Liga Światowa 2010

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: kevinpsb »

PVD90 pisze:
kevinpsb pisze:
PVD90 pisze: to jest duża przesada Gacek grał przyzwoicie co prawda przeplatal świetne zagrania z fatalnymi ale jego wystep można zaliczyć na plus, szczególnie jego gre w obronie.
Nie ma żadnej przesady! Po ostatnim meczu z Kubą nieźle skrytykowany został Zatorski za to że zagrał słabo w przyjęciu! A mimo tego że graliśmy ze strzelającymi zagrywką Kubańczykami to nasz młody libero zdeklasował Gacka(porównując mecz Zatorskiego z Kubą i Gacka z Niemcami)...
Zatorski w meczu z Kubą
Przyjęcie 48% w punkt
Obrona 8 udanych co daje 2 na set
Gacek z Niemcami
Przyjecie 47% w punkt
Obrona 15 udanych czyli 3 na set
Gdzie tu widzisz deklasację ???
Że tak zapytam... Szukasz idioty?:
21. Zabrania się rozpowszechniania informacji nieprawdziwych lub mogących wprowadzać w błąd.
Przyjęcie Zatorskiego w meczu z Kubą 48,72% czyli bliżej 49% przyjęcia efektywnego a nie perfekcyjnego.
Przyjęcie Gacka w meczu 36,67 czyli bliżej 37% przyjęcia efektywnego.
Mógłbym pomyśleć że się pomyliłeś... ale celowo wprowadzasz ludzi w błąd ponieważ liczby zaokrągliłeś w ten sposób aby wypadały na niekorzyść Zatorskiego i na korzyść Gacka co potwierdza że po prostu chciałeś potwierdzić swoje odczucia po meczowe lub obronić Gacka. (choć w 2 wersję nie wierzę)
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
PiotrS

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: PiotrS »

Ty podajesz z Fiba on podaje z reprezenacja.net
Przyjęcie:
Najwięcej pracy w przyjęciu mieli dzisiaj Piotr Gacek i Michał Bąkiewicz. Nasz przyjmujący 34% zagrywek odebrał idealnie "w punkt", przy 43% libero. Po 16 piłek przyjęli Bartosz Kurek i Michał Ruciak.

Polska:
Gacek Piotr – 30 piłek, 43% pozytywnie, 47% w punkt
Bąkiewicz Michał – 29 piłek, 66%, 34%
Kurek Bartosz – 16 piłek, 38%, 56%
Michał Ruciak – 16 piłek, 56%, 38%
ja osobiscie bardziej wierze w miejscowe statystyki, gdzyż te z Fiby juz mi sie kiedys nie zgadzały.
Wiec nie reaguj tak ostro, bo jednak może nie masz racji a rzucasz zarzutami

PS i nie rozumiem zarzutu o zaokrąglanie, co ma 37 do 47 i do zaokraglania?
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: kevinpsb »

PiotrS pisze:ja osobiscie bardziej wierze w miejscowe statystyki, gdzyż te z Fiby juz mi sie kiedys nie zgadzały.
Fivb ;) Aha to Statystyki obrony PVD90 wziął z Fivb a % przyjęcia Gacka z reprezentacji.net a następnie porównuje je do % przyjęcia Zatorskiego z Fivb? Ciekawe...

Staty z repry.net są nie umiejętną kopią stat z Fivb. Przyjęcie w punkt jest od razu przyjęciem pozytywnym... Więc w jaki sposób % przyjęcia w punkt może być wyższy niż pozytywnego?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
PiotrS

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: PiotrS »

aa bo ostatnio śledziłem strone fiby ii tak mi te literki w głowie zostały:)
Ale ja sie nie kłóce które są lepsze, tych z reprezentacji nigdy nie ogladałem, wyszukałem z ciekawosci skad PVD90 wziął swoje liczby i trafiłem, moj post bardziej dotyczył tego, że głupio zarzucać komuś aż tak bezczelne kłamstwo ;)
Aczkolwiek osobiscie uważam, że Gacek jest znacznie pewniejsza alternatywa, ale wynika to tylko z tego ze Zatorski nie grał w WL. A czemu nie grał? nie wiem. No i przede wszystkim nie zgadzam, sie z któryms Twoim argumentem jakoby kubanczyków trudniej bylo przyjąc, moze nie ogladam tych meczy nad wyraz intensywnie ale przecież Niemcy ładowali ta zagrywka tak że szok

BTW Śmieszny ten mecz bulgarów z brazylią, w 2gim secie byłem sklonny uwierzyc, że po 2 przerwie technicznej ktoś podkupił paru Brazylijczyków namawiając ich go gorszej gry
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: mily66 »

Ach tylko pozazdrościć Brazylii protekcji sędziowskiej. Już nie pierwszy taki mecz ligi światowej ,kiedy wrzeszczą , tupają nóżkami i żadnej reakcji sędziego.
Nawet p.Wanio jest już poirytowany całym tym cyrkiem wokół reprezentacji Brazylii.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: tomasol »

Tak czy inaczej Brazylia wygrała 3:2 pozbawiając tym samym reprezentację Bułgarii szansy na wyjazd do Argentyny. Wprawdzie Bułgarzy będą mieć równą liczbę punktów z Serbią ale w takim przypadku bierze się pod uwagę kryteria w następującej kolejności jeśli chodzi o ważność: liczba wygranych spotkań, bilans małych punktów, bilans setów. Serbowie zwycięstw odnieśli 9 a Bułgarzy tylko osiem, tak więc na razie na czele tabeli "2 miejsc" jest Serbia.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Elgarten »

tomasol pisze:Tak czy inaczej Brazylia wygrała 3:2 pozbawiając tym samym reprezentację Bułgarii szansy na wyjazd do Argentyny. Wprawdzie Bułgarzy będą mieć równą liczbę punktów z Serbią ale w takim przypadku bierze się pod uwagę kryteria w następującej kolejności jeśli chodzi o ważność: liczba wygranych spotkań, bilans małych punktów, bilans setów. Serbowie zwycięstw odnieśli 9 a Bułgarzy tylko osiem, tak więc na razie na czele tabeli "2 miejsc" jest Serbia.
Jesteś pewien ??? Bo Wanio mówił, że liczy się ratio.

Szczerze mówiąc, wolę Bułgarię w F6 niż Serbię. Co do dzisiejszego meczu, wszystkie kontrowersyjne decyzje na korzyść Brazylii. Ośmielę się stwierdzić, że gdyby nie one, Bułgaria by wygrała, być może nawet w 4 setach.
Ostatnio zmieniony 9 lip 2010, o 19:04 przez Elgarten, łącznie zmieniany 2 razy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: tomasol »

Elgarten pisze: Jesteś pewien ??? Wanio mówił, że decyduje ratio.
Szczerze mówiąc, wolę Bułgarię w F6 niż Serbię. Co do dzisiejszego meczu, wszystkie kontrowersyjne decyzje na korzyść Brazylii. Ośmielę się stwierdzić, że gdyby nie one, Bułgaria by wygrała, być może nawet w 4 setach.
Jestem pewien, tak stoi na stronie FIVB w zakładce poświęconej zasadom rozgrywek.

E: Całkiem mądre słowa Drzyzgi poświęcone występowi niektórych zawodników w tegorocznej LŚ - niektórzy byli do niej zupełnie nieprzygotowani i ich obecność nie wniosła nic m.in. Wlazłego - taka mniej więcej była jego myśl.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: KChudz »

Cytat z regulaminu Ligi światowej:
Pool's Ranking System
Match won 3-0 or 3-1: 3 points for the winner, 0 point for the loser.
Match won 3-2: 2 points for the winner, 1 point for the loser.
In case of tie, the teams will be classified according to the following criteria: number of matches won, points ratio and sets ratio.

Final Round qualification (6 teams)
- 4 Winners of pools, A, B, C, D.
- 1 Host Country of the Final Round (Argentina)*
- 1 Best Second of all pools**

**The team ranked best second according to the ranking points amongst pools A, B, C and D will take the last available vacancy for the Final Round. In case of a tie, criteria used to determine pool rankings and described above will be followed
Według tych zapisów Serbia jedzie do Argentyny
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Elgarten »

KChudz wiem, już znalazłem ;)
Co ciekawe, jeżeli USA wygra 2 razy z Rosją za 3 punkty, też będzie miała 9 zwycięstw. Tak więc, tomassol jeszcze Serbia nie na 100% ;)
Oczywiście szanse Amerykanów są matematyczne, ale zawsze.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: tomasol »

Nie napisałem, że Serbia już na pewno jedzie, tylko, że na razie ma najlepszy bilans z zespołów zajmujących drugie miejsce. To co napisałeś o Amerykanach i Rosjanach też już wcześniej policzyłem ;).
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Pele »

Wprawdzie mecze USA - Rosja mogą się zakońćzyć wynikami różnymi ale raczej w dwie wygrane za 3 pkt to ja nie wierze. Rosjanie by chyba zjedli własne stroje jakby tak się stało
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: tomasol »

Brakuje słów aby opisać sposób w jaki koncertowo wręcz przerżnęliśmy końcówkę pierwszego seta.
krzychpen
Posty: 2
Rejestracja: 9 lip 2010, o 19:39
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: krzychpen »

mam pytanie :d czy zna ktoś model butów w jakich grał Grozer w meczu z Polską 9.07 ? :D na pewno są to ASICS'y , tylko jakieś dziwne bo całe czarne z białymi paskami :P pozrdo
drhouse
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2010, o 19:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: drhouse »

To jest ABSOLUTNIE żenujące. W całym 40 milionowym kraju naprawdę nie ma lepszych siatkarzy od tych których widzimy dzisiaj na boisku? Wszystkie kraje w LŚ jakoś potrafią grać najmocniejszym składem a my gramy Łomaczami i Jaroszami... Ech....
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Elgarten »

tomasol pisze:Nie napisałem, że Serbia już na pewno jedzie, tylko, że na razie ma najlepszy bilans z zespołów zajmujących drugie miejsce. To co napisałeś o Amerykanach i Rosjanach też już wcześniej policzyłem ;).
Ok ;)

Szkoda gadać o końcówce 1 seta, niektóre błędy po prostu niewybaczalne jak zepsuty flot przez Czarnowskiego ze 3 metry przy stanie 22:20. Takie pomyłki dużo kosztują. Jarosz to w początkowej fazie seta punkty może zdobywać, ale grać do niego najważniejszą piłkę w secie, to bezsens...Już nie jeden raz się o tym przekonaliśmy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Mate »

drhouse pisze:To jest ABSOLUTNIE żenujące. W całym 40 milionowym kraju naprawdę nie ma lepszych siatkarzy od tych których widzimy dzisiaj na boisku? Wszystkie kraje w LŚ jakoś potrafią grać najmocniejszym składem a my gramy Łomaczami i Jaroszami... Ech....
Chcesz medal na MŚ?? Jeśli tak, to nie odzywaj się. Pokaż mi kraje, które grają najlepszym składem na LŚ.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Pele »

Sprawa gry Jarosza w końcówkach setów była juz poruszana w dziale Pluslini. Niestety w tym elemencie gry (ataki z trudnych piłek albo z iłek w końcówkach setów) ten zawodnik stoi w miejscu. Albo nawet się cofa
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: kevinpsb »

11-10 w drugim secie... Dogranie Gacka i 12-10
12-10 wystawa Gacka i 13-10
2 karygodne błędy techniczne!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
drhouse
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2010, o 19:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: drhouse »

Mate pisze:Chcesz medal na MŚ?? Jeśli tak, to nie odzywaj się. Pokaż mi kraje, które grają najlepszym składem na LŚ.
Chociażby Niemcy, Brazylia, Rosja, Włochy, Bułgaria....

i wiem że zaraz znajdziesz jakiegoś zawodnika z podstawowego składu tych drużyn który nie gra, ale u nas brakuje 4-5 ludzi z podstawowego składu. Odwrócę pytanie: pokaż mi liczącą się reprezentację która tak jak my gra LŚ całkowicie zmienionym składem (powiedzmy dwóch-trzech ludzi ze składu optymalnego).
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: tomasol »

Mógłbym powtórzyć to co napisałem w tym poście po zakończeniu pierwszego seta. wystarczy tylko zamienić Polaków na Niemców ;) . Mam nadzieję, że uda nam się wygrać dzisiejsze spotkanie bo Niemcy grają po prostu gorzej niż wczoraj.
drhouse
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2010, o 19:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: drhouse »

Mam nadzieję że Jarosz w kwadracie stał z zeszycikiem i notował sobie jak zachowuje się atakujący w końcówce seta.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Mate »

drhouse pisze:
Mate pisze:Chcesz medal na MŚ?? Jeśli tak, to nie odzywaj się. Pokaż mi kraje, które grają najlepszym składem na LŚ.
Chociażby Niemcy, Brazylia, Rosja, Włochy, Bułgaria....

i wiem że zaraz znajdziesz jakiegoś zawodnika z podstawowego składu tych drużyn który nie gra, ale u nas brakuje 4-5 ludzi z podstawowego składu. Odwrócę pytanie: pokaż mi liczącą się reprezentację która tak jak my gra LŚ całkowicie zmienionym składem (powiedzmy dwóch-trzech ludzi ze składu optymalnego).
Włochów nie wspominaj, bo tam nie mają młodych do grania. Brazylijczycy mają tylu dobrych siatkarzy, że Rezende może rotować składem.
Wszystko wyjdzie na MŚ odnośnie grania podstawową "6". Może być, tak że Włosi, Bułgarzy, Rosjanie czy Niemcy będą spełniali role drugoplanowe podczas wrześniowego turnieju,
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: dreamer »

Ciężkie zadanie czeka Daniela Castellaniego.
Do tej pory znowu pochwalić trzeba najlepszego w naszej ekipie Michała Bąkiewicza. Malutkie tylko zastrzeżenia mam do gry Piotra Gacka, który jest dzisiaj bardzo mocnym punktem drużyny. Mieliśmy szczęście w końcówce 2 seta, że Wlazły miał akurat kilka minut dobrych. Reszta bardzo przeciętnie albo tragicznie (przy czym Możdżonek broni się blokiem).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze: Do tej pory znowu pochwalić trzeba najlepszego w naszej ekipie Michała Bąkiewicza. M
Po Mariuszu Wlazłym ;)

Plas Grozera a Gacek dogrywa piłkę na 5 metr... tragedia, tragedia jeśli chodzi o wykonanie prostych technicznych elementów przez naszego libero...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
osnazfsb

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: osnazfsb »

A mnie powiem szczerze troche denerwuje postawa Castellaniego i dawania odpoczynku niektórym zawodnikom. Np ciekawi mnie kiedy Wlazły tak sie zmeczył ze potrzebował paru tygodni urlopu? Paru innych graczy takze gra w mało meczacej lidze polskiej albo gra na takich pozycjach jak np Zagumny gdzie zmęczenie nie odgrywa takiej roli. Nie rozumiem czemu Castellani traktuje ich jak dzieci specjalnej troski. Juz w innym temacie pisałem ze Wlazły nie zalicza sie dla mnie do grona najlepszych atakujacych swiata bo on przez ostatnie pare lat w reprezentacji i klubie rzadziej gra niz nie gra i jak to mozna w ogole porównywac z innymi atakujacymi zapieprzajacymi cały boży sezon reprezentacyjnoklubowy. Niektórzy chcieliby go wytransferowac zagranice ale nie dziwie sie ze on nie chce wyjechcac i przedłuzył kontrakt do 2015 roku bo szczerze mowiac nie wiem czy komus w takiej włoskiej Serie A albo Superlidze zawodnik który rozgrywa tak mało meczów w sezonie byłby potrzebny gdzie go porównywac np z Omrcenem czy Miljkovicem bardziej przypomina Fei ale o ile lat Włoch jest starszy od Mariusza i o ile wiecej spotkan o cos rozegrał.
Odnosnie gry Polaków podczas LS nie wypowiadałem sie ale po raz kolejny potwierdza sie ze Polacy to taka siatkarska nacja która musi byc w ciezkim treningu bo na swiezosci odstaja znacznie od reprezentacji od których po ciezkich przygotowaniach sa lepsi.

W ogole mam taka refleksje ze polscy siatkarze sa zrobieni z jakiejs gliny o mniejszym stopniu wytrzymałosci jak słysze ze Plusliga (18 meczów!!!) za długa ze sezon za ciezki ze europejskie puchary w których odpadaja najczesciej przed FF albo musza ten FF kupowac zeby sie w nim znalezc i w ten sposób rozgrywaja nawet kilkanascie spotkan klubowych mniej potem odpuszczaja sobie LS kiedy inni jednak graja itd. Fakt ze Lozano miał ciezka reke i zostawił za soba spalona ziemie no ale jak długo mozna dawac to jako powód do odpoczynku tym bardziej ze tak tłumacza sie zawodnicy którzy nawet nie powachali treningów u argentynskiego Napoleona.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: tomasol »

kevinpsb pisze:
dreamer pisze: Do tej pory znowu pochwalić trzeba najlepszego w naszej ekipie Michała Bąkiewicza. M
Po Mariuszu Wlazłym ;)

Plas Grozera a Gacek dogrywa piłkę na 5 metr... tragedia, tragedia jeśli chodzi o wykonanie prostych technicznych elementów przez naszego libero...
Dałbyś sobie spokój bo to żałosne się robi. Widzisz tylko to co chcesz widzieć, każdy błąd Gacka przypada na jakieś 10 zagrań dobrych.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: dreamer »

tomasol pisze:...Dałbyś sobie spokój [to do kevinpsb - przyp. dreamer] bo to żałosne się robi. Widzisz tylko to co chcesz widzieć, każdy błąd Gacka przypada na jakieś 10 zagrań dobrych.
Dokładnie tak.
Piotr Gacek był dzisiaj razem z Michałem Bąkiewiczem motorem napędowym gry naszej drużyny.
W pewnym stopniu staram się rozumieć tych, którzy ciężkie przelewanie potu na parkiecie przez tych dwóch zawodników stawiają niżej niż 2-3 szybkie dynamiczne ataki Wlazłego - w końcu te akcje Wlazłego są efektowniejsze. Dla sukcesu zespołu niewspółmiernie ważniejsza była jednak postawa Bąkiewicza i Gacka.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Skalar121 »

dreamer pisze:
tomasol pisze:...Dałbyś sobie spokój [to do kevinpsb - przyp. dreamer] bo to żałosne się robi. Widzisz tylko to co chcesz widzieć, każdy błąd Gacka przypada na jakieś 10 zagrań dobrych.
Dokładnie tak.
Piotr Gacek był dzisiaj razem z Michałem Bąkiewiczem motorem napędowym gry naszej drużyny.
W pewnym stopniu staram się rozumieć tych, którzy ciężkie przelewanie potu na parkiecie przez tych dwóch zawodników stawiają niżej niż 2-3 szybkie dynamiczne ataki Wlazłego - w końcu te akcje Wlazłego są efektowniejsze. Dla sukcesu zespołu niewspółmiernie ważniejsza była jednak postawa Bąkiewicza i Gacka.

dreamer
Właśnie też chciałem się dołączyć do tego posta. Kevin czeka na każdy, najmniejszy błąd Gacka, żeby krzyczeć tu jak umie najgłośniej jaki on słaby. Akurat dziś widziałem tylko pierwszego seta, ale to starczyło, żeby zauważyć parę dobrych zagrań naszego libero (w tym kapitalna obrona ataku Grozera), ale jakoś o tym już ten użytkownik nie wspomina. Czasem wygląda to jakby był zaprogramowany - Gacek jest be i koniec.
Zrozum wreszcie, że trener widzi w tym zawodniku coś, czego Ty widocznie nie jesteś w stanie dostrzec. Porównaj to, ile Ty czasu widzisz jego grę, a ile trener, na ile dobrze znasz Ty jego charakter i zachowanie, a na ile trener itp. itd. i wtedy może dojdziesz do wniosku, że nie masz racji.
Gdzieś wcześniej pisałeś, że trener powinien zabrać zawodników najlepszych. I prawda, tyle, że dla Ciebie najlepszy to taki, który najlepiej wypada w statystykach. Na szczęście nasz sztab szkoleniowy potrafi szerzej spojrzeć na problem, i uwzględnić nie tylko te czynniki przy wyborze składu.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: tomasol »

Cieszy zwycięstwo bo zawsze lepiej zakończyć pozytywnym akcentem a poza tym chyba było to trochę potrzebne dla poprawienia atmosfery. Ale też i włóżmy i łyżkę (albo i kilka) dziegciu do beczki miodu. W naszej było sporo błędów i nieco chaosu to po pierwsze, a po drugie to tak po prawdzie Niemcy to chcieli osiągnąć, osiągnęli wczoraj i dzisiaj nie grali już z taką determinacją i agresją a i Lozano w czwartym secie zaczął już tasować składem. Oczywiście nie chce umniejszać zasług naszym reprezentantom ale wielkiego znaczenia ten mecz nie miał. Wszystko było już wiadomo czy też rozstrzygnęło się wcześniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”