Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Antos »

"wziąć"
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Nagor »

Natomiast z pewnością nie grał w Mistrzostwach Europy, a nasi mają je w nogach :)
Ba, nawet poprzedni sezon mają w nogach! Ja nie wiem czy po olimpiadzie się wszyscy pozbierali.
...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Klugenhammer »

hubert pisze:Jedyne o co mam pretensje do DC to zabranie tych a nie innych graczy. Dla mnie nikt grających na ME nie powinien pojechać na tę imprezę.
Można było oczywiście wysłać na PWM kadrę "B", ale wynik sportowy byłby taki sam, bo nie sądzę żeby ekipa złożona z Drzyzgi, Janeczka, Buszka czy Kłosa wygrała z Kubą, Brazylią czy nawet z Japonią.
Ze szkoleniowego punktu widzenia miałoby to oczywiście sens, ale pewnie nie wszyscy by to docenili. Dyżurni krzykacze w kraju zaraz podnieśliby wrzask, że "taki prestiżowy turniej, szansa na medal a my wysłaliśmy rezerwy!" itp.
Dodatkowo myślę też, że PZPS nie chciałby podpaść FIVB nie wysyłając pierwszego zespołu.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Mate »

To kogo miał zabrać Castellani, skoro skład na PWM miał składać się w 70% z drużyny złotych medalistów ME??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: maksik »

No właśnie to samo miałem napisać Mate. Myślę, że poza tym że ta drużyna miała się składać ze znacznej części tych którzy wywalczyli złoto to oprócz tego tym "młodzieńcom" w jakiś sposób należało się tam (do Japonii) pojechać. Na pewno DC chciał w jakiś sposób wynagrodzić tych którzy zdobyli złoto i tych którzy grali wcześniej w LŚ i trenowali z tą kadrą. Grucha z Gumą już się do Japonii wyjeździli więc nie było może musu i nacisku z ich strony że chcą jechać. Pliński pojechal bo Możdżon był chory ale też widać że potraktował ten turniej wycieczkowo... Igła do Turcji pojechał ale nic nie zagrał to se teraz pograł. Reszta to sama młodzież która z przyjemnościa odwiedziła ten piękny kraj. ;)

Nie popadajcię w paranoję, że niby teraz DC tego nie zabrał bo jest taki czy siaki. Sam powiedział że dla niego wszyscy maja w kadrze drzwi otwarte. A że otworzył też tym co pojechali oczy, ze przed nimi jeszcze sporo pracy to też dobrze..

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
osnazfsb

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: osnazfsb »

A ja sie na powaznie zastanawiam kto w obecnej sytuacji jest faworytem jutrzejszego spotkania bo na chwile obecna Iran wcale gorzej od naszej reprezentacji na tym turnieju nie gra ba nawet Egipt pokazuje sie z dobrej strony i w pesymistycznym scenariuszu mozemy ugrac max 1 spotkanie
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Elgarten »

osnazfsb pisze:A ja sie na powaznie zastanawiam kto w obecnej sytuacji jest faworytem jutrzejszego spotkania bo na chwile obecna Iran wcale gorzej od naszej reprezentacji na tym turnieju nie gra ba nawet Egipt pokazuje sie z dobrej strony i w pesymistycznym scenariuszu mozemy ugrac max 1 spotkanie
W pesymistycznym scenariuszu nie ugramy nic ;) .
Już za parę godzin mecz z Iranem. Ciekawe jak zagramy, bo gorzej niż ostatnio już się chyba nie da.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: maksik »

ZAGRYWKA - DNO!!! (kwintesencją była zagrywka w boczne trybuny Jarosza
ROZEGRANIE - czytają Łomacza bezbłędnie i przeważnie podwójny blok. Krótka w ogóle nie idzie. Za to po przeciwnej stronie sypacz wiatraki z naszych robi jak chce..
Gacek dziś gra...bardzo przeciętnie. Ale i tak lepiej niż Igła.
Myślę że 3:1 w plecy będzie z taką grą.

p.s. blok jedną ręką Jarosza - miodzio.

Ciekawi mnie czy postawa reprezentacji Francji bez Bazina i Rouziera i z przeziębionym Vadeleux też przedstawiała by tak mizerny poziom..

p.s.2 Panas momentami bardzo fajnie gada lecz w większości mówi to co widać. No i dzisiaj uslyszałem kilkadziesiąt razy już chyba wyraz "znowuż".. ;) ale ogólnie ok.

ps3 wymęczyli....
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Nagor »

Simon 4 asy z rzędu :o
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: niepoinformowany »

Nagor pisze:Simon 4 asy z rzędu :o
Krótko mówiąc - to najlepszy środkowy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Saph
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2008, o 17:20
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Saph »

A jak grał Jarosz? Z ilości punktów wynika, że tylko on ciągnał nam gre dzisiaj
Rozwalmy ścianę
Przed nami kosmos!
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Klugenhammer »

Saph pisze:A jak grał Jarosz? Z ilości punktów wynika, że tylko on ciągnał nam gre dzisiaj
Skuteczność ataku 49%, do tego 2 bloki, w tym jeden bardzo efektowny (jedna ręką).
Dobrze zagrał zwłaszcza w ważnej końcówce III seta. Zresztą z tego co pamiętam to w końcówce IV też.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Mate »

Simon zagrał świetnie :) . Gdyby jeszcze w kilku sytuacjach dostał lepsze piłki to 80% w ataku uciułałby z pewnością. Pochwalić trzeba rozgrywającego Kuby, Hierrezuelo za kilka czyścioch dla Sancheza. Bodajże 3 albo 4 razy z prawego atakował na czystej siatce.

Co do naszego spotkania - było strasznie nerwowo. Wygraliśmy, ale w takim samym stosunku mogliśmy przegrać. Potrzeba nam wszystkich skrzydłowych, bo będziemy bici i kopani na arenie międzynarodowej.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Nagor »

niepoinformowany pisze:
Nagor pisze:Simon 4 asy z rzędu :o
Krótko mówiąc - to najlepszy środkowy.
Mam takie samo zdanie. Chyba nie ma bardziej uniwersalnego środkowego. Na siatce atak potworny, serwis potworny, świetny blok, skrót na niego to strata serwisu, dodatkowo bardzo dobrze wystawia (widziałem już przez plecy, przodem, i bokiem - czyli przodem do siatki). Ciekawe ile będzie wart, jeśli ucieknie/pozwolą im wyjeżdżać.
Mate pisze:Simon zagrał świetnie :) . Gdyby jeszcze w kilku sytuacjach dostał lepsze piłki to 80% w ataku uciułałby z pewnością. Pochwalić trzeba rozgrywającego Kuby, Hierrezuelo za kilka czyścioch dla Sancheza. Bodajże 3 albo 4 razy z prawego atakował na czystej siatce.

Co do naszego spotkania - było strasznie nerwowo. Wygraliśmy, ale w takim samym stosunku mogliśmy przegrać. Potrzeba nam wszystkich skrzydłowych, bo będziemy bici i kopani na arenie międzynarodowej.
Już to na LŚ podkreślali specjaliści - Hierrezuelo gra bardzo dobrze, jego gra jest bardzo szybka, dorównuje Brazylijczykom. A ma dopiero 22 lata :D Brakuje tylko ataków z lewej ręki - kiwki widziałem, jak straszył też widziałem, ale przyłożyć coś nie chce.
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Elgarten »

Pewna wygrana Polaków na zakończenie. Egipt nie był w stanie nam zagrozić. Niezły mecz zagrali chyba wszyscy nasi siatkarze. Łomacz się trochę poprawił, ale jego wystawy do środkowych pozostawiają jeszcze wiele do życzenia(za niskie do Plińskiego, często na podwójny blok). Zwraca uwagę świetne przyjęcie Bąkiewicza - ponad 91%.
Zgadzam się z głosami wielu osób, że te trzy porażki były nam potrzebne(szczególnie ta z Japonią). Bo co po niektórzy to już nas widzieli jako jedyną siłę zdolną wygrać z Brazylią ;) . Ważne, że ten gorszy występ biało - czerwonych zdarzył się teraz, na mało ważnym turnieju, a nie za rok na MŚ. Dlatego też daleki jestem od nazywania gry Polaków na PWM kompromitacją. Ludzie, wam się chyba w głowach poprzewracało !!! . Rozumiem, że część polskiego społeczeństwa wyznaje zasadę, że jeśli zdobyliśmy ME wygrywając wszystkie pojedynki, to nie mamy prawa przegrać z Japonią. Powiedzmy sobie szczerze, że przegrana z mistrzem Azji to nie jest ogromna katastrofa czy wielki blamaż. Tym bardziej, że dla Azjatów to turniej docelowy, grali przed własną publicznością i wypadało, a nawet mieli obowiązek zaprezentować się dobrze. Nie chcę już powtarzać słów wielu osób, ale kontuzje czołowych graczy, choroby, problemy z aklimatyzacją czy termin zawodów też miały znaczenie. Jednak najważniejszym powodem była świetna gra Japończyków !!! Wielu cały czas ich nie docenia, a w tegorocznej LŚ pokonywali zarówno Bułgarię, jak i Rosję. I co warto podkreślić, odnosili te zwycięstwa na wyjazdach. Pokonanie dwóch ekip, które znalazły się w czwórce na ME, to chyba nie jest zła rekomendacja ???
Nie podzielam opinii, że DC mógł dać odpocząć najbardziej wyeksploatowanym siatkarzom. Nie mógł, bo 70 % musiało być z kadry ME.
Podsumowując, nie załamujmy rąk, wstrzymajmy się z ocenami trenera do przyszłorocznych MŚ. Stawiajmy sobie poważne cele w poważnych turniejach, a nie płaczmy, że Polska nie będzie na podium PWM, bo na prawdę oprócz trochę mniejszej nagrody za 4 miejsce niż za 3 lokatę, nic nie straciliśmy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: maksik »

1. Bra - Jap - otwarcie meczu 8:1 :o
2.Miazga w pierwszym 25:12..
3. ROzegranie Sergio z konrty na pipe'a do Giby "palce lizać" ...
4. Wspaniały 2 set, koncówka niesamowita w wykonaniu Japaniesow ale jednak kanarki to kanarki. Dla nich nieważny jest stan meczu czy po 6 czy po 24 grają tak samo dobrze. Co prawda Shimizu zaatakował ostatnią w aut ale .. Na razie tylko brawa za dotrzymanie kroku przez Japończyków w drugim secie bo Brazylia gra ponadczasowo.. Z takim składem i perspektywą młodych graczy jeszcze dluuuuugo będą nie do przejścia.
5. Brawa z ambicję dla azjatów. Nawet chyba mieli jej wiecej niż kanarki lecz umiejętności, siła,wzrost i technika zdecydowanie po stronie Brazylii dała im tą wystarczającą przewagę.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Nagor »

Awards: MVP – R. Simon (CUB),
Best Scorer: K. Shimizu (JPN),
Best Spiker: R. Simon (CUB),
Best Blocker: R. Simon (CUB),
Best Setter: Bruno (BRA),
Best Libero: Sergio (BRA)
Takie nagrody indywidualne. Można się sprzeczać co do spikera - Leal i Fukuzawa mieli również bardzo wysoki %, oraz co do MVP, ale skoro nie musi być ze zwycięskiej drużyny to jak najbardziej Simon na nią zasłużył. Ogólnie Simon zainkasował 50+20+20 tysięcy zielonych, z tym, że nie wiadomo czy i ile z nich dostanie.

Btw. Nie wiem czy nie pomyłka z tym Spikerem, bo na fotce nagrodę trzyma Leal, choć nie wiem czy coś to znaczy, bo Bell też trzyma jakąś nagrodę Simona :D
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: mbor3k »

Simon nie przypadkiem best server, blocker i MVP? Fukuzawa best spiker. Reszta jak jest.
No a Grzesiu Łomacz drugi wśród rozgrywających :D
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, o 21:34 przez mbor3k, łącznie zmieniany 1 raz.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: madlark »

maksik pisze:
madlark pisze: maksik napisał(a):Kadziu już nie zagra za kadencji DC coś czuję.
A może jednak? :D
Masz jakieś przecieki? ;)
madlark pisze:Ładne zdjęcie z PWM
http://www.tvn24.pl/-1,1629429,0,1,dwie ... omosc.html
A na nim chyba główni winowajcy porażki :o
Cały TVN. Dobrze że Kosowskiego z Krzynówkiem nie wstawili.. ;)
;)
Jak widać nie tylko TVN ma wpadki
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... akonczenie
A może jednak Guma był na PWM?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: maksik »

madlark pisze: Jak widać nie tylko TVN ma wpadki
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... akonczenie
A może jednak Guma był na PWM?
Hehe... To musi być zdjęcie z jakiegoś treningu. Papparazzi ze Strefy złapał ich (Gruchę i Gumę) jak trenowali z resztą chłopaków.. ciekawe kiedy zamieszczą ich fotki jak chodzą po ulicach w Japonii.. ;) a tak poważniej to wklejone zdjęcie na strefie z Guma i Gruszką zostało przez redaktorów z pełną wiedzą na co bym tak nie liczył w tvnie..

Btw.. no co..chłopaki se pograli..trochę niektorzy odpoczęli a inni nie, zwiedzili se troche miasteczka japońskie, spotkali sie z kumplami, zgarnęli 100.000$ i..do domciu..

;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Nagor »

mbor3k pisze:Simon nie przypadkiem best server, blocker i MVP? Fukuzawa best scorer. Reszta jak jest.
No a Grzesiu Łomacz drugi wśród rozgrywających :D
Nie. Już wiem - Simon MVP, server i blocker, Fukuzawa spiker, Shimizu scorer.
...
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: limona »

maksik pisze: Hehe... To musi być zdjęcie z jakiegoś treningu. Papparazzi ze Strefy złapał ich (Gruchę i Gumę) jak trenowali z resztą chłopaków..
Ja bym powiedziała, że to mecz finałowy z Francją, ew. 1 mecz na ME

No chyba, że kolega miał na myśli pewną dygresję, której być może nie wyłapałam...

I nie uważam, że to jest jakaś wpadka;] Tytuł brzmi: "Pewna wygrana biało-czerwonych na zakończenie", a jak widzimy na zdjęciu biało czerwoni są:) To, że nie ten sam skład co na PWM nic nie zmienia jeśli chodzi o polską reprezentację.


Aha, nie bardzo rozumiem tej pierwszej 'wpadki' z TVN...
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: maksik »

limona pisze:
maksik pisze: Hehe... To musi być zdjęcie z jakiegoś treningu. Papparazzi ze Strefy złapał ich (Gruchę i Gumę) jak trenowali z resztą chłopaków..
Ja bym powiedziała, że to mecz finałowy z Francją, ew. 1 mecz na ME

No chyba, że kolega miał na myśli pewną dygresję, której być może nie wyłapałam...

I nie uważam, że to jest jakaś wpadka;] Tytuł brzmi: "Pewna wygrana biało-czerwonych na zakończenie", a jak widzimy na zdjęciu biało czerwoni są:) To, że nie ten sam skład co na PWM nic nie zmienia jeśli chodzi o polską reprezentację.


Aha, nie bardzo rozumiem tej pierwszej 'wpadki' z TVN...
To taka mała żartobliwa wymiana postów z madlarkiem (zaczęło się trochę wcześniej niż na tej stronie) z duuużą porcją ironii więc nie bierz tego tak dosłownie.. ;) a co do wpadki TVNu.. łaał teraz dopiero spojrzałem na ten stary link i..poprawili !!( a tam było jakies zupełnie inne stare zdjęcie ) więc..chapeau bas !!
No a Grzesiu Łomacz drugi wśród rozgrywających :D
Kurcze naprawdę nie wiem jak oni to liczą.. (to znaczy wiem bo widzę na stronie FIVB ale średnie te kryteria.. ) Abdalla czy Hierrezuelllo moim zdaniem dużo lepiej grali. Z całym szacunkiem ale gra środkiem u Grześka to jeszcze do dużej poprawki. Kiwek zero. Gubienie bloku średnio a nawet bardzo średnio, zagrywka (no choć wiadomo że to nie musi być domeną sypaczy jak i blok) też nie czyniąca szkód u rywala.. Dziś widziałem jak Grzesiu dał Jaroszowi na czysto podwójną krótką z tyłu a tak.. Jedno co trzeba przyznać to dokładność, że rzadko zdarzały się jakieś babole i chyba tu głównie za to punkty..

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: limona »

maksik pisze:
Kurcze naprawdę nie wiem jak oni to liczą.. (to znaczy wiem bo widzę na stronie FIVB ale średnie te kryteria.. ) Abdalla czy Hierrezuelllo moim zdaniem dużo lepiej grali. Z całym szacunkiem ale gra środkiem u Grześka to jeszcze do dużej poprawki. Kiwek zero. Gubienie bloku średnio a nawet bardzo średnio, zagrywka (no choć wiadomo że to nie musi być domeną sypaczy jak i blok) też nie czyniąca szkód u rywala.. Dziś widziałem jak Grzesiu dał Jaroszowi na czysto podwójną krótką z tyłu a tak.. Jedno co trzeba przyznać to dokładność, że rzadko zdarzały się jakieś babole i chyba tu głównie za to punkty..

Kiedyś ktoś powiedział, że są trzy kłamstwa: małe, duże i największe, czyli statystyka :)
Tak w ogóle nie wymagajmy od Grześka, aby od razu grał na najwyższym poziomie. Musi jeszcze wiele popracować, dajcie mu czas ma dopiero 22 lata. Jego porządne granie zaczęło się dopiero pół roku temu. Przez DC rzucony na głęboką wodę. Teraz jest pierwszym sypaczem w JW, gdzie wszystko przechodzi przez jego ręce, dodatkowo DC na imprezach daje mu się ogrywać co jest b.ważne. Powoli zdobywa doświadczenie więc jeszcze kilka lat i się okaże na co go stać. Cierpliwości...
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Nagor »

Tak w ogóle nie wymagajmy od Grześka, aby od razu grał na najwyższym poziomie. Musi jeszcze wiele popracować, dajcie mu czas ma dopiero 22 lata.
Żaden argument, w takim wieku można dobrze grać, patrz Rezende i Hierrezuelo.
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: Chal »

Gumę do światowej czołówki na swojej pozycji zaczęto zaliczać od MŚ 2006, a wtedy miał 29 lat... Łomacz ma jeszcze czas, ważne, że w klubie na niego stawiają.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: limona »

Nagor pisze: Żaden argument, w takim wieku można dobrze grać, patrz Rezende i Hierrezuelo.
Tyle, że Rezende był już wprowadzany do reprezentacji w wieku 19 lat i uczył się od najlepszych.
A nie muszę chyba przypominać że rozgrywający to tak newralgiczna pozycja gdzie bez doświadczenia, czy bez samego dotykania piłki nie da się dobrze grać. Powtórzę, że Łomacz gra dopiero od nieco więcej niż pół roku.
Chal pisze:Gumę do światowej czołówki na swojej pozycji zaczęto zaliczać od MŚ 2006, a wtedy miał 29 lat... Łomacz ma jeszcze czas, ważne, że w klubie na niego stawiają.
No właśnie, przypomnijmy sobie czasy jak R.Lozano stawiał jeszcze na Stelmacha - stosunkowo całkiem nie dawno.
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: kevinpsb »

Chal pisze:Gumę do światowej czołówki na swojej pozycji zaczęto zaliczać od MŚ 2006, a wtedy miał 29 lat... Łomacz ma jeszcze czas, ważne, że w klubie na niego stawiają.
o ile dobrze pamietam w 2001 roku Zagumny (lub miał zostac) został wytypowany do druzyny All stars ktora miała zagrac przeciwko Włochom... Wiec Zagumny do czołowki zaliczany jest dosc długo! Moge sie mylic odnosnie daty, przeciwnika natomiast co do faktu nieee!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: maksik »

Nie o to mi chodziło, że "nie wymagajmy za wiele od Grześka coś tam coś tam...." - po pierwsze chodziło mi o ocenianie przez FIVB rozgrywających. Nic nie chcę ujmować ani jakoś bardzo ganić Łomacza jako za całokształt jego kariery tylko chodzi mi o sam ten turniej i jego ocenę przez FIVB na tle innych.. Co to w ogóle jest za obliczenie? Ma ktoś jakiś wzór lub pomysł jak oni to liczyli? Skąd to 8,11?? Tak z ciekawości..
limona pisze: 1. Tyle, że Rezende był już wprowadzany do reprezentacji w wieku 19 lat i uczył się od najlepszych.
A nie muszę chyba przypominać że rozgrywający to tak newralgiczna pozycja gdzie bez doświadczenia, czy bez samego dotykania piłki nie da się dobrze grać.
2: Powtórzę, że Łomacz gra dopiero od nieco więcej niż pół roku.
Ad 1: No to jest fakt - ale dlaczego gra? Bo po 1 -wsze jest dobry w tym co robi a po 2 w Brazylii nie zmienia się trener co 2 czy co 4 lata.. U nas każdy kto przyjdzie ma inną wizję.. Może właśnie DC stawiając na Grześka "zrobi" z niego takiego Bruno..
Ad 2: No właśnie.. oby pograł jeszcze na tyle długo i dobrze że się wgryzie do repki i bedzie z niego pożytek. Choć i tak jak dla mnie to z tymi parametrami jakie ma Grzesiek to nawet jak DC będzie z kadrą na dłużej a Guma już będzie na emeryturze będzie nam potrzeba jeszcze kogoś.. Należałoby już "wgryzać" w takie poważniejsze granie czy choćby treningi właśnie Fabiana czy jakiegoś innego młodego z dobrymi parametrami... Duet Woicki/Łomacz .. sorry ale nie da rady.
limona pisze: No właśnie, przypomnijmy sobie czasy jak R.Lozano stawiał jeszcze na Stelmacha - stosunkowo całkiem nie dawno.
A jeszcze w między czasie z tego co kojarzę to jakoś tak było że powołał jako pierwszego Żygadłę a drugim był Woicki.. mogę sie mylić ale własnie w tym rzecz. Jak nie przestaniemy rozliczać każdego trenera ( bynajmniej sensownie i z umiarem ) i zmieniać go co ważniejszą nieudaną dla nas imprezę to g...o z tego będzie. Podejrzewam, że już niektórzy (bez insynuacji do nikogo z tutaj się udzielających) sobie pomyśleli, że wypadałoby zmienić już trenera bo tylko 4-te miejsce w tym ostatnim turnieju. Potrzeba nam stałości w budowie, logice i strategii podczas tworzenia i przygotowywania zespołu do WAŻNYCH imprez żeby nie było sinusoidy w sukcesach. Wspiąć się na szczyt jest łatwo ale utrzymać ten poziom i miejsce już bardzo ciężko. A u nas albo vMŚ i blamaż na ME i innych albo ME no i...no i właśnie się okaże co na drugiej WAŻNEJ imprezie w przyszłym roku.

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
crash
Posty: 49
Rejestracja: 29 maja 2008, o 17:21
Płeć: M
Kontakt:

Re: Turniej O Puchar Wielkich Mistrzów

Post autor: crash »

maksik pisze:Ma ktoś jakiś wzór lub pomysł jak oni to liczyli? Skąd to 8,11?? Tak z ciekawości..
Te 8,11 to średnia liczba punktów na set. Jest tam taka kolumna "running sets" która podzielona jest przez liczbę setów w których grał Łomacz. 154/19 daje w przybliżeniu 8,11. Bruno ma 162 punkty na 18 setów co daje równiutko 9.
maksik pisze:Wspiąć się na szczyt jest łatwo ale utrzymać ten poziom i miejsce już bardzo ciężko
Taa jasne. Właśnie dlatego każdy się tam dostaje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”