Memoriał H. Wagnera 2010

Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: d12343 »

Na stronie Fundacji Wagnera od dłuższego czasu widnieje skład sierpniowego memoriału - Brazylia, Bułgaria, Czechy i Polska.

Tymczasem strony siatkarskie, pisząc o planach Kadry B wymieniają Memoriał Wagnera jako jeden z turniejów... Wie ktoś coś na ten temat?
Czy pierwsza reprezentacja odpuszcza tak mocno obstawiony turniej??
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Mate »

Kadra A pewnie wystąpi na Memoriale. Mistrzostwa Świata zaczynają się 25. września, a Memoriał ok. połowy sierpnia lub pod koniec. Dobry turniej na sprawdzenie dyspozycji.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Pele »

Nie pamiętam gdzie czytałęm ale w memoriale mają grać obie kadry Polskie czyli A i B.
Pytanie kto w kadrze A będzi egrał?? JUż skłąd na Włochy czy jeszcze nie???
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Arff »

Pele pisze:Pytanie kto w kadrze A będzi egrał?? JUż skłąd na Włochy czy jeszcze nie???
Skoro Memoriał Wagnera ma być jednym z ostatnich sprawdzianów przed MŚ we Włoszech to raczej na 100% zagra tam przynajmniej 14-16 zawodników którzy będą bezpośrednio ze sobą walczyć o start w MŚ... bo ostateczna 14stka zostanie wybrana najpewniej w ostatniej chwili... ale na Memoriale Wagnera na 100% powinna grać już wykrystalizowana 6stka na Włochy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Pele »

Naśnie Arff o tę pierwszą szóstkę mi chodziło! Bo że w trakcie memoriału odbywać się będzie walka o niektóre miejsca w kadrze to jest pewne!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Mate »

Transmisje z Memoriału będą na Polsacie zwykłym, czy wyłącznie Sport??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
bubus5
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2010, o 21:34
Płeć: M
Lokalizacja: Wie(życzka)luń

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: bubus5 »

Mam pytanko do Was odnośnie parkingów przy Łuczniczce.
Czy na memoriale (pewnie będzie pełna hala) miejsc parkingowych jest dużo czy coś ktoś z Bydzi może doradzić gdzie zostawić samochód?
"Or do you think, that I might forget oh your love, is radiating… The farther away I go".
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: evija »

Możesz zostawić na parkingu Tesco przy rondzie Toruńskim i dojść sobie spacerkiem na halę (5min). To chyba najbardziej optymalne rozwiązanie, bo znając życie przy HSW będzie kotłowanina...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: madlark »

Mate pisze:Transmisje z Memoriału będą na Polsacie zwykłym, czy wyłącznie Sport??
w tv4, w zwykłym będzie wgp tylko
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Kay »

madlark pisze:
Mate pisze:Transmisje z Memoriału będą na Polsacie zwykłym, czy wyłącznie Sport??
w tv4, w zwykłym będzie wgp tylko
A ipla ?
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: picaporte »

Na ipli też będą wszystkie mecze na żywo i studio.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Nagor »

Kurek bardzo podobny do Dante :] Hehe wypowiedź miesiąca, jeśli tak porównywać, to dopiszmy już sobie złoto na MŚ do osiągnięć :D
...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: madlark »

Jak wygląda sprawa zgłaszania kadry na memoriał.
Czy każda z drużyn zgłasza ją przed turniejem?
Czy znana jest nasza kadra?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Arff »

Castellani mówił, ze na Memoriale chce sprawdzić wszystkich zawodników, więc zapewne można rotować składem pomiędzy meczami :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: madlark »

Arff pisze:Castellani mówił, ze na Memoriale chce sprawdzić wszystkich zawodników, więc zapewne można rotować składem pomiędzy meczami :)
No dobrze, ale jaki jest skład? Kadra A? Świder jest w tym składzie?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Arff »

no raczej nie Karda B ;] Skoro cały czas mówi się, że w niedzielę kadra A zagra kolejny mecz towarzyski z Brazylią, to chyba pewne, że wystąpią na tym turnieju... niby dlaczego mieliby nie wystąpić ?

Tak, Świder ma dołączyć do kadry A na memoriał... podobnie jak Kłos i Drzyzga...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: dreamer »

madlark pisze:...No dobrze, ale jaki jest skład? Kadra A? Świder jest w tym składzie?
Od 12.08.2010, czyli od dnia kiedy DC oglosil 19-tkę na MŚ we Wloszech, tak wygląda Kadra A:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... arzy-na-ms
Ta wlaśnie kadra gra w Memoriale Wagnera i jest w niej Sebastian Świderski.
Ekipy Brazylii, Bulgarii i Czech oglosily także swoje sklady na Memorial Wagnera (w przypadku Brazylii i Bulgarii są to tak jak w przypadku Polski, sklady jakie trzeba bylo w ostatnim czasie podać do udzialu w MŚ).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Tanceti
Posty: 123
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 12:32
Płeć: M

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Tanceti »

A kto wg Was wygra ten memoriał? Ja nie będę patriotą i postawię na..... Bułgarię. Polska i Brazylia nie grają jeszcze tego co potrafią a Bułgaria nie wiem w jakiej jest formie. Coś mi jednak mówi że pokażą na co ich stać
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: krzysiu »

Może zna ktoś powód dlaczego Gacek nie pojedzie na te trzy mecze do Brazylii?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Arff »

Tanceti pisze:A kto wg Was wygra ten memoriał? Ja nie będę patriotą i postawię na..... Bułgarię. Polska i Brazylia nie grają jeszcze tego co potrafią a Bułgaria nie wiem w jakiej jest formie. Coś mi jednak mówi że pokażą na co ich stać
uwierz mi, że Bułgaria nie będzie w lepszej formie niż obie wymienione ekipy... są na dokładnie tym samym etapie przygotowań i nie ma najmniejszych podstaw żeby sądzić, iż mogą być na innym etapie...
krzysiu pisze:Może zna ktoś powód dlaczego Gacek nie pojedzie na te trzy mecze do Brazylii?
a widziałeś jego grę na LŚ ??? ;] Jeśli tak, to teraz pomyśl i sam odpowiedz sobie na to pytanie :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
PiotrS

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: PiotrS »

Arff pisze:
krzysiu pisze:Może zna ktoś powód dlaczego Gacek nie pojedzie na te trzy mecze do Brazylii?
a widziałeś jego grę na LŚ ??? ;] Jeśli tak, to teraz pomyśl i sam odpowiedz sobie na to pytanie :D
uwielbiam takie zdania, gdy ktos sie nie zgadza to taa dam(!) okazuje się, że nie mysli.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Arff »

ale z czym tu się nie zgadzać... to że Gacek w LŚ i przez cały ubiegły sezon ligowy grał tragicznie, a wręcz momentami się ośmieszał jest faktem... zwieńczeniem jego dokonań ligowych było oddanie przechodzącej piłki, którą należało tylko dać na palce rozgrywającemu, na drugą stronę z Dynamo Moskwa, a dokonań reprezentacyjnych 5% w przyjęcia w meczu z Kubą :P
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: krzysiu »

Ja wiem , że jest słaby ale z tego wynika że jedzie dwóch libero i Igła jedzie sobie tylko zbudować formę.
LYDIA
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2010, o 18:01
Płeć: K

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: LYDIA »

Hej, mam do odsprzedania 5 biletów na niedzielne mecze w memoriale
beny
Posty: 170
Rejestracja: 22 mar 2009, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Wałcz

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: beny »

jestem zainteresowany, czekam na wiadomosc priv.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: dreamer »

Ciekawe, że żadna polska stacja ani serwis (poza naszym forum oczywiście ;) :)) nie podaje jeszcze tej wiadomości.
Wczoraj w czasie treningu zespolu Brazylii przed pierwszym meczem z Czechami w Memoriale Jerzego Huberta Wagnera, trener Brazylijczyków - Bernardo Rezende doznal bolesnego zerwania ścięgna Achillesa w nodze.
Serwisy brazylijskie dowiedzialy się o tym z informacji przeslanej przez Twittera przez środkowego bloku - Edera.
Tu jest tekst o tym ze strony brazylijskiej: http://www.planetavolei.com.br//index.p ... 0&Itemid=1

Najciekawsze jest to, że podobny przypadek zerwania ścięgna przytrafil się trenerowi Rezende kilka lat temu podczas meczu jego drużyny Rexony-Ades w Superlidze.

Ciekawe, czy podczas meczów memorialowych będzie się poruszal na wózku inwalidzkim - podobnie robil w czasie meczów w Superlidze po poprzednim zerwaniu ścięgna Achillesa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: nikt wazny »

o kurde...
no to trzeba mu życzyć powrotu do zdrowia. nie wiem, czy w obliczu kontuzji będzie w stanie "pełnowartościowo" poprowadzić drużynę.

EDIT:

wg konkurencji trener jeszcze dziś leci do Brazylii.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2010, o 12:32 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Nagor »

dreamer pisze:Ciekawe, że żadna polska stacja ani serwis (poza naszym forum oczywiście ;) :)) nie podaje jeszcze tej wiadomości.
Widziałem tą informację tuż po 11 w innym serwisie, a data dodania tego newsa wskazuje 10:42 :)

Swoją drogą dość dziwna sytuacja, czy Rezende brał czynny udział w treningach, czy może zaczął skakać ze złości jak to ma w zwyczaju i bęc?
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Mate »

Brazylijczycy wygrali 3:1 z Czechami. Musieli się trochę napocić, ale sami sobie to zrobili. Czesi czujnie grali w bloku i mogli doprowadzić do tie-breka.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2010, o 18:33 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Albo napiszesz posta zrozumiale dla wszystkich, albo uznam zasadność raportowania.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Nagor »

Na mnie wrażenie zrobił Stokr, Trento nie będzie płakać po Vissotto.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”