Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: futuro88 »

grzegorzg pisze:
futuro88 pisze:Kłos w formie jest lepszym środkowym id Możdżonka.
Ale nie jest w formie i nie wiadomo kiedy będzie, a wypowiadalismy się w czasie terazniejszym. ;)
Zresztą, Możdżon pokazał (może nauczył się od Bieńka :D ) "obracać" na srodku , jak pokzazał to w jednym z meczy (ów). Nawet gdyby Kłos był w formie, Możdzonek i tak podejrzewam jest w trójce najlepeij blokujących. Dodatkowo,ma olbrzymią przewagę nad Nowakowski i kłosem w blokowaniu pipa.
Ja tam stawiam Kłosa, Możdżonka i Wronę na jednej szali z czym może faktycznie Możdżon 'waży' delikatnie więcej.

Naszła mnie pewna myśl, mianowicie gdybyśmy awansowali na IO i obok Kurka zobaczylibyśmy Wlazłego to postawiłbym tezę: mamy najlepszą parę atakujących na świecie. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: grzegorzg »

A ja mam inna myśl - ciekawy jestem, czy Wlazły nie skusi się na IO własnie dzieki obecności Kurka, która gwarantuje mu sporo odpoczynku. ;)
neutralnyks
Posty: 33
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 08:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: neutralnyks »

Murilo0 pisze:Jak dla mnie mecz ze Stanami zaczniemy z Miką w szóstce, dlatego jego dobra dyspozycja jest póki co chowana i nie gra ze słabszymi zespołami.
Nie byłbym taki pewny. Mika za kadencji Antigi chyba żadnego meczu ze Stanami nie może zaliczyć do udanych wiec możliwe ze teraz też nie wyjdzie w 6 przy takiej formie Buszka
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Guilder »

Do poniedziałku włączam tryb niepoprawnego optymisty. Wysuwam życzeniową tezę, że skoro teraz dwa spotkania pod rząd zagraliśmy bez falstartu, to znaczy że jesteśmy w lepszej dyspozycji niż na początku turnieju, i ze Stanami zagramy najlepszy nasz mecz.

Możdżonek na tym turnieju praktycznie każde wejście ma pozytywne. Kłos mu na Pucharze Świata do pięt nie dorasta (siłą rzeczy, Bieńkowi i Nowakowskiemu też). Aż się prosi zadać pytanie: co prezentował Wrona, że go klubowy kolega przebił?

No i też się głowię co z tym Miką, ale z racji tego co napisałem w pierwszym akapicie, do poniedziałku wmawiam sobie że jest w mega-formie i jest ukrytym w rękawie asem na Jankesów.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: grzegorzg »

Jeszcze dwa słowa o wypowiedzi Drzyzgi n/t Buszka i bloku. Ciekawe czy zauwazył, że to Kubiak ostatnimi czasy chodzi "na rzozgrywającym" i siłą rzeczy ma najczęściej zdecydowanie łatwiej w ataku. Natomiast Buszu ma zawsze skrzydłowych.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Aershis »

Macie dostęp do statystyk indywidualnych zawodników, na przestrzeni całego turnieju?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

Ooo :o
Wyzwę każdego na ubitą ziemię, kto czepia się naszej gry i uważa, że nam się nie układa. Wyniki mówią same za siebie - powiedział pół żartem, pół serio środkowy reprezentacji Polski Marcin Możdżonek w rozmowie z Polsatem Sport.

-> http://eurosport.onet.pl/siatkowka/puch ... gry/cmkw6f
Ktoś jeszcze pamięta, co właściwie studiował Marcin w Olsztynie, geologię, czy geografię, że teraz tak wyjeżdża z tą ubitą ziemią? :]

Były kiedyś moskaliki, to teraz mogą być możdżoliki. Pamiętajcie tylko, że układ rymów abab i że pierwszy wers zaczynamy od "kto powiedział", "kto się czepia", "kto śmie twierdzić" itp....

Moja propozycja:

Temu, kto śmie twierdzić że Polacy

W tej Japonii gubią małe punkty bez potrzeby

Temu z miejsca Możdżon kpiąco-klnący

Proponuje dwustronną, szczegółową analizę gleby
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: maciek77 »

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, o 15:28 przez maciek77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eye
Posty: 40
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 11:02
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Eye »

futuro88 pisze:
grzegorzg pisze:
futuro88 pisze:Kłos w formie jest lepszym środkowym id Możdżonka.
Ale nie jest w formie i nie wiadomo kiedy będzie, a wypowiadalismy się w czasie terazniejszym. ;)
Zresztą, Możdżon pokazał (może nauczył się od Bieńka :D ) "obracać" na srodku , jak pokzazał to w jednym z meczy (ów). Nawet gdyby Kłos był w formie, Możdzonek i tak podejrzewam jest w trójce najlepeij blokujących. Dodatkowo,ma olbrzymią przewagę nad Nowakowski i kłosem w blokowaniu pipa.
Ja tam stawiam Kłosa, Możdżonka i Wronę na jednej szali z czym może faktycznie Możdżon 'waży' delikatnie więcej.

Naszła mnie pewna myśl, mianowicie gdybyśmy awansowali na IO i obok Kurka zobaczylibyśmy Wlazłego to postawiłbym tezę: mamy najlepszą parę atakujących na świecie. Co o tym myślicie?
Najlepszą parę atakujących na świecie ma Resovia, Schops zjada Wlazłego na śniadanie.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: FLPman »

Zagrywki widzę wrzucone to dorzucam atak po komplecie dotychczasowych meczów:

Obrazek
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: maciek77 »

Jak na stronie FIVB obliczane są błędy własne?
Antek
Posty: 92
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:09
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Antek »

Najlepszą parę atakujących na świecie ma Resovia, Schops zjada Wlazłego na śniadanie.
[/quote]


Tak pokazał to na MŚ grzejąc ławkę ten Schops.[Treść edytowana]
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, o 15:58 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 14. Regulaminu Forum.
weary skier- najgorszy moderator jaki widzialem ^^
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: sb.slav »

Guilder pisze:No i też się głowię co z tym Miką, ale z racji tego co napisałem w pierwszym akapicie, do poniedziałku wmawiam sobie że jest w mega-formie i jest ukrytym w rękawie asem na Jankesów.
A ja, jako niepoprawny pesymista, uważam że Mika jest w fatalnej formie, i na meczu ze Stanami zagra taki piach, jakiegośmy jeszcze nie oglądali.

Ale wolę twoją wersję.
Aershis pisze:Macie dostęp do statystyk indywidualnych zawodników, na przestrzeni całego turnieju?
Są na stronie:
http://worldcup.2015.men.fivb.com/en/co ... statistics
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

FLPman pisze:Zagrywki widzę wrzucone to dorzucam atak po komplecie dotychczasowych meczów
Super, wielkie dzięki za obie statystyki. :P

Potwierdzają one moją wcześniejszą intuicję, że efektywność ataku Włochów, która tak naprawdę wisi głównie na dwóch siatkarzach Zajcewie i Juantorenie, jest na tym turnieju sporo poniżej efektywności ataku USA, Polski i Rosji. Co za tym idzie, trochę wbrew temu co mówi dziś w wywiadzie Roberto Santilli, który jak wiadomo jest jednak Włochem i ma swoje zrozumiałe pewne sentymenty, squadra azzurra może być bardzo ciężko o zwycięstwo w dwóch pozostałym meczach z drużynami z "wielkiej czwórki" tego turnieju - czyli z Rosją i z Polską. Na zagrywce, w porównaniu z rywalami Włosi też specjalnie nie tak bardzo wcale "kopią" i nie zdobywają już tyle punktów tym elementem bezpośrednio, jak przyzwyczaili nas do tego w najlepszych swoich sezonach podczas kadencji Mauro Berruto. Choć z drugiej strony robią najmniej błędów serwisowych i minimalizują w ten sposób błędy własne, co się bardzo liczy. Statystki bloku, tutaj akurat nieuzwględnione, w porównaniu do tych wyżej wymienionych, akurat w męskiej siatkówce nie zawsze już mają pierwszoplanowe, rozstrzygające znaczenie - na co na przykład pokazał wczorajszy mecz USA z Iranem, gdzie Irańczycy zdecydowali dominowali w tej jednej statystyce 15:3, ale to nie miało większego wpływu na losy tego spotkania.

Oczywiście na mecze z nami i Rosjanami Włosi na pewno postarają się dodatkowo zmobilizować i z całą pewnością postarają się zaprezentować w nich swoją najlepszą siatkówkę, ale przed ostatnią turą i tymi decydującymi rozstrzygnięciami dotychczasowe statystyki turniejowe są przeciwko nim. Dlatego, ja znacznie bardziej obawiam się teraz Rosjan, jako naszego najgroźniejszego konkurenta w rywalizacji o dwa bilety do Rio. Bo niestety, identycznie jak Roberto Santilli zakładam, że jedno z dwóch pierwszych miejsc jest już zarezerwowane dla Amerykanów, choć inaczej niż włoski trener, nie jestem wcale jeszcze przekonany, że to oni muszą wygrać ten turniej
maciek77 pisze:Jak na stronie FIVB obliczane są błędy własne?
"Błąd" = każda akcja, w której drużyna przeciwnika zdobywa punkt bezpośrednio. Czyli wliczane są to błędy ataku sensu stricto, jak i bloki punktowe rywali.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, o 16:14 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Kamil92 »

#maciek77 i @FLPman
Bardzo dziękuję za statystyki :)
Widać, że chociaż indywidualnie w rankingach nie jesteśmy jakoś wysoko, to jako zespół wyglądamy bardzo dobrze. Mnie cieszy szczególnie nasza zagrywka, na którą zawsze trochę wszyscy narzekaliśmy, a tutaj się okazuje, że w tym elemencie jesteśmy bardzo mocni.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: rafael86 »

z naszego punktu widzenia chyba dobrze by było jakby Włosi ograli Rosjan w poniedziałek, wtedy nawet przy porażce z USA w ostatnim dniu mamy ciągle wszystko w swoich rękach i gramy o Igrzyska z ekipą z Italii :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

rafael86 pisze:z naszego punktu widzenia chyba dobrze by było jakby Włosi ograli Rosjan w poniedziałek, wtedy nawet przy porażce z USA w ostatnim dniu mamy ciągle wszystko w swoich rękach i gramy o Igrzyska z ekipą z Italii :)
"Umiesz liczyć, licz na siebie". A przy porażce z Amerykanami za trzy punkty i jednoczesnym zwycięstwie Rosjan na Włochami 3:0 oddajemy sprawę naszego awansu tak naprawdę właśnie w ręce Amerykanów. A akurat dla nich będzie to w sumie bez wielkiego znaczenia, czy następnego dnia zwyciężą Rosjan 3:2, czy przegrają z nimi po tie-breaku - i tak w tym drugim wypadku mieliby wtedy na 95% zagwarantowane pierwsze miejsce w turnieju (te 5% zostawiamy na ewentualne potknięcie Juesejów w ostatnim meczu z Argentyną, ale są one małe, bo jak wiadomo nic dwa razy się nie zdarza i bardzo trudno w tym roku liczyć na powtórkę z MŚ 2014 )

Dlatego dla nas, po stracie punktu z Iranem, i jeszcze bardziej beztroskim traceniu pojedynczych setów m.in z Wenezuelą i Kanadą, na tym turnieju absolutnie kluczowe będzie spotkanie z USA. W żadnym wypadku nie wolno nam tego meczu oddawać jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, a już nie ugranie w nim nawet jednego punktu, może dla nas okazać się jedną wielką klęska, ponieważ przy naszym aktualnym najgorszym wśród trzech prowadzących w tabeli zespołów (Polska, Rosja, USA) ratio setowym, nawet przy jednej porażce w turnieju, mecz z Włochami ostatniego dnia może już nie mieć kompletnie żadnego znaczenia dla kształtu tabeli. W momencie rozpoczęcia spotkania Polska-USA, wynik konfrontacji Włochy-Rosja będzie zresztą już od kilku godzin znany, więc będziemy dokładnie widzieć o co gramy.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: rafael86 »

Z drugiej strony nawet zwycięstwo nad USA za 3 pkt nic nam nie gwarantuje i ciągle może istnieć scenariusz, że w ostatniej kolejce przegrywamy z Włochami i nie awansujemy na Igrzyska.

Poniedziałek będzie kluczowy dla kogoś z pary Włochy- Rosja. Przegrany w zasadzie może żegnać się z nadzieją na drugie miejsce, bowiem z bilansem 9-2 raczej nie da się awansować (choć czysto matematycznie szanse jakieś tam pozostaną)
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

Jezu Rosja Włochy grają o 3.30 naszego czasu, My z Włochami to samo, po cholerę wcześniej jeszcze grają niż w poprzednich fazach..?? 5.10 jeszcze w miare znośna ale 3 w nocy to w przypadku poniedziałku chyba odpuszczę :x
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

grzegorzg pisze: Dla mnie bezsensone roztrząsanie braku Miki na boisku w studio. Skoro Buszek wystarcza, a Mika jest w końcu po kontuzji - niewielkiej, ale jednak - to chyba trzeba go oszczędzać ?
powiem szczerze, że duet Francuzów mnie cały czas zaskakuje. Przed PŚ było sporo głosów (sama zresztą tak myślałam), że jeśli chcemy coś ugrać w Japonii to będzie nam absolutnie niezbędny Mika w formie, Rafała zakładałam raczej jako zmiennika, czy to dla Kapitana czy dla MM. A on gra kolejny mecz z rzędu, większość była dobra/bardzo dobra w jego wykonaniu i mnie osobiście się wydaje, że w ogóle nie widać po nim zmęczenia! Mika za to większość spotkań oglądał z kwadratu - czy to forma, czy kontuzja, jeden pies - a mimo to przed ostatnią fazą jesteśmy w dobrej sytuacji i cały czas mamy realne szanse na awans. Także - czapki z głów za doprowadzenie Buszka (ale też i Kurka, świetny turniej w jego wykonaniu) do takiej dyspozycji - ośmielę się stwierdzić, że to jeden z najlepszych lub nawet najlepszy turniej w jego karierze.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: futuro88 »

martin123154 pisze:Jezu Rosja Włochy grają o 3.30 naszego czasu, My z Włochami to samo, po cholerę wcześniej jeszcze grają niż w poprzednich fazach..?? 5.10 jeszcze w miare znośna ale 3 w nocy to w przypadku poniedziałku chyba odpuszczę :x
Meczami innych reprezentacji nie powinniśmy się martwić, martwmy się terminarzem ostatnich 3ech pojedynków naszej reprezentacji: poniedziałek godz. 10:10, wtorek godz. 7:15, środa godz. 3:30. dobrze, że nie gramy w czwartek, bo mecz gralibyśmy o 23 drugi mecz tego samego dnia! Jakiś japoniec chyba upadł na głowę. Powinni swojej drużynie ustawić taki terminarz.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: sb.slav »

ldz pisze:powiem szczerze, że duet Francuzów mnie cały czas zaskakuje. Rafała zakładałam raczej jako zmiennika, czy to dla Kapitana czy dla MM. A on gra kolejny mecz z rzędu, większość była dobra/bardzo dobra w jego wykonaniu i mnie osobiście się wydaje, że w ogóle nie widać po nim zmęczenia! Mika za to większość spotkań oglądał z kwadratu - czy to forma, czy kontuzja, jeden pies - a mimo to przed ostatnią fazą jesteśmy w dobrej sytuacji i cały czas mamy realne szanse na awans. Także - czapki z głów za doprowadzenie Buszka (ale też i Kurka, świetny turniej w jego wykonaniu) do takiej dyspozycji - ośmielę się stwierdzić, że to jeden z najlepszych lub nawet najlepszy turniej w jego karierze.
Żadna w tym zasługa obecnych selekcjonerów, jakim Buszek jest siatkarzem. Dośc kuriozalny ten pean Antigi i Blaina.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: bytrek »

Wepchnęli tą Japonię nam na ostatnie mecze, tylko po to żeby mecz z ich udziałem oczymkolwiek decydował.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

sb.slav pisze: Żadna w tym zasługa obecnych selekcjonerów, jakim Buszek jest siatkarzem. Dośc kuriozalny ten pean Antigi i Blaina.
być może, ale doprowadzili go do takiej formy, w jakiej ja go chyba jeszcze nie widziałam. W Olsztynie też grał bardzo dobry sezon, ale nie przeciwko blokowi rosyjskiemu.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: serek »

Taka ciekawostka.
W dzisiejszym wydaniu rosyjskiego Sport Ekspresu ukazał się wywiad z Muserskim. Dziennikarz pytał m in o graczy, których Dima chciałby mieć w swojej szóstce, gdyby był trenerem "drużyny świata"
Leon - Anderson, Grozer, Simon, Holt, Trawica i libero Iranu.

tu jest całość
http://m.sport-express.ru/articles/show ... tid=835528
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, o 20:47 przez serek, łącznie zmieniany 1 raz.
kibic_siatki
Posty: 2606
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kibic_siatki »

bytrek pisze:Wepchnęli tą Japonię nam na ostatnie mecze, tylko po to żeby mecz z ich udziałem oczymkolwiek decydował.
Bardzo dobrze, że nam ich wepchnęli, bo mamy najlepszy układ z całej 4: między meczem z USA, a Włochami mamy najsłabszego rywala z całej szóstki. Jeżeli Włosi w poniedziałek popłyną z Rosją, to 2 ostatnie mecze nie będą miały dla nich większego znaczenia- przy 2 porażkach ich szanse na awans będą raczej tylko matematyczne.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

Polemizowałym z tym czy na tym turnieju słabsza jest Japonia czy Argentyna, zresztą ciekawi mnie bardzo pojedynek między nimi a Argentyńczykami, bo będzie zapewne bardzo wyrównany, w każdym razie mogą nam naprzykrzyć życia w tym środkowym meczu rundy
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Lineczka »

Szybki mecz, który kontrolowaliśmy od początku do końca. Plan w 100% wykonany. Kolejne świetne spotkanie Kurka - atak swoją drogą, ale na zagrywce jest moc! Bardzo dobra gra Buszka, jak i całego zespołu. Martwi tylko gra rezerwowych np. Konarskiego. Od poniedziałku zacznie się bitwa na noże, już nie mogę się doczekać. Najgorsze, że meczu z USA nie obejrzę na żywo a znając siebie będę chciała od razu poznać wynik. :/
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: StanLee »

Wprawdzie dalej podtrzymuję, że Polska i USA powalczą o wygraną w całym turnieju - ale najgorsze w tym turnieju jest to, że pomimo bilansu 8-0 tak naprawdę jeszcze nic nie wiadomo, i by móc kreować możliwe rozwiązanie - trzeba poczekać do poniedziałku.

Nie oglądałem wszystkich meczów Polaków, tak jak nie czytałem większości komentarzy w tym wątku, więc pewnie powtarzam, ale ewidentnie widać, że największym problemem Polaków jest gra na siatce, zwłaszcza, gdy rywal dobrze przyjmie - tak jak sobie przypomnę mecz z Iranem czy Argentyną, to wcale nie mieliśmy tam rewelacyjnego Iranu dla przykładu, a po prostu nasi środkowi do tej pory na tym turnieju na bloku grają bardzo przeciętnie - stąd też obraz, gdy Iran dobrze przyjmował, ich niesamowicie efektywnej gry. I co by nie mówić o tym, że ogólnie zatrzymać rywali po dobrym przyjęciu jest bardzo trudno, to chyba jednak nie ma przypadku, że naprzeciw De Cecco i Maroufa nasi środkowi zanotowali ... trzy punktowe bloki. Oczywiście, zatrzymanie takich rozgrywających, gdy mają piłkę dograną do siatki, jest bardzo trudne, jak i sam blok to element bardzo połączony z zagrywką - to jednak nie da się ukryć, że nasi środkowi to nasz najsłabszy punkt na tym turnieju, co zresztą dobrze pokazują statystyki.

A Amerykanie - np. tego pipe'a grają zdecydowanie najwięcej ze wszystkich drużyn nie tylko na tym turnieju, ale chyba też na świecie, a my, z Rafałem Buszkiem i Mateuszem Bieńkiem w składzie, bardziej stawiamy na mocną zagrywkę niż rok temu, gdy Amerykanów zdecydowanie łatwiej w tym momencie poruszyć flotem. Christenson nie dość, że gra kombinacyjnie (przynajmniej tutaj ;) ), to też przyspieszył na przestrzeni tego i poprzedniego sezonu wystawę do Andersona - wydaje mi się, skoro nawet z Kanadyjczykami mieliśmy problem, żeby zatrzymać ich pierwszą akcję, że akurat ten aspekt naszego poniedziałkowego meczu może budzić największe wątpliwości. Z drugiej strony, Amerykanie z taką parą przyjęcia wcale nie są do końca zbilansowanym zespołem, przynajmniej w takim stopniu w jakim mogliby być.

Za to Włosi może nie wyglądają najlepiej jeżeli chodzi o te indywidualne statystyki, wspomnianą efektywnośc ataku, rozegranie czy rozkładu gry, ale wraz z biegiem turnieju, coraz lepiej gra Juantorena, a do tego w wielkiej formie jest Zaytsev. Zakładam, że to będzie ten łatwiejszy nasz przeciwnik w tych naszych dwóch decydujących spotkaniach, ale wydaje mi się też, że to jest drużyna której bardzo nierówny poziom turnieju czy fakt, że decydować będą pojedyncze mecze - jest zdecydowanie na rękę. Włosi robią bardzo mało błędów własnych i mają tego Zaytseva, który z bardzo słabo grającym Giannellim, wykręcił jak na razie prawie 60% w ataku, w tych najtrudniejszych meczach (USA, Iran) dostając naprawdę mnóstwo ciężkich piłek.

Wygląda na to, że do końca turnieju nie będziemy mieć żadnej niespodzianki i chyba to nie przypadek, że podobnie było też u pań - PŚ w tej obecnej formule (jeden zespół mniej z Europy, brak Brazylii) jest okrutnie nudny i przewaga tych czterech najlepszych drużyn nad resztą jest ogromna (u panów, u pań była jeszcze Japonia). I już nikomu nic nie umniejszając - jeżeli 5. miejsce zajmie prawdopodobnie drużyna z przyjmującym któremu podają 182-186 cm wzrostu, i bez (dosłownie - bez) atakującego - to też trudno się takiemu stanowi rzeczy dziwić. Na szczęście harmonogram jest odpowiedni i w ostatnich dniach każdy zespół walczący o awans zanotuje dwa kluczowe spotkania między sobą. Tutaj, znowu, podobnie jak i u pań, powinno być już niezmiernie ciekawie.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2015, o 04:53 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: bytrek »

o było by Ciekawiej, gdyby kluczowe spotkania były porozrzucane po całym turnieju. A tak to na 8 spotkań tylko z Rosją był mecz o wszystko.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”