Puchar Świata 2011 mężczyzn

Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Bezowy »

Depciak, bo Bartman nie jest atakującym i to niestety widać. Całkiem dobry dziś % skuteczności zawdzięcza dezorientacji Serbów w pierwszym secie i Pawłowi Zagumnemu. Świadczy o tym fakt, że Zagumny w kontrach i z sytuacyjnych piłek szukał rozwiązań nie przez atakującego. Możliwość gry z takich piłek na przyjmujących bądź środek, powinna być komfortem a nie koniecznością.
Ogółem dobry, emocjonujący mecz który się przyjemnie oglądało.

Lucano - jest temat o transmisjach TV w internecie z PŚ, tam zadaj swoje pytanie, bądź poczytaj jak oglądać niekoniecznie na Laoli.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, o 10:03 przez Bezowy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Kramnik
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2009, o 15:41
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Kramnik »

Spotkania można oglądać w wysokiej jakości na wielu stronach (meczyki, soccer-live) bez rejestracji. Co do meczu - pragnę wyróżnić Marcina Możdżonka, moim zdaniem MVP, który swoją zagrywką przez całe spotkanie siał prawdziwe spustoszenie w drużynie mistrzów europy, dodatkowo bardzo ważny blok w końcówce 4 seta na Podrascaninie i ogólne wybloki na środkowych rywala, które to zniechęciły znacznie Petkovica do tej formy rozegrania - oczywiście wiąże się to ze znacznym ułatwieniem taktycznym dla Naszej drużyny. Jutro z kolei mecz niezwykle ciężki do którego przystępujemy w roli tylko nieznacznego faworyta.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: kevinpsb »

Słaby mecz Serbii i średni polaków. W zasadzie po za Michałem Winiarskim każdemu zawodnikowi można zarzucić kilka akcji które nie powinny się zdarzyć. W zasadzie tych akcji było tak dużo że można śmiało powiedzieć że z inną kadrą byśmy nie sobie dziś nie pograli. Ignaczak miał o dziwo ze 2 piłki w obronie które sięgnąć powinien, no ale przy nim akurat należy postawić plus, bo grał dobrze. Zagumny z 5, 6 razy wystawił piłki z których trzeba było kiwać a to jemu się nie zdarzało ostatnio w ogóle. Kubiak miał momentami problemy z przyjęciem często nie trudnej zagrywki dodatkowo w ataku też parę razy się nie popisał w sytuacjach prostych. Nowakowski grał w 1 secie fatalnie, przez niego Polacy go przegrali, nawet niezła jego gra w późniejszych fragmentach meczu sprawia że jego występ na minus, dodatkowo przybiła mnie jego zagrywka z 4 seta. Możdżonek grał dobrze aczkolwiek jego zagrywka z 4 seta kuje w oczy, po za tym boli że Marcin przez środkowych przeciwnika był bezczelnie objeżdżany. Bartman od połowy 4 seta zrobił zepsuł nie mal wszystko co miał...
Może to niuanse, ale w meczach z rywalem który zagra lepiej niż Serbia będą one nagle niezwykle istotne...
Ogółem od Gumy, Kubiaka i Nowakowskiego wymagałbym więcej, a reszta niech utrzyma poziom.
Inną sprawą jest że o braku Kurka nie ma co mówić bo Bartek nie byłby wstanie dać lepszej gry niż Michały...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: lucass90 »

Pomijając gorzko-słodką postawę Polaków w dzisiejszym meczu, chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie Serbów w ostatnim secie... Tak frajerskiego i żałosnego spektaklu już dawno nie widziałem, dosłownie miałem wrażenie, jakbym oglądał na boisku sześciu Spiridonovów. Widać, że przegrany mecz z Argentyną, oraz widmo utraty kolejnych 3 punktów w meczu z nami, wyciągnęło z Serbów ich najgorsze cechy, a największe popisy odwalali Nikić ze Stankoviciem... Nie ukrywam, że miałem ogromną satysfakcję, gdy Możdżonek z Winiarskim zakończyli ten mecz spektakularną czapą na Atanasijevicu, bo już nie mogłem zdzierżyć tych kretyńskich uśmieszków na twarzach zarozumiałych Serbów. Mam nadzieję, że również Kuba spierze im dupska i po dniu jutrzejszym będą mogli pożegnać się z szansami na pierwszą trójkę.

A już co do naszych siatkarzy, to po raz kolejny chciałbym pochwalić Pawła Zagumnego, który pokazuje, że znajduje się w absolutnym TOP 3 najlepszych rozgrywających na świecie. Świetnie rozdzielał ataki (Nowakowski (14), Winiarski (12), Bartman (21), Kubiak (15), Możdzonek (14)) i ani razu nie stracił głowy w nerwowych momentach. Oby Gumy trzymało się zdrowie i grał dla nas jak najdłużej, bo kadry z nim i bez niego, to dwa diametralnie różne zespoły.

Dodatkowo cieszy mnie bardzo, że polska reprezentacja udowodniła wszystkim "pseudo-śpecom", że nasz zespół to nie tylko "świeca do Kurka" :) Aż przyjemnie pomyśleć co będzie się działo, gdy Bartek wróci do pełnej dyspozycji (a być może wcale jej nie zatracił i ta przerwa wyjdzie mu tylko na dobre...?).
AZS CZĘSTOCHOWA!
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Uch, cóż za emocje w końcówce, tego mi brakowało :) Kubiak jest niesamowity i dziękujmy bogom za Pawła Zagumnego, on po prostu czyni magię. Dobrze, że trafiliśmy na słabszy dzień Ivana. No to... byle do jutra!!

Wiem, że to dopiero drugi dzień, ale warto zauważyć, że sędziowie raczej nie popełniają błędów, ja widziałam dziś tylko jeden (na naszą korzyść), kiedy Bartman zaatakował w siatkę.

I jeszcze jedno - urządzanie Pucharu Świata w Japonii to kompletne nieporozumienie, większość ekip musi się długo aklimatyzować, a głucha cisza na halach to po prostu marnowanie ogromnego potencjału takiego turnieju... Dzisiaj chyba po raz pierwszy w życiu słyszałam wyraźnie, co zawodnicy do siebie mówią.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

Mi osobiście marzy się, aby Kurek nie musiał być forsowany aż do meczu z Włochami(dać pograć z jeden łatwy mecz na przetarcie)... w azjatyckiej części naszej przygody z PŚ powinno też dać się odpocząć Zagumnemu, Winiarskiemu oraz sprawdzić w jakiej formie jest Jarosz, bo mecze z Czechami w jego wykonaniu były aż nadto obiecujące... Wtedy byśmy mogli spokojnie i "na świeżo" wejść do walki o IO... Oczywiście pod warunkiem, że pokonamy jutro Argentynę, a będzie to zdecydowanie najtrudniejszy mecz w pierwszej części Pucharu Świata, bo Argentyna gra naprawdę fenomenalnie w tym turnieju i trzeba się bardzo mocno na nich sprężyć... :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: kevinpsb »

Bardzo dobry sportowo mecz Arg z Jap... Obie drużyny grają bardzo techniczną siatkówkę.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: lucass90 »

OlaMleko pisze:I jeszcze jedno - urządzanie Pucharu Świata w Japonii to kompletne nieporozumienie, większość ekip musi się długo aklimatyzować, a głucha cisza na halach to po prostu marnowanie ogromnego potencjału takiego turnieju... Dzisiaj chyba po raz pierwszy w życiu słyszałam wyraźnie, co zawodnicy do siebie mówią.
Oczywiście, że nieporozumienie, ale tutaj nikt nie ukrywa, że chodzi głównie o pieniądze... A Japończycy do biednych nie należą ;) Puchar Świata odbywa się w Japonii co cztery lata od zdaje się 1977 roku, więc wielce wątpliwe jest, by w najbliższym czasie mieli tę imprezę gdzieś przenieść...

P.S.: Co ciekawe, pierwszy Puchar Świata odbył się w... Polsce :) Nasza drużyna zajęła wtedy drugie miejsce.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

lucass90 pisze:Nasza drużyna zajęła wtedy drugie miejsce.
właściwie to trzecie :) Ale to nie jest istotne w tym, że pierwszy PŚ odbył się w Warszawie...
kevinpsb pisze:Bardzo dobry sportowo mecz Arg z Jap... Obie drużyny grają bardzo techniczną siatkówkę.
Japończycy naprawdę mocno i skutecznie zagrywają i fenomenalnie bronią... Argentyna ma bardzo dużo problemy w tym pojedynku... miejmy nadzieję, że będą grać jak najdłużej :D

Świetna gra Japończyków w ofensywie rozpoczyna się.... w przyjęciu, które cały czas jest w punkt, dzięki temu wręcz fenomenalnie może rozgrywać Usami, a ze skończeniem piłek na pojedynczym bloku nie mają problemów Fukuzawa i Shimizu :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: kevinpsb »

OlaMleko pisze: Wiem, że to dopiero drugi dzień, ale warto zauważyć, że sędziowie raczej nie popełniają błędów, ja widziałam dziś tylko jeden (na naszą korzyść), kiedy Bartman zaatakował w siatkę.
Bartman zaatakował po bloku. To dobra decyzja sędziego.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dreamer »

Arff pisze:Mi osobiście marzy się, aby Kurek nie musiał być forsowany aż do meczu z Włochami(dać pograć z jeden łatwy mecz na przetarcie)... w azjatyckiej części naszej przygody z PŚ powinno też dać się odpocząć Zagumnemu, Winiarskiemu...
Ja natomiast wolałbym, żeby na razie nikt nie pchał Kurka do meczowej szóstki, bo nie wiadomo na co go stać. jest ryzyko, że potem - po ewentualnych porażkach w meczach w których zagra - będzie z niego kozioł ofiarny. Może się wtedy załamie i jak Wlazły zacznie płakać, że wszystkiemu on jest winien.
Jeżeli chodzi o odpoczynek dla Winiara i Gumy, to chyba żartujesz. Cały rok zbijali bąki, to teraz niech zapierniczają. No chyba... że wiesz z jakiegoś źródła, że pojechali przy okazji PŚ na balangę do Japonii i całymi nocami się bawią. Wtwdy może trzeba im naprawdę zapewnić za kilka dni parę godzin snu.

O dotychczasowych meczach naszych trudno powiedzieć cokolwiek pewnego. Gra i z Kubą i z Serbią była co najwyżej średnia. Wyustarczyło to na 6 pkt, bo rywale nie zagrali w pierwszym meczu nic, a Serbowie gdy mieli przebłyski dobrej gry, to od razu naszym zaczynało być pod górkę.
Sądzę, że przynajmniej na Brazylię i Rosję to co nasi pokazali do tej pory, to nie wystarczy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: trampek22 »

narazie to japonia zaczyna lac argentyne takze z tymi "gorszymi Azjatami " to bym nie przesadzał. JPN graja naprawde dobrze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

dreamer pisze:Jeżeli chodzi o odpoczynek dla Winiara i Gumy, to chyba żartujesz. Cały rok zbijali bąki, to teraz niech zapierniczają. No chyba... że wiesz z jakiegoś źródła, że pojechali przy okazji PŚ na balangę do Japonii i całymi nocami się bawią. Wtwdy może trzeba im naprawdę zapewnić za kilka dni parę godzin snu.
Chodzi raczej o to, że mamy do rozegrania aż 11 spotkań w tym turnieju i trzeba wykorzystywać każdą możliwą okazję, żeby jakoś zregenerować siły, dzięki czemu możemy być bardziej zaskakujący dla zmęczonych Włochów czy Rosjan... O Brazylijczykach nie piszę, bo oni grają całą 14stką i nie ma mowy o forsowaniu któregokolwiek z zawodników...

Dziwi mnie trochę postawa Rosjan w dzisiejszym meczu z Chinami... wystawili cały pierwszy skład co do jednego zawodnika... jeżeli oni chcą rozegrać jedną szóstką cały turniej to nic, tylko się cieszyć, że gramy z nimi w ostatnim meczu :)
trampek22 pisze:narazie to japonia zaczyna lac argentyne takze z tymi "gorszymi Azjatami " to bym nie przesadzał
Japonia ma dwóch zawodników, którzy zdobywają im punkty... nie ma szans, żeby wytrzymali fizycznie do piątkowego meczu z nami :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: madlark »

A chociaż Rosjanie wygrali 3:0, to MIP dostał chińczyk :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

Świetny tekst Boska, doskonale opisujący postawę Argentyńczyków :P "...starają się machać rękami, ale nie bardzo wiedzą z jakiego powodu..." :P
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: miedziak »

Mógłby ktoś podać wyniki meczów Argentyny i Rosji? Nie mam jak sprawdzić na wykładzie :D

od moderatora:
Rosja 3:0 Chiny
Japonia 2:1 Argentyna 2:8 w 4tym secie....
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: figol »

No i udało nam się wygrać z Serbami ze wskazaniem na udało się tak jak pisałem wczoraj mecz z reprezentacja Serbii która miała nóż na gardle może być szalenie trudny i taki właśnie był, ale nasi to wytrzymali i zwyciężyli za 3pkt.Za co wielkie wielkie brawa. Myślę że jutro już powinno być lżej z reprezentacją Argentyny i kolejne 3pkt powinny stać się faktem a potem autostrada przez Azjatyckie drużyny no i prawdziwa walka o Io w Londynie.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: azsiak88 »

Co do zmian to zgadzam się z Dreamerem, że Guma powinien grać tyle ile się da, bo rozegranie to dość delikatna sprawa i można sobie dziwnymi zmianami popsuć wszystko. Ja skupiłbym się tylko na "odkurzeniu" Ruciaka za Kubiaka i Jarosza za Bartmana, choć tego drugiego też nie można zmieniać od razu po trzech błędach bo ma taki a nie inny charakter i może skończyć następne 10 piłek z rzędu plus coś ukłuć na serwisie.
Kurka nie tykałbym aż do ostatniego spotkania przed tym TOP 3. Wtedy powinien wejść na 1-2 sety. A za kogo ewentualnie miałby wejść? Winiar ma w około siebie dużo spokoju i gra dobrze, a Kubiak dobry blok, zaskakującą zagrywkę i nietuzinkowe zagrania w trudnych sytuacjach. Oby więcej takich problemów.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: arbas »

miedziak pisze:Mógłby ktoś podać wyniki meczów Argentyny i Rosji? Nie mam jak sprawdzić na wykładzie :D
Argentyna wygrywa 3:2, na FIVB są wyniki na zywo http://www.fivb.org/EN/volleyball/compe ... escore.asp

Statystyki z meczu Polaków http://www.fivb.org/vis_web/volley/MWC2 ... P2-008.pdf

Generalnie to zwraca uwagę wysoka skuteczność Bartmana - 53% przy największej ilości ataków, 6 bloków Nowakowskiego i 5 Możdzonka no i 3 asy Możdzonka i co cieszy przy zdecydowanie największej ilości wykonanych też serwisów - 23
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

53% Bartmana to w znakomitej większości zasługa Zagumnego i jego rozegrań na pojedynczy blok... bo piłek na podwójnym czy potrójnym bloku Zibi nie skończył niestety zbyt wielu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: ksjw90 »

Jutro Argentyna, a potem mecz z Iranem. Nie wyobrażam sobie, że z Iranem zagramy w tym samym składzie co obecnie. Anastasi musi sięgnąć po głębokie rezerwy, aby dać odpocząć podstawowej ekipie. A rezerwy wcale nie są takie słabe i myślę, że na Iran spokojnie wystarczą. Z Japonią powinni zagrać z kilkoma podstawowymi zawodnikami, bo gospodarze zawsze lubią sprawiać niespodzianki, choćby dziś z Argentyną urwali faworytom jeden punkt. A w ostatecznym rozrachunku te najmniejsze punkty będą na wagę awansu do igrzysk. 11 meczy to bardzo dużo w tak krótkim czasie. Dlatego najważniejsze jest umiejętne dysponowanie siłami zawodników.
Nakash
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 20:05
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Nakash »

Zobaczcie sobie obrone Kubiaka raz jeszcze -

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 9PcORax5nw
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Mania »

Oglądałam jedynie końcówkę 4 seta, więc gry ocenić nie mogę, ale w tym fragmencie meczu imponowała gra blok za blok, ;]

Jako, że jestem czasem dociekliwa, to chciałabym zapytać lepiej obeznanych z przepisami czy tylko ja (i Serbowie ;] ) mam wrażenie, że ta obrona Kubiaka była na granicy przepisów i równie dobrze sędzia mógłby tę akcję przerwać?
Trudno zachwycać się do końca tym zagraniem mając w pamięci akcje Grbicia i Murka. :)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

Ta obrana nie była na granicy przepisów, tylko po prostu niezgodna z przepisami... piłka odbiła się od bloku na stronę Serbów pomiędzy antenkami i należało przerwać akcję z chwilą, gdy Kubiak dotknął piłki... obrony na stronie przeciwnika są dozwolone tylko wtedy, gdy piłka przejdzie poza antenkami...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: azsiak88 »

Zgodna z przepisami czy też nie - dla mnie nie istotne. Kubiak pokazał że są siatkarze jajeczni i bezjajeczni. I gdyby Zagumny jemu wystawił tą ostatnią piłkę jak Kubiak wrócił po tej spektakularnej wrócił na boisko to pewnie by ją skończył. Z resztą sam podnosił rękę domagając się jej. To byłaby wtedy jeszcze bardziej efektowniejesza akcja niż Murka z PP w 2008 roku.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Lineczka »

Niesamowita obrona Kubiaka, oczy ze zdumienia przecieram na powtórkach.
Oto wywiad z Bartmanem i oczywiście pytanie o wyczyn jego klubowego kolegi - http://blokaut.net/aktualnosc/677
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Nagor »

Świetny tekst Boska, doskonale opisujący postawę Argentyńczyków "...starają się machać rękami, ale nie bardzo wiedzą z jakiego powodu..."
Południowoamerykańska szkoła :D

Teraz już wiemy, że wygrana Arg z Srb to nie dobra gra Argentyny tylko kiepska Serbów. Dzisiejszy mecz z Japonią to potwierdza. Mam nadzieję, że aż do ostatnich trzech meczów utrzymamy passę, a jest to wg mnie bardzo realne.
...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Antonella Hard Core »

Dobra postawa Polaków w dwóch pierwszych meczach Pucharu Świata ma odzwierciedlenie w statystykach jakie prowadzi FIVB ponieważ mamy w nich na prowadzeniu trzech naszych zawodników: P.Zagumny jest pierwszy wsród rozgrywających,K.Ignaczak prowadzi w rankingu najlepiej przyjmujących zawodników, P.Nowakowski prowadzi wśród najlepiej blokujących Pucharu Świata a dodatkowo M.Możdżonek jest drugi jeśli chodzi o najlepiej zagrywających.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: figol »

Z Argentyną trzeba podtrzymać dobrą passę z ostatnich lat i 3pkt powędrują na nasze konto. Myślę że jutrzejszy mecz z Argentyńczykami może wyglądać lepiej w wykonaniu naszej ekipy niż ten dzisiejszy z Serbami.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Pele »

A i się bardzo podoba tabela PŚ w obecnym stanei!! I biorę ją w ciemno, żeby tak na koniec turnieju też było! :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”