Reprezentacja mężczyzn 2021

kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: kri$ »

rzr pisze: 4 sie 2021, o 12:13
Streeter pisze: 3 sie 2021, o 20:15 [...]

A co do trenera, to myślę, że czas Heynena dobiegł końca. Cieszyłem się na jego współpracę z Polską, ale coś się niedobrego podziało z Heynenem na przestrzeni tych sezonów. Oby tylko znów zatrudniono fachowca, a nie tzw. polską myśl szkoleniową. Wspominałem w temacie IO, że widziałbym w tym miejscu Mendeza lub Grbicia. Tak sobie myślę, skoro tak usilnie celujemy w IO, to może warto zatrudnić trenera z USA? Co prawda w tym roku nie pykło, ale zazwyczaj Amerykanie w roku olimpijskim byli bardzo mocni.

Streeter
Ja mam wrażenie, że z trenerem podziało się mniej więcej to co z każdym naszym selekcjonerem od Castellaniego (od tego momentu mniej więcej się interesuję siatkówką) - po początkowym sukcesie następuje wręcz ślepe zawierzenie zawodnikom, którzy się do tego sukcesu przyczynili i nie zważanie na ich obecną formę, do tego pogłębiało się to z każdym sezonem pracy. Chyba po prostu mamy taką kadrę, że trzeba profilaktycznie wymieniać trenera co 2 lata.
Właśnie wydaje mi się, że akurat tego udało się Vitalowi uniknąć. Zawodnicy, którzy grali w kadrze w poprzednich latach a obecnie byli w gorszej formie nie załapali się do 12. Muzaj, Konarski, Szalpuk.. Każdy z zawodników, którzy pojechali na Igrzyska obronił się sportowo w sezonie ligowym czy VNL. Pojechali Ci co grali najlepiej, nie widzę tutaj przywiązania.

Może bardziej przy wyborze pierwszego skłądu Vital za bardzo przywiązał się do Kubiaka. Wydaje mi się, że widząc jego problemy powinien przygotować innego partnera do Leona. Moim zdaniem najlepszą opcją był tutaj Semeniuk. Gdyby został przygotowany do gry na "2" jestem pewny, że dałby radę zarówno w przyjęciu jak i ataku z prawego skrzydła.

Za to na innych pozycjach Kurek, Drzyzga, Leon, Zator byli nie do ruszenia.

Edit. Widzę, że w czasie kiedy mój post czekał na akceptację moderatora Streeter napisał mniej więcej to samo :)
Ostatnio zmieniony 4 sie 2021, o 13:58 przez kri$, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

rzr pisze: 4 sie 2021, o 12:13 Ja mam wrażenie, że z trenerem podziało się mniej więcej to co z każdym naszym selekcjonerem od Castellaniego (od tego momentu mniej więcej się interesuję siatkówką) - po początkowym sukcesie następuje wręcz ślepe zawierzenie zawodnikom, którzy się do tego sukcesu przyczynili i nie zważanie na ich obecną formę, do tego pogłębiało się to z każdym sezonem pracy. Chyba po prostu mamy taką kadrę, że trzeba profilaktycznie wymieniać trenera co 2 lata.
Czy ja wiem... Jednak "ulubieńców" w postaci Szalpuka i Konara odstawił. Parę wyborów ja osobiście zrobiłbym inaczej, ale w zasadzie każdy wybór trenera można było wybronić sensowną tezą. Jak ktoś słusznie zauważył, gdyby tego czwartego seta przepchnęli, nie byłoby tej dyskusji, więc to też nie jest tak, że całe Igrzyska graliśmy kaszanę. Ja bardziej Heynenowi zarzuciłbym reakcje meczowe i to co odwalał z Kubiakiem na samych Igrzyskach. Za samą selekcję pretensji bym nie miał, bo po fakcie to każdy mądry.

Streeter
Ostatnio zmieniony 4 sie 2021, o 13:59 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: rzr »

No mniej więcej to miałem na myśli - ślepia wiara w to, że Fabian się ogarnie i nie trzeba będzie go zmieniać oraz próby reanimacji Kubiaka i Nowakowskiego przez cały turniej zamiast postawienie na rezerwowych. Co do samej selekcji też uważam, że raczej za wiele więcej nie dało się wyczarować.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

Tego się już nie dowiemy. Mogło być też tak, że Łomacz na treningach wyglądał jeszcze gorzej, a że na tym poziomie samym łomaczowym środkiem byśmy nie wygrali, to oczywiste. Co nie zmienia faktu, że skoro tam pojechał, to mógł wejść kilka razy, a jeżeli drugi rozgrywający z założenia miał być statystą - to lepiej było wziąć Janusza, Komendę czy nawet Firleja - choćby żeby się z wioską olimpijską obył.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: grzegorzg »

A które miejsce mielismy z tym Łomaczem W PŚ, bodaj najbardziej wymagajacym turnieju?
Tegoroczny poziom Drzyzgi nie jest dla Łomacza nieosiagalny, wydawało mi się, ze to dośc oczywiste.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: krzysiu »

Vital nie miał planu B i przez to przegrał .. nie miał planu na zawodnika za Kubiego dlatego liczył na niego do końca, z Pita zrobiono jakiegoś paraolimpijczyka który wchodzi na mega dziwne zmiany i schodzi w trakcie tego samego seta.
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: 4 sie 2021, o 14:12 A które miejsce mielismy z tym Łomaczem W PŚ, bodaj najbardziej wymagajacym turnieju?
Tegoroczny poziom Drzyzgi nie jest dla Łomacza nieosiagalny, wydawało mi się, ze to dośc oczywiste.
Ależ oczywiście, w teorii się zgadzam. Ale czy widziałeś Grzegorza w Tokio? Nam z boku łatwo się ocenia, może Grzegorz miał jakiś uraz, może nie był w formie. A może był, ale trener ubzdurał sobie, że samym Drzyzgą wygra złoto. Każda z tych opcji jest prawdopodobna i jeżeli Grzegorz nie udzieli wywiadu typu "byłem gotowy, chciałem pomóc" lub "miałem uraz pleców, dlatego nie grałem", to pewnie nigdy się nie dowiemy jaka była prawda.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kontrowersyjny
Posty: 96
Rejestracja: 13 cze 2021, o 10:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: kontrowersyjny »

miro1905 pisze: 3 sie 2021, o 17:29 Fachowcy czyli kto? PZPS? Oni stawiają na Nawrockiego, który od 5 lat odmładza kadrę kobiet. Heynen źle dobrał skład na IO i tyle. Co do przyszłego selekcjonera nie mam pojęcia kogo można by wziąć do tej roli. Chciałbym w końcu jakiegoś Polaka. (Tylko nie Nawrockiego :D )
Z Polaków to Winiar wydaje się sensowną kandydaturą.

Z zagranicy Grbic albo Tillie.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Papito13 »

Selekcja nie była problemem (wbrew zarzutom niektórych forumowiczów), nawet stawianie na Kubiaka nie było tym co nas z IO wyeliminowało, bo jednak tym razem Michał został zmieniony gdy grał słabo. Problemem było to, co zawsze w kadrze pod okiem Heynena było znakomite, czyli gra blok-obrona, ze zdecydowanym naciskiem na blok. Na MŚ w 2018 w pierwszej siódemce rankingu blokujących było... Pięciu Polaków. W eliminacjach Olimpijskich w Gdańsku, z tymi samymi Francuzami, zanotowaliśmy kilkukrotnie więcej bloków w 3 setach, kompletnie wybijając im tym elementem chęci do gry. Za to na IO ten element wyglądał fatalnie. Nie wiem co o tym zadecydowało. Czy siatkarze za bardzo chcieli i skakali nie w tempo, czasami za wysoko, a czasami za agresywnie. Czy może byliśmy tak źle przygotowani taktycznie, że nasz system blok-obrona się fatalnie ustawiał. Czy może po prostu podczas przygotowań zagraliśmy ze zbyt słabymi rywalami, za dużo rotowaliśmy, a może ten element został zaniedbany przez sztab. Tego nie wiemy i pewnie się nigdy nie dowiemy.

Oczywiście, być może lepsze i inne decyzje personalne w tym meczu (wcześniejsze wejście Semeniuka? Wejście Łomacza?) mogły pomóc, ale tego też się nigdy nie dowiemy. Jednak patrząc na wynik i dość wyrównany poziom tego spotkania oraz formę naszych bombardierów, nasuwa się wniosek, że nawet bez żadnej zmiany (czyli z Kubiakiem i Kochanowskim) moglibyśmy ten mecz wygrać, gdyby ten jakże ważny element, czyli gra i współpraca bloku z obroną, działał na poziomie do którego ta kadra (i to z tym trenerem) nas przyzwyczaiła.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Papito13 pisze: 4 sie 2021, o 15:34 Selekcja nie była problemem (wbrew zarzutom niektórych forumowiczów), nawet stawianie na Kubiaka nie było tym co nas z IO wyeliminowało, bo jednak tym razem Michał został zmieniony gdy grał słabo. Problemem było to, co zawsze w kadrze pod okiem Heynena było znakomite, czyli gra blok-obrona, ze zdecydowanym naciskiem na blok. Na MŚ w 2018 w pierwszej siódemce rankingu blokujących było... Pięciu Polaków.
Ten ranking obejmował akurat zawodników tylko czterech zespołów grających o medale w tym turnieju, więc do końca nie mógł być wcale reprezentatywny. Akurat mecz z Francją na tym turnieju w II rundzie przegraliśmy nie tylko małymi i dużymi punktami, ale także w blokach punktowych 11:14

Zresztą, czy jeżeli chodzi o sam blok punktowy, nasza reprezentacja za kadencji Heynena rzeczywiście przed tym turniejem wyglądała na tle rywali jakoś szczególnie super?

Weźmy choćby rok późniejsze ME w 2019 roku - liczba bloków na set poszczególnych zespołów w turnieju
Rosja -3.1
Serbia 2.8
Belgia 2.7
Włochy 2.6
Słowacja 2.6
Polska 2.4
Słowenia 2.3
Bułgaria 2.3
Holandia 2.3
Hiszpania 2.3
Niemcy 2.2
Ukraina 2.2
Rumunia 2.2
Francja 2.2
Portugalia 2.1
Więc odrobinę lepiej niż takie potęgi sitkarskie jak nie tylko Francja, ale też Portugalia, czy Hiszpania, ale też nieco gorzej niż Włochy i zdecydowanie gorzej niż Serbowie, czy Rosjanie, których to reprezentacja już tradycyjnie w takich imprezach przynajmniej na Starym Kontynencie jeżeli chodzi o liczbę bloków bryluje. Można powiedzieć że 2.4 bloku na set to wartość dość przeciętna - ani jakoś specjalnie zła, ani specjalnie dobra i nie odgrywająca zasadniczej roli jeżeli chodzi o wynik na tablicy. Jednocześnie warto zaznaczyć, że statystycznie mieliśmy podczas tamtego turnieju najlepszy atak - tak pod względem skuteczności, jak i efektywności - więc to nas wtedy głównie wyróżniało.

Warto też zrobić zastrzeżenie, ze sama ilość bloków punktowych, często jednak nie mówi całej prawdy efektywności systemu blok-obrona danej drużyny, bo tutaj decydują jednak głównie bloki pasywne, efektywna obrona i potem też wyprowadzane, skuteczne kontry, więc to się robi wszystko znacznie bardziej skomplikowane. Gdyby blok punktowy miał decydować o czymkolwiek, to tacy Rosjanie praktycznie z każdej siatkarskiej imprezy mistrzowskiej wracaliby przecież ze złotem.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2021, o 17:23 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: radek0389 »

Z tym blokiem też jest tak, że od czwartego seta, to też Francuzi mieli mega dozę szczęścia siatkarskiego. Wcale nie umniejszam ich umiejętności, ale po wielu bombach Leona i dogrywaniu piłek z pola, nasz blok był tam gdzie powinien a im udawało się milimetry wchodzić w pole lub wybijać po palcach. Można w ten sposób grać świetnie ale nie ze stu procentową skutecznością.
Dwa, trzy bloki więcej w tym meczu i pewnie byśmy wygrali. Co mogłoby w sumie wzbudzić mega podziw, grając z takimi brakami w wielu elementach. Ale po triumfie pewnie nikt by tego nie zauważył.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

radek0389 pisze: 4 sie 2021, o 17:20 Z tym blokiem też jest tak, że od czwartego seta, to też Francuzi mieli mega dozę szczęścia siatkarskiego. Wcale nie umniejszam ich umiejętności, ale po wielu bombach Leona i dogrywaniu piłek z pola, nasz blok był tam gdzie powinien a im udawało się milimetry wchodzić w pole lub wybijać po palcach. Można w ten sposób grać świetnie ale nie ze stu procentową skutecznością.
Dwa, trzy bloki więcej w tym meczu i pewnie byśmy wygrali. Co mogłoby w sumie wzbudzić mega podziw, grając z takimi brakami w wielu elementach. Ale po triumfie pewnie nikt by tego nie zauważył.
W IV i V secie to w ogóle było śmiesznie, bo także w grze Francuzów blok punktowy w tych dwóch partiach nie odgrywał wcale większej, czy tym bardziej decydującej roli. Po trzech partiach prowadząc 2:1 w setach przegrywaliśmy jednocześnie w blokach już 13:4, bilans całego meczu to 16:4, więc w tych dwóch decydujących setach to Francuzi zablokowali nas raptem wszystkiego trzy razy. Jedną akcję, kiedy Leon przy 3:1 dla nas na kontrze usiłował kiwać piłkę i zrobił to tak nieudolnie, że bodaj Chinenyeze już opadając, ją takim ruchem jakby od niechcenia jeszcze zdążył strącić, mam nawet jeszcze teraz ciągle przed oczami. Zostało to potraktowane jak blok, ale w sumie Wilfredo piłkę w tej akcji Francuzowi po prostu nad taśmę do ataku wystawił. Kurek się nawet po tej akcji złapał za głowę. Gdyby Leon zdecydował się zbijać piłkę mocno, pewnie byłby punkt i prowadzilibyśmy w tym secie na dobry początek już 4:1.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: radek0389 »

drukjul pisze: 4 sie 2021, o 17:30
radek0389 pisze: 4 sie 2021, o 17:20 Z tym blokiem też jest tak, że od czwartego seta, to też Francuzi mieli mega dozę szczęścia siatkarskiego. Wcale nie umniejszam ich umiejętności, ale po wielu bombach Leona i dogrywaniu piłek z pola, nasz blok był tam gdzie powinien a im udawało się milimetry wchodzić w pole lub wybijać po palcach. Można w ten sposób grać świetnie ale nie ze stu procentową skutecznością.
Dwa, trzy bloki więcej w tym meczu i pewnie byśmy wygrali. Co mogłoby w sumie wzbudzić mega podziw, grając z takimi brakami w wielu elementach. Ale po triumfie pewnie nikt by tego nie zauważył.
W IV i V secie to w ogóle było śmiesznie, bo także w grze Francuzów blok punktowy w tych dwóch partiach nie odgrywał wcale większej, czy tym bardziej decydującej roli. Po trzech partiach prowadząc 2:1 w setach przegrywaliśmy jednocześnie w blokach już 13:4, bilans całego meczu to 16:4, więc w tych dwóch decydujących setach to Francuzi zablokowali nas raptem wszystkiego trzy razy. Jedną akcję, kiedy Leon przy 3:1 dla nas na kontrze usiłował kiwać piłkę i zrobił to tak nieudolnie, że bodaj Chinenyeze już opadając, ją takim ruchem jakby od niechcenia jeszcze zdążył strącić, mam nawet jeszcze teraz ciągle przed oczami. Zostało to potraktowane jak blok, ale w sumie Wilfredo piłkę w tej akcji Francuzowi po prostu nad taśmę do ataku wystawił. Kurek się nawet po tej akcji złapał za głowę. Gdyby Leon zdecydował się zbijać piłkę mocno, pewnie byłby punkt i prowadzilibyśmy w tym secie na dobry początek już 4:1.
Ale tam wydaje mi się, że piłka była niedokładna i chyba niewygodna do mocnego zbicia. Choć kiwka sama w sobie nieudolna. Ale to musiałbym powtórkę zobaczyć.
AlbinSiwy
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: AlbinSiwy »

Minęło kilkanaście godzin, emocje opadły i... dowiadujemy się, że siatkarze chcieli, ale się nie udało, trener Heynen zrobił wszystko, co mógł i nic by nie zmienił (skąd my to znamy - pewnie z innej dyscypliny, albo z wypowiedzi poprzednika). PZPS wraz ze swoim Prezesem Kasprzykiem też zrobili wszystko co trzeba. Winnych porażki w meczu 5-cio lecia nie ma - a przecież cały czas zawodnicy, trener i związek zawsze twierdzili, że to jest ten najważniejszy i docelowy mecz.

Teraz słyszmy, że to jest tylko sport. Otóż nie, to nie jest tylko sport, to jest również biznes, i to wcale nie mały. To z tego biznesu jest kasa na m.in. wyjazdy Obatela, Kasprzyka i innych mniej lub bardziej ważnych "oficjeli" na zawody, spotkania i inne eventy.. Popatrzmy skąd ta kasa jest? Ano głównie z Polsatu i ze środków publicznych, bo przez ostatnie kilkanaście miesięcy raczej nie z biletów. To może poszanujmy trochę ich wydatkowanie.

Ligii Kobiet już w zasadzie prawie nikt nie ogląda - zresztą Polsat raczej dość dawno dał sobie spokój z promocją tej "gałęzi" siatkówki. Jak ci - wyśmiewani na forum Janusz i Grażynki - odwrócą się od siatkówki męskiej, a przy braku sukcesów reprezentacyjnych to wcale nie jest niemożliwe, to szybko wrócimy do lat 90 pod względem popularności medialnej siatkówki. Nie będzie sukcesów, to Polsat szybciutko przykręci kurek z kasą. Bo ich zainwestowane w siatkówkę pieniądze mają po prostu robić więcej pieniędzy. Jak cel biznesowy nie będzie osiągany, to szybciutko wyjdą z tego rynku. Proszę popatrzyć co się stało z piłką ręczną - najpierw sukcesy, wielka euforia, współcześni gladiatorzy, potem sukcesów reprezentacji brak ma, i ponownie ręczna stała się medialnie dyscypliną niszową (to np. że Kielce de facto na okrągło grają w finale LM niestety nie wystarczy).

Wiele razy czytałem, również na tym forum, narzekania, że Polsat dyktuje warunki PZPS - i myślę, że całe szczęści, bo jak nikt nie stawia PZPS realnych wymagań, to mamy potem to, co jest u kobiet - trenera Nawrockiego, który buduje kadrę już piąty rok, i... jakoś końca tej budowy nie widać.

Jak był sukces (2018) to były ordery dla multum jego ojców,a jak teraz przyszło rozczarowanie i wtopa, to okazuje się być sierotą. Paradne!

Tragedii nie ma, nikt z powodu przegranego ćwierćfinału turnieju olimpijskiego chyba nie umarł, ani ciężko nie zachorował. To i następne pokolenia siatkarskie pewnie nie jedno jeszcze wygrają i dadzą nam również mile dni, ale mamy prawo oceniać menadżerów związku, selekcjonerów, członków sztabu i konkretnej autorskiej kadry VH i wyrażać swój podziw, albo rozczarowanie. Byle tylko z kulturą przynajmniej nieco większą, niż niektóre wypowiedzi publiczne kapitana naszej reprezentacji siatkarskiej.
rafak
Posty: 565
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: rafak »

AlbinSiwy pisze: 4 sie 2021, o 17:59 (...)
Mogę się tylko podpisać pod tym postem.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Murilo0 »

Osobiście zostawiłbym Vitala, na wszystkich dotychczasowych turniejach biliśmy się o medale, ten był wypadkiem przy pracy. Przegraliśmy prawie wygrany mecz, tak się też zdarza. Wreszcie mamy zespół z mocną zagrywką, czego nie było przez ostatnie lata. Obecna kadra na tyle rozpieściła kibiców, że zapomnieli o tym że może być gorzej.
Mistrzostwa Europy powinniśmy postarać się wygrać, by potwierdzić to że jesteśmy czołowym zespołem, a Igrzyska były nieszczęśliwym wypadkiem. Kiedy ostatnio je wygraliśmy, że tak bardzo nimi gardzimy?
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: grzegorzg »

Murilo0 pisze: 4 sie 2021, o 19:23 Osobiście zostawiłbym Vitala, na wszystkich dotychczasowych turniejach biliśmy się o medale, ten był wypadkiem przy pracy. Przegraliśmy prawie wygrany mecz, tak się też zdarza. Wreszcie mamy zespół z mocną zagrywką, czego nie było przez ostatnie lata. Obecna kadra na tyle rozpieściła kibiców, że zapomnieli o tym że może być gorzej.
Mistrzostwa Europy powinniśmy postarać się wygrać, by potwierdzić to że jesteśmy czołowym zespołem, a Igrzyska były nieszczęśliwym wypadkiem. Kiedy ostatnio je wygraliśmy, że tak bardzo nimi gardzimy?
Wyslij swój post Heynenowi, szczególnie o tej zagrywce, Na pewno zakrzyknie staropolskim: "Jam ci to uczynił" :] :]
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: radek0389 »

Murilo0 pisze: 4 sie 2021, o 19:23 Osobiście zostawiłbym Vitala, na wszystkich dotychczasowych turniejach biliśmy się o medale, ten był wypadkiem przy pracy. Przegraliśmy prawie wygrany mecz, tak się też zdarza. Wreszcie mamy zespół z mocną zagrywką, czego nie było przez ostatnie lata. Obecna kadra na tyle rozpieściła kibiców, że zapomnieli o tym że może być gorzej.
Mistrzostwa Europy powinniśmy postarać się wygrać, by potwierdzić to że jesteśmy czołowym zespołem, a Igrzyska były nieszczęśliwym wypadkiem. Kiedy ostatnio je wygraliśmy, że tak bardzo nimi gardzimy?
Nie no szacunek za MŚ mu się należy, ale jednak IO, na których nam zależało niesamowicie zostały spartolone po całości. To nie jest żadna wpadka przy pracy a zmarnowany cały cykl olimpijski mając do dyspozycji wielki potencjał.
Jak pojedziemy na ME tym samym składem to będzie dramat. Już to widzę jak Kurek czy Kubiak są odbudowani mentalnie i walczą z całych sił o wygraną. Tam pewnie podbudowana sukcesem w Tokio Francja jedzie z nami 3-0 (no chyba że dadzą swoim podstawowym graczom wolne). To samo pewnie będzie z Serbia czy Słowenią, dla których to turniej sezonu. Z szacunku dla Leona, Kurka itd. oni powinni dostać wolne.


Choć w tv słyszałem Leona, jak mowil ze 2-3 dni wolnego i będą myśleć o ME. To pewnie będą zmuszeni w tym turnieju zagrać. Smutne.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

Murilo0 pisze: 4 sie 2021, o 19:23Osobiście zostawiłbym Vitala, na wszystkich dotychczasowych turniejach biliśmy się o medale, ten był wypadkiem przy pracy. Przegraliśmy prawie wygrany mecz, tak się też zdarza. Wreszcie mamy zespół z mocną zagrywką, czego nie było przez ostatnie lata. Obecna kadra na tyle rozpieściła kibiców, że zapomnieli o tym że może być gorzej.
Mistrzostwa Europy powinniśmy postarać się wygrać, by potwierdzić to że jesteśmy czołowym zespołem, a Igrzyska były nieszczęśliwym wypadkiem. Kiedy ostatnio je wygraliśmy, że tak bardzo nimi gardzimy?
Abstrahując już od faktu, że przegraliśmy w absolutnie najważniejszym momencie, to nie nazwałbym tego wypadkiem przy pracy - ta kadra z Leonem w składzie chyba ani przez chwilę nie wykorzystywała swojego potencjału w 100%. W 2019 pierwszy trudniejszy mecz na ME skończył się porażką ze Słowenią, na Pucharze Świata porażki z USA i Brazylią po nieszczególnie atrakcyjnych występach, w tym sezonie w Lidze Narodów gra tej pierwszej szóstki wyglądała tak sobie. Później faza grupowa IO grana z rywalami niebędącymi żadną weryfikacją i wreszcie przegrany ćwierćfinał, wpisujący się w schemat porażek w półfinale ME, w meczach z czołówką na PŚ, albo w finale LN. Był tylko ten efektownie wygrany mecz z Francją w Gdańsku, ale poza nim wielu dużych pozytywów znaleźć nie można. Swoją drogą, dzień później ze Słowenią były już straszne ciężary, dobrze, że nam tam tylko set wystarczył.

Za to z drugą częścią posta się zgadzam - trzeba to wszystko trochę przewietrzyć, ale jednocześnie imprezy mistrzowskie są po to, żeby zdobywać na nich medale. Siłami Leona czy Kurka można na takich ME można mądrze rozporządzać, bo do decydujących faz, to my tam znowu wielu trudnych meczów nie rozegramy pewnie.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze: 4 sie 2021, o 20:13
Za to z drugą częścią posta się zgadzam - trzeba to wszystko trochę przewietrzyć, ale jednocześnie imprezy mistrzowskie są po to, żeby zdobywać na nich medale. Siłami Leona czy Kurka można na takich ME można mądrze rozporządzać, bo do decydujących faz, to my tam znowu wielu trudnych meczów nie rozegramy pewnie.
Nie są, jeśli wszystkim wmówisz, że to etap przygotowania do Igrzysk
Obrazek
Kłamca.
AlbinSiwy
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: AlbinSiwy »

Aranger pisze: 4 sie 2021, o 20:13 Siłami Leona czy Kurka można na takich ME można mądrze rozporządzać, bo do decydujących faz, to my tam znowu wielu trudnych meczów nie rozegramy pewnie.
Nie mogę się powstrzymać ;)
Żeby czasem nie okazało się, że mieliśmy ponownie za słabą grupę :D :D :D
dedede
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dedede »

ME priorytetowo traktują tylko Serbia, Słowenia no i Bułgaria ..Wlochy, Francja i Rosja będą tam z doskoku i prawdopodobnie w niepełnych składach, dlatego zakładając że pojedziemy najmocniejszym składem i to że final w Polsce to brak złota też niestety będzie trzeba traktować jako porażkę
AlbinSiwy
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: AlbinSiwy »

Jak to było w 2018 roku?
"Trzeba spalić wszystkie podręczniki siatkówki" - coś w tym stylu mówiła legenda reprezentacji pan W. Drzyzga (ta legenda to cytat z dzisiejszego artykułu w mediach mainstreamowych).

"VH to trener, który wprowadził siatkówkę na nowy poziom" - opinie M. Gogola i P. Woickiego.

Jak jest w 2021 roku?
"Wszystko było dobrze... nic bym nie zmieniał", "Po prostu mieliśmy za słabą grupę" - autora przecież wszyscy znamy.

Gogol i Woicki się nie wypowiadają - ciekawe dlaczego?
Czyżby trzeba znowu przywracać te "spalone" podręczniki?

Miałem jeszcze rzucić "cytat" z Kasprzyka, ale ... co on mógł "wymyślić" i powiedzieć. Poza tym w jego interesie jest rozmydlenie sytuacji, bo inaczej to koniec z marzeniami o ponownym wyborze na "sternika" PZPS.


Na koniec - te cytaty to takie dość swobodne, pisane z pamięci, więc proszę nie atakować, za taki an ie inny dobór słów - chodziło głównie o sens.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dedede pisze: 4 sie 2021, o 21:06 ME priorytetowo traktują tylko Serbia, Słowenia no i Bułgaria ..Wlochy, Francja i Rosja będą tam z doskoku i prawdopodobnie w niepełnych składach, dlatego zakładając że pojedziemy najmocniejszym składem i to że final w Polsce to brak złota też niestety będzie trzeba traktować jako porażkę
Szczerze nie znam ich planów, ale tylko Włosi będą w zmienionym składzie IMHO, np. dla Francji to będzie pierwszy turniej z Rezende. Tak czy siak sam turniej będzie bardzo loteryjny, ME '15 bis, więc z tym przypisywaniem sobie czegokolwiek to bym uważał, bo wystarczy, że przegramy w grupie z Serbią i w ćwierćfinale gramy z Rosją.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

AlbinSiwy pisze: 4 sie 2021, o 22:10 Miałem jeszcze rzucić "cytat" z Kasprzyka, ale ... co on mógł "wymyślić" i powiedzieć.
"Ja tam za materac nie robiłem"
dedede
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dedede »

Ja niczego nie przypisuję, przewiduje tylko jaki będzie odbiór tych mistrzostw, oczywiście zakładając że pojedzie ta sama ekipa, bo jeśli będą u nas zmiany to wtedy trzeba zmienić oczekiwania
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: hubert »

Na ME nie powinien jechać nikt z podstawowych graczy z Tokio. Dobrym wynikiem blamażu nie zmażą a przegrana zdołuje jeszcze bardziej. Tylko o tym nikt nie pomyślał bo ekipa na ME powinna już trenować.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

hubert pisze: 5 sie 2021, o 08:09 Na ME nie powinien jechać nikt z podstawowych graczy z Tokio. Dobrym wynikiem blamażu nie zmażą a przegrana zdołuje jeszcze bardziej. Tylko o tym nikt nie pomyślał bo ekipa na ME powinna już trenować.

GolMar pisała, że pierwotnie ci sami co na IO byli mieli zagrać, a ja znów słyszałem o urlopie wyłącznie dla Nowakowskiego, Leona (ale tu jednak zagra), Kubiaka i Kurka.
Kłamca.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: rzr »

Kadziewicz na onecie wsadza kij w mrowisko:
ŁK: Dobre pytanie. Powodów było kilka. Zacznę od Fabiana Drzyzgi. Za dużo było na jego barkach. Grał cały czas, właściwie bez zmian, a to nie pobudziło go do większej kreatywności. Grał słabo, przewidywalnie i bez dwóch zdań nie może zaliczyć turnieju do udanych. Fabian nie udźwignął ciężaru igrzysk i mówię to z pełną odpowiedzialnością, mimo że bardzo go lubię. Jest dwukrotnym mistrzem świata, ale nie jest to rozgrywający ze światowego topu. Nawet przy świetnym przyjęciu nie korzystał ze środkowych. W Tokio zawiódł.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

Tylko trochę śmiechłem, jak w tym samym wywiadzie wspomniał, że na MŚ graliśmy kombinacyjną siatkówkę. :D

Co się porobiło z naszym blokiem na tej imprezie to jest dla mnie naprawdę niewyjaśnione. Aż sobie przejrzałem statystyki z LN - 15 w meczu z Francją, 14 w półfinale ze Słowenią (w ciągu 3 setów!), 12 z Rosją, 12 z Serbią, 10 z USA. Przyszły miesiąc-dwa później Igrzyska i w grupie problemy, a w ćwierćfinale 4 w przeciągu 5 setów...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”