Liga Narodów 2018

Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

Śliwka został w szatni albo i w domu... do wymiany i tyle. Nie jego mecz.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciacho23 »

Już dawno Kwolek powinien być na boisku
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Joker »

Verdungo pisze:Nie ważne kto zawalił. Widać on sam nie czuje potrzeby poprawy zagrywki. Powinien zostawać po treningu i ćwiczyć.
On nie ma co poprawiać, bo chłopaczyna nie potrafi przebić na drugą strone, a jak przebija to balona w aut. To jest dramat, takie podstawy to się uczysz na wfie w podstawówce. Naprawdę nie wiem jak to możliwe, że on bez tego elementu jest w miejscu w którym jest.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Szalpuk też zagrywa słabo. Natomiast lepiej atakuje, podobnie przyjmują. Ciekawe jak Bednorz się będzie prezentować, mam spore nadzieje co do niego. Czemu nie gra Kwolek, to nie wiem. Oby zagrał w następnym spotkaniu, jest dużo lepszy od Śliwki, w każdym elemencie góruje nad nim, poza blokiem.
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: MrArtist »

Za Śliwkę to bym wolał dziś mieć Buchowskiego lub Walińskiego - nie mówiąc o Kwolku i Bednorzu rzecz jasna.
DonFrancesco
Posty: 52
Rejestracja: 24 maja 2018, o 12:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: DonFrancesco »

Okrutnie podoba mi sie ta heynenowa. Reprezentacja.

Dlaczego nie gra Bednorz?
DonFrancesco
Posty: 52
Rejestracja: 24 maja 2018, o 12:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: DonFrancesco »

MrArtist pisze:Za Śliwkę to bym wolał dziś mieć Buchowskiego lub Walińskiego - nie mówiąc o Kwolku i Bednorzu rzecz jasna.
Chyba Szymure nie Walinskiegol0
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: MrArtist »

DonFrancesco pisze:
MrArtist pisze:Za Śliwkę to bym wolał dziś mieć Buchowskiego lub Walińskiego - nie mówiąc o Kwolku i Bednorzu rzecz jasna.
Chyba Szymure nie Walinskiegol0

Szymurę też
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

MrArtist pisze:Za Śliwkę to bym wolał dziś mieć Buchowskiego lub Walińskiego - nie mówiąc o Kwolku i Bednorzu rzecz jasna.
Jak dla mnie, to Śliwka nawet w formie nie jest lepszy, niż jego odpowiednik (pozycja i lewa ręka) Lyneel.

Gdyby była taka sytuacja, że na Andersona i Russela mielibyśmy rzucić takiego Śliwkę, to tak jakby do walki z tygrysem rzucić żbika.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Verdungo »

Taka Śliwka robaczywka dzisiaj ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Wejdźcie już zejdźcie z chłopaka, fatalny występ, ale ludzie, ile można...

Kubiak w niesamowitym gazie, kapitalna gra obu środkowych, obaj dali bardzo dużo na zagrywce, dołożyć do tego Kwolka albo Bednorza i w serwisie możemy mieć nawet czym postraszyć. Kurek rewelacyjnie w pierwszym secie, w drugim dużo śmieci od Łomacza, w trzecim za wiele nie atakował, ale pojawia się coraz większe światełko w tunelu w jego przypadku.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Aranger pisze:Wejdźcie już zejdźcie z chłopaka, fatalny występ, ale ludzie, ile można...

Ciekaw jestem, jak będzie w dalszych turniejach, bo na razie Śliwka znajduje chyba uznanie w oczach Heynena. Bednorz gra malutko, to samo Kwolek. Schulz wydaje mi się, że raczej nie będzie brany pod uwagę przy MŚ. Zostaje nam trójka atakujących Konar,Kaczmarek i Kurek i biorac pod uwage ostatnie lata i MOŻLIWOŚCI, to ja bym nie brał Konara, ale forma pokaże. Dziś akurat zagrał bardzo dobre zawody i nie ma do czego się przyczepić, ale nie o to chodzi.


Jak widzielibyście środkowych? Według mnie potrzebujemy kogoś, kto zagrywa i kimś takim jest Bieniek. Może blok ma słaby, ale za to w obwodzie jest Nowakowski i można nimi rotować, bo Kochanowski i zagrywka i blok na plus, w ataku też ładnie wykręca.

Mika? Ciekawe, czy da rade wrócić do formy i będzie brany pod uwagę. Bednorz w końcu dorośnie do bycia mocnym punktem kadry? Czas pokaże. Potrzebujemy lidera w ataku i nawet jeśli byłby nim atakujący, to potrzeba jeszcze kogoś z przyjmujących, kto będzie punktować.
DonFrancesco
Posty: 52
Rejestracja: 24 maja 2018, o 12:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: DonFrancesco »

A czy przypadkiem nie ma grać Leon już na mś?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

Jest wizja i jest konkurencja na pozycjach - czego brakowało w poprzednim sezonie. Drzyzga zaczął w końcu rozgrywać. Brawo Heynen. Gramy fajnie, można spokojnie oglądać kolejne mecze i być cierpliwym aż do MŚ. Jest dobrze.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Jeszcze co do snucia prognoz na kogo będzie stawiać Heynen...

Weźcie pod uwagę, że mamy za sobą 4 mecze, na każdy z nich wyszła inna szóstka, w trakcie jest dużo rotacji na pozycjach, do rozegrania zostało jeszcze co najmniej 11 - jest naprawdę za wcześnie, by wyciągać jakieś wnioski z dotychczasowych wyborów personalnych.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Japonia prowadzi 1:0, ale dużo piłek dostali od zaspanych jeszcze Amerykanów.
Nawet fajnie się to ogląda
Dalej śpią, 8:2 :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: mbor3k »

Szary Wilk pisze:
Aranger pisze:Wejdźcie już zejdźcie z chłopaka, fatalny występ, ale ludzie, ile można...

Ciekaw jestem, jak będzie w dalszych turniejach, bo na razie Śliwka znajduje chyba uznanie w oczach Heynena. Bednorz gra malutko, to samo Kwolek. Schulz wydaje mi się, że raczej nie będzie brany pod uwagę przy MŚ. Zostaje nam trójka atakujących Konar,Kaczmarek i Kurek i biorac pod uwage ostatnie lata i MOŻLIWOŚCI, to ja bym nie brał Konara, ale forma pokaże. Dziś akurat zagrał bardzo dobre zawody i nie ma do czego się przyczepić, ale nie o to chodzi.


Jak widzielibyście środkowych? Według mnie potrzebujemy kogoś, kto zagrywa i kimś takim jest Bieniek. Może blok ma słaby, ale za to w obwodzie jest Nowakowski i można nimi rotować, bo Kochanowski i zagrywka i blok na plus, w ataku też ładnie wykręca.

Mika? Ciekawe, czy da rade wrócić do formy i będzie brany pod uwagę. Bednorz w końcu dorośnie do bycia mocnym punktem kadry? Czas pokaże. Potrzebujemy lidera w ataku i nawet jeśli byłby nim atakujący, to potrzeba jeszcze kogoś z przyjmujących, kto będzie punktować.
Hynen miesza składem, więc na ten moment ciężko wyciągnąć szerokie wnioski. Zobaczymy jak sobie poradzi reprezentacja bez Kubiaka. Upatruję szansy dla Kwolka.
Wartość środkowych ocenia się przede wszystkim poprzez pracę w bloku. Zagrywka to wartość dodana. I tak sobie dumam... Zakładam że podstawową parę środkowych stworzą Pit i Kochanowski. I Bieniek wejdzie na poprawę bloku? :D
PS. W OBWODZIE można mieć 86cm. Nowakowski mógłby być w odwodzie. Zapamiętać. ;)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciacho23 »

dyletant pisze:Japonia prowadzi 1:0, ale dużo piłek dostali od zaspanych jeszcze Amerykanów.
Nawet fajnie się to ogląda
Dalej śpią, 8:2 :)
Masz może jakiegoś linka do tego meczu?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

mbor3k pisze:I Bieniek wejdzie na poprawę bloku? :D
Na zagrywkę. :D

Zobaczymy co zrobi Heynen, jednego pewniaka na środku dobrego na bloku mamy (Kochanowski), Bieniek blokuje gorzej niż Nowakowski, ale w ataku to porównywalny poziom, a Bieniek pokazał, że zagrywką jest w stanie zrobić różnicę, której nie zrobi Piotr.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Nie wiem czy warto oglądać, w drugim secie do 13 :]
http://assia.tv/live/golandpas/?lang=pl
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

ciacho23 pisze:
dyletant pisze:Japonia prowadzi 1:0, ale dużo piłek dostali od zaspanych jeszcze Amerykanów.
Nawet fajnie się to ogląda
Dalej śpią, 8:2 :)
Masz może jakiegoś linka do tego meczu?
Z transmisjami w ogóle jest tragedia. Ipla od kilku dni znów przypomina pokaz slajdów, sprzedaż Volleyball TV FIVB oferuje na razie tylko w 11 krajach w tym 8 europejskich.

Przykładowo Kanadyjczycy, ale chyba Bułgarzy nie mają w ogóle możliwości obejrzenia spotkań nawet swojej reprezentacji. Z imprezy, która słusznie nazywała się Ligą Światową, bo na You Tube śledzili ją kibice siatkówki z całego świata, zrobił się trzeciorzędny grajdołek, którego tak naprawdę nie ogląda i nie śledzi nikt - i to nie przez brak chęci, tylko głównie dlatego, że ludziom nie stworzono takich możliwości. Brawo FIVB i brawo Polsat. :x
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: TommyLeeJones »

Tercet Kochanowski - Bieniek - Nowakowski to dobry wybór. Przecież mogą grać w zależności od taktyki, przeciwnika, każdy ma swoje atuty i niekiedy słabości. Kwolek ma "pecha", ponieważ ma podobną charakterystykę do Kubiaka, do tej pory Heynen stara się robić pary ofensywnego z defensywnym (póki co, odwagi mu nie brakuje przecież).

Tak wyczuwam, że przez cały sezon gadamy o tych atakujących, przerzucamy się argumentami, ten, tamten i jeszcze inny... Przychodzi Kurek i pokazuje, że to on z nich wszystkich jest siatkarzem największego formatu. Bo do jego gry z np. PŚ '15 żaden nie podskoczy (do 90% tego co pokazał wtedy też nie).
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciacho23 »

Może dlatego Kubiak tak wymiata, bo pograł z tymi konusami:)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

TommyLeeJones pisze:Przychodzi Kurek i pokazuje, że to on z nich wszystkich jest siatkarzem największego formatu. Bo do jego gry z np. PŚ '15 żaden nie podskoczy (do 90% tego co pokazał wtedy też nie).
Akurat po dzisiejszym meczu - w studiu: Drzyzga mówił, że Kurek nie grał stabilnie w tym spotkaniu i miał złe wybory w ataku, podejmował złe decyzje tzn. dobór siły uderzenia do sytuacji i chodzi tu o m.in. ten bezsensownie wyrzucony atak w aut. I ja się z nim zgadzam. Błędy na zagrywce, klasyczny w jego wykonaniu "strzał" w aut. To boli. Ale zawsze można iść na kompromis i wybrać z klucza, po jednym z pary. Siła i doświadczenie w kadrze: Kurek vs Konarski oraz technika i brak doświadczenia w kadrze: Kaczmarek vs Schulz.
Ostatnio zmieniony 1 cze 2018, o 18:07 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: TommyLeeJones »

To akurat stare przywary Kurka, znane nie od dziś ale dla mnie na MŚ jest pewniakiem i póki co kandydatem na pierwszego młota kadry. Schulz wcale nie jest technicznym typem, raczej bazuje na zasięgu.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

TommyLeeJones pisze:To akurat stare przywary Kurka, znane nie od dziś ale dla mnie na MŚ jest pewniakiem i póki co kandydatem na pierwszego młota kadry. Schulz wcale nie jest technicznym typem, raczej bazuje na zasięgu.
Zasięg nie wyklucza gry technicznej. A te stare przywary Kurka powodują, że potem tego 1 punktu brakuje, bo zamiast dobijać przeciwnika, to perfidnie podaje im dłoń. Ale Heynen raczej go zabierze na MŚ, bo na każdej pozycji ma być doświadczony siatkarz.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ursula127 »

TommyLeeJones pisze:To akurat stare przywary Kurka, znane nie od dziś ale dla mnie na MŚ jest pewniakiem i póki co kandydatem na pierwszego młota kadry. Schulz wcale nie jest technicznym typem, raczej bazuje na zasięgu.
bazuje na zasięgu ale dokłada i technikę i myślenie
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: mmb »

Przyjemnie się oglądało!
W końcu mamy dwóch środkowych którzy potrafią mocno uderzyć na zagrywce :)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

mmb pisze:W końcu mamy dwóch środkowych którzy potrafią mocno uderzyć na zagrywce :)
Czas farbować włosy. :D
DonFrancesco
Posty: 52
Rejestracja: 24 maja 2018, o 12:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: DonFrancesco »

:]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”