Reprezentacja juniorów 2012 na ME

waldek 28
Posty: 161
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: waldek 28 »

Szkoda że kontuzja wykluczyła Piotrka Łukasika, poza tym skład wydaje się być optymalny.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: kevinpsb »

waldek 28 pisze:Szkoda że kontuzja wykluczyła Piotrka Łukasika, poza tym skład wydaje się być optymalny.
Ciekawe czy wywalczył by sobie miejsce w meczowej 12...
joj pisze:Największym zaskoczeniem dla mnie jest powołanie do kadry Orczyka, Matuszczyka. Nie wiem, na jakich zasadach była powoływana kadra juniorów na ME, ale coś tu nie tak.
.
A kogo za nich byś widział?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: joj »

kevinpsb pisze:
waldek 28 pisze:Szkoda że kontuzja wykluczyła Piotrka Łukasika, poza tym skład wydaje się być optymalny.
Ciekawe czy wywalczył by sobie miejsce w meczowej 12...
joj pisze:Największym zaskoczeniem dla mnie jest powołanie do kadry Orczyka, Matuszczyka. Nie wiem, na jakich zasadach była powoływana kadra juniorów na ME, ale coś tu nie tak.
.
A kogo za nich byś widział?
Są to bardzo sympatyczni zawodnicy ale niestety w tym roku nazwałbym ich zawodnikami JEDNEGO DNIA. Pokazali się na MPJ i tylko tam a cały sezon 2011/2012 słaby.
Jeżeli chodzi o naszą grupę na MEJ to na 3-4 miejsce w grupie mamy ogromne szanse.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

A mnie z kolei dziwi, że kogokolwiek dziwi obecność w kadrze zawodnika, który w poprzednich latał grał w niej pierwsze skrzypce...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: kevinpsb »

joj pisze: Są to bardzo sympatyczni zawodnicy ale niestety w tym roku nazwałbym ich zawodnikami JEDNEGO DNIA. Pokazali się na MPJ i tylko tam a cały sezon 2011/2012 słaby.
Po pierwsze nie prosiłem o żadną ocenę ich gry tylko o zawodników na ich miejsce... Po drugie trzeba zaznaczyć bardzo mały poziom wiedzy z twojej strony, bo oczywiście dlaczego mieli słaby sezon nie jesteś wstanie mi uzasadnić...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
waldek 28
Posty: 161
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: waldek 28 »

Juniorzy wygrali wczoraj 3:1 (25:18, 25:16, 22:25, 25:18) i w dodatkowym secie (26:24), wynik obiecujący chociaż nie wiem czy Rosjanie grali najmocniejszą składem. Link do zdjęć http://supernowosci24.pl/galeria-towarz ... rosjanami/
Niestety nie znam wyjściowego składu polaków.
Pawcio9221
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2012, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pawcio9221 »

Z tego co widać grali obaj rozgrywający , na ataku wystepowal przez wieszkosc meczu Muzaj , na przyjeciu były duze rotacje miedzy Łapszyńskim , Wachnkiem , Bednorzem i chyba Orczykiem , o dziwo nie widac Kaczyńskiego. Na srodku przez wiekszosc grali Krulicki Nowakowskim
Pawcio9221
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2012, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pawcio9221 »

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /120729600

Moze ktos cos wiecej o tych meczach powiedziec ?
waldek 28
Posty: 161
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: waldek 28 »

To bardzo dziwne i niestety przykre, że pomimo takiej polarności siatkówki w Polsce, relacje z wyników reprezentacji juniorskich są na takim słabym poziomie. 26 i 27 Lipca graliśmy z Rosjanami, wygraliśmy 3-1 - 3-2 a na oficjalnej stronie PZPS nie na nawet podanych składów naszej reprezentacji nie wspominając nawet o statystykach, na innych portalach zresztą podobnie. To bardzo dziwne ponieważ np. relacje z wyników reprezentacji koszykarskich lub piłki ręcznej są dużo wyższym poziomie.
Nawet zakładka z oficjalną reprezentacją juniorów jest porostu żałosna, kilka nazwisk, zero zdj. parametrów, porostu żal...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: lipton »

waldek 28 pisze:To bardzo dziwne i niestety przykre, że pomimo takiej polarności siatkówki w Polsce, relacje z wyników reprezentacji juniorskich są na takim słabym poziomie. 26 i 27 Lipca graliśmy z Rosjanami, wygraliśmy 3-1 - 3-2 a na oficjalnej stronie PZPS nie na nawet podanych składów naszej reprezentacji nie wspominając nawet o statystykach, na innych portalach zresztą podobnie. To bardzo dziwne ponieważ np. relacje z wyników reprezentacji koszykarskich lub piłki ręcznej są dużo wyższym poziomie.
Nawet zakładka z oficjalną reprezentacją juniorów jest porostu żałosna, kilka nazwisk, zero zdj. parametrów, porostu żal...
Nie wiem co Cię tak dziwi, PZPS, który powinien się tym zająć, w swoim zbetonieniu i ignorancji nie różni się w niczym od PZPN-u.

To tak jakby zgniłe jabłko zapakować w ładne pudełko: z zewnątrz niezła kadra będąca w czołówce światowej i odnosząca sukcesy, piękne widowiska z udziałem "najlepszych kibiców na świece", a w rzeczywistości banda niekompetentnych ludzi powciskanych na stołki, niestety.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Streeter
Posty: 7461
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Streeter »

Jacek Nawrocki pisze:Człowiek reaguje spontanicznie, ponieważ wkłada w tą pracę wiele serca. Komuś może się wydawać, że jednak piłka nie przesądza o wyniku seta, czy meczu, ale niestety przesądza.
Mógłby ktoś przybliżyć, co zrobił trener "oaza spokoju", że otrzymał żółtą i czerwoną kartkę, bo niestety nie było mi dane tego widzieć?
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: ksjw90 »

Ten "trener" a w zasadzie wuefista powinien zostać usunięty od prowadzenia jakiejkolwiek reprezentacji narodowej. Jaki on przykład daje tym młodym chłopakom? Niech sobie weźmie Plińskiego jako asystenta - prezentują oboje równy poziom buractwa na ławce trenerskiej. To jest skandal, żeby swoim głupim zachowaniem zostać wyrzuconym i zostawić drużynę od drugiego seta. Tyle, że chłopaki sobie poradzili i wygrali 3-1. A jego tłumaczenie o błędnych decyzjach sędziego jest żenujące. Takie decyzje były, są i będą nadal w siatkówce i to on powinien się uspokoić i zapanować nad sobą a nie zwalać wszystko na sędziów.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: kevinpsb »

Bez przesady, nie pierwsza czerwona kartka w historii siatkówki... Każdej!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: kanap »

ksjw90 pisze:....
Nawrocki zrobił błąd w momencie gdy postanowił ratować tyłek prezesowi związku siatkówki w Polsce i objął stanowisko trenera juniorów. Na co mu to było, nie wiedział jak działa każdy sport w tym kraju ? Ja to wiem, prezes związku lansuje się przy wręczaniu medali seniorom (przysłowiowe ostatki pokolenie starych medalistów Gruszki i Zagumnego powoli odchodzi zostało już pokolenie Winiarskiego, Wlazłego i Ruciaka),w siatkówce to jeszcze jest taka wersja, że tak prezes przesadza z solarką, a później widz zastanawia się kto to jest na szczycie w zarządzaniu siatkówką w Polsce Mulat czy murzyn? O szkolenie juniorów nikt nie dba, na trzy miesiące przed mistrzostwami organizowanymi w kraju ktoś wpadł na pomysł, aby profesjonalista poćwiczył, potrenował z młodzieżą. Taki system wypiekania medalistów na kamieniu, może coś urośnie, zwykłe liczenie na cud.

Może ktoś zakrzyknąć, zaraz przecież jest Młoda liga, a ja mu na to odpowiem pomyśl kolego w Młodej lidze mogą grać zawodnicy do 23 roku życia myślisz, że 17, 18-sto latkowie przebiją się do pierwszej szóstki? Nie ma na to szans!
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pele »

Ponawiam pytanie streetera: Za co Nawrocki dostał zółć i czerwień bo szukałem i nie znalazłem info na ten temat
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: picaporte »

Za zachowanie.
riki tiki tak!
Streeter
Posty: 7461
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Streeter »

picaporte pisze:Za zachowanie.
Bez tego postu z pewnością ani ja, ani Pele byśmy tego nie wiedzieli, dzięki wielkie :-|

Chodziło o to, co dokładnie zrobił, przecież wiemy, że nie dostał kartki za to, że przyszedł w spódnicy.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: picaporte »

Heh, szarpał się do sędziów (słownie). Uznał, że popełnili błędy na niekorzyść jego drużyny. Zaskakujące, prawda? Trenerzy dostają kartki zazwyczaj jednak za przychodzenie w spódnicy. ;)
riki tiki tak!
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Skrzypek »

Pele pisze:Ponawiam pytanie streetera: Za co Nawrocki dostał zółć i czerwień bo szukałem i nie znalazłem info na ten temat
To na prawdę nie ma znaczenia za co otrzymał te kartki. Ważniejsze jest to co podczas turnieju wyprawiali sędziowie, którzy grodzili kartkami trenerom, którzy gestykulowali... w kierunku swoich podopiecznych. Jeśli tam ma wyglądać sędziowanie w przyszłości to lepiej, aby arbitrażem zajęły się komputery.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

Nawrocki dostał w jednym z meczów (z Rosją w fazie grupowej?) żółtą kartkę za przekroczenie linii trenerskiej :D

PS: Nawrocki otrzymał samą czerwona kartkę, czy wywalili go całkiem za żółtą i czerwoną jednocześnie...?
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: dreamer »

Skrzypek pisze:...Ważniejsze jest to co podczas turnieju wyprawiali sędziowie, którzy grodzili kartkami trenerom, którzy gestykulowali... w kierunku swoich podopiecznych. Jeśli tam ma wyglądać sędziowanie w przyszłości to lepiej, aby arbitrażem zajęły się komputery.
Bardzo tendencyjna wypowiedź (przeciwko arbitrom). Co to znaczy za gestykulowanie "w kierunku swoich podopiecznych"?
W wielu dyscyplinach sportu trenerzy karani są za nadmierne gestykulowanie (najczęściej jeszcze poparte odpowiednio wysokimi decybelami informacji słownej) - i bardzo dobrze, że są takie przepisy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Skrzypek »

dreamer pisze:
Skrzypek pisze:...Ważniejsze jest to co podczas turnieju wyprawiali sędziowie, którzy grodzili kartkami trenerom, którzy gestykulowali... w kierunku swoich podopiecznych. Jeśli tam ma wyglądać sędziowanie w przyszłości to lepiej, aby arbitrażem zajęły się komputery.
Bardzo tendencyjna wypowiedź (przeciwko arbitrom). Co to znaczy za gestykulowanie "w kierunku swoich podopiecznych"?
W wielu dyscyplinach sportu trenerzy karani są za nadmierne gestykulowanie (najczęściej jeszcze poparte odpowiednio wysokimi decybelami informacji słownej) - i bardzo dobrze, że są takie przepisy.

dreamer
O nie, ta wypowiedź nie jest tendencyjna, jest realistyczna. Zgadza się, że nie pałam miłością do sędziów bo nie ma powodów, aby tak było. Ale jeśli trener macha do zawodnika, żeby szybciej ''zbierał się'' do ataku lub prezentuje mu gestem w jaki sposób prawidłowo pod względem technicznym powinien wykonać blok a sędzia z tego powodu grozi trenerowi kartką, więc to chyba nie jest dobre...
Uważasz, że w wielu dyscyplinach trenerzy są karani za nadmierną gestykulację tylko pozostaje pytanie w jakich? W koszykówce? Nie sądzę. Tam trener może przedstawić jednemu z sędziów swoje wątpliwości prosto w twarz i nic się nie stanie. A może w piłce ręcznej gdzie trenerzy potrafią kontestować każdą akcję i przez 3/4 meczu prowadzić dyskusje ze stolikiem sędziowskim? A czym to skutkuje? Otrzymają żółtą kartkę, która oznacza hmm... nic nie oznacza. Nie będę już wspominał o piłce nożnej gdzie jeden trener musi chyba pobić zawodnika lub swojego kolegę po fach, aby zostać ukarany.
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pokolul »

A mnie się wydaję, że wielu trenerów powinno się powstrzymać od krzyków oraz wybuchów złości. Oczywiście, zgadzam się ze skrzypkiem, nic złego nie ma w tym, że trener daje wskazówki swoim zawodnikom, w momencie kiedy są na boisku, ale nigdy jeszcze nie widziałem, by właśnie za to wręczona żółtą, bądź czerwoną kartkę ... Są pewne zasady, których po prostu należy przestrzegać. Nawet takie jak wcześniej wspomniana - przekroczona linia trenerska. Być może kuriozalne..ale takie są przepisy.

Poza tym, co innego unosić się wobec zawodników, a co innego wobec któregoś z arbitrów. Bez względu na to, czy ten podjął słuszną, bądź niesłuszną decyzję. Każdy szkoleniowiec powinien pomyśleć o tym, że swoim zachowaniem naraża drużynę na utratę cennego punktu :)

Oczywiście, umiejętność powstrzymania emocji, to już inna kwestia :P

Troszkę odbiegłem od tematu, ale chodzi mi o to, by podkreślić, że w pewnych momentach niektórzy zapominają, że sędziowie są nie tylko po to, by kontrolować to co się dzieje na boisku, ale również po to, by w razie potrzeby "ukarać".
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”