Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: KK fan »

Bez Plińskiego nasz środek stracił bardzo dużo niestety... :x. Jeśli chodzi o atak to Castellani wybrał najlepiej jak mógł. Gruszka i Wlazły w dobrej formie to dwoje świetnych atakujących, a Jarosz ??? Cóż całe życie przed nim może powalczy o bilet do Londynu...
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
PiotrS

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: PiotrS »

KK fan pisze:Bez Plińskiego nasz środek stracił bardzo dużo niestety... :x. Jeśli chodzi o atak to Castellani wybrał najlepiej jak mógł. Gruszka i Wlazły w dobrej formie to dwoje świetnych atakujących, a Jarosz ??? Cóż całe życie przed nim może powalczy o bilet do Londynu...
mam nadzieje ze za 2 lata Wlazły bedzie miał na tyle dobrego zmiennika, że Jarosz bilet do Londynu to tylko w Wizzair bedzie mogł kupić
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: jinx »

Ja sie zastanawiam co sie dzieje Winiarowi....odnowila mu sie kontuzja kolana....na sports.pl pisza, ze moze on nawet nie pojechac na turniej... :o
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Nagor »

PiotrS pisze:
KK fan pisze:Bez Plińskiego nasz środek stracił bardzo dużo niestety... :x. Jeśli chodzi o atak to Castellani wybrał najlepiej jak mógł. Gruszka i Wlazły w dobrej formie to dwoje świetnych atakujących, a Jarosz ??? Cóż całe życie przed nim może powalczy o bilet do Londynu...
mam nadzieje ze za 2 lata Wlazły bedzie miał na tyle dobrego zmiennika, że Jarosz bilet do Londynu to tylko w Wizzair bedzie mogł kupić
A ja mam nadzieję, że za 2 lata Wlazły będzie dobrym zmiennikiem kogoś lepszego i zdrowszego ;)
...
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: KK fan »

jinx pisze:Ja sie zastanawiam co sie dzieje Winiarowi....odnowila mu sie kontuzja kolana....na sports.pl pisza, ze moze on nawet nie pojechac na turniej... :o
Łoł to Jarosz niech zasuwa przypominać sobie jak się przyjmuje, albo Świder zakładaj pelerynę i zbawiaj naszą kadrę... :D
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: krzysiu »

Tak Winiarowi wyszły właśnie Włochy . Pomyślcie sobie co by było z Wlazłym on by niedługo na wózku inwalidzkim jeździł.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: jinx »

Wianiarowi, Plinskiemu wyszedl Nawrocki. Teraz do kosciola i modlic sie o Wlazlego, zeby przed turniejem jakies przeziebienie nie wyskoczylo
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
osnazfsb

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: osnazfsb »

krzysiu pisze:Tak Winiarowi wyszły właśnie Włochy . Pomyślcie sobie co by było z Wlazłym on by niedługo na wózku inwalidzkim jeździł.
Nie wiem czy Stojczew czy bardziej braki w szkoleniu w okresie w Polsce. Dwa że poraża mnie brak w kadrze Kadziewicza przy nieobecności Plińskiego. Młody środek mamy, a ktoś ogarnięty mimo wszystko powinien pojechac. Zwłaszcza na pozycji środkowego. Nie wiem, czy kosztem Czarnowskiego czy Nowakowskiego, ale moim zdaniem to błąd. Doświadczenie jest bezcenne, a poza Możdżonkiem, który trochę wielkiej siatkówki zasmakował, obaj środkowi praktycznie nie grali o wielką stawkę. Nawet klubową.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

Nagor pisze:
PiotrS pisze:
KK fan pisze:Bez Plińskiego nasz środek stracił bardzo dużo niestety... :x. Jeśli chodzi o atak to Castellani wybrał najlepiej jak mógł. Gruszka i Wlazły w dobrej formie to dwoje świetnych atakujących, a Jarosz ??? Cóż całe życie przed nim może powalczy o bilet do Londynu...
mam nadzieje ze za 2 lata Wlazły bedzie miał na tyle dobrego zmiennika, że Jarosz bilet do Londynu to tylko w Wizzair bedzie mogł kupić
A ja mam nadzieję, że za 2 lata Wlazły będzie dobrym zmiennikiem kogoś lepszego i zdrowszego ;)
jak Konarski będzie się tak rozwijał jak do tej pory, to nie zdziwiłbym się, gdyby tak faktycznie się stało... to niesamowite jak ogromne postępy robi ten chłopak... z kadry B wygryzł Janeczka, a z klubu Szymańskiego... a już w przyszłym sezonie może byc gwiazdą ligi...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Mate »

Pliński jest najlepszym środkowym w Polsce, ale ryzykowanie mogłoby wyjść na złe. A co, gdyby jakaś kontuzja pojawiła się?? Wtedy mielibyśmy 2 środkowych na cały turniej. Podobnie można powiedzieć o Nowakowskim. Skład był raczej do przewidzenia i teraz musi dopisać forma.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Nagor »

Jeśli Winiara będzie bolał chociaż paznokieć, trzeba go koniecznie zostawić w domu, bo wiadomo jak to się skończy... Kto idzie o zakład, że Świderski nie będzie narzekał?
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: pk+ »

KK fan pisze:
jinx pisze:Ja sie zastanawiam co sie dzieje Winiarowi....odnowila mu sie kontuzja kolana....na sports.pl pisza, ze moze on nawet nie pojechac na turniej... :o
Łoł to Jarosz niech zasuwa przypominać sobie jak się przyjmuje, albo Świder zakładaj pelerynę i zbawiaj naszą kadrę... :D
Od zbawiania może być też Murek jak Swider nie da rady :D
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Nagor »

Chyba nie, bo nie było go w 19stce
...
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: antoninette »

Czyżby pozostało nam niemal 'laickie' "Módlmy się o formę"? ;]
una passione da vivere
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: dreamer »

Modlitwa zawsze się przyda jako wspomożenie talentu i umiejętności... ;)
Śmiem jednak twierdzić, że dla Castellaniego Wlazły i Winiarski nie są zawodnikami tzw. "niezbędnymi" lub jak kto woli "kluczowymi". Raczej uważam, że Castellani traktuje ich jako "wartość dodaną" do ekipy mistrzów Europy.
Myślę, że Castellani właśnie takie założenie przynajmniej sam dla siebie poczynił gdzieś na początkowym etapie przygotowań, że to co sprawdziło się w Turcji powinno przy zastosowaniu odpowiedniego trybu szkolenia zadziałać i w Italii. Forma powinna być podobna trzonu zespołu jaki stanowią zawodnicy z kadry ME. A wzmocnieni Wlazlym (może i Winiarem, ale niekoniecznie) powinni wypaść dobrze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Pele »

dreamer pisze:Modlitwa zawsze się przyda jako wspomożenie talentu i umiejętności... ;)
Śmiem jednak twierdzić, że dla Castellaniego Wlazły i Winiarski nie są zawodnikami tzw. "niezbędnymi" lub jak kto woli "kluczowymi". Raczej uważam, że Castellani traktuje ich jako "wartość dodaną" do ekipy mistrzów Europy.
Myślę, że Castellani właśnie takie założenie przynajmniej sam dla siebie poczynił gdzieś na początkowym etapie przygotowań, że to co sprawdziło się w Turcji powinno przy zastosowaniu odpowiedniego trybu szkolenia zadziałać i w Italii. Forma powinna być podobna trzonu zespołu jaki stanowią zawodnicy z kadry ME. A wzmocnieni Wlazlym (może i Winiarem, ale niekoniecznie) powinni wypaść dobrze.

dreamer
Generalnie to przede wsszystkim teraz każdy szanujacy sie kibic powinien się modlić za naszą kadrę!!!
A poza tym to moje zdanie jest podobne. Podstawowa szóstka będzie podobna co na ME, Wlazły może pomóc jak będzie "zdrów, i wyspan" jakmawiał POdbipięta
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: kevinpsb »

Pele pisze:
dreamer pisze:Modlitwa zawsze się przyda jako wspomożenie talentu i umiejętności... ;)
Śmiem jednak twierdzić, że dla Castellaniego Wlazły i Winiarski nie są zawodnikami tzw. "niezbędnymi" lub jak kto woli "kluczowymi". Raczej uważam, że Castellani traktuje ich jako "wartość dodaną" do ekipy mistrzów Europy.
Myślę, że Castellani właśnie takie założenie przynajmniej sam dla siebie poczynił gdzieś na początkowym etapie przygotowań, że to co sprawdziło się w Turcji powinno przy zastosowaniu odpowiedniego trybu szkolenia zadziałać i w Italii. Forma powinna być podobna trzonu zespołu jaki stanowią zawodnicy z kadry ME. A wzmocnieni Wlazlym (może i Winiarem, ale niekoniecznie) powinni wypaść dobrze.
dreamer
Generalnie to przede wsszystkim teraz każdy szanujacy sie kibic powinien się modlić za naszą kadrę!!!
A poza tym to moje zdanie jest podobne. Podstawowa szóstka będzie podobna co na ME, Wlazły może pomóc jak będzie "zdrów, i wyspan" jakmawiał POdbipięta
Śmiem twierdzić że jeśli Wlazły dorzuci swoją zagrywkę i utrzyma poziom z ostatniego meczu z Brazylią do mistrzostw świata jest wstanie sprawić (z odpowiednią pomocą ze strony reszty) że żadna reprezentacja świata po za Brazylią nie będzie dla nas groźna...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

a wg mnie, ta cała szopka z kontuzją Winiara jest mocno przesadzona, a zwłaszcza to, że Winiar może nie pojechać na MŚ... dlaczego ??? A no dlatego, że Winiar poczuł ból w kolanie już w sobotę, po meczu... a to się wiąże z tym, że Castellani, przy podawaniu 14tki, doskonale sobie zdawał sprawę co Winiarowi dolega... a skoro jednak wybrał jego, a nie Jarosza... to znaczy że kontuzja wcale nie jest poważna...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: todus »

Arff pisze:a wg mnie, ta cała szopka z kontuzją Winiara jest mocno przesadzona, a zwłaszcza to, że Winiar może nie pojechać na MŚ... dlaczego ??? A no dlatego, że Winiar poczuł ból w kolanie już w sobotę, po meczu... a to się wiąże z tym, że Castellani, przy podawaniu 14tki, doskonale sobie zdawał sprawę co Winiarowi dolega... a skoro jednak wybrał jego, a nie Jarosza... to znaczy że kontuzja wcale nie jest poważna...
Jak Ty pokrętnie rozumujesz ;) A może DC wiedział, że kontuzja może wykluczyć
Winiarskiego i go powołał aby móc wykonać telefon do Świdra w "razie W" ?
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: pk+ »

Arff pisze:a wg mnie, ta cała szopka z kontuzją Winiara jest mocno przesadzona, a zwłaszcza to, że Winiar może nie pojechać na MŚ... dlaczego ??? A no dlatego, że Winiar poczuł ból w kolanie już w sobotę, po meczu... a to się wiąże z tym, że Castellani, przy podawaniu 14tki, doskonale sobie zdawał sprawę co Winiarowi dolega... a skoro jednak wybrał jego, a nie Jarosza... to znaczy że kontuzja wcale nie jest poważna...
Niby tak, ale może też znaczyć że Castellani ma nadzieję że mimo wszystko będzie dobrze.

Osobiście też do tego podchodzę że nie ma się czym ekscytować, pojedzie OK, nie pojedzie będzie Świderski za niego. Winiarski jeszcze nie wrócił do formy jakiej od niego oczekujemy i nie ma się co łudzić raczej nie wróci w najbliższym czasie. Więcej nadzieji łaczę z Ruciakiem/Bąkiewiczem... albo Świdrem który zaciśnie żeby i będzie grał...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: madlark »

Ogłoszenie 14-tki z Winiarem przez DC może nie być wiążące.
On nas przyzwyczaił ostatnio, że nie zawsze to co mówi wciela w życie.
Może to jakaś kolejna zasłona dymna?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

pk+ pisze: Niby tak, ale może też znaczyć że Castellani ma nadzieję że mimo wszystko będzie dobrze.
Gdyby Castellani był człowiekiem, który żyje nadziejami, to nie oddelegowywałby z kadry Daniela Plińskiego... bo tez jest szansa, że Daniel się wyleczy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
marcin_r

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: marcin_r »

Jak dla mnie to w ogólności w tym i w następnym sezonie w kadrze powinien się odbyć inwentarz stanu zdrowotnego zawodników już po kątem IO w Londynie
Nie chce znowu doczekać sytuacji gdy na najważniejszej imprezie liderzy zespołu grają albo z kontuzjami albo są skrajnie wyeksploatowani. I w tym kontekście nalezało by ocenić czy można w dłuższej perspektywie oczekiwać na bycie w pełnej dyspozycji Winiarskiego czy Wlazłego czy zwyczajnie należy budować kadrę ze świadomościa że prawdopodobnie nie będzie można na nich liczyć
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: dreamer »

madlark pisze:1. Ogłoszenie 14-tki z Winiarem przez DC może nie być wiążące.
2. On nas przyzwyczaił ostatnio, że nie zawsze to co mówi wciela w życie...
1. Ameryki nie odkryłeś... ;)
Kilku trenerów już podało 14-tki mundialowe (Czechy, Polska, Rosja) ale zapewne żadna z federacji list nie prześle do FIVB wcześniej niż w praktycznie ostatnim możliwym terminie. Każdy prezes który zrobiłby to wcześniej, byłby idiotą nie mającym respektu przed choćby nieszczęśliwymi kontuzjami itp. Jako dowód na to, że mam rację wystarczy podać moją przyznaję - wyglądającą na nieco bezsilną próbę udowadniania jakiś niecały tydzień temu grupie nie dających się przekonać naszych forumowiczów, że o Świderskim jeszcze nie mamy prawa mówić, że nie jedzie na mundial. Słuchali mnie niektórzy z niedowierzaniem i politowaniem, a dzisiaj sprawa wraca na tapetę i być może rzeczywiście Świder będzie ostatnią deską ratunku...

2. Jakieś konkretne sprawy mógłbyś od razu podać jako przykład. Bo tak to tylko puste słowa. Ale niektóre z przykładów jakie mógłbyś wymyślić, mogą i tak okazać się złudne i mylące. Przykładowo, sprawy Bąka na libero wcale nie uznaję za całkowicie abstrakcyjną. Bąku to na tyle dobry spec od przyjęcia, że można zaryzykować postawienie go na libero nawet bez wielkiego sprawdzania w sparingach.
Nie wykluczam takiego scenariusza, że kolejno sprawdzani w pierwszych meczach MŚ Igła i Gacek zawodzą, a Castellani w miejsce jednego z nich stawia już w trakcie mistrzostw Bąka na libero.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Edyta

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Edyta »

Co do Winiarskiego to nie wierzę, że nie postawią go na nogi. Mimo kiepskiej formy jest Castellaniemu na pewno potrzebny. Były już sygnały, że problemy ma Ruciak, że problemy ma Kurek i jakoś zostali reanimowani, więc nie wierzę, że z Winiarskim się nie uda. A gdyby nawet to mam nadzieję, że w wypadku "telefonu do Świderskiego" ten ostatni zwyczajnie odmówi. Gdyby był cały czas z kadrą to co innego (zresztą to była też jedna z "deklaracji bez pokrycia" naszego trenera). Po kolejnych treningach i trzech sparingach z Brazylią byłby w zupełnie innym miejscu niż jest, a w tej sytuacji zupełnie nie widzę powodu, dla którego miałby szargać sobie nazwisko świecąc na mistrzostwach nieprzygotowaniem i brakiem formy. Dałby tylko broń do ręki tym, którzy nie widzą go już w kadrze. Mam nadzieję, że choć raz zwycięży u niego zdrowy egoizm.
Aczkolwiek jak mówiłam, scenariusz z telefonem do Świdra wydaje mi się mało prawdopodobny. Zresztą zawsze pozostaje jeszcze Jarosz, czterech przyjmujących w składzie to nie koniec świata.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: madlark »

dreamer pisze:
madlark pisze:1. Ogłoszenie 14-tki z Winiarem przez DC może nie być wiążące.
2. On nas przyzwyczaił ostatnio, że nie zawsze to co mówi wciela w życie...
1. Ameryki nie odkryłeś... ;)
Kilku trenerów już podało 14-tki mundialowe (Czechy, Polska, Rosja) ale zapewne żadna z federacji list nie prześle do FIVB wcześniej niż w praktycznie ostatnim możliwym terminie. Każdy prezes który zrobiłby to wcześniej, byłby idiotą nie mającym respektu przed choćby nieszczęśliwymi kontuzjami itp. Jako dowód na to, że mam rację wystarczy podać moją przyznaję - wyglądającą na nieco bezsilną próbę udowadniania jakiś niecały tydzień temu grupie nie dających się przekonać naszych forumowiczów, że o Świderskim jeszcze nie mamy prawa mówić, że nie jedzie na mundial. Słuchali mnie niektórzy z niedowierzaniem i politowaniem, a dzisiaj sprawa wraca na tapetę i być może rzeczywiście Świder będzie ostatnią deską ratunku...

2. Jakieś konkretne sprawy mógłbyś od razu podać jako przykład. Bo tak to tylko puste słowa. Ale niektóre z przykładów jakie mógłbyś wymyślić, mogą i tak okazać się złudne i mylące. Przykładowo, sprawy Bąka na libero wcale nie uznaję za całkowicie abstrakcyjną. Bąku to na tyle dobry spec od przyjęcia, że można zaryzykować postawienie go na libero nawet bez wielkiego sprawdzania w sparingach.
Nie wykluczam takiego scenariusza, że kolejno sprawdzani w pierwszych meczach MŚ Igła i Gacek zawodzą, a Castellani w miejsce jednego z nich stawia już w trakcie mistrzostw Bąka na libero.

dreamer
@1 myślisz, że wszytkie Twoje wypowiedzi mogą aspirować do miana "odkrycie roku"? ;)
To, że Świder jedzie na MŚ do Włoch wiemy już od jakiegoś czasu :D
@2 Przykładów w tym wątku podałem juz kilka, więc nie było powodu powtarzać.
Bąku miał zagrać w w jednym z meczy(pierwszym) na libero i nie zagrał i takie są fakty.
Ja wykluczam Twój scenariusz. DC mógłby się załatwić w podwójny sposób.
Ryzyko, że Bąku nie sprawdzi sie na libero jest spore, a dodatkowo nie może już zagrać na przyjęciu do końca MŚ.

Powiem więcej jeśli Twój scenariusz DC zrealizuje to będzie i...ą
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2010, o 22:07 przez madlark, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Edyta »

dreamer pisze:Przykładowo, sprawy Bąka na libero wcale nie uznaję za całkowicie abstrakcyjną. Bąku to na tyle dobry spec od przyjęcia, że można zaryzykować postawienie go na libero nawet bez wielkiego sprawdzania w sparingach.
Nie wykluczam takiego scenariusza, że kolejno sprawdzani w pierwszych meczach MŚ Igła i Gacek zawodzą, a Castellani w miejsce jednego z nich stawia już w trakcie mistrzostw Bąka na libero.
No tak, bo wstawienie na libero zawodnika bez sparingów (ani nawet treningów) to najprostsza rzecz na świecie. Wystarczy że ma dobre przyjęcie :) A mś to odpowiedni czas na eksperymenty bez przygotowania.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: pk+ »

Arff pisze:
pk+ pisze: Niby tak, ale może też znaczyć że Castellani ma nadzieję że mimo wszystko będzie dobrze.
Gdyby Castellani był człowiekiem, który żyje nadziejami, to nie oddelegowywałby z kadry Daniela Plińskiego... bo tez jest szansa, że Daniel się wyleczy...
Może nie człowiek żyjący nadziejami, ale człowiek żyjący nadziejami spoglądający na wyniki badań i diagnozy lekarskie ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: d12343 »

Edyta pisze:Co do Winiarskiego to nie wierzę, że nie postawią go na nogi. Mimo kiepskiej formy jest Castellaniemu na pewno potrzebny. Były już sygnały, że problemy ma Ruciak, że problemy ma Kurek i jakoś zostali reanimowani, więc nie wierzę, że z Winiarskim się nie uda. A gdyby nawet to mam nadzieję, że w wypadku "telefonu do Świderskiego" ten ostatni zwyczajnie odmówi. Gdyby był cały czas z kadrą to co innego (zresztą to była też jedna z "deklaracji bez pokrycia" naszego trenera). Po kolejnych treningach i trzech sparingach z Brazylią byłby w zupełnie innym miejscu niż jest, a w tej sytuacji zupełnie nie widzę powodu, dla którego miałby szargać sobie nazwisko świecąc na mistrzostwach nieprzygotowaniem i brakiem formy. Dałby tylko broń do ręki tym, którzy nie widzą go już w kadrze. Mam nadzieję, że choć raz zwycięży u niego zdrowy egoizm.
Aczkolwiek jak mówiłam, scenariusz z telefonem do Świdra wydaje mi się mało prawdopodobny. Zresztą zawsze pozostaje jeszcze Jarosz, czterech przyjmujących w składzie to nie koniec świata.
Naprawdę uważasz, że Świderski, gdyby Castellani zwróciłby się do niego w awaryjnej sytuacji, odmówiłby dołączenia do kadry?? Osobiście byłabym mocno i niemile zaskoczona taką postawą. Ale wydaje mi się, że i osobowościowo, i sportowo Świder ma taką klasę, że podjąłby wyzwanie.
Nie oszukujmy się, jego czas w reprezentacji powoli mija, więc gdyby nadarzyłaby się okazja, powinien ją wykorzystać.

I jasne, że MŚ mogą się nam udać z czterema przyjmującymi w składzie. Ale jest warunek, że będą zdrowi i w pełni formy. Boję się przede wszystkim o Ruciaka...

osnazfsb, w pełni zgadzam się z Twoją oceną sytuacji w kwestii środkowych. Pozostaje wierzyć, że kiedy dojdzie do meczów na turnieju, okaże się, że się mylimy.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: jinx »

O Ruciaka??? Dlaczego wlasnie o Ruciaka? Chlopak pilnowany od 2 lat przez Bieleckiego. Predzej nalezy martwic sie o belchatowskich graczy, bo tam naprawde fuszerke fizjoterapeuci odprawiaja
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”