Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Timu »

tomasol pisze:Zafundowaliśmy sobie mała drogę przez mękę, ale na takim turnieju tak bywa i trzeba umieć sobie z tym radzić. Moim zdaniem wcale nie spowodowała tego postawa rezerwowych, bo poza Kłosem wszyscy zagrali dobrze a Możdżon nawet rewelacyjnie, problemy mieli nasi przyjmujący zwłaszcza w ataku.
Ogólnie jako cały zespół popełniliśmy dużo prostych błędów, zwłaszcza w pierwszych dwóch partiach, brakowało też jakby trochę energii. Nie mówię, że nie było zaangażowania, ale nie sprawialiśmy wrażenia grających na pełnych obrotach. A zespoły grające przeciwko nam, w końcu mistrzom świata, walczą na całego, jak choćby wczoraj Irańczycy.
Co do nerwów Antigi, to myślę, że biorą się jednak jeszcze z braku doświadczenia na stanowisku trenerskim. Takie mecze po prostu się przytrafiają, zwłaszcza jeśli dość poważnie przemebluje się skład. Nie zawsze wszystko idzie tak jak byśmy sobie życzyli i trzeba to umieć przyjąć.
MVP dostał Konarski, ale dla mnie najlepszy na placu był dziś Możdżonek, wyróżnić można jeszcze Łomacza i Konarskiego, reszta, oprócz Kłosa rzecz jasna, zagrała bez fajerwerków ale poprawnie. Po stronie przeciwnika podobał mi się ich rozgrywający i przyjmujący Rivas.
Nie zgodzę się z tobą. W ataku zagraliśmy dobry mecz ...Tutaj masz podsumowanie indywidualne zawodników... Wszyscy mieszczą się w okolicach 50 procent...

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,282.html
http://worldcup.2015.men.fivb.com/en/sc ... oland/post

Błędów również nie było dużo....

Nie zagraliśmy jako zespół dobrze przez co było mało kontr...Reagowaliśmy na to co Wenezuelczycy zrobią w ataku licząc, że się pomylą i długo nie mogliśmy się doczekać...Brakowało również bloku i regularnej zagrywki, która odrzuciłaby Wenezuelę...

A w ataku Wenezuela zagrała dzisiaj genialnie...Siłowo, ale wszystko wchodziło...
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2015, o 08:26 przez Timu, łącznie zmieniany 1 raz.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Lineczka »

Mało brakowało a przejechalibyśmy się na Wenezueli. Moim zdaniem błędem było wystawienie od początku meczu tak głębokich rezerw. Można to było robić stopniowo. Najważniejsze, że zwyciężyliśmy i to bez straty punktu. Kto dostał MVP wczoraj a kto dzisiaj?
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: rafael86 »

najważniejsza jest wygrana i odpoczynek dla graczy w szczególności Kurka
- dobra postawa Konarskiego, co do którego osobiście miałem największe obawy.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Joker »

Zastanawia mnie ten Edgar. Chłop ma 25 czy 26 lat, a gra w jakiejś ogórkowej lidze w Chinach czy tam innej Japonii.
Cholera, przecież to taki dzik, że powinien grać w jakimś czołowym klubie na świecie

Ps. Jak ja nienawidzę komentarza Niemczyka :<
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

Joker pisze:Zastanawia mnie ten Edgar. Chłop ma 25 czy 26 lat, a gra w jakiejś ogórkowej lidze w Chinach czy tam innej Japonii.
Cholera, przecież to taki dzik, że powinien grać w jakimś czołowym klubie na świecie

Ps. Jak ja nienawidzę komentarza Niemczyka :<
Wywody na temat suchego mięsa które sie żuje jak gumę? :D
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kibic_siatki »

Dzisiejszego meczu nie oglądałem, natomiast na podstawie wczorajszego i pojedynczych setów z wcześniejszych, wysnułem wniosek, że nasza zagrywka jest bardzo słaba. Mocną, powtarzalną zagrywkę ma u nas tylko Kurek, duże problemy przeciwnikowi w przyjęciu robi też Bieniek. Niestety pozostali zawodnicy serwują naszym rywalom baloniki, które nawet przez słabsze drużyny są przyjmowane. Poza tym przy tych floatach popełniane jest dużo błędów, co sprawia, że ta zagrywka niewiele jest pewniejsza od mocnej z wyskoku. Stąd nasze problemy w bloku i kłopot z osiągnięciem przewagi nawet ze słabszymi drużynami.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

O! Nie po czasie, ale wtedy, gdy podnosimy blok, nie powinniśmy psuć zagrywki. Bo zmarnowana 1/3 zmian (czasami 2/3) a pożytku nie ma. Wypisz wymaluj środkowy Kanady przy stanie po 12 w tb.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: grzegorzg »

kibic_siatki pisze:Dzisiejszego meczu nie oglądałem, natomiast na podstawie wczorajszego i pojedynczych setów z wcześniejszych, wysnułem wniosek, że nasza zagrywka jest bardzo słaba. Mocną, powtarzalną zagrywkę ma u nas tylko Kurek, duże problemy przeciwnikowi w przyjęciu robi też Bieniek. Niestety pozostali zawodnicy serwują naszym rywalom baloniki, które nawet przez słabsze drużyny są przyjmowane. Poza tym przy tych floatach popełniane jest dużo błędów, co sprawia, że ta zagrywka niewiele jest pewniejsza od mocnej z wyskoku. Stąd nasze problemy w bloku i kłopot z osiągnięciem przewagi nawet ze słabszymi drużynami.
Nie bardzo, moim zdaniem oczywiście.
Po pierwsze to Kurek nie "ma" tylko "miewa" zagrywkę. Wczoraj przez dwa pierwsze sety i dzisiaj na zmianach był bezproduktywny w tej materii...
Relatywnie dobrze grają Bieniek z Buszkiem, Kubiak stara się nie psuć, a flotowcy rzeczywiście robią błędy, a szkody przeciwnikowi marne.
Co do bloku - powtarza się historia z Argentyną, sporo było bloków nieskutecznych nie z powodu jednobloku i naturalnej przewagi atakujacego, tylko z powodu złego wykonywania tego elementu. Do "małaych" trzeba skoczyć pózniej i niewysoko tylko głeboko przełozyc ręce. Zresztą nawet było o tym w studio dwa dni temu. Wrona opowiadał o skutecznosci ...Zatorskiego na treningach.
Oczywiście w ferworze meczowym nieraz cięzko jest się przestwić ze sposobem skakania, ale od Misztrzów wymagac tego trzeba absolutnie. Inna sprawą jest jeszcze "wieszanie się" skrzydeł na antence. Dziziaj było widac parę razy, ze skrzydłowy ustawił blok za szeroko.

Wracając do moich wcześniejszych wypocin, w moim odczuciu dzisiaj Antiga zupełnie niepotrzebnie wrócił do Kłosa i to były przyzczyną nerwowego seta. Kłos jest w przeciętnej formie fizycznej i kompletnie bez czucia w bloku. Wydaje mi się, ze wystarczyło na 4 seta zostawic Bieńka, który dałby ze 2-3 pkt przewagi ( oczywiście niekoniecznioe bezpośrednio) i to wczesniej.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: OlaMleko »

Tylko nie Magiera :( Nie znoszę jak on komentuje mecze, chociaż i tak jest lepszy niż Wanio, którego chyba nikt nie lubi. Trzymam kciuki za Rosjan!
Pendriu
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2012, o 15:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Pendriu »

Ma ktoś działający link do meczu Rosja - Iran?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

Na razie Muserski show - Dima dziś odpalił na zagrywce w najlepszym dla Rosjan momencie
Pendriu pisze:Ma ktoś działający link do meczu Rosja - Iran?
rosyjski komentarz http://www.debilizator.tv/rossiia_2_(sport)/live/

yt (bez komentarza) https://www.youtube.com/watch?v=cl6DjHeqnvI
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PvK »

Jaki wynik będze dla nas optymalny?
Niech się męczą w 5 setach, czy zachowują energię na zabieranie punktów USA i Włochom?
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Timu »

PvK pisze:Jaki wynik będze dla nas optymalny?
Niech się męczą w 5 setach, czy zachowują energię na zabieranie punktów USA i Włochom?
Moim zdaniem najlepiej by Rosjanie przegrali z Iranem. Michajłow i Muserski są wstanie zapewnić wygrane rosysjkiemu zespołowi do końca turnieju...A Włosi się jeszcze potkną...

A Iran już się liczy...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

W pierwszym secie Muserski zrobił różnicę - 8 punktów 70% w ataku, 2 asy. Do stany 18:16 Irańczycy przez większą cześć seta prowadzili dwoma punktami, później zagrywka Muserskiego, Rosjanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie i dowieźli go do końca seta
PvK pisze:Jaki wynik będze dla nas optymalny?
Niech się męczą w 5 setach, czy zachowują energię na zabieranie punktów USA i Włochom?
Czy będą trzy, czy pięć setów to dla nas chyba bez znaczenia. Irańczycy do konfrontacji z USA tak czy siak wyjdą zmotywowani. Natomiast komu życzyć dziś zwycięstwa, to jednak trudno teraz powiedzieć. Rosjanie po drugiej porażce mogą faktycznie już stracić motywację i nie spręża się maksymalnie na pojedynki z USA i Włochami. Z drugiej strony z jedną porażką wciąż są dla nas groźni i liczą się w stawce - mogą ten PŚ nawet ostatecznie wygrać. Ja bym więc jednak wolał, żeby Iran dziś wygrał niezależnie 3:1, czy 3:2, przynajmniej będziemy mieli jednego groźnego rywale w turniejowej stawce praktycznie z głowy
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

Nie da sie wygrać jak sie żadnej kontry nie potrafi wykorzystać.. Zle sie na Iran patrzy bo te pilki znowu jakies trudne nie byly
meduza123
Posty: 349
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: meduza123 »

martin123154 pisze:Nie da sie wygrać jak sie żadnej kontry nie potrafi wykorzystać.. Zle sie na Iran patrzy bo te pilki znowu jakies trudne nie byly
Te kontry to na jakiś sabotaż wygląda. Marouf słabo, sporo błędów
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: azsiak88 »

Wolałbym jednak, żeby Rosja ciągle była w grze, bo w przeciwnym wypadku mogą się nawet podłożyć aby nam jak najbardziej uprzykrzyć drogę do awansu.
Z drugiej strony nam przy potknieciu Rosji wystarczyłoby wygranie z Italią + słabeusze i mamy awans na IO.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: luk_m5 »

What you fucking smile. We must cry[GRINNING FACE WITH SMILING EYES] . Dobry jest Kovac.
meduza123
Posty: 349
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: meduza123 »

azsiak88 pisze:Wolałbym jednak, żeby Rosja ciągle była w grze, bo w przeciwnym wypadku mogą się nawet podłożyć aby nam jak najbardziej uprzykrzyć drogę do awansu.
Z drugiej strony nam przy potknieciu Rosji wystarczyłoby wygranie z Italią + słabeusze i mamy awans na IO.
Ale lepiej żeby nie wygrywali wszystkiego po 3-0. USA robi to samo, a my tracimy więc w przypadku gdy wszystkie drużyny będą mieć po 1 porażce to wtedy możemy wylecieć...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: OlaMleko »

Ależ przedszkole w Iranie. W ogóle mi się nie chce na nich patrzeć, życzę im, aby dostali w tyłek od każdego.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

Chyba po walce - Irańczycy zwątpili, że mogą wygrać ten mecz, robią coraz więcej błędów własnych i są już myślami w szatni. Wszystko na to wskazuje, że będzie 3:0. Niestety nie spodziewam się już specjalnie zaciętej walki w III partii. :<
meduza123 pisze:
martin123154 pisze:Nie da sie wygrać jak sie żadnej kontry nie potrafi wykorzystać.. Zle sie na Iran patrzy bo te pilki znowu jakies trudne nie byly
Te kontry to na jakiś sabotaż wygląda.
Irańczycy właściwie nigdy nie potrafili grać dobrze na wysokiej piłce - to nie jest ich siatkówka. A dziś ten blok ma powyżej 210 cm (Muserski, Własow, Wolwicz) i przynajmniej rywali straszy. Choć pierwszy blok punktowy Rosjanie zaliczyli dopiero pod koniec II partii
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

Zbaczajac z tematu czemu na żadnym Polsacie nie ma transmisji ITA - JPN? na Polsacie Sport powtórkę boksu pokazują..
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Puchar Świata 2015

Post autor: hardy »

A powtórka Pol-Wen o 21 :x
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Odp: Puchar Świata 2015

Post autor: OlaMleko »

hardy pisze:A powtórka Pol-Wen o 21 :x
"powtórka" to pewnie za duże słowo, znając Polsat, to będzie raczej skrót
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: luk_m5 »

No i pozamiatane.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

Rosjanie ciągle są w grze. Dziś widzieliśmy najlepszy występ Muserskiego na pozycji atakujący od finału IO w Londynie.
meduza123 pisze:
azsiak88 pisze:Wolałbym jednak, żeby Rosja ciągle była w grze, bo w przeciwnym wypadku mogą się nawet podłożyć aby nam jak najbardziej uprzykrzyć drogę do awansu.
Z drugiej strony nam przy potknieciu Rosji wystarczyłoby wygranie z Italią + słabeusze i mamy awans na IO.
Ale lepiej żeby nie wygrywali wszystkiego po 3-0. USA robi to samo, a my tracimy więc w przypadku gdy wszystkie drużyny będą mieć po 1 porażce to wtedy możemy wylecieć...
W takiej sytuacji po prostu trzeba będzie mecz z USA wygrać.

Jednak bardzo dobrze, że pojedynek z Rosjanami wypadł na samym początku turnieju, bo widać, że rozkręcają się z meczu na mecz, podbudowują mentalnie i zarówno Amerykanów, jak i Włochów czeka teraz ciężka przeprawa.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: luk_m5 »

Włochów to oni pokonają moim zdaniem bez większych problemów. No chyba, że Osmany nagle wróci w kosmos. Obstawiam, że walka o awans rozegra się w meczach POL-USA i RUS-USA
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:W takiej sytuacji po prostu trzeba będzie mecz z USA wygrać.
Tak najlepiej, ale można też liczyć na zwycięstwo Jankesów nad Kacapią i swoje nad Makarioniarzami. Jankesi mają na tacy podaną receptę, zwłaszcza że Ciastek umie lewe.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: azsiak88 »

Oprócz meczu Polska - Rosja, ani my ani oni nie mieli z kim przegrać. I nie określiłbym tego, że Rosja się rozkręca.
Miałem przeczucie pisząc, że Iran najlepszy mecz zagra z nami i tak się stało.
Wypada żałować, że dopiero na sam koniec gramy z Włochami, bo w przeciwnym razie awans mógłby być wcześniej.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Przemyslaw »

Nie ma się co oszukiwać, że Rosja czy jakiś inny zespół chociaż na minutkę odpuszczą.
Dla większości zespołów IO są najważniejsze, dużo ważniejsze od MŚ czy innych rozgrywek.
Każdy, kto ma najmniejsze szanse będzie gryzł parkiet ile wlezie i tak do tego trzeba podchodzić. Trochę nie podoba mi się wypowiedź Kubiaka po meczu z Wenezuelą. Zaśmierdziało odrobinę buńczucznością i brakiem szacunku dla przeciwnika. Oczywiście mistrz świata to mistrz świata ale nie można w ten sposób publicznie się wypowiadać, że wygrywając z takim zespołem jak Wenezuela straciło się seta i jest to poniekąd "wstyd". Bardzo ta wypowiedź mnie się nie podobała.
Swoją drogą to co Antiga mówił również - to wszystko tak jakby im troszkę sodówka do głowy uderzyła - są mistrzami to wszystkich powinni lać bez mrugnięcia oka i bez najmniejszych wątpliwości na końcowy wynik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”