Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Czy polska reprezentacja wygra turniej IE Baku 2015?

Czas głosowania minął 30 cze 2015, o 16:58

Tak
16
34%
Nie
31
66%
 
Liczba głosów: 47

Matius

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Matius »

O plusach wczorajszego meczu można pisać tylko, że był wygrany. Przyjęcie słabiutkie, Szalpuk szczególnie robił babole ale chociaż dodał atak, klub wesołych flotowców, gra nie wygląda dobrze. Tylko Kowal może ściągnąć zawodnika, który gra na 67% w ataku i zostawić Konara z 35%.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: maciek77 »

CO tam robi Buchowski przy braku Włodarczyka to ja nie wiem.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: reeman »

Śliwka i Szalpuk:
- zagrywka flotem a`la Czarnowski
- przyjęcie bez szału, mnóstwo błędów, źle ocenionych piłek, 4 set do 10 z czego 6 punków po błędach Francuzów. zmianę na
Buchowskiego litościwie przemilczę.
- atak słaby, często podbijany lub wyblokowany, dużą część winy musi wziąć na siebie Woicki, rozegranie koszmarne, świeczki do
skrzydeł, brak tempa, archaiczna gra.
Na plus ataki z piłek sytuacyjnych.
Śliwka jeszcze długo może nosić teczkę za Penchewem (to w kontekscie gry w Resovii).
Pewnie był to ich 1 mecz o coś w dorosłej siatkówce i nerwy ich zjadły, może następne mecze będą lepsze w ich wykonaniu
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: pewniak »

ldz pisze:(...)szczególnie, że dla tych doświadczonych zawodniczek to może być ostatnia możliwość wyjazdu na Igrzyska.
O czymś podobnym pomyślałem wczoraj oglądając mężczyzn. My możemy sobie umniejszać wartość tego turnieju, mówić że pojechała kadra B, ale dla nich Igrzyska to Igrzyska. Dla jednych to pierwsza a dla innych (Woicki, Kosok) ostatnia szansa na medal na Igrzyskach.

Najwięcej po wczorajszym meczu było głosów krytycznych. O Woickim, o Konarskim, o Szalpuku, o Śliwce. A moim zdaniem jak na drużynę, która zebrała się miesiąc temu zagrali fajny i co najważniejsze wygrany mecz. Kowal potrafi przygotować optymalną formę w punkt, więc można się jej spodziewać w przyszłym tygodniu. Na ile ona wystarczy nie wiemy, ale ja jestem optymistą. Fanie się ogląda mecz nie mając wygórowanych oczekiwań na starcie i ustawiając sobie spory margines na błędy :). Walczyli (poza czwartym setem) i ja jestem kontent.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: futuro88 »

maciek77 pisze:Na szczęście następnego meczu naszych nie pokażą.
Słabszy mecz mógł się zdarzyć, więc poczekajmy do końca turnieju z osądami co do trenera i zespołu.

Jutrzejszy mecz siatkarzy również bez transmisji na żywo.
Na yt też nie będzie transmisji?
keicaM
Posty: 133
Rejestracja: 17 sty 2011, o 20:54
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: keicaM »

Nie ma nigdzie transmisji meczu Polaków?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Kamil92 »

keicaM pisze:Nie ma nigdzie transmisji meczu Polaków?
Transmisji nie ma, ale jest świetna relacja tekstowa punkt po punkcie:
http://www.baku2015.com/volleyball/even ... yplay.html
Śliwka jest niesamowity z tym serwisem, w pierwszym secie popsuł wszystkie :D
Szalpuk zaserwował 2 asy, ale ogólnie to liderem na razie Konarski.

W drugim secie na boisku pojawił się Kowalski na libero.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Koso »

Jak się tam ten + przy zawodniku klika i przy Śliwce w ataku mamy 17% to jest to rzeczywiste czy to jakieś chińskie te "statystyki"?
kanimo

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: kanimo »

Tez szukam.
Nie ma na youtubie.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Kamil92 »

Koso pisze:Jak się tam ten + przy zawodniku klika i przy Śliwce w ataku mamy 17% to jest to rzeczywiste czy to jakieś chińskie te "statystyki"?
Ciężko powiedzieć, bo relacja live odnotowuje tylko zakończone akcje, więc nie wiemy czy ktoś nie atakował np 10 razy a odnotowane jest tylko raz jak zdobył punkt. Z moich obserwacji wynika, że te statystyki są w miarę prawdziwe, ale najlepiej poczekać na końcowe na stronie cev-u.
I chociaż relacja jest bardzo fajna to trafił się też jeden kwiatek, w postaci serwisu Kosoka z prędkością 114 km/h w pierwszym secie :D

BTW.
Szalpuk zaczął serwować, już ma 3 asy, najwięcej zagrywek w zespole i do tego żadnej popsutej (z tego co zauważyłem).
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, o 11:09 przez Kamil92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Koso »

kanimo pisze:Tez szukam.
Nie ma na youtubie.
Na youtube będzie chyba dopiero po 18 i z tego też skorzysta Polsat Sport, który puści retransmisje na swoim kanale właśnie jakoś po 18.

#edit
Dobra Subasi im nie gra to już chyba po Kebsach w dzisiejszym meczu.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: SerCos »

Koso pisze:Jak się tam ten + przy zawodniku klika i przy Śliwce w ataku mamy 17% to jest to rzeczywiste czy to jakieś chińskie te "statystyki"?
Zdecydowanie chińskie :P Już wczoraj podczas meczu Polek komentatorzy przytaczali te statystyki i coś im nie pasowały.

Tutaj są po secie aktualizowane http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=28362
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Simao »

Jest może gdzieś transmisja online?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: pewniak »

Woicki nie wirtuozi (nowe słowo) - orze Konarskim dopóki się nie zatnie :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Simao »

Szkoda że w niedziele nie udało im się wygrać za 3 punkty. Jednak, jak na pierwszy mecz i tak dobrze. Mimo wszystko było to zwycięstwo, choć myślę że drużyna do końca rozgrywek będzie już prezentować lepszy poziom. Po za tym obędzie się bez jakiś poważnych przestojów i załamania gry (set 4 niedzielnej rywalizacji). Trochę wstyd przegrać do 10

Za pewne spodziewam się że dużo zawdzięczamy też gigantowi, wirtuozowi rozegrania Woickiemu. Mogło być 3:0 to frajersko przegrana końcówka.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, o 19:01 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 20. Regulaminu Forum.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: pewniak »

A teraz 3 asy Roamcia i wracamy do gry w czwartym :) Od 12-16 do 15-16
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Simao »

Szymon na pierwszego !!!! :) Pisałem już kilka razy że to zawodnik lepszy od Konarskiego i że widziałbym go w Resovi w jego miejsce. Wtedy spotykałem się z ironicznymi i szyderczymi komentarzami w moim kierunku. Teraz pokazuje że nie jest gorszy od innych polskich atakujących których stawia się wyżej od niego. Szkoda że w Lubinie będzie razem z Malinowskim, któryś z tych zawodników na tym straci.
Edyta

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Edyta »

http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... ywo/lh950j
Wygląda na to, że Śliwka odżył i ciągnie mecz z Romaciem. Ale Ferens zablokowany i chyba może być po secie :x
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: pewniak »

Simao pisze:Szymon na pierwszego !!!! :) Pisałem już kilka razy że to zawodnik lepszy od Konarskiego
Nie jest lepszy od Konarskiego
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Simao »

Osobiście uważam ze ciężko będzie nam wygrać tą grupę. Jednak teraz gramy z najsilniejszymi rywalami w grupie. Dzisiaj powinno być 3 punkty, a tu możemy jeszcze przegrać ten mecz. To jest trochę irytujące, ponieważ w niedziele równie dobrze też mogli wygrać za 3. Brakuje tej drużynie tego charakteru, charyzmy. Przydałby się jakiś wojownik, który mógłby pociągnąć drużynę i pozytywnie wpłynąć na ich mentalność. Ktoś taki jak Kubiak, Bartman, myślę że również Bartek Kurek w dobrej formie jest takim zawodnikiem.
pewniak pisze:
Simao pisze:Szymon na pierwszego !!!! :) Pisałem już kilka razy że to zawodnik lepszy od Konarskiego
Nie jest lepszy od Konarskiego
Na pewno nie jest gorszy, porównywalny poziom, z tym że Romać może się jeszcze rozwinąć. Natomiast Konarski już raczej żadnego progresu nie zrobi.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, o 19:00 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 20. Regulaminu Forum.
kanimo

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: kanimo »

Odrobilismy pare punktow przy flotach Kosoka.
I znowu w plecy. Ciezko cos ugrac bez serwisu.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Koso »

kanimo pisze:Odrobilismy pare punktow przy flotach Kosoka.
I znowu w plecy. Ciezko cos ugrac bez serwisu.
Widać, że Kowal może lubi zagrywkę ala WF w gimnazjum.
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: adamr »

Dajcie juz spokój!!! Wszystko zle, wszystko wiecie lepiej i to na podstawie pisanej relacji !!!
kanimo

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: kanimo »

Hm- jak masz serwis i trzy punkty blokiem, to chyba serwis sie jakos przyczynil?

A jak mniej wiecej serwuja zawodnicy tej druzyny to wiemy. Mozliwosci maja Kosok, Dryja. Ewentualnie Woicki.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: pewniak »

I bravo! Ciężko ale jest wygrana. Mnie tam cieszy taki sukces :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kanimo

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: kanimo »

Uff.
Na kogo trafiamy po wyjsciu z grupy?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: pewniak »

kanimo pisze:Uff.
Na kogo trafiamy po wyjsciu z grupy?
To zależy od miejsca. Klasyczne ćwierćfinały na krzyż
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: mmb »

Statystyki przyjęcia co najmniej podejrzane - my 74%/59%, a Turcy 67%/47%.

A Szalupa to chyba nigdy w życiu takiego nie wykręcił :]
Do tego 21 zagrywek i 4 asy, żadnej nie zepsuł. Plus dwa bloki. Ładnie!
Edyta

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Edyta »

Mieliśmy w sumie 12 asów, w tym 4 Szalpuka, i to goniliśmy ich zagrywką akurat wtedy, gdy narzekaliście na nią. :)
Romać w statach wygląda marnie, 17% (1/6 skończył). Tyle że zagrywką raz pociągnął. Ogólnie skrzydłowi dość równo, ale najbardziej zapracowany Śliwka wykręcił chyba najlepsze staty, co przyjmuję z ulgą. Trzeba będzie obejrzeć retransmisję, żeby ocenić całość.
http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=28362
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Europejskie

Post autor: Simao »

O medalach możemy pomarzyć, jednak zachowam sobie ten margines błędu i do póki turniej trwa to może się równie dużo wydarzyć. Osobiście uważam, że mogliśmy stworzyć jeszcze lepszą drużynę i mieć większe szanse na medal tu. Jest kilku dobrych zawodników, którzy nie są ani w LŚ ani w kadrze B. Jednak to decyzje Kowala, który to większości powołał zawodników których zna, lub których polecił mu sztab, również trochę po znajomości. Po turnieju ocenimy. Jednak trochę szkoda, przecież taki Bartman, np. za pewne zgodziłby się tu zagrać. W dobrej formie na tle tych drużyn i zawodników mógłby zrobić różnicę. Po za tym nie rozumiem dlaczego tu jest Woicki, irytuje mnie ten zawodnik. Warunki ma beznadziejne, jego rozegranie też wiele mówi do życzenia. Wiele piłek rozegranych na podwójny blok. Nawet przy dobrym przyjęciu. Łatwo go czytają. Naprawdę uważam ze kilka zmian w kadrze, dodatkowo kilku doświadczonych już zawodników i powalczylibyśmy tu z każdą drużyną. Tak na marginesie jedna rzecz która najbardziej się rzuca w oczy to słabiutka zagrywka naszej drużyny. Przede wszystkim spodziewałem się więcej w tym elemencie po Szalpuku, a najbardziej w tym elemencie rozczarowuje mnie Śliwka. Dużo ich rówieśników ładnie kopie na zagrywce. Ogólnie w Polsce są problemy jeśli chodzi o szkolenie w tym elemencie. Zauważmy że np. w Rosji zawodnicy grają na różnych poziomach, jeśli chodzi o różne elementy siatkarskiego rzemiosła. Jednak zagrywkę, praktycznie każdy zawodnik ma na wysokim poziomie i w każdej chwili może zrobić różnicę w tym elemencie. Zauważmy że jeśli ktoś gra na przeciwko rosyjskich drużyn w każdym momencie musi trzymać mocną koncentrację w przyjęciu. Jeśli grają nasze reprezentacje jest może 2,3 maksymalnie 4 zawodników którzy wywołują niepewność u przyjmujących przeciwnej drużyny.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, o 13:25 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”