Reprezentacja mężczyzn 2019

TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: TommyLeeJones »

Tak głębiej się zastanawiając, środowisko siatkarskie tak przywykło do wazeliniarskiego, naciąganego, wycinkowego, nieobiektywnego i skrajnie sztucznego dziennikarstwa, że jak Mielewski "przypadkiem" zwyczajnie puścił jakąś wypowiedź zawodnika, bez ingerencji, montażu, retuszu (a więc bez manipulacji - dziennikarskiej zbrodni), to jest oskarżany o... W sumie nie wiem o co, o wyjawienie prawdy? U mnie Jurek zaplusował, tylko niestety skasowanie tej wypowiedzi skutkuje wymazaniem plusika.

Trudno mi w to uwierzyć ale w pełni podzielam pogląd Noworocznego. Za to kompletnie nie umiem pojąć pokrętnej argumentacji jego adwersarzy, cóż, najpewniej przerasta ona moje zdolności intelektualno-poznawcze... A może po prostu nie ma sensu?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jaet »

lucass90 pisze:
jaet pisze:Wypowiedź Michała była słaba, ale jeszcze słabsze było późniejsze oświadczenie gdzie udaje, że nie powiedział tego, co powiedział. A wystarczyło: niepotrzebnie generalizowałem, poniosło mnie, przepraszam. I ja bym zrozumiał.
No właśnie. Aż dziwne, że nikt z PR-owego działu PZPS-u nie pomyślał, by pomóc mu w tym oświadczeniu. Straszna amatorszczyzna.
A jest w ogóle takowy ? Nie zauważyłem :].
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze:Tak głębiej się zastanawiając, środowisko siatkarskie tak przywykło do wazeliniarskiego, naciąganego, wycinkowego, nieobiektywnego i skrajnie sztucznego dziennikarstwa, że jak Mielewski "przypadkiem" zwyczajnie puścił jakąś wypowiedź zawodnika, bez ingerencji, montażu, retuszu (a więc bez manipulacji - dziennikarskiej zbrodni), to jest oskarżany o... W sumie nie wiem o co, o wyjawienie prawdy? U mnie Jurek zaplusował, tylko niestety skasowanie tej wypowiedzi skutkuje wymazaniem plusika.
Przecież Mielewski to wazeliniarski, nieobiektywny i skrajnie sztuczny dziennikarz przyjaźniący się od lat z Kubiakiem, to że przypadkowo zachował materiał na kanale (do czasu rzecz jasna) wzięło się pewnie tylko z przeoczenia i niezauważenia ksenofobicznej wypowiedzi Kubiaka (albo niezideintyfikowania jej jako skandalicznej), a nie jakiegoś dziennikarskiego etosu. No trochę śmieszno, trochę straszno. ;)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: lucass90 »

jaet pisze:
lucass90 pisze:
jaet pisze:Wypowiedź Michała była słaba, ale jeszcze słabsze było późniejsze oświadczenie gdzie udaje, że nie powiedział tego, co powiedział. A wystarczyło: niepotrzebnie generalizowałem, poniosło mnie, przepraszam. I ja bym zrozumiał.
No właśnie. Aż dziwne, że nikt z PR-owego działu PZPS-u nie pomyślał, by pomóc mu w tym oświadczeniu. Straszna amatorszczyzna.
A jest w ogóle takowy ? Nie zauważyłem :].
No właśnie nie wiem, ale od paru lat jakoś bliżej mi do piłki nożnej, niż do siatkówki i jak widzę jaka jest przepaść organizacyjna nawet pomiędzy patałachami z polskiej ligi kopanej, a dyscypliną w której od pięciu lat zasiadamy na światowym tronie, to aż mnie boli pewna część ciała...
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, o 14:01 przez lucass90, łącznie zmieniany 1 raz.
AZS CZĘSTOCHOWA!
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: qtp »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, o 13:26 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Post qtp był jak najbardziej na temat i dobrze podsumowywał tutejsze argumenty - gdyby kapitan reprezentacji Izraelu w piłce nożnej nazwał Polaków antysemitami, ciekawe czy ktoś pisałby, że ma prawo do własnej opinii jak każdy człowiek, że to tylko sportowiec, że w sumie należy ignorować polityczną poprawność, żebyśmy nie udawali świętych bo każdy z nas ma poglądy których nie powinien szerzyć publicznie - a tak w ogóle to nie wiadomo, co spotkało osobiście tego piłkarza oraz jego rodzinę ze strony pojedynczych Polaków, więc dlaczego odmawiać mu prawa wyrażania skrajnych emocji i generalizowania jednostkowych przypadków na całą zbiorowość, obrażając cały naród, i że to w sumie głupia wypowiedź, ale nie ma co robić z tego afery, każdy popełnia błędy. A, i jakby potem wydał oświadczenie, że w sumie ma prawo do swojej opinii, to pewnie zakończyłoby to temat.

Za to zgadzam się, że odbieranie opaski kapitana to raczej słaby pomysł - chyba, że ktoś dopiero teraz dowiedział się, kim jest Michał Kubiak, wtedy faktycznie może być w szoku. Dla naszej reprezentacji pewnie i tak trochę lepiej, żeby Kubiak ze swoim spirydonowym stylem bycia na parkiecie pełnił funkcję kapitana, bo na samą zmianę tego raczej liczyć nie można. Kary finansowe to zawsze fasada, a nikt pewnie Kubiaka nie zawiesi, więc w sumie największą karą dla niego jest że niektórzy otworzą sobie oczy. Może dobre i to.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: TommyLeeJones »

WysokiPortorykanczyk pisze: Przecież Mielewski to wazeliniarski, nieobiektywny i skrajnie sztuczny dziennikarz przyjaźniący się od lat z Kubiakiem, to że przypadkowo zachował materiał na kanale (do czasu rzecz jasna) wzięło się pewnie tylko z przeoczenia i niezauważenia ksenofobicznej wypowiedzi Kubiaka (albo niezideintyfikowania jej jako skandalicznej), a nie jakiegoś dziennikarskiego etosu. No trochę śmieszno, trochę straszno.
Opacznie odebrałeś mój cudzysłów, nawet przez myśl by mi nie przeszło, że Mielewski jest inny niż to w cytowanym wyżej poście opisałeś, po prostu to jedna wielka groteska, paradoks wręcz, że właśnie takim "przypadkiem" Mielewski chociaż na moment stał się rzetelnym i obiektywnym medium informacji, a nie wazelinowym filtrem :D . I jeszcze niektórzy go za ten światły moment krytykują :D !
sqlinjection
Posty: 22
Rejestracja: 1 maja 2019, o 07:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: sqlinjection »

Chciałem tylko napisać, że kibicuję chłopakom: Kicu, grzegorzg, MWi. Fajnie się patrzy z boku jak przez 5 stron gimnastykujecie się, żeby na różne sposoby przekonać pewną część tego forum, że problemem jest to, że Kubiak wypowiedział się o całym narodzie (murarzach, pasterzach, inżynierach, lekarzach, sportowcach), a nie o części tego narodu (kibicach + sportowcach), z którymi miał styczność.

Trzymam za Was kciuki i może za 5 stron choć jedna z tych osób to zrozumie.
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: matiz99 »

Ktoś wie jaki był wynik drugiego meczu z Niemcami i czy wyszedł Leon? Siatka.org nie podaje tych informacji.
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Pisano wyżej. Niemcy wygrali 3-2, Wilfredo grał w 2 setach. Innych informacji na fso nie było.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: astronauta »

Kubiak nawet jak przeprasza, to nie przeprasza. Świetny materiał na polityka. Nie na kapitana. Wstyd, że takowym jest.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
beatrix
Posty: 180
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: beatrix »

Kiedy zawodnik (również Kubiak) pod siatką prowokuje kolegów siatkarzy z drugiej strony siatki, można dyskutować, czy to fajne czy nie fajne. Ktoś go zaczepił, albo on zaczepił kogoś i poszło. Nie podoba mi się to. Ale to nadal są sprawy między ludźmi, nawet jeśli odbywają się przed kamerami.
Kubiak użył słowa "Arab", jako obelgi ("oni nie są Persami, tylko Arabami"), nazwał naród chamami i dalej powiedział: "dla mnie to jest ten sam miot", która to fraza w języku polskim jest określeniem pogardliwym i obraźliwym. Jeśli to nie jest ksenofobia, to nie wiem, co to jest. Jest to też rasizm, ponieważ odnosi się nie tylko do Irańczyków, ale do Arabów w ogóle.

Chętnie zobaczyłabym Kubiaka pakującego walizki i opuszczającego kadrę na zawsze i to bez czekania na to, co powie FIVB. Ale tak się nie stanie. Podobnie, jak nie zrezygnowano z usług N'Gapetha, który walił konduktora w twarz i pijany potrącał ludzi samochodem. Tym ludziom wydaje się, że wolno im więcej, a brak reakcji na ich zachowania tylko utwierdza ich w tym przekonaniu. A szkoda. Bo w końcu Kubiak "reprezentuje Polskę". To ja nie chcę, żeby on mnie reprezentował.
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: matiz99 »

Beatrix, zebysmy mieli więcej tak walczacaych o każdy punkt zawodników kak Kubiak. A Ty chcesz go wyrzucać z każdy za to ze nie pozwoli sobie w kasze dmuchać.
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
PoteznyMaxim
Posty: 118
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: PoteznyMaxim »

Wiadomy jest skład naszej reprezentacji na jutrzejszy weekend ?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: grzegorzg »

matiz99 pisze:Beatrix, zebysmy mieli więcej tak walczacaych o każdy punkt zawodników kak Kubiak. A Ty chcesz go wyrzucać z każdy za to ze nie pozwoli sobie w kasze dmuchać.
Rozumiem, ze podczas nagrania był jakiś prowokujący Irańczyk i Kubiak musiał reagowac?

Litości...
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: hardy »

[quote="lucass90"]Mielewski też się nie popisał, wrzucając ten materiał z taką wypowiedzią do mediów.[/quote]
Ten wywiad był na żywo jak większość w "prawdzie siatki" czy z odtworzenia?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: grzegorzg »

Koleżanka Beatrix swoim celnym postem sprowokowała mnie do poruszenia i wyjasnienia jeszcze jednej kwesti. W takim samym tonie wypowiadałem się na temat N'gapetha po jego "aferach" i bede wypowiadał się o kazdym, kto nie rozumie i nie potrafi oddzieli spraw boiskowych od pozaboiskowych. Na boisku zdarzają się rzeczy rózne, nawet na marnym poziomie meczów n-tej ligi. Nie pochwalam i nie są to moje klimaty, ale były są i będą. Jednak jakakolwiek poróba uogólniania czy generalizowania jest kompletnym nieporozumieniem, delikatnie mówiąc. To tak jakbyśmy po jednym z meczów Legii Warszawa próbowali zrobic portret warszawiaka.
allanjelly
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 20:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: allanjelly »

Jeszcze raz dla wszystkich, którzy nie rozumieją o co "come on".
Jeśli Pan Kubiak nie lubi Maroufa, Mahdaviego, czy Ebadipour-a - to niech im wrzuca od najgorszych.
Może nie będę się z tego cieszył, ale uznam, że to jego sprawa.
Wtedy będziemy mogli rozważać, czy świadczy to o tym, że jest walczakiem, czy nie.

W momencie kiedy Pan Kubiak generalizuje i rozciąga swoje epitety na cały naród - natychmiast wydarzaja się kilka rzeczy.
Po pierwsze on sam zamienia się w tchórza, któremu brak jaj by nazwać swojego przeciwnika.
Po drugie zamienia się w jeszcze większego tchórza, bo wciąga w konflikt nas wszystkich - bo kto jest przeciwnikiem dla narodu irańskiego? Polacy, którzy niestety muszą brać odpowiedzialność za kapitana swojej reprezentacji.

Po trzecie Pan Kubiak staje się przestępcą. Takie są zasady gry.
Mając na uwadze, bardzo złe doświadczenia z przed wojny, kiedy to Niemcy uznawali Polaków i Żydów za "gorszy miot" - przyjęliśmy, że nie wolno tak robić - nikomu i nigdy.
Kropka.

Ah - i jeszcze jedno.
Sport jest piękny. Wszyscy cieszymy się gdy nasza reprezentacja wygrywa.

Ale jeśli naszemu kapitanowi brakuje inteligencji, żeby odróżnić przeciwników od wrogów - nie chcę by mnie reprezentował.

Jeśli potrzebna jest dalsza argumentacja - służę.
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

Jednym słowem - flower power, wszyscy się kochajmy. Na boisku bądźmy jednymi a drugimi poza. Czyli kłamy albo tu albo tu.
Dajmy się innym, wystawiajmy cztery litery...
Fakt jest jeden, mógł lekko lżej się wypowiedzieć. Jednak sport to miejsce dla charakterów czy tego chcemy czy nie.
A argumentacja, że Ngapeth czy Spiridonov nas wkurza a Kubiak nie bo jest nasz do mnie nie trafia. Od tego takie osoby są.
allanjelly
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 20:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: allanjelly »

Marcy$ pisze:Jednym słowem - flower power, wszyscy się kochajmy. Na boisku bądźmy jednymi a drugimi poza. Czyli kłamy albo tu albo tu.
Dajmy się innym, wystawiajmy cztery litery...
Fakt jest jeden, mógł lekko lżej się wypowiedzieć. Jednak sport to miejsce dla charakterów czy tego chcemy czy nie.
A argumentacja, że Ngapeth czy Spiridonov nas wkurza a Kubiak nie bo jest nasz do mnie nie trafia. Od tego takie osoby są.
Tak się cieszę, że podejmujesz temat. Nie, nie masz racji. Nie musimy się kochać, nie musimy też być dwulicowi.

W każdym sporcie mamy przeciwników, od których chcemy być lepsi. Nie oznacza to, że chcemy ich poniżyć, zniszczyć, zabić, czy zmieść z powierzchni ziemi. Chcemy być lepsi.
Jeśli to możliwe - bardzo chcielibyśmy być lepsi od fantastycznych przeciwników - przecież to dobrze o nas świadczy.

Żeby zrozumieć to jako sportowiec - musisz zadać sobie jedno proste pytanie - co czujesz, gdy przegrywasz?
Złość - to jasne, ale na co/na kogo.
Ja, jak każdy nie jestem ideałem, gdy przegrywam - wściekam się.
Na okoliczności przyrody, pogodę, sędziego, kibiców itd., ale przede wszystkim na siebie.
Bo źle zagrałem, bo chciałbym być lepszy, bo nie trenowałem tak jak powinienem. Ale na przeciwnika?

W siatkówce, tak jak w tenisie, czy innych sportach niekontaktowych trudno grać "nie fair".

Więc, czy złość na przeciwnika nie jest aby trochę objawem zastępczym braku odwagi do przyznania przed sobą rzeczywistych przyczyn porażki?
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

Jednym słowem wywalmy z siatkówki Kubiaków, Spiridonovów, Ngapethów... Irańczyków w zasadzie w całości, Traviców i innych. Nie dość, że sędziowie zabraniają popatrzeć na drugą stronę to jeszcze wykastrujmy ten sport z resztek cohones jakie w nim są.

Ci którzy tak na mnie skaczecie - tak, Kubiak źle, że to powiedział. Powinien zapłacić karę. Ale dajmy już spokój z tym linczem jakby ich wszystkich pomordował.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: lucass90 »

allanjelly pisze:Więc, czy złość na przeciwnika nie jest aby trochę objawem zastępczym braku odwagi do przyznania przed sobą rzeczywistych przyczyn porażki?
Pozostaje jedynie pozazdrości tej błogiej nieświadomości, wynikającej z przekonania o braku istnienia brudnej strony rywalizacji sportowej.
AZS CZĘSTOCHOWA!
allanjelly
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 20:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: allanjelly »

Marcy$ pisze:Jednym słowem wywalmy z siatkówki Kubiaków, Spiridonovów, Ngapethów... Irańczyków w zasadzie w całości, Traviców i innych. Nie dość, że sędziowie zabraniają popatrzeć na drugą stronę to jeszcze wykastrujmy ten sport z resztek cohones jakie w nim są.

Ci którzy tak na mnie skaczecie - tak, Kubiak źle, że to powiedział. Powinien zapłacić karę. Ale dajmy już spokój z tym linczem jakby ich wszystkich pomordował.
Nie - nie zrozumiałeś.
Może nie lubieć Spirydonów, Ngapethów, Traviców - i wrzucać im od najgorszych. To nieeleganckie, ale przeżyjemy.

Nie może uważać "Irańczyków w zasadzie w całości" za gorszych od nas - tak uważali Niemcy przed i w czasie wojny.
Skończyło się milionami zamordowanych ludzi.
Więc na przyszłość, żeby sytuacja się nie powtórzyła, uznaliśmy, że tak nie wolno.
Ograniczyliśmy w ten sposób Twoją wolność słowa - wiemy o tym, ale consens jest taki - że warto było to zrobić, by uniknąć ryzyka masakry w przyszłości.
W naszej głupiej zasadzie przyjęliśmy też, że nie wolno tak robić nikomu i nigdy - tak dla uproszczenia, by nie debatować za każdym razem, czy ten konkretny przypadek rasizmu grozi, czy nie grozi w przyszłości wojną, czy też pobiciem jakiegoś Araba.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: aezakmi »

Kubiak 10 lat temu grał w Izraelu więc może przyjął inne reguły.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

PoteznyMaxim pisze:Wiadomy jest skład naszej reprezentacji na jutrzejszy weekend ?
No właśnie nie, doszło do sytuacji niespotykanej, gdzie dzień przed pierwszym meczem nie znamy składu, a przeglądając instagrama Zatorskiego, to można dojść do wniosku, że ci co tam mają zagrać od wczoraj się powoli zjeżdżają do Katowic. :]
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

allanjelly pisze: Nie - nie zrozumiałeś.
Może nie lubieć Spirydonów, Ngapethów, Traviców - i wrzucać im od najgorszych. To nieeleganckie, ale przeżyjemy.

Nie może uważać "Irańczyków w zasadzie w całości" za gorszych od nas - tak uważali Niemcy przed i w czasie wojny.
Skończyło się milionami zamordowanych ludzi.
Więc na przyszłość, żeby sytuacja się nie powtórzyła, uznaliśmy, że tak nie wolno.
Ograniczyliśmy w ten sposób Twoją wolność słowa - wiemy o tym, ale consens jest taki - że warto było to zrobić, by uniknąć ryzyka masakry w przyszłości.
W naszej głupiej zasadzie przyjęliśmy też, że nie wolno tak robić nikomu i nigdy - tak dla uproszczenia, by nie debatować za każdym razem, czy ten konkretny przypadek rasizmu grozi, czy nie grozi w przyszłości wojną, czy też pobiciem jakiegoś Araba.
To nie forum polityczne w którym dyskutujemy na takie tematy. To forum siatkarskie i dyskusja na temat wypowiedzi siatkarza.
I jak wyżej - zgadzam się, że Kubiak nie powinien tego powiedzieć. Powiedział, niech dostanie karę. The end.
O czym tu jeszcze chcecie pisać?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jaet »

Dajcie już spokój, bo można tak w nieskończoność...
Dla każdego myślącego człowieka oczywistą sprawą jest fakt, że Kubiaka zwyczajnie poniosło i to bardzo daleko poniosło. Czy to są faktycznie jego poglądy, czy tylko efekt złości na kilku ewidentnie prowokujących go na przestrzeni ostatnich lat Irańczyków wiedzą tylko ci, co go znają. Ja takich tez stawiał nie będę, bo nie czuję się kompetentny. Wiem natomiast, że Kubiak mógł przeprosić za generalizowanie i odnieść się do konkretnych sytuacji i konkretnych ludzi i tego nie zrobił. Wybrał za to opcję, w której przekonuje, że nie usłyszeliśmy tego, co wszyscy usłyszeliśmy. I to jest mega słabe.
A najbardziej żal mi Ebadipoura, bo chłopu też się dostało, a w Bułgarii biegał od kolegi do kolegi w czasie meczu z Polakami i wszystkich uspokajał. I dlatego właśnie takie generalizowanie o kant d... można rozbić. Szkoda, że do Michała to raczej nie dociera. Z drugiej strony jest ewidentnie celem prowokacji, bo wiedzą że potrafi się zagotować. Tak to właśnie działa i sam to wykorzystuje przeciwko innym reprezentacjom. Z tej to jednak przyczyny daleki jest od krzyżowania Kubiaka jako kapitana czy nawet reprezentanta. Nikt z nas faktycznie idealny nie jest i każdemu nerwy czasami w różnych okolicznościach puszczają, nawet jeżeli już dawno po sprawie.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
allanjelly
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 20:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: allanjelly »

Marcy$ pisze: To nie forum polityczne w którym dyskutujemy na takie tematy. To forum siatkarskie i dyskusja na temat wypowiedzi siatkarza.
I jak wyżej - zgadzam się, że Kubiak nie powinien tego powiedzieć. Powiedział, niech dostanie karę. The end.
O czym tu jeszcze chcecie pisać?
Masz rację, nie jest to miejsce, gdzie powinniśmy się takimi tematami zajmować.
Niestety nadeszły jednak takie czasy, że w obronie pryncypiów trzeba występować wszędzie - i nie, nie jest to polityka.
Polityka dotyczy naszych decyzji, czy pójść w prawo, czy w lewo. Tutaj chodzi o podstawowe zasady, które są niedyskutowalne.

EOT
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: boftek »

Zmieniając temat. Na stronie pzps na Instagramie widać było trening dwóch szóstek. Widoczni byli Drzyzga, Kubiak, Kwolek, Szalpuk, Konar, Zator oraz Wojtaszek. Zakładam, że oni są pewni w 14. Wiadomo w ogóle jaka nasza 14 zagra? Jakie składy wystawiają Amerykanie i Brazylijczycy?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Jest tam też na pewno Łomacz, Śliwka, Muzaj, Fornal i Bieniek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”