Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: kevinpsb »

Odpowiadając na pytanie w temacie...
Moim zdaniem kadra na mś powinna wyglądać następująco: (wydaje mi się że to już ten moment że można pokusić się o celowanie składem)
Wlazły, Gruszka - co do tego nie mam żadnych wątpliwości, to 2 zdecydowanie najlepszych atakujących w naszym kraju, na ten moment Jarosz niestety odstaje do Gruszki.
Zagumny, Łomacz - o ile Żygadło od Łomacza jest graczem lepszym, to Łomacz jest graczem młodszym a i jeden i drugi pod obecność Zagumnego wchodził nie będzie nie mówiąc o graniu!
Winiarski, Świderski, Kurek, - dwóch pierwszych to najlepsi gracze nie tylko w Polsce, Kurek ma niesamowity potencjał, jest młody i grać też potrafi.
Pliński, Możdżonek, Kadziewicz - 3 naszych najlepszych środkowych... Każdy chyba się zgodzi co do tego że Czarnowski jest jednak od nich gorszy.
Zatorski, Ignaczak - pierwszy bardzo dobrze przyjmuje drugi zaś broni. Igła rzadko zawodzi w meczach o stawkę zaś Zator jeszcze nie miał za bardzo okazji zawieść..
Bąkiewicz, Ruciak, Czarnowski - miejsca w składzie tylko na dwóch graczy... Trudny wybór!

I teraz jak będzie wyglądała kadra prawdopodobnie:
Zagumny 100%, Łomacz 100%,
Kurek 100%, Winiarski 90%, Ruciak 55%, Bąkiewicz 55%, Świderski 55%, Bartman 45%
Pliński 100%, Możdżonek 100%, Czarnowski 100%,
Gaccek 90% :< , Zatorski 65%, Ignaczak 45%
Wlazły 80%, Gruszka 75%, Jarosz 45%,
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: limona »

Z jednej strony trochę szkoda, że Łukasz Żygadło został wykluczony z kadry. Patrzę przez pryzmat Łomacza, który traci w podnoszeniu swojego poziomu poprzez sportową rywalizację o miano 2 rozgrywającego na MŚ.
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: kevinpsb »

Odpowiadając na pytanie w temacie...
Moim zdaniem kadra na mś powinna wyglądać następująco: (wydaje mi się że to już ten moment że można pokusić się o celowanie składem)
Wlazły, Gruszka - co do tego nie mam żadnych wątpliwości, to 2 zdecydowanie najlepszych atakujących w naszym kraju, na ten moment Jarosz niestety odstaje do Gruszki.
Zagumny, Łomacz - o ile Żygadło od Łomacza jest graczem lepszym, to Łomacz jest graczem młodszym a i jeden i drugi pod obecność Zagumnego wchodził nie będzie nie mówiąc o graniu!
Winiarski, Świderski, Kurek, - dwóch pierwszych to najlepsi gracze nie tylko w Polsce, Kurek ma niesamowity potencjał, jest młody i grać też potrafi.
Pliński, Możdżonek, Kadziewicz - 3 naszych najlepszych środkowych... Każdy chyba się zgodzi co do tego że Czarnowski jest jednak od nich gorszy.
Zatorski, Ignaczak - pierwszy bardzo dobrze przyjmuje drugi zaś broni. Igła rzadko zawodzi w meczach o stawkę zaś Zator jeszcze nie miał za bardzo okazji zawieść..
Bąkiewicz, Ruciak, Nowakowski* - miejsca w składzie tylko na dwóch graczy... Trudny wybór!
*jeśli będzie mógł jechać i będzie w formie... jeśli nie to Czarnowski.

I teraz jak będzie wyglądała kadra prawdopodobnie:
Zagumny 100%, Łomacz 100%,
Kurek 100%, Winiarski 90%, Ruciak 55%, Bąkiewicz 55%, Świderski 65%, Bartman 35%
Pliński 100%, Możdżonek 100%, Czarnowski 100%,
Gaccek 90% :< , Zatorski 65%, Ignaczak 45%
Wlazły 80%, Gruszka 75%, Jarosz 45%,
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, o 10:58 przez kevinpsb, łącznie zmieniany 2 razy.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Edyta

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Edyta »

kevinpsb pisze: Zagumny 100%, Łomacz 100%,
Kurek 100%, Winiarski 90%, Ruciak 55%, Bąkiewicz 55%, Świderski 65%, Bartman 35%
Pliński 100%, Możdżonek 100%, Czarnowski 100%,
Gaccek 90% :< , Zatorski 65%, Ignaczak 45%
Wlazły 80%, Gruszka 75%, Jarosz 45%,
moje zdanie (w sensie kto pojedzie a nie kogo bym chciała):
Ruciak 80%, Bąkiewicz 99%
Gacek 100%, Zatorski 40% (podejrzewam,że będzie jeden libero), Ignaczak 0% (Ignaczak nie dostanie powołania do szerokiego składu, info pewne)
Wlazły 99% (tylko kontuzja pozbawi go wyjazdu), Gruszka 80%, Jarosz 80% (raczej trzech pojedzie wg mnie)

EDIT: Napisałam o Ignaczaku, a z kolei teraz czytam, że powołanie jednak dostanie. No więc musiało coś się zmienić. Wiem, że całkiem niedawno sam próbował to wyjaśnić i otrzymał od drugiego trenera odpowiedź, żeby nie liczył na telefon od Castellaniego. Skoro się zmieniło to tylko się cieszyć. Aczkolwiek ja jestem zdania, że zarówno jego obecność jak i Świdra jest tylko proforma, bo słaba LŚ wymusiła jakieś ruchy, choćby pozorowane.
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: jacek05 »

jeśli Winiarski będzie sprawny, to wg. mnie weźmie 5 przyjmujących, jeśli nie to 3 atakujących.

natomiast co do 12stki to wg. mnie na ataku powinien grać Gruszka z Wlazłym (Wlazły w szóstce), na rozegraniu i środku właściwie nie ma manewru. na przyjęciu, jeśli Świder doszedł by do pełni formy, podobnie winiarski, to mielibyśmy bardzo kompletne przyjęcie i mimo, że Świderski nie przyjmuje jak Winiar, to jednak nie bywa dziurą jak Kurek. do tego właśnie Kurek i Bąkiewicz na zmianę, myślę że byliby dobrymi zmiennikami bo w jednej chwili potrafią poprawić dany element który chwilowo by siadł. Na libero Igła w kadrze mnie nigdy nie przekonywał, uważam że powinien grać Gacek.
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: d12343 »

jacek05 pisze:jeśli Winiarski będzie sprawny, to wg. mnie weźmie 5 przyjmujących, jeśli nie to 3 atakujących.

natomiast co do 12stki to wg. mnie na ataku powinien grać Gruszka z Wlazłym (Wlazły w szóstce), na rozegraniu i środku właściwie nie ma manewru. na przyjęciu, jeśli Świder doszedł by do pełni formy, podobnie winiarski, to mielibyśmy bardzo kompletne przyjęcie i mimo, że Świderski nie przyjmuje jak Winiar, to jednak nie bywa dziurą jak Kurek. do tego właśnie Kurek i Bąkiewicz na zmianę, myślę że byliby dobrymi zmiennikami bo w jednej chwili potrafią poprawić dany element który chwilowo by siadł. Na libero Igła w kadrze mnie nigdy nie przekonywał, uważam że powinien grać Gacek.
Wg Twoje oceny - jeśli dobrze rozumiem - w szóstce znaleźliby się Winiar i Świder - którzy wracają po kontuzjach, a ich zmiennikami byliby Kurek i Bąku, który też borykał się z kontuzją, do tego w LŚ nie grał wiele. A gdzie Ruciak?? On wydaje mi się tak równym i cennym zawodnikiem, że w tej chwili niespecjalnie wyobrażam sobie reprezentację bez niego...ba! reprezentację, meczową dwunastkę.

Co do libero - pełna zgoda :)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: jacek05 »

d12343 pisze:
jacek05 pisze:jeśli Winiarski będzie sprawny, to wg. mnie weźmie 5 przyjmujących, jeśli nie to 3 atakujących.

natomiast co do 12stki to wg. mnie na ataku powinien grać Gruszka z Wlazłym (Wlazły w szóstce), na rozegraniu i środku właściwie nie ma manewru. na przyjęciu, jeśli Świder doszedł by do pełni formy, podobnie winiarski, to mielibyśmy bardzo kompletne przyjęcie i mimo, że Świderski nie przyjmuje jak Winiar, to jednak nie bywa dziurą jak Kurek. do tego właśnie Kurek i Bąkiewicz na zmianę, myślę że byliby dobrymi zmiennikami bo w jednej chwili potrafią poprawić dany element który chwilowo by siadł. Na libero Igła w kadrze mnie nigdy nie przekonywał, uważam że powinien grać Gacek.
Wg Twoje oceny - jeśli dobrze rozumiem - w szóstce znaleźliby się Winiar i Świder - którzy wracają po kontuzjach, a ich zmiennikami byliby Kurek i Bąku, który też borykał się z kontuzją, do tego w LŚ nie grał wiele. A gdzie Ruciak?? On wydaje mi się tak równym i cennym zawodnikiem, że w tej chwili niespecjalnie wyobrażam sobie reprezentację bez niego...ba! reprezentację, meczową dwunastkę.

Co do libero - pełna zgoda :)
No właśnie z Ruciakiem to dla mnie jest problem :D bo jeśli nie jechałby na MŚ Winiarski, to dla mnie lepszym kandydatem do gry w szóstce jest właśnie Ruciak, a nie Bąkiewicz, bo jest zawodnikiem bardziej wszechstronnym. Jednak jako zmiennik, w mojej ocenie bardziej wartościowy jest Bąkiewicz, bo jednak ma lepsze przyjęcie i jakby ten element nagle siadł to mógłby wnieść więcej.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Arff »

jacek05 pisze:Na libero Igła w kadrze mnie nigdy nie przekonywał, uważam że powinien grać Gacek.
Rozumiem że Gacek w tym sezonie Cię przekonywał ??? :D heh... mnie jakoś nie za bardzo... powiem więcej... jeśli Gacek pojedzie w takiej formie na MŚ, to będzie to pierwszy, poważny błąd w selekcji zawodników u Castellaniego... jeśli wróci do formy, to zgoda... ale jeśli pojedzie i będzie grał tak, albo niewiele lepiej jak na LŚ, to będzie tragedia...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: jacek05 »

Arff pisze:
jacek05 pisze:Na libero Igła w kadrze mnie nigdy nie przekonywał, uważam że powinien grać Gacek.
Rozumiem że Gacek w tym sezonie Cię przekonywał ??? :D heh... mnie jakoś nie za bardzo... powiem więcej... jeśli Gacek pojedzie w takiej formie na MŚ, to będzie to pierwszy, poważny błąd w selekcji zawodników u Castellaniego... jeśli wróci do formy, to zgoda... ale jeśli pojedzie i będzie grał tak, albo niewiele lepiej jak na LŚ, to będzie tragedia...
Bez przesady.. Owszem, na początku ligi światowej grał mega słabo, jednak pod koniec widać było przebłyski grania na dobrym poziomie. Po za tym, akurat w przypadku libero to nie jest tak, że najpierw oni dochodzą do formy, a potem Castellani wybiera lepszego, tylko raczej Castellani już przy powoływaniu kadry wybrał Gacka i teraz myśli co tu zrobić, żeby grał dobrze :D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Arff »

Gacek grał mega słabo w przyjęciu we wszystkich meczach w LŚ... w obronie bywało różnie i faktycznie miał przebłyski... ale w meczach z Kubą i Niemcami w Polsce się po prostu ośmieszał... Zatorski zagrał znacznie lepiej w drugim meczu z Kubą... a mówię tutaj o przyjęciu tylko dlatego, że nasza reprezentacja to nie Kuba i nie mamy tak znakomitej skuteczności na kontrze, bazujemy bardziej na bloku i zagrywce, zatem dobre przyjęcie jest znacznie bardziej nam potrzebne niż obrona...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: jinx »

ZAtorski gral dobrze w przyjeciu??? Ja pamietam czyste asy obok niego, i zagrywki przyjmowane sposobem dolnym za siebie:)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Arff »

Gacek 40% przyjęcia idealnego... Zatorski 49% przyjęcia idealnego... nie trzeba nic więcej pisać... przy zagrywce Kubańczyków, jaką zaprezentowali w Łodzi Zatorski spisał się bardzo dobrze... Gacka 40% przy sile rażenia Kubańczyków, też jest niezłe... no ale jak widać, Zatorski spisał się dużo lepiej...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: jinx »

Statystyki czesto nie odzwierciedlaja tego co sie dzieje w czasie meczu. Gacek mogl pare pilek mniej przyjac idealnie, ale mogl rowniez mnie punktow bezposrednio stracic złym przyjeciem.

Taka tez jest roznica miedzy Gromadowskim a Jarskim. Maja podobne statystyki, tylko Marcel wiekszosc pilek, ktorych nie skonczyl to byly bezposrednie bloki na nim
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Arff »

oj sorki... troszkę przyszalałem z tym 40% Gacka :D Otóż nasz najlepszy libero miał w meczach z Kubą....... 4.55% :D(słownie cztery i pięćdziesiąt pięć setnych procenta) :D nieźle nie ??? :D Zrobił przy tym 2 błędy, Zatorski miał 49% i zrobił 3 błędy... :P z tymże Gacek przyjął tylko 22 zagrywki, a Zatorski 39, więc procentowo Paweł zrobił mniej błędów, niż Gato... :)

jeszcze ktoś ma jakieś argumenty na to, że to Gacek, a nie Zatorski powinien grać ??? :D
Po za tym, akurat w przypadku libero to nie jest tak, że najpierw oni dochodzą do formy, a potem Castellani wybiera lepszego, tylko raczej Castellani już przy powoływaniu kadry wybrał Gacka i teraz myśli co tu zrobić, żeby grał dobrze :D
Zgadzam się z tym w 100%, bo dokładnie tak powinno się robić...takie zasady panują w kadrze piłkarzy ręcznych i do lat(od czasów Lozano) siatkarskiej... ale skoro Gacek gra aż taką kaszanę... to niby dlaczego trzeba go na silę ogrywać ??? :/
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: madlark »

Arff pisze: jeszcze ktoś ma jakieś argumenty na to, że to Gacek, a nie Zatorski powinien grać ??? :D
oczywiście, ten argument to: DC bardziej go lubi (a przecież DC nie może się mylić).

Ja jednak mam nadzieję (pomarzyć można?), że na MŚ pojedzie Igła.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Arff »

do walki o miejsce w samolocie do Włoch włącza się też Ignaczak :P Ci, którzy twierdzili że Igła stoi na straconej pozycji byli w błędzie... http://www.sports.pl/Siatkowka/Castella ... 1,892.html
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: madlark »

Arff pisze:do walki o miejsce w samolocie do Włoch włącza się też Ignaczak :P Ci, którzy twierdzili że Igła stoi na straconej pozycji byli w błędzie... http://www.sports.pl/Siatkowka/Castella ... 1,892.html
Brzmi nieźle, lecz...sama wymowa stwierdzeń o roli rezerwowego już daje do myślenia.
Z jednej strony Krzysiek to walczak, lecz wiem, że o nominacjach w kadrze nie zawsze decyduje wartość sportowa.
Inaczej mówiąc nie uwierzę dopuki nie zobaczę.

P.S. Nie zgadzam się z tym co mówi Igłą:
Moja nieobecność w pierwszej fazie rozgrywek wynikała tylko z kontuzji.
Jestem przekonany, że gdyby nie miał kontuzji też nie pojechałby na LŚ.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Arff »

Igła mi troszkę zaimponował słowami, które Pan Łukasz Żygadło powinien sobie przez następny rok czytać codziennie przed snem do łóżeczka...
A co jeśli telefon będzie i będzie też jasno określone, że rola Krzysztofa Ignaczak będzie taka sama jak rok temu w Turcji podczas mistrzostw Europy, kiedy to libero Resovii cały turniej obejrzał z trybun ani razu nie trafiając do meczowej dwunastki? Czy taką rolę zaakceptuje tak doświadczony i ceniony zawodnik? - A dlaczego miałbym się nie zdecydować? Jestem sportowcem, rywalizację mam we krwi i gdybym miał wejść choćby na minutę by pomóc zespołowi, to i tak zawsze będę chciał pomóc reprezentacji. Poza tym na kadrze pracujesz z najlepszymi ludźmi w Polsce, pod okiem najlepszych fachowców, więc każdy kontakt z kadrą jest pożytkiem dla każdego zawodnika. Współpraca z najlepszymi zawodnikami w Polsce i sztabem szkoleniowym zawsze pomaga brnąć do przodu - określa jasno swoje stanowisko Ignaczak i dodaje: - Nawet gdyby miało być od początku określone, że to Piotrek będzie grał, to na każdym treningu będę się starał przekonać do siebie trenera. Mam nadzieję, że sportowa rywalizacja wyłoni tego, który będzie w lepszej dyspozycji i ten będzie grał.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Pele »

Arff pisze:Igła mi troszkę zaimponował słowami, które Pan Łukasz Żygadło powinien sobie przez następny rok czytać codziennie przed snem do łóżeczka...
A co jeśli telefon będzie i będzie też jasno określone, że rola Krzysztofa Ignaczak będzie taka sama jak rok temu w Turcji podczas mistrzostw Europy, kiedy to libero Resovii cały turniej obejrzał z trybun ani razu nie trafiając do meczowej dwunastki? Czy taką rolę zaakceptuje tak doświadczony i ceniony zawodnik? - A dlaczego miałbym się nie zdecydować? Jestem sportowcem, rywalizację mam we krwi i gdybym miał wejść choćby na minutę by pomóc zespołowi, to i tak zawsze będę chciał pomóc reprezentacji. Poza tym na kadrze pracujesz z najlepszymi ludźmi w Polsce, pod okiem najlepszych fachowców, więc każdy kontakt z kadrą jest pożytkiem dla każdego zawodnika. Współpraca z najlepszymi zawodnikami w Polsce i sztabem szkoleniowym zawsze pomaga brnąć do przodu - określa jasno swoje stanowisko Ignaczak i dodaje: - Nawet gdyby miało być od początku określone, że to Piotrek będzie grał, to na każdym treningu będę się starał przekonać do siebie trenera. Mam nadzieję, że sportowa rywalizacja wyłoni tego, który będzie w lepszej dyspozycji i ten będzie grał.
To fakt, że wypowiedź Igły jest ciekawa z kilku względów. Podoba mi isę ten fragment o przekonaniu do siebie trenera. Nigdy nie byłem wielbicielem Igły ale za ta wypowiedź wielkie uznanie dla niego!!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: dreamer »

W sprawie Ignaczaka judzą i kibice i dziennikarze od dawna, stwarzając niepotrzebnie mało komfortową sytuację dla Castellaniego.
Przed rokiem to głupie wywieranie presji skończyło się mało przemyślanym (moim zdaniem) powołaniem Igły na LŚ i potem brnięciem w duchu tej decyzji aż do ME i w efekcie pozbawieniem polskiej reprezentacji drugiego pełnowartościowego libero podczas tego turnieju. Możemy tylko dziękować opatrzności, że Gackowi nic się nie stało, bo kwiczeli byśmy jak szlachtowana trzoda...
W tym roku widzę takie same podchody i mam nadzieję, że zakończą się nie inaczej niż przed rokiem, to znaczy tym, że Igła nawet jak pojedzie na wycieczkę do Włoch, to parkietu nie powącha. Nie wiem tylko, czy tym razem wszystkie pozostałe okoliczności poukładają się tak szczęśliwie jak przed rokiem.

Jak widać zawziętość i prywata niektórym kibicom , dziennikarzom i działaczom zalewają oczy i utrudniają percepcję sytuacji. Wolałbym, aby wszyscy zostawili w spokoju Daniela Castellaniego, bo że potrafi z niczego zrobić coś wielkiego już pokazał, ale czy uda mu się to kolejny raz przy jednoczesnej konieczności opędzania się jak od szarańczy od grona "życzliwych podpowiadaczy", tego już nie jestem pewien.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Nagor »

Czy uważasz, że dobry trener, jakim wg Ciebie jest Castellani przejmowałby się kibicami i dziennikarzami w sprawie powołań do kadry?
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:Czy uważasz, że dobry trener, jakim wg Ciebie jest Castellani przejmowałby się kibicami i dziennikarzami w sprawie powołań do kadry?
Dobry, a zwłaszcza mądry trener, przede wszystkim będzie dbał o to, aby kadrę prowadzić bez zawirowań i w spokoju przygotowywać ją do najważniejszych imprez.
Można rzucać przykładami bez liku, jak wyglądał "koniec" wielkich trenerów, którzy w niezdrowej atmosferze pracowali przez cały lub większość okresu przygotowawczego do dużych imprez.
Nie wiem na ile znasz sportową biografię Castellaniego, ale jego obecna wielkość (tak - jest wielkim, jednym z czołowych trenerów świata) jest między innymi efektem jego mądrości i umiejętności wyciągania wniosków ze swoich własnych doświadczeń z przeszłości - z pracy z kadrą Argentyny, którą prowadził między innymi naciskany z wielu stron w kilku sprawach kadrowych.
Nawet dziecko wie, że jak nie cofnie się w swojej stanowczości choćby krok do tyłu, to tłum go zje. Ale uchwycenie granicy do jakiej można się cofnąć jest cholernie trudne. Boję się, czy Castellani będzie miał w tym lawirowaniu zawsze tyle szczęścia co do tej pory.
Jeżeli nie, to jego cały trenerski geniusz zostanie zniweczony prywatą bezmyślnych popleczników pojedynczych zawodników, do których Castellani nie ma przekonania - choćby Ignaczak.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:
1. W tym roku widzę takie same podchody i mam nadzieję, że zakończą się nie inaczej niż przed rokiem, to znaczy tym, że Igła nawet jak pojedzie na wycieczkę do Włoch, to parkietu nie powącha. Nie wiem tylko, czy tym razem wszystkie pozostałe okoliczności poukładają się tak szczęśliwie jak przed rokiem.

2. Wolałbym, aby wszyscy zostawili w spokoju Daniela Castellaniego, bo że potrafi z niczego zrobić coś wielkiego już pokazał, ale czy uda mu się to kolejny raz przy jednoczesnej konieczności opędzania się jak od szarańczy od grona "życzliwych podpowiadaczy", tego już nie jestem pewien.
1. Ja też mam taką nadzieję... Pod jednym warunkiem! Naszym szóstkowym libero będzie Paweł Zatorski bo nie mogę już patrzeć na pana 5% w przyjęciu... Chyba że na libero zobaczymy pana 5% w ataku, wyjście na pewno nie najgorsze, 4 lata temu w finale mś się sprawdził - to oczywiście żart :D
2. A ja wolałbym żebyś przestał wypisywać prawa i obowiązki Castellaniego! Jak Ignaczak będzie lepszy i będzie pasował do koncepcji Castellaniemu to będzie szóstkowym libero na MŚ! Zrozum to wreszcie...

Wydaje mi się że Castellani miał nadzieję na odbudowanie ligą światową Piotra Gacka, który wcześniej miał fatalny sezon ligowy. Nie udało się więc nasz szkoleniowiec bez zawahania poprosił o swoje usługi Krzyśka Ignaczaka który niewątpliwie jest graczem o odpowiednich umiejętnościach. Zobaczymy jak to się skończy...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”