Reprezentacja mężczyzn 2023

granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: granvorka »

ciorny17 pisze: 26 mar 2023, o 12:25 Nie chodzi mi o chokowanie, bardziej o fakt, że jeśli mamy dajmy na to możliwość zagrania 3 spotkań w sezonie o coś, my świadomie skracamy do 1 bo impreza docelowa. Później mamy sytuację jakie mamy, że Heynen jedzie na "swoich żołnierzach" a na końcu nic więcej owi żołnierze mu nie dali. Wiem, medal to medal, ale nie ma przypadku, że w klasyfikacjach medalowych na IO jedno złoto waży więcej niż kilka srebrnych.
Ale na czym polega to świadome skracanie, poza tym, że jak uczy historia raczej nie da się w jednym sezonie wygrać więcej niż jednej dużej imprezy? W tym imho mamy szansę nawet na 3, bo finał VNL w domu, więc duża motywacja, potem dłuższa przerwa i dwie imprezy back-to-back, gdzie peak raczej będzie na rundę finałową ME niż kwalifikacje, gdzie powinniśmy dojechać w stylu IO->ME'21. Ogólnie się zgadzam, że złoto waży dużo więcej niż kilka sreber i brązów, ale po prostu sportowo nie dajemy rady wygrać ostatnio nawet docelowej (2021, 2022), więc co tu gadać o robieniu możliwości pod dodatkowe złote medale (co nie znaczy, że ME/VNL mało ważą, sam bardzo chcę je wygrać i nie chcę odpuszczać w heynenowskim stylu).
Trochę mnie nie zrozumiałeś z tym przyjęciem. Już w zeszłym roku, co dobitnie pokazał finał MŚ nasze przyjęcie nie wyglądało tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Przymykaliśmy oko na to, bo Kurek bo mocarny ofensywnie środek. Jednak jak popatrzę na ten element u naszych graczy, to jednak jestem bardzo zaniepokojony. Nie traktuj tego granvorka jako offence w Twoją stronę, ale bardzo nie lubię argumentacji: "a co u Włochów, Francuzów, Brazylijczyków, Amerykanów?" Lekko licząc do ćwierćfinałów zeszłorocznego mundialu, można było stawiać domy, że jest to bardzo słaby sportowo turniej i nasza poprawna gra w meczu z mało wymagającymi rywalami jest dobrym znakiem i stawia nas w roli zdecydowanych faworytów. Zgoda co do owych papierów na bardzo dobre przyjęcie, ale ja raczej jestem taką osobą, która niekoniecznie z cierpliwością będzie czekała na coś, czego mimo papierów nie ma przez dłuższy okres. O ile w przypadku Semena, to poza półfinałem PW o przyjęcie przyczepiać się można najmniej, o tyle już co do Śliwki i Fornala można mieć obawy, ze względu na ich bardzo widoczne falowanie w tym elemencie. Reszta, specjalnie nadziei nie daje :D
No ale jaki mamy benchmark lepszy niż standardy obowiązujące w światowym topie siatkówki klubowej czy reprezentacyjnej? Można się zżymać, ale jednak Śliwka+Semeniuk to nie są gorsi przyjmujący niż Michieletto+Lavia. Niemniej, w sezonie klubowym 21/22 wyglądało to dla nas dobrze, a w reprezentacyjnym '22 zupełnie inaczej. Więc sprawa rozbija się o przygotowanie, a nie nazwiska, bo te mamy świetne także w elemencie przyjęcia. Fefe potrafił ponaprawiać w lecie Włochów będących w dosyć analogicznej sytuacji do naszego trzonu (ciężki sezon klubowy dla połowy zespołu), a do tego jego podstawowi gracze finiszowali na niższym poziomie niż nasi (Zaksa v Trentino, Giannelli słaby w finałach Serie A). Po prostu nie wiemy (ja mam wątpliwości po jakości gry na MŚ'22), czy Grbiciowi wystarczy warsztatu (v Fefe/Tillie), żeby pomóc graczom złapać ten peak peaków w elementach technicznych i zespołowych za rok na IO, a teraz pewnie na ME.
Paprykarz
Posty: 144
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Paprykarz »

Jak dla mnie to nasza reprezentacja mimo ze jest silna. To jednak poszczegolni zawodnicy maja bardzo duże minusy w poszczególnych elementach. Weźmy kurka chlopak nie broni zatorski też jest słabo broniącym libero leon to oprócz ataku brak plusów. Bieniek też ma blok po którym jest mało wyblokow. I dlatego nie będziemy druga zaksa jako reprezentacja i nie zdominujemy rozgrywek reprezentacyjnych.
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: hottakesbot »

Opinia o "słabo broniącym Zatorskim" to jakaś wieloletnia, niepoparta niczym miejska legenda. Zatorski broni bardzo dobrze. Po prostu nie jest tak efektowny jak niektórzy libero, o których mówi się, że dobrze bronią tylko dlatego, że słabo przyjmują.
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

Leon jako atakujący, ale chyba dwójka lub walczący o skład z Kaczmarkiem, bo on podobno na prawym ataku wcale tak nie lubi grać i pewnie się nie czuje, a doświadczenia na takiej pozycji nie ma żadnego.
Diomedea
Posty: 4507
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

hottakesbot pisze: 2 kwie 2023, o 21:56 Opinia o "słabo broniącym Zatorskim" to jakaś wieloletnia, niepoparta niczym miejska legenda. Zatorski broni bardzo dobrze. Po prostu nie jest tak efektowny jak niektórzy libero, o których mówi się, że dobrze bronią tylko dlatego, że słabo przyjmują.
Zatorski bronil dobrze ( od Jenii gorzej), a przyjmowal najlepiej. Tyle, ze teraz ma zjazd w obu elementach i na tym polega problem.
Ma 32 lata, lepszy nie bedzie, nastepcy nie widac, przynajmniej na takim poziomie. Rok temu sie wydawalo, ze Popiwczak da rade. Nie dal.
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 3 kwie 2023, o 09:10 Leon jako atakujący, ale chyba dwójka lub walczący o skład z Kaczmarkiem, bo on podobno na prawym ataku wcale tak nie lubi grać i pewnie się nie czuje, a doświadczenia na takiej pozycji nie ma żadnego.
Żadne podobno, wystarczy spojrzeć jak on atakuje z prawego, zupełnie nienaturalne ruchy. Leon nie nadaje się na atak, ale do szóstki na przyjęciu to nadal pewniak (jeśli będzie zdrowy), tylko obok musi być ktoś, kto dobrze przyjmuje.

@Diomedea: to jest kwestia tylko złapania odpowiedniej formy. Jak będzie mu się chciało to i do czterdziestki pogra na bardzo dobrym poziomie.
kamil1999
Posty: 5593
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: kamil1999 »

hottakesbot pisze: 3 kwie 2023, o 19:09
Szary Wilk pisze: 3 kwie 2023, o 09:10 Leon jako atakujący, ale chyba dwójka lub walczący o skład z Kaczmarkiem, bo on podobno na prawym ataku wcale tak nie lubi grać i pewnie się nie czuje, a doświadczenia na takiej pozycji nie ma żadnego.
Żadne podobno, wystarczy spojrzeć jak on atakuje z prawego, zupełnie nienaturalne ruchy. Leon nie nadaje się na atak, ale do szóstki na przyjęciu to nadal pewniak (jeśli będzie zdrowy), tylko obok musi być ktoś, kto dobrze przyjmuje.

@Diomedea: to jest kwestia tylko złapania odpowiedniej formy. Jak będzie mu się chciało to i do czterdziestki pogra na bardzo dobrym poziomie.
Koło takiego kogoś Leon gra w Perugii. Semeniuk to taki zawodnik.
Niemniej dalej da się go pocelować w zagrywce. Musiałby w ogóle nie przyjmować by się go nie dało pocelować.
W ogóle z tym przyjęciem Leona w tym sezonie jest strasznie dziwnie. Wiadomo, że raczej kiepsko przyjmuje, ale zawsze był raczej takim lepszym Lealem. Czyli zawodnikiem o takich samych walorach ofensywnych co jego rodak, ale też jednak z wyższymi umiejętnościami technicznymi. A w obecnym sezonie przyjmuje gorzej niż Leal lub jakiś Fromm.
Ja jestem zwolennikiem postawienia na dwóch uniwersalnych przyjmujących jak para na poprzednich MŚ. Ewentualnie Fornal za któregoś z nich.
Leon czy Bednorz to z kolei by były fajne opcje jako strażacy gdyby atak nie funkcjonował.
Nie potrzebujemy raczej lidera w ataku. Nie mamy dziur na skrzydłach a na środku trudno o drugi taki potencjał ofensywny jak Kochanowski/Bieniek/Huber/Kłos. Wiadomo, że można przywoływać mecz z Włochami, ale ci w taki trans w obronie wpadli, że z Leonem też nie musiało by być łatwiej.
Paprykarz pisze: 2 kwie 2023, o 10:49 Jak dla mnie to nasza reprezentacja mimo ze jest silna. To jednak poszczegolni zawodnicy maja bardzo duże minusy w poszczególnych elementach. Weźmy kurka chlopak nie broni zatorski też jest słabo broniącym libero leon to oprócz ataku brak plusów. Bieniek też ma blok po którym jest mało wyblokow. I dlatego nie będziemy druga zaksa jako reprezentacja i nie zdominujemy rozgrywek reprezentacyjnych.
Ale w odpowiednim momencie gdy pewny element będzie potrzebny to zawsze możemy dokonać zmiany.
Kaczmarek i Butryn na przykład bronią już super, Popiwczak też. Huber i Kochanowski w bloku to czołówka jeśli będzie potrzebny akurat lepiej blokujący niż zagrywający środkowy.
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: hottakesbot »

kamil1999 pisze: 3 kwie 2023, o 19:25

Koło takiego kogoś Leon gra w Perugii. Semeniuk to taki zawodnik.
Semeniuk to nie jest taki zawodnik, co pokazuje swoim słabym sezonem w Perugii. Do tej pory Kamil zawsze grał obok gracza z lepszym przyjęciem od niego, bliżej mu do Świderskiego niż Winiarskiego jeśli chodzi o balans, dla mnie to wyraźnie ofensywny przyjmujący, którego nie trzeba kryć.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: granvorka »

hottakesbot pisze:
kamil1999 pisze: 3 kwie 2023, o 19:25

Koło takiego kogoś Leon gra w Perugii. Semeniuk to taki zawodnik.
Semeniuk to nie jest taki zawodnik, co pokazuje swoim słabym sezonem w Perugii. Do tej pory Kamil zawsze grał obok gracza z lepszym przyjęciem od niego, bliżej mu do Świderskiego niż Winiarskiego jeśli chodzi o balans, dla mnie to wyraźnie ofensywny przyjmujący, którego nie trzeba kryć.
Może i był tym „ofensywnym, którego nie trzeba kryć” w Zaksie i kadrze, ale oczywiście w tym sezonie ma inną rolę, a w przyjęciu gra bardzo dobrze cały sezon. Poza tym w poprzednich dwóch latach już przyjmował stabilniej niż Śliwka, więc nieprawda, że zawsze ten drugi obok niego miał lepsze przyjęcie.

A jako trzecia opcja w ataku Perugii nie gra od czasu, gdy ewidentnie zjechał z formą w tym roku kalendarzyowym, ale od początku sezonu, nawet gdy jeszcze prezentował się calkiem ok w ofensywie. Może nie nadaje się na typowego „kryjącego” defensora przy Leonie, ale z pewnością jego rola w zespole mocno wyewoluowała pomiędzy Zaksą a Perugią.
kamil1999
Posty: 5593
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: kamil1999 »

hottakesbot pisze: 3 kwie 2023, o 22:25
kamil1999 pisze: 3 kwie 2023, o 19:25

Koło takiego kogoś Leon gra w Perugii. Semeniuk to taki zawodnik.
Semeniuk to nie jest taki zawodnik, co pokazuje swoim słabym sezonem w Perugii. Do tej pory Kamil zawsze grał obok gracza z lepszym przyjęciem od niego, bliżej mu do Świderskiego niż Winiarskiego jeśli chodzi o balans, dla mnie to wyraźnie ofensywny przyjmujący, którego nie trzeba kryć.
Gdzie grał koło kogoś z lepszym przyjęciem od siebie?
W Zaksie ze Śliwką od którego dużo lepiej przyjmował(zwłaszcza ten 1 sezon razem ze Śliwką gdy ten kaleczył niemiłosiernie) a w Zawierciu grał koło Walińskiego czy Ferreiry. Od obu przyjmuje lepiej. Może Zaksa nie grała w stylu ofensywywny- defensywny przyjmujący bo i polskie kluby tak grać nie lubia, ale nie zmienia to faktu, że Semeniuk dalej w parze z Śliwką był tym lepiej przyjmującym. Choć w ostatnim sezonie w Zaksie był również lepiej a już na pewno częściej atakujący.
Zresztą teraz przyjęcie też nie jest problemem Semeniuka a raczej atak i to, że Leon przebywa na boisku przez co nawet jeśli ma mniej boiska do przyjęcia od Semena to i tak da się go trafić.
Reasumując Semeniuk w Perugii to defensywny przyjmujący spisujący się w defensywnych elementach(przyjęcie, obrona, zagrywka i chyba też blok), ale spisujący się słabo w ofensywnym elemencie jakim jest gra w ataku. Też pewnie jest to spowodowane tym ,że Semeniuk często nawet w Zaksie miał problemy na wysokiej i jest to raczej zawodnik na tempowe granie a takiego w Perugii brakuje.

Ja tak w tym jak i poprzednim sezonie w kadrze widzę Semeniuka i Fornala. Ta para utrzyma przyjęcie na super poziomie przez co się będzie stosunkowo łatwo atakować. Śliwka też się sprawdza w podstawie bo i sprawdził się w poprzednim sezonie reprezentacyjnym a Leon czy Bednorz to też były by fajne opcje, ale raczej na wchodzenie z ławki jeśli w ataku będziemy kaleczyć bo pierwsza 3 lepiej przytrzyma przyjęcie a w ataku ma też ogromne możliwości.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 4 kwie 2023, o 16:12
Reasumując Semeniuk w Perugii to defensywny przyjmujący spisujący się w defensywnych elementach(przyjęcie, obrona, zagrywka i chyba też blok), ale spisujący się słabo w ofensywnym elemencie jakim jest gra w ataku. Też pewnie jest to spowodowane tym ,że Semeniuk często nawet w Zaksie miał problemy na wysokiej i jest to raczej zawodnik na tempowe granie a takiego w Perugii brakuje.
Wszystko zgoda poza jednym. Kamilowi uciekł blok i w obecnym sezonie gra słabo tym elementem.

Ogólnie naszła mnie teraz taka myśl z Wilfredo. Z jeden strony może i warto byłoby spróbować skleić z nim przyjęcie przez wzgląd na to ile daje w ataku, ale w siatkówkę gra się też innymi elementami. Ostatnio nawet okazuje się, że Ci co dobrze blokują, zagrywają i bronią wygrywają najwięcej. Francuzi IO, Włosi MŚ i Zaksa w klubowej. Żeby była jasność chodzi mi o najkorzystniejsze sprzężenie tych 3 aspektów gry z całej puli rywali z jakimi przychodzi grać. No i dojdziemy teraz do wniosku, że nasz Kubańczyk nie broni, blokować w sumie blokuje, ale zagrywka strasznie mu uciekła w tym sezonie i teraz myślenie, że uda się nam podbić Paryż grając w szóstce z nim i Kurkiem wydaje się być lekko abstrakcyjne. Może jednak tego Zwierza spróbować w 6 na przynajmniej jeden turniej. Trzeba w sumie poczekać do końca sezonu. Jeśli Fornal się nie spali i da radę w LM i PO sam będę za nim lobbował.
Diomedea
Posty: 4507
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

Mi tez sie wydaje, ze nastepuje zdecydowane przesuniecie z fizycznej do szybkiej, techniczno-taktycznej siatkowki.
Moze to brak takich zawodnikow jak Matej czy Torena, dominatorow nie tylko technicznych ale i skocznosciowych.
Ale i Zaksa, i Francja na IO, i Wlosi pokazali, ze nie zawsze ten kto mocniej uderzy, wygrywa.

I Leon jest jakby z tej poprzedniej epoki. Ma plusy, ale nawet w formie ma sporo minusow. Fornal i Kwolo to nasi najlepsi defensorzy, ale czy idealni do gry obok? Blok Leon tez ma wysoki ;ale zupelnie nieplastyczny, taki do obijania.
A zestaw zolnierzy Grbica tzn Sliwka/Semeniuk jest srednio predystynowany do gry obok. Jednak od Fornala maja wieksze doswiadczenie i chyba mocniejszy mental.
Doprowadzenie Leona do formy w tym roku, to jedna sprawa. Moze warto sprobowac. Lecz potem bedzie kolejny rok gry repra/klub. I roczek i kilkaset skokow wiecej w stawach.
Jednoczesnie rozwinal sie Bednorz. Ofensywnie pewnie i jest slabszy od Leona. Ale zaczal wiecej bronic, blok tez ma chyba plastyczniejszy. Moze sie lepiej zbilansowac.
IMHO do rozwazenia.
Do kazdego wyboru mozna i beda sie przyczepiac, jak nie bedzie medalu.

Pisanie o rezygnacji z Leona jeszcze ze 2 lata temu to byla abstrakcaj (owszem, troche je uprawialam). Teraz wydaje sie to coraz mniej ekstrawaganckie.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2023, o 09:53 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Nuriel
Posty: 845
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Nuriel »

Też się trochę obawiam naszej defensywy, przy założeniu, że by grali razem Leon i Kurek.
Do tego zaliczający lekki zjazd Zator, Bieniu (jedno ustawienie, ale zawsze). Praktycznie w każdym ustawieniu będzie jakiś klocek w obronie. Tu trzeba by mieć naprawdę niebotyczną skuteczność ataku, żeby to jakoś przykryć.
Leon -Kurek do dalej potencjalnie może być najlepszy duet skrzydłowych w ataku na świecie, ale tworzą trochę za duże dziury w innych elementach.
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: hottakesbot »

Ja tam po meczu z Włochami na MŚ, gdzie byliśmy kompletnie bezbronni, mam wątpliwości czy 2 technicznych skrzydłowych starczy na trofea. Wtedy graliśmy u siebie, jako zdecydowany faworyt, z wyraźnie słabszym na papierze rywalem (a w siatkówce wygrywają zespoły lepsze na papierze w 99% przypadków). Włosi będą raczej tylko lepsi, u nas jedynym polem do progresu jest Leon, którego wtedy nie było, u nas za to trzeba się modlić żeby Kurek był w topowej formie. I nie jestem pewna czy można wszystko zrzucić na zawalone przygotowanie fizyczne, którego oczywiście wtedy też zabrakło.
Arw165
Posty: 1447
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Arw165 »

Czy Włosi mieli dwóch fizioli na skrzydłach? Który bardziej spełnia tę definicję Lavia czy Romano (tego drugiego dawno nie widziałam)? W Tokio graliśmy na dwie armaty, a po drugiej stronie był Clevenot i Patry i wystarczyło.
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

Nuriel pisze: 5 kwie 2023, o 08:45 Też się trochę obawiam naszej defensywy, przy założeniu, że by grali razem Leon i Kurek.
Do tego zaliczający lekki zjazd Zator, Bieniu (jedno ustawienie, ale zawsze). Praktycznie w każdym ustawieniu będzie jakiś klocek w obronie. Tu trzeba by mieć naprawdę niebotyczną skuteczność ataku, żeby to jakoś przykryć.
Leon -Kurek do dalej potencjalnie może być najlepszy duet skrzydłowych w ataku na świecie, ale tworzą trochę za duże dziury w innych elementach.
Kurek wcale nie broni tak fatalnie i to nie on jest dziurą, bo atakujący wcale nie musi być defensorem. Ten mit się przetarł u nas, bo Kaczmarek gra w ZAKSIE i on akurat broni. Ani Lagumdzija, ani Nimir, ani Wallace,Atanasijević czy tym bardziej Sapożkow nie bronią. Ale jeśli nie broni i nie przyjmuje gość, który gra na pozycji PRZYJMUJĄCEGO, to jest już faktycznie problem.
Nuriel
Posty: 845
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Nuriel »

Szary Wilk pisze: 5 kwie 2023, o 15:10
Nuriel pisze: 5 kwie 2023, o 08:45 Też się trochę obawiam naszej defensywy, przy założeniu, że by grali razem Leon i Kurek.
Do tego zaliczający lekki zjazd Zator, Bieniu (jedno ustawienie, ale zawsze). Praktycznie w każdym ustawieniu będzie jakiś klocek w obronie. Tu trzeba by mieć naprawdę niebotyczną skuteczność ataku, żeby to jakoś przykryć.
Leon -Kurek do dalej potencjalnie może być najlepszy duet skrzydłowych w ataku na świecie, ale tworzą trochę za duże dziury w innych elementach.
Kurek wcale nie broni tak fatalnie i to nie on jest dziurą, bo atakujący wcale nie musi być defensorem. Ten mit się przetarł u nas, bo Kaczmarek gra w ZAKSIE i on akurat broni. Ani Lagumdzija, ani Nimir, ani Wallace,Atanasijević czy tym bardziej Sapożkow nie bronią. Ale jeśli nie broni i nie przyjmuje gość, który gra na pozycji PRZYJMUJĄCEGO, to jest już faktycznie problem.
Tak tak, atakujący ma atakować, wiemy. Rozgrywający ma rozgrywać, środkowy ma dośrodkowywać, a nie pomyliło mi się...
Tylko, że to nie takie proste.

Obrona Bartka nie jest problemem sama w sobie, jak chłop jest w formie, to wystarczająco dużo daje w ofensywie, żeby pozostałe elementy uznać za nieistotne. Z tym, że pod pewnymi warunkami.
Jeden klocek się zbilansuje, dwóch już niekoniecznie.
Ogólnie zgadzam się, że tutaj większym problemem jest Leon, bo na przyjęciu tę klockowatość jest ukryć dużo trudniej.
kamil1999
Posty: 5593
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: kamil1999 »

Arw165 pisze: 5 kwie 2023, o 13:04 Czy Włosi mieli dwóch fizioli na skrzydłach? Który bardziej spełnia tę definicję Lavia czy Romano (tego drugiego dawno nie widziałam)? W Tokio graliśmy na dwie armaty, a po drugiej stronie był Clevenot i Patry i wystarczyło.
Dokładnie

Co do meczu z Włochami to nie zawsze można wygrywać. Sumarycznie super wynik zrobiliśmy biorąc pod uwagę, że ponoć nie mieliśmy mieć startu do USA i Francji i mieliśmy ugrać maks brąz według niektórych. Włochom wyszedł mecz życia po prostu. W obronie zagrali taki majstersztyk, że każdego by pewnie ograli. Dwukrotni a prawdopodobnie nawet 3 krotni zwycięscy LM nie wystarczyli i trudno. Zdarza się.
Nie znaczy to, że gdy w przyszłości dojdzie znowu do takiego meczu to wynik znów będzie taki sam. Po prostu nie zawsze da się wygrać.
Tak jak Diomedea obawiam się osłabienia kadry w grze defensywnej przy obecności Leona. Procent w ataku nie zawsze zbilansuje słabą grę obronną co pokazała Resovia za Giulianiego i Mendez.
Takie przykładowe składy Semeniuk-Śliwka-Kaczmarek czy Fornal-Bednorz-Butryn też gwarantują potężną siłę w ofensywie(to czołówka PL) a do tego każdy z tych skrzydłowych wniesie sporo wartości w grze defensywnej.
Leon byłby fajną opcją jako rezerwowy gdybyśmy utknęli w ataku czy też na zagrywkę. Choć jako rezerwowy na zagrywkę to nie wiem czy Bieniek lub Butryn nie byli by ciekawszą opcją. Oni są bardziej regularni. Biją mocno nie popełniając tyle błędów co Leon.

PS. Co do nie broniących atakujących to ostatnio sprawdzałem staty obrony wśród skrzydłowych i Atan mimo tego, że sam pisałem o tym, że słabo broni to o dziwo ma solidne staty. Choć poziom Butryna, Buckiego czy Tupczyja w obronie czyli po prostu najlepszych to nie jest.
Na miano nie broniącego atakujacego zasługuje przede wszystkim Bołądź, Muzaj czy Romać. Chodź dopiero sprawdziłem połowę meczów.
Jak sprawdzę wszystko i policzę obrony na set to wstawię tu na forum jako ciekawostkę.
Diomedea
Posty: 4507
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

le to nie oznacza, ze moze nie bronic.

Post autor: Diomedea »

hottakesbot pisze: 5 kwie 2023, o 12:50 Ja tam po meczu z Włochami na MŚ, gdzie byliśmy kompletnie bezbronni, mam wątpliwości czy 2 technicznych skrzydłowych starczy na trofea. Wtedy graliśmy u siebie, jako zdecydowany faworyt, z wyraźnie słabszym na papierze rywalem (a w siatkówce wygrywają zespoły lepsze na papierze w 99% przypadków). Włosi będą raczej tylko lepsi, u nas jedynym polem do progresu jest Leon, którego wtedy nie było, u nas za to trzeba się modlić żeby Kurek był w topowej formie. I nie jestem pewna czy można wszystko zrzucić na zawalone przygotowanie fizyczne, którego oczywiście wtedy też zabrakło.
Nie, nasi zawodnicy nie sa ( w wieszosci) w takim wieku, by nie mogli zrobic kroku naprzod. Np Sliwka w obecnym sezonie lepiej przyjmuje, i do przyjscia Bednorza byl ewidentnym liderem mentalnym. Bednorz (nie gral we wspomnianym meczu) poprawil pod Werbowem defensywe.
Kochanowski moze ponownie unormowac zagrywke. Huber moze byc niezlym zastepstwam za Pita.
Fornal-oby zyskal troche wieksza stabilnosc.
Janusz-moze dokladniej grac na wysokiej (jutro mozemy zobaczyc na ile).
Jakas alternatywe moze stworzyc Firlej (w stosunku do Lomacza). Ja widze pole do progresu druzyny.
Jasne-z drugiej strony starsi cos tam straca, np Kurek-mobilnosc.
Szary- w meczach na styku pewne rzeczy sie licza. Grajac z Niemcami o awans na IO ( w Berlinie) kiwalismy wszystko za blok, bo Grozer (chyba wracajacy po kontuzji) nic, a nic nie bronil. Kilka punktow w secie z tego wchodzilo. Oczywiscie-atakujacy musi przede wszystkim atakowac. Ale bronic w sowojej strefie tez powinien i Kurek bronil zawsze przyzwoicie.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: le to nie oznacza, ze moze nie bronic.

Post autor: Slovan »

Diomedea pisze: 5 kwie 2023, o 22:29
hottakesbot pisze: 5 kwie 2023, o 12:50 Ja tam po meczu z Włochami na MŚ, gdzie byliśmy kompletnie bezbronni, mam wątpliwości czy 2 technicznych skrzydłowych starczy na trofea. Wtedy graliśmy u siebie, jako zdecydowany faworyt, z wyraźnie słabszym na papierze rywalem (a w siatkówce wygrywają zespoły lepsze na papierze w 99% przypadków). Włosi będą raczej tylko lepsi, u nas jedynym polem do progresu jest Leon, którego wtedy nie było, u nas za to trzeba się modlić żeby Kurek był w topowej formie. I nie jestem pewna czy można wszystko zrzucić na zawalone przygotowanie fizyczne, którego oczywiście wtedy też zabrakło.
Nie, nasi zawodnicy nie sa ( w wieszosci) w takim wieku, by nie mogli zrobic kroku naprzod. Np Sliwka w obecnym sezonie lepiej przyjmuje, i do przyjscia Bednorza byl ewidentnym liderem mentalnym. Bednorz (nie gral we wspomnianym meczu) poprawil pod Werbowem defensywe.
Kochanowski moze ponownie unormowac zagrywke. Huber moze byc niezlym zastepstwam za Pita.
Fornal-oby zyskal troche wieksza stabilnosc.
Janusz-moze dokladniej grac na wysokiej (jutro mozemy zobaczyc na ile).
Jakas alternatywe moze stworzyc Firlej (w stosunku do Lomacza). Ja widze pole do progresu druzyny.
Jasne-z drugiej strony starsi cos tam straca, np Kurek-mobilnosc.
Szary- w meczach na styku pewne rzeczy sie licza. Grajac z Niemcami o awans na IO ( w Berlinie) kiwalismy wszystko za blok, bo Grozer (chyba wracajacy po kontuzji) nic, a nic nie bronil. Kilka punktow w secie z tego wchodzilo. Oczywiscie-atakujacy musi przede wszystkim atakowac. Ale bronic w sowojej strefie tez powinien i Kurek bronil zawsze przyzwoicie.
Na moje oko, to ten sukces przyszedł dla Wlochów troche za wcześniej i następne sezony ich boleśnie zweryfikują. Tam naprawdę nie ma w chwili obecnej potencjału na regularne stawanie na podium wielkich imprez i nawet de Giorgi z super przygotowaniem do głównej imprezy tego nie zmieni. Kiepski atak, przeciętny środek, bardzo wąskie pole manweru w przyjęciu. Nawet Giannelli potrafi zaliczać straszne babole, co pokazała ostatnia LM. Wystarczy, że nie odbuduje się po sezonie klubowym Romano, czy Lavia i są skończeni. Tam nie ma żadnej głębi w składzie. Jest kilku perspektywicznych i zdolnych zawodników: Rinaldi, Bottolo, ale nie rozwijają się oni tak, jak np. polscy odpowiednicy. Trzeba też obserwować te pokolenia złotych roczników z juniorów, ale to jest melodia dalekiej przyszłości. Na chwilę obecną Włosi, to jest drużyna na pewne miejsca 5-8 na Świecie z perspektywami na pojedyncze wyskoki, jak na MŚ.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: kibic_siatki »

Przyjrzałem się wczoraj 2 zawodnikom z meczu Zaksa- Projekt: Bednorzowi i Szalpukowi. Poziom gry obydwu niewiele się od siebie różni: dobry atak, słabe przyjęcie (które rzutuje na cały zespół) i tylko zagrywka jest przewagą tego pierwszego, choć Artur też ją poprawił. W reprezentacji obaj stanowią duże ryzyko ze względu na przyjęcie.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 868
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Jacek »

kibic_siatki pisze: 10 kwie 2023, o 07:44 Przyjrzałem się wczoraj 2 zawodnikom z meczu Zaksa- Projekt: Bednorzowi i Szalpukowi. Poziom gry obydwu niewiele się od siebie różni: dobry atak, słabe przyjęcie (które rzutuje na cały zespół) i tylko zagrywka jest przewagą tego pierwszego, choć Artur też ją poprawił. W reprezentacji obaj stanowią duże ryzyko ze względu na przyjęcie.
Bednorz wczoraj pozytywne przyjęcia miał na poziomie 43% i był najlepszy w tym elemencie w ZAKSIE. Szalpuk zaś miał 33% i w tym elemencie był najsłabszy w Projekcie.
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Rusticola »

kibic_siatki pisze: 10 kwie 2023, o 07:44 Przyjrzałem się wczoraj 2 zawodnikom z meczu Zaksa- Projekt: Bednorzowi i Szalpukowi. Poziom gry obydwu niewiele się od siebie różni: dobry atak, słabe przyjęcie (które rzutuje na cały zespół) i tylko zagrywka jest przewagą tego pierwszego, choć Artur też ją poprawił. W reprezentacji obaj stanowią duże ryzyko ze względu na przyjęcie.
Profil gry, nie poziom. Bednorz jest 2 półki wyżej we wszystkich elementach.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: granvorka »

kibic_siatki pisze:Przyjrzałem się wczoraj 2 zawodnikom z meczu Zaksa- Projekt: Bednorzowi i Szalpukowi. Poziom gry obydwu niewiele się od siebie różni: dobry atak, słabe przyjęcie (które rzutuje na cały zespół) i tylko zagrywka jest przewagą tego pierwszego, choć Artur też ją poprawił. W reprezentacji obaj stanowią duże ryzyko ze względu na przyjęcie.
Tylko to „negatywne” przyjęcie Bednorza jest zazwyczaj znacznie mniej negatywne od Szalpukowego, który dużo bierze nad siebie na 5-6 metr. Różnica w liczbach wczoraj znaczna biorąc pod uwagę, że każdy brał ok. 50 piłek. Zresztą, wynik w okolicach 40% przy takiej liczbie przyjęć jest imho bardzo dobry, jeśli choć połowa nie-pozytywnego jest do grania z 4-5 metra, a tak wczoraj raczej było. I do tego dochodzi jakość na wysokiej, a tu Bednorz jest obecnie bezkonkurencyjny, często czyścił po swoich przyjęciach w górę, a Szalpuk się męczył. Jeśli będzie w takiej formie jak obecnie to na pewno będzie grał w szóstce kadry, bo rozwiązuje większość problemów i nie dokłada nowych (blok, obrona, zagrywka - wszystko u niego gra).

Tylko, że do meczów o stawkę w sezonie kadrowym mamy najpierw 2,5 miesiąca, a potem kolejne 2-3, więc tu się mogą jeszcze wydarzyć rzeczy, które się filozofom nie śniły.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: granvorka »

Wywiad z Grbiciem, w którym nie powiedział nic szczególnego, poza tym, że można wywnioskować, że Semeniuk ma pewne miejsce w kadrze, a z Leonem jeszcze nie pracował w reprezentacji, więc dopiero zobaczy jak to się ułoży ;)

https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948, ... =SNO_Img_3

Był też rano wywiad Sary Kalisz z Leonem na TVP Sport, ale tajemniczo zniknął.
Nuriel
Posty: 845
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Nuriel »

Widziałem fragment tego wywiadu i wygląda jakby Leon się trochę zagotował po tym wszystkim.
Ogólnie to trochę słabo, że chłop po meczu nie chce stanąć do wywiadów, bo by się dziennikarze mogli doczekać niemiłej odpowiedzi XD
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: granvorka »

Wywiad wrócił: https://sport.tvp.pl/69169420/siatkowka ... nas-konczy

"Najbardziej denerwuje mnie jednak sytuacja, w której ludzie, którzy wiedzą jak na co dzień pracujemy, mocno nas krytykują i szukają problemów tam, gdzie ich nie ma. Niestety, nie jestem w stanie tego zmienić.

– Głosy z wewnątrz klubu bolą bardziej?
– Takie sytuacje zawsze są gorsze, jeśli wypływają z klubu. Ludzie z zewnątrz nie wiedzą przecież jak trenujemy, co robimy, często to ludzie, którzy nigdy nie stali na boisku i nie rozumieją jak wygląda siatkówka od środka. Osoby, które patrzą na naszą pracę, rozumieją jej warunki, potrafią jednak wypowiadać się równie ostro jak opiniotwórcy z "zewnątrz". A co gorsza, krytycznie odnoszą się do jednych kwestii, a kompletnie pomijają inne, w których rzeczywiście leży problem, i które można było zmienić kiedy był na to czas."
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

granvorka pisze: 14 kwie 2023, o 10:27 Wywiad wrócił: https://sport.tvp.pl/69169420/siatkowka ... nas-konczy

"Najbardziej denerwuje mnie jednak sytuacja, w której ludzie, którzy wiedzą jak na co dzień pracujemy, mocno nas krytykują i szukają problemów tam, gdzie ich nie ma. Niestety, nie jestem w stanie tego zmienić.

– Głosy z wewnątrz klubu bolą bardziej?
– Takie sytuacje zawsze są gorsze, jeśli wypływają z klubu. Ludzie z zewnątrz nie wiedzą przecież jak trenujemy, co robimy, często to ludzie, którzy nigdy nie stali na boisku i nie rozumieją jak wygląda siatkówka od środka. Osoby, które patrzą na naszą pracę, rozumieją jej warunki, potrafią jednak wypowiadać się równie ostro jak opiniotwórcy z "zewnątrz". A co gorsza, krytycznie odnoszą się do jednych kwestii, a kompletnie pomijają inne, w których rzeczywiście leży problem, i które można było zmienić kiedy był na to czas."
Bo proszę pani mogliśmy wygrać, ale w tym celu trzeba było wyeliminować pewien problem, ale problem ten mógł wyeliminować tylko pewien człowiek, a on zaprzepaścił szansę, gdyż zrobił coś, czego nie powinien był zrobić.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: qtp »

granvorka pisze: 14 kwie 2023, o 09:58 Wywiad z Grbiciem, w którym nie powiedział nic szczególnego, poza tym, że można wywnioskować, że Semeniuk ma pewne miejsce w kadrze, a z Leonem jeszcze nie pracował w reprezentacji, więc dopiero zobaczy jak to się ułoży ;)
I Śliwka, Kaczmarek, Janusz teraz również Bednorz. Jest powrót do tego co był za czasów Bełchatowa, tylko wtedy mówiło się o tym na głos a teraz nie wypad bo family cię zakrzyczy.
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

Grbić mówi, że sezon klubowy nijak ma się do kadry, bo to inne granie i nie oznacza to miejsca w składzie, a potem powołuje Kaczmarka zamiast Butryna, gdzie ten drugi go pobił na głowę podczas Ligi Narodów, w której Łukasz wypadł wręcz mizernie, za to miał świetny sezon klubowy.

Podobnie ma się sytuacja z zawodnikami z którymi pracował w klubie. Śliwkę przełamywał do bólu, co mogło nas kosztować odpadnięcie z USA, choć Fornal był w wyśmienitej dyspozycji.

Nie będę się kłócić, bo każdy z naszych przyjmujących to klasa światowa, a Śliwkę obecnie cenię bardzo mocno i zmieniłem co do niego zdanie, uwazam, że powinien być albo w szóstce, albo numerem 3, nawet licząc Leona, ale Grbić do obiektywnych osób jednak się nie zalicza ;)

No cóż, tak to już jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”