Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

Darth Vuillaume
Posty: 39
Rejestracja: 20 lut 2012, o 20:31
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Darth Vuillaume »

A czy ktoś wie jak wygląda obecnie kwestia gry w naszej reprezentacji Achrema? Kiedy dostawał obywatelstwo pojawiła się ta kwestia... Faktycznie najlepszą opcją byłby powrót Wlazlego ale to jest chyba jednak niemożliwe:(
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: compact »

Czy Akhrem jest potrzebny w naszej kadrze? Nie sadze, jesli nawet, to kosztem kogo?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

Darth Vuillaume pisze:A czy ktoś wie jak wygląda obecnie kwestia gry w naszej reprezentacji Achrema? Kiedy dostawał obywatelstwo pojawiła się ta kwestia... Faktycznie najlepszą opcją byłby powrót Wlazlego ale to jest chyba jednak niemożliwe:(
A kogo wg. Ciebie miałby w niej zastąpić ? Kurka, Winiarskiego, Kubiaka, czy Ruciaka ? Bo na piątego przyjmującego to chyba szkoda byłoby zachodu...

Ale zdaje się, że gdyby Akhremszczykiewicz chciał zagrać biało-czerwonych barwach, to musiałby najpierw odbyć dwuletnią karencję... Chociaż w ostatnim czasie nie słychać nic o jego występach w barwach Białorusi, więc może ta karencja już jest przez niego odbywana... ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Darth Vuillaume
Posty: 39
Rejestracja: 20 lut 2012, o 20:31
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Darth Vuillaume »

Jak dostawał obywatelstwo to Przedpełski mówił o możliwości skrócenia karencji jeśli w grę wchodzi sezon olimpijski. Anastazi powiedział wtedy że Olieg to świetny zawodnik a Achrem zrezygnował z gry dla Białorusi tłumacząc się chęcią gry w reprezentacji polski. Odpowiadając na Twoje drogie pytanie: Achrem w firmie to gracz zdecydowanie lepszy od Ruciaka w kwestii przydatności dla tej kadry (jako zmiennik Kurka zakładając, że Bartman zostaje na ataku)
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dodonek »

Ten to lepszy od tamtego , tamten jeszcze lepszy od tamtego.. potem na boisku same "wypasy" i się patrzy jeden na drugiego bo se myślą że to nie ja tylko tamten "wypas" powinien sam wygrać mecz.. ;)
Dziękuję.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: majonez »

Ciekawe czy Anastasi bierze w ogóle Achrema pod uwagę
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: VernonRoche »

Pytanie od kiedy AKrem moze w reprezentacji grac.

Az tak u nas nie jest zle zeby brac niepolaka do skladu reprezetnacji. Ale.. z drugiej strony, jezeli w reprezentacji Włoch moze grac wiekszosc obcokrajowców..to u nas moze grac jeden czy dwóch.
kibic_siatki
Posty: 2606
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kibic_siatki »

majonez pisze:Ciekawe czy Anastasi bierze w ogóle Achrema pod uwagę
Na sezon poolimpijski to pomysł wart rozważenia- nawet jako zmiennik dla Kurka. Problemem może być to, że dostał tak naprawdę obywatelstwo po to aby zmniejszyć limit obcokrajowców w Resovii w 6, a nie by grać w reprezentacji. Bartman raczej zostanie na ataku, a Jarosz cóż... Cuda się zdarzają, ale nie warto na nie liczyć. Prędzej Wlazły wróci do reprezentacji.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: azsiak88 »

Loszek pisze:Jak wróci do formy z przed kontuzji to powinno być dobrze. Ale z drugiej strony to z tą formą przyjmujących JW jest coraz gorzej. Jest też jeden plus dyspozycji podopiecznych Bernardiego. Jak Łasko nie wróci do formy to Włosi mają chyba po IO. Wiem, że jeszcze mają jeszcze dużo czasu, ale bez Michała i Zbyszka w formie możemy mieć problem.
Skoro Łasko nie ma teraz formy to wielce prawdopodobne, że będzie ją miał właśnie na IO. Analogicznie sprawa ma się do Kubiaka. Z kolei Kurek teraz w formie to niekoniecznie dobra informacja, bo do lata może jej nie utrzymać.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
henio
Posty: 202
Rejestracja: 23 paź 2009, o 07:51

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: henio »

W całości się z Tobą nie zgadzam.
VernonRoche pisze:Az tak u nas nie jest zle zeby brac niepolaka do skladu reprezetnacji.
Nawet gdyby było u nas "tak źle", to nie powód żeby z reprezentacji robić armię zaciężną.
VernonRoche pisze:Ale.. z drugiej strony, jezeli w reprezentacji Włoch moze grac wiekszosc obcokrajowców..to u nas moze grac jeden czy dwóch.
Argumentacja w stylu drobnego złodziejaszka kradnącego paczkę fajek ze sklepu i tłumaczącego się: "Nie jestem aż taki zły, bo są przecież tacy, co kradną całe tir'y". Porównywanie się do większych kańciarzy od nas nie sprawia, że przestajemy być mniejszymi.
"W Polsce trzeba mieć alibi w postaci Mistrzostwa Świata lub złota olimpijskiego, żeby uznano, że ma się rację. " - Hubert Wagner
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: VernonRoche »

henio pisze:Nawet gdyby było u nas "tak źle", to nie powód żeby z reprezentacji robić armię zaciężną.
Przeciez mówie:) żeby Polska...zeby Polska...była Polską!!! ;)
henio pisze:Argumentacja w stylu drobnego złodziejaszka kradnącego paczkę fajek ze sklepu i tłumaczącego się: "Nie jestem aż taki zły, bo są przecież tacy, co kradną całe tir'y". Porównywanie się do większych kańciarzy od nas nie sprawia, że przestajemy być mniejszymi.
to byla ironia...

Reprezentacja Włoch powinna się nazywać ogólnoeuropejska reprezentacja Włoch.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

To wg. Was w jakiej reprezentacji ma grać Łasko, żeby mu nie wypominano?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
henio
Posty: 202
Rejestracja: 23 paź 2009, o 07:51

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: henio »

Kwiestia poczucia narodowości (nie mylić z posiadanym obywatelstwem) nie zawsze musi być prosta do rozważenia. Michał Łasko urodził się w Polsce, jego rodzice są Polakami więc napewno można o nim powiedzieć, że jest bardziej "Naciąganym Włochem" niż "Niedoszłym Polakiem". Hipotetycznie: Jeśli odbyłby dwulenią karencję, to czemuby nie dać mu szansy w naszej kadrze ;-)
Żeby była jasność. Uważam, że każdy kto czuje się Polakiem powinien być za takowego uznawany. Nie chodzi mi tu o hipokryzyjne wypowiedzi w stylu: "Czuję się Polakiem, ale moje serce na zawsze będzie biło dla ...", bo tak działa obywatelstwo. Jeśli natomiast ktoś mówi "urodziłem się w ... ale poza tym nie czuję więzi z tym krajem i czuję się Polakiem", to powinno się to uszanować. Dlatego mierzi mnie nadawanie obywatelstwa w trybie przyspieszonym i do tego ludziom, którzy nawet nie starają się mówić po polsku (patrz inne dyscypliny sportu).
"W Polsce trzeba mieć alibi w postaci Mistrzostwa Świata lub złota olimpijskiego, żeby uznano, że ma się rację. " - Hubert Wagner
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: azsiak88 »

henio pisze:Hipotetycznie: Jeśli odbyłby dwuletnią karencję, to czemu by nie dać mu szansy w naszej kadrze ;-)
Hipotetycznie, gdyby Łasko miałby teraz 24 lata czemu nie ale na litość boską on ma 30 lat !!!
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
henio
Posty: 202
Rejestracja: 23 paź 2009, o 07:51

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: henio »

azsiak88 pisze:
henio pisze:Hipotetycznie: Jeśli odbyłby dwuletnią karencję, to czemu by nie dać mu szansy w naszej kadrze ;-)
Hipotetycznie, gdyby Łasko miałby teraz 24 lata czemu nie ale na litość boską on ma 30 lat !!!
To oczywiście był dowcip. A tak bardziej na serio, to biorąc po uwagę że kontrakt w JW był w jakimś tam stopniu podyktowany chęcią powrotu do "starej ojczyzny", to ciekawe co Michał zrobi po jego wygaśnięciu? Bo jeśli utrzyma formę, to bić się o niego będą nie tylko polskie i włoskie kluby. Wtedy pozostanie w Polsce mogłoby skończyć się wychowaniem tutaj młodego Łasko syna/wnuka na Polaka :-)
"W Polsce trzeba mieć alibi w postaci Mistrzostwa Świata lub złota olimpijskiego, żeby uznano, że ma się rację. " - Hubert Wagner
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: AsurBaniPal »

Naszej Kadrze przydałby się i Akhrem i Gładyr tylko niestety narazie nikt nic nie wie
Wiem że Akhrem nie gra w reprezentacji Białorusi od jakiegoś czasu a Gładyr?

Ileż to Polaków gra w innych reprezentacjach więc czemu niby u nas nie mogą grać obcokrajowcy?
( Łasko, Baranowicz, Kamiński, Rybaczewski, Kożuch)
inni zyskują a my mamy tracić taki świat jest teraz mi też się to nie podoba ale cóz tak teraz wyglą;/
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: azsiak88 »

Ja dziękuję za takie wynalazki jak Akhrem czy Gladyr w polskiej kadrze. Mamy Ruciaka, Kurka, Winiara, Bartmana i Kubiaka a środkowych to już w ogóle od groma do tego młodych i perspektywicznych. Ja drugiej reprezentacji Włoch nie chcę. Ba nawet jeszcze gorzej bo Gladyr czy Akhrem nie wychowywali się w Polsce.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
henio
Posty: 202
Rejestracja: 23 paź 2009, o 07:51

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: henio »

azsika88: ostro i na temat. W pełni CIę rozumię i zgadzam się, że jeśli jeden z drugim nie powiedzą "jestem Polakiem", to nie mają czego szukać w kadrze. Ale najpiękniejsze jest to, że wcale na takie dleklaracje nie musimy czekać :-)
"W Polsce trzeba mieć alibi w postaci Mistrzostwa Świata lub złota olimpijskiego, żeby uznano, że ma się rację. " - Hubert Wagner
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dodonek »

Akhrem, Gladyr.. a może Stefana się namówi i go "spolszczy". W końcu siedzi w Polsce dłużej niż Ci wcześniej wymienieni.Na IO by się przydał :P
Dziękuję.
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Shibby »

Niech to będzie reprezentacja narodu, a nie jakiś klub państwowy! Nie idźmy w kierunku piłki nożnej, bo akurat w siatkówce mamy wielu zdolnych siatkarzy, więc nie musimy posiłkować się najemnikami z zagranicy. Chcecie to zniszczyć?

Co zachęca młodych siatkarzy do wytężonego treningu? Dla wielu z nich możliwość reprezentowania swojego kraju, jeżeli osiągną odpowiednim poziom. To jest marzenie wielu młodych, co sami zawsze przyznają. Jakże byśmy im mocno po ambicjach pojechali pokazując, że niepotrzebnie się starają, bo przecież można na ich miejsce ściągnąć najemników.

Ja już wolę czasami mały sukcesik, ale wywalczony przez Polaków, niż całą gablotę trofeów zdobytych przez najemników.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

Shibby pisze:Co zachęca młodych siatkarzy do wytężonego treningu? Dla wielu z nich możliwość reprezentowania swojego kraju, jeżeli osiągną odpowiednim poziom. To jest marzenie wielu młodych, co sami zawsze przyznają. Jakże byśmy im mocno po ambicjach pojechali pokazując, że niepotrzebnie się starają, bo przecież można na ich miejsce ściągnąć najemników.
Żarty? Ich cel to podpisać lukratywne kontrakty. Zanim będą reprezentatami muszą błysnąć w klubach
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Shibby »

To albo w ostatnich latach coś diametralnie zmieniło się w polskiej młodzieży albo to nie żarty. Z okresu mojej młodości (kiedy jeszcze sam po szkole myślałem tylko o tym, jak tu zorganizować czas, aby jak najwięcej spędzić go na boisku) pamiętam, że prawie wszyscy (bo zawsze znajdzie się jakiś wyjątek) z moich rówieśników marzyli o tym, aby zagrać kiedyś w reprezentacji Polski. To był taki wiek, że nie myślało się wtedy jeszcze o podpisywaniu lukratywnych kontraktów i zarabianiu niebotycznej kasy. W końcu od zarabiania pieniędzy byli rodzice, a my oddawaliśmy się pasji.

Od tego macie rozgrywki ligowe, aby tam podziwiać swoich ulubieńców z zagranicy. Grę w reprezentacji Polskich zostawmy reprezentantom polskiego narodu, a nie reprezentantom PlusLigi, którzy się tu nawet nie urodzili, ani nie wychowali.
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: arbas »

madlark pisze:Zarty? Ich cel to podpisać lukratywne kontrakty. Zanim będą reprezentatami muszą błysnąć w klubach
Nieprawda - najpierw jest jeszcze reprezentacja juniorów - ja byłem za młodu w szerokiej kadrze reprezentacji Polski co prawda w zupełnie innej dyscyplinie ale było niesamowite wyróżnienie i uczucie dumy, kogo obchodzą pieniądze wtedy...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

Chyba nie do końca określenie młody siatkarz jest precyzyjne. Juniorzy to zupełnie inna sprawa.
Natomiast ja miałem namyśli młodych siatkarzy, którzy mogą aspirować do gry w reprezentacji.
To nie są amatorzy, tylko już zawodowcy którzy grają w klubach za pieniądze.
Jasne prawie każdy sportowiec marzy o reprezentacji, ale wcześniej wie o tym, że żeby to osiągnąć
musi mieć zabezpieczona stabilizację finansową.
Shibby pisze:To był taki wiek, że nie myślało się wtedy jeszcze o podpisywaniu lukratywnych kontraktów i zarabianiu niebotycznej kasy. W końcu od zarabiania pieniędzy byli rodzice, a my oddawaliśmy się pasji.
Nie myśleli, bo nie mieli okazji takich kontraktów podpisać. Inaczej sprawa zaczyna wyglądać jak koło Ciebie zaczynają się kręcić skaułci, a Twoi koledzy już takie kontrakty podpisali.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Shibby »

Wg mnie jak ktoś już jest na tyle dobry, że gra w siatkówkę staje się po prostu jego pracą, to nie ma potrzeby jakoś specjalnie zachęcać go do dalszego doskonalenia swoich umiejętności, bo on to doskonale wie. I będzie to robił tak czy inaczej, nawet jak sobie do reprezentacji ściągniemy najemników.

Marzenie o reprezentowaniu Polski ma być bodźcem dla tych, którzy jeszcze zawodowcami nie są i tak to z reguły działa u młodych zawodników. Jestem przeciwny ograniczaniu tego bodźca.
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Machabe »

A dlaczego zakładasz, że gra wreprezentacji Akhrema czy Gladyra spowoduje zniechęcenie u takiego młodego adepta siatkówki? W takich sytuacjach duże znaczenie ma charakter i mentalność. Równie dobrze efekt może być odwrotny i spowodować wzrost ambicji i chęci.
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Shibby »

Nie prowadziłem żadnych badań. Moje osądy wypowiadam jedynie na podstawie moich odczuć i doświadczeń sprzed lat, kiedy byłem mniej więcej w wieku osób, o których teraz piszę.
mati12612
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2011, o 09:47

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mati12612 »

Akhrem- z tego co pamietam- kończy karencje przed IO. Problem w tym, ze po co brać nowego zawodnika, który nigdy nie grał z wiekszością tych ludzi, a na karku ma ok.30 lat? No wytłumaczcie mi to, jak wy to widzicie, bo ja was kompletnie nie rozumiem! Ruciak i Kubiak byli na ME i PŚ, na Ligę Światową w tym roku też pewnie pojadą, a na IO zastąpi ich Akhrem, bo mu się karencja skończyła? Pomyślcie... Ktoś wyżej napisał coś o Gladyrze :D Wywołało to na mojej twarzy taką reakcję jak przy zdaniu wprowadzającym. Po co nam Gladyr? Mamy do 12 meczowej, być może taką trójkę: Pliński, Możdżonek, Nowakowski, poza składem byłby Kosok, Czarnowski, Wrona, Kłos (jesli sie z tym nie zgadzacie to obejrzyjcie jakis mecz Skry, w ktorym on gral i mnie zrozumiecie). Wiec gdzie jest tu miejsce dla ukraińskiego Gladyra? :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

mati12612 pisze:Akhrem- z tego co pamietam- kończy karencje przed IO.
O!!!!, to jesteś nieźle poinformowany. Gladyr nawet obywatelstwa nie ma. Więc po co te rozważania?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Pele »

mati12612 pisze: Po co nam Gladyr? Mamy do 12 meczowej, być może taką trójkę: Pliński, Możdżonek, Nowakowski, poza składem byłby Kosok, Czarnowski, Wrona, Kłos (jesli sie z tym nie zgadzacie to obejrzyjcie jakis mecz Skry, w ktorym on gral i mnie zrozumiecie). Wiec gdzie jest tu miejsce dla ukraińskiego Gladyra? :)
Gladyr nie ma obywatelstwa więć nie iestnieje ten problem. A tak na marginesie to ciężko znaleść mecz skry w któym Kłos GRA, a nie tylko wchodzi na kilka piłek.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”