Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Mania »

Podzięki należą się też Bruno Rezende, grał baardzo słabo. Gdyby grał nieco lepiej to Brazylia spokojnie by wygrała.
Mecz całkiem ciekawy, bo dawno nie oglądaliśmy naszych w grze i zwyciężyła chęć oceny ich formy, bo sam mecz był kiepskawy poziomem. edit: Oczywiście nie ma co przeceniać wagi tej wygranej, nie popadajmy w skrajności. Przy 2-0 byłam pewna wyniku 3-0, zaś 5 set obstawiałam, że wygra Brazylia. Czas może już odgonić demony z szatni przed meczem z Brazil. ;) Co nie zmienia faktu, że meczu o punkty nadal nie wygraliśmy od 8 lat. ;]

Winiar jak najbardziej zasłużone MVP. Fajnie zagrał też Nowakowski, po kontuzji ani śladu, super. :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, o 19:49 przez Mania, łącznie zmieniany 1 raz.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Morgan132
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:44
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Morgan132 »

dreamer pisze:
madlark pisze:...MVP dla mnie Guma, Iga, Winiar :o
Możesz się jednak jakoś dokladniej określić?
Dla mnie MVP dla Winiara to żenada, to robienie drwin z kibiców. Rozumiem, że pewnie dano to z "podszeptem" Castellaniego, ale tej decyzji akurat nie pochwalam.
To co Winiar powinien wynieść z tego meczu, to silne wlasne przekonanie o tym, że jest cieniem zawodnika który swego czasu gral ważną rolę w wyjściowej szóstce. MVP tego nie zmienia - choć obawiam się, aby on sobie wlaśnie tak nie zinterpretowal tej nagrody...

dreamer



Według mnie Winiarski zagrał dobre spotkanie kończył wiele kluczowych akcji poza tym wracał po kontuzji..
Ale skoro twierdzisz że Winiar to siatkarz 'beznadziejny' to powiedz kto twoim zdaniem powinien być MVP.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: madlark »

dreamer pisze:
madlark pisze:...MVP dla mnie Guma, Iga, Winiar :o
Możesz się jednak jakoś dokladniej określić?
Dla mnie MVP dla Winiara to żenada, to robienie drwin z kibiców. Rozumiem, że pewnie dano to z "podszeptem" Castellaniego, ale tej decyzji akurat nie pochwalam.
To co Winiar powinien wynieść z tego meczu, to silne wlasne przekonanie o tym, że jest cieniem zawodnika który swego czasu gral ważną rolę w wyjściowej szóstce. MVP tego nie zmienia - choć obawiam się, aby on sobie wlaśnie tak nie zinterpretowal tej nagrody...

dreamer
Dokładnie jak napisałem co do kolejności:
Guma i Igła
a potem w pewnym oddaleniu(sporym) Michał
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: jinx »

Nalezy nie tylko podziekowac Bruno, ale przede wszystkim Vissotto. Cien zawodnika chocby z Trento. Nowakowski z ta jego zagrywka jest nieporozumieniem. Mozdzonek tez ma tak elastyczny nadgarstek, jakakolwiek mniejsza niedokladnosc w wystawie i atak nieskonczony.
Mamy chyba juz libero szostkowego...Gacek do Brazylii nie jedzie...
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Morgan132
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:44
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Morgan132 »

madlark pisze:
dreamer pisze:
madlark pisze:...MVP dla mnie Guma, Iga, Winiar :o
Możesz się jednak jakoś dokladniej określić?
Dla mnie MVP dla Winiara to żenada, to robienie drwin z kibiców. Rozumiem, że pewnie dano to z "podszeptem" Castellaniego, ale tej decyzji akurat nie pochwalam.
To co Winiar powinien wynieść z tego meczu, to silne wlasne przekonanie o tym, że jest cieniem zawodnika który swego czasu gral ważną rolę w wyjściowej szóstce. MVP tego nie zmienia - choć obawiam się, aby on sobie wlaśnie tak nie zinterpretowal tej nagrody...

dreamer
Dokładnie jak napisałem co do kolejności:
Guma i Igła
a potem w pewnym oddaleniu(sporym) Michał

Widocznie mamy zupełnie inne zdania:-)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: dreamer »

madlark pisze:...Bruno jednak sporo odstaje od poziomu MŚ
Bernardinho pewne decyzje mające swoje reperkusje do dnia dzisiejszego, podjąl wraz z rozstaniem się z Ricardinho. Wbrew pozorom to byly "decyzje", a nie "decyzja", bo poklosiem tamtego zamieszania jest brak dzisiaj w kadrze nie tylko Ricardinho, ale także Andre Nascimento.
Z atakiem chyba jakoś sobie Brazylijczycy bez Andre radzą, ale slabszy okres gry Bruno powoduje, że od razu na tej pozycji pojawia się problem. Być może Bernardinho żaluje teraz - ale raczej nie tego, że nie ma Ricardinho. Raczej tego, że zrezygnowal sam z kadry Marcelinho, a być może tego, że nie zdecydowal się powolać do kadry Rodriguinho, co wielu mu sugerowalo.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Fein »

Zamiast meczu obejrzałem w kinie Incpecję i żałuję - przereklamowany film, odradzam tym, którzy zamierzają się wybrać. Czy mógłby ktoś szerzej opisać kto grał i jak spisali się poszczególni zawodnicy ? Interesują mnie obie reprezentacje. ;)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Mate »

Statystyki Polaków(zrobione przeze mnie, więc nie są w w 100% dokładne + nie liczyłem asów):
Winiarski - 11/24 w ataku, 20/47 doskonałego przyjęcia, 1 blok,
Kurek - 15/36 w ataku, 8/23 doskonałego przyjęcia, 1 blok, 1 as(ten pamiętam :) ),
Gruszka - 11/26 w ataku, 1 blok,
Możdżonek - 5/12 w ataku, 1 blok,
Nowakowski - 4/9 w ataku, 5 bloków,
Wlazły - 3/9 w ataku,
Bąkiewicz - 1/2 w ataku, 4/8 doskonałego przyjęcia,
Ignaczak - 23/33 doskonałego przyjęcia,
Zagumny - 1 blok

Statystyki Brazylijczyków:
Dante - 11/26 w ataku, 8/13 doskonałego przyjęcia,
Murilo - 14/31 w ataku, 18/22 doskonałego przyjęcia, 1 blok,
Vissotto - 7/21 w ataku, 2 bloki,
Rodrigao - 5/6 w ataku, 1 blok,
Lucas - 2/4 w ataku,
Sidao - 6/8 w ataku, 1 blok,
Theo - 1/2 w ataku,
Bruno - 1 blok,
Mario - 21/30 doskonałego przyjęcia.

Brawa należą się dla wszystkich. Niektórzy pierwszy raz grali przeciwko Brazylijczykom i nie przestraszyli się. Mam nadzieję, że forma będzie zwyżkowała i zdobędziemy medal na MŚ. Jesteśmy na dobrej drodze do tego.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: dreamer »

jinx pisze:...1. Mamy chyba juz libero szostkowego... 2. Gacek do Brazylii nie jedzie...
Polączyleś w tym oświadczeniu dwie sprawy i to tak, że nie wiem, czy chcialeś przez to coś powiedzieć?
Wszystko jest kwestią interpretacji poczynań DC.
1. Moim zdaniem, owszem - mamy libero szóstkowego. Jest nim caly czas Piotr Gacek, bo to on gral praktycznie caly czas od początku sezonu reprezentacyjnego.
2. Gacek do Brazylii nie jedzie, bo DC bardzo dobrze wie na co go stać. Teraz ma grać Igla - skoro zostal jako potencjalny uczestnik MŚ wybrany - bo nie gral praktycznie w tym roku nic.
Szczerze mówiąc dziwią mnie te glosy, że dzisiaj on wlaśnie zasluguje na wyróżnienie... czy się mylę, czy jednak przyjęcie praktycznie calkowicie nam dzisiaj nawalalo? Czy się mylę, czy jednak asekuracji brakowalo nawet przy pilkach posylanycj przez Brazylijczyków delikatnie, jak podczas gry z laikami siatlarskimi?
A zresztą nie będe już dalej wymienial, bo wlaśnie przyszlo mi do glowy, że pewnie jedyną akcją Igly jaka utkwila wam w glowach byla "cudowna obrona na 8 metrze" po której nawet komentatorzy chyba się posiusiali, bo od strony ekranu cholernie zaraz po niej poszlo amoniakiem.

Sorry, ale za jedną akcję nie ocenia sie zawodnika jako najlepszego w drużynie.

Moim zdaniem bardzo pozytywne wyróżnianie jednego tylko zawodnika z naszej drużyny w dniu dzisiejszym, to nadużycie.
Dziś jak nigdy chyba grala drużyna. Każdy robil coś dobrze i coś źle. W sumie wyszlo zwycięstwo.
Ciekawi mnie tylko, czemu nikt nie zwraca uwagi na bardzo dobrą zmianę Michala Bąkiewicza, który wszedl dokladnie w tym momencie co powinien. Miedzy innymi także dlatego byl to "ostatni moment", żebyśmy nie zapamietali bardzo bladego wizerunku gry Michala Winiarskiego.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: madlark »

dreamer pisze:
madlark pisze:...Bruno jednak sporo odstaje od poziomu MŚ
Bernardinho pewne decyzje mające swoje reperkusje do dnia dzisiejszego, podjąl wraz z rozstaniem się z Ricardinho. Wbrew pozorom to byly "decyzje", a nie "decyzja", bo poklosiem tamtego zamieszania jest brak dzisiaj w kadrze nie tylko Ricardinho, ale także Andre Nascimento.
Z atakiem chyba jakoś sobie Brazylijczycy bez Andre radzą, ale slabszy okres gry Bruno powoduje, że od razu na tej pozycji pojawia się problem. Być może Bernardinho żaluje teraz - ale raczej nie tego, że nie ma Ricardinho. Raczej tego, że zrezygnowal sam z kadry Marcelinho, a być może tego, że nie zdecydowal się powolać do kadry Rodriguinho, co wielu mu sugerowalo.

dreamer
Trochę OT
No właśnie, jeśli Kanarki mogą polegnąć w Italii, to przyczyna w rękach Rezende(ojca i syna).
Jak nie szło to rozgrywający i trener nie potrafili coś wymyślić.
Wiadomo, my i oni nie pokazaliśmy swoich atutów, ale Brazylia ma kłopoty z palcami sypacza.
dreamer pisze: Moim zdaniem, owszem - ... bo to on gral praktycznie caly czas od początku sezonu reprezentacyjnego[/b].
dreamer
czyli Bąku nie jedzie bo nie grał?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, o 20:22 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Morgan132
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:44
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Morgan132 »

dreamer pisze:
jinx pisze:...1. Mamy chyba juz libero szostkowego... 2. Gacek do Brazylii nie jedzie...
Polączyleś w tym oświadczeniu dwie sprawy i to tak, że nie wiem, czy chcialeś przez to coś powiedzieć?
Wszystko jest kwestią interpretacji poczynań DC.
1. Moim zdaniem, owszem - mamy libero szóstkowego. Jest nim caly czas Piotr Gacek, bo to on gral praktycznie caly czas od początku sezonu reprezentacyjnego.
2. Gacek do Brazylii nie jedzie, bo DC bardzo dobrze wie na co go stać. Teraz ma grać Igla - skoro zostal jako potencjalny uczestnik MŚ wybrany - bo nie gral praktycznie w tym roku nic.
Szczerze mówiąc dziwią mnie te glosy, że dzisiaj on wlaśnie zasluguje na wyróżnienie... czy się mylę, czy jednak przyjęcie praktycznie calkowicie nam dzisiaj nawalalo? Czy się mylę, czy jednak asekuracji brakowalo nawet przy pilkach posylanycj przez Brazylijczyków delikatnie, jak podczas gry z laikami siatlarskimi?
A zresztą nie będe już dalej wymienial, bo wlaśnie przyszlo mi do glowy, że pewnie jedyną akcją Igly jaka utkwila wam w glowach byla "cudowna obrona na 8 metrze" po której nawet komentatorzy chyba się posiusiali, bo od strony ekranu cholernie zaraz po niej poszlo amoniakiem.

Sorry, ale za jedną akcję nie ocenia sie zawodnika jako najlepszego w drużynie.

Moim zdaniem bardzo pozytywne wyróżnianie jednego tylko zawodnika z naszej drużyny w dniu dzisiejszym, to nadużycie.
Dziś jak nigdy chyba grala drużyna. Każdy robil coś dobrze i coś źle. W sumie wyszlo zwycięstwo.
Ciekawi mnie tylko, czemu nikt nie zwraca uwagi na bardzo dobrą zmianę Michala Bąkiewicza, który wszedl dokladnie w tym momencie co powinien. Miedzy innymi także dlatego byl to "ostatni moment", żebyśmy nie zapamietali bardzo bladego wizerunku gry Michala Winiarskiego.
dreamer
Przesadzasz:)
Winiarski nie grał tak źle jak piszesz.Zgodzę się z tym że każdy grał i dobrze i źle,Zauważ że choćby Guma(Według ciebie MVP) też dobrze nie grał.Rzadko gubił blok.Gruszka po b.dobrym rozpoczęciu meczu,Potem kilka błędów,bloki i został zmieniony.
Mecz nie był jakiś ekscytujący dwa pierwsze sety dla nas (dość wyraźna przewaga) dwa następne dla Brazylii(dość wyraźna przewaga),jedynie 'tajbrek' był ciekawy.
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: PVD90 »

Moim zdaniem Winiar grał najrówniej i zasłużył na MVP, co do Igły to zagrał przeciętnie słabo w przyjęciu i nieżle w obronie. Pozytywnie mnie zaskoczył Nowakowski ale jego zagrywka jest mocno irytująca.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: dreamer »

madlark pisze:...No właśnie, jeśli Kanarki mogą polegnąć w Italii, to przyczyna w rękach Rezende(ojca i syna)...
To wszystko chyba nie jest aż tak jednoznaczne. Pokazal to też dzisiejszy mecz.
Bruno gral generalnie przeciętnie przez cale spotkanie. Jednak w III i IV secie, gdy nieco lepiej zaczęli grać inni zawodnicy brazylijscy - Vissotto, wprowadzony Sidao, lepszy okres gry Dante i Murilo - slabszej postawy sypacza nie bylo widać.
Choć przyznaję, że w tie-breaku, najbardziej wyrównanym fragmencie gry, nawet niewielkie slabości rozgrywającego mogly zaważyć na końcowym wyniku.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
PiotrS

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: PiotrS »

nie wiem czy to tylko moje wrazenie(a to jest potem zwykle mocno weryfikowane przez statystyki) ale gdyby Polska grala środkiem tak skutecznie jak Brazylia, mimo średniego rozegrania, to mecz bylby duzo szybszy i łatwiejszy.
Nawet gdy akcje kończył Możdzonek czy Nowakowski nigdy nie wyglądało to tak pewnie jak ataki Rodrigao, który mnie wprost olśnił wbijajac gwoźdź za gwoździem. I moim zdaniem tego nam własnie brakuje(poza mentalnością) by być reprezentacja, której Brazylia czy Włochy boja się przed turniejem. O ile na innych pozycjach potrafimy zagrać siatkówke na najwyzszym poziomie o tyle środkowym "czasem się uda, a czasem się nie uda".
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Chal »

dreamer pisze:1. Moim zdaniem, owszem - mamy libero szóstkowego. Jest nim caly czas Piotr Gacek, bo to on gral praktycznie caly czas od początku sezonu reprezentacyjnego.
Kierując się taką logiką rok temu cały turniej w Turcji powinien zagrać nie kto inny, jak Krzysztof Ignaczak.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: dreamer »

Chal pisze:
dreamer pisze:1. Moim zdaniem, owszem - mamy libero szóstkowego. Jest nim caly czas Piotr Gacek, bo to on gral praktycznie caly czas od początku sezonu reprezentacyjnego.
Kierując się taką logiką rok temu cały turniej w Turcji powinien zagrać nie kto inny, jak Krzysztof Ignaczak.
Nie rozumiem analogii (bo chyba istnienie takowej sugerujesz)...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Mania »

Nie jestem Chalem ( :) ) ale wystarczy przypomnieć, że większą część przed ME rozegrał Igła (LŚ).
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Arogancja »

dreamer pisze:
jinx pisze:...1. Mamy chyba juz libero szostkowego... 2. Gacek do Brazylii nie jedzie...
Polączyleś w tym oświadczeniu dwie sprawy i to tak, że nie wiem, czy chcialeś przez to coś powiedzieć?
Wszystko jest kwestią interpretacji poczynań DC.
1. Moim zdaniem, owszem - mamy libero szóstkowego. Jest nim caly czas Piotr Gacek, bo to on gral praktycznie caly czas od początku sezonu reprezentacyjnego.
2. Gacek do Brazylii nie jedzie, bo DC bardzo dobrze wie na co go stać. Teraz ma grać Igla - skoro zostal jako potencjalny uczestnik MŚ wybrany - bo nie gral praktycznie w tym roku nic.
Szczerze mówiąc dziwią mnie te glosy, że dzisiaj on wlaśnie zasluguje na wyróżnienie... czy się mylę, czy jednak przyjęcie praktycznie calkowicie nam dzisiaj nawalalo? Czy się mylę, czy jednak asekuracji brakowalo nawet przy pilkach posylanycj przez Brazylijczyków delikatnie, jak podczas gry z laikami siatlarskimi?
A zresztą nie będe już dalej wymienial, bo wlaśnie przyszlo mi do glowy, że pewnie jedyną akcją Igly jaka utkwila wam w glowach byla "cudowna obrona na 8 metrze" po której nawet komentatorzy chyba się posiusiali, bo od strony ekranu cholernie zaraz po niej poszlo amoniakiem.

Sorry, ale za jedną akcję nie ocenia sie zawodnika jako najlepszego w drużynie.

dreamer
Przepraszam, ale moim zdaniem argument, który został pogrubiony, nie jest argumentem żadnym. W zeszłym sezonie to Ignaczak grał praktycznie cały czas od rozpoczęcia sezonu reprezentacyjnego (z góry proszę o nieprzypominanie tego, jak grał, bo nie ma to znaczenia dla sprawy). Wydaje mi się, że Gacek dołączył do drużyny (w pełnym znaczeniu tego słowa - trening z drużyną, a nie indywidualna praca, nawet jeśli jej miejscem jest Spała) w podobnym czasie, co w tym roku Igła. W związku z tym stwierdzenie, że pozycja w zespole zależy od tego, jak długo ktoś z nim gra, jest cokolwiek naciągana. Inaczej rzecz ujmując, czy poprzez fakt gry od początku sezonu reprezentacyjnego Łomacz stał się z miejsca pierwszym rozgrywającym? Czy w pierwszej szóstce na środku siatki miejsce Plińskiego zajmie podczas MŚ Czarnowski?
Jestem daleka od wyciągania z decyzji Castellaniego więcej niż one znaczą. Jeśli ma być w drużynie rywalizacja, która ze swej istoty jest pożądana i przynosi korzyści, wszyscy walczący powinni dostać szansę, jakkolwiek utopijnie to nie brzmi. A lobbing obserwatorów na rzecz któregokolwiek z graczy, nie może tak świadomego trenera jak Castellani złamać. Ufam, że on wie więcej niż wszyscy go oceniający razem wzięci.

Z czysto psychologicznego punktu widzenia, przynajmniej pozory walki muszą być zachowane. Namaszczanie kogoś (z wyjątkiem Gumy) już teraz na gracza szóstkowego raczej nie wpływałoby pozytywnie na rywalizację i atmosferę.

Szkoda, że jedna akcja w przypadku niektórych graczy ma być przejawem ponadprzeciętności i klasy, a w przypadku innych nie może być nawet czynnikiem potwierdzającym postawę w jednym meczu,

PS. Nie jestem fanką Gacka. Nie należę też do wielkich zwolenników Ignaczaka. Po prostu chciałabym widzieć rywalizację wygraną drogą sportową tu i teraz, a nie po wiek wieków.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: dreamer »

Mania pisze:Nie jestem Chalem ( :) ) ale wystarczy przypomnieć, że większą część przed ME rozegrał Igła (LŚ).
Ale w pewnym momencie zostal odstawiony nie tylko na lawkę rezerwowych, ale na trybuny...
Przy jednym libero w kadrze chyba wymowniejszego gestu nie trzeba bylo ze strony DC.
Nie zapominajcie, że teraz jedzie dwóch libero.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: PVD90 »

A tymczasem Kadra B rewanżuje się Czechom 3:2 :D
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Arogancja »

dreamer pisze:
Mania pisze:Nie jestem Chalem ( :) ) ale wystarczy przypomnieć, że większą część przed ME rozegrał Igła (LŚ).
Ale w pewnym momencie zostal odstawiony nie tylko na lawkę rezerwowych, ale na trybuny...
Przy jednym libero w kadrze chyba wymowniejszego gestu nie trzeba bylo ze strony DC.
Nie zapominajcie, że teraz jedzie dwóch libero.

dreamer
Gacek w tym roku podczas LŚ siedział jeden mecz na trybunach. Ignaczak w zeszłym sezonie też nie grał jednego meczu, mimo obecności w składzie. (Nie pamiętam, czy tez to były trybuny czy kwadrat, bo wydaje mi się, że rok temu w LŚ w składzie meczowym było 14, a nie 12 zawodników jak w tym. To właśnie chyba dzięki obecności Zatorskiego Castellani mógł Igłę odesłać w trakcie meczu z Brazylią do kwadratu.) Bodaj do Finlandii Krzysiek nie pojechał, bo dostał od trenera wolne.
O jakim wymownym geście mowa?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: dreamer »

Napiszę jeszcze raz - najjaśniej jak potrafię.
Przed rokiem w kadrze bylo miejsce tylko dla jednego libero. Mimo że Ignaczak gral dużo na początku sezonu, to w momencie gdy DC odstawil go na lawkę, a potem na trybuny - jasne bylo, że do Turcji jedzie Gacek.
Teraz jasne jest, że jadą obydwaj. Natomiast Gacek gral praktycznie wszystko co do tej pory bylo do grania. Nie ma się więc chyba czemu dziwić, że w Brazylii DC daje grać Ignaczakowi. Ale dla mnie nie oznacza to, że Ignaczak zajmuje miejsce Gacka w wyjściowym skladzie. Oznacza tylko tyle, że Ignaczak musi też mieć na koncie ileś meczów rozegranych przed wyjazdem do Wloch.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
larme
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2010, o 20:47
Płeć: K

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: larme »

W kwestii przypomnienia: przed rokiem w kadrze, tak jak teraz, było miejsce dla dwóch libero. I tylu pojechało na ME do Turcji, Gacek i Ignaczak.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: madlark »

dreamer pisze:Napiszę jeszcze raz - najjaśniej jak potrafię.
Przed rokiem w kadrze bylo miejsce tylko dla jednego libero. Mimo że Ignaczak gral dużo na początku sezonu, to w momencie gdy DC odstawil go na lawkę, a potem na trybuny - jasne bylo, że do Turcji jedzie Gacek.
Teraz jasne jest, że jadą obydwaj. Natomiast Gacek gral praktycznie wszystko co do tej pory bylo do grania. Nie ma się więc chyba czemu dziwić, że w Brazylii DC daje grać Ignaczakowi. Ale dla mnie nie oznacza to, że Ignaczak zajmuje miejsce Gacka w wyjściowym skladzie. Oznacza tylko tyle, że Ignaczak musi też mieć na koncie ileś meczów rozegranych przed wyjazdem do Wloch.

dreamer
tu nie chodzi o statystykę.
jeśli DC chce:
1. sprawić przyjemność fanowi Ameryki Pd postawi na Gacka
2. osiągnąć sukces postawi na Igłę
P.S
ciekawi mnie kto przez DC jest bardziej promowany niż Gato
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: mily66 »

A dla mnie Bąkiewicz zajmuje miejsce w kadrze innym zawodnikom. Nie rozumiem czemu Dreamer tak ciągle 'podniecasz' się tym 'graczem'?
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: d12343 »

dreamer pisze: Ale w pewnym momencie zostal odstawiony nie tylko na lawkę rezerwowych, ale na trybuny...
Przy jednym libero w kadrze chyba wymowniejszego gestu nie trzeba bylo ze strony DC.
dreamer
Zacznę od tego, że od dłuższego czasu z tej dwójki bardziej przekonuje mnie Gacek. Ale z tą "wymownością" posadzenia na ławce Igły bym nie przesadzała. Zakładam, że drugi libero miał być strażakiem, w razie, gdyby pierwszemu zdarzyła się kontuzja, bądź drastyczne załamanie formy. A do dwunastki na poszczególne mecze trener być może wolał wstwawić zawodników z innych pozycji, niż libero, bo w razie awarii mógłby Gacka zamienić np. Ruciakiem.

Dwunastka meczowa w składzie 2 x rozgrywający -- 4 x przyjmujący -- 3 x środkowy -- 2 x atakujący -- 1 x libero wydaje się być optymalnym zestawieniem.

Poza tym, chcąc potraktować Igłę wymownie, Castellani mógł zwyczajnie wziąć do Turcji 12 graczy.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: dreamer »

mily66 pisze:A dla mnie Bąkiewicz zajmuje miejsce w kadrze innym zawodnikom...
A dla mnie nie...
Pokazal to także wczoraj, zmieniając zagubionego w pewnym momencie gry "jak dziecko we mgle", Winiarskiego.
Nie uważam Bąkiewicza za zawodnika ze ścislej czolówki światowej, ale w Polsce dlugo jeszcze przynajmniej techniki przyjęcia i automotywacji do gry, jak i motywowania do gry innych, będą mogli uczyć się od niego wszyscy reprezentanci kraju.
Malo jest takich zawodników jak Bąkiewicz w siatkówce światowej. Gdy w poprzednim roku Castellani nie mógl w terminie rozgrywania ME liczyć na polowę tych graczy, którzy teraz pchaja sie do kadry, to "wieczny rezerwowy" Bąkiewicz potrafil na swoich barkach dźwigać rolę zawodnika pierwszoplanowego, którego wkladu w mistrzostwo Europy nie da sie przecenić.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: d12343 »

dreamer pisze:
mily66 pisze:A dla mnie Bąkiewicz zajmuje miejsce w kadrze innym zawodnikom...
A dla mnie nie...
Pokazal to także wczoraj, zmieniając zagubionego w pewnym momencie gry "jak dziecko we mgle", Winiarskiego.
Nie uważam Bąkiewicza za zawodnika ze ścislej czolówki światowej, ale w Polsce dlugo jeszcze przynajmniej techniki przyjęcia i automotywacji do gry, jak i motywowania do gry innych, będą mogli uczyć się od niego wszyscy reprezentanci kraju.
Malo jest takich zawodników jak Bąkiewicz w siatkówce światowej. Gdy w poprzednim roku Castellani nie mógl w terminie rozgrywania ME liczyć na polowę tych graczy, którzy teraz pchaja sie do kadry, to "wieczny rezerwowy" Bąkiewicz potrafil na swoich barkach dźwigać rolę zawodnika pierwszoplanowego, którego wkladu w mistrzostwo Europy nie da sie przecenić.

dreamer
Podzielam zdanie dreamera co do Bąkiewicza. Mi Bąku imponuje (i, uprzedzając posty, które na pewno by się pojawiły w odp., nie, nie jestem nastolatką rozkochaną w tym zawodniku) pokorą, skupieniem, walecznością oraz tym, że zawsze jest gotów spełnić taką rolę w kadrze, jaką dany trener mu wyznaczy.
Nie wspominam nawet o nieprzeciętnych umiejętnościach w przyjęciu i obronie.
ME w Turcji to był jego wielki turniej, ale mam nadzieję, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa :)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Tanceti
Posty: 123
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 12:32
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Tanceti »

To MVP to żałosny wybór. Jak dla mnie Guma.
Dziwię się co niektórym..... Gato przez DC wywyższany? Dziwne bo Lozano robił przez jakiś czas to samo... zbieg okoliczności.
Bąku był kiedyś lepszy. Dalej prezentuje wysoki poziom ale to nie to. Widziałem go na hali na żywo w 2007 bodajże roku i wczoraj. Nie poznania choć dalej nie jest źle. Dla niego najlepszym wyborem byłoby opuszczenie Dumy Narodowej i pójście do drużyny gdzie mógłby regularnie grać.
Wrócę jeszcze do MVP... Winiar nie wiem za co to dostał. U nas dosyć wyrównany poziom prezentowali tylko Nowakowski i Guma i to któryś z nich powinien dostać MVP.
A na hali atmosfera była wręcz fenomenalna :D Nie ma nic lepszego w życiu człowiek jak trąbić z całej pery jak serwuje Brazylijczyk. :D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Arff »

To jeszcze nic... Winiarski zagrał całkiem niezły mecz i choć byli od niego lepsi, to powiedzmy, że ktoś mógł dostrzec coś, co sprawiło, że dał mu tą nagrodę... ale w pierwszym meczu Polska B- Czechy, najlepszym zawodnikiem polskiej ekipy został Sobala :D mimo, że było co najmniej 6ciu zawodników na boisku, lepszych od niego :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”