Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: maciek77 »

Na tajbrek włącze TV jak coś. :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: StanLee »

Jak na to co gra Anderson w ataku w ostatnich meczach to dostają najmniejszy wymiar kary do tego momentu Amerykanie.

Crer się zatrzymał w czasie i gra to samo co grał gdy miał 21 lat...
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Wojtek60 pisze:Teraz mamy pokaz tego co może się zdarzyć, kiedy ktoś za szybko uwierzył, że już wygrał mecz...
Co Ty piszesz.
Cały czas Amerykanie grają mocno przeciętnie, żeby nie napisać słabo. Zobacz na jakiej skuteczności grają Anderson i Sander. Wcześniej ratowała ich zagrywka.

Teraz lepiej zaczęła grać Argentyna, "siedzi" im zagrywka i wygląda to tak jak wygląda.

Anderson ma problemy z barkiem czy o co chodzi?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: grzegorzg »

Skusili sie jednak na ofertę Blaina?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Kamil92 »

grzegorzg pisze:Skusili sie jednak na ofertę Blaina?
Widziałem kilku przedstawicieli naszego sztabu przy wejściu do hali, więc może tam jakaś oferta poszła.

Wiadomo nie ma co jeszcze się cieszyć, ale Amerykanie grają naprawdę marnie i tak jak mówi @StanLee, to jest najmniejszy wymiar kary dla nich w tym momencie. Gdyby nie odpalili na zagrywce w 2 partii (gdzie trafili 6 asów) to przegrywaliby już 1-2. Amerykanie trochę jakby opadali z sił.

Liczyłem, że Kurek zostanie najlepiej blokującym skrzydłowym, ale Conte mu dzisiaj odjechał. Ma już 5 bloków.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2015, o 12:19 przez Kamil92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3872
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: tomasol »

Jaka piękna katastrofa :( . Meczu nie oglądałem (uroki trzyzmianowej pracy), ale czytając wasze posty, to mogę stwierdzić tylko jedno - przegraliśmy mecz przez to, co można było zaobserwować już wczoraj. Blok nie stanowił żadnej zapory (Włosi mieli 61% skuteczności ataku), słaby Buszek, nierówni Kubiak z Kurkiem czy brak "pary" u pozostałych. Ktoś mi wczoraj napisał, że po co tyle narzekać. Narzekałem bo było na co. Właśnie na to, przez co w ocenie wielu z was przegraliśmy ostatni mecz. Ale nie mam pretensji do drużyny. Zagrała bardzo dobry turniej, chłopaki dali z siebie wszystko i brak awansu olimpijskiego boli tym bardziej. Choć USA wciąż jeszcze grają z Argentyną, ale ja się już nie łudzę.

Często przy wyrównanym poziomie decydują szczegóły i my w przekroju całego turnieju, przegraliśmy takimi szczególikami. Stracone sety ze słabszymi czy ten jeden z Rosją gdzie było 24:20 dla nas, wyszły nam niestety bokiem. Wyszło trochę bokiem to, że Antiga to szkoleniowiec jeszcze niedoświadczony i kilka drobnych pomyłek zrobił. Ja najwięcej żalu man o pozostawienie Kurka bez pomocy. Wiedząc to, że Kurek nie zawsze wytrzymuje presję i że gra na nowej pozycji należało zapewnić mu lepsze wsparcie. Czy to biorąc innego zawodnika czy to jednak częściej wpuszczając Konarskiego. A nasi liderzy obok wielu zalet, mają jednak i poważne wady. Kurek i Kubiak nie wytrzymali presji, Drzyzga owszem utalentowany, ale leniwy i pod presją też się gubi, Mika chimeryczny. I środkowi, którzy w najważniejszym dla nich elemencie - bloku skończyli turniej ze średnią 0,45 (Nowakowski) i 0,36 (Bieniek) czyli zagrali w tym elemencie słabo.

Szkoda tego turnieju, zespół zostawił na min masę zdrowia i poniósł porażkę, którą ciężko będzie przetrawić. A to jest też prawdziwy test dla tego zespołu, tak zawodników jak i trenerów. Najwięksi muszą umieć podnieść się po takich porażkach. Oby to się udało, bo dotychczasowe doświadczenia w tej kwestii nie nastrajają optymistycznie. Tak czy siak drużynie należą się duże brawa za to co pokazała w Japonii.

PS
A Argentyńczycy wygrywają seta seta, więc wciąż jest nadzieja, że posta popełniłem za wcześnie. Cóż, oby tak się skończyło :)
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Wojtek60 »

A z czego to wynika ? W mojej ocenie wyłącznie : brak koncentracji - lekceważenie przeciwnika + ubytek sił.
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: dodonek »

Jeśli ktoś z Was nie rozumie postępowania Stefana i tego że Konar stoi w kwadracie...to jak wytłumaczyć nieobecność Troya na boisku przy takiej padace Andersona..
Dziękuję.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: sb.slav »

grzegorzg pisze:Skusili sie jednak na ofertę Blaina?
Alekno też powinien dołożyć, żeby nas nie spotkać potem gdzieś po drodze.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:Skusili sie jednak na ofertę Blaina?
A co im Blain zaofiarował, bo nie słyszałem?

Amerykanie spokojnie kontrolowali mecz, prowadzili 2:0 i 8:7 na pierwszej technicznej w III secie i nagle literalnie stanęli. :o

W Bydgoszczy przed rokiem na MŚ było dokładnie to samo, więc jest jeszcze dla nas nadzieja. Może Argentyna i 2:0 to takie amerykańskie fatum? :D
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Kamil92 »

drukjul pisze:
grzegorzg pisze:Skusili sie jednak na ofertę Blaina?
A co im Blain zaofiarował, bo nie słyszałem.
Powiedział, że zafundują im wieczór ;)
manita
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2015, o 19:05
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: manita »

Łap w wiatr w żagle Argentyno.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: figol »

A jak Argentyna to przepchnie 3-2 to czasami USA nie wejdą ? a nie ok będą mieli 2 porażki my jedną, ale i tak nie wierze :P
poznasz głupiego po czynach jego
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: StanLee »

Rok temu Amerykanie przegrywali 1-2...

Ślicznie gra Lucuś.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

Mimo wszystko stawiam że w 4 secie USA ogarnie, no ale cuda sie zdarzają..
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Joker »

Niby jest set, ale nadzieja wciąż mała
krzychszp
Posty: 979
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: krzychszp »

już raczej po meczu
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: reeman »

14:9 dla USA w 4
kamil1404
Posty: 167
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 23:05
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kamil1404 »

juz pozamiatane
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Mateja »

Już 16:10, to chyba koniec.
kanimo

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kanimo »

Tak .
A ten pierwszy set z Rosja gdzie prowadzilsmy 24:20 to on nie zostal przegrany przez nikomu niepotrzebna, cholerna podwojna zmiane?
Nie rozumiem obrony koncepcji atakujacego od blokowania. Jak dla mnie koncepcja na minusie. Do przemyslenia.

Fajny turniej druzyny, bardzo nierowny trenera.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: sb.slav »

@Kanimo, jeszcze raz:

"Brawo" Antiga.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Guilder »

Takie luźne spostrzeżenie, bo na wynik korzystny nawet nie liczyłem: Facundo Conte zarost a'la własny ojciec.
weary_skier pisze:A propos tej kiwki to fajnie ilustruje reakcje na zagrania graczy lubianych i nielubianych. Jakby Nowakowski takie coś zrobił to hejt lałby się na niego ze wszystkich stron.
Kubiak cały turniej starał się brać na siebie odpowiedzialność, nieraz w wariacki sposób, z czego większość kończyła się dobrze. Takie akcje mu wychodziły, brak punktu z tej kiwki to tak, jakby Kurek na pojedynczym nie skończył - jednak rzadkość. Nowakowski ze swojej "rezolutności" jest znany, gdyby się za to wziął to poziom ryzyka byłby niewspółmiernie większy. Niby szczegół, ale ten kontekst jest moim zdaniem istotny.

No i zgadzam się z każdym głosem wypisanym/wypowiedzianym/pomyślanym o tym, że FIVB to farsa, a ich przeforsowane zasady to najłagodniej ujmując debilizm. Europa jest regularnie ciemiężona, brakuje jeszcze tego, żeby wszystkie kontynenty miały tyle samo przedstawicieli.

Od tego Konarskiego też już byście mogli się odczepić (a raczej od Antigi, że Konarskiego zabrał). Jarosza broniąc wspominaliście jego pojedyncze mecze sprzed trzech/czterech lat, on nie zrobiłby absolutnie żadnej różnicy na plus względem nowego atakującego Zaksy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Joker »

Koniec, niestety.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

Joker pisze:Koniec, niestety.
Przedwcześnie. Decydujący punkt w turnieju Amerykanom zdobył ich libero. :D
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Angulo »

Pięknie Conte spieprzył 2 piłki w końcówce seta...
Matius

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Matius »

Niestety Papke mówił, że ME są również priorytetem i liczy na złoto ze względu na to że można dostać dotacje z ministerstwa. Także zapewne odgórny nakaz grania na maksa na ME.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Elgarten »

Jeszcze Shoji musiał nas dobić...
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Ślicznie gra Lucuś.
Ale trzeba przyznać, że ten 4 set to trochę na jego barki trzeba zrzucić. Mocno niedokładnie grał, Crer mu nie kończył, a ten go posyłał na podwójny blok. I jeszcze to przebicie drugiej piłki przy 18-22...
krzychszp
Posty: 979
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: krzychszp »

Cóż pozostaje pogratulować Amerykanom, zasłużenie zdobyty Puchar Świata, tylko jedna porażka, żadnych wpadek ze słabszymi drużynami. Oby nasi szybko się podnieśli psychicznie po tym turnieju..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”