Final Six WL 2013

Kudi
Posty: 116
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Kudi »

powtórkę masz na laoli
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Final Six WL 2013

Post autor: d12343 »

Dzięki! :)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
kuchcik77
Posty: 2348
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: kuchcik77 »

Rosjanie juz awansowali.
Obie ekipy grające dziś maja negatywny stosunek punktów w stosunku do Rosjan wiec nawet przy 3-2 dla Kanarków tylko ekipa która uzbiera więcej oczek w małych punktach awansuje ( Brazylia musi zniwelować różnice chyba 8 małych punktów)
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: jimiq »

[quote="kuchcik77"]Rosjanie juz awansowali.
Obie ekipy grające dziś maja negatywny stosunek punktów w stosunku do Rosjan wiec nawet przy 3-2 dla Kanarków tylko ekipa która uzbiera więcej oczek w małych punktach awansuje ( Brazylia musi zniwelować różnice chyba 8 małych punktów)

obstawiam jednak Brazylie.
Chociaż Kanada mi zaimponowała. Podobał mi się szczególnie drugi młot Soonies. Kończył chyba na lepszym % i trudniejsze akcje niż Gawin. Jednak Brazylia wypoczęta a tutaj tiebreak, Rosjanie nie dali rady...
Ale po cichu będę kibicował Kanarkom, fajnie mają poukładaną linię blok-obrona ile razy udało im się Pavlowa podbić...niesamowite.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: luck191 »

może mi ktoś co musi się zdarzyć by Bułgarzy zajęli 1 miejsce w grupie?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Chal »

Z tego co widzę, to nie ma takiej opcji. Wygrana Argentyny 3:1 może wyeliminować Bułgarów (ale tylko przy wyniku w okolicach remisu w małych punktach), w każdej innej sytuacji zajmą 2. miejsce.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: jimiq »

Chal pisze:Z tego co widzę, to nie ma takiej opcji. Wygrana Argentyny 3:1 może wyeliminować Bułgarów (ale tylko przy wyniku w okolicach remisu w małych punktach), w każdej innej sytuacji zajmą 2. miejsce.

w zasadzie innego wyniku jak wygranej Włochów nie ma co obstawiać, 0-3 nie opłaca im się przegrać bo mogą całkiem wylecieć a to za duże ryzyko. Mogliby kombinować ewentualnie jeśli by Kanarki wygrali żeby grać w półfinale właśnie z nimi ale to mało prawdopodobne...chociaż wszyscy wiemy jeśli jest coś do wykombinowania to Włosi z pewnością na to pójdą, żeby tylko nawet teoretycznie sobie ułatwić...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Ależ emocji dostarcza ta Kanada :)
Adrian
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:39
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Adrian »

Trochę sędzia zepsuł końcówkę dla mnie, kiedy gwizdnął nieczystą pierwszą piłkę dla Kanadyjczyków.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Innych sędziów nie było? :x
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

A już miałam takie nadzieje :(
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

Kanadyjczycy niestety dołują po niewykorzystanej szansie w drugim secie. Teraz - po przebiegu trzeciego seta - widać, że kaszana grana przez Wintersa w drugim i jak się okazuje w trzecim secie na początku, to będzie gwóźdź do ich trumny. Szkoda, bo mogli sprawić naprawdę dużą niespodziankę (przyznam, że na nią liczyłem).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7359
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

Dwóch meczów na takim poziomie Kanada raczej nie jest jeszcze w stanie zagrać, co widać po dzisiejszym spotkaniu - w drugim secie przecież było tyle okazji na skończenie, nawet jeszcze przed genialnym wyczuciem złego przyjęcia Perrina. My w lidze narzekamy na sędziów, ale jak tak oglądam co tu niektórzy potrafią w LŚ wyczyniać, to trzeba przyznać, że nasi sędziowie są przy nich wybitnymi specjalistami. Dziwne tylko, że nasi sędziowie znaczą w świecie tak niewiele.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: kibic_siatki »

Sędzia ułatwił wygranie Brazylijczykom tego meczu przez odgwizdywanie nieczystego odbicia Kanadyjczykom. Przyjęcia Brazylijczyków też nie były idealne...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Mam nadzieję, że Argentyna dostanie lanie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7359
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

madlark pisze:Mam nadzieję, że Argentyna dostanie lanie.
Na razie wszystko na to wskazuje, że tak będzie. Kułaga dotarł na halę, dba o nagłośnienie :)

"Zagrywa takie spadochroniki, jakby piłka na spadochronie leciała" :]
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

madlark pisze:Mam nadzieję, że Argentyna dostanie lanie.
Bo? Coś ci zrobili? :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

sb.slav pisze:
madlark pisze:Mam nadzieję, że Argentyna dostanie lanie.
Bo? Coś ci zrobili? :)
Bo, czekam na komentarz dreamera w sprawie jego opinii o wyższości argentyńskiej myśli szkoleniowej w kontekście jego krytyki AA.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

Nie widzę tej wyższości, może ona jest, ale nietopowi zawodnicy - szczególnie kuleje atak, równie dobrze mogą być przyczyną tego, że obraz gry Argentyny wygląda jak wygląda.

Chociaż - rozegranie na najwyższym poziomie.
Środek - światowy top.
Libero - solidny poziom.
Przyjęcie - Conte i Quiroga to powinna być zbalansowana para.

Z takiego materiału już można niezłą drużynę formować - a oni przegrywają mecz za meczem. Może rzeczywiście jest nie najlepiej ze szkoleniem i taktyką, albo wszystko dopiero przed nimi i się wyrobią, ja bym im dał jeszcze ze dwa sezony na dobicie do czołówki światowej :) .

PS. Chociaż zauważam pewną wyższość - ich trener nie boi się zdjąć jednego z 3 najlepszych rozgrywających świata, a Anastasi owszem, nie ruszy Żygadły nawet, gdy ten gra padakę.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

zgasła publiczność :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Guilder »

Kamera challengowa bez najmniejszego kłopotu wyłapała blok Włocha. Ciekaw jestem, czy ten system jest dużo droższy od naszego ligowego, bo na pierwszy rzut oka wygląda na dużo lepszy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: luck191 »

Guilder pisze:Kamera challengowa bez najmniejszego kłopotu wyłapała blok Włocha. Ciekaw jestem, czy ten system jest dużo droższy od naszego ligowego, bo na pierwszy rzut oka wygląda na dużo lepszy.
moim zdaniem w takiej formie będzie stosowany w Pluslidze w nowym sezonie, ale widać było, że sędziowie liniowi popełniali w meczu ITA-ARG niezłe gafy i po sprawdzeniu zawsze punkt przypadał Włochom, w F6 czy F8 powinien być obowiązek wprowadzenia systemu od początku do końca zawodów
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Erchembod »

No i zespół z grupy C okazał się niespodzianką - a słyszałem głosy, że "dostanie baty", i że "co to za system, gdzie tak słaby uczestnik dostaje się do F6 - w normalnej formule by się nie dostał", itp, itd... Tymczasem właśnie gdyby nie ta nowa formuła (która bardzo mi się podoba), to - dokładnie tak: Kanady by pewnie w Final Six nie było. Nie byłoby też zatem takiej niespodzianki, jak np. porażka Rosji z tym rzekomym "słabeuszem".
Choćby z tego powodu, lepiej chyba byłoby nie potępiać z góry tej nowej formuły - tylko poczekać spokojnie parę tygodni i dopiero teraz wydawać sądy.
Tyle, że każdy kibic to też chyba jest taki trochę nerwowy ;)
Dość dobry mecz Brazylii, z tego co widziałem teraz na laoli - mimo osłabienia już w trakcie turnieju. Ciekawe, czy w decydujących konfrontacjach znów będą musieli grać bez Vissotto.
W zestawie półfinałowym niespodzianek już jednak nie ma. Kto miał w nich zagrać, ten gra - a i faworyci grup na pierwszych miejscach...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: lipton »

Guilder pisze:Kamera challengowa bez najmniejszego kłopotu wyłapała blok Włocha. Ciekaw jestem, czy ten system jest dużo droższy od naszego ligowego, bo na pierwszy rzut oka wygląda na dużo lepszy.
A czasem nie jest to TEN SAM system? Komentatorzy kilkukrotnie wspominali, że Pan obsługujący challenge to "stary znajomy" z PlusLigi, więc chyba dziwne by było, żeby ściągali go do Argentyny w celu obsługiwania zagranicznej aparatury. To oczywiście tylko moje domysły, może ktoś potwierdzić?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Guilder »

Dlatego zabezpieczyłem się słowami "na pierwszy rzut oka". ;) Faktem jest, że widoki z tych naszych kamer to widziałem tylko jak Polsat się ze swoją aparaturą do nich dopchał, ale tam nie wyglądało to tak przejrzyście. Albo to nowsza, ulepszona wersja, albo moja autosugestia.

Szkoda trochę, że Rosja wtopiła z Kanadą, bo przez to spadła na drugie miejsce, i najgroźniejsi rywale kanarków sami się wytłuką. No ale taki jest sport, mogła Sborna nie lekceważyć rywala.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: niepoinformowany »

Atak Perrin po bloku Rezende a ten udaje niewinątko i pkt. dla brazylii a potem to przyjęcie.. No cóż trudno się mówi.

Teraz w półfinałach zagrają dwie moje 'ulubione' drużyny, no ale już chyba wolę Bułgarów w finale. Niż potem kolejny cyrk widzieć w meczu o złoto.

Pierwszy półfinał za to zapowiada się bardzo ciekawie, przedwczesny finał wg mnie ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

Guilder pisze:...Szkoda trochę, że Rosja wtopiła z Kanadą, bo przez to spadła na drugie miejsce, i najgroźniejsi rywale kanarków sami się wytłuką. No ale taki jest sport, mogła Sborna nie lekceważyć rywala.
Nie jestem przekonany, że akurat w tym meczu Rosjanie zlekceważyli rywala. Było zaś widać, że usilnie - jak dzieci we mgle - próbowali znaleźć argumenty aby wygrać. Najczęściej im się to udaje, ale tym razem szukali trochę po omacku i przegrali.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Guilder »

Generalnie pokpili sobie sprawę przy 2-0, że zamiast docisnąć Kanadyjczyków, za wcześnie się rozprężyli. A że potem nie mogli już tej spirali niepowodzeń zatrzymać, to dosyć normalne. Często tak jest, że jak rywal już się podniesie, i złapie wiatr w żagle, to może wyciągnąć i cały mecz.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Hesusinho
Posty: 53
Rejestracja: 16 gru 2012, o 17:33
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Hesusinho »

Guilder pisze:Generalnie pokpili sobie sprawę przy 2-0, że zamiast docisnąć Kanadyjczyków, za wcześnie się rozprężyli. A że potem nie mogli już tej spirali niepowodzeń zatrzymać, to dosyć normalne. Często tak jest, że jak rywal już się podniesie, i złapie wiatr w żagle, to może wyciągnąć i cały mecz.
A mi się wydaje, że Rosjanie po tych dwóch wygranych setach po prostu spuścili z tonu. Przecież 1 punkt w tym meczu dawał im już awans.

Pewnie chcieli zakończyć to w trzech setach. Nie udało się i potem to długimi fragmentami grali Stojanowa. Naprawdę po ich stronie się mało działo.


W końcu półfinały. Mam nadzieję, że będzie dobra siatkówka, bo od patrzenia na niektóre mecze w Final Six to aż oczy bolą (zwłaszcza grupa z Włochami, Bułgarią i Argentyną poziomem nie zachwyciła, a człowiek zarywał trzy noce z rzędu).

Liczę na Włochów i Bułgarów.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Mateusz1993 »

przed nami półfinały, oby stały na wyższym poziomie niż poprzednie spotkania. w pierwszym meczu na wygranych konsekwentnie typuję Włochów, w drugim spotkaniu liczę, że Bułgarzy postawią się i zobaczymy niezły mecz, z jednej strony mogliby zaskoczyć, a z drugiej chciałbym finału Italii właśnie z Brazylią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”