Liga Narodów 2022

Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Defalco na 8 ostatnich piłek skończył 7. I to chyba wszystkie na pozycji atakującego. Ależ on się potrafi nakręcić. Ma chłopak ogromne serce do grania. Z 2/7 zrobił 9/15.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: jimiq »

Speraw jak niegdyś Alekna...

I takie decyzje rozumiem, ale też nie wierzę że akurat Jankesi tego nie przetrenowali, nie uwierzę...
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: jimiq »

Szary Wilk pisze: 24 lip 2022, o 21:24 Defalco na 8 ostatnich piłek skończył 7. I to chyba wszystkie na pozycji atakującego. Ależ on się potrafi nakręcić. Ma chłopak ogromne serce do grania. Z 2/7 zrobił 9/15.
TJ gasi swoją haryzmą Ngapetha. Niesamowity gość ale trza oddać Garret też super
kibic_siatki
Posty: 2597
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kibic_siatki »

Francuzi na własne życzenie przerżnęli tego seta: przy wyrównanym początku seta grali pokazówkę, jak stracili kilka punktów, to nie dało się odrobić, bo przeciwnik zaczął grać na dobrym poziomie. Muagututia zrobił dobrą robotę: w przyjęciu i ataku, a Defalco w ataku sobie radzi z 2 linii.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: grzegorzg »

Szary Wilk pisze: 24 lip 2022, o 21:16 Nie, no, bo boisko jest zaczarowane i tak naprawdę wszystko jest inne niż widzimy.
Zalezy co kto widzi. Ja Grbica z róznych powodów doskonale rozumiem. Ale ok, ty widzisz więcej i lepiej...
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

grzegorzg pisze: 24 lip 2022, o 21:28
Szary Wilk pisze: 24 lip 2022, o 21:16 Nie, no, bo boisko jest zaczarowane i tak naprawdę wszystko jest inne niż widzimy.
Zalezy co kto widzi. Ja Grbica z róznych powodów doskonale rozumiem. Ale ok, ty widzisz więcej i lepiej...
To z jakich powodów Śliwka gra zamiast Fornala? W czym jest lepszy?
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: 24 lip 2022, o 20:56
Streeter pisze: 24 lip 2022, o 20:18 W tym kontekście bardziej zastanawiałbym się głową Grbicia. Niby dzisiaj zmienił Olka, ale wydaje się mieć do niego spore zaufanie, obawiam się, że Fornal musiałby nakrywać czapką Olka, żeby go wygryźć. Jak będzie niewiele lepszy, to jednak pewnie nadal będziemy oglądać Olka, a Tomek będzie wchodzącym.
Nie będę rozwijał dziwnych hipotez, ani popisywał się antycypowaniem, bo najczęściej antycypujący okazują się ... Niewazne w sumie...
Sam jestem coraz wiekszym miłosnikiem gry Fornala, ale podobjnie jak w przypadku Butryna, nie będę skomlał o to, ze nie gra, a na moje oko, tak jak napisałem, Tomek dopiero dojrzewa do tego, aby by poważna alternatywą Śliwki w tym momencie, a nawet go zastąpic w podstawie.
Wiesz Grzesiu (mam nadzieję, że się nie pogniewasz o taką formę), cenię Twoją wiedzę i doświadczenie, bo często piszesz tutaj bardzo sensownie, aczkolwiek tego co piszesz teraz no to nie pojmuję. Po pierwsze, w którym miejscu Olek ukazał tą zdecydowaną wyższość nad Fornalem, by ten musiał dojrzewać do bycia jego alternatywą? W Mistrzostwach Polski, gdzie stykali się bezpośrednio jest 1:1. Pozostałe dane ciężej porównać, no bo ciężko stwierdzić, że zwycięstwo w LM jest zasługą wyłącznie Śliwki, a odpadnięcie z LM jest wyłącznie zasługą Fornala. Po drugie ja również nie skomlę o grę Fornala czy Butryna - po prostu wydają mi się na ten moment lepsi, ale jeżeli ze Śliwką w podstawie i Kaczmarkiem na rezerwie dla Kurka będziemy wyglądać lepiej niż z Fornalem i Butrynem, to ja zupełnie nie mam nic przeciwko. Problem w tym, że jakbym szukał, to póki co nie widzę argumentów na to, by mogło tak być.

Oczywiście Grbić bez wątpienia ma większą wiedzę o siatkówce niż ja. Ale i Heynen miał większą. A jednak się pomylił. Ja po prostu chciałbym żeby w naszej kadrze grali albo najlepsi, albo Ci najbardziej pasujący do narzuconego przez Nikolę stylu. Problem w tym, że nie grają najlepsi, a narzuconego przez Nikolę stylu po prostu nie widzę. Zresztą sądząc po tym, że Cretu osiągnął nawet lepsze wyniki niż Grbić, to można sądzić, że pierwszy trener w kędzierzyńskiej układance jest jedynie flagą, a robotę robi reszta sztabu. Gdyby było inaczej, to ze składem Perugii Grbić powinien roznieść w pył Serie A i LM, a Cretu z co by nie mówić słabszą w teorii drużyną niż Grbiciowa powinien zaliczyć gorszy sezon od Nikoli. A że było inaczej, to śmiem wątpić, że wygranie LM było zasługą Serba. Ja oczywiście bardzo lubię i cenię Nikolę, dawniej jeszcze jako świetnego rozgrywającego, a obecnie jako trenera, ale po prostu póki co nie przekonuje mnie do tego, co robi. Oczywiście nie zamierzam po VNL wyciągać jakichś daleko idących wniosków, po prostu obawiam się, żeby wnioski po MŚ nie były identyczne z obecnymi. Ot taki wstręt po tym jak Heynen poprowadził nas rok temu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Marcy$ »

Nigdy nie będę potrafił szanować Ngapetha - no zagra czasem genialnie, ale jest humory, bufonada... do cyrku się nadaje a nie do sportu.
przemik
Posty: 1562
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: przemik »

NGapeth zgaszony na lewym skrzydle.
21-18 dla USA
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

MECZYCHO
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Świetnie się to ogląda
przemik
Posty: 1562
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: przemik »

Amerykanie doprowadzają do tiebreaka.
Erwin u kresu wytrzymałości nerwowej
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Ngapeth tak się zagotował, że zaraz wyjdzie z siebie i oskarży kogoś o rasizm :D
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: jimiq »

Szary Wilk pisze: 24 lip 2022, o 21:58 Ngapeth tak się zagotował, że zaraz wyjdzie z siebie i oskarży kogoś o rasizm :D
siebie powinien, ale masz rację.. :D :D
kibic_siatki
Posty: 2597
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kibic_siatki »

Ngapeth przez 2 pierwsze sety ciągnął za sobą swoją reprezentację, tak w 2 następnych ją topił. Bardziej nadawał się do zdjęcia niż Śliwka.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Brizard jak w Tokio w finale z Rosją.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Kilgor92 »

Brizzard to jest szef totalny.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Wrócili Francuzi z dalekiej podróży. Brizard jest niesamowity
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 24 lip 2022, o 21:58 Ngapeth tak się zagotował, że zaraz wyjdzie z siebie i oskarży kogoś o rasizm :D
Jest bardzo impulsywny, nie tylko na boisku :D Podobno ma sprawę w sądzie o zniesławienie, odnośnie tego oskarżenia o rasizm.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Brawa dla obu drużyn, stworzyli świetne widowisko.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Gierek »

Wielkie brawa dla obydwu drużyn, mieliśmy kawał meczu :) Zmiana w wykonaniu trenera USA była prawie jokerem, ale na tie-break nie wystarczyło. Gratulacje!
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Lineczka »

Takie Jokery są drużynie potrzebne - Rosja 2012, dzisiaj USA było bliskie odwrócenia meczu z 0:2. Dlatego my w przyszłości powinniśmy przetestować opcję z Leonem na ataku aby też sobie takiego Jokera wykreować.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

Speraw to świetny szkoleniowiec, absolutny top, podobnie Giani. Trochę śmieszne, że nie blokujący Bieniek jest najlepszym środkowym obok Smitha. Trzeba szczerze przyznać, dzięki zagrywce :)
Wypadało dać jakąś nagrodę Naszemu zawodnikowi, jednak zakończyliśmy z medalem. Na środku nikt jakoś bardzo nie wyróżniał się, ze wszystkich drużyn.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ciekawe są oceny kibiców z zewnątrz konkretnych zawodników/trenerów, bo u kibiców USA do tego sezonu Speraw miał bardzo średnią reputację, delikatnie ujmując, a po wtopie w Tokio znaczna część chciała jego zwolnienia. W doskonałej formie są Amerykanie, jak na personalia, i ciekawe jak będzie na MŚ, bo kogo by nie wstawili na parkiet, to grał on na maksa lub powyżej wątpliwości.

Genialnym graczem jest Ngapeth - Francja to idealny przykład jaką różnicę w siatkówce potrafi zrobić wybitna jednostka, bo na pięć triumfów Francji (3 LŚ/LN, ME i IO), cztery razy otrzymywał on nagrodę MVP. Alekno pytany o Ngapetha w Kazaniu i tego, dlaczego nie wyszło, odpowiedział, że Ngapeth w Rosji grał dla pieniędzy, gdy w reprezentacji gra dla kolegów i swojego kraju - Giani chwalił go, że chciał dać mu wolne, ale Ngapeth wolał jeździć z kadrą Francji po świecie. Można nie lubić Ngapetha, ale ciężko byłoby nie znaleźć mu miejsca w panteonie najlepszych przyjmujących, jakich widzieliśmy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 lip 2022, o 22:38 Ciekawe są oceny kibiców z zewnątrz konkretnych zawodników/trenerów, bo u kibiców USA do tego sezonu Speraw miał bardzo średnią reputację, delikatnie ujmując, a po wtopie w Tokio znaczna część chciała jego zwolnienia. W doskonałej formie są Amerykanie, jak na personalia, i ciekawe jak będzie na MŚ, bo kogo by nie wstawili na parkiet, to grał on na maksa lub powyżej wątpliwości.

Genialnym graczem jest Ngapeth - Francja to idealny przykład jaką różnicę w siatkówce potrafi zrobić wybitna jednostka, bo na pięć triumfów Francji (3 LŚ/LN, ME i IO), cztery razy otrzymywał on nagrodę MVP. Alekno pytany o Ngapetha w Kazaniu i tego, dlaczego nie wyszło, odpowiedział, że Ngapeth w Rosji grał dla pieniędzy, gdy w reprezentacji gra dla kolegów i swojego kraju - Giani chwalił go, że chciał dać mu wolne, ale Ngapeth wolał jeździć z kadrą Francji po świecie. Można nie lubić Ngapetha, ale ciężko byłoby nie znaleźć mu miejsca w panteonie najlepszych przyjmujących, jakich widzieliśmy.
Dokładnie, Speraw według mnie to świetny szkoleniowiec, bo potrafi wyciągnąć maksa z solidnych graczy i świetnie przygotować drużynę. Po za tym bardzo dobrze poprowadzić i rozwijać młodych, perspektywicznych graczy. Defalco za chwilę, jeśli nie już może być absolutnie w topie przyjmujących. Myślę, że już jest, patrząc na przyjmujących z jego pokolenia.To prawda, na IO nie wyszło, jednak mieli naprawdę silną grupę. Przy obecnej kadrze USA, ten obecny wynik jest naprawdę bardzo dobry. W finale gdyby nie seria Brizarda na zagrywce w piątym secie...kto wie...
Jednak Francja wygrała zasłużenie, mecz naprawdę dobry, ciekawy.
Ps. Liczę bardzo na Defalco w Resovii, oby to był w końcu ten sezon, gdy wrócimy do trójki. Na pewno nie będzie łatwo.
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Mar1977 »

Finał pokazał nam, jak daleko jesteśmy od srebra i od złota : jakościowo, mentalnie, koncepcją gry i coś co nazywa się wartością dodaną, taka gra z gwiazdką, co w trudnych momentach oddziela chłopców od mężczyzn... czyli zagranie w dużym finale, a nie małym.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: grzegorzg »

Streeter pisze: 24 lip 2022, o 21:38 Wiesz Grzesiu (mam nadzieję, że się nie pogniewasz o taką formę), cenię Twoją wiedzę i doświadczenie, bo często piszesz tutaj bardzo sensownie, aczkolwiek tego co piszesz teraz no to nie pojmuję.(...)
Nie, nie obraże się. Mogę sie tylko uśmiechnąc...
Trudno, ale ja nie będę otwierał kolejnego "śliwkowego frontu". Ogólnie, tutaj (i nie tylko) oceny są wybitnie skrajne, bardzo uzaleznione od ostatniego występu i jednak mocno zabarwione zarówno sympatiami i antypatiami... By może moje też, ale akurat w tym wypadku nie wiem czy mają miejsce, bo - tak jak napisałem - ja dostrzegam ewolucję mentalną Tomka i jestem jego coraz większym zwolennikiem. A jak komus sie wydaje, że rzeczy dzieja się od pstrykniecia, to trudno...
Myślę, że zwyczajnie czas Tonka Fornala nadchodzi i Grbic robi to bardzo rozsądnie. Fornal przechodzi podobny proces jaki przeszedł Śliwka. Ogólnie to bardzo dobrze dla repry, bo nic tak dobrze nie działa jak rywalizacja. Zobaczymy jak się to skończy, ale jestem pewny, że jego udział w grze będzie rósł.

Bezcenna radośc Bartka Kurka - myslę, ze bardzo dobrze odnalazł się w roli kapitana. Nie jest w żadnej mierze toksyczny, ma ogromne zaufanie u chłopaków i to sie liczy. Myślę, że to też zaprocentuje . Fajna grupa, mądrze moim zdaniem prowadzona.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: barti522 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 lip 2022, o 22:38 Genialnym graczem jest Ngapeth - Francja to idealny przykład jaką różnicę w siatkówce potrafi zrobić wybitna jednostka, bo na pięć triumfów Francji (3 LŚ/LN, ME i IO), cztery razy otrzymywał on nagrodę MVP.
To prawda, świetny zawodnik. Kolejny raz to udowadnia. Zawsze cieszy mnie, gdy odbiera kolejną nagrodę MVP, jeśli w finale nie ma Polski oczywiście. Niesamowicie przyjemnie ogląda się jego niekonwencjonalny styl gry.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tak jak pisałem, który z naszych zawodników nie dostałby miejsca w dreamteamie, to dostałby na wyrost. Ale tak każe obyczaj, więc dostał Bieniek, w sumie ujdzie.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

Tymczasem prawdziwi kibice na Facebooku zdiagnozowali przyczynę porażki ze Stanami, tu cytat, uwaga: "zamiast Zatorskiego powinien być Fabian". Można się rozejść :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”