Liga Narodów 2018

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Ależ emocje u Płamena przy decydującej akcji w II secie w meczu z Serbamii. :o Bułgarzy wyrównali i w Sofii mamy 1:1.

A Amerykanie tradycyjnie dali się zaskoczyć Japończykom i pozwolili sobie zrobić Pearl Harbor w pierwszych dwóch setach. Ale potem - też zgodnie z tradycją - Jankesi przeszli do kontrataku i po tie-breaku wygrali cały mecz. Można więc powiedzieć, że ani jednych ani drugich historia niczego nie nauczyła. :D

Bułgarzy wygrywają III seta 25:23 i prowadzą 2:1. Grbic ma w tym roku wreszcie od początku LŚ wszystkich swoich najlepszych siatkarzy do dyspozycji, ale co z tego skoro w serbskiej drużynie nie widać w tym roku zupełnie chemii?
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: mmb »

Misiu Fromm porusza się i skacze gorzej niż nasz Fabię czy Oliva z ostatniego sezonu :]
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: mAiZkSe »

Co ten Luburič ma z tymi spodenkami? Wyglada to OBLEŚNIE...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Co do transmisji to polecam tę stronę, do każdego meczu są min. 3 linki, niektóre nawet działają
http://iscore24.com
Nie wiem czy ta słabość Serbów to taki brak chemii, mi wygląda bardziej na to, że przechodzą obok tego turnieju obojętnie, tak jak dziś Francuzi przeszli obok meczu. A w przypadku ekipy Grbicia akurat 14 na MŚ można typować w ciemno.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Ale fajna atmosfera u Bułgarów, nie poznaję ich normalnie. Tylko szkoda, że Sokołowa nie będzie. Jordanow i Uchikow nie pociągną im mundialu
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
RAFAL94
Posty: 12
Rejestracja: 7 paź 2017, o 20:34
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: RAFAL94 »

A jakieś żródło ze statystykami, tj. procent przyjecia czy ilosc obron ?
Oskar
Posty: 95
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Oskar »

No no, Plamen ich chyba pozabija zaraz :D Z 10:5 na 14:16 :o
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

RAFAL94 pisze:A jakieś żródło ze statystykami, tj. procent przyjecia czy ilosc obron ?
FIVB dostosowała dostępność statystyk do transmisji.

Ale Bułgarzy zawalili, natomiast ja nie wiem co bierze Gotsev, bo nigdy go takim żywym nie widziałem
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Tymczasem Kanada wychodzi na 2:1 z Włochami.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Brawo Kanadyjczycy - wygrywają z Włochami III seta i wychodzą na prowadzenie 2:1. Na dobrą sprawę podopieczni Antigi na siatce są lepsi od Włochów od początku meczu, ale w I partii siatkarzy Gianlorenzo Blenginiego ratowała jeszcze bardzo dobra zagrywka - m.in dwa asy Antonowa. Natomiast od II seta i zagrywka u Włochów leży dziś i kwiczy. Rewelacyjna dyspozycja jaką imponowali tydzień temu na linii 9 metra na pierwszym turnieju w Serbii, gdzie wygrali z Brazylią, Serbią i Niemcami gdzieś się podczas przelotu przez Atlantyk ulotniła. W zespole Kanady warto odnotować kolejne bardzo dobre wejście z ławki rezerwowego kanadyjskiego atakującego Ryana Sclatera.

PS Naprawdę fajnie prezentuje się ten Sclater. Zapowiada się porażka Włochów z Kanadą i to jeszcze do tego porażka w bardzo w złym stylu. A jutro i pojutrze czeka Włochów pojedynek z Argentyną z Conte, oraz Iranem. Blengini może zacząć sobie pluć w brodę, że wybrał się zza ocean w najmocniejszym składzie, zamiast Juantorenie, Zajcewowi i Giannelliemu dać wolne.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2018, o 00:18 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

15:11, mogą zgarnąć całą pulę. Ale to i tak już dzisiaj zostaliśmy samodzielnym liderem. Oj rośnie balonik
Czekam na Argentyna - Iran, to może być fajne widowisko w fajnych klimatach kibicowskich.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:15:11, mogą zgarnąć całą pulę. Ale to i tak już dzisiaj zostaliśmy samodzielnym liderem. Oj rośnie balonik
Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. Po turnieju w Łodzi będziemy po 6 meczach z 15, więc to nie jest nawet półmetek rozgrywek. A trzy następne turnieje zagramy bez Kubiaka. Zobaczymy jak będzie wyglądać naszej przyjęcie i czy Kwolek, Szalpuk, Śliwka i Bednorz są w stanie udźwignąć ten ciężar. Na razie na dobrą sprawę nikt ich jeszcze w pełnym wymiarze nie sprawdził.
dyletant pisze:Czekam na Argentyna - Iran, to może być fajne widowisko w fajnych klimatach kibicowskich.
Powrót Conte do reprezentacji po dwóch latach przerwy, więc nawet z tego jednego powodu to powinien być bardzo ciekawy mecz. Ale ja już nie dam rady wytrwać na posterunku - nagram go sobie i obejrzę rano. ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

25:16 i 3:1 - masakracja.

Włosi dzisiaj bardzo bezradni, ale trzeba oddać cesarzowi, co cesarskie - bardzo dobrą i przyjemną dla oka siatkówkę grają Kanadyjczycy. :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

FIVB-owskie komputery to zdaje się piją nawet w snach. Zerknąłem na statystyki z nocnych spotkań na turnieju w Argentynie. Iran wygrywa z gospodarzami według statystyk mając 20 skończonych ataków mniej (49 ver 69), ale robiąc tylko 25 błędów własnych, podczas gdy Argentyńczycy według tych samych statystyk mieli ich mieć na swoim koncie w tym meczu aż 40. :o

We wcześniejszym meczu Włochy - Kanada na tym samym turnieju Zajcew miał skończyć 15/23, czy mieć w tym spotkaniu 65% skuteczność. WTF? Przecież zupełnie inny mecz i inną grę Zajcewa oglądałem. :o
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Niestety padłem przy 1:1, ale wizualnie faktycznie rzucała się w oczy duża przewaga na siatce
Argentyna wystawiła jakiegoś Losera na środku, ale wręcz przeciwnie- chłopak nie wyglądał na przegrywa i bardzo dobrze zagrał :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciorny17 »

Przy tej całej "Vitalomanii" jaka zdaje się powoli zaczyna panować w siatkarskim światku, pozwolę sobie wrzucić kamyczek do ogródka Belga.

Wczorajszego spotkania na żywo oglądać nie mogłem, więc dzisiaj z odtworzenia obejrzałem pojedynek z Francją. Po postach na forum można było zauważyć "pastwienie" się nad Śliwką. Abstrahując od tego, jak wczoraj zagrał, w oczy rzuciła mi się sytuacja z 3 seta gdzie pod dwóch słabiutkich przyjęciach zagrywki Tillie przez Olka właśnie, Heynen bierze czas i znęca się nad młodym przyjmującym na czasie. Bardzo dobrze było słychać co mówi. Brak merytorycznej uwagi co do ustawienia tylko wiercenie dziury w głowie i słowa typu, że jak chcesz to cię zmienię, jak nie jesteś pewny to poproś o zmianę. Po chwili podchodzi Zatorski i mówi mu żeby podszedł bliżej linii i wyżej, jak coś to niech na palce przyjmuje. Podobna sytuacja jak w sparingu z Kanadą w Opolu i tyrada na Lemańskiego. Tak nie buduje się pewności gracza. Dodatkowo to przyklaskiwanie Kadzia i Swędrowskiego, że młody musi przejść szybszy kurs dorastania. Np. wczoraj Mazur podczas transmisji spotkania Bułgaria vs Serbia, jak Grbić mówił, że z taką grą jak w 3 secie to nie mają co myśleć o Tokio, mocno skrytykował Nikolę, mówiąc, że znając temperament bałkański, takie podejście przynosi wręcz odwrotny efekt.

Skrajności są najgorsze, ani nie pochwalam zbytniego zagłaskiwania ani też takiej bury. Jednakże Belg w moim odczuciu trochę zbyt ekspresyjnie podchodzi do pewnych spraw. Pół biedy jakby tak samo traktował wszystkich.
Kłamca.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

Może i trochę racja z drugiej strony Śliwka wczoraj rewelacji nie grał a myślę, że raczej wie gdzie i jak ma stać a Heynen po prostu mu na ambicje wchodził i tyle.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Lemańskiemu to chyba akurat pomogło, bo Heynen zaserwował mu taki opieprz za blok, a chwilę później Lemański dwa bloki punktowe zaliczył. :D

A te statystyki od FIVB to jest chyba jakiś żart, z którego tylko działacze tego związku się śmieją.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciorny17 »

Marcy$ pisze:Może i trochę racja z drugiej strony Śliwka wczoraj rewelacji nie grał a myślę, że raczej wie gdzie i jak ma stać a Heynen po prostu mu na ambicje wchodził i tyle.
Tylko, że umówmy się od początku LN Śliwka gra słabo a rozpoczyna kolejne spotkanie w szóstce. Dla mnie dalej zachowanie Heynena wczoraj właśnie kosztem Olka jest niezrozumiałe. Albo mnie ściągasz jak gram piach, albo cały czas gdzieś tam pozytywnie mnie pchasz do przodu. Dla mnie dziwna sytuacja.
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: niepoinformowany »

Czyli statystyk w tym roku nie będzie :]

Mecze też dla kibiców w niektórych grajach nie do obejrzenia, w Polsce mecze gospodarzy rozgrywane o 16... To wszystko brzmi jak ponury żart.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Sobollo »

dla mnie kadra na mistrzostwa swiata:
Atakujący: Kurek, Konarski
Środkowy: Bieniek, Nowakowski, Kochanowski
Przyjmujący: Kubiak, Szalpuk, Bednorz, Kwolek
Libero: Zatorski
Rozgrywajacy: Drzyzga, Lomacz

z czego podstawowa szostka: Kurek, Kubiak,Szalpuk,Bieniek,Nowakowski,Lomacz,Zatorski
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

ciorny17 pisze:
Tylko, że umówmy się od początku LN Śliwka gra słabo a rozpoczyna kolejne spotkanie w szóstce. Dla mnie dalej zachowanie Heynena wczoraj właśnie kosztem Olka jest niezrozumiałe. Albo mnie ściągasz jak gram piach, albo cały czas gdzieś tam pozytywnie mnie pchasz do przodu. Dla mnie dziwna sytuacja.
Tak, pod tym względem jak najbardziej racja :)
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kibic_siatki »

Przyjemnie się ten mecz oglądało, szczególnie gra środkowych wyglądała jak w topowych reprezentacjach. Zagrywka z wyskoku zarówno Bieńka jak i Kochanowskiego odrzucała przyjęcie Francuzów na 5 metr, a przecież oni są w tym elemencie dobrzy (może poza tym rezerwowym libero). Jak przez lata się ogląda zagrywkę szybującą: Możdżonka, Nowakowskiego, czy Kłosa, to tęskni się za wcześniejszymi latami gdy Pliński, Kadziewicz, czy Grzyb potrafili przyłożyć. Mecz wygrany dość swobodnie, mimo że Śliwka grał głównie dla przeciwnika we wszystkich elementach. Trener i tak miał dla niego dużo cierpliwości, że trzymał go tak długo. Formacja przyjęcia wyglądała najsłabiej: o ile Kubiak jako defensywny skrzydłowy radzi sobie dobrze, to gra Szalpuka i Śliwki napawa niepokojem: słabe przyjęcie, słabo rekompensowane atakiem. W przypadku Bednorza jest podobnie.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Artem »

Sobollo pisze:dla mnie kadra na mistrzostwa swiata:
Atakujący: Kurek, Konarski
Środkowy: Bieniek, Nowakowski, Kochanowski
Przyjmujący: Kubiak, Szalpuk, Bednorz, Kwolek
Libero: Zatorski
Rozgrywajacy: Drzyzga, Lomacz

z czego podstawowa szostka: Kurek, Kubiak,Szalpuk,Bieniek,Nowakowski,Lomacz,Zatorski
Dlaczego wymieniłeś 12 a nie 14 zawodników?

Przyjemnie się ten mecz oglądało, szczególnie gra środkowych wyglądała jak w topowych reprezentacjach. Zagrywka z wyskoku zarówno Bieńka jak i Kochanowskiego odrzucała przyjęcie Francuzów na 5 metr, a przecież oni są w tym elemencie dobrzy (może poza tym rezerwowym libero).
Pomyśleć, że za rok z wyskoku mogą serwować wszyscy z podstawowej szóstki: Drzyzga, Bieniek, Kochanowski, Kurek, Kubiak, Leon... :D
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Drzyzga nie będzie pierwszym, oby.

Może się mylę, ale pod skórą przeczuwam, że ci którzy pograli w Polsce mają wyższą pozycję u Heynena, a taki Schulz, Żurek czy Kwolek niezależnie od tego jak się pokażą to i tak są skazani na walkę o ławkę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: maciek77 »

Nie ma statystyk z LN czy nie umiem znaleźć? :)
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

maciek77 pisze:Nie ma statystyk z LN czy nie umiem znaleźć? :)
Nie ma, FIVB podcina gałąź, na której siedzi. Jeszcze w mundialowym roku na pewno przybędzie sympatyków dyscypliny.
Chyba, że chce ograniczyć międzynarodowa dyscyplinę do 5 krajów specjalnej troski (Polska, Brazylia, Japonia, Włochy i Bułgaria)
Ostatnio zmieniony 2 cze 2018, o 14:07 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

maciek77 pisze:Nie ma statystyk z LN czy nie umiem znaleźć? :)
Są tylko i wyłącznie takie http://www.volleyball.world/en/men/sche ... atsplayers

Przy czym wierzyć im bezkrytycznie nie należy - te z wczorajszych meczów w Argentynie w przypadku choćby Zajcewa, który grał wczoraj z Kanadą piach, a zdaniem FIVB-owskiego statystyka wykręcił 65%, można nawet nazwać śmiało snem pijanego cukiernika.
liniaprosta
Posty: 120
Rejestracja: 10 maja 2018, o 18:12
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: liniaprosta »

Poratuje ktoś transmisją BRA - JPN? :)
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

iscore24, wyżej wstawiałem.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”