MŚ kadetów 2023

kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: MŚ kadetów 2023

Post autor: kamil1999 »

Czy ja wiem?
Ja oglądałem finał, starcie ze Słoweńcami i jakiś jeszcze jeden grupowy mecz no i nie powiedziałbym by w dograniu Francuzi wyglądali jakoś słabo. Wprost przeciwnie bo IMO posiadali najwięcej spokoju w takich technicznych elementach.
Ten Seddik rzeczywiście robi wrażenie jak również ich sypacz czy libero.
No i Henno z Puyolem to też może być albo top poziom albo solidniacy typu Louati czy Carle.
Jedynie też 2 przyjmujący do pary z Henno mnie nie zachwycił. Zapomniałem jak się nazywał. Ale w ataku do końca sobie nie radził.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MŚ kadetów 2023

Post autor: zajczik »

kamil1999 pisze: 14 sie 2023, o 13:19 Czy ja wiem?
Ja oglądałem finał, starcie ze Słoweńcami i jakiś jeszcze jeden grupowy mecz no i nie powiedziałbym by w dograniu Francuzi wyglądali jakoś słabo. Wprost przeciwnie bo IMO posiadali najwięcej spokoju w takich technicznych elementach.
Ten Seddik rzeczywiście robi wrażenie jak również ich sypacz czy libero.
No i Henno z Puyolem to też może być albo top poziom albo solidniacy typu Louati czy Carle.
Jedynie też 2 przyjmujący do pary z Henno mnie nie zachwycił. Zapomniałem jak się nazywał. Ale w ataku do końca sobie nie radził.
U Amerykanów słabe doprecyzuje... nie dało się patrzeć chwilami.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: MŚ kadetów 2023

Post autor: kamil1999 »

A to się już zgodzę.
Amerykanie zrobili na mnie wrażenie takie jak Słoweńcy. Czyli parę dużych talentów, ale pod względem organizacji gry nie wyglądało to jakoś dobrze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MŚ kadetów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

zajczik pisze: 13 sie 2023, o 09:18 Dla leniwych 😉 informacje o nagrodach: Best Setter: Amir Tizi-Oualou (France)
Best Opposite: Thomas Pujol (France)
Best Outside Hitters: Mathis Henno (France) and Lee Woojin (Korea)
Best Middle Blockers: Joris Seddik (France) and Armin Ghelichniazi (Iran)
Best Libero: Seyed Morteza Tabatabaei (Iran) MVP: Henno. Obejrzałem ostatnie dwa mecze Francuzów i to chwilami naprawdę dobrze wygląda. Aż żal było patrzeć co zrobili z Amerykanami. Inna sprawa, że niektóre elementy tak słabe jak przyjęcie czy dogranie, że trudno coś z tego wyczarować. Chociaż sobie tego eSeana Kelly obejrzałem i warto śledzić co dalej z nim. Francja świetna w organizacji bloku a Seddik bodajże 15 bloków w dwóch najważniejszych meczach. Kocur. Co prawda najwięcej blokow turnieju miał Egipcjanin ale nie widzialem żadnego meczu, więc trudno mi ocenić czy to też jakaś perełka do oszlifowania. Zresztą Wysoki zaraz po dojściu do siebie zrobi pewnie podsumowanie.
Poziom turnieju przeciętny, potwierdzający moją obserwację, że w rocznikach 03/04 był generalnie wyższy na tym samym etapie, Iran, Bułgaria i Rosja sprzed dwóch lat były lepsze od ekip z fazy medalowej tutaj (poza FRA), Polska pewnie w cuglach miałaby tak na oko srebro. Pozytyw to dobre występy nieeuropejskich zespołów, bo przy zjeździe Brazylii, tego siatkówce potrzeba. Henno, Lee, Kelly, Magliano najlepsi skrzydłowi, do tego Nikołow, który zrobił 28 asów w 8 meczach.

1. Francja

Mogę powtórzyć wszystko co napisałem przed turniejem:
WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sie 2023, o 16:41Henno gra całe lato fantastycznie, Seddik nie zdziwi mnie jak wygryzie Demyanenko na środku w Montpellier (a za rok-dwa pójdzie do tego Mediolanu), świetny Tizi-Oalou, doskonały libero, tylko przeciętna obsada na drugim przyjęciu i jakiś słabszy dzień (jak w finale ME U18 rok temu) IMHO może ich pokonać. Przeważnie jest jakiś topowy rocznik (Włochy 07/08 w Europie, Włochy 03/04, Włochy 01/02, Iran 99/00, Polska 97/98, Rosja 95/96) pod względem posiadanej puli talentu - i tutaj IMHO jest Francja, pięknie się to ogląda. Lopez grający pipe'y tyłem z Henno, prawie nikt tak nie gra na reprezentacyjnym poziomie. Ale już rok temu byłem pod wrażeniem i typowałem ich do złota, a w finale nie ugrali seta z Włochami, ot co uroki młodzieżowego grania (ale teraz ich w dwa razy ograli na WEVZA i EYOF). Ale wtedy Henno grał przeciętnie, na drugim przyjęciu grał mini-kadet, a połowa piłek szła do Pujola, teraz grają zupełnie inaczej.
Doskonały zespół.

2. Iran

Świetny libero (Tabatabei) i środkowi (Behboudnia, Ghelichniazi) - których brakuje im w seniorskiej reprezentacji, skrzydłowi kompletnie nie wpadli mi w oko, dobre warunki, momentami dobre występy, ale cyferki potwierdzają, że niespecjalnie się tutaj wyróżniali. Tak że odmiennie do ekip z ostatnich lat, gdzie wysocy skrzydłowi skakali nad głowami juniorów z innych krajów, a na poziomie seniorskim brakowało im techniki, ale też ta ekipa z rocznika 03/04 była jednak lepsza, co potwierdzili na MŚJ.

3. Korea Południowa

Świetny duet skrzydłowych Yun-Lee z niezłymi warunkami jak na Azjatów (194-195 cm) i wysoki, rok młodszy, bardzo dobry środkowy Jang - oni chyba w 2017 (?) roku zajęli czwarte miejsce i nie przełożyło się to do tej pory na poziom seniorskiej reprezentacji, tak że z tymi "historycznymi" rezultatami to mogą nie mieć one większego znaczenia, ale i tak wyglądało to bardzo obiecująco.

4. Stany Zjednoczone

Rozczarowanie w meczach o medale, ale:
WysokiPortorykanczyk pisze: 9 sie 2023, o 18:21 Amerykanie po raz pierwszy w historii w strefie medalowej MŚ U19: wielki sukces gdy chłopcy z high schoolu ogrywają do zera Bułgarów, gdzie zawodnicy grają już w czołówce ligi bułgarskiej + od paru lat ze sobą w reprezentacji. Ostatni raz strefa medalowa dla USA to MŚ U21 2011 i Sander z Christensonem - i zobaczymy czy Sean Kelly nie zrobi podobnej kariery, bo tutaj jest jednym z najlepszych zawodników, straszny materiał do obróbki, ale wybrał Princeton ponad lepszy program siatkarski, więc zobaczymy na ile postawi na siatkówkę. Potrzebowali taki talent Amerykanie na skrzydłach, bo te Igrzyska w Los Angeles to mocno na granicy dla tego pokolenia 92-93, ale Ivy League robi swoje.
Do tego bardzo dobry rozgrywający.

5. Bułgaria

Świetny Nikolov, fajny, ale bardzo niewysoki środkowy Kozelov, solidny atakujący Titricki i niezły, ale rozczarowujący Kandew - ale skoro Nikołow dostał już powołanie na zgrupowanie do ME, to rocznik na pewno na plus, chociaż osobiście oczekiwałem więcej.

6. Belgia
WysokiPortorykanczyk pisze: 7 sie 2023, o 17:55 Belgia ma bardzo niski skład i to jest typowy, fajny młodzieżowy zespół, który będzie regresować gdy przestanie nadrabiać przewagą techniki deficyty warunków fizycznych. Dlatego same wyniki młodzieżowe bez warunków fizycznych niewiele znaczą, ale sportowo to +- poziom Słowenii, więc mogą awansować dalej. Nawet fajny (jak na ten wiek) belgijski rozgrywający ma ok. 180 cm wzrostu, więc sporo mniej od D'Hulsta. Ale w kontekście profesjonalnej siatkówki ci Słoweńcy wypadają zarazem lepiej, bo Belgia ma dużo lepszego atakującego, tylko on dalej ma 190 cm wzrostu.
7. Włochy

Rozczarowanie nr 1, kompletnie zawalili ten mecz z Koreą, aczkolwiek potwierdzili moją opinię, że w rocznikach 97-08 - ten jest ich najsłabszym, Barotto (MVP ME U18) nie za bardzo się rozwinął. Do ugryzienia za rok. W dalszym ciągu: Magliano to top3 przyjmujących imprezy, dawno nie mieli na środku takiego talentu jak Mati (2006), który na ataku zrobił MVP mistrzostw Włoch U-17, dobry libero, dobry sypacz, bardzo wysoki zespół, powalczą na pewno o medale w juniorach.

8. Egipt

Kolejny dobry rocznik Egiptu (4. miejsce w 2019 roku), ale to jest podobny kazus do Iranu - dojrzalsi fizycznie chłopcy z dobrymi warunkami. Był taki jeden atakujący, podobny do Wallace'a, chyba z rocnzika 95/96, który mi się bardzo podobał i mówiło się, ze może trafić do Europy, nie pamiętam nazwiska - jest 2023 rok, a ja nie wiem co z nim się stało, bo chyba nie ma go w 1 reprezentacji, więc może być różnie. Atakujący Helsawy i środkowy Elrassas do zapamiętania.

9. Brazylia
WysokiPortorykanczyk pisze: 9 sie 2023, o 13:48 Bryan był MVP mistrzostw Ameryki Południowej rok temu (pomimo tego, że Brazylia przegrała 0-3), ma chyba jakieś występy w lidze, był na MŚ juniorów z dwa lata starszymi chłopakami (nic ciekawego tam nie pograł, ale pewnie najlepszy gracz swojego rocznika w Brazylii) - tutaj grał słabo, świetne zmiany dał Martos Antonio (210 cm wzrostu), ale w meczu z Bułgarią to Bryan dał świetną zmianę. Trochę mi przypomina Boyera, obaj fizycznie to duże talenty i chyba na razie jedyne pozytywy dla Brazylii z tego rocznika (jeszcze środkowy Matheus był niezły).
I przyjmujący Diogo z rocznika 2007.

10. Słowenia

Znakomity Marovt, niezły środkowy Oman, bardzo obiecujący rozgrywający Najdic - oby to był kazus rocznika 95/96, który też miał indywidualności, które przebiły się na poziom reprezentacyjny, ten Marovt to 50/50 przez warunki, wtedy byli Kozamernik i Stern, i to chyba był pierwszy zespół młodzieżowy ze Słowenii, który walczył o medale na młodzieżowych imprezach.

11. Japonia

Gdyby mieli najlepszego gracza (przyjmujący Bito, fajny talent) to mogliby powalczyć podobnie jak Korea, dobry sypacz i libero.

12. Meksyk

Nic ciekawego nie zaobserwowałem.

13. Argentyna

Fatalny turniej - z rocznika, który wydawał mi się bardzo obiecujący, tutaj fajnie jedynie przyjmujący Diaz (2006), ale on już pokazał się na MŚ U21 z dobrej strony.

14. Kolumbia

Kapitalne cyferki środkowego Rivasa (najlepiej punktujący i blokujący na swojej pozycji), ale szczerze nie zwróciłem na niego uwagi + niewysoki wg danych FIVB (195), tak że pewnie local hero.

15. Serbia

Fajny środkowy Dakic, dobry przyjmujący Dopudt i niezły rozgrywający (Milanovic?) - bez Stankovicia jednak bije od nich przecietność.

16. Portoryko
17. Indie
18. Kostaryka
19. Chile
20. Nigeria

Nigeria się nie pojawiła na turnieju, u reszty nie zaobserwowałem niczego ciekawego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”