Memoriał Wagnera 2009

Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Antos »

Pojawily sie pierwsze informacje odnosnie Memorialu.

"Reprezentacje z najwyższej półki wystąpią w VII Memoriale Huberta Wagnera. Organizatorzy do hali Urania zaprosili Rosjan, Włochów i Serbów. Nie zabraknie oczywiście Polaków, dla wszystkich będzie to sprawdzian przed mistrzostwami Europy

Tak wielu utytułowanych drużyn w historii memoriału poświęconemu pamięci największego polskiego trenera jeszcze nie było. Rosjanie to brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i aktualni wicemistrzowie Europy. Nie mniej sukcesów na swoim koncie mają Serbowie - brąz na ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu czy czwarte miejsce mistrzostw świata w Japonii [jeszcze jako Serbia i Czarnogóra - red.]. Mimo że w ostatnich latach Włosi nie odnieśli spektakularnego sukcesu, to nie można zapominać, że ich gwiazdy na co dzień występują w najsilniejszej lidze na świecie Serie A.

- "Zaproszenia do tych państw zostały już wysłane" - mówi Jerzy Mróz, prezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera. - "Nie jest jednak przesądzone, czy w zawodach nie weźmie udział aż sześć państw. Chęć przyjazdu na Warmię i Mazury wyrazili bowiem Hiszpanie, najlepsi siatkarze mistrzostw Europy w 2007 r."

Siódma edycja corocznego memoriału rozegrana zostanie w dniach 21-23 sierpnia. Czyli około półtora tygodnia po eliminacjach (Polacy zagrają w Katowicach) do mistrzostw świata i tuż przed mistrzostwami Starego Kontynentu w Turcji.

- "Termin został już zaklepany" - kontynuuje Jerzy Mróz. - "Jest rewelacyjny, ponieważ przypada dokładnie na 12 dni przed mistrzostwami w Turcji. Na organizację turnieju w tym czasie dostaliśmy też zgodę od CEV [Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej - red.]. Pozwolenie było konieczne, ponieważ jest międzynarodowy przepis, który mówi, że tego typu zawody trzeba rozegrać minimum na 15 dni przed imprezą rangi mistrzowskiej. Władze CEV poszły nam na rękę, kiedy przekonały się, jak poważną imprezę organizujemy w Olsztynie."

Hiszpania to niejedyna reprezentacja, która z chęcią wystąpiłaby w memoriale, zgłosiły się również Anglia, Australia, Katar oraz kadra Polski B. Ostatecznych uczestników międzynarodowego turnieju powinniśmy poznać w marcu.

Jeżeli wystąpi sześć zespołów, wówczas mecze rozgrywane będą przez pięć dni (a nie trzy) i część z nich odbyłaby się poza Olsztynem. Jak twierdzą organizatorzy, dużo w tej kwestii będzie zależało od decyzji trenera reprezentacji Polski Daniela Castellaniego."
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Arff »

Czy mi się zdaje czy przypadkiem od lat 5ciu, rok w rok mówi się że na Memoriał Wagnera przyjadą najlepsze reprezentacje świata, a potem przyjeżdża Anglia, Holandia i Słowacja... Mam jakieś dziwne nieodparte wrażenie że w tym roku nie będzie inaczej :P
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Antos »

Mi tam rybka, grunt zeby w momencie startu sprzedazy biletow bylo juz wiadomo kto przyjedzie.
W Jastrzebiu mial grac Vujevic, w Skrze Dante, w Mostostalu Nalbert, reklama to podstawa 8-)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: antoninette »

ojojoj, zapowiedzi jak na ślub, tylko potem śliczna panna młoda sprzed ołtarza ucieka :D
puki co cieszy mnie termin memka. Arrfie, czegóż chcesz od Anglików! Toż to w niedalekiej przyszłości będzie siatkarska potęga :D
una passione da vivere
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: damian940915 »

Ja do ruskich,serbów, włochów proponuje dodać Hiszpanię i polskę B i będzie super turniej. Tylko oby nie skonczyło się na zapowiedziach.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Mate »

Przyjeżdżają Anglicy, Holendrzy i Słowacy, a Polska i tak nie wygrywa :D
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Antos »

Wole Slowakow ktorzy graja na maxa niz drugi czy trzeci sklad Wlochow ktory przyjechal sobie na wakacje nad jeziora.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nowy »

Słowacy akurat mają pakę, o czym świadczy ich triumf w Lidze Europejskiej. Fajnie byłoby ich zobaczyć w tym turnieju. Tym bardziej, że mam sprawdzone informacje, że na 90% się pojawią.

I zgodzę się z x. Antosiem, trzecim składom juniorów mówimy stanowcze NIE!
samik
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2009, o 13:18
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: samik »

Witam.
Słowacja gra miła dla oka siatkówke do tego także skuteczna o czy świadczy wygrana Liga Europejska i indywidualne nagrody tego turnieju dla słowaków.Jesli nasi południowi sasiedzi sie pojawia w Olsztynie to moga niezle namieszac w tych zawodach.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

Będzie grała Polska A, Polska B, Polska C, gwiazdy PLS i mistrz dzikich drużyn z Olsztyna...
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: niepoinformowany »

Nagor pisze:Będzie grała Polska A, Polska B, Polska C, gwiazdy PLS i mistrz dzikich drużyn z Olsztyna...
To miało być śmieszne czy straszne?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

Raczej miało pokazać co wyjdzie z tych starań organizatorów. Nasz memoriał to chyba nie jest zbyt popularny turniej na arenie europejskiej, trochę mało prestiżu. Zaproszenie tylu świetnych drużyn można porównać do wysłania oferty bodajże Kazyiskiemu przez AZS Olsztyn przed sezonem...
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Chal »

Kazijski jak Kazijski, ale Dante naprawdę prowadził bardzo zaawansowane rozmowy z AZS-em i prawdopodobnie zagrałby w Olsztynie, gdyby nie... żona :D

A jednak takiej słabej renomy ten memoriał nie ma, bo jednak uczestnictwo Rosji i Serbii (bo trzeciego składu Włochów w to wliczał nie będę) w poprzednich edycjach przypadkiem nie były ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Antos »

Wszystko zalezy od tego kogo pierwszego zaprosza. Jesli Egipt i Norwegie to o Rosji czy Wlochach pewnie mozemy zapomniec. Jesli Rosje lub Serbie to moze byc ciekawie.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Arff »

Nawet jeśli na Memoriał przyjedzie Brazylia, to Polska B, tym bardziej powinna wystąpić... to będzie wręcz rewelacyjny sprawdzian dla tych chłopców i trzeba wykorzystać taką okazję... Osobiście bardziej chciałbym żeby na memoriale wystąpiła Kadra B albo kadra juniorów(najlepiej obie jednocześnie), niż Polska A :D Ale to raczej tylko moje subiektywne zdanie... :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
kubik94
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2009, o 14:57
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: kubik94 »

Nawet jeśli na Memoriał przyjedzie Brazylia, to Polska B, tym bardziej powinna wystąpić... to będzie wręcz rewelacyjny sprawdzian dla tych chłopców i trzeba wykorzystać taką okazję... Osobiście bardziej chciałbym żeby na memoriale wystąpiła Kadra B albo kadra juniorów(najlepiej obie jednocześnie), niż Polska A Ale to raczej tylko moje subiektywne zdanie...
Też twierdze ze juniorzy powinni wystapic ,dlatego zeby zostaly sprawdzone ich umiejetnosci oraz aby zobaczyc czy umieja popsuc szyki najlepszym druzynom.Polska A powinna tez zagrac po to ,zeby tez zobaczyc w jakiej formie sa jako jeden zespol .A co do juniorow to mozna tez by im dac pograc z tej strony aby wypatrzec jakies mlode talenty na MŚ 2014 ,ale na to chyba jeszcze troche za wczesnie 8-)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Arff »

Ja Ci mogę podać te najciekawsze młody talenty w reprezentacji Polski juniorów i kadetów, tam już nie ma kogo odkrywać... teraz trzeba znaleźć talenty poza nią... bo co roku i tacy się zdarzają, jak choćby właśnie Konarski, który z kadrą juniorów miał niewiele wspólnego...

Co do tego krzyżowania szyków najlepszym przez juniorów, to raczej mało prawdopodobne :D Między siatkówką juniorską, a reprezentacyjną siatkówką seniorską, jest taki skok jakościowy, że szkoda gadać... mimo tego warto żeby młodzież ogrywała się z najlepszymi :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
kubik94
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2009, o 14:57
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: kubik94 »

co do tych szykow to nie mialem na mysli ogrywania najlepszych zespolow lecz ukranie takim zespolom seta tu...seta tam bo i to w pewnym sensie byloby zaskoczeniem dla pokroju zespolu tak doswiadczonego jak Brazylia czy Rosja :)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Chal »

Arff pisze:Co do tego krzyżowania szyków najlepszym przez juniorów, to raczej mało prawdopodobne :D Między siatkówką juniorską, a reprezentacyjną siatkówką seniorską, jest taki skok jakościowy, że szkoda gadać... mimo tego warto żeby młodzież ogrywała się z najlepszymi :)
Czy ja wiem? Efekt pewnie będzie taki, jak ze Spałą w I lidze, tyle że jeszcze do kwadratu :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

tyle że jeszcze do kwadratu :|
To da się jeszcze to co "ugrała" Spała podnieść do kwadratu? :] No ale nic, niech się ogrywają młodzi.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Guilder »

Pod względem umiejętności takie mecze nic nie dają. Tu raczej chodzi o nabranie doświadczenia, a mecz z Rosją byłby pod tym względem bezcenny. Dlatego jestem jak najbardziej za.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Mania »

A co rozumiemy pod pojęciem Polska B? :) Naturalnie byłaby to kadra Panasa z zeszłego roku, ale chłopcy imprezę docelową (Uniwersjadę) mają w lipcu, więc w sierpniu raczej już rozejdą się do swoich klubów. Natomiast branie tutaj Juniorów, którzy będą w kadrze na MŚ (kiedy one są dokładnie?) to chyba zbyt brutalne posunięcie. Co innego gdyby rywale byliby klasy tych sprzed 2 lat na Memie. ;-)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Mate »

31 lipiec - 9 sierpnia. Szkoda, że memoriał nie jest przed MŚJ. Albo, że MŚ nie są później.
Mania pisze:A co rozumiemy pod pojęciem Polska B? :) Naturalnie byłaby to kadra Panasa z zeszłego roku, ale chłopcy imprezę docelową (Uniwersjadę) mają w lipcu, więc w sierpniu raczej już rozejdą się do swoich klubów. Natomiast branie tutaj Juniorów, którzy będą w kadrze na MŚ (kiedy one są dokładnie?) to chyba zbyt brutalne posunięcie. Co innego gdyby rywale byliby klasy tych sprzed 2 lat na Memie. ;-)
Czemu zbyt brutalne posunięcie??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Antos »

Serbowie i Wlosi przyjeli zaproszenie na Memorial. Zobaczymy co z Rosjanami i Hiszpanami.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Guilder »

Już jest przyzwoicie, jeśli te ekipy nie wystąpią rezerwami. Jeśli dwie pozostałe reprezentacje przyjmą zaproszenie (albo chociaż jedna), będzie bardzo ciekawie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: gix88 »

Pomysł z tymi juniorami wydaje mi się bardzo naiwny. Przecież jeśli mają wystąpić drużyny z najwyższej półki to nie możemy im kazać grać z drużyną, która w porównaniu do nich z siatkówką ma niewiele wspólnego. Co powiemy takim Serbom czy Rosjanom? Fajnie, że przyjechaliście, teraz zagrajcie z naszymi dzieciakami, niech się ogrywają z najlepszymi? Moim zdaniem byłaby to zagrywka nie fair. To jest turniej, który pewnie będzie wykorzystywany przez drużyny w nim uczestniczące jako element cyklu przygotowań do Mistrzostw Europy 2009, a nie przygotowań Polski do Mistrzostw Świata 2014.

Bardzo chciałbym ta tym turnieju zobaczyć Słowaków i najlepiej Ukraińców (to drugie jest pewnie niemożliwe). Ciekaw jestem jak wygląda gra naszych południowo- wschodnich sąsiadów. Może jest tam więcej takich Gladyrów?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: niepoinformowany »

Włochy, Serbia i Hiszpania już potwierdziły swój udział.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Guilder »

Czyli czekamy już tylko na Rosjan.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Mate »

reprezentacja.net pisze: Tegoroczny, VII już, Memoriał Huberta zostanie rozegrany w dniach 21-23 sierpnia w Olsztynie. Jak co roku organizatorzy zapowiadali, że wezmą w nim udział wyjątkowo mocne ekipy. Tym razem to nie tylko słowa. W Olsztynie stawi się bowiem kilka drużyn z europejskiej czołówki. Znamy już pełną obsadę turnieju.



Polska A, Polska B, a ponadto mistrzowie Starego Kontynentu, Hiszpania; Włosi, Serbowie i Chińczycy - te reprezentacje tuż przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy rozgrywanymi w Turcji "zahaczą" o nasz kraj.



Formuła turnieju będzie nastepująca: zespoły trafią do dwóch "koszyków". Zwycięzcy poszczególnych grup walczyć będą o złoto, drużyny z drugich miejsc - o brąz, zaś trzecich - o miejsce piąte.
Czyli bez kacapków. Ciekaw jestem kogo wystawią poszczególne reprezentacje. Czy graczy, którzy pojadą na ME czy potraktują Memoriał ulgowo.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, o 12:02 przez Mate, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: niepoinformowany »

Mate pisze:
reprezentacja.net pisze: Tegoroczny, VII już, Memoriał Huberta zostanie rozegrany w dniach 21-23 sierpnia w Olsztynie. Jak co roku organizatorzy zapowiadali, że wezmą w nim udział wyjątkowo mocne ekipy. Tym razem to nie tylko słowa. W Olsztynie stawi się bowiem kilka drużyn z europejskiej czołówki. Znamy już pełną obsadę turnieju.



Polska A, Polska B, a ponadto mistrzowie Starego Kontynentu, Hiszpania; Włosi, Serbowie i Chińczycy - te reprezentacje tuż przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy rozgrywanymi w Turcji "zahaczą" o nasz kraj.



Formuła turnieju będzie nastepująca: zespoły trafią do dwóch "koszyków". Zwycięzcy poszczególnych grup walczyć będą o złoto, drużyny z drugich miejsc - o brąz, zaś trzecich - o miejsce piąte.
Czyli bez kacapków. Ciekaw jestem kogo wystawią poszczególne reprezentacje. Czy graczy, którzy pojadą na ME czy potraktują Memoriał ulgowo.
Jako, że to na parę dni przed ME to myślę, że jednak podstawowe składy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”