Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: nulon »

KadrO pisze:
Bartman nie przyjmuje tak źle, tak samo Świder, a już zdecydowanie obaj biją na głowę Kurka w tym elemencie.
Przytaczałem już statystyki z ligi światowej, ale jak widzę niektórych nie interesują fakty.

Kurek (53%) vs Bartman (46%)

Błędy bezpośrednie z przyjęcia: Kurek (4) vs Bartman (9).

No faktycznie Bartman bije Kurka na głowę w przyjęciu.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

nulon pisze:
KadrO pisze:
Bartman nie przyjmuje tak źle, tak samo Świder, a już zdecydowanie obaj biją na głowę Kurka w tym elemencie.
Przytaczałem już statystyki z ligi światowej, ale jak widzę niektórych nie interesują fakty.

Kurek (53%) vs Bartman (46%)

Błędy bezpośrednie z przyjęcia: Kurek (4) vs Bartman (9).

No faktycznie Bartman bije Kurka na głowę w przyjęciu.

To ja może przytoczę statystyki z rozgrywek ligowych, gdzie obaj zawodnicy spędzili "trochę" więcej czasu na parkiecie.

Bartosz Kurek - efektywność przyjęcia 17% (szacun!), przyjęcie bdb - 25%

Zbigniew Bartman - efektywność przyjęcia 24%, przyjęcie bdb - 30%

No faktycznie Kurek bije Bartmana na głowę w przyjęciu...
AZS CZĘSTOCHOWA!
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: nulon »

Najważniejszym sprawdzianem dla tych zawodników była liga światowa. Na tej podstawie należy wybierać zawodników do reprezentacji w dalszych zawodach.

BTW. Kto liczy statystyki przyjęcia w +Lidze a kto liczy w Lidze Światowej?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: KadrO »

nulon pisze:Najważniejszym sprawdzianem dla tych zawodników była liga światowa. Na tej podstawie należy wybierać zawodników do reprezentacji w dalszych zawodach.

BTW. Kto liczy statystyki przyjęcia w +Lidze a kto liczy w Lidze Światowej?
Ta. Jak w LŚ, zawodnik serwował mocną zagrywkę to Kurek zawsze się odsuwał i na przyjęciu pozostawali Bąkiewicz, Ruciak - Ignaczak. Kurek przyjmował zagrywki :

a) jak w niego leciała (Matti Oivannen) i nie zdążył się odsunąć
b) szybujące

No i jeszcze na boisku do przyjęcia miał z pół metra kwadratowego, bo reszta go pokrywała.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Mania »

Myślałam, że Liga Światowa rozwieje moje wątpliwości co do składu. Niestety, jest ich więcej. Pewniaków jest kilku, ale wahania na przyjęciu i ataku bardzo duże.

Podam dwie drużyny. 1 będzie moja życzeniową, a 2 przypuszczalnie wybraną przez DC. Podaje też 14, ale byłoby miło gdybyś ktoś rozstrzygnął kwestię formalną, czy przepisy na to zezwalają.
Tak gwoli ścisłości dziwi mnie, że w waszych postach padają nazwiska Wiki i Szymańskiego, skoro obaj są w trakcie rehabilitacji i o formie w ich przypadku można by tylko pomarzyć. Pojawiający się wątek Żygadły jest bardziej zasadny, ale wyborem DC nie znalazł on uznania, co mnie specjalnie nie dziwi.
Bardzo żałuję, że brakuje w gronie "starych wyg" Roberta Prygla, bo pomysł z Gruszką na ataku budzi mieszane odczucia. Natomiast ani Jarosz, ani Gromadowski mnie nie przekonują, dlatego nie potrafię wybrać ostatecznie któregoś z nich.

1. Zagumny, Łomacz
Prygiel, ...
Pliński, Możdżonek, Kadziewicz
Świderski, Bąkiewicz, Kurek, Bartman, Ruciak
Ignaczak, Gacek (gdyby nie MŚJ to byłby to Zatorski)

2. Zagumny, Łomacz
Gruszka, Jarosz
Pliński, Możdżonek, Kadziewicz, Nowakowski (choć mnie osobiście jego postawa w LŚ nie zadowoliła)
Świderski, Bąkiewicz, Kurek, Ruciak
Ignaczak, Gacek

Rozgrywający, libero i środkowi to pewniacy. Reszta stanowi przedmiot dyskursu.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: nulon »

lucass90 pisze:
To ja może przytoczę statystyki z rozgrywek ligowych, gdzie obaj zawodnicy spędzili "trochę" więcej czasu na parkiecie.

Bartosz Kurek - efektywność przyjęcia 17% (szacun!), przyjęcie bdb - 25%

Zbigniew Bartman - efektywność przyjęcia 24%, przyjęcie bdb - 30%

No faktycznie Kurek bije Bartmana na głowę w przyjęciu...
Czy ja gdzieś napisałem że Kurek jest lepszy od Bartmana w przyjęciu? Proszę o cytat.

Prawda jest taka że obaj zawodnicy grają bardzo podobnie i jak ktoś pisze że jeden bardzo przewyższa drugiego to się kompromituje.

Wg statystyk z ligi światowej Kurek nieznacznie przewyższa we wszystkich elementach Bartmana i dlatego przy porównywalnym poziomie obu zawodników lepiej żeby w reprezentacji grał ten trochę lepszy niż ten trochę gorszy.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

nulon pisze: 1. Czy ja gdzieś napisałem że Kurek jest lepszy od Bartmana w przyjęciu? Proszę o cytat.

2. Prawda jest taka że obaj zawodnicy grają bardzo podobnie i jak ktoś pisze że jeden bardzo przewyższa drugiego to się kompromituje.

3. Wg statystyk z ligi światowej Kurek nieznacznie przewyższa we wszystkich elementach Bartmana i dlatego przy porównywalnym poziomie obu zawodników lepiej żeby w reprezentacji grał ten trochę lepszy niż ten trochę gorszy.

ad. 1

A gdzie wspomniałem o tym, że tak napisałeś ? Proszę o cytat.

ad. 2

Dlatego od początku jestem za tym, by w kadrze znaleźli się obaj.

ad. 3

Wg statystyk z PlusLigi Bartman nieznacznie przewyższa Kurka i dlatego przy porównywalnym poziomie obu zawodników lepiej żeby w reprezentacji grał ten trochę lepszy niż ten trochę gorszy.

;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: KadrO »

lucass90 pisze:
nulon pisze: 1. Czy ja gdzieś napisałem że Kurek jest lepszy od Bartmana w przyjęciu? Proszę o cytat.

2. Prawda jest taka że obaj zawodnicy grają bardzo podobnie i jak ktoś pisze że jeden bardzo przewyższa drugiego to się kompromituje.

3. Wg statystyk z ligi światowej Kurek nieznacznie przewyższa we wszystkich elementach Bartmana i dlatego przy porównywalnym poziomie obu zawodników lepiej żeby w reprezentacji grał ten trochę lepszy niż ten trochę gorszy.

ad. 1

A gdzie wspomniałem o tym, że tak napisałeś ? Proszę o cytat.

ad. 2

Dlatego od początku jestem za tym, by w kadrze znaleźli się obaj.

ad. 3

Wg statystyk z PlusLigi Bartman nieznacznie przewyższa Kurka i dlatego przy porównywalnym poziomie obu zawodników lepiej żeby w reprezentacji grał ten trochę lepszy niż ten trochę gorszy.

;)
ad. ad.3 :D

Bartman z +Ligi znacznie, bardzo znacznie przewyższa Kurka ;)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Nagor »

nulon pisze:
KadrO pisze:
Bartman nie przyjmuje tak źle, tak samo Świder, a już zdecydowanie obaj biją na głowę Kurka w tym elemencie.
Przytaczałem już statystyki z ligi światowej, ale jak widzę niektórych nie interesują fakty.

Kurek (53%) vs Bartman (46%)

Błędy bezpośrednie z przyjęcia: Kurek (4) vs Bartman (9).

No faktycznie Bartman bije Kurka na głowę w przyjęciu.
Kurek nie przyjmował ani jednego flota z Finlandią, bo go kryli całkowicie, a przy mocnych zagrywkach miał całe 2 metry do pokrycia.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dreamer »

lucass90 pisze:...Dlatego od początku jestem za tym, by w kadrze znaleźli się obaj...
Możesz mi odpowiedzieć na pytanie jak wyobrażasz sobie przyjęcie w reprezentacji jeżeli mają jechać ci dwaj zawodnicy na eliminacje ???
Automatycznie oni wypadają z przyjęcia. Jak pojadą obydwaj, to nie pojedzie Bąkiewicz lub Ruciak. Jeżeli do tego dodamy słabiutkiego jak piata dolewka kawy Ignaczaka albo (mam nadzieję Gacka), to raptem zostanie jeden zawodnik z pola do przyjęcia i niepewny libero (gdyby przypadkiem jednak miał być wybrany słaby Ignaczak).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dreamer »

Antos pisze:Zawodnik: bola mnie plecy.
Lekarze: nic nie wykrylismy
Zawodnik: no przeciez mowie k*** ze mnie boli, ja wiem chyba lepiej, nie?!

I co?
Bardzo proste. Bardzo chciałbym takiej właśnie komisji. Wyobrażam sobie, że po takiej dyskusji jak przytoczona wyżej, komisja podejmuje wiążącą, możliwą do zmiany tylko przez nią samą, decyzję:
Iksiński, ze względu na uskarżanie się na dolegliwości, uniemożliwiające mu efektywną grę w siatkówkę, w trosce o jego zdrowie, ma zakaz czynnego uprawiania tej dyscypliny i występowania w meczach ligowych i reprezentacyjnych do chwili pełnego wyleczenia..

Oczywiście "cudowne ozdrowienia" np. 27 września w sytuacji gdyby liga zaczynała się następnego dnia, powinny być przez komisję dyscyplinarną PZPS (tak, PZPS a nie budzącej mieszane uczucia co do faktycznego dbania o reprezentację narodową, zarządu ligi) natychmiast kwitowane dożywotnią dyskwalifikacją takiego zawodnika.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: nulon »

lucass90 pisze:
nulon pisze: 1. Czy ja gdzieś napisałem że Kurek jest lepszy od Bartmana w przyjęciu? Proszę o cytat.
ad. 1

A gdzie wspomniałem o tym, że tak napisałeś ? Proszę o cytat.
To do czego odnosi się ten fragment twojej wypowiedzi:
lucass90 pisze: No faktycznie Kurek bije Bartmana na głowę w przyjęciu...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

dreamer pisze:
lucass90 pisze:...Dlatego od początku jestem za tym, by w kadrze znaleźli się obaj...
Możesz mi odpowiedzieć na pytanie jak wyobrażasz sobie przyjęcie w reprezentacji jeżeli mają jechać ci dwaj zawodnicy na eliminacje ???

dreamer
Gdybyś łaskawie czytał moje posty w całości, a nie tylko wycinał z kontekstu fragmenty, to wiedziałbyś jak sobie wyobrażam przyjęcie polskiej kadry. Swój skład podałem na poprzedniej stronie.
nulon pisze:
lucass90 pisze:
nulon pisze: 1. Czy ja gdzieś napisałem że Kurek jest lepszy od Bartmana w przyjęciu? Proszę o cytat.
ad. 1

A gdzie wspomniałem o tym, że tak napisałeś ? Proszę o cytat.
To do czego odnosi się ten fragment twojej wypowiedzi:
lucass90 pisze: No faktycznie Kurek bije Bartmana na głowę w przyjęciu...
A to kto napisał...
nulon pisze:No faktycznie Bartman bije Kurka na głowę w przyjęciu.
...ja ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: KadrO »

Może zamiast kłótni rozwińmy jakiś bardziej sensowny temat ? Np. taki w którym jeśli Jarosz pojedzie na eliminacje wraz z Gruszką, to nasze szanse na awans znacznie maleją. Tyle utalentowanych, doświadczonych atakujących w Polsce, a my zagramy z 2 przyjmującymi.
micha00
Posty: 90
Rejestracja: 10 maja 2008, o 14:56
Płeć: M
Lokalizacja: Racibórz

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: micha00 »

moje typy: (kolejnosc nieprzypadkowa)
rozegranie: Guma, Lomacz
atak: Jarosz, Grucha
przyjecie: Swider, Ruciak, Kurek, Baku
srodek: Plina, Mozdzek, Nowakowski zdecydowanie, jako czwarto Kadziu
libero: Gacek, Zatorski, a nawet odwrotnie (choc zapewne Igla bedzie)

mam nadzieje ze Janeczek bedzie gral ten sezon jako podstawowy atakier, wiec za rok to on bedzie ogrywany w LS.
Woickiego bym wywalil bo gra zenade, Drzyzga mlodszy i przyszlosciowy
Bo najlepszy w Polsce jest, kędzierzyński nasz KS!
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: wojo90 »

micha00 pisze:Woickiego bym wywalil bo gra zenade, Drzyzga mlodszy i przyszlosciowy
Presja jaka ciazyla na Woickim w lidze a potem w reprezentacji byla chyba najwieksza sposrod powoloanych graczy. Pawla nikt nie probowal usprawiedliwiac ze to jego 1 sezon w kadrze, a szans gry dostal tyle co kot naplakal. Co do tego ze zenada, Woicki swoja postura i gra przypomina mi Grankina, ktory do niedawna gral dosc mizernie ale od jakiegos czasu jak trenerzy i w klubie i w reprezentacji postawili wlasnie na niego to chlopak rozgrywa co raz lepiej chociaz na poczatku tez spadala na niego fala krytyki za jego gre
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: hubert »

wojo90 pisze: Presja jaka ciazyla na Woickim w lidze a potem w reprezentacji byla chyba najwieksza sposrod powoloanych graczy. Pawla nikt nie probowal usprawiedliwiac ze to jego 1 sezon w kadrze, a szans gry dostal tyle co kot naplakal. Co do tego ze zenada, Woicki swoja postura i gra przypomina mi Grankina, ktory do niedawna gral dosc mizernie ale od jakiegos czasu jak trenerzy i w klubie i w reprezentacji postawili wlasnie na niego to chlopak rozgrywa co raz lepiej chociaz na poczatku tez spadala na niego fala krytyki za jego gre
Nie wiem czy o tym samym Grankinie mówimy, ale jeśli chodzi o rozgrywającego Sbornej to jest o głowę wyższy od Woickiego a w zasięgu bije go na głowę (351 vs 315). Więc o jakimś fizycznym podobnieństwie ciężko jest mówić.
Jak Woicki nie radzi sobie ze stresem to nie ma dla niego miejsca w kadrze. Potem grasz finał imprezy z takim gościem co ma pełne portki...
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

A Grzyb strzelił focha i zrezygnował z gry w Kadrze...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Guilder »

:o To byłaby mocna informacja. Masz jakiś link do tego?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Mate »

Dennis Guilder pisze::o To byłaby mocna informacja. Masz jakiś link do tego?

http://www.supervolley.pl/index.php?opt ... u&Itemid=7

Chłopak nie poradził sobie psychicznie z ciągłym siedzeniem na ławce :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Antos »

On w kadrze na lawce siedzi od 5 lat. Ja go rozumiem.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Nagor »

Myślałem, że Castellani poda dziś oficjalny skład, a nie znów kogo bierze pod uwagę :|
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dreamer »

Nikt nie zaryzykuje podania ścisłego składu na prawie cztery tygodnie przed turniejem.
Przy okazji wyniknęła niedawno w jednym z innych tematów kwestia, czy Castellani mówiąc, że z kadry na LŚ w składzie na kwalifikacje znajdzie się 6 zawodników, brał pod uwagę start w kwalifikacjach Michała Winiarskiego.
Jak widać w załączonym w Strefie Siatkówki tekście (skład "19"), nie tylko brał, ale zapewne był przekonany, że Michał będzie w pełni sił (nawet wiedząc, że jego stan zdrowia jest delikatnie mówiąc nienajlepszy, wstawił go do "19"). Wszystko więc wskazuje, że teraz najprawdopodobniej z kadry na LŚ pojedzie na kwalifikacje - tak jak przypuszczałem - siedmiu zawodników.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: jacek05 »

a my gramy tam 12tką czy 14tką?
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kevinpsb »

A ja zaryzykuje podanie składu... :) bo lubie sie bawic w takie wyliczanki ;)
Castellani zabierze:
Rozgrywający: Zagumny, Łomacz- nawet w wywiadzie Castellani stwierdził że Grzegorz jest bliżej wyjazdu!
Przyjmujący: Świderski, Winiarski, Kurek, Bąkiewicz,-wybór dosc trudny wiec lepiej brac swoich
Atakujący: Gruszka, Gromadowski-wydaje mi sie że Jarosz jest nie co dalej od 12 niz Grom...
Środkowi: Pliński, Możdżonek, Kadziewicz
Libero: Gacek- jakies przeczucie
Chcialbym żeby castellani zabrał:
Rozgrywający: Zagumny Woicki-nie trawie archaicznej siatkowki Łomacza oraz jego ciągłego szablonu w grze
Przyjmujący:Świderski Winiarski Bąkiewicz Bartman-podoba mi sie motywacja energia Bartmana czyli to czego Kurek nie ma do tego uwazam że Bartman jest po prostu lepszy... Czemu Bąkiewicz-bo uważam że jest w stanie zakonczyc ten turniej w 6 :o
Atakujący: Gromadowski, Jarosz-Po co Gruszka? Jaki Gruszka? kolejne eliminacje do IO chcemy zobaczyć czy kolejne IO bez zmiennika Wlazłego- trzeba ogrywac młodych
Środkowi: Plisnki Nowakowski Możdżonek-od pewnego czasu gra Kadziewicza mi sie nie podoba
Libero: Ignaczak-bo w formie jest o niebo lepszy niz Gacek w formie...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Nagor »

Pomijając fakt, że nie ma możliwości wziąć dobrego składu na tą imprezę, to:

Rozegranie: Guma (mózg, nie widać następcy), Łomacz (słaby, ale lepszy niż reszta)
Przyjęcie: Świder (ktoś musi zapewnić atak - zawsze był słabym ogniwem kadry, teraz będzie najmocniejszym), Bąku (skra, pełni rolę drugiego libero z możliwością dostania czapy), Kurek (skra, potrafi zepsuć wygrany set, przyda się), Ruciak (ktoś musi wchodzić kiedy przegrywamy 9 punktami, żeby nie było na bonka)
Atak: Grucha (skra, nie ma lepszego), Jarosz (skra, potrafi serwować i atakować z pierwszej linii na pojedynczym)
Środek: Pliński (skra, dobry blok, słaby atak), Kadziu (forma sinusoidalna), Możdżonek (skra, wysoki)
Libero: Ignaczak (coraz gorszy, ale DC nie odważy się wziąć innego)
...
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: jacek05 »

Nagor pisze:Pomijając fakt, że nie ma możliwości wziąć dobrego składu na tą imprezę, to:

Rozegranie: Guma (mózg, nie widać następcy), Łomacz (słaby, ale lepszy niż reszta)
Przyjęcie: Świder (ktoś musi zapewnić atak - zawsze był słabym ogniwem kadry, teraz będzie najmocniejszym), Bąku (skra, pełni rolę drugiego libero z możliwością dostania czapy), Kurek (skra, potrafi zepsuć wygrany set, przyda się), Ruciak (ktoś musi wchodzić kiedy przegrywamy 9 punktami, żeby nie było na bonka)
Atak: Grucha (skra, nie ma lepszego), Jarosz (skra, potrafi serwować i atakować z pierwszej linii na pojedynczym)
Środek: Pliński (skra, dobry blok, słaby atak), Kadziu (forma sinusoidalna), Możdżonek (skra, wysoki)
Libero: Ignaczak (coraz gorszy, ale DC nie odważy się wziąć innego)
hm.. jak przy Gruszce dałeś Skrę, to co, Ruciak i Igła gorsi ?! :D

w 11/12 się zgadzam, ale coś mi się wydaję, że pojedzie Gacek.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:...Przyjmujący: Świderski, Winiarski, Kurek, Bąkiewicz...
Mam pytanie
Winiarski to będzie grał w jakimś gorsecie a la asics, czy przewidujesz dla niego raczej łóżko z wyciągiem w kwadracie dla rezerwowych, i w komplecie w wyposażeniu gwizdek do dopingowania kolegów?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Mate »

Nagor pisze:Pomijając fakt, że nie ma możliwości wziąć dobrego składu na tą imprezę, to:

Rozegranie: Guma (mózg, nie widać następcy), Łomacz (słaby, ale lepszy niż reszta)
Przyjęcie: Świder (ktoś musi zapewnić atak - zawsze był słabym ogniwem kadry, teraz będzie najmocniejszym), Bąku (skra, pełni rolę drugiego libero z możliwością dostania czapy), Kurek (skra, potrafi zepsuć wygrany set, przyda się), Ruciak (ktoś musi wchodzić kiedy przegrywamy 9 punktami, żeby nie było na bonka)
Atak: Grucha (skra, nie ma lepszego), Jarosz (skra, potrafi serwować i atakować z pierwszej linii na pojedynczym)
Środek: Pliński (skra, dobry blok, słaby atak), Kadziu (forma sinusoidalna), Możdżonek (skra, wysoki)
Libero: Ignaczak (coraz gorszy, ale DC nie odważy się wziąć innego)
Nie wiem, co Ty Nagor masz do tej Skry?? Przez cały czas piszesz, że Castellani bierze graczy ze Skry, a raptem jest ich 4(5). To w takim razie kogo ma wziąć?? Winnika, Andrzejewskiego, może Kowalczyka lub Szczygła ;) ?? Po prostu mistrz ma takie "przywileje", że z jego składu bierze się najwięcej graczy do kadry.
Wika w okresie rekonwalescencji, Winiarski i Wlazły kontuzjowani. Buszka nie weźmie, Neroja nie weźmie. Po prostu mamy teraz taki okres, że trudno jest kogoś wybrać. Jeden ma kontuzje, drugi za słaby. Ktoś napisał, że trzeba będzie nam poczekać na rocznik '89. Na razie nie ma dobrobytu. Świderski starzeje się, Winiarski z Wlazłym nadawałyby się na eksperymentalne szkielety.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

Mam nadzieję, że Michał Winiarski jednak da radę zagrać w el. MŚ... Bo jeśli nie, to sam Świderski może nie dać rady, a ja bym takiej Słowacji, a już na pewno Francji, nie lekceważył.
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”