Liga Światowa 2009

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

wojo90 pisze:
xyz91 pisze: Mnie się wydaje, że ci zawodnicy grają tylko i wyłącznie dlatego, że Rosja chce wygrać LŚ.
Graja tylko i wylacznie dlatego ze chca wygrac? To chyba nie jest TYLKO bo kazda druzyna wychodzi na parkiet zeby wygrac a nie poodbijac pileczke
Nie. Polacy grali, żeby poodbijać piłeczkę - sam Castellani to powiedział.
...
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: wojo90 »

o ile sluchalem castelaniego to mowil ze wychodza zeby wygrac
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

wojo90 pisze:o ile sluchalem castelaniego to mowil ze wychodza zeby wygrac
Po czym po przegranej twierdzi, że zwycięstwa przyjdą z czasem, a dla niego LŚ to TYLKO poligon doświadczalny. Tak podchodząc do sprawy nie da się wygrać to raz, a dwa, że co ma mówić? No jutro przegramy, ale dlatego, że chcę sprawdzić Łomacza i Kurka? :]
...
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: wojo90 »

Do tego zmierzam kazdy wychodzi na parkiet zeby wygrywac a nie tylko rosjanie bo powoluja starszych zawodnikow
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Nie o to chodzi. Chodzi o to, że Castellani nie chciał wygrywać LŚ, tylko sprawdzić młodzież (choć to śmiesznie brzmi przy części Argentyńczyków czy całości Kubańczyków), a Rosjanie powołali doświadczony skład, żeby wygrać. Choć wg mnie i tak niezbyt dobrze zrobili, jakby Bagnoli nie wiedział czy jednak młodzież chce testować, czy jednak grać o jakieś cele.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Guilder »

dreamer pisze:(...)
1. Muszę powiedzieć, że taką deklaracją tracisz w moich oczach jako osoba mająca aspiracje do wypowiadania się autorytatywnie w sprawach siatkówki (nie jest ważne, czy męskiej, czy żeńskiej, bo siatkówka jest jedną dyscypliną sportu). Śmiem nawet zaryzykować tezę, że osoby hołdujące otwarcie takiej tezie jaką zaprezentowałeś, to "wzrokowcy" dla których nie liczy się siatkówka jako dyscyplina sportu, tylko "wzrokowa ekspresja akcji siatkarskich", których znaczenie na pewno nie przekracza 20-30% wszystkich czynników jakie składają się na końcowy sukces w sporcie drużynowym (najlepszym dowodem na to - tak "na gorąco" - są Kubańczycy z tegorocznej LŚ, ale i z poprzednich lat, gdy zachwycali dynamiką akcji, ale jako drużyna w końcu gdzieś padali po drodze).
(...)
dreamer
Zabawne, że osoba mająca prawdopodobnie największą wiedzę na tym forum jest autorem największej ilości dygresji skierowanych bezpośrednio do innych użytkowników. Czy taka jest metoda Twojego postępowania na tym forum? Czekać na cokolwiek godnego "przyczepienia się" i okazanie antypatii do tej osoby połączone z próba (nie zawsze udaną) ośmieszenia go/jej? Dobrze więc, poużywaj sobie na mnie, bo w najmniejszym stopniu mnie to nie rusza, a przynajmniej inni będą mieli nieco więcej swobody w wyrażaniu własnych poglądów. To co najlepsze w siatkówce odnajduję grając, gdy włączam telewizor chcę podpatrzeć nie tylko efektowne zagrania, ale też (a raczej: przede wszystkim) akcje gdzie zawodnicy popisują się bajeczną techniką. Obu tych rzeczy ze świeczką można było szukać w żeńskiej siatkówce. A może to ja miałem takiego pecha, że przez prawie 2 lata oglądania mi się to nie udało? Nie ważne, na siłę telewizji oglądał nie będę szukając, wolę iść pograć. Ty zaś w swej awersji możesz po prostu moich postów nie czytać, jeśli sprawia Ci to taki ból.
Nie rozumiem natomiast, co szkodzi w wypowiadaniu się wyłącznie na temat męskiej siatkówki brak znajomości jej żeńskiej odmiany?
Nagor pisze:Nie o to chodzi. Chodzi o to, że Castellani nie chciał wygrywać LŚ, tylko sprawdzić młodzież (choć to śmiesznie brzmi przy części Argentyńczyków czy całości Kubańczyków), a Rosjanie powołali doświadczony skład, żeby wygrać. Choć wg mnie i tak niezbyt dobrze zrobili, jakby Bagnoli nie wiedział czy jednak młodzież chce testować, czy jednak grać o jakieś cele.
To może tak dokładnie precyzując: Głównym celem Castellaniego było sprawdzenie młodzieży. Wygrać pewnie chciał, ale zdawał sobie sprawę, że nie ma takiej możliwości biorąc pod uwagę potencjał powołanej drużyny i nie było to po prostu priorytetem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: xyz91 »

Mówicie sporo o odmładzaniu drużyn. Ale jak się popatrzy na rep. Rosji to kto był najbardziej waleczny w tej fazie interkontynentalnej LŚ?
Odpowiedź: Tietiuchin (rocznik 1975).

Młodzi w rep. Rosji za bardzo uwierzyli w swoją wielkość a poza tym chyba tym nowym bardziej zależy na intratnych kontraktach w klubach niż na grze w najważniejszej drużynie kraju.
xyz91
Awatar użytkownika
dwrchuck
Posty: 137
Rejestracja: 9 lut 2008, o 23:39
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: dwrchuck »

Błąd przy Luisie Diazie odnośnie narodowości w tym artykule:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... y-grupowej
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: xyz91 »

A w Final Six jest taka sama punktacja jak w fazie interkontynentalnej? Na oficjalnej stronie nie ma żadnej adnotacji.
xyz91
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: wojo90 »

Nie ma zadnej informacji bo punktacja obowiazuje przez cala Lige Swiatowa :P
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Widać kogo boją się gospodarze - sędzia jest z Argentyny czy co?
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: kevinpsb »

Po 1-1 w setach. 1 set pomimo wyniku wyraźnie dla kuby zas drugi to koncówka wygrana przez Argentynczyków :o
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

kevinpsb pisze:Po 1-1 w setach. 1 set pomimo wyniku wyraźnie dla kuby zas drugi to koncówka wygrana przez Argentynczyków :o
Gdzie są te drużyny z fazy grupowej :D ? Kuba dziś klapę jak z Bułgarią, a Argentyna zwykle przegrywała już w szatni, a tym razem stawiają nawet opór :D
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

Już 2:1 dla Kuby. Dopiero teraz mecz włączyłem, ale wie ktoś na jakiej pozycji Leon?? Chodzi mi o dzień dzisiejszy, bo 20 pkt zdobył ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: kevinpsb »

Przyjmujący przez cała ls grał na przyjeciu... A gdzie mozna znalezc jakies staty?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

kevinpsb pisze:Przyjmujący przez cała ls grał na przyjeciu... A gdzie mozna znalezc jakies staty?
Na stronie FIVB jest zakładka livescore. Znaczy się musisz wejść w stronę LŚ.

Myślałem, że na ataku gra. No, ale 4 asy robią wrażenie.

Zagrywka w 30 metr git :D . I nie gadajcie, że pod siatką zaatakował :o .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

Kuba wygrała 3:1, jednak wszystkie sety wyrównane i mecz mógł się różnie skończyć.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Chyba nikt się nie spodziewał, że wygra Argentyna...
Zagrywka w 30 metr git :D . I nie gadajcie, że pod siatką zaatakował :o .
Zaatakował :D Aż się przypomina Czarnowski i jego serwis pod siatką, a jest o wiele starszy i bardziej ułożony :D Sól siatkówki xD
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:Chyba nikt się nie spodziewał, że wygra Argentyna...
Nie powiem, że oczekiwałem na zwyciestwo Argentyny, ale z pewnością gdyby podopieczni Webera wygrali, nie byloby to dla mnie sensacją.

Mnie cieszy coś innego - potwierdzaja sie moje obserwacje i przypuszczenia, że jesteśmy świadkami narodzin nowego argentyńskiego teamu, na miarę tego, który zdobywał brąz MŚ i brąz IO i należał do ścisłej światowej czołówki w latach 80-tych XX wieku.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Kobrajar
Posty: 56
Rejestracja: 12 lip 2009, o 10:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Kobrajar »

Kuba Argentyna 3-1 a Serbia USA 3-0 więc dzisiaj bez żadnych niespodzianek. Tak jak się spodziewałem, Serbowie pokazali że mogą wygrać tą LŚ.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

Bez niespodzianek :D ?? Kurde myślałem, że Amerykanie wygrają dzisiaj 3:1, ale wynik w plecy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Ja chciałbym zwrócić uwagę na fatalne sędziowanie w obydwu meczach, sędziowie widzą dziwne rzeczy, nie widzą tego co się dzieje...
...
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Lynn »

A ja chciałbym zwrócić uwagę na rozegranie Suxho w końcówce 2 seta hehe
Prezes
Posty: 58
Rejestracja: 11 lip 2008, o 11:39
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Prezes »

Szkoda mi Argentyńczyków, liczyłem że sobie poradzą z Kubańczykami. Co prawda meczu nie oglądałem, ale z tego co czytałem to niewiele brakowało do 5 seta. No ale Webber pewnie wymieni pół składu i mam nadzieję, że przyniesie to efekty. Jednak w najbliższym meczu Kubańczycy grają z Brazylią... będzie się działo :)

Co do drugiego meczu to regularnie grał w ataku Miljkovic... i to w głównej mierze było kluczem do sukcesu. Oczywiście bardzo dobrze obsługiwał go Grbic, dając mu piłki w odpowiednich momentach. A co do sypacza to podobało mi się tempo krótkiej ze Stankovicem. Jednak ten środkowy jeszcze czasem się trochę "gotuje", ale potencjał ma s[opry.

Moim zdaniem to bardziej USA przegrało niż Serbia wygrała. Momentami nie mieli pomysłu na grę. Suxo nie potrafił zgubić bloku, często sam się gubił :P Jednak trochę go usprawiedliwiam, bo skuteczność przyjmujących była tragiczna. Rooney miał niespełna 30% ataku, a i tak był w tym aspekcie najlepszym przyjmującym! A Lotman w ataku przeszedł samego siebie, bo miał tylko 1 skończony atak na 11. Jednak trzeba mu oddać, że przyjęcie miał niezłe, ale moim zdaniem to zdecydowanie za mało.
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: wojo90 »

Za duzo pozytku to Amerykanie nie mieli dzisiaj z Lotmana i Heina zmienionego pozniej przez Delano Thomasa ktory notabene zaliczyl akurat ciekawy wystep
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: xyz91 »

Amerykanie zagrali bardzo słabo, jednak Suxho to rozgrywający o 2 klasy gorszy od Balla. Serbowie też niczego rewelacyjnego nie pokazali ale mieli fenomenalnego Grbica i dlatego wygrali. Wydaje się, że z Rosją USA nie mają żadnych szans tak więc jutro Rosja 3:0 i wszystko jasne.
Za duzo pozytku to Amerykanie nie mieli dzisiaj z Lotmana i Heina zmienionego pozniej przez Delano Thomasa ktory notabene zaliczyl akurat ciekawy wystep
A to za Heina nie wszedł czasami David Smith?
xyz91
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: wojo90 »

tfu przepraszam oczywiscie ze smith
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Kobrajar
Posty: 56
Rejestracja: 12 lip 2009, o 10:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Kobrajar »

Za chwile mecz Kuba Brazylia. Okaże się czy Kuba jest już gotowa do walki o najwyższe cele i jak silna jest obecna kadra Brazylii. Stawiam na Kube.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Kobrajar pisze:Za chwile mecz Kuba Brazylia. Okaże się czy Kuba jest już gotowa do walki o najwyższe cele i jak silna jest obecna kadra Brazylii. Stawiam na Kube.
Co prawda już po 1 secie, ale Kuba raczej nie wygra, nie ma organizacji gry żadnej :D No ale jak mają problemy nawet z zagrywką Bruno...
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: kevinpsb »

Po 1-1 w setach... To nie jest ta brazylia co w poprzednich latach! nie ma jakby radosci z gry w ekipie Canarinhos...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”