Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Mate »

Ciekawe kogo Castellani wystawi na przyjęciu, ale chciałbym, żeby była to para Bartman-Ruciak. Pierwszy udowodnił, że od Kurka jest o wiele lepszy w przyjęciu i przy piłkach niemożliwie trudnych. Kurek wykorzystuje siłę i zasięg, a Bartman siłę, zasięg, dynamikę, spryt i technikę :D . Zaś różnica między Ruciakiem, a Bąkiem polega na ataku. W przyjęciu są porównywalni, ale Ruciak nieraz i niedwa udowodnił, że może zostać liderem w ataku, a nie jak Bąkiewicz uzupełnieniem. A to może być naszą zabójczą bronią na ME.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: niepoinformowany »

Ja po dokładnym obejrzeniu wszystkich meczów nie mam wątpliwości: Kurek i Bąkiewicz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

W ostatnim meczu Wagnera komentator zwracał uwagę, że piłki są specjalne pod Kurka, czyli na siatkę i wysoko. Z tego faktycznie robi co chce, ale jak piłka jest "normalna" to już miewa problemy. Jednak Bartman też ma wadę w tej postaci - lubi szybkie piłki. Nie wiadomo, która taktyka się okaże lepsza, choć też ja bym postawił na Bartmana, bo z Zagumnym może robić miazgę, ale... Castellani chcąc czy nie chcąc skutecznie uniemożliwia mu pokazanie się z Gumą :D Może Kurek jest pewniejszy przy dokładnych piłkach, ale graczem, który może odwrócić mecz jest Zbychu. Gdyby pokazał na ME to co w lidze albo jeszcze lepiej - lidze mistrzów to byłoby to.

A co do Ruciaka to nie ma wątpliwości - chcemy mieć lepszy atak - Ruciak, chcemy mieć lepsze... motywowanie kumpli do gry ( :] ) - Bąku xD
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: pk+ »

1 Ruciak Michal przyjmujący ZAKSA Kedzierzyn-Kozle 29 118 5,49 620 25 20 98 158 254 40,97
2 Ignaczak Krzysztof libero Asseco Resovia Rzeszów 28 104 5,18 536 29 28 90 116 223 41,6
3 Zatorski Pawel libero Domex Tytan AZS Czestochowa 27 113 5,12 711 40 30 128 184 258 36,29
[...]
13 Gacek Piotr libero PGE Skra Belchatów 27 101 4,52 603 27 25 124 162 181 30,02
http://stats.plusliga.pl/Ranking_Recept ... erage.aspx

Można nie lubić statystyk ale jak chcemy mieć dobre przyjęcie i pokryć Kurka to...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: jacek05 »

Ignaczak w kadrze, a w klubie, to dwie różne bajki..
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: pk+ »

A Ruciak i Zatorski też w klubie grają dobrze, a na kadrze zapominają umiejętności. Za to ławkowicze Kurek, Jarosz i także Bąkiewicz łapią błysk jak kiedyś Małysz po bułce z bananem :)

Lepsze przyjmowanie, w szczególności lepsze przyjmowanie flotów jest oceniane na podstawie statystyk czy na oko? Bo ja pamiętam jak trener Gajic na czasie przypominał swoim chłopakom na czasie żeby w Gacka flotem serwować.

Moim zdaniem jeśli Castellani nie chce Ignaczaka to powinien zabrać Zatorskiego, a nie udawać że jest rywalizacja i mieć alibi w postaci Igłę zabrałem ale słabszy był. Powinien Ruciak dostać więcej szans na grę, a nie po jednym fakt paskudnym błędzie wylatuje z boiska, Bąku przyjmuje w krzaki i zmiany nie ma.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: lucass90 »

pk+ pisze:A Ruciak i Zatorski też w klubie grają dobrze, a na kadrze zapominają umiejętności.
Ruciak i Zatorski grają słabo w Kadrze ? Chyba ich z kimś pomyliłeś :D No i z tym Jaroszem to też Ci wyszedł niezły joke ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: pk+ »

lucass90 pisze:
pk+ pisze:A Ruciak i Zatorski też w klubie grają dobrze, a na kadrze zapominają umiejętności.
Ruciak i Zatorski grają słabo w Kadrze ? Chyba ich z kimś pomyliłeś :D No i z tym Jaroszem to też Ci wyszedł niezły joke ;)
Chyba złapałeś ironię :) odpowiadałem tezę że Igła gra dobrze w klubie a słabo w kadrze... więc jak Ignaczak to inni też po sezonie zapomnieli jak się gra przecież w innym przypadku by grali częściej (Ruciak) albo byli by powołani (Zatorski) :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: lucass90 »

Co myślicie o kolejnym znakomitym pomyśle "kibiców" reprezentacji, czyli nazwaniu naszych Mistrzów Europy "złotopolskimi" ? Czy nie może być po prostu "Mistrzowie Europy" ? Zawsze trzeba wszystko zwieśniaczyć ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Lynn »

gdzie o tym pisze?? :]
swoją drogą nie dziwie się temu bo nasze społeczeństwo lubi tandetę
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: lucass90 »

Wieś tańczy i śpiewa.

Bardzo dobrze całą tą biesiadę opisał portal zczuba.pl :
"Na razie przypomina to bardziej festyn z okazji Dnia Dziecka, niż powitanie Mistrzów Europy w siatkówce..."
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

lucass90 pisze:Wieś tańczy i śpiewa.

Bardzo dobrze całą tą biesiadę opisał portal zczuba.pl :
"Na razie przypomina to bardziej festyn z okazji Dnia Dziecka, niż powitanie Mistrzów Europy w siatkówce..."
Bez kitu, kompletnie nie podoba mi się takie powitanie siatkarzy, kompletna wiocha (nie obrażając ludzi mieszkających we wsi oczywiście), a złotopolscy to rzeczywiście tandeta i kicz, ale nie oszukujmy się - na meczach reprezentacji najwięcej jest takich ludzi, lubiących potańcówki i pochody siatkarskie.
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: maksik »

Złotopolscy- rzeczywiście kicz ;) W ogóle po co takie jakies nazwy wymyślać. No ale panowie ( i panie )..takie czasy.
To som kłity małtetindode...
NIe byłem na Placy Defilad podczas powitania Złotop.... (tfu !) ...........- MISTRZÓW EUROPY (tak wystarczy i dużo lepiej) ale można było odczytać nawet z ekranu telewizora, że ta kilkunastosetna grupa ludzi przybyłych na to spotkanie wcale nie miała ochoty zbyt wielkiej śpiewać "Pieśni o małym rycerzu", nawet okrzyku"Niech żyje" i tym podobnym naciąganym przez redaktora Wanio (czyli generalnie przez media bo takie dostał zapewne zalecenia i taki był scenariusz). Więc tak naprawdę to lud poddaje się mimo woli tym żenującym zagrywkom ze strony mediów. Oni woleli śpiewać STO LAT czy DZIĘKUJEMY niż te inne karaoke..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: picaporte »

Złotopolscy? a może Klan!? Mam nadzieję, że to nie przylgnie do nich tak jak "Złotka" do siatkarek. A i Te już tego nie lubią, a dziennikarze (którzy z reszta to wymyślili) i tak powtarzają i tym Je wnerwiają jak na złość. W sumie dla nich to zawsze prościej powiedzieć: "Złotka" czy "Złotopolscy" niż "Mistrzowie Europy w Siatkarstwie" lub co gorsza nauczyć sie ich nazwisk.
riki tiki tak!
vince
Posty: 57
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:55
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: vince »

30 listopada opublikowano nowy ranking FIVB. Reprezentacja mężczyzn zajmuje w nim 5. miejsce, tak więc sezon 2009 kończymy na 5. miejscu. Nie wiedziałem, gdzie mam umieścić moje pytanie i zdecydowałem się właśnie tutaj. Pytam o najwyższe miejsce reprezentacji mężczyzn seniorów w rankingu FIVB w historii tegoż rankingu. Szukam, ale nie mogę znaleźć. Wiecie może??

Mam wrażenie, że w latach 70-tych mogliśmy być wyżej - szczególnie po Montrealu ;)
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: limona »

W 2007 roku Polska po LŚ w rankingu zajmowała 2 miejsce. Wygrała wtedy wszystkie spotkania w grupie, a w finale już im nie poszło zajmując 4 miejsce. Później już tylko ME - 11 miejsce i Polska spadła na 7 miejsce w rankingu.

Chociaż czy kiedyś zajmowała 1 miejsce to trudno mi powiedzieć ;]
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
vince
Posty: 57
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:55
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: vince »

Hm... To było tak niedawno, ale przyznaję, że nie pamiętam. Faktycznie po MŚ 2006 (90pkt.) i LŚ 2007 (18 pkt.) mogliśmy zajmować 2. miejsce. Wierzę Ci, ale sam tego nie pamiętam, bo jakoś umknęło mi to wtedy mojej uwadze. Szkoda, że ranking FIVB nie jest archiwizowany. Można byłoby to wtedy łatwo sprawdzić.

Być może ktoś z forumowiczów się do tych informacji dokopie.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: nikt wazny »

vince pisze:Hm... To było tak niedawno, ale przyznaję, że nie pamiętam. Faktycznie po MŚ 2006 (90pkt.) i LŚ 2007 (18 pkt.) mogliśmy zajmować 2. miejsce. Wierzę Ci, ale sam tego nie pamiętam, bo jakoś umknęło mi to wtedy mojej uwadze. Szkoda, że ranking FIVB nie jest archiwizowany. Można byłoby to wtedy łatwo sprawdzić.

Być może ktoś z forumowiczów się do tych informacji dokopie.
nie trzeba było kopać za głęboko :D
http://www.sport.pl/siatkowka/1,82669,4319445.html
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: mily66 »

I tak te punkty to jedna wielka kpina.

Nie brał bym tej tabelki serio.


Chiny w dziesiątce...


;)
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: KChudz »

Punkty - to może i kpina - liczą się jednak do rozstawień w dużych imprezach, dlatego są tak ważne!!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Mate »

Grbić
Kurek, Kazyiski
Bjelica, Pliński
Vissotto
Sergio

Rezerwowi:

Bruno
Miljkovic
Lucas
Marshall
Antiga

Stoytchev

To jest "7" roku dziennika L 'Equipe. Śmiać się czy płakać :) ?? Rozumiem Kurek, Vissotto, Sergio, Kazyiski, ale Pliński, Bjelica, a szczególnie Grbić :D ?? Przede wszystkim widziałbym miejsce dla Simona, a za drugiego środkowego Lucas. Za Grbića chyba Bruno lub Zagumny. Z pewnością Pliński, Bjelica i Grbić nie powinni się znaleźć w tym składzie. Jeszcze polemizowałbym o pozycji libero, bo mógł tam trafić Henno, ale z pewnością wybór Sergio nie jest tak kuriozalny, jak Grbića.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: KadrO »

Mate pisze:Grbić
Kurek, Kazyiski
Bjelica, Pliński
Vissotto
Sergio

Rezerwowi:

Bruno
Miljkovic
Lucas
Marshall
Antiga

Stoytchev

To jest "7" roku dziennika L 'Equipe. Śmiać się czy płakać :) ?? Rozumiem Kurek, Vissotto, Sergio, Kazyiski, ale Pliński, Bjelica, a szczególnie Grbić :D ?? Przede wszystkim widziałbym miejsce dla Simona, a za drugiego środkowego Lucas. Za Grbića chyba Bruno lub Zagumny. Z pewnością Pliński, Bjelica i Grbić nie powinni się znaleźć w tym składzie. Jeszcze polemizowałbym o pozycji libero, bo mógł tam trafić Henno, ale z pewnością wybór Sergio nie jest tak kuriozalny, jak Grbića.
Grbić, zgadzam się do wymiany, choćby przez Zagumnego czy Bruno, ale i Bazin sobie ładnie poradził na ME.
Kurek, Kaziyski, Antiga, Marshall, w takiej kolejności bym to ustawił, i oczywiście rozumiem ten wybór.
Bjelica, Pliński ? Lucas do szóstki, a i zastanowiłbym się nad takimi graczami jak Vadeleux, bo to to jest nieporozumienie.
Vissotto, Milijkovic, pełna zgoda.
Sergio, chyba jednak zasłużył.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: maksik »

Nie ma Gacka? :o
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: niepoinformowany »

Zobaczcie staty Plińskiego w bloku i ataku podczas ME, a potem pier...(piszcie) głupoty.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Mate »

Niech już będzie Plińskiemu. Zdobył ME, niech się teraz cieszy z miejsca w "7" L 'Equipe. Tylko, że na to wyróżnienie bardziej zasłużyli Simon i Lucas. W ogóle nie powinno się robić tego zespołu bez Simona w składzie, bo jego gra zachwycała w poprzednim roku. Poza tym otrzymał 3 nagrody na PWM - MVP, najlepszy blokujący i serwujący. Szczególnie ta pierwsza zwraca na siebie uwagę, bo środkowi nie na co dzień otrzymują nagrody MVP.

Zastanawiam się czy zamiast Antigi nie powinien być Samica, ale to chyba jest takie podkreślenie świetnej kariery Stephana.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

Poza tym otrzymał 3 nagrody na PWM - MVP, najlepszy blokujący i serwujący. Szczególnie ta pierwsza zwraca na siebie uwagę, bo środkowi nie na co dzień otrzymują nagrody MVP.
Dostał też blokującego i atakującego na LŚ.
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: niepoinformowany »

Mate pisze:Niech już będzie Plińskiemu. Zdobył ME, niech się teraz cieszy z miejsca w "7" L 'Equipe. Tylko, że na to wyróżnienie bardziej zasłużyli Simon i Lucas. W ogóle nie powinno się robić tego zespołu bez Simona w składzie, bo jego gra zachwycała w poprzednim roku. Poza tym otrzymał 3 nagrody na PWM - MVP, najlepszy blokujący i serwujący. Szczególnie ta pierwsza zwraca na siebie uwagę, bo środkowi nie na co dzień otrzymują nagrody MVP.

Zastanawiam się czy zamiast Antigi nie powinien być Samica, ale to chyba jest takie podkreślenie świetnej kariery Stephana.
Zgadzam się co do Simona - absolutnie powinien być w "6", a obok niego Pliński (chyba najlepszy % atak na ME + bloki/set też bardzo wysoko).

Osobiście za 2009 bym dał: Zagumny, Kaziyski, Simon, Visotto, Antiga, Pliński i Sergio. R: Bruno, Akhrem (szkoda że nie grał na ME, ale w klubach fantastycznie), Kurek ,Lucas, Miljkovic
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

Visotto
Na serio uważacie, że zasługuje na to miejsce?
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: niepoinformowany »

Nagor pisze:
Visotto
Na serio uważacie, że zasługuje na to miejsce?
LM, 2. miejsce w Serie A, zwycięzca LŚ i PWM. Wszędzie był kopalnią punktów.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

niepoinformowany pisze:
Nagor pisze:
Visotto
Na serio uważacie, że zasługuje na to miejsce?
LM, 2. miejsce w Serie A, zwycięzca LŚ i PWM. Wszędzie był kopalnią punktów.
Z tym, że na jego miejscu poradziłoby sobie wielu innych atakujących. Na pewno nie jest lepszy od Miljkovicia.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”