Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

krzysiu pisze:To było w jakimś wywiadzie, chyba w Przeglądzie Sportowym
Ale że w 2015 roku chce przerwę, tak?

Od 2009 to najbardziej obciążony polski siatkarz, a przyszły sezon jest pod względem intensywności może nawet najgorszy ever, także byłoby fajnie, gdyby dogadał się z Antigą, i jednak te wolne dostał, jeżeli a) chciałby grać w kadrze, b) dalej chciałby przerwę, ew. umówił się jak Winiar z Anastasim i wrócił na jedną imprezę, w tym przypadku ME.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Abdullo »

StanLee pisze:
krzysiu pisze:To było w jakimś wywiadzie, chyba w Przeglądzie Sportowym
Ale że w 2015 roku chce przerwę, tak?

Od 2009 to najbardziej obciążony polski siatkarz, a przyszły sezon jest pod względem intensywności może nawet najgorszy ever, także byłoby fajnie, gdyby dogadał się z Antigą, i jednak te wolne dostał, jeżeli a) chciałby grać w kadrze, b) dalej chciałby przerwę, ew. umówił się jak Winiar z Anastasim i wrócił na jedną imprezę, w tym przypadku ME.
A co jak inni też to będą chcieli? Kubiak tez ma już swoje w nogach. A inni? Jak zaczyna się rozmowę od warunków ze się gra lub nie to szkoda gadki. Każdy zawodnik będzie miał ciężki sezon a nie każdy miał "przyjemność " wypoczywać w tym roku.
Najważniejsza impreza 2015 to Puchar Świata. Bo to daje przepustkę do RIO i więcej przerwy w sezonie Olimpijskim.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

"Wypoczynek" polegal na rezygnacji z wakacji, trenowaniu, rehabilitacji, troche gry. W koncu Bartek dowiedzial sie, ze nie wejdzie do grupy na MS na MHW, ktory w tym roku byl pozno. Wiec wypoczal 2 tygodnie.
Lubie Kubiaka ale jesli rehabilitacja Kurka byla wypoczynkiem to rehabilitacja Kubiaka rowniez. Do tego nie gral caly czas w 6 w czasie MS a w poprzednich sezonach byl jedak znacznie mniej eksploatowany w sensie rozgrywanych spotkan. AA od pewnego momentu gral 6 bez rotacji, w skladzie MW i BK.
Tylko nie wiadomo czy Bartek pasuje Antidze do koncepcji i w jakiej roli.
Warto tez poczekac na sezon klubowy.

Mnie ciekawi inna rzecz.
Na moje oko w prowadzeniu druzyny w czasie meczu widac bylo brak doswiadczenia Antigi. Moze dobrze zeby Stephan gdzies popracowal w ciagu roku. Niekoniecznie w Polsce, by nie byc posadzanym o stronniczosc. Ewentualny asystent Falasci to nie to. Przydalaby sie funkcja pierwszego trenera na ten rok. Belg jakos daje rade na dwoch posadach.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Odp: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

Abdullo pisze:A co jak inni też to będą chcieli?
A kto zasługuje na to w takim stopniu, jak Kurek?
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: bakek »

A kto zasługuje na to w takim stopniu, jak Kurek?
A co jak inni też to będą chcieli?
Tu nie chodzi o to zasługiwanie, ani o to co inni będą chcieli.

Tu chodzi o to, że zawodnik jest wyeksploatowany i trzeba by było pomyśleć o odpowiednim zdjęciu z niego obciążenia adekwatnym do zapotrzebowania. Po prostu dać wolne lub nie z pożytkiem dla kadry i niego samego.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: bytrek »

Po prostu w przyszłym roku znowu trzeba odpuść Ligę światowa. Wykreować nowych Buszków i Nowych Mikków, na pozycji atakującego i na pozycje rezerwowego rozgrywającego. Chciałbym zobaczyć całą ligę światową na rozegraniu Woickiego lub Łomacza. Bo to, że wydaje się mi czy wszystkim na tym forum, ze od Zagumnych, Żygadłów i Drzyzgów są o 20 klas do tyłu, gówno znaczy.

A potem po LŚ dopiero spróbować pozbierać najlepszych. I nawet jak się okaże że spartolimy PŚ. To przynajmniej zgramy zespół na Mistrzostwa Europy.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

Ja to jednak bym się nie nastawiał, że co roku będziemy mieć nowego Mikę i Buszka...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

bytrek pisze:Chciałbym zobaczyć całą ligę światową na rozegraniu Woickiego lub Łomacza.

Rzecznik prasowy kadry mówił w programie Polska 2014, że rozgrywający Jakub Łomacz fajnie przepracował sezon. Mogą być z niego ludzie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: majka86 »

Noworoczny pisze:
bytrek pisze:Chciałbym zobaczyć całą ligę światową na rozegraniu Woickiego lub Łomacza.

Rzecznik prasowy kadry mówił w programie Polska 2014, że rozgrywający Jakub Łomacz fajnie przepracował sezon. Mogą być z niego ludzie.
Super! Może będzie lepszy od Grzegorza! :] :] :]
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Skrzypek »

Noworoczny pisze:
bytrek pisze:Chciałbym zobaczyć całą ligę światową na rozegraniu Woickiego lub Łomacza.

Rzecznik prasowy kadry mówił w programie Polska 2014, że rozgrywający Jakub Łomacz fajnie przepracował sezon. Mogą być z niego ludzie.
Jest tak dobry, że nikt nie może zapamiętać jego imienia...

Teraz o Łomaczu właściwym. Zastanawia mnie który sezon Szyszko miał na myśli...? Na pewno nie ten ostatni. Wg. mnie był najsłabszym rozgrywającym ligi i tylko ktoś ślepy mógłby go jeszcze uważać za potencjalnego kandydata do gry w reprezentacji.
Może Janusz wreszcie otrzyma szansę i udowodni, że wygłaszane o nim opinie nie były przypadkowe, chociaż mnie nigdy nie porywał.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Odp: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Basil »

Skrzypek pisze:
Noworoczny pisze:
bytrek pisze:Chciałbym zobaczyć całą ligę światową na rozegraniu Woickiego lub Łomacza.

Rzecznik prasowy kadry mówił w programie Polska 2014, że rozgrywający Jakub Łomacz fajnie przepracował sezon. Mogą być z niego ludzie.
Jest tak dobry, że nikt nie może zapamiętać jego imienia...

Teraz o Łomaczu właściwym. Zastanawia mnie który sezon Szyszko miał na myśli...? Na pewno nie ten ostatni. Wg. mnie był najsłabszym rozgrywającym ligi i tylko ktoś ślepy mógłby go jeszcze uważać za potencjalnego kandydata do gry w reprezentacji.
Może Janusz wreszcie otrzyma szansę i udowodni, że wygłaszane o nim opinie nie były przypadkowe, chociaż mnie nigdy nie porywał.
Skrzypek, Daszkiewicz nie dał szansy Januszowi w rywalizacji z Pająkiem...

Jak dla mnie jedziemy do znudzenia Drzyzgą i jakąś zapchajdziurą pokroju Woickiego czy Łomacza czekając aż Droszyński ogarnie. Oby tylko urósł jeszcze trochę...
[edit]
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Na sypie dziura pokoleniowa do obecnego juniora lub kadeta. Moze rzeczywiscie Janusz sie odbije?
Ale byloby bobrze moc podeprzec sie Zygadla jako drugim. Tylko czy to realne? Czy przystanie na to zawodnik i czy zechce z nim rozmawiac Antiga?
Bo sorry ale inwestowac w Woickiego i Lomacza w LS? Jak inwestowac to w mlodych; na sypie nie widac zadnego na juz.
Lepiej chyba nie dokonywac wymiany jednoczesnie na wszystkich pozycjach.
Warto wiec wprowadzic mlodziez tam, gdzie juz sie pokazala-Szalpuk, Boladz. Z sypa poczekac.

A Doroszynski jeszcze rosnie? Taki Kochanowski juz przestal. Mala szansa.
Swoja droga Bednaruk daje szanse Bienkowskiemu w sparingach a Daszkiewicz Januszowi nic? Beton.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2014, o 21:36 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze:A Doroszynski jeszcze rosnie? Taki Kochanowski juz przestal. Mala szansa.
Droszyński. Ma 17 lat, wiec jest jeszcze szansa na kilka centymetrów, ale Lloyem Ballem niestety nie będzie.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Odp: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: compact »

Basil pisze: Skrzypek, Daszkiewicz nie dał szansy Januszowi w rywalizacji z Pająkiem...
Spokojnie, Effector ma taki skład, że w którymś momencie Janusz będzie musiał dostać szansę. :)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Basil »

Nie no, Janusz coś tam gra w sparingach ale kolejność na rozegraniu jest juz ustalona i konsekwentnie przestrzegana.
[edit]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

Żygadło musiałby być Raphaelem, Drzyzga - Bruno, a konkurencja - Williamem, Ricardo, Marlonem, żeby Łukasz zgodził się w wieku 37 lat na jeżdżenie na kadrę w celu bycia drugim sypaczem.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: bakek »

Nie musiałby. Wystarczy, że ma trochę motywacji jeszcze, bo do tej pory kwestie rodzinne mu nie przeszkadzały.

W kontekście reprezentacji wariant z Drzyzgą i drugim Żygadłą byłby najlepszy, bo kogo mamy ogrywać? Pytanie czy rzeczywiście zawodnik ma jeszcze motywację.

Jeśli chodzi o atak to trzeba poczekać na ten sezon. Warto byłoby sprawdzić Muzaja lub Bołądzia w zależności od tego co kto pokaże w sezonie klubowym (i czy pokaże).

PS. Właściwie to napisałem prawie to co kanimo :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: compact »

Może mieć motywację Żygadło, aż do Rio.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

No ja się zdziwię, jak Łukasz będzie miał motywację - bo co dostanie jako drugi, czego nie miał jako pierwszy?
bakek pisze:Nie musiałby. Wystarczy, że ma trochę motywacji jeszcze, bo do tej pory kwestie rodzinne mu nie przeszkadzały.
W drugim zdaniu odpowiadasz na pierwsze, dlaczego jednak by musiał.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Basil »

Żygadło na pewno nie wróci - nie chciało mu się komentować nawet ostatniego rozstania dlatego wątpię, żeby coś go miało przekonać. Boję się natomiast, że do kadry nie wróci Kurek bo na razie codziennie wypatruję jakichś gratulacji dla drużyny z jego strony a one nie nadchodzą... Chyba faktycznie się obraził.
[edit]
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: bakek »

W drugim zdaniu odpowiadasz na pierwsze, dlaczego jednak by musiał.
Żeby miał motywację nie musi mieć za sobą ławy kandydatów na miejsce drugiego w kadrze. Poza tym chyba trener nie powoła go jako "drugiego". Może będzie chciał coś udowodnić? Chyba jeszcze nie zdobył wszystkiego co możliwe?

Nie wiem jakie jest tego prawdopodobieństwo, pewnie małe, kwestionowałem tylko to, że aby była motywacja to musi być sznur kandydatów do gry.
Matius

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Matius »

Być może medal Olimpijski to zbyt mała motywacja dla Żygadły aby godzić się na rolę drugiego rozgrywającego ale przy obecnym systemie gry ten drugi rozgrywający czyli Guma zagrał całkiem dużo meczy i wydatnie pomógł w osiągnięciu sukcesu. Starsi gracze raczej nie chcą przyjmować powołań na drugiego ze względu na zbyt mało gry w porównaniu do trudu jaki wykonują na treningach. Przy odpowiednich zapewnieniach gry około 50/50 może Łukasz by przyjął powołanie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: hubert »

Matius pisze:Starsi gracze raczej nie chcą przyjmować powołań na drugiego ze względu na zbyt mało gry w porównaniu do trudu jaki wykonują na treningach. Przy odpowiednich zapewnieniach gry około 50/50 może Łukasz by przyjął powołanie.
Takie coś wynika z potrzeb a nie z odgórnego założenia. Jakby Drzyzga dobrze grał cały czas to Zagumny by pojawiał się tylko na podwójnych zmianach. Każdy powinien być gotowy na granie od 100% czasu do 0%. Jak ktoś tego nie akceptuje to nie ma dla niego miejsca w kadrze.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

bytrek pisze:Wykreować nowych Buszków i Nowych Mikków
Nie wiem czy scena polityczna to wytrzyma. ;)

A całkiem serio - wszyscy martwią się o drugiego sypacza. A ja martwię się o pierwszego, żeby mu się chciało chcieć i nie wylądował znowu na ławie. Bez dalszego progresu Drzyzgi, to możemy sobie.... Specjalisty od ratowania tyłków na ławie już nie będzie. A Zagumny na tym polu ma w ostatnich latach wybitne zasługi.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: pewniak »

Pozwolicie, że ja się odniosę do tego "odpoczywania" Kurków i innych. Nie wydaje wam się, że trochę przesadzacie mówiąc o rocznej przerwie dla zawodnika w jego wieku?
Kariera siatkarza jest ograniczona czasowo i to co "normalny" zjadacz chleba wyrabia przez ponad 40 lat, siatkarz robi przez 10 (bardzo upraszczam ale to celowo) dostając często (jesli jest na tym "problemowym" reprezentacyjnym poziomie) więcej niż 4 razy więcej kasy. To jego praca.
Mówienie o rocznej przerwie Kurka - 26-letniego siatkarza to jakaś paranoja.
Największym problemem siatkarzy grających w kadrze nie jest kwestia przeciążeń fizycznych tylko "psychicznych". Rozłąka z rodziną przede wszystkim. Rozumiem takiego Winiarskiego, siedział w Rosji, z dala od rodziny, potem kadra. Bartek nie ma dzieci, zatem 2-3 tygodnie normalnych wakacji powinno wystarczyć. A nie odpuszczenie sezonu reprezentacyjnego.
Nie poruszam tematu kontuzji, bo tu sprawa oczywista i zdrowie powinno być priorytetem i powrót do grania w żadnym razie nie powinien być przyspieszany ani o dzień w stosunku do zaleceń lekarzy.
Zdecydowanie jestem za graniem "nowymi" podczas LŚ. Najlepiej rotacyjnie, tak by nie grać "drugą" szóstką. Kiedys pisałem, że Kadra B powinna być naturalnym przedłużeniem Kadry A. Po zakończeniu sezonu ligowego powoływana jest ok. 30-osobowa grupa i podzielona na 2 kadry. Jedni grają w LŚ a drudzy w LE. Wszyscy są w cyklu meczowym, a trener Blain decyduje których graczy chce wziąć od Kowala na jeden, dwa może wszystkie mecze w celu sprawdzenia na najwyższym poziomie.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Przerwa Kurka miała wynikać tylko z problemów zdrowotnych , o których sam Bartek mówił ,że ma - gra podobno na jakichś blokadach od dawna.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

Prócz tego o czym wspomniał @krzysiu, jest jeszcze kwestia tego, że nikt nie mówi tutaj o rocznym urlopie, a o odpoczynku w sezonie reprezentacyjnym, który nie trwa cały rok.
Moim zdaniem urlop się mu należy, taki aby zdążył poczuć się lepiej ze swoimi plecami i ewentualnie doleczyć inne dolegliwości.

pewniak pisze o tym, że kariera siatkarza jest 4 razy krótsza od "zwykłego zjadacza chleba", ale też obciążenia jakim jest poddawane ciało sportowca na takim poziomie jest 4 razy większe niż zwykłego Kowalskiego. Do tego dochodzą męczące podróże i o wiele większa presja. Dla dobra jego dalszej kariery taka przerwa mogłaby mieć bardzo dobry skutek. pewniak wspomina też o tym, że Kurek to 26-letni siatkarz, ale nie wspomina o tym, że od 5-6 lat jest podstawowym zawodnikiem i w klubie i w reprezentacji.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lipton »

I mimo 26 lat, ma w kadrze dużo więcej rozegranych meczów np. od Wlazłego, a niewiele mniej od Winiarskiego.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

Od czego ma mieć urlop, skoro w kadrze go nie ma?
O kadrze należy zapomnieć na najbliższe miesiące.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lipton »

Ale w temacie jest słowo klucz "przyszłość" :D

Na razie to gdybanie, na pewno opuścił bardzo męczący turniej (w sumie 16 meczów: MHW + MŚ). Gdyby grał na MŚ to moim zdaniem miałby pełne prawo żeby w przyszłym roku poprosić o wolne na LŚ. Zobaczymy co przyniesie sezon ligowy.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”