Final Six WL 2013

Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Milten »

Nigdy nie zrozumiem miłości Webera do pana Federico P..
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Mateusz1993 »

madlark pisze:Ciekawe co powiedzą komentatorzy, którzy tyle mówili o aferze i wróżyli wygnanie, jak na boisku pojawi się Quiroga :]
Że się pogodzili? :D
dreamer pisze:Argentyńczycy bardzo poważnie traktują przygotowania do rywalizacji w finale LŚ. Na próbę generalną hali i całego przedsięwzięcia organizacyjnego, odbył się mecz pomiędzy dwoma druzynami złożonymi z zawodników kadry Argentyny powołanej na turniej finałowy. Niżej skład drużyn:
"Celeste y Blanco": Luciano De Cecco, Bruno Romanutti, Pablo Crer, Sebastián Solé, Federico Pereyra, Rodrigo Quiroga i Alexis González (líbero).
"Azul": Nicolás Uriarte, Iván Castellani, Martín Ramos, Pablo Bengolea, Nicolás Bruno, Cristian Poglajen i Facundo Santucci (líbero).

Wygląda na to, że wiemy kogo Weber szykuje do pierwszego składu (to ta pierwsza w kolejności drużyna). Jako ciekawostkę można podać, że w drugiej drużynie "gościnnie" na środku siatki zagrał jeden z pięciu argentyńskich przyjmujących powołanych na turniej finałowy - Pablo Bengolea.

dreamer
To już chyba lepiej było Bruno tam wystawić, z Pablo może być pożytek na swojej pozycji. Fajnie, że to Rommanutti jest atakującym podstawowym. Osobiście, nie stawiam na awans Argentyny z grupy, no ale poczekajmy jak sytuacja się potoczy.
Streeter
Posty: 7436
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

Ktoś widział gdzieś jakieś info jakim składem poleciały Bułgaria i Kanada?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Streeter pisze:Ktoś widział gdzieś jakieś info jakim składem poleciały Bułgaria i Kanada?
Jest Schmitt u Kanadyjczyków. http://www.fivb.org/EN/volleyball/compe ... Finals.asp
Masz składy 6 drużyn, gdy najedziesz myszką na finals, masz do wyboru co chcesz zobaczyć. ;)
Hesusinho
Posty: 53
Rejestracja: 16 gru 2012, o 17:33
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Hesusinho »

Trener Bułgarów Placi powiedział tak:
W niedzielę wyjeżdżamy do Sofii, a do Argentyny dotrzemy dzień przed meczem, po wielu godzinach lotu, po zmianie strefy czasowej co wiąże się z jet lagiem, to chyba najgorsze, co może być dla drużyny, ale nawet nie chcę im o tym mówić.

Czysto teoretycznie to Włosi są faworytami i ten mecz pomiędzy Argentyną a Bułgarią może zadecydować o tym kto zagra w półfinale.
Zobaczymy jak będą dysponowani Bułgarzy.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: luck191 »

Mój typ:
1 Brazylia
2 Bułgaria
3 Włochy
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Lineczka »

A mój:
1. Brazylia.
2. Włochy.
3. Rosja.


Brazylia ze złotem ponieważ wydaje mi się, że grają najlepszą siatkówkę i mają spory potencjał. Rosja dopiero na trzecim, bo to już nie ten sam zespół co w poprzednim roku, brakuje mi kilku siatkarzy. A Włosi sa po prostu silni.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2013, o 21:21 przez Lineczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Coś się poprzednicy nie rozpisali, to ja też tak w telegraficznym skrócie, bo już kiedyś pisałem jak to widzę, a, żeby się wyłamać (i być orginalnym):
1.Włochy
2. Brazylia
3. Bułgaria
i niech tak będzie ;)
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Osobiście trzymam kciuki za Rosję i Kanadę.
I tak na marginesie - podejrzewam,że wiele telewizji (zwłaszcza Polsat) ucierpi na tym,że finał rozgrywa się w Argentynie.

Jest videoweryfikacja?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Telewizja argentyńska chyba nie będzie nas rozpieszczała powtórkami.
Słabo wygląda ta popularyzacja siatki w Argentynie.
Może na meczach gospodarzy będzie więcej aktywnych kibiców.
Videoweryfikacji chyba nie ma.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
robal
Posty: 111
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 15:02
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Six WL 2013

Post autor: robal »

madlark pisze:Videoweryfikacji chyba nie ma.
Ma być od półfinałów.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Nie wiem,czy dobrze usłyszałam,ale Mazur chyba właśnie powiedział o "zagraniach podszytych zajęczą skórką" :D
malyjoe
Posty: 54
Rejestracja: 8 sty 2011, o 15:41

Re: Final Six WL 2013

Post autor: malyjoe »

Można wprowadzić nowe określenie siatkarskie "Mazuryzmy" haha :D cyt: "Spiridonov ma wieeeele we krwi... "
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

I jednak Rasija!! Nierówny,ale ciekawy mecz. Mam nadzieję, że dzisiejsze zwycięstwo zapewniło im już awans do finału... ;)
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: kibic_siatki »

W pierwszym meczu turnieju Brazylia została pokonana przez Rosjan. I-szy set ustawił mecz , gdzie Brazylijczycy zostali zdeklasowani. Później Rosjanie zaczęli popełniać błędy, nie kończyli piłek i przegrali kolejne 2. Od 4 seta sytuacja wróciła do początku: zmiana Siwożelca na Żilina była korzystna i uporządkowała grę Sbornej. Rosjanie tradycyjnie dobrze w bloku mimo niskich skrzydłowych (tyle, że Muserski straszył blokiem). W drużynie Brazylii słabo zagrał Vissotto, zmieniany kilka razy przez Wallace, w końcu skutecznie.
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Asta »

robal pisze:
madlark pisze:Videoweryfikacji chyba nie ma.
Ma być od półfinałów.
W tle widziałem speca od weryfikacji z Polski którego często widywałem na podpromiu.

Teksty Mazura są boskie. A Spiridonov - ma chłop charakter!
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Asta pisze:
Teksty Mazura są boskie. A Spiridonov - ma chłop charakter!
Zgoda. A co do Spirydynova, to także, ta czerwona kartka trochę na wyrost, no, ale niby go stemperowali na chwilę. Rosjanie pokazali klasę i mimo wszystko lekko mnie zaskoczyli, pozytywnie oczywiście.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

Brawo Rosja - dobrą decyzją było powołanie Spiridonowa, bo ten, choć kontrowersyjny, to jednak ciągnie w dużej części tę reprezentację. Zwłaszcza, że ich lider: Tietiuchin zakończył karierę. Siwożelez cóż - nie jest to jakiś zbyt efektowny zawodnik - on tak grał cały poprzedni sezon, zagrywkę ma zawsze dobrą, ale zbytniej ekspresji i zaangażowania po nim nie widać, według mnie to taki lepszy Bierieżko, szkoda, że Biriukowa Woronkow wykreślił z osobistych najwyraźniej pobudek, bo Żylin to nie jest szóstkowy zawodnik, chociaż gra nieźle.
Brazylia nie dała rady - obstawiam finał Rosja kontra Makarony(chyba, że to akurat niemożliwe, bo drabinka nie przewiduje).
Zgadzam się, że Bruno dzisiaj mógł lepiej prowadzić grę, ewidentnie nie ufał Fontelesowi, chociaż ten miał zmienić słabo grającego w ataku Dante.

666 post Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, o 00:47 przez sb.slav, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Hesusinho
Posty: 53
Rejestracja: 16 gru 2012, o 17:33
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Hesusinho »

Spiridonov na finezji dzisiaj poleciał.

Mówicie o wejściu Żilina, ale czemu nikt nie wspomina o bardzo dobrej zmianie Grankina ?
Pierwsze chwile Grankina może nie były jakieś wybitne, ale z czasem się rozkręcił i jednak znacząco przyspieszył grę (świetne przerzuty do Pawłowa).

A Żilin wiadomo. Świetna zmiana w pamiętnym półfinale LM przeciwko Zenitowi. Dzisiaj też dał świetną zmianę, bo dał sporo dobrego we wszystkich elementach. A Siwożelez dalej z formą daleko w lesie...


Nie wiem czemu Rezende nie da pograć więcej Williamowi. Bruno jest świetnym rozgrywającym, ale ma spotkania, w których trochę się jednak gubi i może warto wtedy na dłużej wstawić Williama, który jak wchodzi na parkiet to zawsze coś wnosi do drużyny.

Brazylia dzisiaj nie zachwyciła, ale i tak są dla mnie głównymi kandydatami do złota.


Czekam na Argentyna - Bułgaria i liczę na Bułgarów.
Chciałbym ich zobaczyć w finale.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Elgarten »

Bardzo ciekawie zaczął się turniej w Mar Del Plata. Skazywani na pożarcie przez wielu fachowców Rosjanie zagrali bardzo dobre zawody i zasłużenie odnieśli zwycięstwo. Inna sprawa, że Brazylijczycy właściwie w przekroju całego meczu nie prezentowali swojej optymalnej dyspozycji. Jasne, wyszarpali 2 sety, ale ich gra był bardzo daleka od ideału. Słaby Visotto, bardzo słaby Dante i Canarinhos już nie byli ekipą, przed którą nasi sąsiedzi czuliby respekt. Jedynym zawodnikiem którego bym wyróżnił wśród pokonanych był Mario. Wśród Rosjan przede wszystkim fenomenalny po raz kolejny Pavlov. Nie wiem na jakim grał %, ale często miał do skończenia trudne sytuacyjne piłki, a mimo to świetnie dawał sobie radę. Solidny Verbov(chyba tylko jeden poważny błąd), pewni środkowi, szczególnie Muserski przypomniał o swoim ogromnym potencjale. Fajną zmianę dał Zhilin, który uspokoił przyjęcie i potrafił też przymierzyć mocnym serwisem. Jeśli jeszcze na wyższym poziomie, zagrają rozgrywający(choć dzisiaj Grankin nie grał źle, ale stać go na więcej), wtedy Sborna będzie mocnym kandydatem do końcowego triumfu ;)
Jeszcze z takich spraw odnoście meczu, chciałbym zauważyć bardzo starannie wykonywaną taktykę przez podopiecznych Voronkova na zagrywce. Każdy serw był celowany w stronę Lucarellego, wiadomo przy silnym serwisie nie zawsze się udawało, ale było widać myśl w tym elemencie. Ponadto, strasznie irytujące jest ciągłe kontestowanie decyzji sędziów przez Rezende i spółkę. To oczywiście nie nowina, ale z każdym meczem coraz bardziej mnie to irytuje. Czy na prawdę jest to wzorowe zachowanie ??? Niestety ten zły nawyk przejęli już kolejni, Mauricio czy Lucarelli. Na koniec chciałbym powiedzieć, że dziwi mnie fakt, że tak mało szans dostaje William. Dzisiaj Bruno zdecydowanie nie miał swojego dnia. Moim skromnym zdaniem powinien o wiele więcej czasu spędzić w kwadracie niż na parkiecie.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Brasil

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Brasil »

Brazylia powinna nas przyzwyczaić, że lubi wolno wchodzić w turniej, a skoro dziś jedynymi zawodnikami, których jednomyślnie można pochwalić, są Lucao i Mario - to te dwa sety urwane dobrze dysponowanej Rosji są i tak niezłym wynikiem. Spirydonow dziś zagrał świetnie, ale tylko w tie-breaku - jeżeli ten siatkarz ma być liderem Sbornej w potencjalnym finale, to muszę powiedzieć jedno - biorę!
Streeter
Posty: 7436
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

No i jednak Rosjanie odpalili, co poniekąd przewidywałem zamieszczając ich na swoich kuponie :D (swoją drogą kurs na Rosjan był kosmiczny, 3.10).

Quiroga w pierwszym składzie, skończyło się wyznawanie Quirogizmu? :]
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Mamy popisy elokwencji(kwiecistego stylu) Mazura i Iwańczyka ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7436
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

Dziwnie się to zaczyna, Sokolov z Aleksievem zbytnio nie kończą, grę w ataku trzyma Skrimov, który popełnia błędy w przyjęciu, a po drugiej stronie jak dotąd najwięcej ataków skończył Quiroga... Nieprawdopodobne, a jednak :)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Po co egzotyczni sędziowie pojawiają się w finałach imprez?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7436
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

madlark pisze:Po co egzotyczni sędziowie pojawiają się w finałach imprez?
W ogóle zastanawiają mnie obsady sędziowskie. Pierwszy mecz sędziował pan mistrz, z którego nawet komentatorzy śmiali, teraz mamy mistrzów co 10 minut zastanawiają się gdzie i po co są. Naprawdę nie ma tych kilku osób, które by postawić na słupkach i przy biurkach, którzy byliby normalni? Nie wiem, FIVB wprowadziło wymóg, że żeby być sędzią trzeba mieć jakieś upośledzenie? Tylko to by tłumaczyło zachowania niektórych sędziów...

EDIT: Poziom sędziowania i spotkania pozostawia wiele do życzenia. Chyba czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Iwańczyk naliczył 17 błędów, sędzia właściwie podejmuje decyzje na chybił-trafił drżącą ręką... Aż wstyd, że to finały Ligi Światowej. Do tego Ci żywiołowi kibice... W kinie nieraz jest głośniej.

EDIT2: No i pierwszy set trwał nam 46 minut :D ciekawe czy chociaż połowa z tego to był czas przeznaczony na grę... Wygląda na to, że Bułgaria skorzystała na tej błazenadzie, bo Argentyna w pewnym momencie miała coś 4-5 punktów przewagi.

EDIT3: No i 2:0 dla Bułgarii, cholernie dziwny ten mecz... Sporo błędów, atmosfera jak na grzybach, mimo że obydwa sety zakończone na przewagi. Zaryzykuję stwierdzenie, że to najdziwniejszy mecz, jaki widziałem w tym roku, a z moich statystyk wynika, że to już 217-ty :)

EDIT4: Błędy błędami, ale tyle pojedynczych bloków w jednym spotkaniu chyba widzę pierwszy raz. Jednak bardziej w tym zasługa ataków Argentyńczyków, niż bloków Bułgarów. Nagle dwa asy De Cecco odmieniły seta i będziemy oglądać 4 partię...

EDIT5: Sędzia idzie na MVP... Wygląda to jakby się Argentyna chciała odwdzięczyć za mecz w Bułgarii... Mogliby to jednak zrobić swoją grą, a nie "sędziami". Tacy ludzie jak ci dzisiaj co sędziują powinni dostawać dożywotni zakaz wykonywania zawodu na poziomie światowym... Niech sobie sędziuje okręgową ligę dominikańską, a nie się pcha na siatkarskie salony...

EDIT6: No i sędziowie wraz z De Cecco nie wystarczyli na Bułgarię. Bez tego rozgrywającego zapewne w żadnym z setów gospodarze nie wyszliby z 10... W sumie obydwie drużyny ponad 60 błędów w 4 setach...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: depciak »

bo zamiast na slupki postawic sedziow, ktorzy sedziuja w silnych europejskich ligach to fivb daje jakies egzotyczne mieszanki, ktore sie kompromituja tylko...
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: krzysiu »

Nie widziałem całego meczu Bra - Rosja , ale w pierwszym i początku drugiego seta Rosjanie pokazali kto ma najlepszą zagrywkę na świecie wg.mnie :D
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: kalosz »

a dodatkowo nie widziałeś Żilina, który serwował kapitalnie ;)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: krzysiu »

I tym można wygrywać mecze , ale widocznie w Polsce jest na co innego nastawienie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”