Final Six LŚ 17

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: drukjul »

17:11 dla Kanady. Gdybym nie oglądał wczorajszych meczów, to bym powiedział, że drużyna Antigi tego spotkania przegrać nie może. Ale na tym stadionie wszystko jest możliwe. Wystarczy, że wiatr się zmieni. :]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Aranger »

Dobra, sam sprawdziłem - Kanada zaraz awansuje do półfinału Ligi Światowej. Ciekawe, czy pod wodzą Antigi Kanadyjczycy trenują tak samo źle, jak Polacy w ostatnich latach.

Tak na serio już - z przyjemnością ogląda się grę Kanadyjczyków w tym sezonie.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2017, o 20:45 przez Aranger, łącznie zmieniany 2 razy.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: kinagyo »

właśnie się zastanawiam czy warunki panujące na stadionie nie wpływają na grę Sandersa... rosyjski rozgrywający też nie błyszczy
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: aezakmi »

Kanada z Sandersem na rozegraniu właśnie awansowałą do półfinału ligi światowej :) Nie wymagajcie od rozgrywających finezji i dokładności, bo rozgrywają mając zimne palce. Bruno i Toniutti też grali bez większego szału i popełniali proste błędy.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: ciacho23 »

kinagyo pisze:właśnie się zastanawiam czy warunki panujące na stadionie nie wpływają na grę Sandersa... rosyjski rozgrywający też nie błyszczy
Wg komentatorów Polsatu Sanders MVP:)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: StanLee »

kinagyo pisze:właśnie się zastanawiam czy warunki panujące na stadionie nie wpływają na grę Sandersa... rosyjski rozgrywający też nie błyszczy
Sanders całą LŚ gra przeciętnie.

Z tymi Kanadyjczykami to jednak nie ma co ich lekceważyć, Perrin gra w czołowej polskiej drużynie, Sanders w zasadzie także, Vigrass to podstawowy środkowy Berlina, Maar to wyróżniająca się postać Serie A, a Vernon to jeden z najbardziej perspektywicznych, młodych atakujących na świecie - więc wygrana z Rosją w takim składzie, jakimś dużym zaskoczeniem chyba nie jest.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: drukjul »

Trzeci mecz w tym turnieju był dziwniejszy nawet od wczorajszego pięciosetowego thrilleru Francja-USA. Przez trzy bite sety drużyny były w stanie zdobyć jeden (sic!!!) punkt zagrywką, a konkretnie zaserwował tego jedynego asa w tym meczu Vernon-Evans.

Rosyjskie media już zdążyły Vernona-Evansa ochrzcić nowym Leonem. Chyba więc już wiemy dokąd młody Kanadyjczyk odejdzie z Warszawy po sezonie 2019. A przynajmniej w jakim kierunku.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: krzysiu »

Stefan go zatrzyma :D kiedy wraca Władimir Władimirowicz :p?
astronauta
Posty: 2905
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: astronauta »

I jakoś prawie wszyscy potrafią niby z niczego coś w szybkim czasie ukręcić, wrzucić tych młodych na głęboką wodę, podnieść ich poziom, a u nas cztery litery, choć takie wspaniałe szkolenie podobno. A Antiga pewnie się cieszy, że go tłuste polsatowskie koty zwolniły: praca na luzie z zawodnikami, którzy nie grymaszą i nie kwilą w mediach.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Aershis »

Drukjul, StanLee - macie w ogóle jakieś racjonalne wytłumaczenie dla faktu, że Averill nie zagrał ani jednego meczu w Lidze Światowej? Po tym jak prezentował się we Włoszech byłem przekonany, że wobec braku Holta i Lee to właśnie łapiący 370cm w ataku Taylor będzie tworzył ze Smithem podstawową parę środkowych
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: TommyLeeJones »

astronauta pisze:A Antiga pewnie się cieszy, że go tłuste polsatowskie koty zwolniły: praca na luzie z zawodnikami, którzy nie grymaszą i nie kwilą w mediach.
Stefan właśnie wpisał sobie kolejny sukces (no, sukcesik) do CV osiągając półfinał LŚ z ekipą, od której nikt tego nie oczekiwał, za to my po corocznej napince i puszczeniu w bój najmocniejszego składu, możemy to jedynie obejrzeć w TV. Przykre.

Wadą naszego szkolenia jest przykładanie dużej uwagi do sukcesów młodzieżowych. Czy one są wartością samą w sobie? A może ich wartość wyznacza wartość sukcesów tych zawodników w dorosłej karierze? To wcale nie są oczywiste kwestie, chociaż mi bliżej do drugiej koncepcji i całe MŚJ, dysputy o Kwolku przeszły obok mnie, po prostu czas pokaże.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Drukjul, StanLee - macie w ogóle jakieś racjonalne wytłumaczenie dla faktu, że Averill nie zagrał ani jednego meczu w Lidze Światowej? Po tym jak prezentował się we Włoszech byłem przekonany, że wobec braku Holta i Lee to właśnie łapiący 370cm w ataku Taylor będzie tworzył ze Smithem podstawową parę środkowych
Averill w Serie A1 prezentował się faktycznie dobrze, ale było to jeszcze przed IO w Rio, czyli w poprzednim sezonie 2015-2016. Ostatni sezon we Włoszech miał dla odmiany słaby, więc to że John Speraw na niego nie stawia dziwić nie powinno. Prawdopodobnie i jemu nie nie udało mu się odbudować formy Averilla podczas zgrupowania przed LŚ.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Aershis »

Jak sobie przypomnę Vernona z pierwszych spotkań, i zestawię z tym, co grał dzisiaj czy wczoraj, to trzeba przyznać, że ten chłopak się rozwija w gigantycznym tempie. Przecież on w pierwszym meczu w lidze światowej miał problem z dokładnym odbiciem sposobem dolnym, a obecnie można mu już przypisać kilka, wcale nie prostych, podbitych piłek. W ataku miał początkowy problemy z uderzeniem po skosie, gdzie często był podbijany, a teraz ten mankament praktycznie zniknął.

Możemy mieć za kilka lat ciekawą czołówkę atakujących. Vernon, Patch, Muzaj, Poletajew, Boyer - a przecież Zaytsew, Atan czy Wallace spokojnie mają przed sobą kilka lat gry na wysokim poziomie.

E:
drukjul pisze:
Aershis pisze:Drukjul, StanLee - macie w ogóle jakieś racjonalne wytłumaczenie dla faktu, że Averill nie zagrał ani jednego meczu w Lidze Światowej? Po tym jak prezentował się we Włoszech byłem przekonany, że wobec braku Holta i Lee to właśnie łapiący 370cm w ataku Taylor będzie tworzył ze Smithem podstawową parę środkowych
Averill w Serie A1 prezentował się faktycznie dobrze, ale było to jeszcze przed IO w Rio, czyli w poprzednim sezonie 2015-2016. Ostatni sezon we Włoszech miał dla odmiany słaby, więc to że John Speraw na niego nie stawia dziwić nie powinno. Prawdopodobnie i jemu nie nie udało mu się odbudować formy Averilla podczas zgrupowania przed LŚ.
Szanse w mojej ocenie powinien jednak dostać, gorzej od McDonnela raczej by nie zagrał - bo i ciężko byłoby tego dokonać :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: drukjul »

Zaczyna się mecz Serbia-USA. Na kogo stawiacie?

Amerykanie mają już ten stadion rozpoznany bojem. I to pięciosetowym. Powinno im to mimo wszystko pomóc.

Jestem szczególnie ciekawy jak poradzi sobie tutaj Jovovic, bo to ciągle młody sypacz. Choć z drugiej strony weteran stadionowy - w 2014 grał mecz inauguracyjny na naszym Stadionie Narodowym.
astronauta
Posty: 2905
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: astronauta »

TommyLeeJones pisze:Wadą naszego szkolenia jest przykładanie dużej uwagi do sukcesów młodzieżowych. Czy one są wartością samą w sobie? A może ich wartość wyznacza wartość sukcesów tych zawodników w dorosłej karierze? To wcale nie są oczywiste kwestie, chociaż mi bliżej do drugiej koncepcji i całe MŚJ, dysputy o Kwolku przeszły obok mnie, po prostu czas pokaże.
Oczywiście, że miarą sukcesu są osiągnięcia w dorosłej siatkówce, która trwa dłużej i pozostawia po sobie trwalszy ślad. Mnie dziwi na przykład ustawianie takiego Kochanowskiego na środku, skoro wiadomo, że gwiazdą na tej pozycji to on może być najwyżej na MŚJ lub w naszej słabnącej +Lidze. Drugi Jose? Nie sądzę. Podobnie Domagała, a znalazłoby się kilka innych przykładów. Brak realnej oceny potencjału zawodników i patrząc na przykład na takich Amerykanów słabe przygotowanie ogólnorozwojowe naszych talentów.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: aezakmi »

drukjul pisze:Zaczyna się mecz Serbia-USA. Na kogo stawiacie?
Serbia. Załatwią Amerykanów, jak w poprzednich latach :)
astronauta
Posty: 2905
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: astronauta »

A ja przekornie postawię na USA, lubię oglądać ich i sposób prowadzenia drużyny przez Sperawa.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Aershis »

USA. Ogranie na tym boisku, Sander dwa razy nie zagra tak słabo, Serbia na stadionie nie będzie hulac na zagrywce
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Michal5 »

W znakomitej formie jest Sander, taką dyspozycję utrzymuje całą LŚ. Mam nadzieję, że Amerykanie to ogarną, nie ukrywam ze liczę nawet na coś więcej niż półfinał.

Jednak da się tu zagrywać normalnie ;)
Ostatnio zmieniony 5 lip 2017, o 21:58 przez Michal5, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Aranger »

astronauta pisze:Drugi Jose? Nie sądzę.
Dlaczego?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: StanLee »

Nie ma w przyjęciu Serbów, a Jovović gra wręcz beznadziejnie. :o
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Aershis »

StanLee pisze:Nie ma w przyjęciu Serbów, a Jovović gra wręcz beznadziejnie. :o
Tylko nie pisz, że USA może wygrać, bo dopóki tego nie zrobisz cały czas wierzę w awans :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: StanLee »

Aershis pisze:Tylko nie pisz, że USA może wygrać, bo dopóki tego nie zrobisz cały czas wierzę w awans :D
Jovović i Luburić poza boiskiem już, więc niestety cudu się nie spodziewam.
:D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: drukjul »

Amerykanie dobili do 20 punktu. I od razu zaczęły się problemy. Standard. :D
astronauta
Posty: 2905
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: astronauta »

Aranger pisze:
astronauta pisze:Drugi Jose? Nie sądzę.
Dlaczego?
Takie jakoś mam przeczucie z różnych względów. Dla mnie chłopak powinien grać na przyjęciu.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Michal5 »

Dramat :|
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Mateja »

Blok punktowy głową, to jest to :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: StanLee »

Michal5 pisze:Dramat :|
Ja się dobrze bawię. :D
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: Aershis »

Dostanę zawału. A miałem podchodzić do F6 na luzie i oczekiwać po prostu dobrej gry Patcha i Jendryka
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 17

Post autor: drukjul »

Michal5 pisze:Dramat :|
Dla Amerykanów długo zapowiadało się na "Komedię omyłek", ale koniec końców wystawili nam "Wszystko dobre, co się dobrze kończy" :D

W drużynie serbskiej bardzo dobra zmiana Buculjevica. Młody serbski rozgrywający powinien zostać na kolejny set w "6" Grbica.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”