Liga Światowa 2017

ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: ciorny17 »

Drzyzga XD
Kłamca.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: kinagyo »

ahaha zdziwiłam się, że Drzyzga wystawił piłkę wyskakując do niej, a to był Kubiak :D
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: placid »

Konarski :D
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: GolMar »

Dziwnie się patrzy na Brazylię bez Bernardo koło boiska... Mecz na razie dosyć niemrawy, choć może to moje wrażenie przez atmosferę na hali... Swoją drogą, Iwańczyk twierdził, że dzisiejszy mecz między Francją i Bułgarią odbywał się w Sankt Petersburgu i prawie miał rację, bo hala w Kazaniu nazywa się Sankt Petersburg. A piję do tego, ponieważ atmosfera we Włoszech iście rosyjska ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: madlark »

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie ustalane są zespoły do turnieji?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aershis »

Evans po tym jak wygrał Kanadzie trzecią partię, prawie całkowicie zgasł w czwartej. Braki techniczne ma jeszcze spore, ale nie ma się co dziwić - to dopiero 18'sto latek. Natomiast jest potworem w bloku. W każdym razie, potencjał na poważne granie ma niesamowity.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: SerCos »

Rosja: Kowaliew - Żigałow, Biriukow - Kliuka, Własow - Kurkajew, Martyniuk (l)
Argentyna: Cavanna - Johansen, Bruno - G. Quiroga, Solé - Crer, González (l)

Oczywiście Rosjanie są zdecydowanymi faworytami, aj jestem jednak ciekaw jak na ich tle zaprezentuje się atakujący Argentyńczyków - German Johansen.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: estril1992 »

Amerykanie jakie stroje :D:D
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aershis »

Wanio nie jest przekonany który z dwójki Kovacević - Petrie jest lepszy :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aranger »

Aershis pisze:Wanio nie jest przekonany który z dwójki Kovacević - Petrie jest lepszy :D
Ligę włoską oglądał, albo chociaż miał przed oczami jej statystyki ostatnio... a nie, w ogóle nie miał. Nie dziwmy się więc. :P
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Mateja »

estril1992 pisze:Amerykanie jakie stroje :D:D
No właśnie, jakie przetasowania pod względem strojów :D Brazylia zamiast Olympikusa Asics, USA zmieniło Mizuno na Adidasa (choć grali już kiedyś w strojach niemieckiego koncernu, dokładnie to na fatalnych dla nich Igrzyskach w Sydney).
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: mmb »

kinagyo pisze:ahaha zdziwiłam się, że Drzyzga wystawił piłkę wyskakując do niej, a to był Kubiak :D
xD

No to mamy pierwszą wygraną.
Śliwka trochę jak nie Śliwka :D
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aershis »

Stany z Clarkiem na ataku nie mają czego szukać z żadnym poważniejszym rywalem. Właściwie to zagrał dzisiaj przeciwnie do tego, czego zazwyczaj oczekujemy od atakującego - co ważna piłka to w blok. 20'sto letni TJ miał takich skończonych akcji więcej. Dziwie się, że Speraw nie chce postawić od razu na Bena, Clark ani nie jest młody, ani nie posiada umiejętności gwarantujących poprawną grę.

Wyjścia, o ile w ogóle Stany chcą trochę lepiej się prezentować, widzę dwa. Jaeschke z DeFalco na przyjęciu, a Sander na ataku lub postawienie na Bena i Sander + Jaeschke/DeFalco na przyjęciu.

W perspektywie przyszłorocznych mistrzostw świata, prawdopodobnie ten drugi wariant byłby dla nich korzystniejszy.

Włosi z Iranem wygrali w cuglach, nawet pomimo stanu 20-17 dla Iranu w 3 secie. Wychodzi Irańczykom bokiem to kurczowe trzymanie się swojej ligi - z drugiej strony widzieliśmy jednak jak wyglądała przygoda Maroufa w Europie.

Co z Seydem? Bo widzę, że powołanie dostał, a dzisiaj go zabrakło.

Jutro USA - Kanada. Z Clarkiem na ataku typuję kolejną porażkę USA, niestety. Iran, nawet z dzisiejszą Brazylią, nie powinien mieć co zbierać.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aranger »

Aershis pisze:Wyjścia, o ile w ogóle Stany chcą trochę lepiej się prezentować, widzę dwa. Jaeschke z DeFalco na przyjęciu, a Sander na ataku lub postawienie na Bena i Sander + Jaeschke/DeFalco na przyjęciu.

W perspektywie przyszłorocznych mistrzostw świata, prawdopodobnie ten drugi wariant byłby dla nich korzystniejszy.
To Anderson nie planuje wystąpić na tych MŚ ?
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: estril1992 »

Włosi nie zagrali jakoś wybitnie , to Iran raczej nie wykorzystał szans w 2 secie i 3 secie.
Anderson chyba tylko w tym sezonie odpoczywam na MŚ ma wrócić.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aershis »

Aranger pisze:To Anderson nie planuje wystąpić na tych MŚ ?
Nic się nie mówi o tym, żeby miał nie wystąpić - właśnie dlatego, wariant bez Sandera na ataku jest korzystniejszy. A kiedy ogrywać taki talent jak Patch, kiedy nie w momencie, gdy Matt odpoczywa?
Pinarello
Posty: 115
Rejestracja: 3 gru 2016, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Pinarello »

Jednak co by nie mówić to libero Brazylia ma tragicznego. Skąd oni tego Brendla wyciągnęli :]
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: estril1992 »

Co się w tym roku liczy jako pierwsze wygrane czy punkty ?
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Mateja »

estril1992 pisze:Co się w tym roku liczy jako pierwsze wygrane czy punkty ?
Wygrane ;)

Gdyby ktoś szukał linka do meczu Polaków - https://www.youtube.com/watch?v=078LZlo4kys
rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: rocky »

Coś pusto na tych trubunach

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aranger »

Przyznam, że nigdy nie widziałem w akcji Patcha, ale po dwóch akcjach ( :D ) meczu z Kanadą muszę przyznać, że zasięg i dynamikę to on ma.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Przyznam, że nigdy nie widziałem w akcji Patcha, ale po dwóch akcjach ( :D ) meczu z Kanadą muszę przyznać, że zasięg i dynamikę to on ma.
A ja mam wrażenie że po tym jak w Kanadzie w II partii pojawił się na boisku gościu stratosferyczny Jankes jakby zmniejszył się, skrócił i poszarzał. :]

Choć teraz początek III partii znów dla Amerykanów.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: MWi »

Patch skocznośc i dynamikę ma stratosferyczną, ale technikę to raczej mało ogarniętego środkowego. Dużo pracy przed nim, musi ogarnąć podstawy.

Nowy warszawski nabytek skoczność jeszcze chyba lepsza, ale co ciekawe, dynamiki znacznie mniej.

Świetnie wprowadził się Muagututia, którego kojarzę jako typowego defensora, a przygwoździł przed chwilą dwa razy, że aż dziura w parkiecie. Czyżby aż tak się rozwinął? Przygotowanie motoryczne Amerykanów od zawsze mi imponuje...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

MWi pisze:Patch skocznośc i dynamikę ma stratosferyczną, ale technikę to raczej mało ogarniętego środkowego. Dużo pracy przed nim, musi ogarnąć podstawy.

Nowy warszawski nabytek skoczność jeszcze chyba lepsza, ale co ciekawe, dynamiki znacznie mniej.
Nic dziwnego Patch jest jednak cztery lata starszy niż Vernon. Poza tym gra jednak ze znacznie lepszym rozgrywającym - wystawy obu kanadyjskich zarówno we wczorajszym jak i dzisiejszym spotkaniu są często wyraźnie wyrzucone, lub niedociągnięte do antenki, akcje nie mają też tempa. Nie wiem, czy nie jest to w tym momencie największa słabość mocno odmłodzonej drużyny Antigi. Na miejscu AA byłbym zaniepokojony tym co widzę.
Przygotowanie motoryczne Amerykanów od zawsze mi imponuje...
Patrząc na Perrina, Barnesa, Vigrassa, czy nieobecnego akurat na boisku Maara to im pod w tym względem też absolutnie niczego nie brakuje. Wyglądają pod tym względem nawet lepiej niż Jankesi, ale można powiedzieć że to dokładnie ta sama północnoamerykańska szkoła.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: StanLee »

Patch dwa lata miał przerwę od siatkówki, te braki techniczne są dosyć logicznym następstwem.

Z tego Langlois nic nie będzie, Jendryk zgodnie z oczekiwaniami bardzo fajnie, Patcha ciężko ocenić.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: MWi »

drukjul pisze:
Nie wiem, czy nie jest to w tym momencie największa słabość mocno odmłodzonej drużyny Antigi. Na miejscu AA byłbym zaniepokojony tym co widzę.
Hmmm, ja tutaj nie widzę po prostu za dużo potencjału. Rozgrywający, środkowi, libero - to wszystko jakieś takie bezjajeczne, środkowi jak francuscy za czasów Granvorki (typ "nauczyciel matematyki"), trochę lepiej na skrzydłach.
StanLee pisze:
Patcha ciężko ocenić.
Fenomenalnie wbija się w blok :). Potencjał motoryczny niesamowity, ale to miał i kiedyś Gromadowski. Na razie przyjemnie dla oka, ale w statystykach chyba nie będzie zbyt różowo.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

Lumberjack Cup.

Jak Maar raz jeden w tym secie kiwnął za blok w akcji bodaj na 9:8 to nawet strona FIVB padła. Ale jeżeli amerykańscy trenerzy określają taką akcję jako out of system, to co się dziwić. :D
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: hunter »

Wielkie brawa dla fivb za tegoroczną stronkę :-|
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

Kanada wygrywa 3:2 i to drugie zwycięstwo drużyny "Klonowego Liścia" z rzędu nad Jankesami po pamiętnej porażce Amerykanów na IO w Rio.

Obie drużyny przystąpiły do tegorocznych rozgrywek mocno odmłodzone z wieloma debiutantami - okazuje się że Kanadyjczycy mają zdolniejszą młodzież.

Przyznam, że mnie osobiście w drużynie Johna Speraw'a na razie najbardziej rozczarowuje Taylor Sander. Jednak to chyba prawda, że w Azji naprawdę bardzo szybko można zapomnieć jak się powinno grać w siatkówkę. :<
Ostatnio zmieniony 3 cze 2017, o 17:26 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Milten »

Co tam sie dzieje z tą Rosją, ależ łomot. Brazylia dalej nie robi szału.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2017, o 17:37 przez Milten, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”