Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: SerCos »

Tam jest pomyłka powinno być Ilja Własow zamiast Wołkow ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

Murilo0 pisze:Czy ten Wołkow ma na imię Alexander? Czy to jakiś inny? Nie przypominam sobie żeby grał w szóstce Zenitu w ostatnim czasie, a o żadnym transferze nie słyszałem.
SerCos pisze:Tam jest pomyłka powinno być Ilja Własow zamiast Wołkow ;)
Oczywiście Własow - moja freudowska pomyłka. :)

PŚ Jest faktycznie jeszcze jeden Wołkow - Dimitrij, który ma 20 lat i identycznie jak jego rówieśnik Własow od kilku lat gra na co dzień w tej samej drużynie klubowej, czyli w Fakiele Nowy Urengoj. Do obecnego sezonu Własow i Wołkow występowali także wspólnie w rosyjskiej drużynie młodzieżowej opartej na rocznikach 95/96. Dzięki temu, ten młodszy Wołkow też już ma imponującą kolekcję złotych medali z młodzieżowych mistrzostw świata w różnych kategoriach wiekowych: U19, U21 (oba tytuły wywalczone w 2013), natomiast w tym roku zdobyty właśnie dziś złoty medal MŚ U23. Ale Dimitrij Wołkow gra oczywiście nie na środku, tylko na przyjęciu, a niekiedy, mimo że to chłop ponad 2 metrowy (dokładnie 201 cm), dzięki najlepszemu w tej grupie wiekowej Rosjan przyjęciu występował także jako libero! Sądzę więc, że i on śladem rówieśników: czyli Własowa i Poletajewa do seniorskiej rosyjskiej sbornej kiedyś jeszcze trafi i warto śledzić jego karierę. Zresztą będziemy pewnie za kilka dni oglądać go w akcji przy okazji MŚ U21 - pierwszy mecz w tym turnieju drużyna Bednaruka zagra właśnie z Rosją.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

serek pisze:Wczoraj w jednym secie Rosjanie ćwiczyli wariant z Muserskim na ataku i Michajłowem na przyjęciu.
Do pary z Tietiuchinem Alekno wybrał Ilyncha, tak trenowali i tak zaczynali sparingi.Jest jednak "mały" problem, bo Dimie odnowiła się kontuzja
drukjul pisze:Ilinych mimo problemów z dyskopatią jednak pojedzie do Japoni.
A ja myślałem, że biega o Buźkę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Szkoda, że nie ma Birjukowa (jeden z moich ulubionych rosyjskich zawodników), ale akurat Denis jak nie jest w optymalnej formie to trochę wtedy "kaleczy" i podejrzewam, że właśnie był bez formy.

Tak czy inaczej Rosja powinna być mocna.

Swoją drogą Własow już naprawdę niedługo (może na PŚ) wskoczy do pierwszego składu. Mógłby mieć lepszą zagrywke.

Wlasow, Poletaev, Kliuka, Volkov, Pankov świetna grupa zawodników. Ogromne talenty.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Noworoczny pisze:
Czy są już jakiekolwiek kursy? Czy może bóki czekają na zakończenie PŚ kobiet, żeby gracze nie pomylili imprez?
Bet365 na pewno ma już kursy na zwycięzcę PS.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: lipton »

Z bet365, na zwycięzcę PŚ:
USA 2,5
RUS 3,0
POL 5,5
ITA 7,0
IRI 10,0
ARG 41,0
CAN 51,0
JAP 301,0
AUS 401,0
EGY 601,0
VEN 3001,0
TUN 4501,0
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

Oceniam podobnie. Polskę nad Rusami. Być może Wenezuelę nad Egiptem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: SerCos »

Noworoczny pisze:Oceniam podobnie. Polskę nad Rusami. Być może Wenezuelę nad Egiptem.
Zdecydowanie nie ;) W LŚ Egipcjanie zdecydowanie wygrali dwa mecze po 3-0. Ponadto większy potencjał fizyczny i lepsza zagrywka. Nieprzypadkowo ograli Słowaków i Czarnogórców w Final Four III dywizji.

http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... la#p378032
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

To dobrze, że powiedziałeś, bo pod kątem typera ułożyłem sobie tabelę i zamieniłem tylko Polskę z ZSRS. Ale po prawdzie o Wenezueli zapomniałem i jej w ciągu nie miałem.
A od Tunezji jest lepsza w takiej razie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: SerCos »

Trudno powiedzieć Wenezuelczycy mieli strasznie słabych przyjmujących przynajmniej wtedy kiedy ich oglądałem, a główna armatą w ataku jest Pinerua. Tunezyjczycy na niedawno zakończonych mistrzostwach Afryki toczyli zacięte pojedynki z Kamerunem i Algierią, ostatnio oglądałem ich na MŚ, gdzie mi. zdobyli punkt na Kubańczykach.

Zresztą Algierki postawiły na igrzyska afrykańskie, a nie wiem jaki pogląd na ten temat mają Tunezyjczycy, impreza zaczyna się na dniach i nic mi na ten temat nie wiadomo.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Jiroux »

Odnotowując. Polska - Argentyna 0:3 (1:0 w dodatkowym secie dla nas)
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: futuro88 »

Jiroux pisze:Odnotowując. Polska - Argentyna 0:3 (1:0 w dodatkowym secie dla nas)
Wynik dosyć kiepsko wygląda...hmm
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Ewa6 »

Podobno nie grali Kubiak i Kurek
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Kamil92 »

Nie ma się co zbytnio przejmować takim a nie innym wynikiem.
Z zdjęcia na TT Oskara Kaczmarczyka można wywnioskować, że jeden set ropoczynaliśmy w składzie: Łomacz - Konarski, Szalpuk - Mika, Możdżonek i Zatorski. Tymczasem w składzie Argentyny widać: Conte, Sole, De Cecco.
Trenerzy na pewno mocno rotowali składem.
https://pbs.twimg.com/media/CN9_xxjVEAATuck.jpg:large
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ursula127 »

Po reklamach w tv zawsze zaczynają się kłopoty.Ciekawe jak bardzo wtopimy PŚ po reklamach Wrony i Kłosa?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

ursula127 pisze:Po reklamach w tv zawsze zaczynają się kłopoty.Ciekawe jak bardzo wtopimy PŚ po reklamach Wrony i Kłosa?
równie dobrze można powiedzieć, że zawsze jak wygrywaliśmy MHW to potem nam nie szło. Poza tym jakby ktoś nie oglądał, to w pierwszej reklamie wystąpili Mika, Kubiak i Fabię, a mają być następne, więc nie wiem, czemu się skupiać na Kłosie i Wronie. Ok, medialne chłopaki, aż za bardzo względem tego co prezentują sportowo (szczególnie AW), ale takie dokopywanie dla samego dokopywania jest trochę słabe.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: timshel »

ldz pisze:Poza tym jakby ktoś nie oglądał, to w pierwszej reklamie wystąpili Mika, Kubiak i Fabię, a mają być następne, więc nie wiem, czemu się skupiać na Kłosie i Wronie. Ok, medialne chłopaki, aż za bardzo względem tego co prezentują sportowo (szczególnie AW), ale takie dokopywanie dla samego dokopywania jest trochę słabe.
Może temu https://www.youtube.com/watch?v=dyEWaRb ... ZlIPlfVigt ;)
ursula127 pisze:Ciekawe jak bardzo wtopimy PŚ po reklamach Wrony i Kłosa?
Nie bój nic, Stefą przybywa z odsieczą https://www.youtube.com/watch?v=RsUoUke ... gt&index=1
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: azsiak88 »

To jest taki turniej, że zwycięstwa będą napędzać drużynę i nawet porażka w dalszej fazie może nic nie rujnować w układzie tabeli. Ale jeśli coś wtopimy na początku to już będzie ciężko. Co by nie mówić, to ten skład do porażek nie jest nauczony i to zarówno trenerzy jak i zawodnicy. Zatem psychika.
Jak nie będzie coś szło to minusem jest to, że nie mamy doświadczonych, ogranych w kadrze "strażaków". I to właśnie strażakami ugraliśmy drugie miejsce na poprzednim pucharze. Oczywiście nie tylko.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

timshel - no i właśnie nie rozumiem, pisałam przecież wyżej. Oni występują w reklamie, podobnie jak w 2 pozostałych połowa kadry. Czemu się więc nad nimi konkretnie pastwić? Jakoś nie widzę, żeby ktoś pisał, że przez występ Fabiana czy Kubiaka w reklamie możemy przewalić turniej.
żebyśmy mieli jasność, ja najpierw widziałam tą
https://www.youtube.com/watch?v=spRXm48 ... gt&index=3
a potem K&W.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ursula127 »

Mi chodziło o prawidłowość:
reklama tv-> spadek sportowy
np reklamy PLAY i słaby sezon Stocha
reklamy Amiki i Radwańska dołuje
reklamy Monte i Kurek zdycha w Rosji
powtórki Monte i Kurek nie gra w MŚ

itd itd, taka jakaś prawidłowość

nie chodzi mi kanretnie o Wronę( jemu reklama już zaszkodziła?) i Kłosa ( i trenera na tej reklamie)
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

Wronie zaszkodziła reklama? Bądźmy poważni, czy by w niej wystąpił czy nie, na PŚ by i tak nie pojechał (chyba że któryś ze środkowych wykrzaczyłby się tfu tfu przez kontuzję), bo od Pita, Kłosa i Bieńka jest zwyczajnie słabszy, a będąc trenerem wolałabym mieć doświadczonego Możdżona na ławce, którego mogę wpuścić na blok i wiem, że nie zawiedzie niż Wronę, który w bloku jest lepszy niż w ataku, ale bywa nieregularny, w przeciwieństwie do MM. Więc doszukiwanie się tutaj wpływu reklamy jest dziwne i jakieś...szarlatańskie? Jak nie awansujemy z PŚ znaczy, że byliśmy sportowo słabsi od innych i tyle. Nie wierzę w żadne czarne koty i kominiarzy przynoszących szczęście, więc niespecjalnie rozumiem tok myślenia.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Amerykanie bez Jaeschke na Pucharze Świata.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: mmb »

http://www.przegladsportowy.pl/felieton ... 13215.html

Możdżon:
Nie wystąpił Michał Kubiak, który od dwóch dni narzeka na uraz kolana, oraz Bartek Kurek, którego spięły plecy. Od razu spieszę uspokoić kibiców – żaden z tych urazów nie wygląda na groźny. Michał przechodzi serię badań i na 8 września, gdy rozegramy pierwszy mecz Pucharu Świata, ma być gotowy do gry. W przypadku Bartka trenerzy postanowili dmuchać na zimne. Lepiej odpuścić trening czy sparing, żeby nie ryzykować. Nie chcę wchodzić w kompetencje doktora Jana Sokala, ale nie ma powodów do obaw.
No nie brzmi to optymistycznie. Oby chłopaki dali radę!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: niepoinformowany »

A co się stało Jaeschke dokładnie?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Mateusz1993 »

W dzisiejszym sparingu Kurek już grał, także raczej nie ma obaw. Pytanie co z Kubiakiem i Miką, bo też przecież po urazie. Oby pełny skład był gotowy do gry.
Szkoda Jaeschke, co prawda Speraw widział go w roli zmiennika, ale to i tak spora strata. Bo teraz pewnie trzecim przyjmującym będzie Anderson i jakby nawalał Sander lub Russell to będzie trzeba Matta zdjąć z ataku i dać na przyjęcie. Fakt to gracz kapitalny, ale w tym momencie (jak zależało od niego bardzo dużo), tak teraz zależy jeszcze więcej i jemu nie może przydarzyć się słabszy mecz, bo może być dla Jankesów to bardzo duży problem. Choć akurat o niego jestem spokojny.
kanimo

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kanimo »

Nie chce byc cyniczna ale kontuzja Amerykanina to nie nasz problem.

Szczegolnie przy obecnych zasadach kwalifikacji. Jesli z PS zakwalifikowalyby sie 2 europejskie druzyny-tym lepiej.
Amerykanie bez problemu wejda z kontynentalych.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: StanLee »

Amerykanie jak nie wywalczą awansu, to nie przez brak rezerwowego.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Amerykanie jak nie wywalczą awansu, to nie przez brak rezerwowego.
Tyle tylko, że ponoć także Taylor Sander też ma problemy z nadgarstkiem, po kontuzji którą odniósł w ostatnim z serii meczów sparingowych z Brazylią. Ewentualny brak możliwości skorzystania w Japonii zarówno z Jaeschke, jak i w pełnym wymiarze z Sandera to już dla Johna Sperawa jednak prawdziwy ból głowy. Musiałby wtedy pewnie przesunąć na stałe Andersona na przyjęcie, bo przecież trudno zakładać, żeby Paul Lotman mógł rozegrać w Japonii cały turniej jako zawodnik szóstkowy
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Chal »

Tak wygrywali w ubiegłym roku LŚ (z Muagututią na zmianie), więc kto wie ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: StanLee »

drukjul pisze:Tyle tylko, że ponoć także Taylor Sander też ma problemy z nadgarstkiem, po kontuzji którą odniósł w ostatnim z serii meczów sparingowych z Brazylią.
Jak tak, to cofam poprzednie słowa.
Chal pisze:Tak wygrywali w ubiegłym roku LŚ (z Muagututią na zmianie), więc kto wie ;)
Tyle, że rok temu Sander grał momentami równie dobrze, jak Anderson, i jak dostał niekiedy nawet te 35-40 piłek do ataku, to z reguły połowę skończył. Russell-Lotman na lewym skrzydle za to szału nie robi, delikatnie to ujmując.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”