Reprezentacja mężczyzn 2023

Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 16 kwie 2023, o 15:03
Szary Wilk pisze: 16 kwie 2023, o 14:54 Bzdura. Kaczmarek idąc do ZAKSy wcale nie grał rewelacyjnie w Cuprum. Na tamten czas to była jakaś inwestycja i wersja ekonomiczna. Butryn 3 lata temu wszedł na bardzo wysoki poziom, gdzie ZAKSA miała już Kaczmarka. Poza tym Kaczmarek nie jest słaby, oczywiście, więc ZAKSA nie ma po co szukać kogo innego, ale tłumaczę ci, że Łukasz nie jest atakującym szczególnie lepszym i na uczciwych zasadach rok temu rywalizację w kadrze by przegrał.

Gdyby Kaczmarek grał np w Treflu czy Ślepsku, to w życiu by się nie zbliżył do poziomu na jakim grał/gra tam Bołądź. Jako absolutna jedynka i lider w ataku to jest gracz na średnio jakieś 45/30 %, ale z dobrym blokiem i zagrywką.
Ale mi nie chodzi o żadne inwestycje, gdyby Butryn był kiedykolwiek lepszy od Kaczmarka, to Zaksa by go wzięła i tyle, szczególnie że mieli okazje, bo Kaczmarek miał poważne kłopoty ze zdrowiem. To, że Butryna nie chcą żadne kluby aspirujące do czołówki, albo natychmiast mu dziękują (Resovia) to nie jest przypadek. W przypadku Kaczmarka wiemy jaki jest sufit (świetne mecze z europejską czołówką), więc to tylko kwestia odpowiedniej formy. W kadrze będzie też albo Leon od wysokich piłek albo trójka z Zaksy (Semeniuk, Śliwka, Kaczmarek), gdzie Łukasz się odnajdzie, jeśli by grał zamiast Kurka.

Nie wiem czy zasady były uczciwe czy nie, nie widziałam też treningów, rozumiem, że ty tak, że możesz całościowo ocenić?
No tak, Leon od ciężkich ,Kaczmarek od łatwych, to równie dobrze możemy grać na 3 przyjmujących i lepiej na tym wychodzimy. Poza tym ten Leon w kadrze po Igrzyskach to wcale nie jest taki pewny, bo już teraz widać po nim oznaki wyeksploatowania, a mówimy o tym co będzie za 2 lata (ME 2025).

Ja się wcale nie zdziwię, jak Grbić go odstrzeli, bo mu nie będzie pasował do filozofii zespołu. Zresztą już w 2022 był kwas, bo Leon podobno był gotowy i się obraził, że Grbić go za wszelką cenę nie chciał brać, a według mnie Serbowi to na rękę było.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

niepoinformowany pisze: 16 kwie 2023, o 17:11 Zgadzam się, owszem, ale też i mieć trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość i reagowanie na ciągnięcie ulubieńców za uszy co położyło nam już multum turniejów. Bo przecież X na pewno da radę, a planu B jak nie było tak nie ma. Turniejów i meczów zabrakło przez całe lato.
Piszę o klubach.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Papito13 »

Jeszcze się sezon reprezentacyjny nie zaczął, nie mamy nawet list 30 nazwisk powołanych do kadry, a niektórzy już wiedzą, że Grbić dokona złych wyborów i będzie część zawodników faworyzował. A poza tym to Butryn jest lepszy niż Kaczmarek niektórym ponownie się przypomniało, bo Karol zagrał 2 dobre mecze w play-off, a oddychający rękawami Kaczmarek (do tego walczący z urazem?) z Warszawą zagrał co najwyżej przeciętnie. Co z tego, że Kaczmarek ma cyferki z całego sezonu Plusligowego porównywalne do Butryna, a sam Karol gra sezon poniżej swojej średniej z całej kariery Plusligowej (czyli mocno średnio). Do tego Bołądź też jest dużo lepszy pomimo tego, że w play-offach zagrał ogólnie słabo, a na tle rywali z top 5 w fazie zasadniczej był również bardzo, bardzo kiepski (44% skuteczności w ataku, 27% efektywności, 5 asów i 10 bloków w 7 meczach), ale spokojnie, na tle Włoskiego bloku i obrony to on wykręci super cyferki, dużo lepsze niż Kaczmarek, bo przecież Bartek wielokrotnie już z tak potężnym blokiem i tak dobrą obroną to zmagał się wielokrotnie.

Żeby nie było, uważam, że Butryn w kadrze znaleźć się powinien i nie wykluczam tego, że może się okazać bardziej przydatny od Kaczmarka na największych imprezach, ale obaj mają inne atuty i słabości, a już na pewno nie da się jednoznacznie powiedzieć, że Butryn jest lepszy od Kaczmarka i brak Karola w składzie na ME i kwalifikacje olimpijskie będzie błędem. Za to Bołądź za super sezon zasłużył na powołanie, ale jestem przekonany, że Grbic nie będzie go nawet brać pod uwagę na docelowe imprezy (w tym sezonie)
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

Statystyki z całego sezonu nie mają wartości. Ciekawe, jakie statystyki mają Bołądź i Butryn w półfinale PP? A jakie w 1/4 i 1/2 LM? Jakie w finale MP? Porównajmy je z kaczmarkowymi.
Arw165
Posty: 1449
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Arw165 »

Szary Wilk pisze: 16 kwie 2023, o 17:14 Leon podobno był gotowy
Podobno wg siebie. :] Mam nadzieję, że z perspektywy czasu potrafi już obiektywnie na to spojrzeć.
Nuriel
Posty: 846
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Nuriel »

Łukasz to absolutnie światowy top na swojej pozycji. Koniec.
Jak jest w formie, to może grać i na wysokiej i na szybkiej i na każdej piłce i jest w tym skuteczny.

@Szary Nie wiem dlaczego tak usilnie forsujesz tezę, że w kadrze atakujący musi ciągnąć grę na wysokiej. To, że taką rolę ma Kurek, nie oznacza z automatu, że tak musi być zawsze. Mamy całą masę przyjmujących, który mogą przejmować sytuacyjne piłki.
Nie, nie będzie lepiej wstawić tam wtedy Fornala czy innego Śliwkę na atak.

I naprawdę szczerze wątpię czy jakby do Zaksy dać Butryna czy Bołądzia, to Zaksa by była aktualnie dwukrotnym zwycięzcą ligi mistrzów.
Zaksa daje dużo Kaczmarkowi i Karczmarek daje dużo Zaksie. To działa w obie strony.

Ale nie, dwa lata temu Zaksa wygrała Śliwką, rok temu Semeniukiem, a w tym roku Bednorzem. Łukasz tam jest tylko na doczepkę.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: ciorny17 »

Papito13 pisze: 16 kwie 2023, o 18:09 Jeszcze się sezon reprezentacyjny nie zaczął, nie mamy nawet list 30 nazwisk powołanych do kadry, a niektórzy już wiedzą, że Grbić dokona złych wyborów i będzie część zawodników faworyzował.
Nie żebym bronił narracji kogokolwiek, ale już Grbić zdążył powiedzieć, że klubowa forma nie ma znaczenia, więc należy się domyślić, że znów będzie to "autorski" skład, gdzie główne role będą odgrywać zawodnicy, według koncepcji znanej Serbowi, a niekoniecznie aktualnie sportowo najlepsi.

Rozumiem, że w tych czasach trener musi być katalizatorem emocji i oczekiwań kibiców, ale może warto czasami jeszcze przed sezonem unikać odpowiedzi, które mogą być zalążkiem do szukania teorii spiskowych. Aczkolwiek pewnie niezależnie od tego co by powiedział, byłoby szukanie dziury w całym.
Kłamca.
Arw165
Posty: 1449
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Arw165 »

Jakby nic nie powiedział to też będzie źle. Dobrze będzie tylko wtedy jak trener powie to co ja chcę usłyszeć, a potem zrobi to co ja chcę.

Po sezonie klubowym będzie krótka przerwa dla tych najbardziej zarobionych. Rok temu było to 10 dni, przy czym nie było to zupełnie wolne, bo zawodnicy dalej musieli wypełnić zobowiązania np. sponsorskie wobec klubu. Marzę, żeby w tym roku było to trochę więcej, bo też sezon jest trudniejszy, a za rok będzie jeszcze gorzej.

Po takiej przerwie i tak będzie budowanie formy od zera, można tylko ocenić jako kto ma potencjał na jakie granie, a na podstawie tego Nikola określi jaki profil zawodników jest mi potrzebny i kogo chce doprowadzić do szczytu formy. Święte prawo trenera to posiadanie własnej wizji. Jeden może chcieć mieć dwóch młotków jak Herrera i Ben Tara, a drugi będzie wolał Boyer i Hadrawę.
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

Dawno tu nie zaglądałem w ten wątek, ale widzę temat Kaczmarek czy Butryn wciąż żywy :D

Ja osobiście przyznam, że przed poprzednim sezonem byłem nieco większym entuzjastą pracy Grbicia, niż przed obecnym. No ale w międzyczasie okazało się, że żeby wygrać LM nie trzeba się nazywać Grbić, można też Cretu, a być może nawet Sammelvuo, przez co można stwierdzić, że w tym sukcesie rola Grbicia była mniejsza, niż się początkowo wydawało. Do tego średnio podobał mi się sposób prowadzenia naszej kadry, no i chyba gdzieś ta forma nam uleciała, bo finał MŚ mogliśmy zagrać lepiej.

No ale nic to, będę trzymał kciuki i kibicował również w tym sezonie, zwłaszcza, że jak pokazuje historia prowadzenia naszej reprezentacji, teraz przyjdzie prawdziwa "weryfikacja". Bo w pierwszym sezonie poza jednym trenerem każdy osiągał świetny wynik (choć srebro MŚ Grbicia nie zostało odebrane tak spektakularnie), a później już cudowny czar pryskał. Zobaczymy jak będzie tym razem.

Decyzje personalne to raczej już możemy ogłosić, nic tu nie zaskoczy :) jedynie zastanawia mnie, czy powróci Drzyzga, no ale wydaje mi się, że po zagrywce z tamtego sezonu nie powróci, więc biorąc pod uwagę świetną dyspozycję Łomacza, będzie Firlej. Przyjmujących mamy trzech z Zaksy i Leona, więc też temat zamknięty*. Atak wiadomo, libero również, jedyna niewiadoma to czwarty środkowy obok Bienia, Kochana i Hubera, no ale to w zasadzie można rzucić monetą bo i tak nie ma większego znaczenia. No i dla lansu na pierwsze zgrupowanie pojedzie Gierżot, może Kubicki, żeby było że młode mają szansę.

*żeby się zaraz kibice Zaksy nie odpalili że znowu ich klub obrażam, bo pewnie znajdą tu obrazę, to chodzi mi o to, że weźmie Semeniuka i Śliwkę bo zna dobrze i się u niego sprawdzili, Leona weźmie no bo to Leon, a Bednorza jak po takim sezonie nie powoła to na miejscu chłopa zmieniłbym obywatelstwo i grał w innej kadrze. Tym samym Fornal z Kwolkiem się już nie zmieszczą, co brzmi jak totalna abstrakcja, no ale tak wychodzi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: lukecik »

W tym tygodniu Grbić ma oglosić szeroką kadrę. Podobno ma w niej znaleźć się aż nazwisk. Nie wiem po co, bo już rok temu pierwsza, wstępna kadra była tak szeroka, że znaleźli się w niej Rejno, Szymański czy Orczyk, by po chwili z oczywistych powodów z niej zniknąć. Ale skoro tak, to dam te 30 nazwisk od siebie. Kieruję się sezonem ligowym i tym, kto sportowo zasłużył na to, by znaleźć się przynajmniej w tej szerokiej kadrze.


Atak: Kurek, Kaczmarek, Butryn, Bołądź, Muzaj, Filipiak
Przyjęcie: Leon, Semeniuk, Bednorz, Śliwka, Fornal, Szalpuk, Gierżot, Sawicki, Kwolek
Środek: Bieniek, Huber, Kochanowski, Kłos, Pietraszko, Urbanowicz
Rozgrywający: Janusz, Firlej, Komenda, Kubicki, Kozub
Libero: Popiwczak, Zatorski, Wojtaszek (Czunkiewicz), Szymura


Co do atakujących, sytuacja chyba jest jasna. Dulski niech coś pogra w lidze, nie lubię takich powołań w nagrodę za to, ze się jest młodym i utalentowanym. Sportowo Dawid nie zasłużył na powołanie, bo prawie nie grał, choć to nie jego wina. Na wyróżnienie zasłużył Filipiak. Muzaj już tyle razy był w reprezentacji i nic jej właściwie nie dał, ale po takim sezonie ligowym musi się znaleźć przynajmniej na liście. Jestem jednak zwolennikiem dania większych szans Butrynowi, który już rok temu fajnie się wprowadził do kadry, jak i Bołądziowi, który może powtórzy casus Karola sprzed roku, a ma ku temu warunki, dlatego obaj są w mojej hierarchii przed Muzajem. Kurek i Kaczmarek pewniacy.

Przyjęcie raczej bez kontrowersji. Gierżot drugą część sezonu miał słabiutką, ale na powołanie zasłużył. Może go Grbić dźwignie w przyjęciu. Sawicki też zapracował na powołanie. Dajmy sobie spokój z Szymurą, który prawie nie gra, czy średnim Szymańskim. Obaj byli w szerokiej kadrze rok temu, ale bez przesady. Kwolek na samym końcu tylko przez wzgląd na to, że reprezentacji się przydawał, ale jest pierwszy do odstrzału dla mnie z tego grona. Słabiutki sezon Bartka. O ile sprawdzał się przy czarnej robocie i zagrywce, tak w ataku mizeria. Może brak powołania do grupy docelowej trochę by go obudził, bo jeśli nie to, to nie wiem co.

Środek chyba bez kontrowersji. I nie pisać mi, co tu robi Pietraszko, bo Paweł gra świetny sezon i bezapelacyjnie zasłużył na wyróżnienie. W Lidze Narodów mógłby zostać sprawdzony, bo jest dobry w każdym elemencie istotnym dla środkowego, a dochodzi jeszcze zagrywka. Poręba gra przez cały sezon taką padlinę, że w normalnych okolicznościach powinien o kadrze zapomnieć, przynajmniej na rok.

Wg mnie temat Drzyzgi w kadrze jest zamknięty i Grbić raczej nie zaskoczy, więc też go pominąłem. Uważam też, że w końcu czas odejść od Łomacza, bo prochu chłop nie wymyśli. Janusz zdobył już na tyle doświadczenia, że nie potrzebuje wsparcia starszego kolegi, on sam powinien być liderem i mieć wsparcie w osobie Firleja. Komenda wg mnie gra lepiej niż pokazywał się w Nysie, szkoda byłoby z niego całkowicie rezygnować. Grbić może go jeszcze gdzieś rozwinie jako były rozgrywający. Kubicki summa summarum grał najmniej, ale nasz nieurodzaj na tej pozycji jest tak duży, że trzeba tego chłopaka jak najszybciej zacząć wprowadzać na szerokie wody. Nie śledzę jak się Kozub spisuje we Francji, podobno jakiś czas temu stracił skład. Rok temu był w tej szerokiej kadrze, więc daję go z braku laku. I tak odpadnie przy skracaniu kadry.

Nie wiem jak, ale trzeba przekonać Wojtaszka do powrotu do kadry, nie możemy sobie pozwolić na jego brak w takiej formie przy słabszym sezonie Popiwczaka i coraz słabszym Zatorskim. Jeśli się nie uda, to na wyróżnienie zasługuje Czunkiewicz. Szymura to dla mnie pewniak za Piwkiem i Zatorem.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

Atak: Kurek, Kaczmarek, Butryn, Bołądź, Muzaj, Dulski

Przyjęcie: Leon, Semeniuk, Bednorz, Śliwka, Fornal, Szalpuk, Gierżot, Sawicki, Kwolek

Środek: Bieniek, Huber, Kochanowski, Kłos, Szalacha, Urbanowicz

Rozgrywający: Janusz, Firlej, Komenda, Kubicki, Łomacz

Libero: Zatorski, Popiwczak, Szymura, Hawryluk

Nie będzie Wojtaszka, bo on chyba już skończył granie, poza tym był "człowiekiem Kubiaka" i ostatnio pokazał rogi, wyzywając Hubera na meczu i to wulgarnie.

Grbić wspominał w wywiadach o Dulskim, więc pewnie zaproszenie na zgrupowanie też dostanie.
Arw165
Posty: 1449
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Arw165 »

Wojtaszek mówił w wywiadzie (u Kadzia), że jak Nikola do niego zadzwonił ze spóźnionymi przeprosinami, to powiedział, że chce mu tylko przekazać, że jak trener będzie go potrzebował do czegokolwiek, to jest do dyspozycji. Nie widzę powodu, żeby mu nie wierzyć. Więc piłeczka może być wyłącznie po stronie Nikoli, a nie wiem czy ten powinien w to brnąć. A że Wojtaszek wyglądał bajecznie w 1/4 z Zaksą to fakt niezaprzeczalny.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

A za co Grbić ma według Wojtaszka go przepraszać?
Arw165
Posty: 1449
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Arw165 »

Gdzie napisałam, że wg Wojtaszka Grbić powinien był go przeprosić? :|
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

Sorki, jest zadzwonił a nie zadzwoni. Nieporozumienie.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: buzinga »

Pomocniczka pisze: 17 kwie 2023, o 17:40 A za co Grbić ma według Wojtaszka go przepraszać?
Za to, że do wszystkich byłych już reprezentantów dzwonił i mówił, że ich nie powoła. A do niego nie zadzwonił wcale. Przy czym nie powiedział, że Serb ma go wielce prosić. Dał do zrozumienia, że bardziej liczy na telefon. A on i tak się w razie czego zgodzi bez łaski, bo to reprezentacja.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

Fabian chyba jednak będzie powołany.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: granvorka »

Szary Wilk pisze:Fabian chyba jednak będzie powołany.
Nie rezygnuje się z MVP sezonu w przedbiegach XD

Grbic zadbał o to, żeby Fabian grał przeciwko Zaksie z dodatkową presją oczekiwań ;)
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 17 kwie 2023, o 18:49 Fabian chyba jednak będzie powołany.
Szok i niedowierzanie. Z innych wiadomości, woda jest mokra.

Mam nadzieję, że będzie tylko drugim, bo jak nie, to Leon w końcu mu chyba zrobi krzywdę za to wymuszanie kiwek i śmieci do lewego :]
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

Drugim w meczach, gdy Marcin Janusz będzie odpoczywał.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 17 kwie 2023, o 19:31
Szary Wilk pisze: 17 kwie 2023, o 18:49 Fabian chyba jednak będzie powołany.
Szok i niedowierzanie. Z innych wiadomości, woda jest mokra.

Mam nadzieję, że będzie tylko drugim, bo jak nie, to Leon w końcu mu chyba zrobi krzywdę za to wymuszanie kiwek i śmieci do lewego :]
Odpuść sobie już, marna prowokatorko. Gdyby powołanie Fabiana było tak oczywiste, to rok temu byłby w kadrze.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: granvorka »

No akurat rok temu to się sportowo nie bronił na pozycji wyższej niż 4. w hierarchii. Ale prawda oczywiście, że ten powrót, jeśli nastąpi, wcale nie był oczywisty i twierdzenie odwrotne jest trollingiem.
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

Ja na jakieś wprowadzanie młodych nie liczę, mam jedynie nadzieję, że na rozegraniu będzie Janusz z Firlejem. No bo jak się zaczniemy bawić w powroty Fabiana, to Firleja można już śmiało umieścić między Pająki i inne Dobrowolskie i skreślić z wizji kadry, a przyczepić łatkę "solidny ligowiec". Biorąc pod uwagę jakie bogactwo mamy za plecami Firleja, to pasowałoby go wreszcie wkręcić w granie reprezentacyjne, no bo jedyna nadzieja to gdzieś tam na wysokości Gnieckiego i Kubickiego, a znając nasze tempo wprowadzania rozgrywających to oni będą (o ile w ogóle) "gotowi" gdzieś tak za 10 lat.

Ale obawiam się, że środowisko przez ten rok wytworzyło na Serbie wystarczający nacisk, aby był. Choćby dlatego, że jak nie weźmie Fabiana, a nie osiągnie najwyższych wyników, to spakują go w pierwszy możliwy samolot i poogląda Igrzyska w TV, chyba że jeszcze zdąży przejąć inną kadrę, która tam pojedzie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

Ja nie widzę nic nadzwyczajnego w grze Fabiana i według mnie, to zarówno Firlej, jak i Janusz zagrali dużo lepszą rundę zasadniczą. W półfinale będzie mocno zweryfikowany Fabian na oczach Grbicia, bo dostanie przyjęcie na 3 metr i zacznie grać świece, plus pewnie ugotuje kogoś, dając mu piłkę 3 razy z rzędu.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: jeep »

Jeszcze jest kwestia ostatecznego miejsca Resovii. Jeżeli wejdzie do finału, mamy Fabianka w kadrze! Fabian, Łomacz, Kubiak, Kurek, Nowakowski, Konarski, żelazna gwardia, mistrzowie świata, po co ich zmieniać? Dorzuciłbym jeszcze Buszka na poprawę przyjęcia.
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Marcy$ »

Fabian Drzyzga to idealny zawodnik na drugiego - w dobrej formie, z doświadczeniem, z inną grą niż pierwszy itp... tylko szkoda, że się chyba do tej roli nie nadaje....
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1048
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: kanonier »

Moim zdaniem szkoda, że imprez mistrzowskich nie rozgrywa się w trakcie sezonu jak to jest w piłce ręcznej. Jesteś w formie i grasz, a nie dostajesz powołanie po sezonie za nazwisko czy zasługi mimo słabego sezonu i liczysz na odbudowę formy.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: dyletant »

Myślicie, że tacy zawodnicy jak Gierżot, Dulski czy Hawryluk dostaną w tym sezonie powołanie do szerokiej kadry? To by było dobrą praktyką oswoić ich z tym poziomem i jednocześnie to by nie było niczym dziwnym, biorąc pod uwagę powołania w tamtym roku dla młodszego Szymury, Lipińskiego czy Urbanowicza.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Paprykarz
Posty: 144
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Paprykarz »

Patrzac na to jak gra Zatorski to chyba nasza najslabsza pozycja na kadrze. Mnóstwo piłek przyjętych na drugą stronę wcale nie mocnych jak Kaczmarka. A w obronie to raczej tragedia.
Nuriel
Posty: 846
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Nuriel »

Paprykarz pisze: 23 kwie 2023, o 21:37 Patrzac na to jak gra Zatorski to chyba nasza najslabsza pozycja na kadrze. Mnóstwo piłek przyjętych na drugą stronę wcale nie mocnych jak Kaczmarka. A w obronie to raczej tragedia.
Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że przez długie lata nie będzie trzeba się martwić o libero.
No teraz już trzeba, bo wygląda to średnio, z tendencją do kiepsko.

Zakładając, że w szóstce będą grać Leon i Zator, to będą nam rywale wchodzić jak w masło.

Tak, nie wierzę, że Leon nie będzie grał. Przecież to Leon, no nie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”