Kiedy znowu finały Ligi Światowej w Polsce?

coffee
Posty: 17
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 16:11
Płeć: K

Kiedy znowu finały Ligi Światowej w Polsce?

Post autor: coffee »

Czy liga światowa mężczyzn będzie za 2 lata w Polsce? Wiadomo już? Nawet jeśli nie, to czy ktoś wie, ile kosztują bilety (mniej więcej) itd.? Może ktoś był?
Erika1987
Posty: 47
Rejestracja: 2 lis 2007, o 15:16
Płeć: K
Lokalizacja: Lublin

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Erika1987 »

jak LŚ?? final własnie był, a mecze grupowe są co roku, bilety?? hm... organizatorzy chcą jak najwięcej wyciągnąc kasy wiec troszke to kosztuje...
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: ewa-c4 »

z tego co sie orientuje to ceny beda wynosily 40,60 i 100 zł w zaleznosci od miejsca w ktorym chce sie siedziec.. a co do LŚ to będą mecze grupowe w Poznaniu i Bydgoszczy (Polska-Egipt) w Katowicach (Polska-Chiny) oraz w Łodzi (Polska-Japonia)
a bilety bedzie mozna kupic jak co roku na portalu internetowym kupbilet.pl :)
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
ania1604
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2008, o 20:48
Płeć: K

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: ania1604 »

coffee pisze:Czy liga światowa mężczyzn będzie za 2 lata w Polsce? Wiadomo już? Nawet jeśli nie, to czy ktoś wie, ile kosztują bilety (mniej więcej) itd.? Może ktoś był?

no właśnie POLSKA powinna zorganizować finał LŚ- przecież mamy najlepszych kibiców na świecie
wiecie może coś więcej na ten temat... wiem że niedawno organizowaliśmy ale możemy powtórzyć....
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Arff »

Nie możemy... mimo całej sympatii jaką darzy nas Acosta (choć już prezesem nie jest), to niemozliwe zebyśmy w tak krótkim czasie organizowali kolejną edycję LŚ... następny finał najprawdopodobniej będzie w Dubaju, zgodnie z wolą FIVB o promowaniu państw Arabskich... następna impreza jaką będzie w Polsce to ME 2009 kobiet oraz najprawdopodobniej MŚ 2014 mężczyzn, ta druga sprawa ma się wyjaśnić jeszcze przed definitywnym ustąpieniem Acosty ze stołka prezydenta FIVB...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Robert »

Dokładnie - nie da się co dwa lata organizować finału LŚ. Za często byłaby taka impreza, a po drugie w pewnym momencie przejadłaby się. Kolejna rzecz będą w przyszłym roku jak zauważył Arff ME kobiet. Zobaczymy i pospekuluemy na ten temat po IO. Cóż uważam, ze obiekty w Polsce są dobre, ale czasami PZPs przesadza z cenami biletów. Na mecze LŚ w Bydgoszczy ceny biletów po 100 pln to lekka przesada. Przeciwnik nie jest z górnej pólki, a w kasach pewnie będzie dużo biletów na ten mecz...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Arff »

obstawiam że nie będzie żadnego wolnego miejsca mimo wygórowanej ceny... co do obiektów to robią się coraz lepsze.... już w przyszłym sezonie LŚ będą odbywały się w nowej hali w Łodzi (ma być najnowocześniejszym obiektem w Europie) oraz najprawdopodobniej w Trójmieście w nowej ogromnej hali... czyli we wszystkich będzie klima i nie będzie trzeba wachlować ;d
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: 23_Janne »

Też jestem pewien, że na hali byłby komplet widzów - i cena nie byłaby decydującym czynnikiem... Zaś co do stwierdzenia o "najnowocześniejszym obiekcie w Europie" w Łodzi - bez przegięć, proponuję zachować umiar - i zerknąć np. do Niemiec (dla przykładu Hamburg, Kolonia czy Monachium), choć tam do nich akurat siatkarze prawie w ogóle nie zaglądają (a szkoda). Porównanie? Nie ma porównania...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Arff »

23_Janne pisze:Zaś co do stwierdzenia o "najnowocześniejszym obiekcie w Europie" w Łodzi - bez przegięć, proponuję zachować umiar - i zerknąć np. do Niemiec (dla przykładu Hamburg, Kolonia czy Monachium), choć tam do nich akurat siatkarze prawie w ogóle nie zaglądają (a szkoda). Porównanie? Nie ma porównania...
takie przynajmniej są zapewnienia... sam hali nie widziałem... nie czytałem też o rozwiązaniach technicznych... być może w grę wchodzą jakieś nowe technologie dlatego ma być "najnowocześniejsza w Europie"
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ania1604
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2008, o 20:48
Płeć: K

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: ania1604 »

23_Janne pisze:Też jestem pewien, że na hali byłby komplet widzów - i cena nie byłaby decydującym czynnikiem... Zaś co do stwierdzenia o "najnowocześniejszym obiekcie w Europie" w Łodzi - bez przegięć, proponuję zachować umiar - i zerknąć np. do Niemiec (dla przykładu Hamburg, Kolonia czy Monachium), choć tam do nich akurat siatkarze prawie w ogóle nie zaglądają (a szkoda). Porównanie? Nie ma porównania...
cena biletów dla prawdziwego kibica szczerze mówiąc nie grają roli (chociaż zdaję sobie sprawę że nie wszystkich stać) - być razem z siatkarzami, zaśpiewać hymn, kibicować to są wartości, które dostarczają naprawdę super emocje...

i co z tego że Niemcy mają jak nie korzystają, w Polsce siatkówka ma bardzo dużą popularność, i ciągle rośnie dlatego powinny powstawać hale widowiskowo-sportowe!!! nie wiem dlaczego w Polsce ma nie powstać "najnowocześniejszy obiekt w Europie"???
osnazfsb

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: osnazfsb »

No na razie mamy Spodek i kompromitujemy sie troche przyjmujac rywali na hali bez klimatyzacji (choc teraz po remoncie klima podobno juz jest)- to wachlowanie aczkolwiek kibicom sie podobało ale wygladało naprawde zenujaco i sami siatkarze otwartym tekstem mówili ze to nie były warunki do rozgrywania powaznej imprezy
Powinna byc jednak zasada "Jak hali nie masz to powaznych imprez nie organizuj"

Na pewno sytuacja zmieni sie gdy wybuduja to nowa hale w Łodzi bo pozostałe sa niestety troche za małe na taka impreze

i co z tego że Niemcy mają jak nie korzystają, w Polsce siatkówka ma bardzo dużą popularność, i ciągle rośnie dlatego powinny powstawać hale widowiskowo-sportowe!!! nie wiem dlaczego w Polsce ma nie powstać "najnowocześniejszy obiekt w Europie"???
Bo to Polska własnie tu raczej obiektów sportowych których nie wstyd pokazac w Europie nikt w ostatnim cwierczwieczu nie budował
Radze tez wziac poprawke na opóźnienie w oddaniu do uzytku albo róznego rodzaju niedoróbki które uniemozliwia wydanie wszystkich atestów
ania1604
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2008, o 20:48
Płeć: K

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: ania1604 »

W Bydgoszczy jest klima na hali Łucznikczka ... obiekt wyglądem zarówno wew i zew jest na wysokim poziomie!!!
w Spodku jeszcze nie miałam okazji być dlatego nie będę oceniała!!! w Łodzi słyszałam że powstaje nowa hala, bo MOSiR jest zbyt opłakanym stanie!!! pod względem oczywiście estetycznym....
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Robert »

W Polsce nie ma zbyt wielu dobrych hal mogacych pomieścić około 10 tysięcy kibiców. W ubiegłym roku jak byłem w Spodku byla sauna, nie dało się wysiedzieć. Obecnie jest zainstalowana klimatyzacja i przyjemnie ogląda się mecze. Pomimo upływu wielu lat Spodek jest jedną z najlepszych hal na południu Polski. Łuczniczka w Bydgoszczy to druga co do wielkości hala w Polsce i doscyć nowoczesna. Niezła jest też w Lublinie - pojemność około 5-6 tysięcy.

Najnowocześniejsza hala powstaje za to w Gdańsku i w Łodzi pewnie niewiele gorsza. We Wrocławiu mamy jeszcze starą Halę Ludową, gdzie ostatnio były rozgrywane mecze WGP i pozostaje Arena w Poznaniu oraz hala na Podpromiu w Rzeszowie. Więcej hal dobrych nie ma, chyba że zaczniemy wyliczać hale na trzy tysiące widzów.
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: maggie »

hala w gdańsku będzie miała odbiór w 2009 czy w 2010 r?
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Arff »

na początku 2009...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: maggie »

dzięki , nie byłam pewna :D ostatnio czytałam wywiad na temat odbioru i własnie nie miałam pewności który rok to był... za szybko czas mi leci.


tak czy siak.... to już wiadomo gdzie bedzie... jak bedzie 8-) 8-) 8-)

Co do Spodka... to jest fajny tylko na zdjęciach. Dziwiłam się że nasi narzekają na obce hale o 40 stopniach w spodku nie wspominają.... Już lepiej było w Łodzi na Lidze Mistrzów!

A Łuczniczka to Łuczniczka. Cywilizowany obiekt ;)
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Olla
Posty: 96
Rejestracja: 27 maja 2008, o 17:25
Płeć: K

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Olla »

Jak dla mnie mogli by zainwestować w hale w Warszawie miałabym blisko :) Ale pewna nie jestem czy było by duże zainteresowanie bo u nas to jakoś tak dziwnie z tym "szałem" kibicowania.
Pamiętam, że jakiś czas temu były na Torwarze jakieś siatkarskie zawody i w całej Warszawie nie widziałam ani jednego plakatu reklamującego to wydarzenie - marketing upadł i nie powstał.

Co do innych hal to Łódzki MOSiR jest straaaaszny! Hala Stulecia we Wrocławiu jest przy nim o niebo lepsza ale też mogłaby przejść modernizację.
O:)T
PiterX
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2008, o 21:17
Płeć: M

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: PiterX »

Dla mnie jako Kibica brak klimatyzacji nie byl az tak uciazliwy biorac pod uwage atmosfere panujaca w Spodku, ale przyznam ze milo sie zdziwilem jak w tym roku zasiadlem na trybunach (bylo mi szczerze mowiac nawet zimno :P), w Łodzi bardziej mnie draznil scisk na trybunach, Arena w Poznaniu mnie jakos nie powalila na kolana (miejmy nadzieje ze po dzisiejszym meczu to sie zmieni ;)) no i pozostaje jeszcze Łuczniczka w Bydgoszczy w ktorej bede mial okazje poraz pierwszy goscic :) Winiary Arena w Kaliszu ma zblizone parametry do Areny w Poznaniu, ale z ta roznica ze ma klimatyzacje :D W przyszlym roku LŚ w Kaliszu :P

Pozdrawiam,
Piter
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Robert »

W Kaliszu nie mogą być rozgrywane mecze pod patronatem FIVB, czyli Liga Światowa oraz np. gdyby były dajmy na to Mistrzostwa Świata ponieważ wymogi są proste - hal musi liczyć co najmniej pięć tysięcy miejsc, a w Kaliszu jest 3170 miejsc siędziących. Hal na pięć tysięcy jest w Polsce jak na lekarstwo więc niemal zawsze LŚ jest rozgrywana w tych samych miastach. Czekamy teraz na halę w Gdańsku, jak wybudują tam halę to pewnie Liga Światowa się tam pojawi.

Spodek wysłużony, ale co roku jest LŚ. Wiadomo warunki może i nie najlepsze, ale jak to się mówi: lepszy rydz niż nic.
PiterX
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2008, o 21:17
Płeć: M

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: PiterX »

Nie mam pojęcia jakie kryteria nakłada FIVB na organizatora tego typu imprezy, ale pewnie jest tak jak piszesz. Niestety żyjemy w takim kraju, a nie innym, ale co mnie najbardziej dziwi to fakt że w Polsce jak sportowcy osiągają jakieś wyniki na arenie międzynarodowej to zawsze znajdą się pieniądze na inwestycje np. gdy Małysz odnosił sukcesy w skokach to wyremontowali skocznie w Zakopanym na której odbywa się jedna impreza w roku, a o siatkówce dyscyplinie w której Polska odnosi największe sukcesy jakoś zapomnieli :/ Teraz w Spodku jak jest klimatyzacja to co więcej do szczęścia potrzebne ?? Jeżeli chodzi o Łuczniczke to bardzo fajna hala i właśnie tego typu obiektów by się u nas jeszcze kilka przydało plus jeden na minimum 10000 osób który mógł by w przyszłości zastąpić Spodek o ile jest to w ogóle możliwe ;)
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Guilder »

Tak to już jest, że kasa jest tylko wtedy, jak są sukcesy (powinno być na odwrót, inwestycja a potem zwrot w postaci jakichś zwycięstw). Wiesz co robi teraz Agata Wróbel (słynna niegdyś sztangistka)? Siedzi na zlewie na wyspach brytyjskich :/ Tak długo jak wygrywała to o fundusze nie musiała się martwić. Skończyło się, to wszyscy się na nią wypięli. Typowe...
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Arff »

No i proszę bardzo... Ruban Acosta obiecuje ;p
"Na pewno do 2014 roku dostaniecie cały wachlarz imprez. Od Ligi Światowej, po mistrzostwa Europy mężczyzn i kobiet" - zapewnia Acosta.
Czyli będzie wszystko =] ME kobiet już mamy, ME mężczyzn to zapewne rok 2011(nie są jeszcze przypadkiem obsadzone ??? ) albo 2013, LŚ znowu zagości w Polsce, nie wiadomo jednak kiedy... tyle że tym razem finały rozgrywane będą najprawdopodobniej w Gdańsku albo Łodzi... albo w oby miejscach, każda grupa gdzie indziej...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: dreamer »

W związku z tymi zapowiedziami Acosty, przychodzi mi do głowy taka myśl, że jeżeli "światowa centrala" tak mocno sobie ostatnio upodobała Polskę, jako miejsce do rozgrywania finałów wielkich imprez, to może warto wykorzystać możliwości, zwłaszcza jeżeli chodzi o Ligę Światową.
Nie ma się co czarować - w porównaniu z MŚ, IO, nawet ME, zawsze LŚ będzie niżej ceniona, czyli nie będzie zasadniczo traktowana jako główny cel (w okresie czterolecia chyba wypada jeden taki rok, gdzie nie ma IO, MŚ lub ME).
Może warto powalczyć o organizację finału LŚ właśnie w sezonie olimpijskim 2012. Wtedy LŚ zakłóci cyklu przygotowań, a finałowe mecze z dobrymi rywalami mogą być dobrym przetarciem przed Londynem... :D .

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Arff »

Pewnie masz rację, ale wątpię aby centrala aż tak nas kochała, żebyśmy mogli sobie dowolnie wybrać rok =] Myślę że finały LŚ w Polsce we wcześniejszym terminie także mogłyby przynieść za sobą pozytywne profity, jak chociażby ogranie nowych zawodników pod to IO, bo w roku olimpijskim będzie już na to za późno...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Chal »

dreamer pisze:w okresie czterolecia chyba wypada jeden taki rok, gdzie nie ma IO, MŚ lub ME
Chyba nie, bo w latach nieparzystych mamy ME, a w latach parzystych na przemian IO i MŚ ;) Siatkówka to taka specyficzna dyscyplina w porównaniu choćby do futbolu, bo tutaj nie ma roku bez dużej imprezy :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: przemek16 »

Pan Acosta i jego żona dażąnas wielką sympatią organizowanie takich imprez jak ME Kobiet i MS męzczyzn to jest coś wspaniałego nie zapomnę również ze organizowaliśmy LŚ w 2007 roku, kolejnej LŚ juz nie zorganizujemy.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: Mate »

Przecież za ME odpowiedzialny jest CEV, więc to CEV wybiera organizatora nie FIVB. Przecież tak jest w piłce nożnej. Za MŚ odpowiedzialna jest FIFA, a za kontynentalne Mistrzostwa dane ośrodki. A co do kolejnej LŚ - za kilka lat będzie kolejna. Może gdzieś po 2010, by sprawdzić którąś z hal na większej imprezie. Przecież nie będziemy organizować finały tylko w Katowicach.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: bartolina_89 »

Post usunięty - punkt 23 regulaminu forum
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: zyll »

W 2014 będa Mistrzostwa Świata, a nie Liga Światowa...
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: LŚ w Polsce?

Post autor: bartolina_89 »

Post usunięty - punkt 13 regulaminu forum
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2008, o 10:14 przez therion, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”