach, dołożył trochę zagrywką, ale wizualnie też najczęściej celowany na zagrywce. Bednorz lepiej radził sobie z mocnymi zagrywkami, niż z tymi, które nabrały rotacji, co też nie jest nowością.

Według mnie tym meczem więcej zyskał BB, niż WL, ale jak kto uważa. Zaraz dowiemy się, że ten mecz nie miał żadnego znaczenia, bo "14" na finały VNL rozpisana była w maju, ale co tam.
Zgadzam się, zobaczymy jak Leon zaprezentuje się z USA i Włochami, jeśli w ogóle zagra w tych meczach na jakimś dłuższym dystansie. Fornal jest chyba pewniakiem, a Leon walczy z Bednorzem o miejsce na finały i ME. Mam nadzieję, że Semeniuk nie jest pewniakiem. Nie zmienia to faktu, że Bednorz, Fornal, Śliwka powinni być w kadrze (oby zdrowie im dopisywało). Dla Leona nie widzę miejsca. Nie jest zgrany w ogóle z Januszem. To czwarte miejsce w kadrze Semeniuk, Szalpuk bądź Kwolek. Znając Grbica to pewnie ma je zaklepane Semeniuk. To jest moja subiektywna opinia.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kamil1999 »

hottakesbot pisze: 21 cze 2023, o 21:43 Hehe, fatalny mecz Leona i najwięcej punktów, najlepsze ratio, najwięcej asów ex-aquo i zagrywek, przyjęcie lepsze od Bednorza pomimo 2x więcej prób.
Gdzieś na tym forum w wątku ligi prowadziłem dyskusję a propo Kwasowskiego, Włodarczyka i przyjęcia.
Procenty przyjęcia coś tam oddają, ale nie ma co się nimi tak 100% kierować.
Leon nie był lepszy od Bednorza w przyjęciu. Zdecydowanie nie był.
W ataku ciężko mi ocenić.
raczej nie grał źle, ale Łomacz go mocno sabotował.
Co do środkowych to ja jakoś nie jestem fanem tych naszych talentów
Poręba, Adamczyk, Urbanowicz.
To materiały na niezłych ligowców, ale mniej jakoś nie zachwycają i wątpię b się zbliżyli do poziomu choćby Kłosa czy Wiśni z najlepszych lat.
Z tych młodych to większe nadzieje pokładałbym w Jankowskiego. Jakubiszak po zmianie pozycji też się nieźle rozwija.
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hottakesbot »

kamil1999 pisze: 21 cze 2023, o 21:50
hottakesbot pisze: 21 cze 2023, o 21:43 Hehe, fatalny mecz Leona i najwięcej punktów, najlepsze ratio, najwięcej asów ex-aquo i zagrywek, przyjęcie lepsze od Bednorza pomimo 2x więcej prób.
Gdzieś na tym forum w wątku ligi prowadziłem dyskusję a propo Kwasowskiego, Włodarczyka i przyjęcia.
Procenty przyjęcia coś tam oddają, ale nie ma co się nimi tak 100% kierować.
Leon nie był lepszy od Bednorza w przyjęciu. Zdecydowanie nie był.
W ataku ciężko mi ocenić.
raczej nie grał źle, ale Łomacz go mocno sabotował.
No nie wiem, ja sie opieram na oficjalnych statystykach, jak macie jakieś inne to spoko. Tylko skoro piłka "odbijała się od Leona" i wykręcił lepsze przyjęcie od Bednorza, to może Bartek też powinien popróbować tak przyjmować, zeby piłka się od niego odbijała? Z korzyścią dla niego i drużyny.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2023, o 21:55 przez hottakesbot, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 21 cze 2023, o 21:43 Hehe, fatalny mecz Leona i najwięcej punktów, najlepsze ratio, najwięcej asów ex-aquo i zagrywek, przyjęcie lepsze od Bednorza pomimo 2x więcej prób.
Dostał 35 piłek. Zrobił 3 asy i 2 bloki. Dla porównania Bednorz zrobił 3 bloki i 1 as. Czyli różnica prawie żadna. Przyjęcie miał gorsze od Bednorza (43 % pozytywnego Bednorza, Leon 37 % - nie wiem dlaczego powołujesz się na statystyki), a więcej przyjmował, bo ciągle w niego celowali, a potem podbijali w ataku, uznając za najsłabszy punkt. Najwięcej asów nie dziwi ani trochę, bo Leon nawet grając słabo z gry, może nastrzelać ich masę. Jest w tym rewelacyjny.

Ten mecz był po prostu idealnym przykładem na to, że grając z Leonem, trzeba ułożyć drużynę pod niego, a Leon nie dostosowuje się pod drużynę. Na maksa prosta gra na raz-dwa-trzy, bo przyjęcie na 5 metr i gramy świece, żeby Wilfredo uderzył ile fabryka dała. W obronie to już w ogóle jest kompletnie zbędny.

Albo budujemy drużynę, na którą jest określony plan i trzymamy się jakichś założeń, albo robimy kociołek panoramixa i wlewamy wszystkie alkohole świata, nie wiedząc finalnie co za drinka wykombinowaliśmy ;)

Przyjęcie z Bednorzem u boku Śliwki zdało egzamin w sezonie klubowym, przy Fornalu mogłoby i być nawet lepsze (Fornal przyjmuje lepiej od Olka). No i możliwe, że w tym odwodzie jest jeszcze Semeniuk (?).

Przy Leonie zmienia się cała strategia gry, czyli gramy po rosyjsku, jak Zenit. Z tym, że my takiego grania nie praktykujemy w ogóle za Grbicia, więc nie wiem co to ma przynieść, chyba to co dziś, że Kubano przyjmuje na 5-6 metr, dostaje świecę, zamykamy oczy i oby wpadło...albo nie.
przemik
Posty: 1599
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Grbić ułozył sobie w głowie, że skoro wygrał zaksą LM to i wygra zaksą medal na IO.
Po drodze może uda się ugrać jakiś medal pocieszenia, a może nie.
Zaklepał miejsce w reprezentacji dla Kiwki, Janusza, Semena i Kaczmarka.
Reszta to tylko teatr.
Poki co skutecznie realizujemy scenariusz - płakanie po 1/4 na IO.
___
Noworoczny Kibic Siatki
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 21 cze 2023, o 21:50 Leon nie był lepszy od Bednorza w przyjęciu. Zdecydowanie nie był.
No tak, po prostu obaj słabo przyjmowali, jeden dwa razy częściej, więc mocniej to utkwiło w pamięci.

Przepraszam Pan Potężny Luciano Palonsky.

Francja bilans 1-4, a jeszcze zostały im Brazylia i USA, ciekawe czy uda im się dociągnąć do bilansu 6-6 i jakoś zmieścić się w awansie do VNL-u, Argentyna dla odmiany 4-2 i ma za sobą już mecze z Brazylią, Włochami i Francją.
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 21 cze 2023, o 21:55
hottakesbot pisze: 21 cze 2023, o 21:43 Hehe, fatalny mecz Leona i najwięcej punktów, najlepsze ratio, najwięcej asów ex-aquo i zagrywek, przyjęcie lepsze od Bednorza pomimo 2x więcej prób.
Dostał 35 piłek. Zrobił 3 asy i 2 bloki. Dla porównania Bednorz zrobił 3 bloki i 1 as. Czyli różnica prawie żadna. Przyjęcie miał gorsze od Bednorza (43 % pozytywnego Bednorza, Leon 37 % - nie wiem dlaczego powołujesz się na statystyki),
No patrzyłam na statystyki które wrzucił ktoś wyżej, jak macie jakieś inne to spoko.

Ja zdania nie zmieniam, Leon to jedyna szansa dla tej kadry na wejście poziom wyżej, inaczej skończy się laniem jak na MŚ z Włochami, kiedy zderzymy się z dobrze poukładanym zespołem, bo u nas organizacja gry i blok-obrona wygląda jak u Nawrockiego niezależnie od składu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”