Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: madlark »

Dennis Guilder pisze:Nikt nie powiedział, że trzeba go chwalić. Trzeba się od niego od....czepić i dać pracować w spokoju. Wyraźnie brakuje pismakom tematu i piszą o czymkolwiek, niespecjalnie też przykładając się do roboty.
A kto mu nie pozwala pracować w spokoju?
No chyba, że DC nauczył się po polsku? Z jego wypowiedzi przytoczonych w tym artykule nie słychać,
żeby czuł się zaszczuty. Krytyka jego poczynań jest wpisana w zawód który wykonuje.
To co wg Ciebie powinni napisać dziennikarze?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

Dennis Guilder pisze:Nikt nie powiedział, że trzeba go chwalić. Trzeba się od niego od....czepić i dać pracować w spokoju. Wyraźnie brakuje pismakom tematu i piszą o czymkolwiek, niespecjalnie też przykładając się do roboty.
zgadzam się z każdym kolejnym wyrazem jakie w tym poście napisał Dennis...
madlark pisze:A kto mu nie pozwala pracować w spokoju?
No chyba, że DC nauczył się po polsku? Z jego wypowiedzi przytoczonych w tym artykule nie słychać,
żeby czuł się zaszczuty. Krytyka jego poczynań jest wpisana w zawód który wykonuje.
To co wg Ciebie powinni napisać dziennikarze?
wydaje Ci się, że COS Spała to chroniony z każdej strony przez wieżyczki strażnicze i otoczony murem zakład karny, do którego nikt nie ma prawa wejść ??? Jeśli pojawia się jakaś afera, którą ktoś rozdmuchuje zaraz do Spały pojadą dziennikarze i będą pytać trenera i zawodników co o tym sądzą... na przykład w tym artykule pytają o to Winiara i Castellaniego... oni są od trenowania, a nie od tego, żeby na każdym kroku spowiadać się z kretyńskich wymysłów dziennikarzy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: madlark »

Arff pisze: na przykład w tym artykule pytają o to Winiara i Castellaniego... oni są od trenowania, a nie od tego, żeby na każdym kroku spowiadać się z kretyńskich wymysłów dziennikarzy...
a jakie to konkretnie są te kretyńskie wymysły dziennikarzy?
może komentarz:
Z optymizmem o mundialu mówił Daniel Castellani. - Wszyscy zawodnicy są zdrowi, nikomu nic nie dolega. Z każdym dniem forma zespołu rośnie - zapewnia.
czy ktoś zmuszał DC i Winiara do wypowiedzi torturami?
zadawanie niewygodnych pytań jest wpisane w zawód dzinnikarza,
a prawem pytanego jest odmowa odpowiedzi.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: szyderca »

Nagor pisze:
Pan od reprezentacji pisze:Największy agresor został ukarany brakiem powołania na Mistrzostwa Świata.
Plina? Świder?
W mieście chłopcy mówili, że ten pierwszy ma wybitne zdolności nie tylko w obgryzaniu paznokci, ale i w marudzeniu i tworzeniu takiej nieładnej atmosfery. Ale to chłopcy w mieście mówili, a pan od reprezentacji jest zbyt blisko reprezentacji, aby informację potwierdzić, bądź zaprzeczyć.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: pk+ »

madlark pisze:
Dennis Guilder pisze:Nikt nie powiedział, że trzeba go chwalić. Trzeba się od niego od....czepić i dać pracować w spokoju. Wyraźnie brakuje pismakom tematu i piszą o czymkolwiek, niespecjalnie też przykładając się do roboty.

To co wg Ciebie powinni napisać dziennikarze?
Że słuszna linię ma nasza partia i niedługo prześcigniemy Brazylię.

Widziałem 3razy ten sam tekst na 3 serwisach, 2 razy opatrzony prawie katastroficznym nagłówkiem i raz umiarkowanym (akurat na siatka.org). Jeśli "praca" dziennikarzy często ogranicza się do wklejenia gotowego tekstu to być może tylko nagłówkiem chca zabłysnać... Sam tekst dość obiektywnie opisuje że kiedyś przed mistrzostwami wygrywaliśmy, teraz nie a wyrobiony kibic sam sobie odpowie czy wygrywanie sparingów jest najważniejsze.

EDIT
Muszę przyznać że najnowsze informacje o braku skarpetek dla Wlazłego są tak zaskakujące że nie wiem co powiedzieć, chyba faktycznie ktoś chce zepsuć atmosferę wokół kadry, albo już jest zepsuta. Wcale nie zamierzam ironizować z Wlazłego ale takie sprawy powinno się załatwiać szybko i sprawnie, przed najważniejszym turniejem w sezonie zawodnicy nie powinni się zastanawiać czy im ciuchy wyschną czy lepiej trenować w brudnych...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

Ostatnie spotkania mają wyłonić pierwszą szóstkę, czy trener już wie, kto wyjdzie w Trieście w wyjściowym składzie?

- W osiemdziesięciu procentach ta szóstka jest już w mojej głowie. Wszyscy są w bardzo dobrej formie. Jeśli chodzi o atakujących, to ciężko jest tych dwóch zawodników ze sobą porównać. Mariusz Wlazły gra lepiej szybką piłkę, podczas gdy Piotrek Gruszka piłkę wysoką. Obaj są świetnie przygotowani i ich obecność zależeć będzie od sytuacji, od przeciwnika, jak on gra, od taktyki. Ostatnio Michał Bąkiewicz prezentuje się bardzo dobrze na treningach, dobre spotkanie zagrał już w Brazylii. Ponownie gra na swoim optymalnym poziomie. Przed wyjazdem na sparingi z Brazylijczykami rozmawiałem z nim o ewentualności gry na pozycji libero. Michał się zgodził, ale później doszliśmy do wniosku, że jest jednak na to za późno, bo na tej pozycji też musiałby osiągnąć wysoki poziom, a do turnieju zostało zbyt mało czasu. Trwa także walka na pozycji libero, zarówno Ignaczak jak i Gacek są w dobrej formie, i my potrzebujemy ich dwóch w odpowiedniej dyspozycji. Na chwilę obecną jestem spokojny i zadowolony z formy i zdrowia
wszystkich zawodników, to dobrze prognozuje na przyszłość.
bardzo dobrze, że Castellani nie zakłada sobie z góry, kto ma grać w szóstce... turniej jest długi i wymiana zawodników jest wręcz konieczna... wszystko zależy od przeciwnika i jego stylu gry... oczywiście... wiadomo, że trzon powinien zostać na swoim miejscu... są to Zagumny, Możdżonek i... tyle... reszta zawodników to będą wciąż inne konfiguracje... Kurek z Winiarskim, Kurek z Bąkiem, Bąku/Ruciak z Winiarem, Wlazły albo Gruszka i wymienność wśród środkowych... Igła na zespoły techniczne(ze względu na jego ruchliwość w obronie i większa łatwość w bronieniu kiwek, zdrapek i innych tego typu) Gacek na zespoły siłowe(ze względu na lepsze przyjęcie i ustawienie się we współpracy z blokiem)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Nagor »

Nie najlepsze wieści dochodzą z kadry. Atmosfera przed MŚ jest krucha. Media trąbią o tym, że zawodnicy sami muszą kupować sobie skarpetki. W takim razie nie ma co liczyć na dobry wynik na najważniejszej imprezie roku. Sześć par na sezon to jakaś kpina! W dodatku nie mogą im wydać sprzętu do treningu, ponieważ nie ma tam loga sponsora. No, przynajmniej wiadomo co jest ważniejsze dla tych ludzi - forsa czy dobry wynik na MŚ. Witold Roman twierdzi, że to problem zawodników, że rozdali koszulki... po LŚ. Jaki jeszcze poważny zespół dostaje koszulki przed LŚ, w których potem ma grać do końca sezonu reprezentacyjnego? A może do końca kariery!?

Poza tym:
Przy każdym wyjeździe dopłacam 20 tys. zł za nadbagaż. Połowa z tego przypada na zawodników.
(słowa Romana)
Hmm zawodników jest kilkunastu, a trenerów i całej reszty ile? 6? 10? W takim razie rachunek prosty... druga połowa przypadała na sztab.
W sierpniu z okazji otwarcia nowej hali w Gdańsku Polska pokonała Brazylię, za co miała dostać 50 tys. zł od sponsora. Już wtedy siatkarze wątpili, że dostaną pieniądze. - Do dziś ich nie zobaczyliśmy, podobnie jak obiecanych zegarków za mistrzostwo Europy. To pokazuje, jak traktuje nas związek - mówią.
I weź człowieku traktuj poważnie kadrę. Zaczynam rozumieć symulantów.
A nagrodę ufundować miała... PGE.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

Wg mnie zaraz po MŚ Witold Roman oraz Marek Brandt powinni z wielkim hukiem wylecieć z kadry... obaj "menadżerowie" kadry to jakaś fatalna pomyłka... ale wątpię, aby coś takiego mogło mieć wpływ na formę naszych zawodników... to zapewne kolejna sprawa rozdmuchana przez pismaków, tym razem Gazety Wyborczej i kolejna próba popsucia atmosfery w kadrze...

tekst Romana, że to ich problem, że nie mają sprzętu to jakaś parodia... facet chyba aż się prosi, żeby wywalić go z roboty przed MŚ, żeby tym samym spowodować zamieszanie i dopiero wtedy popsuć atmosferę...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: jinx »

Zgadzam sie z Arffem.

Nie ogarniam tego co robi czlowiek przy zespole, ktory juz 2 razy wylecial z hukiem z "reprezentacji", a w dodatku jego przyczyny wyrzucenia byly dosc oburzjace(kadra Niemczyka). PzPs coraz bardziej mnie zadziwiwa....


Nie ma na ubrania??? Hmmmm czyli w tym roku tez sie szykuje wyjazd do Kataru działaczy???;)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

jinx... a ja ogarniam jak najbardziej... co by nie mówić o Fakcie, ale ten artykuł jest dla mnie niezwykle bardzo prawdopodobny...
http://fakt.brukowiec-story.com/%E2%80% ... a-brandta/

Najlepiej aż do finału...
Daniel Castellani: Chciałbym bardzo. Po ostatnim kontrolnym meczu z Brazylią trener Bernardo Rezende powiedział do mnie: „Do zobaczenia w finale". Mam nadzieję, że zagramy w nim razem. Trzeba jednak pamiętać, że szanse na podium ma osiem-dziewięć zespołów. Zapowiada się wiele zaciętych meczów. Cieszę się, że w siatkówce coraz więcej reprezentacji zaczyna się liczyć. A my jesteśmy jednym z kandydatów do medali. Faworytem do złota są Brazylijczycy, za nimi plasują się Rosja i Kuba, a potem my, USA, Bułgaria, Serbia, Italia, Niemcy.
Nawet Bernardinho docenił naszą grę w meczach z Brazylią... niestety sami Polacy mają to w dalekim poważaniu i woleliby ogrywać Egipt, Tunezję czy Kamerun...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Guilder »

To równie dobrze może być czysta kurtuazja.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Nagor »

Arff pisze:jinx... a ja ogarniam jak najbardziej... co by nie mówić o Fakcie, ale ten artykuł jest dla mnie niezwykle bardzo prawdopodobny...
http://fakt.brukowiec-story.com/%E2%80% ... a-brandta/
POZOSTAJE WIĘC TYLKO PYTANIE – KIEDY PĘKNIE TA BAŃKA MYDLANA ZŁOŻONA W 75% Z NIEKOMPETENTNYCH, ZASŁUŻONYCH (CZYTAJ „UŁOŻONYCH” Z PZPS) PSEUDO-FACHOWCÓW ?
Mam nadzieję, że dziś, jutro, po MŚ, bo już dawno czuć było jakieś przekręty. Cała sytuacja ze Świeniewicz, wyjazdy na niepotrzebne imprezy etc. A polska siatkówka umiera.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

Dennis Guilder pisze:To równie dobrze może być czysta kurtuazja.
Kurtuazja może mieć miejsce w mediach, czy w jakimś większym gronie... ale nie w prywatnej rozmowie... niby po co Bernardinho miałby tutaj cokolwiek koloryzować, skoro zwracał się bezpośrednio do Castellaniego i nikt więcej nie miał tego nie słyszeć...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: KadrO »

Arff pisze:
Dennis Guilder pisze:To równie dobrze może być czysta kurtuazja.
Kurtuazja może mieć miejsce w mediach, czy w jakimś większym gronie... ale nie w prywatnej rozmowie... niby po co Bernardinho miałby tutaj cokolwiek koloryzować, skoro zwracał się bezpośrednio do Castellaniego i nikt więcej nie miał tego nie słyszeć...
Z tego co słyszałem Bernardo z Castellanim to przyjaciele. Nie bierzmy tego w sensie doceniania naszej reprezentacji. Jeśli się z kimś przyjaźnimy, to wiadome jest że życzymy mu jak najlepiej.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: todus »

Arff pisze:jinx... a ja ogarniam jak najbardziej... co by nie mówić o Fakcie, ale ten artykuł jest dla mnie niezwykle bardzo prawdopodobny...
http://fakt.brukowiec-story.com/%E2%80% ... a-brandta/
Gratuluję za odwagę - mi tego linka i całą wiadomość admini wywalili po 2h od publikacji.
Zobaczymy jaka będzie historia Twojego podlinkowania.

W Reprezentacji źle się dzieje i źle się dziać musi, historia zatacza po raz kolejny koło...
Obyśmy nie musieli niedługo skandować PZPS = PZPN...
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: lucass90 »

http://rafalstec.blox.pl/2010/09/Siatka ... rochu.html

Genialny felieton. Moim zdaniem Stec trafił w samo sedno, odnosząc się do żałosnych pojękiwań Lady Wlazły.
AZS CZĘSTOCHOWA!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: kevinpsb »

lucass90 pisze:http://rafalstec.blox.pl/2010/09/Siatka ... rochu.html

Genialny felieton. Moim zdaniem Stec trafił w samo sedno, odnosząc się do żałosnych pojękiwań Lady Wlazły.
dokładnie...
Felieton - krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Dlatego też nie będę cytował co 2 zdania w felietonie Steca.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: d12343 »

kevinpsb pisze:
lucass90 pisze:http://rafalstec.blox.pl/2010/09/Siatka ... rochu.html

Genialny felieton. Moim zdaniem Stec trafił w samo sedno, odnosząc się do żałosnych pojękiwań Lady Wlazły.
dokładnie...
Felieton - krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Dlatego też nie będę cytował co 2 zdania w felietonie Steca.
Co do samego felietonu, to może warto poczytać komentarze zamieszczone pod tekstem. Są interesujące.

Odnoszę wrażenie, że odbiór tej sytuacji jako "żałosne pojękiwania", że pozwolę sobie zacytować lucassa90 (choć nie odnoszę tego posta bezpośrednio do niego) wynika z kilku czynników:
# akurat tak się niefortunnie złożyło, że w tej sprawie zabrał głos zawsze kontrowersyjny Mariusz Wlazły. Niedługo dojdzie do tego, że chłopak w ogóle przestanie udzielać wypowiedzi, bo najwyraźniej cokolwiek powie (nie tylko na temat własnego zdrowia), jest źle.
# być może byłoby mniej "żałośnie", gdyby wytknięto niedostateczne zapasy butów, ochraniaczy, stabilizatorów, zły stan techniczny sprzętu na siłowni itepe itede...tymczasem poszło o trywialne skarpetki.

Jasne, można argumentować, że w innych dyscyplinach sportowcy mają większe problemy, tylko, że niezależnie od dyscypliny, zawodnicy są od tego, żeby trenować. O całe zaplecze i komfort treningu powinien zadbać związek... A PZPS powinien starać się o to tym bardziej, że za siatkarzami przemawiają wyniki.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

d12343 pisze:A PZPS powinien starać się o to tym bardziej, że za siatkarzami przemawiają wyniki.
PZPS powinien się tym zająć nie ze względu na siatkarzy, tylko ze względu na to, że na każdym kroku chwali się jak w tej naszej polskiej siatkówce jest różowo i fantastycznie ;]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: madlark »

Jak informuje Przegląd Sportowy, reprezentanci Polski pojadą na MŚ do Włoch spokojniejsi, bo po raz pierwszy w historii ubezpieczone zostały ich klubowe kontrakty.
Wreszcie dostali to czego chcieli.
Co ciekawsze:
O dziwo ubezpieczeniem nie zostaną objęte reprezentantki Polski. Dlaczego? - Bo nie były tym zainteresowane - wyjaśnia Irek. Czemu siatkarki kadry nie chciały czegoś, co ewidentnie jest dla nich dobre? - Sama nie wiem. Może bały się ujawnienia wysokości klubowych kontraktów, może mają tak skonstruowane umowy, że w przypadku kontuzji niczego nie stracą. W tej sytuacji sama musiałam zapłacić sześć tysięcy euro za ubezpieczenie mojego kontraktu w Fenerbahce. Szkoda tylko, że straciłam te pieniądze, bo nie ma mnie już w reprezentacji - mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata.
Zobaczymy, czy teraz przeciekną do prasy wysokości kontraktów naszych graczy?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: Arff »

nie wiem gdzie to napisać, więc dam tutaj... na portalu sports.pl pojawił się bardzo sympatyczny wywiad z Castellanim... ale tym razem nie z Danielem, ale Ivanem ;p Syn naszego szkoleniowca wydaje się być niezwykle sympatycznym chłopakiem, z bardzo dużym dystansem do siebie ;] Osobiście uśmiałem się, jak to czytałem, więc polecam ;] naprawdę można sobie poprawić humor z rana ;)

http://www.sports.pl/Siatkowka/Tata-Mis ... 1,995.html
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: lucass90 »

Przedpełski jest ostatnio wyjątkowo wylewny:
Kuba miała na przygotowania dziesięć razy mniej środków niż Polska i grała w finale mundialu.


- I może w tym tkwi problem. Człowiek bogaty nie jest tak głodny sukcesów. Może za dobrze nam się powodzi i nie potrafimy wyznaczyć sobie wyższych pułapów. Mentalność polskiego sportowca, nie tylko siatkarza, jest taka, że szybko spoczywa na laurach. Piłkarz zarabia milion złotych i cieszy się z tego, zamiast myśleć o grze w najlepszych klubach świata i znacznie wyższych kontraktach. Zadowala się tym, co ma.
Tak jak go nie lubię, a ostatnio nawet już nie znoszę, tak w tym konkretnym przypadku muszę się z Solarisem zgodzić. Największy zbiór tego typu siatkarzy w Polsce mamy rzecz jasna w Bełchatowie, a że w reprezentacji stanowią całkiem liczną grupę, ta mentalność rozlewa się, czy raczej już rozlała, na resztę naszych miszczów.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że zamiast z takiego Wlazłego, młodzi adepci siatkówki będą brali przykład z zawodników typu Dawid Murek, czy Sebastian Świderski... Wbrew pozorom są to zupełnie przeciwne bieguny.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: przeemekk90 »

Nie ma to jak spychać odpowiedzialność z siebie na kogoś. Co z tego że siatkarze łakną więcej kasy, wszędzie tak jest , w każdym sporcie, kontrakty osiągają chore sumy, a te osoby tam na stołkach w PZPS też nie świecą dobrym przykładem jeśli chodzi o pieniądze. Także kto jak kto ale on w kwestii kasy nie powinien się wypowiadać.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”